Délmagyarország, 1968. április (58. évfolyam, 78-100. szám)

1968-04-17 / 89. szám

SZEÁC-Diósgyőr 3:3 (2:2) Hegyei bajnokság Gyula— SZVSE 0:0 A vasutasok NB ll-es labda, rugó-együttese vásárnap Gyulán vendégszerepelt, ahol 2000 néző előtt Nagy Játékvezetésével ví­vott bajnoki mérkőzést. A két csapat. összeállítása a követke­ző volt: Gyulai MEDOSZ: Barna — Eábry, Szilágyi, Slefanlk — Hl­mer. Guti — Mészáros, Somos. Vasvári, Nagy F.. Nagy J. Vasutas: GlUcze — Csigér. Karnál. Hájas — Farkas. Sza­mosvölgyl — Kiss, Tóth IU., Bi­té. Sonko. Majzlk. Szegedi Kender—Sz. Postás Gyetvai. Benkő — Kakas. Már­2:8 (2:0). A két szegedi csapat földi. Nádudvardi. Kallal. Tri. találkozójára az SZVSE pályán schler. került sor. 200 néző előtt. Sz. Az elsó gólt a 3 pPrcbai a Kender: Magda - Egedl. Abra- Kinizsi érte el: az Építők vé­ham, Mojzes U.. Havrincsak. delme mcgtorpant és Kakas a Buusek^Bozbk+ Medgyesi (O- tehetetlen Kovács Z. mellett a Tihanyi, Magyar. Hor- kapuba Kuritoit. Ezután fölény­Váth. Sz. Postás: csúcs - Der. be került ^ Építők, de koiro­Bódi. Kőből, Murányi UI lyabb heiyzet csak a 18. perc­(Kormányos), Csőd. Murányi ben adodott> amikor Csanádi ntusoi T nlzntzia .. 11., Tápal. Radics. Kársai. Lakatos, egy közeli lövést szögletre ütött. Nem sokkal később a ma­A Kender együttesé- slk kapu elöu az előrehúzódo nek támadása során a 6 perc- Benkö a kapUS kezébe lőtte a ben a Játékvezető labdatar a- li bdat. A 26. perebon nagy ka­sért kőzvetótt szabadrúgást Ítélt, varodás volt a Kinizsi kapuia A labdát Medgyesi odagurította el6tt majd a 38, ércben ücvcs Tihanyinak. aki megszerezte támadá.s végen Homyák mint­csapata vezető gólját. 1:0. Az. eRy 10 méterről a kapuba talált, után változatos jatek kovetke- 1:1. A eó, elött Csanádi klfu­zett de a csatárok sohasem tott (:s húzódást szenvedett. A tudtak a Jó támadásokat góllá Kinizsi kapusa nem tudott to­értékesltenl. A 25. percben szögletrúgáshoz áttt^be Jutott a Szegődi Kender. Tiha­nyl szépen ívelt labdáját Ma­vább védeni, helyére Szécsl J. Szünet után megint Benkőnek gyár kapufának fejelte. A lab- £«dt helyzete de az Is k^a­da a kapufáról Ismét hozzá pat­tant vissza ea most már nem hibázott. 2:0. radt. A 6. percben az Epltők megszerezte a győztes gólt: Ma­teisz átadását Erdélyi a kifutó Vörös zerból Mtt gótja LiebnuHM Béte Mvéum A második félidőben ls * Sze- k3P"* bfölo,tt » halóba ívelte, gedi Kender maradt támadás- Jó1- A JLaz®L®1Sbf* *T?" ban. A 4. pereben Óvári , lőtt .16 b?" »£•«$«"•22K_ Hat sóit láthatott a televízió m»! » inkább, mert a bemutat- J«. (Sajnos. Estral . ... a. 4 _ w rr — „ 1—e-ex-i 1A1 7ÚCO PőCCÓlI OlL-«rilH Az első félidőben a szegediek nézőközönségé — mindegyikét kozó Magyar'nem valami jól záea rosszul sikerült.) ratflmlvá tShh.z » ,1.- "ezuauzuJiaege n inui.Kjika —— * .„u^rh.n helyzetben a kapu mailé, a 7. percben Medgyesi labdáját men­tette szépen Csúcs, a 10. perc- '"jií^ hen Horváth niaott kanurát. mezőnyfölényt harcolt kl. küló. nyét, de Tóth Gy. szögletrügá­sat Erdélyi a kapu fölé fejelte. Az utolsó félórában h.'nadtak mint néis/cr a technika fejlődése Jó- mutatkozott be. Gyifkó sem mu­» hazai együttes. A legelső sze- voltából — és természetesen a tatta még meg oroszlánkörmöt. A csatársorban ezúttal ls Pusr­ben Horváth rúgott ka_pufát. majd óriási gólhelyzetben Ma­géfti támadán. amely a .10. má­•rmeszetesen a tatta meg meg orunziaiuumiieu. fai kitúnő volt. minden mes- gyar rosszul találta el a labdát. - • ­s^koló « TÍ vagyis a fedezeteket aránylag mozdulása veszélyt jelentett. Kz.zel, mintha a Szegedi Kender BMoett^k ' nösebb esemény nem történt. •Tők: Molnár. Veréb. Hornyát sodpereben én . kapu elé. stadionban. Ez a hús- könnyen átjátszották és márts partdobása - a nagy területen etiőtte volna a puskaporát, majdnem góllul végződött, de vétvaxárnaol mérkőzés azon- ott voltak a diósgyőri csatárok mozgó, nagyszerűen fejelő Ha- Visszaesett es rohamozni kezd, "aj/.ik kivárt a lövesse! cs Fáb- ban nem kerül a SZEAC labda a szegedi kapu előtt. (A közön- lés dr. segédletével — gólt ­J roLz v pillanatban e rugta rü ó történetének pirosbetüs xég jogosan biralta a 1 ftínte teljesen kr5nikájába. Inkább olyan hét- Összeállítását.) köznapi történet: döntetlen, sok patnak mt'siü.t ^áva1' he'yenkéntí lemnk°iá!­vés csak néhányszor ment a gyulalak knpulára. Az első íél­Idő hátralevő részében rőleg a két tizenhatos között folvt a já­ték. A szegediek jól adogattak Illetve: Balogh. Ötvös. Benkő. _____ _ Kisteleki TE—Makói Sparta­Rólt tek a Postás csatárai. Magdá- eus 2:1 (1:1). Kistelek. 400 néző. nak sok dolga akadt és csupán Vezette: Szabó J. KITE: Farkas Czombos. Seres. Setben — SZEAC eredményezett. Koz.ma kissé fá W U __ radtnak látszott, de így is igen m védésének köszönhető, hogy Pedig most az aránylag ke- szú kényszerpihenő — és az ves. de annál lelkesebb nézőso- igyekvő Vörös ls sokszor ste­reg már a kezdés után erőtelje- tott a védelem segítségére. Fo. csatársor megbízható tagja, c ha pereben s ettől kezdve csak sta dött a mérkőzés es az 5- perr. ,..,„ maI. _ .„„„ UUU1 .„,. - veoeiem seEnseuere. r«- nekl ,is }°,bban menne a gól- aktáit a pályán. Az utolsó 10 ben már gól esett: Vándor el­sen brttatt. a Z^iraT - várhrt kr^atosJ^méSs ük^Bt^tven- szerzés- akkbr lenne nega- porcben már csapkodó volt a futott, beadását Gerber értéke­Le,n hrttattaazarai varne- kozat.oean m^ssikenmatven- t{v SZEAC paránya. Vörös- ^Tat A « nercben ugyan Hor- sitette. Nem sokkal később sú­ly i III.. Kővári. Várhelyi I. — nl a kezdeményező szerepet, és nyS hárított ' kem6" Cyiíkó. Magyar - Pusztai, _Ha- miután Vörös lm maevar _ ruszlal na- miután ^oros iól helvezet r61 már szóltunk. Dobó talán yáth labdája még a hálóba ta- badrugáshoz Jutott a makrtt Jós d?' Kozma Vön™ Vass Hőével We^nlitettünfc fö- fedeze? P?szto» l°bhan hasrno- láH, de . partjelző lesgólnak mi- csapat, amely révén Koczkás jós dr.. Kozma. vorc». vass n esevei kiegyenuteuunit. ro- slthato hlszen , védelem meg- nősítette a a játékvezető nem egyenlített. A hazaiak győztes - H— meg. gólját a máaodik félidő lg., per­zőnyláték folyt, a kapuk csak nckínkP^lett votoa meglwn ke ' na^v helv^ef Whaeít^k^ l^sajxdban játszxrtt PétrlnárOL m^k6zést TtvoU két csapat állva, ollózva talált . kapuba, ritkán forogtak veszélyben. A „eben Ennél?ogvamSe- vl ^iíS WhagyWnk. akl meBterhárm:isaval hozzájá- Az ^q fAHdő Játéka alapján a Végig élénldramú mérkőzésen a 27. percben a gyulaiak i« cse- net^t^ vólt^hnivKWezI aW JÓ P rult 'Nenies Jolt ,SÓV réllek: Somos helyett Szőke bik meJ a vez'etüf mélho^Ta majában . . . sz^zö) a 4:0-ás győzelemhez, é ment be a pályára, de ezzel ÍÍS.Í^f -zuí*!1,0 . A szünetben elhangzó edzői Videoton ellen fe mar Jól. mu­Közepes színvonalú, aok sport- cében Vándor szerezte. A kiste­azerütlen Jelenettel tarkított leki szélső a kapunak háttal rtvott a k Ar. eső félidő Játéka alapján a Végig élénldramú mérkőzésen a Szegedi Kender megérdemelten vendégcsapat nyújtott jobb tel it be a pályára de e/zei . , 7 . 'ú-l. , A szünetben elhangzó edzői Videoton ellen is mar Jói mu­sem lett hat a tt,zoyttabb aharalak ^'ma'beidásá^ ffl ™ jétanácsok hatottak a csapat iá- tatkozott be - most is felhívta támadó Játéka. Unalmas ne- m^^^tífeleLenvSmán xt tékára. A második félidőben el- magara a figyelmet... gyedúraval ért véget a mérkö- w,?t ^tohb féltó farokba sősorban a két Várhelyi jelen­•zés. rUlt » )obb íe,so saP0kba- tősen feljavult, némileg Magyar. A látottak alapján a göl nét- pere múlva kiegyenlített vörös is Jobban illeszkedett a _ kOll eredmény megfelelő. A ka- ' DVTK! Mir>t a hideg zuhany, csatársorba, szögletei ügyesek eredményei: Ferencváros—Vide­.. . ... ...... liot> m ., 1 4 llo .a r.1.1 b 1 no . ...U..T. A fiá n - - ,r : _. - - - ,. nyerte a mérkőzést. Jók: Magda. Magyar. Havrirv­Jesítményt. de a Spartacusnak helyzetek kihasználásában Csák, illetve Murányi II. Kúszó nem volt szerencséje* játékvezetőtől már jobb teljesít- Dorozsma—Mindszent 2:2 ft.-ól. Markot Ms Mw ményt is láttunk, különösen a Mindszent. 300 néző. Vezette: Mc­durvauigok megítélésében mu A labdarágó NB I további tatkozott határozatlannak. gyeri. Doraesma: Aradi — Lo­soncz G.. Losoncz M. (Kormos). Alsóvárosi MÁV—Szentesi Via- Tóth — Joó. Fekete — Szalaj. pusok mindkét oldalon hlbátla- ü«5 r011 hoi2í,th ,e',,j'? t P,° ,volti>k. A 64. percben Gyifkó ötön'T:« (1:»). NépítadionLTl "S/abadsáT"tér.'4*00 Éaíkó ftow"' Ung? Bezdárn" nul védtekL de nem sok dolguk "mg ta^ szabá^ttlanul A té- hely^Vo^ huzodott és D<h ezernfoto^ Győr-Dunaújváros ^f Horváth J. (Ma- A 've^gek kipmk Mőszőr voH. Ha bármelyik csapatban ve" nézők jobban lathattak. bó került a esatarsorba. Es a „„,„ akad egyetlen tólratörő játékos, amint a diósgyőri bnlszélső 68. percben ismét megszereztük gótarján—MTK «:« Salgótarián vrlamelylk fél könnyen meg- nemcsak kicselezte Varhelyi a vezetést. Pusztai hosszú part- - — - - - _ nyerhette volna a mérkőzést, m-at. hanem kézzel el is lök- dobása az s-ös sarkára szállt és Jók: Barna. Szilágyi, Hlmer. le: szerzett magának ttszta Hajós dr. csúsztatott fejese ne- ... Gutl. Illett e: Gllieze, Hájas, utat es helyzetet. S mivel a héz 3zögből a meglepett Veréb batfiMy. 12 ÍM néaS. Kiss. Sonkó. másik oldalon Kozma lövését meilett a bal sarokba hullott. II Jegyezzük meg. hogy a yer^b bravurral szóBleijn ütut Beméltük. hogy most már lega­Vasutae legközelebbi bainokt te, temet a vendégek támadtak ]úbb megtartjuk az eredményt, mérkőzését szombaton. április **> Hajas 12 méterről a kapu de bIrói segédlettel kiegyenll­20-án Játssza, idehaza Szegeden túloldalába talált. tett a DVTK. A 73. pereben egv a Jászberényi Lehel csapatával. Négy perc alatl három gól — előre adott, labdára Szurgent és A találkozóra a Vasulao-»tadi- ebből kettó a szegedi hálóban, Horváth rajtolt — mindketten ónban délután 4 oral kezdettel hazai mérkőzésen a gyengén les-helyzetben. Zslral meredten kerül sor. Az újabb bajnoki szereplő, utolsóelőtti helyezett állt a kapuban, és ,,megnézte", összecsapás előkészületeként ma. Diósgyőrrel szemben! amint Horváth 12 méterről a bal szertián SZVSE—S/ogedi Építők Viszont éppen az volt a prob- alsó sarokba fejelt, barátságos mérkőzést rendeznek léma: mi is gyengén szerepel­3:1 (2:0). Győr, 8000 néző. Sal- ko>. AMOváros: Kanalas — Ba- lábra és már a mérkőzés elején —' n—MTK 0:0. Salgótarján, tacsi. Domonkos. Hódi — Ka- Fekete révén vezetést szereztek, néző. Tatabanya—Ceepel vvia n.. Katona UI. — Gémes A második félidőben Korom F 0:0. Tatabánva. 5000 néző. Pécs (jójárt). Horváth. Dudás. Bat- egyenlftett, majd a OBerejátc­—Szombathe.y 2:2 (2:1). Szóm- k, Gárdián. Szentes: Tarr — kosként beállt és Igen jól lát­Vasutas-stadlónban. Ez a já- lünk általában, csak hát azért A közönség megdöbbent azon. 1. vasas 2. Bp. Honvéd 3. Ü. Dózsa 4. Ferencváros 5. Szeged í. Csepel 7. MTK I. Egyetértés 3. Dunaújváros 10. Szombathely 11. Videoton Iianlcska. Karasz. Farmoej — szó Rideg István lövésevej a Bige L, Virágh — Lengyel. Sz*- hazalak a vezetést » megszerez­I 7 - 1 2*rt0 M kora. Babuska. Balla. Bige H. ték. A hajrában ismét feljött a 0 5 2 1 18: 5 12 Változatos, helyenkent iramoe dorozsmai csapat én szabadru 0 4 2 2 17: 8 10 mérkőzést vívott a két csapat, gásból Ungl kiegyenlített A 0 12! 15:11 10 a vevető gólt az első félidő 44. mindszentiek eléggé bateaeren­|AÉ|MÉ|HHriÉMM|MHbM' esés mérkrv vivtuk. ve ték is délután 4 OrátOO lesz. A bajnokság állása: hogy ilyen nyilvánvaló test 12- Salgótarján l. Békésen. 1 4 1 • 1: • 2. SZVSE S 1 1 1 3: 1 3. Cegléd i 3 1 1 9: 4 4. DVSC 5 1 1 1 6: 5 5. MGM-D. 5 3 _ g 3: 2 6. Gázmüvek 5 2 a 1 12:19 7. Goldbevg. 5 2 1 2 9: 3 8. Sz, MAV 5 j 1 8 5: 5 9. D. Elektr 5 1 a 1 5: 8 M. Pénzügyőr 5 g • 3 8: 7 lt. Jászberény 5 • 4 1 10:12 12. G.vula 1 1 2 3 3: 5 13. K.-félegvh. I 1 1 3 7: 8 U. KISTEXT 5 ­3 3 4: 6 13. Szegedi n. 5 I 1 3 3: 6 l«. Kersfc. TE i • 2 1 5:13 , , ., , , "lé&.y iiycii SÍ y xx vaiivuiw i t-o p «-• a sok kihagyott helyzet es só- nem Jelzett Gere. Tanulság. M. Pécs I ülések _ellenére sikerült, négy- h amíg a bíró nem fütyül. 14. Győr szer győznünk és negatív gol- játszani kell. Les ellenére azon- 15. Diósgyőr a harmadik hriyre ke- b y^iral védhette volna a fe- H. Tatabánya i ültünk. Ráadasul Tóth dr. és Csongrádi Petőfi—Makói TFSE 2:1 (0:1). Makó. Hódmezővásárhelyi Vauns Nagymágocs 4:4 (4:3). HOdmező­Dávld hétközben sérült meg és bizony a védelmünk főleg az első félidőben Időnként szinte átjáróház volt. Hozzátartozik meg a krónikához, hogy Szur­gent már az első percben gól­helyzetbe került és az utolsó pillanatban mentett szögletre Kővári, aki a legbiztosabb pont­ja volt az. együttesnek. Figye­lembe kell tenni, hogy « két Várhelyi több hétig nem játsz­Kossuth SE—Kun Béla SE 4:0 (3:0) 8 4 2 2 13:15 10 percébem Katona II. szabadni 2 4 13 »: « 0 gáfca után Batkt fejelte. Fordu- 1:0-ás állíomál kihagytak egy 8 2 4 2 9: 8 2 után feljöttek a vendégek és ll-es*. A dorozsmaiak nagyon 81C1 8: 7 8 a 4. percben kiegyenlítettek lelkesen küzdöttek. 8 3 2 3 10:13 8 Lengy el révén. A 24. percben 8 2 3 3 7:12 7 Gárdián a szögletzászló közeié­8 3 1 4 7:14 7 bői beadott és HalkJ ismét fei­1 2 2 4 9:15 *' jel a kapuba talált. 2:1. Tovább 8 1 4 3 5:12 8 folyt a változatos Játék, mlnd­8 1 3 4 5: 8 5 két kapu többször forgott ve- vásárhely. 8 1 3 4 7:12 5 nzélyben. A 42. percben Hóílt 8 - 3 5 4n2 3 baloldalról beadott és Dudás szép gólt fejeit. A játékvezető jól vezette a mérkőzést. Jók: Dudás. Batki. Domon­kos. iletve: Virág. Farmosj. Bá­ge I. Szegedi Epllők—Móravárosi Ki­nizsi 2:1 (1:1). Újszeged. SZAK­pálya, 200 néző. Vezette: Bálint. 1 Alsóváros 11 — Trí ( 2. Sz- Epitok 3 2 1­7:3 ( 3. Sz. Kender 3 2-1 *U 4 4. Mindszent 3 12­3:2 4 5. Kistelek 3 2-1 4 6. Makói Spuri. 3 111 2.8 3 Csongrád 3 111 4:4 3 Dorozsma 3 111 Sri 3 9. H. Vasas 3 111 4:8 3 10. Sz. Kinizsi 3 1-2 5:5 8 11. Szentesi V. 3 1-2 5:6 8 12. Sz. Postás 3 1-2 3:4 8 13. Nagymágocs 3-12 5:9 1 14. Makói TVSE 3 - - 3 1:4 ­3 mit a csapatba es rendkívül Szeged. SZVSE pálya. OM né- begy marad a félidő eredménye K. Varga). A Kossuth SF. ösz- pen elfutott a labdával ée nagy­xzeállitása: Túrosán — Veres, cnejü lövést küldött kapura. A Tóth, Terhes, Csonka. Ambrus, kapusról a labda kipattant és Janisa. Szőke Dupsi, Héger. Szőke kapásból a hálóba továb­Szendrei, Kun Béla SE: Petrecz. bította. 4:0. A kezdés után me­— Kapoli, Zemmel, Tóth. Szilá- zőnyjáték folyt érdekesebb ese­gyi Kérdő. Miksztai. Varga. Ma- niény nélkül. gvar. Csermák Szabó. A találkozó küzdelmes mérkő­zést hozott. Nyári Tibor edző jó A táblázat első helyén íllo n unkáját dicseri. hogy a Kos­Kun Béla SE lendületes tárna- suth SE új csapata már llven dásal vezették be az első fél- korán ütőképes együttessé vált időt. Mindkél. csapat nagy lel- s az első helyen álló Kun Béla elött megrendezett nak majd Katonának volt ».éo kesedéssel küzdött. Az 5. perc- sE Jóképességú csapatát is le- labdarúgó-mérkőzésen megmozdulása, de Kiss mind- ben váratlanul gólt ért el a ha- győzte. A huzal fiúk lelkese Játékvezetése mellett a szegedi pufát találta el. A szegedi vé­Hraikiivir hői p-offi. kétszer önfeláldozóan védett, zal csapat. Baloldali támadás ré- déssel küzdöttek. Az eredmények csapat a következő összeállítás- delem majdnem mindig meg­— Odrawly Cajdns' Há'lványos s<rt " 44 Percben a niezőko- vén a beívelt labdn^Janiga tíé is szépek, a Cí«pat_^ym^utin ban szerepelt^ SchwarczVar- akasztotta a hayjú Jámadásokat. Mezőkovácsháza—SZAK 1:0 (0:0) Szalvai SE-Sz. Spartacus 1:0 (0:0) A Békéscsabán kétszáz néző vai SE kezdeményezett többet. NB Hl-as A hazaiak fölényét bizonyította Újszeged. vezette (Kiskunfélegyháza) Nugy Szopori is. hogy két lövésük a ka­— Hóné. G Iga ez — Tóth (Bit­nyik). Kertmcgl. Sári. Pasek Szllberetez. SZAK: Jáger ­Olasz. Nagy. IJpp.d — Csanádi László — Sajtos. Mochlár. Pusz­taszeri. Sári (Bodri). Katona. Már az első percben gólt sze­vácsházl Sári nyolc lépésről biz- került, aki védhetellenül a l>á- a mfusodik alkalommal győzött ga L. Papp. Tóth I. — Bácskai, és már úgy látszott, hogy dön­tős gólhelyzetbe kei-ült. de lövé- lóba bombázta. 13). 4:0-ás eredménnyel. Gerendell. dr. Janka — Gá1 — J — •—•*—• se célt tévesztett . „_m .v , A csapat tagjai közül Szőke T„ Balek. Balogh Gy., Sóki. A .„/.„„ma w A vendégek nem adtak rét a megjgmotelte a múlt vasárnapi A mérkőzés elején a Spa *sí ^ ít"™, T,f>rcot , s mln,dent , "Ikovritek. mesterhármasát. Turcsán kitűnő- eus támadott többet és a 4. perc íéS' fogvafékíítoeok 'mVstT^ a Wf^f/'1'^^- JL'^JÍ.to en -»rtzte kapuját. Jó teljesít- ben helyzete Is akadt a szegedi badrügást Brakszatorisz értéke­vltoók ^zír céltolanto lőtték SLf";B ményt nyújtott még Janiga, Hé- csapatnak. Sóid azonban a ka- sitette. Gerendell, dr. Janka — Gábor tétlen marad az eredmény, ami­., Balek. Balogh Gy., Sóki. kor a befejezés elött 4 perccel A mérkőzés elején a Sparta- fault miatt szabadrúgáshoz Ju­tott a csabai együttes. A sza­játuott. Az esélytelenül Szeged- belőtt labdáját Szilberetoz hú- irtpaitant A"KÓssuth "SE" védel­re utazott mezőko\aesházl jnle rom lépésről a hálóba vágta. ttlG kitűnően rombolt s jól vé­koaok alaposan mcgszervoziék I A mérko/.es hátralevő ré. d<l' kapusa rendre elfogta a lö­mikor láttak, s/.-ben hiába próbálkozott a ha- véseket. Közbon a küzdelem né­za) csapat, a vendegek nem en- há y BportszerűUenséggel is pá­, gediek ki kezükből » győzet- rosmt. A 16. pereben szögleihez tervszerűség, idónkent bátran met. A merkovee érdekessege. jutón a hazai csapot A labda támadásba m lendültek. Külö- hogy a vendégcsapat szinte Szőkéhez került s a szemfüles csatár nem hibázott. 2:8. A ven védelmüket hogy a szegedi csatárok próbál­kozásaiben egyre kevesebb nősén a gyors Szllbereinz és a . k_n.._ u,vés,el labdát ügyesen kezelő lOrtme- um Kapura lövessél gl szervezték az akciókat. Az rezte meB a By6ztlmot­eksö félidőben — ennek ellene­re — úgy látszott, hogy a hazat csapat megszerezheti a győzel­met, hiszen a játék zömmel a Igy kellett volna tippelni! Kiskunhalasi MEDOSZ 2:0 (1:0). Sarkad. Orosházi Kinizsi—Mező­hegyesi MEDOSZ 1:0 (0:0). Orosháza. Mezüberényi Sparta­cus—Szarvasi Spartacus 3:1 (2 .0). Szarvas. NEMZETKÖZI MÉRKŐZÉS Barátságos mérkőzésen húsvét­hétfőn dégesapat most egy pillanatra megingott s erz elég volt arra, hogy a szabadon hagyott Szökő elfusson a labdával és a hálóba küldje. 32). A harmadik gói után mezőny­Szombathelyi Vasas Játék alakult ki. A 26. percben merőkovácsházlak térfelén folyt. 4:1 (2:0) arányban gyözött az még Vargának adódott jó hely .A 80. és a 43. percben Mochlár- osztrák Ilmltz csapata ellen. MAR MOST KERESSE EEI, SZÖVETKEZETÜNKET új cserépkályha beépítés, átrakás, tisztítás és javítás megrendelésével. A lakosság szolgálatában a megye egész területén. SZEGEDI CSERÉPKÁLYHA KÉSZÍTŐ ÉS JAVlTÖ KTSZ. SZEGED Gutenberg u. 10. xS. 144 712 zete. majd a 30. percben Magyar kapufát lőtt. Érdekesebb ese­mény a félidő végéig nem is történt. A második félidő szép sv.égédi támadásokkal kezdődött, ötlete­sen játszott a hazai csapat. A támadások során Dupslnak adó­dott helyzete, majd Janjga lö­vését. mentette nehezen a ven­dégek kapusa. Azután alábbha­gyott az iram. a Kossuth SE megelégelte a küzdelmet e a vendégcsapat is mintha feladta volna a harcot. Érdekesebb moz­zanata volt a mérkőzésnek a 19. percben Turcsán bravúrosan mentett. A 27. percben Ambrus lövése épp. hogy elkerülte a ka­put. A 36. percben Ambrus be­cseiezte magát a tl-es pontra, ftr késlekedett a lövéssel es sze­tudták Mar úgy latreott. 1. SBTC—MTK X »* • Szombath.—Csepel X 2:2 3. Tatabán y a—Csepel X a:« 4. Szeged—Diósgyőr X 3:3 5. Nyiregyh.—Komló 2 1:2 8. P. Bányász—Oroszlány 1 2:0 1. SZMTE—Szállítók 1 1:8 8. Gyula—SZVSE X a:o 9. Pénzügyőr—DVSC '8 8:1 11. Atalanta—Fiorrntina 12. Mantova—Sp&l 13. Sampdoria—Intér. +1 2 8:1 2 9:3 2 9:1 X 2:2 1 S:0 A 15. fogadási héten 13+1 és Áramszünet A Délmagyarországi Aram­szolgáltató Vállalat közli, hogy április 17-től április 30-ig időszakos áramszünet lesz Újszegeden a Gyapjas P. «... a Jankovich utcáig, Do­hány u.. Pozsonyi u.. Kö­zépkikötő sor. valamint a Pillieh K. utcában a Janko­vich utcáig. k. 5823 4. II. MEDOSZ 5. Bcs. VTSK 6 Mll. Kinizsi 7. Szalvai SI 8. Mezőknvácsh. 13 találatos szelvény nem volt. 9. Kiskunhalas 12 találatot 6 fogadó ért el. nye- 10. Szentes reményük az Illeték levonása 11. SZAK után 150 677 forint. 11 találatos 12. Sz. Kpart. 125 volt. egyenként 2593 forint- 13. Orosháza tal. Tíz találatot 1302 fogadó ért 14. Szarvas el ezekre egyenként 417 forin 15. Mh. MEDOSZ tot fizetnek. 1. Kossuth SE 5 3 2 - 12:3 8 2. Mezőberény 5 1-1 10:3 8 3. Kun Béla SE 5 4-1 11 :8 8 5 1 4 - 3:1 6 5 2 2 1 4:3 5 5 13 1 7:7 5 5 2 1 2 6:10 5 5 8 1 2 8:5 5 5 1 2 2 5:1 4 5 1 2 2 5:6 4 5 1 2 2 3:4 4 5 1 8 2 5:7 4 5 2 - 3 3:5 4 5 1 2 8 3:7 4 5 113 1:8 :i 16. Sarkad 5 1-4 4:6 2 DEL-MAGTARORSZIAG — A Magyar Szocialista Munkáspárt Ceongrád megyei és Szeged városi bizottsága és a tanács napi­lapja. — Szerkeszti a szerkesztő bizottság — Felelős szerkesztő: F. Nagy István. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Szeged. Magyar Tanácsköztársaság útja 10. Telefon: 13-535 13-003 - Felelős kiadó: Kovács László. - A lapot nyomja: a Szegedi Nvomda. Szeged. Bajcsy-Zoilinszkv «. 28. (Index 29 05 3) — Előfizetési díj egy hó­•apra 18 forint.