Délmagyarország, 1967. november (57. évfolyam, 258-283. szám)

1967-11-21 / 275. szám

Az utolsó előtti fordulóra került sor a labdarúgó NB I-ben. A SZEAC együttese — mint az várható is volt — a kiesés ellen küzdő Salgótarjántól vereséget szenvedett, így a megígért őszi 10 pont megszerzése az utolsó forduló­ra maradt. Erre az egy pontra égetően szükség van. Győr­nek Szegeden nem nagyon ment a múltban a játék. Re­méljük, hogy a SZEAC-nak sikerül megszereznie az 1 pon­tot. A fordulóban nagy meglepetés is akadt. A Ferencvá­ros együttese elvesztette veretlenségét. A Zaragoza elleni kupaimérkőzés, úgy látszik alaposan igénybe vette az FTC játékosait, s ezért sikerült a Csepelnek győzn e. Az „alsó helyezettek" állásában nincs különösebb változás. Még mindig nem dőlt el, hogy az Eger után ki lesz a második kieső. Tehát, még az utolsó forduló is bővelkedik izgal­makban. Az NB II-ben a bajnokság befejeződött. Az SZVSE idegenben, a B. Spartacus ellen mérkőzött. A tét nélküli mérkőzésen a szegedi csapat vereséget szenvedett ugyan, de második helyezését ez nem zavarla. A második helye­zés elismerésre méltö eredmény s a csapatnak, edzőjének és szakvezetőinek munkáiát dicséret IMeti. A Hunyadi téri pályán vasárnap bajnokot avattak. Az NB ni-as mezőnyből fölényes győztesként került ki a Sze­gedi Dózsa. Teljesítményüket Szeged labdarúgó közönsége örömmel fogadta, s kívánja, hogy megerősödve megállják helyüket az NB II-ben. A Kossuth SE vereséggel fejezte be az idényt, a SZAK pályán pedig a pályaválasztó győ­zött. A szegedi csapatok az NB lll-bin általában jó helye­zést értek el, de sajnálattal kell tudomásul venni, hogy a kiesők között Makó és Szentes személyében két megyei csapat is van. Még az NB I és az NB I B-ben van hátra egy for­duló és vége lesz a labdarúgó-évadnak, s lassan elérkezik az ideje a teremsportok küzdelmeinek. Salgótarján - SZEÁC 3:0(3:0) NB Il-es a Szegedi Dózsa A SZEAC még mindig a kiesés ellen küzd Sz. Dózsa—Orosháza 3:2(3:1) Az MTS Országos Tanácsának ülése Hétfőn Ölést tartott az MTS Országos Tanácsa, amely Egri Gyulának, az MTS elnökének előterjesztése alap­ján megvitatta az MTS II. kongresszusa előkészítésével összefüggő kérdéseket. Ezt követően a tanács szervezeti kérdéseket tárgyalt. Terényi Imrét — aki a testnevelési és sportmozgalom más területén kerül fontos beosztásba — felmentette elnökhelyettesi tisztségéből. A tanács be­hívta tagjai sorába Szatmári Istvánt, egyben az elnök­ség tagjává, elnökhelyettessé megválasztotta. Az ülésen részt vett és a vitában felszólalt Tóth Mátyás elvtárs, az MSZMP KB osztályvezetője. (MTI) RÖPLABDA / Egy győzelem, egy vereség A „, . . Liebmann Béla felvétele A szegedi lila-fehérek bajnokcsapata Salgótarján. 5000 néző Vezet, te: Wottava. Salgótarján: Sző. ke — Kmetty, Ferencz. Vertig. Toldi, Répás. Knskó, Szalay. Ne. metb. Básti. Jeck. SZEAC: Tóth — Várhelyi III, Kővári. Várhe­lyi I., Dezsőfi. Reményik dr.. Pusztai. Nemes. Kozma. Dobó, Vass. A kiesés ellen küzdó salgó­tarjáni csapat hatalmas iramban kezdett, szinte lesöpörte a pá­lyáról a szegedi csapatot. Az első gól a 13. percben esett Kraskó elfutásából. A gól lesgól volt. azonban a SZEAC játéko­sai hiába tiltakoztak a játék­vezetőnél, Wottava megítélte. Ezután három kapufát rúgott Salgótarján. Fölénye állandósult, s i. 12. percben Básti Némethez ívelte a labdat. a 12 méteres ha­almas bombát Tóth nem véd­hette. A harmadik gól az elstí félidő utolsó percében esett Bástinak a tizenhatos vor.alrol ScfUdön eles lövése a bal sarok­ba szállt. Az eiső félidőben Tóth kivá­lóan védett, azonban a két Vár. helvf messze elmaradt az utób. bi időben megszokott formától csupán Kővári látéka érdemelt dicséretet. A két iedezet De­zsőfi és Remén vik is gyenge < olt. A csatársorban ccr-k Dobó •'•s Nemes mutatott fel ered­ményt a többi eveneép szere­pelt Ennek köszönhető az elsó fé'd<t e-edménve A második téiMőben a szege­di esanat már johbsn látszott klovensúlvo'/ottá vált a já­ték Főleg mezőnviátélc fo'vt. a Iconk esak ritkán kerültek veszélybe. Az elszalasztott gól­szerzési lehetőségek közül a második félidőben Básti lövése érdemel figyelmet és Kozma és Vass két gólveszélyes lövése. Az eredmény a játék képe alapján még ilyen arányban ls reális. A további eredmények: Vasas —Szombathely 3:1. Üjpest—Du. naúj város 4:0. Csepel—Ferenc­város 3:2. Tatabánya—Komló 0:0. Györ—Eger 4:0 Pécs—MTK 1:1. Diósgyőr—Bp. Honvéd 0:0. A labdarúgó NB I állása az utolsó forduló előtt: NB III-as mérkőzés. Szeged Hunyadi tér. Vezette: Szabó János (Szeged). 600 néző. Dózsa: Bánfi — Széli I. Cső. rügi. Csanádi — Zab. Madarász — Balogh, dr. Csordás. Tutrai dr. Hegyes, Széli II. Az elején a Dózsa lépett fel támadólag és a lölény már az 6. percben góllá érett: dr. He­gyes Széli n. elé adta a labdát és a balszélső a tizenhatosról a bal felső sarokba lőtt. 1:0 a Szeged Javára. Negyedóra eltel­te után az O. Kinizsi átvette a kezdeményezést. A 20. percben Széli I. rövid hazaadását a szemfüles Túri megszerezte és a labdát a kifutó Bánfi mellett az üres kapuba gurította, la Ké­sőbb Petrina 35 méteres lövése a kapufáról vágódott vissza a mezőnybe. Utána megint feljött a Dózsa. A 36. pereben dr He­gyen a leálló orosházi védők kö­zött keresztül vitte a labdát és a kapust ls kicselezve a hálóba gurított. 2:1. A 40 poreben dr. Csordás 2ii méterről a bal felső sarokba talált. 3:1 a Szeged ja­vára. (Kapushiba volt.) A második félidő a vendégek támadásaival kezdődött. A 10 percben Petrina 20 méteres löJ vese a kapufáról a hálóba pat­tant. 3:2. Nem sokkal később az orosháziak közül a középhátvé. det játszó Fux rosszul esett ki­vitték a pályáról os csak tiz percnyi ápolás után tért vissza. Utána a szegediek támadtak, több gólhelyzetet hagytak ki. A mérkőzés utolsó perceiben a közönség lelkesen ünnepelte a bajnokságot nyert és ezzel az NB Il-be bejutó Szegedi Dózsa csapatát. A szegedi csapat megérdemel­ten nyert. Szabó János játék­vezető első NB III-as mérkőzé­sét kisebb hibáktól eltekintve jól vezette Jó: Csanádi, dr. Hegyes, Széli II. illetve; Túri, Petrina. Matolay Jenő A női röplabda NB I utolsó­előtti fordulóját vasárnap ren­dezték meg. A szegedi csapatok közül a Kender győzött, a Spar­tacus pedig vereséget szenve­dett. Almásfüzitő—Szegedi Spartacus 3:1 (9, 8. -14, 8). Szeged. Az ele­jén gyengén Játszott a hazai csapat és a hibákat az almás­ftlzitőiek ügyesen kihasználták. Az uto'só két létszámában nagv küzdelem folyt, a szegedi lá­nyok sokat ütöttek, de csak egy játszmát tudtak nyerni Jó: Both Mihalik, illetve: Juhász, Molnár. Szegedi Kender—Bn. Petőfi 3:1 (14, -12. 16, 11). Budapest. Nagy küzdelem után nehezen nyert a szegedi csapat. Jó: '>' rnhám, Buda. Miklós (a mező ' leg­jobbja). illetve: Szigeti T enni. Szegeden osztályozó-mérkőzé. wket is rendeztek. Az NB IX-be Jutásért küzdöttek a csapatok, az osztályozók első fordulója során. Az állás jelenleg a kö­vetkező. Nők: 1. Bp Közgazda­sági Egyetem. 2. Sarkad. 3. Pécs, 4. Kakasd (Tolna megve) Férfiak: l. Bp. Közgazdasági Egyetem. 2. Pécs. 3 Gyula 4. Szekszárd. A második forduló mérkőzéseit december 2-rin és 3­án ugyancsak Szegeden játsszák. A Törökszentmlklóson meokez­dódöo röplabda osztályozón a Szegedi Juta férficsapata ls részt vesz Ott a Baja az első. a szegediek a má-iodikok. Bár a Juta a bnjaiaktól 3:l-re kika­pott. a gyári együttesnek még van esélye a bejutásra. Az osz­tályozókat ott is december 2-án és 3-án fejezik be. A csoport­első kerül fel EZ NB n-be. ÖKÖLVÍVÁS | Nehéz helyzetben 1. FTC 2. Üjp. Dózsa 29 18 3. Győr 4. Vasas 5. Dlósg"ór 6. Tatabánya 7. Csepel S. Bp. Honv. 3. Pécsi D. 1(1. Szeged 11. MTK 12. Salgótarján 13. THmaújv 14. Szorrbath. 15. Komló 29 24 4 1 84:22 52 H 4 86:33 43 29 14 10 5 67:36 38 29 15 6 8 65:35 36 31 10 8 11 43:43 28 29 8 11 10 35:35 27 7 13 9 35:44 27, 8 11 11 45:40 2 ; 8 9 12 31:39 25 9 7 13 33:64 25 7 10 12 38:45 24 9 6 14 39:58 24 9 6 14 32:53 24 9 5 15 40:59 23 8 7 14 33:60 23 6 7 16 34:63 13 SZAK—$7. Spartacus 1:0(1:0) 29 29 29 29 29 29 29 29 29 16. Egri Dózsa 29 Ez lesz az utolsó fordulóban: Szeged—Győr. Szombathely—Fe. rencváros. Dunaújváros—Csepel. Komló—Üipestl Dózsa. Eger—Ta. tabánya. MTK—Salgótarján Bp. Honvéd—Pécs. Vasas—Diósgyőr. * Az NB I B-ben ugyancsak egy forduló van még hátra. A fel­jutás azonban már eldőlt Fel­jebb jutott Székesfehérvár és az Egyetértés csapata. Debrecen és az Autóbusz már kiesett. Az NB m-as labdarúgó-mér­kőzést. 200 nézt előtt játszották Újszegeden, Alföldi vezetésével. SZAK: Jáger — Lippai Nagy Zs„ Pető — Csanádi. Szalai — Széman Mochlár. Polvvás. Pusz­taszer,. Katona. Szegedi Sparta­cus: Sehwarcz — Varga. Csánjö. Grdögli — Megyesi. Gábor. — Baba. Gerendeli, Kopasz. Sán­dor. Balek. Ideális Időben és az évszakhoz viszonyítva jó talajú pályán mérközött a két szegedi csapat. A játékon azonban erősen meg­látszott. hogy a két pontnak nincs különösebb tétje, különö­sen a Spartacus szerepelt a vártnál gyengébben. Főleg az első félidőben folyt idényvégi játék. Az egyetlen gól a 14. percben esett: Jobboldali támadás köz­ben Széman beadta a labdát. Mochlár lövése a kapusról ki. pattant, majd a befutó Katona közelről a kapuba talált. 1:0 a SZAK javára. Szünet után egy kissé meg­élénkült a játék. A Spartacus mindjárt az első percben ki­egyenlíthetett volna, de Sándor közelről a kapu mellé lőtt. Ezu­tán nagy fölénybe került a ven­dégcsapat. Mintegy negyedóráig támadott a Spartacus SZAK védelme időnként kihagyott. Já­gernek azonban nem lehetett gólt lőni. A 16. és a 38. pere­ben Polyvásnak akadt még hely. zete. de az eredmény már nem változott. Végeredményben: a SZAK többet támadott, valamivel több helyzete is volt. mint a Spartacusnak, és így megérde­melten nyert. Jó: Jáger. Pető. Polyvás, illetve: Megyesi, Gábor. M. K. A zsúfolásig megtelt Rókusi Tornacsarnok közönsége bosz­szankodva távozott a Szegedi Dózsa—MCiM Debrecen NB Il­es ökölvívó-mérkőzésről. mely a vendegek 14:8 arányú győ­zelmével végződött. A nézők felháborodását ezúttal a bírók gyenge és hibákkal tűzdelt mű. ködésc váltotta ki. A tárgyila­gos közönség. Román indoko­latlan leléptetése után elvesz, tette türelmét, s a találkozó majdnem botrányba fulladt. A mérkőzés lefolyását ismer­tetve: a Dózsának 3 súlycso­portban nem volt versenyzője, a debreceniek félnehézsúlyú ők­lözőjét pedig az orvosi vizsgá­lat nem találta alkalmasnak a versenyzésre, Így a vendégek 6:2 arányú vezetéssel léptek a szorítóba. Sajnálatos hogy ezen a találkozón Tóth Mihály nem vállalta a Játékot, az első me­netben fölényben levő Móricz pedig balszerencsés sérülést szenvedett. A szegediek azon­ban minden hátrány ellenére sem játszottak alárendelt sze­repet. Kétségtelen, hogy egyet­len hazai mérkőzésen sem lehet 6:2-es előnyt adni az ellenfél­nek. A Szegedi Dózsa tagjainak egyéni teljesítménye közül most Gundl kiütéses győzelmét kell külön kiemelnünk, melvet hosz­szantartó vastaps köszöntött. Lőkös teljesítményével ponto­zásos győzelme ellenére sem le­hetünk elégedettek, mert sokkal szevb és eredményesebb öklö­zést szoktunk meg a rendkívül tehetséges és technikás szegedi öklözőtől. Gombos döntő fö­lénnyel. Tímár ellenfél nélkül győzött. Románt viszont — ''mint már fentebb jeleztük — Kristóf és Letner Játékvezetők együttes erővel fosztották meg kiütéses győzelmétől, miután mélyütést állapítottak meg. Légsúlyban Szalay fölött meg. érdemelt pontozásos győzőimet aratott a debreceni Tóth. Mó. rlczot pedig a vezetőbíró sérü. lés miatt leléptette. Az utolsó, már tét nélküli párnál Batvtk edzője végül feladta a küzdel­met. Ezzel a vereséggel a Dózsa kritikus helyzetbe került. TEKE 1 Az új pálya Budai Spartacus —SZVSE 2:1 (1:1) K. MÁV—Kossuth SE 2:0 (0:0) Budapest. TF palya ző. Vezette: Hámori. 200 nC­A két csapat találkozójára gyér érdeklődés mellett került sor Kiskunhalason. A Kossuth sen küzdött a kiegyenb'tésért. SE Meiszter — Veres, Szalay, gyes. Horváth Keul, Tóth II. Kalmár. SZVSE: Simái — Török. Kar­Végeredmény 1. Sz. Dózsa 30 18 8 4 48:25 44 2. Mezőberény 30 16 5 9 60:29 37 3. Sz. Spart. 30 14 8 8 54:33 36 .30 11 13 6 36:36 35 30 9 13 8 40:26 31 30 12 711 50:41 31 30 12 6 12 56:48 30 30 12 6 12 52:47 30 4. Sarkad 5. SZAK 6. B. VTSK 7. Szalval SE 8. Orosháza B. Spartacus: Németh - Ka- ™th. <*o„ka. Lükovlczky. Ja. pltány. Makrai, Fábián — Tői- lálkozó orkánszerű szélben me- nlga, Viezián, Szőke, Sonkó, Pal Szekeres, zőnyjatékkal ért véget. „., _ „ xiw.z.i— Solti Mihály Vékony összeállításban lépett \ labdarúgó NB II további a pályára. A tét nélküli mérkő- 9. Kossuth SF 30 9 12 9 51:51 30 sai, Hájas — Farkas. Majzlk — eredményei: Mczőkovacshaza— . , _ ,. ..... „ .... Juhász Vörös Bité Szamos- Szolnoki MTF 1:2. Debrecen- r.ésen közepes szinvonalú játék 10. M. MEDOSZ 30 14 2 14 42:52 30 völgyi." Tóth II." Gyula 2:1. Kiskunfélegyháza- alakult ki. Az első félidőben CM •ŐR,, hideg szélben a vas. pénzügyőrök 3:0. Cegléd-Gold- . , K "rnnt uta-.uk támadóxaivai indult a bereer 3:1. Békéscsaba—Jászbe- nem sok lövés zavarta a kapu­mérkőzés. Az 5. percben egy el- rény-1 Szolnoki MAV-Kere- védűket- A második félidőben 14. Szentes lentamadas utan mégis a hazai keméti TE 6:0. KISTEXT—Mart- . csapat jutott vezetéshez. Keul— fű 5:1. feljött a Kossuth SE 8 a 20. " -118140 A beinokság végeredménye: . . . . 1. SvMTK 311 20 6 4 63:24 44 percben tizenegyeshez jutott. 2ZYSE c Sic r azonban Szőke a labdát a ka­3. Budai Sp. 30 16 5 9 53:33 J7 4. Jászber. 30 13 8 9 47:43 34 pusba lőtte. Azután a halasiak 30 13 6 11 S5Í36 32 többet kezdeményeztek, és tá­3U ló 10 io 52:38 30 madásaik révén két gólt értek 30 10 10 10 27:32 30 30 13 3 14 57:54 29 30 u 6 55 «:M M A labdarúgó NB m további Szekeres adogatás után Pálhoz került a labda, aki tiz méter­ről a vetődd Simal mellett a kapu közepébe lőtt. 1:0. A gól után a vasutasok fo­kozták az Iramot, több veszé­lyes támadást vezettek és a 13. nercben sikerült egyenlitenlök. Török labdájával Bite a jobb oijalon elhúzott a vedök mellett, az alapvonalról nehéz szögből 1° MGM D, v'édhetetlenül lőtt a kapu bal 11. Gyula sarkába. 1:1 12 Ooklbcrg Az egyenlítés után is az SZVSE 13. B.-oaba birtokolta többet a labdát, de 14. K.-fé1e»vii. Szécsi és Szamosvölgyi helyze­teiket elhamarkodtak. A 28 Erínyi Péter felvétele Megírtuk már, hogy a Szegedi Fpitók új tekepályája a Kos­11 7 12 39:45 2.8 suth Lajos sugárúti munkásszálláson megnyílt. Szombaton és va­12. K. MEDOSZ 30 0 10 11 37:11 23 sárnap az új négyes csarnokban osztályozó-mérkőzéseket bonyoli­13. Kun B. SE 30 9 8 13 43:49 26 ';°ttak le. A Pécsi Fpitők. a Kecskeméti Spartacus, a Ceglédi VSE 3n 6 14 11 37-61 |>1 es a Művelődésügyi Minisztérium csapatának vetélkedéséből a pé­Z . * ' ' , <"!,ek kerültek ki győztesen és ezzel bejutottak az 1968. évi NB II­38 7 8 15 .9.50 — be. — Képünk az egyik osztályozó-mérkőzés közben az új pályá­38 5 718 32:72 17 ról készült. 16. K. MAV KOSÁRLABDA 5. Cegléd 6. KISTFXT 7. Sz MAV 8. Kecském. 9. Pénzügy. Nem sikerült a szegedieknek Békéscsabán került sor a te- negyven kosárkülönbséggel gyó­rttleti kosárlabda osztályozó zött. Békés—SZAK 81:76 (46:32). 30 ti 5 14 44:56 27 eredményed: Makó—Kiskunhalasi mérkőzésekre, az NB II-be Ju. Legjobb dobók: Varga 33 Gö. 30 10 7 13 29:40 27 HA. fásért. Szegedről ezen a SZAK möri 20. NB n-be jutót a Bp. 30 11 3 14 38:55 27 MEDOSZ 1:1. Szentes-Kun Bo- férfl & aK SzP^edi Postás nfli Egyesült Gyógyszer csapata. 15. M.-kováesh. 30 17 3 29 24-60 17 ja SE 3:1> Békéscsabai VTSK— csapata vett részt. Sajnos, egyik 16. Martfű ** * * — —... *" Bp. Hajógyár SK—Szegedi Pos. percben ~ Keul" egy edüY tön ka- A Szoinoki MTE faival SE 1:2. Mezőhegy** Ki. gjjg. caapatm* —JggH pura. Simái késlekedett a ki- NB I B-be. a Kiskunfélegyháza. nizsi-Mezőberény 2:3. Sarkad- eredmények: *ó'k•Btóvtsz18 V6res15 Ma5 ' ' - " - . v.em SZAK-Kazincbarcika 76:56 (36: berénv—Sz Postá« M-44 (34-24) :30). Legjobb dobók: Varga 26 - - - -'• -• ' futással, a gyenge lövést Török a Mezőkováesháza és a Martfű hz utolsó pillanatban a kapu- kiesett, vonalról rúgta ki a mezőnybe. Nagy helyzet volt! A második féhdő a hazaiak támadásaival folytatódott. A 7 nercben Szekeres tiszta helyzet­ben mellé gurított Simái erre: a labdáról ls lekésett. A szel erősödött, ami nasvon zavarta a ió Játék kialakulását, sok volt a hiba mindkét együttes akciói­ban. A szél által támogatót hazai oiatárcor sokat támadott és a 15 perében sikerűn a gvőzel. me- e'döniő második Költ Is 1(k Bp nidre-Budafok S^íei«v2'5,CrSvéd^1 11. Autóbu-z Várpalota iencttantak barm-dszor A ö/en- 12. Dombóvár—Veszprém hatoson á"ó Pálbor került a „ K Kinizsi-Táncsics labda aki ezt fordulásból a ka­Mezőhegyesi MEDOSZ 2:1. Igy kellett volna tippelni! bérén\—Sz. Postás 84:44 (34:24) ­Legjobb dobók: Veres 12 Bala­too é* Révész 8—8 A női • W^n tbb j8kKéoéSZM8~őbe^nÖt CSa" budapesti csapat a mezőny leg- P®401* kozül Mezőberény jutott Jobbja volt s általában harmino- be az NB n-be. 1. Csepel—FTC 2. Pécs—MTK 3. DVTK—Honvéd 4 Üjp. Dózsa—Dunaújv. 5. Tatabánva—Komló 6. SBTC—Szeged 7. Dorog—Egyetértés S. DVRC—"z'llltók 9. Nyíregyháza—Oros/J. 1 3:2 Tizenhárom plusz egy találn­X 1:1 tos szelvény egy akadt: nyer-v x 0:0 menye $33 365 forint. Tizenkét 1 4:0 találatot 114 szelvényen számoi­* tak meg, ezek mindegyikére 2703 x i :i forintot fizetnek. A 11 találatos 3 1- sze'vények száma 1663. mig a )0 * 1:1 taiálatzvsoké lil-88. Az előbbiek- A* országos serdülő birkózó- Mindannyian az ITSK verseny­találatosokó 10 288. Az ojoDmex bajnokbagon a Szegedi 624. sz. zói. A kötöttfogású viadalon a * re 185, az utobbiekra 45 forintot ITSK fiataljai kitűnően szere- szegediek két helyezést értek el: fizetnek szelvényenként. BIRKÓZÁS Fodor István országos bajnok DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munk*»> párt Csongrád megyei és Szeged városi bizottsága és a- tanács lápja Megjelenik netfó kivételével mindennap. Szerkeszti a jzerkesztó bizottság Főszerkesztő dr. Lőküs Zoltán Szerkesztőség. Szeged. Magyar Tauácskóxtár* saság útja 10 Taefon: 13-535. tJ-OM Éjszakai telefon: 13-306 13-438 Klajja a Csongrád Megyei Lapkiadó vállalat Felelős kiadó Kovács LászM Kiadóhivatal: Szeged. M igyat Tanácsköztár­saság dtla 10. Telefon: 13-500. 13-118 (Beküldött kéziratokat nem őr. tünk meg és nem adunk vissza.l A lapot nyomlai a Szegedi Nyomda. Szeged. Baicsv 7.sillns7kv u 28 «z. X 1:1 mennyi nyeremény a r"Abgó.,««nÖaáZÖ^F telke- « Mezők.—SFMTE Vnla- peltek. A szabadfogású verstmy- ÜjházJ László (SZVSE) második. „ nyere- ben Fodor István bajrokságot Makovlts László (ITSK) harmn­* ményilleték levonása után ér- száR' László Na^y Imre éri dlk haly« végzett súlyesoport­t 1;t tendő. Fodor Imre' harmadik lett. jában. INDEX 19 053 Törleszti u Magyar Poéta Előfi­zethető bármely postahivatalnál a Posta Központi Hírlap Iro­dánál (Budapest V lózsef ná­dor tér I sz.) Elflfize'ésl dl) • egy hónapra L2-— Ft. * 6 DÉL-MAGYARORSZÁG Kedd, 1967. november a.