Délmagyarország, 1967. október (57. évfolyam, 232-257. szám)

1967-10-17 / 245. szám

SPORT ^egenben győzött a SZEAC Gólszüret a Hunyadi téren Sz. Dózsa—Kiskunhalas 7:1 (3:1) L ÖKÖLVÍVÁS Utánpótlás válogatott—Pozsony 14:6 Váratlan, de nagyon értékes két pontot szerzett a SZEAC Dunaújvárosban. A csapat eddigi legjobb játékát mutatta Idegenben. Lelkesedés és küzdeniakarás s mind- Hunyadi ter. 4üo néző. Vezeue: ezeken túl jó védekezés jellemezte az együttes munkáját. G^zsa. BanIi _ Szél j _ Csi3 A győzelemmel a csapat ismét a kilencedik helyre került régi, Csanádi — Zat>, Madaras! és nyugodtan nézhet a nehéz véghajrá elé. — uaiogn. úr. Csordás. Tutrai, NB Il-es csapatunk idehaza ismét gyengébb formában drkilffif mÍv- _. játszott, s mindössze döntetlent tudott elérni a Pénzügyő- junasé. savanya. Suba"— Gyű­rök ellen. Vasárnap délelőtt a Kábelgyár szerzett meg a szlovák Tvan-oal kultúrtermében rendezték meg szemben (4:2). Könnyűsúly: Fo­Mr.gyarország és Csehszlovákia dor passzív és lélcknélküli válogatottja közötti nem-hlvata- játékával megérdemelt ve­lős Ökölvívó mérkőzés vissza- re jégét szent edet a tech­vógóját. niká.s IIrivc!san-tól (4:4). . , A 40(1 főnyi közönség, amely Kisváltösúlyban: Kur.szabó dön­A. m. percben a vendégcsapat kjváncsi volt erre az összecsa- tő fölényes győzelmét Kucharik * - ,*,;LJ? pásra, nem csalódott, mert iga- eey percig sem tudta kétségessé Kiskunhalasi MAV: Czpmpó - sarakba vágódott. íd * ?*> ökölvívást tenni «">* A váltósúlyú Pln,ér Szünet után italasi támadások­éi. pete meghozta swin-ta harmadik gott. r'utrat egyenl Cső- játekkai voit eredmenyes. J:u. Az NB III-asok közül nagy gólaránnyal nyert a Sze- ^ A^eAtíe^á gel, Lovai — Feddi, Tóth, Lorrk. kai folytatódott a játék, de a gedi Dózsa, s idegenből is elhozta a két pontot a Kossuth kot uuna"a"SoLa"vme^f« = akciód A^Sváb^an Itfv^o' mu^at^ i S2JÍ SE. Sajnos, a Szegedi Spartacus Mezöberényben vereséget iranyitá^.^A jendeg^^ jaUiató- Tutral^k_hárorn alkalommai j. Sffíni^ hatott Többször és hossz san fergeteges rohamait ezen felzúgott a vastaps is. mellyel mérkőzésen egyszerűen nem a magyar (lük szemere is tet- tudta Kopper megállítani. és vábbra is gyengén. erőtlenül szet(is Játékát jutalmazták. Csak már az első menetben feladta a vendégcsapat tamadósora szenvedett A SZAK döntetlent ért cl Szentesen. A tabla- három előretolt csatárukkai * uo.no MOUOB „ - ,.„ - „ t , -„, zatot öt ponttal cs nagyon jó gólaránnyal vezeti a Szegedi igyekeztek megközelíteni Bánii A 85. perc meghozta a Dózsa a vánnál 3óval ke" A Dózsa. kapujat. de kevés sikerrel. A 11. negyedik gólját. Savanya kézzel „ „,,ova, iilM, 22SK rendezkedtek akadt golszerzési lehetősége, de a donto pillanatokban hibázott. is közrejátszott abban, hogy a titán, kissé vitatható pontozásos ka­•dhe­. . . , . . . . . percben a Dózsa megszerezte a ért a labdához 20 méterre a A megyei bajnokságban ismét nchez helynek bizo- vezetést. Balogh dr. Csordás pútól. A szabadot Szél I. vét nyúlt Mindszent. Az UTC csak döntetlennel tudott haza- összjáték után Tutrai tlzenha- tetienül lőtte a jobb felsű sa­térni, s így a H. MEDOSZ előnye 3 pontra nőtt, mert. a rilf SufSe'S , vásárhelyiek ezúttal győztek. Eredmények (elől a magyar Tarvci ellenfél nélkül győzött versenyzők): Légsúly: Sánta egy- (10:6). K félnehézsúlyú Tóth Jm­hangú pontozással vesztett a jobb re ritkán látható. óriási erejű, eiőnlrtfl és nagyrészt az ellen- pontos, testre mért ütéseivel . .... . fe'ö hibáit kihasználó pozsonyi döntő fölényes győzelmet arn­A hátralevő időben Balogh Kovács elten (0:2) Harmatsúly: tolt Gyerák felett (12:6). Nehéz. hetetlenül zúgott a felső léc alá. me, orráéra 7Tra átawíött S°,vá<? LT1- ,n:2)* m™,,,,llly; tolt Gyerák felett ( 2:6). Nenez. i-n mesterhármasa 7.l-re alakította Balogh látványos öklozéssel. súlyban Koch kemény, határo. - _ . ______ a veeeredmenvt ,, - , ........ ...— ..... ,„x , A gól után a lila-fehér csapat végeredményt. döntő f«ténnvel győzött Wer- zott és eredményes küzdörnodo­A Dózsa tamadósora időnként íowskv ePen (2:21. Pehelysúlyban rával szemben Cuz esak soroza­lO+OCnn Áo nAlenföxXou * - - - . - . an tud­Uciiaíi iiuöö^u cuauriaa ur k^sur .<i)jB-JH, JV»v»<'tiPsR«s ea vv<kauiti w vti VéifÜ.l 8l , «, A Z dás^nyó'lc^níéterrtH^a1 bai "felső JL^i8^^ <ette'' vitathatatl'á'nná"győzelmét! presőnyT fiú "leléptetését vonta Dunaújváros. 6000 néző. Vezet- vőben többet varunk tőle. ern­sarokba lőtte. 2:0. A vasutasok inn,nán " z i V - melyet egyhangú pontozással maga után (14:6). Jók: Bánfl. Csanádi, Balogh. ___ . _ , . , n 4 tA A\ fokozta az iramot és a 15 perc- ... luunaent lowsky cPen (2:21. pehelysúlyban rával szemben Cuz csak so: SZEAC DunaÚlVÓrOS 2:1 (11) bentovábbnöv2lt'e1lőn&P££: fvS^fSl Iíl «Ménnyel és nagy- tos szabálytalanságok árán l/uuuuj.u.vo V / darász hosszú átadását dr. Csor- „Sív^/Jvillámgyors soroztokkal -.a magát tartant, s ez vég 1/unnujvaivD, """" •• • , . , , _ ... . . vxti unun luttc, á .u. rx vaauwaur te: Szegedi. SZEAC: Korányt - t,l két helyzetet hagyott Kl Koz- ls feljöttek de er6tlen támadá­VárheJyl III.. Kővári, Várhelyi I.. ma az első Iclidőbeai a mezőny salk rendre elakadtak a jól zá­Ambrus. Dobó, Pusztai, Nemes, legjobb játékosa volt. a második ró ha/al védökün Fé)úra eitel- ületve Czompó. Savanya. Oláh Vass, Reményik dr , Kozma. Du­naújváros: Mohács — Formagglnl Ligeti. Andriska. Magasházi, Aj­tony. Földi, Mértha, Végh, Kiss. kat Javult. A isTifártryi fé'Időre kicsit elfáradt. Nem« , után ^ fölénybe kerüli rengeteget dolgozott, dr Remé­nyik ugyancsak. Vass játéka so­S. M. KOSÁRLABDA Czigler. Hajós dr Dezsöfl. Arató A sze -di győzelemnek kö­és zel 5vo hazai néző volt a ta­Csőmör sérüléBe miatt a SZEAC nútó. akik Klkesen biztatták az tártalékosan vette lel a küzdel- utolsó percig a csapatot, met. de már az első percben rcma tatekvpzet Kossuth SE—Salvai SE 2:1 (1:1) Az NB ll-sök nyertek Békéscsaba. 400 néző. Kossuth csapat szabadrúgáshoz jutott a férf^mérKojS s^Leo' SE: Meiszter - Veres, Tóth. Sza- kaputól 16 méterie, - -- - IVB íértl merR02és' SzeRed' gólt rúghatott volna. Kozma el­fútott a jobboldalon, beadása el­csúszott az üres kapu mellett. 'áíHS&£rtöS^ftótt ^y- CsoScaT Lukoviczky, JaiúgaT ffi^ Viozlán. Szőke. Tiksz, Vékony, hálóba.pattant. i:l. Z "Sj KttteíekT^raaíí: a szegedi csapatot. Téves fte- A Kossuth SE rohamaival kez­.„„_ léten alapult az a szabadrúgás dödöu a mérkőzés, annak el­Azután a hazai csapat vette át ls. amiből a gól lett, s tobb jer.ére. hogy tartalékosán álltak a- Játék irányítását de lendüle- gáncsot nem fujt le a szegediek ki Már az első percekben gól­tüket megtörte a lelkesen játsző hátrányára szegedi csapat küzdőszelleme. A labdarugó^ NB helyzetük adódott, A mi^s fzurfs Kiss, Zöllei, Kisteleki. Csere: a ? esett, dr. szakáll. Hódi. Schmidt. Hu. a játék színvonala, mintha mind zsaii a két csapat megelégedett volna ' tai" . a döntetlennel. Azonban a 30. r Wihh, — de Jániga percben Viczián a félpályánál L vSrtfere frtt mit * Cse 1 tov:^ mellé lőtt. A 15. percben Szőke megszerezte a labdát. as vezctésre tett 8zert- A Cse" IKTimZZhmÍ"m-éF-gőiía ii eredményé!: ü^Tki jő helyztt"et7 A m^rti"T"védöter^ifutott s ^"feTt ratta^^^egeS A m Svtc lollett. A 30. percben Kozma el- 5:0 Üipesti Dóz.«-Vasas 3 1. zat0s szegedi támadások a 35. elmozduló kapus mellett labdá- ü^tiak szebbné? szebb akc.rttt - - ­húzott Magasházi mellett, alab- Tutabánya-Diósgyőr 3:0 Kom- percben góllá értek. Szőke ügye- ja a hálóba talált. 2:1. r^L^mé.taíf^.í^í 3. VTSK 18 11 7 1398:1343 29 4. MAFC 15 13 2 1100: 883 28 5. Baja IS 12 4 1351:1167 28 6. Sopron 17 10 7 1341:1283 27 7. Pécs 18 8 10 1336:1345 26 8. Oroszlány 18 8 10 1402 :1451 M 9. Szeged 19 6 13 1267:1476 25 10. G.-MAV. 17 8 9 1089:1184 25 11. Kecskem. 18 6 12 1135:1308 24 12. Ű. Dózsa 19 5 14 1389:1639 24 13. BEAC 18 5 13 1083:1209 23 14 BVSC 18 1 17 1162:1535 19 Szegedi Postás-—Szigetvári dát laposan Nemes elé további, totta. Nemes lövése a védőkről bathely 1:1. Vass elé pattant, aki 15 méterről A 26. a léc alá küldte. 1:0. ló—Eger 1:1. Salgótarján—Szom- Een tnditotta Janigát, aJd leráz­mérkőzés hátralevő részé­közönség méltán jutalmazta Snartacus 84:77 (29:27). Szigetvár. szombato! 35 percben a játékvezető érthe- naujváros, Eger—Csepel szeged tatlenül szabadrúgást ítélt a Sze- —Újpesti Dózsa. Bp. Honvéd— ged ellen Ligeti 18 méterről Győr, Vasasr-Salgotarján, Dios­nagyerejű 'lövöm küldött a ka- győr—Pecs. púra. A labda Vass lábára Pat­tant et> onnét a hálóba. Öngól. l:l. A második félidő változatos küzdelmet hozott. Korányinak sokszor akadt dolga, de a nehéz helyzetekben ls nagyszerűen vé­dett Dunaújváros mindenáron győzni akart, s Így érthető hogy keménnyé, néhány esetben durvává vált a Játék. A 28. perc­A gől után a hazalak elkese- Október redet ten igyekeztek, s ekkor a —Ferencváros. Szombatheiy—Du- utolso perceben esett. A hazai iay és Csonka. SZAK—Szentes 1:1 (1:0) a félidő 32:29 arányú szegedi vezetéssel zárult. A végig fej-fej melletti küz­delemben hoszabbltás után győ­Sajnos, a SZEAC azonban zött a nagyobb rutinú szegedi csak a második rész közepéig csapat. Legjobb dobók: Kovács Szentes, 800 néző. vezette: Vi­tudott egyenrangú ellenfél ma. döntetlen született. Jók: Pethő radni. Azután a csepeliek tu­H J J • VAArT-E. t^.,,-1 i , , " -... ...... . ....._. .nu,,,. n.uMlI 0 IICI. m- a n.CKCUI I.MMdlUUl ; Lt i Í.Ferencváros 25 22 3 - 74:16 47 í ' „ ada£ —„ Pádar. dr Tihanyi, illetve Polyvás (a dása egyre jobban kidomboro- ván. Tornyos és Török n» £ IC t 4 71-26 37 Lmdak- Csurgó — bzanda. Dan- mezőny legjobbja). Nagv • • - ­2. Ojp. Dózsa 8 1 5 4 71.26 37 csó _ Szabó TihanvK Pethő dr.. Mochlár. 3. Győr -5 12 5..30 33 Fndor m Trlz SZAK: Jáger — " Győr 4. Vasas 25 13 6 6 54 5. Tatabánva 25 8 9 8 35i*v -» szalat 6. Diósgyőr 25 9 7 9 41:42 25 :30 32 ^ÍJJ^B.^*^1 hT A labda™Só NS ni délkeleti A legjobb dobók: Fekete (231. kőzés. A Szegedi csapat tagjai: i:30 25 H^'j^zmPethd - Csanadi. csoportjának további eredmé- Légrádi (21) illetve Kisteleki Vfgh, Vajtay. Reményi, fetők. és dott s végül már biztosan nyer­ték meg a mérkőzést. 18. Kecskeméti 15. Török 12. Jók a szegedi csapatból: Nagy Ist­SZEAC—Szekszárd 44:43 (17:17). Szekszárd, NB n-es női mér­Széman, Sári. Mochlár. nyei: Pusztaszeri, Polyvás 7 Pécsi Dózsa 25 8 7 10 27:32 23 Ö_T. I * 1 , , . . v asas—sarKaoi Kinizsi Fekete. Glatz. l. Csere, 25 5 13 7 28:38 23 "rt 'V°íréMako- 300 néző. Vezet- Kisteleki. Dobó. Makói Vasas—Sarkadi Kinizsi Fekete. Glatz. illetve Faragó! (21), (Dobó (8). Jók: Légrádi. Izlng. Bánáti. Krajkó. Garami. 8. Csepel 9. Szeged 25 5 13 25 8 6 •J amis ......... ..... „.U .S.UI, IV1 ii íulsi "•>% Klgtámadta a hazai csapat, a te: Molnár ii zs.ai -z védekezésre berendezkedő ben Xjtony'éB vass csöpőtt^ösz- 10. Bp. Honvéd 25 7 7 11 41:tt, 21 sZAK"lítón. A "í!egedTekn« mÍSŐsz®??? íi -J. —„„„Cl, lítcurv. Sérillé- 11. Dunauivaros 25 7 6 12 29:47 20 Poiwás sári t„ „ MEDOSZ 3.0 (1.0). Kiskunhalas, Kanyó, Csorba. A szoros küz­delemben nagyon nehezen evő­A bajnokra- állása a forduló zött a szegedi csapat A SZEAC sze. s a szegedi játékos sérülé­se miatt két percig állt a Játék. A 36. pere azután meghozta Dunaujváros 12. Komló 13. MTK 25 7 6 12 30:5.1 20 sef!itette. Polyvás és Sári is a védelmet Orosházi Kinizsi—Békéscsabai után az alább!: 1. Bp. Honv. 17 17 — 15SS; 966 34 voltak. 2. Csepel 18 13 5 1453:1259 31 legtobbjai Reményi Vfgh győzelmet jelentő gólt. A iabda 14. Salgótarján 25 7 5 13 30:47 .9 I.tgetitől Vaeshoz került, bt- Szombathely " 7 4 4 34 ,4 8 adását Kozma 4 méterről a ka- Egri Dózsa 25 5 6 14 30.56 16 adását Kozma pusba rúgta. A kipattanó lab­dát azutár, a szemfüles Remé­nyik dr elcsípte és 8 méterről laposan a hálóba továbbította. 2:1. Egy pereeel a befejezés eiőtt Pusztai középen a félpályáról el­futott a labdával, lerázta magá­l- í A 25- Percben ellentámadást VThK 2:1 (2:0). Orosháza. ,« 3 !„ vezettek a szegedlek. Lindák Mezőhegyes! MEDOSZ—Mező­lyukat rúgott. Mochlár pedig hegyesi Kinizsi 1:0 (0:0). Mező­megszerezte a vezető gólt. A hegyes. Rigó József L KÉZILABDA Közgyűlés a SZEAC-nál KMTE maradt mezőnyfölényben. de nem tudott eredményes len. ni. Szünet után alacsony szín­vonalon folytatódott a játék Az 5. percben Fodor III. az. üresen 2. Mezőb. maradt szegedi kapu felső lécét 3. Sz. Spart. A Szegedi Egyetemi Atlétikai találta el a labdával A so. 4. B. VTSK Club tecnap tartotta 1867. évi ve- percben Tihanyi beívelt labdá- 5. Sarkad iol a" védőkét ls, de a klíutó ka- zetőségválasztó küldött-kózgvű- Ját kézzel ütötték le a védők. 6. Orosháza pus mellett az üres kapu melló I-sét. A közgyűlés ismertetésére a megítélt tizenegyest Lindák 7. Koss. SE lőtt a holnapi számunkban visszate- ertekesítette (1:1). 8. M. Kinizsi A 9. SZAK já- 10. Szalv SE NB M Délkelet 1. Sz. Dózsa 25 15 6 4 34:16 36 23 13 5 7 42:21 31 25 12 6 7 43:28 30 25 12 6 7 43:29 30 NB I B-be jutott az Előre Vasárnap a k,,.stadionban NB gl. Hollós. Ohát. Füredi. Szegedi Il-es hc : i rangadóra került sor Építők: Albert. Marosán. Firt­Nagypál. Faragó, A SZEAC az Idei legjobb já- rürikt tékát mutatta Dunaújvárosban. Bevált a taktikai húzás: Dobó hatra vitelével megszilárdult a vedelem. Ambrus in kitűnően látta el védekező feladatát. Re­ményik és Nemes pedig reme kül oldották meg a középpályás /^játékosok teljesítményét ér- darűgó-mérkőzésén 37 000 néző tékelvr: Korányi a mezőny leg- előtt Ausztria válogatottja le­Jobbla volt. A védelem mind- győzte a Szovjetunió válogatott­három tagja Várhelyi ITT.. Kő- ját. A csoportban még két mér­Ausztria—Szovjetunió 1:0 (0:0) Bécsben Európa-bajnoki lab­Jáger kapust kiállította tékvezető. A SZAK azonban 11. K. MED. megszerezte a labdát, s a hatra- 12- M. MED. levő időben végig magánál tud- 13. Kun B. SE tr tartani, fgv kapuja nem ke- 14. Makó rült veszélybe. Az alacsony 15. Szentes színvonalú mérkőzésen Igazságos 16. K. MAv a Szegedi Előre és a Szegedi tyánezky, ... ... 25 9 11 5 *24 9q Építők csapata között. Az Igaz- Darvas. Kasper. Domonkos, Ko­25 lfl 5 10 43-41 25 döntetlen eredmény alap- vács, Szalay. Répásy. 25 8 9 6 42-45 25 3án a Szegedi Előre olyan nagy Az Építők gótjával kezdődött 25 10 5 10 32-35 25 Pontszámmal vezet a váci együt- a mérkőzés, majd 3:3 állás után 25 7 10 8 27-21 24 tes c'lőtt. az ötödik helyezettel fej-fej mellettivé vált a küzde­25 10 4 11 47:41 24 szemben, hogy az NB l/B-be lu- lem. Mivel nagy tétről már nem 25 8 s 9 32-34 ->4 tását már nem lehet meeakadá- volt szó. a c-sapatok nyugodtan 25 11 2 12 33:42 *>4 'voznl. A Szegedi Építőknek és formásán játszottak. Szép gó­25 x s 12 32-39 2i most 18 pontja van. s ez azt je- lókat láttunk az első félidő vé­25 7 6 12 25:4(1 2o ,cnti- hogy elkerülték a kiesést, gén Füreditől. Marosántói, Kas* 25 3 13 9 24-38 19 A másik NB Il-es csapatunk, pertől és Szalaytól. Tanárképző nagy gólarányú 25 3 7 15 24:55 13 Megyei eredmények Mrtravárosi Kinizsi—Hodinezfi- utolsó Bóliát a nasv kwiwoi a*. egymást kőzés van hátra: Görögország- vásárhelyi Textiles l.-o (1:0). K7Ó ' Paeslka szerezte pomnás fe,.3fhbiutást illetően egyrészt t bemutat- Szovjetunió es Ausztria-Görög- Szeged. A vendégek nagyon, lel- egyéni Játék után 5:0.' Fordulá? 2a,tf"8la, tárgyalástól s mas­Vári és Várhelyi I.. multák felül Ambrus bemutat- aiovjeiuiuo ra rtus^uia—uuivs- c,zcgeu. /\ venuegeic naRvor. lei- egyéni láték után 5-0 Forautú.- , - - ... — — ÍTouSf nagyon jól sikerült. Ke- ország. A szovjet csapat jelenleg kesen küzdöttek. A Kinizsinek otín íz awíárakit SftlSí' attól függ. hogy milyen tán Kővári és Füredi révén 11:8­• «... _ -1 nleX .. 4 A Kl á-oíon Ar KC-lL- olrlrrvn „ ,\L knlir-nln -,.,14 rA — T9A.4Vi TTÓ_ . . A második félidő még lramo­győzelmet aratott. A Tanárképző sabb küzdelmet hozott. Borbély megóvta az Orosháza elleni kapufája volt az első szép akció mérkőzést. A tárgyalásra csü- eredménye, majd Marosán révén törtökön este kerül sor Buda- az Építők vették át a vezetést, pesten. A csapat sorsa tehát a Az Előre Hollós góljával egyen­feljebbiutást Illetően egyrészt a lített s ugyancsak ő szerezte meg csapatának a vezetést. Azu­ményen. szilárdan állta a duna­újvárosi ostromokat. Dobó a ta­vasszal látott Jó formában ját­Pénzügyőr-SZVSE 2:2 (1:1) Előre ismét megszerezte a ve­~~~ ' zetést. de az utolsó percekben Baranyai, Boróczky. Borbély, eey gyors támadás során Ko­Ludányl. Forró, Kővári. Isasze- vácsnak sikerült egyenlítenie. első a táblázaton és csok akkor sok helyzete volt. de Tóth. a vá- tették az iramot méeta a S Predmí'nyt ertek el az előtte él- ra alakult az. eredmény. Utána kerillne le onnan, ha a görögök sárhelyi kapus nagyon jól vé- percben Fodor révér gól* lo csapatok: a Kiskunhalas és az Epitők jól kihasználta ak­mind a két mérkőzésüket meg- dett. Oóllovő: Nádudvari. el. B01t erteK az MTK. Részletes eredmények: clóft és Firityánszky. Répásy és sznifct Piütaí jobb voit mint ed- nyernék. Abban az esetben Gö- Szentesi Vizmii—Tápé 4:1 (2:0). jó: Paesika Otott illetvo- kzi Szegedi Előre—Szegedi Építők Nagypál góljaival egyenlített. A óta "de ennek ellenére a jő- rögország Jut a nyolcas döntőbe. Tápé A tervszerűbb- n játszó mán. Bánfi.' A játékvezetőnek 12:12 <7:7'- Kisstadion. 150 néző. »»• Percben Forró góljával az d szentes biztosan győzött. Góllö- nem volt nehéz dolga. Jóí vezlt- Vezette: Tárnok. Szegedi Előre: f'f™ ismét mepzerezte a ve­vő: Balta 2. Virágh Herl illet- te a mérkőzést de az utolsó percekben ve: Koszó. Seller István Mindszent—Újszeged! TC 1:1 (0:0). Mindszent. Óriási küzde- Kistelek—Dorozsma 2:1 (0:1) Do­lemben az ujszegedlek támadtak rozsma. Meglepetés a kisteleklek Vasutas pálya. 1200 néző. Ve- nyúlt. A vendégek lelkes játé- többet, mégis a hazaiak szerez- győzelme. Az eredmény azonban kukkal rászolgáltak az egyik tek vezetést, majd a UTC egyen- reális, mert a KITE a második pontra. Az eredmeny igazságos, utett Góllóvő: Korom E„ illet- félidőben lényegesen jobb volt Solti Mihály ve. soós. ellenfelénél. Góllövő: Czeiersch­A labdarúgó NB II további Hódmezővásárhelyi MEDOSZ— midt. Kordás, illetve: Ungi. eredményét: Martfű—Szolnoki Szegedi Épitók 1:0 (1:0). Hód­MTE 0:8. Szolnoki MAV—Cerlédi mező vásárhely. Nagy mérkőzést RÖPLABDA zette: Petri. SZVSE: GUicze. — Török. Thekes, Hájas — Karsai. Farkas — Tóth 111. Blte, Szamosvölgyl. Sajtos. Kiss. Pénzügyőr: Bolemányl — Ab- ® rahám. Tolnai. Tenta — Mózes. VSE 2 2. Kecskeméti TE—De Pltz — Dobes, Koroly. ' Süle. Balogh. A vendégcsapat kezdte a Két szép győzelem vívott a két jőképességű csapat. Szabó, reoen 0:0. Kiskunfélegyháza—Me- Góllövő: Berta. zökovácshfza 3:2. Gyula-Gold- Hódmezővásárhelyi Vasas—Hu­berger 3:2. Budai Spartacus— pyadi SE 5:3 (3:2) Hódmezővá­Megyei bajnokság 1. H. MEDOSZ 23 18 4 1 54:13 40 NB 2. UTC 3. Kinizsi já­tékot. utána enyhe vasutas me- Békéscsaba 0:0. KISTEX—Júszbe- sárhelv. rény 6:2. NB II Keleti csoport 1. SZMTE 2. SZVSE 3. Budai Sp. 4. Kecském. 5. Jászher. 6. Cegléd 7. KISTEJÍT 8. Sz. MAV 9. Gyula zöfölénv alakult kl. A 9. perc bep Sajtos lesgólt lóit. Az SZVSE támadósora élénk Iram­ban vezette akcióit, de ezekben sokszor nem volt következetes­ség Félóra elteltével a vendégek Is támadásba lendüllek és a 40. percben megszerezték a veze­tést. Süle elhúzott Thékes mel­lett és lapos lövése a meglepett Gtlicze mellett a kapu bal sar­kába csúszott. 1:0. Három perc múlva az. SZVSE kiegyenlített. A felfutó Török beívelt labdálát 10. Pénzügy. Tóth ITT. a tizenhatosról a kapu 11. MGM D. Jobb sarkába lőtte. 1:1. 12. Kiskunf. Szünet után hullámzó játék 13. B.-tsaba alakult kl. a vasutasok vezettek 14. Goldb. több támadást, de a csatárok 15. Mk.-háza továbbra sem boldogultak a ke­mény és lelkes fővárosi védők­kel. A 24. percben Sajtos veze­téshez juttatta a hazalakat Há­rom védőt kicselezett, uz alap­vonalról éles szögből leadott csavart lapos lövése a bal alsó sarokba csúszott. 1:2. A gól után az SZVSE erősen vissza­esett, a Pénzügyőrök ekkor fo­kozták az iramot és a 35. perc­ben kiegyenlítettek. Korszerű ádogatás után Koroly a tizen­hn'nsrol nagy gólt lőtt 2:2 Közepes iram és színvonal 1el­lemezte a találkozót. A vasutas 'édelem sokszor megingott, a támadósor pedig sokszor ötlet. ETI—izzó elgondolás, tervszerűség nélkül 12, Atalanta—Inter. szőtte támadásalt. A szünet után 13- CagUari—Napolt a Pénzügyőr frisebbnek tűnt. +1 egyenrangú ellenfélnek bizo- '«• Pécsi Ércb.—Táncsics 4. Sz. Építők 5. Alsóváros 6. H. Vasas 7. Szentes Vasárnap mind a két szegedi nyertek a szegedlek. Jő: Tóth l-es női röplabda-csapat nővérek. PatJk. Ocskő. Illetve: 23 17 3 3 47:17 37 győzött. Kovács. Kontha. 23 12 6 5 36:21 30 Sz. Kender—Miskolci VSC 3:2 A Kender bennmaradása már 23 12 2 9 31:20 26 (15, 11, 23 7 10 6 27:20 24 delmes mérkőzésen a hajrát 23 10 4 9 59:44 24 hazaiak jobban bírták. A győz­23 9 5 9 35:31 23 tes csapatból Miklós Ibolva 1á­23 7 8 8 24-27 22 téka türtt kl. akinek sok jó le­23 8 4 11 30:50 20 ülése volt. Jó: Miklós. RJblzsár­23 6 7 10 34:38 19 né. Ábrahám. Molnár. Illetve: 23 6 7 10 21:10 19 Sebők Fokornvt. -5, 13). Szeged. Küz- biztosra vehető, a Spartacus és így a csongrádlak nem tud­tak ellenállni a rohamnak. 16. Martfű Alsóvárosi MAV—Csongrádi Pe­tőfi 6:0 (5:0). Szabadság tér. Ve- i'. Mindszent zette: Szabó L. Az Alsóváros ({. Cson'T.irl összeállítása: Katona I. — Jójárt. jó' Kistelek 25 18 5* 2 5**16 41 D°monkos. Hódi — Katona JT. jj] Dorozsma — . . — 25 13 8 4 55:37 34 £tóH "" Paeslka, Fodor. Butkl. j2. Hunyadi SE 23 3 7 13 25:46 13 Sz. Spartacus—Vasas Dinamó 25 13 5 7 45:2b 31 Dud«K* C-ardian. A győztes csa- Tapr 23 5 3 15 22:45 13 3:0 2. 3p). Budapest. A kiesési 25 9 9 7 22:2) 27 Pa», naRYsJ*rt jtórmában látszott 14. H, Textil 23 4 4 15 24:56 12 rangadón meglepő biztosan 25 10 7 8 37:37 27 25 11 4 10 50:30 26 25 10 5 10 44:32 25 Az első gól 10. percben esett: 25 8 9 8 42:33 25 Kóréh, az egyik csongrádi vé­25 10 4 11 32:43 24 dő menteni akart, de lábáról 25 10 3 12 15:46 23 nagy erővel a hálóba jutott a 25 8 7 10 31:40 23 labda. A 19 pereben Paesika el­25 9 4 12 32:51 22 futott és 8 méterről a kapuba 25 8 5 12 24:36 21 talált, majd a 29. percben ugyan­25 8 4 13 37:51 20 csak Paesika volt eredményes. Az NB l-es férfi atlétikai vla 25 7 2 16 17:44 16 3:0. A 34. pereben fodor bead;,- dal szegedi harmadik fordulójá- és Pándi Lajos (SZVSE) küzdö­25 6 3 16 27:49 15 sát Dudás befejelte. A félidő nak második napját vasárnap kepesséRe. rendezték meg kedvező körűi­győzelmével sem kerülheti el a kiesést. ATLÉTIKA | Tégla olimpiai szinten felül (SZEAC) Gulyás László (SZEAC) Így kelleti volna tippelni! 1. Cjp. Dózsa—vasas 2. FTC—MTK 3. Tatafc.—DVTK 4. Dunaújv.— Szeged 5. SBTC—Szombathely 6. Székest.—Oroszlány 7. Dorog—Ganz-M AVÁG 8. ózd—Nyíregyháza 9. DVSC—Bp. Spartacus lfl. Sárisáp—Nagybátony 1 3:1 1 5:0 1 3:0 2 1:2 X 1:1 1 4:0 1 4:0 X 0:0 2 2:3 2 0:2 2 0:1 1 3:1 X 1:1 1 2:1 , , „ .. • _ . „ ® Pontversenyben: Vasas—Csong­mények között. Biztosan gyozótt rád 132:77. Spartacus-Csongrsd a Bp. Vasas a Bp. Spartacus el- 123:82. Vasas—Spartacus 115:95 nem fogadható okok miatt ezútre A győztesek és a megyebeliek t2?kz ,artalekosan tudott 1obb eredményei. 200 m: Nemes­kiállni és Így a fővároslakkal házi (V) 22,0 . 800 m: Rózsa (V) 13 plusz 1 találat ezen a héten szemben nem volt versenyben, j -53 5 4 jmri, (Csj , .53 fl r>00n m. em volt. Kiesése ezzel az NB I-böl meg- Szerény! (V) 14*29 4 4 Huszár 13 találata egv Dálvázónak P^tétődotL Meglepő volt a (Cs) 15:29,4. 4x400'ni:'Vaias 3:27,6. j;2 va^ ^^mé^oss^rjí « om ?át: leték levonása utan 466 564.- „vekben ezúttal sem volt hiány. * """ forint. - * - ­(Cs) 15:29.4. 4x400 m: Vasas 3:27.6. 3. Csongrád 3:34.4 . 400 m gát: Vértesy (V) 53.8. 5. Süli (Cs) 58.2, Á teljesítmények közül magasan kdl* gyaloglás: 1. Nóvák (Cs) 12 találatot 19-en értek el. a kiemelkedett Tégla Ferenc 51:07*4* 3* Pandi (Cs) 51:51,8, ma­nyeremény összege egyenként (SZVSE) olimpiai nevezési sán- Sas: Erőss (V) 194. 4. Tari (Cs) 16 371,— forint. 254 pályázónak ten (57 mi felüli eredménye a 185. hármas: Ivanov (V) 14.51.2. van 11-es találata, szelvényen- diszkosz.vetésbcn,. melyet kétszer Gulyás (Cs) 14.32. diszkosz: 1. ként 1225,— forintot kapnak. A Is túldobott. Örvendetes volt a Tégla (Csi 57.40. 4. Tamási (Cs) 10 találatosok száma 2299, nye- csongrádi Tari ístván 185 cm-es 40,70, gerely: Petöváry (S) 66.60. reményösszegük egyenként 203 u) megyei ifjúsági magasugró 2. London (Cs) 59,08. forint. csúcsa. továbbá Süli József Monostori Tibor DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munkás­párt Csongrád megyei és Szeged városi bizottsága és a tanács lapja Megjelenik hétfő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Főszerkesztő: dr. Lökös Zoltán Szerkesztőség *. Szeged. Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. Telefon: 13-535. 13-008 Éjszakai telefon: 13-506 13-438 Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Kovács László Kiadóhivatal: Szeged, Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. Telefon: 13-500, 13-110 (Beküldött kéziratokat nem őr­zünk meg és nem adunk vlssza.l A lapot nyomja: • Szegedi Nyomda, Szeged. Bajcsy-Zsilinszky u. 28. sz. INDEX 29 058 Terjeszti a Magyar Posta. Előfi­zethető bármely postahivatalnál és a Posta Központi Hírlap Iro­dánál (Budapest V. József ná­dor tér 1. sz.) Előfizetési dü • egy hónapra li.— Ft. • 6 DÉL-MAGYARORSZÁG Kedd, líúrt. október 1L