Délmagyarország, 1967. október (57. évfolyam, 232-257. szám)

1967-10-10 / 239. szám

eseménye a mi szem­es az SZVSE NB II-cs A forduló legérdekesebb pontunkból az Szolnoki MTE együttesének a találkozója volt. Az SZVSE most sem tud­ta megtörni a szolnokiak győzclemsorozatát, és nagy küz­delemben vereséget szenvedett. Ezzel a szolnokiak előnye hat pontra nőtt, ami a jelek szerint a bajnokság megnye­rését is jelenti számukra. NB III-as csapataink idehaza játszottak. A Spartacus szombaton 3:1 arányban győzött és ismét felzárkózott a második helyre. A csapat most jóval lelkesebben küzdött, mint az előző mérkőzéseken. A vasárnapi NB III-as for­duló érdekessége: Szegeden 180 perc alatt egyetlen gól sem esett. Ez a nap döntetlen eredmények vasárnapja volt. Eredménye: a SZAK és a Kossuth kezdi megszilárdítani helyét a középmezőnyben, a Szegedi Dózsa pedig tovább is tartja a táblázaton az első helyét. A megyei bajnokságban is van említésre méltó ese­mény. A II. MEDOSZ elszenvedte első vereségét Mind­szenten. Így a második helyezett UTC csapat között ismét két pontra csökkent a különbség. Két győzelem, két vereség A négy találkozóból végered­ményben a mieink kettőn és a románok is kettőn győztek. Mint ismeretes nagyváloeatot. tunk és az ifjúsági csapatunk diadalmaskodott, a B-csapat és az utánpótlás vereséget szenve­dett. Hat ponttal vezet a Szolnok Továbbra is első a Szegedi Dózsa Kossuth SE—Mezőberény 0:0 VÍVÁS Szegedi győztesek A hét végére kiírt négyfrontos magyar—román válogatott lab­darúgómérkőzések befejeződtek Befejezésül vasárnap Bukarest­ben az utánpótlás csapatok mér. kőztek, amelyen a hazaiak 3:0 (0:0) arányban nyertek. Itt két szegedi játékos. Pusztai és Koz­ma is szerepelt a magyar csa­patban. Szolnoki MTE—SZVSE 4:2 (2:0) (Kiküldött tudósítónktól.) Szolnok. 4500 nezö Vezette: Ge­re. SZMTE: Nagy P—Papp II. Sá­ri papp I.—Molnár. Pál—Kol­láth, Sebők. Pállal, Nagy F., SZVSE: Gillcze—Török. Thé­kes. Hájas—Kársai. Salánkl— Tóth 111., Bite, Szamosvölgyl. Sajtos, Majzik. Kezdés után a hazalak lendül­tek támadásba és már a 7. perc­ben vezetést szereztek. Thékes szabálytalanul akasztotta Kara­kast. A szabadot Nagy F nagy erűvel lőtte kapura, a lab­dát Gillcze kiütötte, közben föld­re esett és az elpattant labdát Pál 8 méterről az üres kapuba helyezte. 1:0. A gól után az SZVSE is feljött. A 13. percben Sajtos egyént já­tékkal gólt szerzett, de a játék, vezető érthetetlenül gól helyett közvetett szabadrúgást Ítélt a Vasutas Javára, a 16-oson belül­ovábbra ts az SZMTE táma­dott többett. A 17. percben újra Gilicze kapujába jutott a labda: Pallai tizenhatosról leadott nagy lövése Hájas lábát érintve védhe tetlenül vágódott a kapu jobb alsó sarkába. 2:0. öngól! A két balszerencsés gól láthatólag meg_ zavarta a szegedieket, mert bár több jó támadást vezettek, a csa. tárok a döntő pillanatokban hi­báztak. Szünet titán vasutas rohamok, kai folytatódott a Játék, mégis a 8. percben a hazalak értek el Ujabb gólt. Pallai labdáiéval Kolláth elhúzott a védők mellett és néhány méterről a kapu hal sarkába lőtt. 3:0 Az SZVSE nagy hajrába kezdett és a 20 percben remek akció végén gólt ért el. Tóth III. beadását Sajtos nagy erővel lőtte a léc alá. 3:1. Az SZVSE tovább fokozta az. iramot és a 23. percben növelte góllal számát. Szamosvölgyl át­adását. Salánki a tizenhatosról védhetetlenü! lőtte a bal fe'ső sarokba. 3:2. A 35 porcben Tő­rök Kolláthot lökte n tizenha­toson belül. A ll-es büntetőt Gilicze nagy bravúrral védte. A 39. percben Salánkit vágták fel a büntető területen belül, de a Játékvezető sípja néma maradt. Emiatt reklamált Török, amiért a biró leküldte a pályáról. Ugyanerre a sorsra Jutott Mol­nár is utánrúgásért. Hullámzó játék folyt amikor a 41. pcrcben a hazaiak beállították a végeredményt. Papp II. 20 mé­teres szabadrúgása a bal kapufát érintve került a hálóba. 4:2. A mérkőzés mezőnyjátékkal ért vé­get. Változatos, nagy iramú, izgal. makban bővelkedő játékot ho­zott a talá'kozó. molv rangadó volt a javából. Mindkét csapat végig nagy becsvággyal küzdött és a színvonalas küzdelemből a szerencsésebb csanat került kt győztesként. A 3:2 nél csak hnlszálon múlott a kiegyenlítés. A vasutas gárda ezúttal küzdés­ből és lelkesedésből lelesre vizs­gázott A játékvezető sok hibával működött, téves Ítéleteivel leg­inkább a szegdleket sújtotta. A mutatott játék alaplán a döntet­len eredmény lett volna igazsá­gos. Jók' Nagv P.. Paon TI. Se­bők. Kolláth. tllotve Gttteze (gó­lokról nem tehet) Török. Salán­kl. Szamosvölgyi. Solti Mihály A labdarúgó NB II további erodménvet: Goldberger—Martfű 6 0 Mezökovácsház.a—Szolnoki MAV 0:1 Békésos-ba—KISTEXT 7:0. Cegléd—B Spartacus t :0. Jászberény—Gvida t :0 Pénzügy, őrök—Kecskeméti TT 0:0. Deb­recen—Kiskunféle wháza 4 :t. 1. SZMTf 2) 17 S ! 40:35 39 2. SZVSR 24 13 7 4 53:35 33 3. Hildái Sp. '4 73 4 7 4.4'70 30 4. Jászher. 24 10 7 7 34:31 77 5. Kecském. 24 9 8 7 2?:?t 26 fi. Ce-léd 24 11 3 10 48:28 35 7. Sz. MAV 21 8 8 8 40:3124 8. KIS3TXT 24 9 5 10 39:30 23 0. Pén/ilev 24 10 2 12 47:44 23 10. MOM D. 24 8 fi 10 31 :40 22 11. nyula 71 9 4 11 20:41 72 17. Golllh. 24 8 1 17 35:43 20 13. 13-esnba 24 8 4 12 21:30 30 14. Kiskunt. 21 8 4 12 29:49 20 15. l"k -Káza 24 7 2 15 1.5:41 18 16. Martfű 24 8 3 15 27:46 15 NB III-as mérkőzés. Szeged, Hunyadi tér. 400 néző. Vezette: Molnár. Kossuth SE: Meiszter. Veres. Tóth, Szalay. Csonka, Lukoviczky, Janiga, Viczián. Szőke. Sonkó, Vékony. A jó iramú mérkőzés első per. ceiben a Kossuth SE némi fö­lényt harcolt kl. A 8. percben Ja­niga beadását Vékony fejelte kapu fölé, majd Janiga két jó helyzetben hibázott. Azután a vendégek is vezettek néhány tá­madást a Kossuth SE kapuja el­len. de Meiszter könnyen hárí­tott. Átvette a vezetést a hazai csapat, s a vendégek esak szór­ványos támadásokkal kísérletez­tek. A 35. percben kétszer is, csak a szerencse mentette meg a mezőberénylek kapuját a góltól. Határozottan jobb volt a Kossuth SE, de a csatárok könnyelmúsé. ge. sokszor pedig ügyetlenkedése miatt mindig elmaradt a sikeres befejezés, az akciók góllá váltá­sa. Az utolsó percben azonban majdnem gólt kapott a Kossuth SE. Zolnat erős lövése épp. hogy elcsúszott a szegedi kapu előtt. A második félidőt is a Kossuth SE támadásai vezették be, azon­ban a vendégek már sűrűbben rohamoztak a szegedi kapu felé. Meiszternek két alkalommal is nehéz dolga akadt, hogy meg­mentse kapuját a góltól. A 12. percben Sonkó hibázott nagv helyzetben, pár perccel később azonban Szenteczky lövése zú­gott el a kapu mellett. A ven­dégcsapat támadásai mindig ve­szélyesek voltak, mert a szege­di védők elmulasztották a szo. ros emberfogást. A 25. pereben ugyancsak jó helyzete volt a mezőberényieknek. de Meiszter nagy helyzetben mentett. A kö­vetkező 10 perc a szegedieké volt. de mivel a támadásaikat csak középen erőltették, a véde­lem tömörülni tudott. Meg lö­vésre is keveset vállalkoztak a Kossuth SE csatárai. Az utolsó negyedóra váltakozó küzdelem­mel telt el. s Zolnai hagyott még ki az utolsó percekben jó hely­zetet. Jók: Csonka, Meiszter, illetve Winter. Zolnai. Molnár játékvezető néhány ki­sebb hibától eltekintve igen Jól bíráskodott. A labdarúgó NB TTI délkeleti csoportjának további eredmé­nyei: Kiskunhalas! MAV—Makói Vasas 2:1 (1:1). Kiskunhalas. Békéscsabai VTSK—Szentesi KMTB 3:0 (0:0). Békéscsaba. Mezőhervesi Kinizsi—Sarkad! Ki­nizsi J:0 (1:0). Sarkad. Szalvai SE—Mezőhegyest ME­DOSZ 1:0 (0:0). Mezőhegyes. Kun Béla SE—Oroshá i Kinizsi 2:1 (1:0). Kiskunfélegyháza. 1. Sz. Dózsa 24 14 6 4 27:15 34 2. Sz. Snsrt. 2« 12 6 6 42'25 30 3. B VTSK 24 12 6 6 47:27 20 4. Mezőberény 24 12 5 7 39:30 29 5. Sarkad 24 9 11 4 26:20 29 6. M. Kinizsi 24 10 5 9 32:34 2.7 7. Szalvai SE 24 10 4 10 40:39 21 8. K. MEDOSZ 24 8 8 8 37:31 24 9. SZAK 24 7 9 8 26:20 23 10. Orosbáza 24 9 5 10 11 :40 23 11. Kossuth SE 24 7 9 8 40:44 23 12. M. MEDOSZ 74 10 2 12 72:'" 22 13. Kun B. SE 24 7 5 12 29:39 19 14. Szentes 24 3 12 9 23:37 18 15. Makó 24 6 6 12 21:40 18 16. K. MAV 24 3 7 14 23:48 13 Szegeden a Szegedi Postás SK vasárnap két vívóversenyt rende­zett, és mindkettő a hazaiak győzelmével ért véget. II. osztályú kardverseny (19 in. duló): 1. Ferencz Péter (Sz. Pos­tás) 7 győzelem. 2. Eárdóczki (Sz. Postás) 6 győzelem, 3 Varró István (Csepel SC) 4 győzelem. 4. Hamming Péter (Csepel SC) 4 győzelem. 5. Pesti Gyula (Cse­pel SC) 2 győzelem. 6. László Ferenc (SZEAC) 2 győzelem. 7. Sándor Tamás (Szegedi EAC) 2 győzelem. 8. Sghirm Ferenc (Du­naújvárosi Kohász) győzelem nélkül. Ferenc és Apró a holt­verseny után dönts csörtét ví­vott, és ezt Ferenc 5:3-ra meg­nyerte. Ifjúsági fiú törverseny (25 in­duló) : 1. Avramov Illés (Sz. Pos­tás) 7 győzelem. 2. Bardóczki András (Sz. Postás) 6 győzelem, 3 Abonyi Sándor (Hódmezővá­sárhelyi MEDOSZ) 6 győzelem, 4. Zalavári Ferenc (Ceglédi VSE) 5 gvpzelem, 5. Kristóf Zoltán (H MEDOSZ) 4 győzelem, 6. Pintér József (Szentesi MAV) 2 győze­lem, 7. Tóth Ferenc (H. MEDOSZ) 2 győzelem. 8. Tompái Imre (H. MFDOSZ) 2 gvözelem, 9 Les­ku István (Sz. MAV) 2 győzelem. KAJAK Szegediek Budapesten Jól szerepeltek a szegedi ka­jakozók az úlpestt öbölben ren­dezett válogató versenyen. Ko­vács László 'SZEAC) az olimpi­ai versenyszámokban állt. rajt­hoz és 16 felkészültcégét iga­zolva kajak egyes 1900 m-en. va'amint kajak kettesben Kra­lovénnal (Bp Honvéd) első he­lyezést ért el. A kajak kette­sek 500 m-es futamában első Ba­lázs — Flórián (SZMHS), máso­dik Biharvári L. — Mayer 3. (SZEAC). A kalak egyes 500 m­en Mayer J. (SZEAC) második lett. •Tó teljesítményt nyújtott még Vöröt Teodora. aki egyesben és Kolozsival kettesben a negye­kívül erős mezőnyben a negye­dik helyen végzett. Az ifjúsági kenusok kettes futamában Adok — Gera (SZMHS) szintén negye­dik lett. TEKE Változatos eredmények Megyei eredmények Hódmezővásárhely! Texüles­Tápé 0:0. Hódmezővásárhely. Mind a két részről sok helvzet kimaradt. A tápéi csapatból az első félidőben Miklós A. egy kapufát lőtt. de gólt egyik csa­pat sem tudott elérni. Hunvadi SE—Móravárosi Ki­nizsi 1:1 (1:0) Ady tér. A Ki­nizsi nagy fölényben játszott, gól lát Gyetvai szerezte. A sze­gedi csapat a befeiezés előtt nem sokkal egy tizenegyest ki­hagyott Kistelek—Hódmezővásárhelyi Vasas 2:1 (1:1). Kistelek. A ha­zaiak nagyon lelkesen és időn­ként lói js játszottak, mind a két góltukat az útból csatasor­ba állt Bischoff szerezte. Csongrádi Petőfi—Dorozsma 5:2 (1:0). Csongrád. A második fé'idő elején i :1 volt az ered­mény, de utána a dorozsmai védelem összeroppant. A ven­dégek góllövőj: Tatot. Joó. Mindszent—Hódmezővásárhe­lyi MEDOSZ 2:1 (2:0). Mindszent. A hazat együttes nagyon lel­kesen küzdött, a MEDOSZ pe­dig nem tudta megismételni az utóbbi időben nyújtott ió tálé­kát Mind a két kapu előtt sok helyzet kimaradt. Góllövő: Kocz­ka 2. illetve: Boros. z Szentesi Vfzmű—Szegedi Épí­tők 3:0 (1:0). szentes. A Vízmű gólratörően játszott. Az Etíiők vereségéhez hozzátárult az is, hogy Csehók a második félidő eleién megsérült és véglég le­ment a oálvárób 1. H. MEDOSZ 22 17 4 1 53:13 38 2. UTC 22 17 2 3 46:16 36 3 Kinizsi 22 11 6 5 35:21-28 4. Sz. Énitők 22 12 2 8 31:19 26 5. H. Vasas 22 9 4 9 53:41 22 6. Alsóváros 22 6 10 6 21:20 22 7. Szentes 22 8 5 9 31:30 21 8. Mindsz-nt 22 7 7 8 23:76 21 9. Csongrád 22 8 4 19 «>:44 20 10. Dorozsma 22 6 7 9 20:38 19 11. Kistelek 22 5 7 10 32:37 17 12. Hunvadi SE 22 3 7 12 23:41 13 13. Tápé 22 5 3 14 21:41 13 14. H. Textiles 22 4 4 11 24:55 12 Szegeden vasárnap csak egv NK-s tekemérközés volt: az SZVSE a Győri ETO ellen 6:2 arányban nyert. Ezzel a Vasu­tas továbbra is tartja közepes helyezését az NB l-ben. Az NB II-es férfi tekecsapatok idegen­ben szerepeitek. A Postás a Kemkeméti Petőfitől 5'3, a SZAK a Bp. Pénzverdétől 6:2 arányú vereséget szenvedett. (Közöljük még, hogy a Szegedi fioítők NB I-ea együttese szom­baton a ruhagyári-pályán 7:l-re győzött á Herendi Építők ellen.) Súlyos vereséget szenvedett a SZAK NB l-es női csapata Kecskeméten: K. MAV—SZAK 7:L KÉZILABDA Két egygólos vereség A SZEAC Dunaújvárosban A hét végén folytatódnak a labdarúgó NB I küzdelmei, és ennek során a Szegedi EAC Du. naújvárosban mérkőzik. Az egyetemeik az újabb bajnoki ta­lálkozó előkészületeként holnap, szerdán Orosházára utaznak, ahol az ottani O. Kinizsi NB III-as csapati! lesz az ellenfelük. Itt említjük meg. hogy az IBUSZ vasárnap Szegedről kü'ön­autóbuszokat indít Dunaújváros­ba. amelyekre csütörtökön délig lehet jelentkezni. A buszok va­sárnap reggel 6 órakor indulnak, a visszaérkezés pedig este 9 óra tájban lesz. KOSÁRLABDA I Szegedi Építők—KISTEXT 26:17 (12:7). Kisstadion. 150 néző. NB II-es férfi mérkőzés. Vezette; Bognár (Vác). Szegedi Épitök: Albert — Marosán. Firityánszky. Darvas. Szalay, Ribizsár, Kasper. Jó lendülettel kezdte a hazai csapat a mérkőzést, s eredmé­nyeként már az első percben gólt ért el, és három, majd négy góllalal elhúzott a fővárosi csa­pattól. Feltűnő volt, hogy a KISTEXT játékosai állandóan vi. tában áltak a játékvezetővel, s ebben a Saly testvérpár különö­sen az élen járt. Ilyen körülmé­nyek között nem is alakulhatott kl szép játék, a játékvezető ma­ga sem követelt rendet és fe­gyelmet a pályán A második félidőben ugyan, csak ehhez hasonló volt a hely­zet. Bár a szegedi csapat ellen több jogtalan hetest dobott a vendégcsapat, mégis tartani tud­ták a Szegedi Építők játékosai az előnyt és biztosan nyerték meg a mérkőzést. A szegedi csapat ezzet a győ­zelemmel nagv lénést tett meg a kiesés elkerülésére. A szegedi csapat góljait Kasner (12). Flti­tvánszky (4). Darvas (4). Maro­sán (3). RIbtzsár (2), és Szalav dobták. Jók: Albert. Kasper és Firityánszky. Bognár játékvezető erélytelen, gyenge játékvezetést produkált. Orosháza—Szegedi Tanárképző 8:7 (4:5). Orosháza, NB II-es női mérkőzés. Vezette: Apáti. Sz Tanárképző: Berzsenyi. Nóvák. Dabis. Cseppentő. Joó, Nacsa, Ludányi. Ponicsán, Sáfár. A / mérkőzés elején a szegedi csa­pat 3:0 arányban megszerezte a vezetést, majd az orosházi csa­pat dobott szép gólokat, de elő­nyét a szegedi együttes tartani tudta. A második félidőben az orosházi csapat részéről sok sza­bálytalanság történt, de a játék­vezető inkább a hazai csapatnak kedvezett. Dunakeszi MAV—Szegéét Előre 13:12 (7:7). Dunakeszi. NB n-es férfi mérkőzés. A Szegedi Előre a következő csapattal látszott: Boróczky. Füredi. Borbély. Ohát. Kővárt, Forró, Isaszegl. Hollós. Fekete. Varga. Baranyai. Amint az eredménv ls mutatja, nagyszerű küzdelmet vívott a két esarat. Dunakeszi az utolsói pillanatban dobott góllal nyert. Isaszegl rosszul dobott labdátát az ellenfél megszerezte és góllá értékesítette. A szegedi csapat góljait Isaszegl (5). Füredi (?i. Forró (2). Kővári (2). és Hollós dobták. Fekete vasárnap ATLÉTIKA SZAK—Szegedi Dózsa 0:0 NB TTI-as mérkőzés Üts/ened. SZAK pflva. 1000 p/ZÖ Verette: Horváth Gergely. SZAK: Jágor, —Lippal. Nagv Pethő. Csanádi. Szalay. Széman. Polyvás. Pusz­taszeri. Sári. Katona. Sz. Dózsa: Brnfi.—Szél L. Csörögi Csanádi. 7a b. Madarász. Károlyt Csor­dás dr.. Balagh. Hegyes dr.. Orovecz. Változatos, lramos mérkőzést hozott a hrivi NB III-as ran­gadó Az első tíz nerc a SZAK fölényének a legyében telt et, Bolvvá-s. Pusztaszeri. Sári. és Széman lövései szálltak a Dó­zsa kapufára. Azután a Dózsa percei következtek. Orovecz, Csordás és Hegves lövése oko­zott gondot a SZAK kapusának. Mindkét csapat csatárai szép támadásokat vezettek, de ezek rendre elekadtak a tizenhatos előtt A 22 neroizen Pusztaszert —Széman akciólát hárította a Dózsa védelem, de nár perccel később már Nagy Zsieának kel­lett menteni a vendégcsatárok elől. Az első félidő utolsó negye­dében Polwást és S7émant sze­relte a Dózsa védelme tó helv­zetben. maid Hegyes lövését véd le szépen .láger és Orovecz támadása akadt el a tizenhatos vonalon. Az. utolsó pereben Csordás gólhelyzetben szabályta­lankodott. Az első félidő a védelmek ál­vése veszélyeztette a kaput, majd a kialakult SZAK fólénv­ben kétszer is szöglethez ju­tott a hazai pályán látszó csa­nat. Azután a lila-fehéreknek kedvezett a szerencse de Oro­vecz és Balogh most ls hibá­zott. A 20. percben Polyvás el­futott. a labdával és tizenhato­son belül e'esett. Bár a. Dózsa egyik védőte némileg megnyom­ta. de ezért valóban kár léét volna tizenegyest adni. Azután 1ó helyzetbon elfutott Polwás. de a látékvezető — helytelenül — lest Ítélt A szabadrúgás után Ismét for­dult a 1áték képe: Balogh bom­báin szállt kapu mellé, rraid Orovecz szép beadását Mada­rász a kanu fölé felelte. A második félidő otolsó ne­gyedóráiéban is változatos já­ték folvt. Hegyes tört ki. de 'abdála elcsúszott a léc felett. Nagv szabadrúgása akadt el a sorfalban, maid Pusztaszeri Jó helvzethen lyukat rúgott. A döntetlen igazságos ered­mény s ezzel mind a két csa­pat e'égedétt lehet. Az egy pont növelte a Dózsa felfutást elő­nyét. a SZAK pedig az egy ponttal fellebb került a kieső zónától. Jók: Polyvás. Lippal. Csa­nádi. Szalav illetve Balogh. Hegyes és Zab. Horvatii játékvezető néhány Oroszlányi Bányász—SZEAC 79:78 (39:32). Szeged. Rókusi tor­nacsarnok. A SZEAC összeállí­tása: Faragó, dr. Kiss Kistele­ki. dr Szakáll. Zöllei. Csere: Dobó. Hódi. Ruzsáli. A SZEAC szerezte meg a ve­zetést Faragó büntető réven, de Tóth hamar egyenlített, sőt. a vezetést is megszerezte csapa­tának. A sok eladott labda és gyenge védekezés eredménye­ként a vendégcsapat 4, majd 5 pontos vezetésre tett szert. Bár Kisteleki és Dobó ügyes akciói szépítettek az eredményen, de a félidő végén a bányászok 1ól mozogtak s megérdemelten sze­rezték meg a vezetóst. A második félidő óriási küz­delmet hozott A vendégek Dal­kára építettek, akit a SZEAC kosarasai nem bírtak fogni. A SZEAC' dobásait siker koronázc ta és négy perccel a befejezés előtt 67:t>5-ro alakult az ered­ménv. Az izgalmas hajrában a SZEAC kosarasai kiegyenlítettek 68:68 állásnál. A végeredményt azonban erősen befolyásolták Szakáll. Faragó és Hódi kiha­gyott büntetői, melyekre Daj­ka minden alkalomman sikeres büntetődobással válaszolt. S ez. el is döntötte a mérkőzés soe­sát. Jók: Dajka. Zsentls, Jugovics, Illetve Faragó. Dobó. Zöllei. dr. Ktss A legjobb dobók: Dajka 31. Zsenrts 16. illetve Faragó 24. Do­bó 14. Zöllei 10. A balnokság állása a forduW után a következő: 1. Bp. Honvéd 16 16 — 1436: 940 32 2. Csepel 17 12 5 1374:1197 29 3. VTSK 17 10 5 1325:1238 29 4. MAFC 14 12 2 1027: 815 36 5. Baja 15 11 4 1240:1082 26 6. Pécs 17 8 9 1774:1265 25 7. Sopron 16 9 7 1261:1221 25 8. Oroszlány 17 8 9 1356:1333 25 9. Szeged 18 6 12 1205*1397 24 10. G-MAVAG 16 8 8 1023:1122 24 11. U. Dózsa 18 5 13 1304:1528 23 12. BÉAC 17 5 12 1028:1136 22 13. Kecskemét 17 5 12 1074:1217 22 14. BVSC 17 1 16 1094:1467 18 Kiskunfélegyházi Vasas—SZE­AC 42:37 (16:15). NB rr-es női mérkőzés. Kiskunfélegyháza. A Vigh. Valtai. Reményi. Pesti. Jztng összeállítású szegedi csa­pat elég szépen játszott, de az akciókat nem tudták eredmé­nyesen befejezni. A mérkőzés kimenetelét befolyásolta a rossz­udaiú szabadtéri pálya is. Bala—Szegedi Posfás 71:67 (10:34). Bala. NB n-es férfi mérkőzés. Szegedi Postás: Ko­vács. Török, Hézső, Kecskeméti Gy.. Faragó. Cs»re: Tornyos, dr. Varga László, Pásztás. A találkozó a két csapat fe1­fei melletti küzdelmét hozta. Az uiolsó 10 nercben még' a sze­gediek vezettek hét ponttal sa mérkőzés közvetlen beftie*" se előtt is két pont volt az elő­nyük. Az ellenfél semmivel nem volt jobb mint a szegedi csa­pat. így inkább balszerencsé­vel magyarázható a mérkőzés elvesztése. SZVSE-sikerek a váltában RÖPLABDA A hét vége a megye legjobb futóit gyűjtötte egybe a váltó­bajnokság kapcsán, akik sok számban érdekes küzdelmeket vívtak. A lebonyolított 23 ver­senyszámból az SZVSE 13 baj­nokságot nyert meg. Párhuza­mosan került megrendezésre a 14 —15 évesek kiválasztó versenye, ahol a szegediek közül a két legjobb eredményt Horváth Ist­ván (SZVSE) és Tichy Marietta (SZEAC) érték el. Mindketten 15 évesek. Előbbi 40.8 mp-et fu­tott 300 méteren, utóbbi 145 cm-t ugrott magasba. A megyei váltóbajnokság ér­dekesebb eredményei: Férfiak. 4x100 m. felnőtt: 1. SZVSE 45,2 (Barabás. Scheibel. Nagy. Kraj­SÓCZki) 2. SZEAC 47.4. 4x200 m feln.: 1. SZVSE 1:35.5 (Szentes, Nagy. Simonics, Scheibel) 2. SZEAC 1 :36,6, 4x400 m feln.: 1. SZVSE 3:36,2. 4x800 m feln.: 1. H. Textil 8:55,4. 4x1500 m feln.: I. SZVSE 17:08,8 (Novak, Sár­kány. Simonics. Huszár) 2. SZEÁC 19:45,8 ifjúsági: 1. Szege, di Építőipari Techn. 20:15.2 (Sza­nyi, Szabó, Szvoboda, Tolvaj) Nők. 4x100 m feln.: L SZVSE 52,6 (Veres. Antalné. Tóthné. Marosváry) 2. SZEAC 55,8, serdü­lő B 1. Szegedi Sportiskola 59,2 (Sós, B. Nagy. Molnár. Vá­ri) 2. SZVSE 60,2. 4x300 m. serdü­lő A 1. SZVSE 3:14,2 (Kovács. Ktspéter. Bartal. Orosz) 2. H Textil 3:32.2 , 3x800 m felnőtt: 1. SZEAC 8:49,1 (Müller. Staub. Gerőcs). Ifj: 1. Szentesi Vízmú 9:21,9. Nemzetek közötti szinten Tégla Ferenc Budapesten a Népstadi­onban mint utánpótlás válogatott az NDK ellen szerepelt a disz­koszvetésben és ot 55 32 m-es do­bással mindkét külföldi ellenfe­lét legyőzve a második helyre került. Dr. Monostori Tibor x 1:1 lókéncsségének harca vei. s ez kisebb hibától eltekintve hatá­maradt a második félidő kéne rrzottan és jól vezette a mér­fs Polyvás. maid Hegyes lö- kőzést. Így keltett volna tippelni! 1. Várpalota—BVSC 2. Szállítók—Elére 3. Nyíregyh.—Székesf. 4. Budafok—Autóbusz 5. Szóin. MTE—SZVSE 6. Cegléd—Budát Spart. 7. Me/ökovácsháza— Szolnoki MAV 8. Izzó—EVTK 9. Dombovár—Pápa 10. Spal—Koma 11. Brescia—Bologna 12. Sampdoria—Mantova Á Kender nyerte a rangadót 1:0 13. Napoli—Milán l'O +1 14 Oroszlány—Pécsi B. 1 2:1 0:1 13 plusz 1 találatot 3 pályázó 5:0 ért el, nyereményük eRycnként 4:2 az illeték levonása után 172 785 1 :o forint. A 12 találatos szelvényekre 0:1 2137.—. n ll-esekre 131,—, a 10­o:ti esekre pedig 28.— forintot fizet­0:1 nek ki u:l Kifizetés október 14-tól (1000 0.0 forinton alul) és október 19-től 3:0 (1000 forinton felül). (MTI) Szegedi Kender—Szegedi Spar­tacus 3:0. (8,5 7). Rókusi torna­csarnok. Szegedi Kender: Nagy­gvörgv. Molnár. Ábrahám. Mik­lós. Miké. Pálfyné, Szőllősy, Kristóf. Riblzsárné. Cara. Szege­di Spartacus: Tóth I.. Tó1h II.. Belovai. Eszes, Juhász. Ocskó, Patlk. Mctnár. Halál. Mindkét csapat idegesen kez­dett. A Szegedi Kender hama­rabb talált magára és így már az első játszmában kiütközött a fölénye. Jó, csapatmunka iuk eredménye, hogy a Spartacus nem tudta még megszorítani sem a gyáriakat, akik Miklós vezetésévei „sima" győzelmet arattak. Jók: Nagygyörgy. Molnár. Mik­lós. Ábrahám, illetve Ocskó. Molnár. Halál. A táblázat állása a forduló t'tán, a második csoportban. 9. Bp. Spartacus 23 19 3 67:20 41 10. utasellátó 22 14 8 52:33 36 11. Almásfüzitő 22 14 3 46:36 36 12. Misk. Vasutas 22 13 fi 50:39 35 13. Szegedi Kender 72 13 9 45:40 35 14 Bp. Petőfi 22 10 12 41 :(5 32 15. Szegedi Spart. 22 4 18 31:60 26 16. Vasas Dinamó 22 1 21 21-.64 23 A Szegedi Spartacus már ki­esőnek számit. (A bajnokság vé­gén a 3 utolsó' esik ki.) Értesítjük kedves vendége" inket. hogy ma este 20 órától a Kiskőrössy Halászcsárdában GAAL GABRIELLA népszerű magyarnóta-éne­kes lép fel. Belépődíj nincs. Asztalfoglalás az üzletveze­tőnél, s. 100 039 6 DÉL-MAGYARORSZÁG Kedd. 1967. október 10. DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munkás­párt Csongrád megyei és Szeged városi bizottsága és a tanács lapja Megjelenik hetfö kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Főszerkesztő: dr. Lőkös Zoltán Szerkesztőség: Szeged. Magyar Tanácsköztár­saság útla 10. Telefon: 13-535. 13-003 Éjszakai telefon: 13-506 13-438 Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Kovács László Kiadóhivatal: Szeged, Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. Telefon: 13-500. 13-116 (Beküldött kéziratokat nem őr­zünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomja: a Szeged) Nyomda. Szeged. Bajcsy-Zsilinszky u 28. sz. INDEX 29 058 Terjeszti a Magyar Posta. Előfi­zethető bármely postahivatalnál és a Posta Központi Hírlap Iro­dánál (Budapest V. József ná­dor tér 1. sz.) Előfizetési díj • egy hónapra 12.— Ft. • 1