Délmagyarország, 1967. szeptember (57. évfolyam, 206-231. szám)

1967-09-12 / 215. szám

Kilencedik a SZEAC ÖTTUSA A forduló sorsdöntő mérkőzései közé tartozott a va­sárnapi SZEAC—Komló találkozó. A győzelemmel a sze­gedi együttes ismét felzárkózott a középmezőnybe. A Komló a vereséggel .és két játékosa kiállításával nehéz helyzetbe került, ugyanis nyomában van a szombathelyi együttes. Ha elmaradt mérkőzésén nem tud győzni a pé­csiek ellen, a kiesés veszélye fenyegeti. A SZEAC legkö­zelebbi ellenfele Eger lesz. Sajnos, ismét vereséggel tért haza az SZVSE. Mivel a Szolnoki MTE Békéscsabán is győzött, ismét 3 pontra növekedett az első és második hely közötti különbség. Az NB III-as csapataink házatáján öröm is van, meg üröm is. Győzött a Szegedi Dózsa és a SZAK, de idegen­ből vereséggel tért haza a Spartacus és a Kossuth SE. A tabellán a vezetést ismét a Szegedi Dózsa vette át. A megyei bajnokságban nem történt meglepetés. Szombaton a Hódmezővásárhelyi MEDOSZ az alsóvárosi pályán csak döntetlent tudott elérni, az UTC pedig győ­zött Ezzel az első és második helyezés közötti különbség 3 pontra csökkent SZEAC—Komló 3:2 (1:0) SZAK—Orosháza 3:1 (1:1) Jól szerepelnek a magyarok Svédországban most folyik az kitűnő teljesítménnyel a magyar öttusa világbajnokság. Vasárnap Török dr. nyert meg. a második versenyszámot, a vi. Tegnap, hétfőn a lövészetre vást bonyolították le, amelyet került sor. A kissé szeles, borongós idő. vagy az utóbbi két Idegenbeli vereség okozta vasárnap a né­zőszám csökkenését: nem lehet­ne pontosan megállapítani. Tény az. hogy a legutóbbi hazai mén közösen az MTK ellent kitűnő Játékot nyolcezer szurkoló han­gos biztatás közepette tekin­tette meg. most azonban ez a szám hatezerre apadt, és a kö­zönség Jórészt csendben figyel­te a mérkőzést. A tartalékosa pat 2:l-re kika­pott tKorom. Kerkal. illetve az igvekvő Nemes volt a gólszer­ző), s a „nagyok" — SZEAC: Korányt — Várhelyi III.. Kővá­ri. Dobó — Dezsőfi, Reményik dr. — Pusztai, Hajós dr.. Vass. Kozma. Arató — Komló: Kiss — Kelemen. Vörös, Lazaridlsz — Bánfalvi. Ruppert — Bérezé­si, Pataki. Garai. Takács, Bo­dat — léleknélküU Játéka nem lelkesítette a nézőket. A kez­deti lendület csupán néhány perel* tartott ekkor Arató előtt nyílt az e«ő gólhelyzet, de az 5-ös sarkáról kapu mellé lőtt. Ezután fokozatosan feljött — a Komlót A ll-es ponton szaba­don álló Garal dől bravúrosan mentett Korányi, majd a 16. nercben kavarodás támadt a szegedi kapu előtt és ismét Ko­rányi mentette meg kétszer is a szegedi kaput a góltól. (Ezt kővetően a másik oldalon Ara­tó összecsapott Klss-sel és a komlói kapust négy perel* ápol­ták: addig állt a Játék.) A vendégek támadtak többet •— mégis a SZEAC ért el gólt a 35. percben. Pusztai a Jobb oldalon kapura tört. beadott. Vörös az 5-öeön kézzel ütötte le a labdát, a Játékvezető előny­szabályt alkalmazott, mert a labda ismét Pusztai elé került és a szélső a kapu közepebe bombázott: 1:8. (A Játékvezető a szünetben közölte, amennyi­ben Pusztai nem talál a kapu­be. megadta volna a ll-est.J A második félidő elején a SZEAC lépett fel kezdeménye­zőié*. A 6.. percben gyom sze­gedi támadás gördült a pá­lyán. Kozma átjátszotta a vé­dőket. a kapust ls. de az üres kapuba tartó lövése egy besza­ladó védőről kipattant. a tö­mörülésben Vasat a 16-oson be­lül felvágták: ll-es. A büntetőt Kozma a tobb alsó sarokba lőt­te: 2:8. Ezután több nagv hely­zetet hagyott ki a Szeged. A 15. percben Bodal 18 méteres Jól helyezett szabadrúgását Ko­rányi kapu fölé tolta. A szög­letet osavartan Ívelte Bodal ét a meglepett védők között Pa­taki a háló 1obb oldalába fe­jelt: 2.1. A 21. pereben 18 mé­teres szabadrúgáshoz Jutott a SZEAC. Kozma a sorfal felett a jobb felső sarokba ívelte a labdat. Kiss meg sem kísérelte a védést: 3:1. Ebben a Játékidőben az egyetemi együttes megmutatta Igazi képessegeit, zúgott ls a biztatás, de ezután ismét sok hiba csúszott a SZEAC játéká­ba. A 37. percben leállt a sze­gedi védelem. Takács kihasz­nálta a helyzetet, két védőt ts kicselezett és 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt: 3:2. Ezután sajnálatos események zajlottak le a pályán, a komlói Ruppert és Bodai elfeledkeztek a sport­szerűség betartásáról és több­szöri figyelmeztetés után a já­tékvezető mindkettőjüket kiállí­totta. A szünet utáni 28 perctől el­tekintve nem mutatott meg­győző játékot a SZEAC. A csa­tárok tamadasaücat főleg közé­pen akarták „megoldani". a vendégek emberfogása igy köny­nyebbé vált. a szélsők ritkán tartózkodtak helyeiken. A vé­delem sokszor „lyukas volt", s ha Korányi nem véd kitűnően, akkor esetleg nem igy alakul az eredmény. Ennek ellenére ör­vendetes a csapat megérdemelt győzelme. A szegedi kapuson kivül Kozma Játéka érdemel még kiemelési és Hajós dr. szorgalma, rutinja. Külön di­cséret Illeti Somlai Játékveze­tőt éleslátásáért, kulturált, hig­gadt és határozott bíráskodá­sáért. Markovits Tibor 1. Vérere város 22 20 2 — 62:13 42 2. Ütp. Dózsa 22 14 4 4 62:2.1 32 3. Vasas 22 13 4 5 30:21 30 4. Gvöri KTO 22 11 7 4 52:26 28 5. Diósgyőr 22 » I 8 39:37 23 6. Tatabánya 22 8 g 8 28:28 20 7. Pécsi Dózsa 21 7 6 8 23:24 21) 8. Csepel SC 22 5 10 7 23:33 20 9. Szeged 22 7 6 9 25:47 20 10. Bp. Honvéd 22 7 5 10 36:40 19 11. MTK 22 5 8 9 78:1(1 18 12. Salgótarján 22 7 4 11 27:42 18 13. Dunaújváros 22 8 6 10 24:40 18 14. Komló 21 6 4 11 27:47 18 15. Szombathely 22 6 2 14 27:51 14 16. Egri Dózsa 22 3 S 14 24:53 11 A labdarúgó NB I további eredményei. Ferencváros—Bp. Honvéd Ttl (3:0). Népstadion. 30 0(10 néző. Vezette: Blróczky. Vasas—Csepel 2:2 (2:1). Fáy utcai pálya, 5000 néző. Vezette: Almásl. ÜJpestl Dózsa—Diósgyőr 2:2 (0:0). Diósgyőr, 12 000 néző. Ve­zette : Gere. Szombathely—Eger 3:2 (1:0). Szombathely. 5000 néző. Vezet­te: Radó. Pécs—Tatabánva 2:1 (2:1). Pécs. 3000 néző. Vezette: Ka­posl. Salgótarján—Győr 1:1 (0:0). Salgótarján. 6000 néző. Vezette: Wottava. Üjszeged. 200 néző. Vezette: Keresztes. SZAK: Jéger — láppal. Nagy Zs. Pető — Mochlár, Szalai — Augusz, Széman, Pusztaszeri, Sári, Polyvás. OROSHÁZA: Neller — Hunya­di. Fuchs, Halupa II. — Szűcs, Szabó — Hajdú. Bodnár, Fejei., Túri, Fetrina. A vendégcsapat támadásaival kezdődött a mérkőzés utána feljött a SZAK és a 6. percben megszerezte a vezetést. Polyvást elkaszálták a tizenhatoson be­lül, a büntetőt Pusztaszeri a jobb alsó sarokba lőtte. 1:0. A gól után hosszú ideig ese­menyteien. unalmas mezőnyjá­tékkal teltek a percek. A 23. percben nagy orosházi helyzet maradt kihasználatlanul. Fejes tiszta helyzetben néhány méter­ről a kapufa mellé gurított. A 30. percben az orosháziak kiegyenlítettek: gyors ellentá­madás során a hazaiak védelme egy percre megingott, a a Jobb oldalon berobbanó Túri közel­ről a hálóba lőtt. 1:1. Szilnet után a SZAK kezde­ményezett többet, de a csatá­rok lövései pontatlanok voltak. Hosszú ideig mezőnyjáték folyt, amikor a 25. percben a hazai csapat növelte előnyét. Sári— Polyvás edogatás után Sári egyé­ni játékkal gólt szerzett. 2:1. A 33. percben megszületett a harmadik hazai gól. Polyvás el­futott. beadott labdáját Szé­man 10 méterről a kapu bal al­só sarkába lőtte. 3:1. A mér­kőzés mezőnyjátékkal ért véget. Gyenge iramú, alacsony szín­vonalú küzdelmet hozott a ta­lálkozó. A Játékidő nagyobb ré­szében mindkét csapat sok hi­bával szőtte támadásait. A SZAK nagyon megérezte a sé­rült Katona hiányát, a makói Jó Játék után alig lehetett rá­juk ismerni. A véghajrában nyújtott jobb csapatjátéka alap­ján a szegedlek megérdemelték a győzelmet. Jók: Nagy Zs., Pusztaszeri, Polyvás (a mezőny legjobbja) Illetve Fuchs, Túri é6 Petrtna. S. M. MOTORSPORT Bravúros győzelmek Mezőhegyesi MEDOSZ —Kossuth SE 2:1 (0:1) A Szegedi Spartacus verseny­zői Szeged utar. nagy becsvágy­gyal készülődtek a Budapesti Nemzetközi Viadalra. Volt mit javilani a legutóbbi bizonyítvá­nyon. hiszen Szegeden a 700­asek között Kertes vereseget szenvedett az Európa-bajnok Ztmmermanntól. A Magyar Mo­torcsónak Szövetség nemzetközi meghívásos versenyén, az or­szágos motorcsónak bajnokság utolsó fordulójában sikerült a visszavágás. A kedvezőtlen rossz időben, a lágymányosi Duna­szakaszon induló szegedlek bra­vúros sikereket arattak. Kezdt­dött azzal, hogy Besze László a 175 köbcentiméteres sportkate­góriában mindkét futamái fölé­nyesen nyerte Kispál Bélának nem volt ugyan szerencséje a 250-esek között, de igv ls a harmadik helyet szerezte meg, Kispálnak ez elég volt az idény­ben gyűjtögetett pontjaihoz — megnyerte az országos bajnok­ságot. Nem mindennapi eset történt dr. Kovács Bélával. A vasárnapi futamokban összeüt­között az egyik budapesti ver­senyzővel. de csodálatos mó­don sem Kovácsnak, sem hajó­jának nem történt különösebb baja. és később folytatni tudta a versenyt. Kijavította a lesza­kadt benzinvezetékét s az utol­só futamban sikerült újból ma­ga mögé utasítani társait. Kertes János élete legemlé­kezetesebb küzdelmét vivta: szombaton még nem tudott az élre törni, de másnapra Vidács István. a Saprtacus technikusa és Vasvári Miklós szakosztály­vezető segítségével ..megbűvöl­ték" a makrancoskodó Kőniget Nagy meglepetés született: Ker­tes a nemzetközi futamban sor­ra maga mögé utasította riváli­sait. Legutolsónak a nagv esé­lyes Zimmermannt. Mindkét fu­tamban elért első helyével meg­nyerte a hétszázasok küzdelmét. Végeredményben a szegediek közül Brsze László. Kispál Béla. dr. Kovács Béla és Kerter Já­nos nyert országos bajnoksá­got is. NB Tll-as mérkőzés Mezőhe­gyes. 400 néző. A Kossuth SE a következő összeállításban ját­szott: Meiszter — Veres. Tóth, Szalay — Csonka, Lukcviczky — Hajós. Viczián, Szőke, Sonkó, Vékony. Az első negyedóra csapkod j Játékkal telt el. A 16. percben a Kossuth SE megszerezte a ve­zetést. Szép támadás révén a kapu előtt kavarodás támadt, a mezőhegyesi védők röviden sza­badítottak fel, a labda Szőke ele került, aki a hálóba bom­bázott. 0:1. A második félidő ugyanesk csapkodó Játékkal kezdődött, s némt hazai fölény alakult ki. Eredményként a 30. percben megszületett a kiegyenlítő gól. A labcía átszállt a kifutó Meisz­ter fölött, majd a kapufáról ki­pattant. A kipattanó labda a kapusra esett, s ekkor a bero­hanó Ricsányi azt a kapussal együtt a gólvonalon túlra so­dorta. 1:1. A gól után a Kossuth SE szép támadásokat vezetett, de a csa­tárok lövését nem kísérte sze­rencse. A 41. percben a Kos­suth SE kapuja előtti kavaro­dásnál a labdát Viczián kezére lőtték, s a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Raj csányi ér­tékesítette. 2:1. A Játékidő hát­ralevő részében még rohamo­zott a Kossuth SE. de az ered­ményen nem tudtak változtatni. A nagyon rossz talajú pályán a Kossuth SE technikai tudása nem tudott érvényesülni, s ér­ződött egyben a tartalékkapus gyengébb formája ls. ASZTALITENISZ A Kender még nem vesztett pontot Mind a három szegedi NB IX. es asztalitenisz-csapat most ide­haza játszott. A Kender férfi­együttese a Pénzügyőrök elleni rangadón győzött es ezzel to­vábbra is pontveszteség nélkül vezet a táblázaton, valószínű, hogy visszakerül az NB I-be. Szegedi Kender—Pénzügyőrök 12:8. Férfimérkőzés. Vezette dr. Vikorné. Kelemen I. A gyári csapatból Nagy László és Nagy Zoltán 3—3. dr. Vikor és Bénák 2—2 mérkőzést nyert, egyszer­egyszer győzött a dr. Vikor— Bénák és a Nagy fivérek pár. A Szegedi Spartacus női együt­tese a bajnokságban vezető Eg­ri Vörös Meteort fogadta, és a találkozó 10:10 arányú döntetlen eredménnyel végződött. A SZE­AC—Ceglédi VSE férfimérkőzé­sen a vendégek 15:5-re győztek. Sarkad—Sz. Spartacus 4:2 (3:1) NB nt-as labdarúgó mérkő­zés. Sarkad, aon néző. A szege­di csapat összeállítása: Borbély — Stefán, Kopasz, Csányi — Ordögh, Bácskai — dr. Janka, •Varga, Gerendeli, Sándor, Bába. A szegedi csapat már az 5. percben gólt kapott. A balszél­ső beadása révén a szegedi ka­pu előtt kavarodás támadt. A labdát Borbély háromszor is ki­ütötte. de végül Gurzónak mé­gis sikerült a hálóha Juttatni. Két perccel később azonban ti­zenegyeshez Jutott Szeged, és Csányi egyenlített. A 11. perben szabadrúgáshoz Jutott a hazai csapat Kiss lö­vése a sorfalon iránytváltozta­tott. s az elvetődő Borbély mel­lett a hálóba pattant. A 30 perc­ben a halszélről beadott labdát mesziröl a kapura fejelte Gur­zó, a sarkad! kózépcsatár, s a labda Borbély mellett a halóba esett. (Nagy kapushiba volt). A második félidő ugyancsak sarkad! góllal kezdődött. Kopasz hibájából Kiss volt eredményes. A szegedi csapat ettől kezdve nagv rohamokat vezetett a sar­kadiak kapujára. A szépítő gól a 30. percben esett. Sándort a tizenhatoson belül fellökték. C&ányt labdáját a kapus ugyan kiütötte, de Csányi élérte és másodszor már a halóba továb­bította. A gól után is a szege­diek támadtak, de a csatárok a védelemmel nem boldogultak. A sarkad! csapat lelkesen ját­szott, s megérdemelten szerez­te meg a két pontot. További NB III-as eredmé­nyejc: Makó— Szalvai SE 1:1. Szentes—Kiskunhalasi MEDOSZ 1:2. B. VTSK—Mezőhegyesi Ki­nizsi 2:0. Kiskunhalasi MAV— Kun Béla SE 2:3. . 1. Sz Dózsa 20 11 2. Sz. Spart. 28 10 3. Sarkad 20 9 4. B. VTSK 20 9 5. Mezőberény 20 10 6. K. MEDOSZ 20 8 7. SZAK 20 7 8. M. Kinizsi 20 7 9. Szalvai SE 20 7 18. Orosháza 20 7 11. Kossuth SE 20 5 12. Szentes 20 3 12 5 18:24 18 13. M. MEDOSZ 20 8 2 10 25:37 18 lt.Makó 20 6 6 8 18:38 18 15. Kun B. SE 20 6 4 10 26:32 16 16. K. MAV 28 2 6 12 18:38 10 4 21:12 27 6 37:20 26 3 25:18 26 5 34:23 24 7 32:18 23 7 29:26 21 7 25:16 20 5 8 23:27 19 4 9 38:26 18 9 33:35 18 7 32:42 18 Kiskunfélegyháza —Szegedi VSE 2:1 (1:0) Megyei eredmények Újszeg rdi TC—Hódmeróvásir- Játszottak, a tápélak nem tud­helyi Vasas 2:0 (0:9), Üjszeged. ták kihasználni a helyzeteket. Mind a két csapat nagyon lel Góllövő: Kordás 2. Vándor, Kiss. - . , ,,, . kesen küzdött, az UTC csatárso- Mindszent—Dorozsma 3:1 (0:1). Kiskunfélegyháza. 1800 nézó. kosát játszottak formán ami st ra góIratöröbb volt. Góllövő: He- Mindszent. A Mindszent az Jtol­Vezette: Mtke. kiesen ellen küzdő hazaiak gyor- gedűs Magyar Gy. só negyedórában rógta a gólo­Félegyháza: Bólya - Betwe. Mórmvárosl Kinizsi-Csongrádi kot. A dorozsmaiak közül Ab­Cserkó- Fekete — Kelemen. Sa- harcosságban ez alkalommal • rahám volt eredményes. iWu. - Pünköeti. Adam. Bo- többet nyujtottak. mint a sze- ^'^a SÜiák «Si« hács. Ezsi. Kovács n. gedl gárda SZVSE: Glliczc — Katona. The­!e?J iftév kéne alanián az ered- A szegediek közül Rajnai A Játék kepe alapjan azereu- eredményes. mény Igazságos. Solti Mihály L S7 MTE 2. SZVSE 3. Budai Sp. 4. Jás/ber. 5. KISTEXT t. Kecskemét 7. Cegléd S. Sz. MAV 9. MGM D. éa Takó volt eredményes. Szentesi Vizmü—Hódmezévé. „ sár helyi Textiles 3:2 (1:0). Hód­78 14 4 1 37:14 37 mezővásárhely. íXiiv e 7-12125 Szegedi Epitők—Hunyadi SE 7n • í e 23 5:7 <3:®>- Hódmezővásárhely. Még '0 8 5 7 30*23 21 1 befejezés előtt nyolc perccel ls __ 20 8 5 7 19:19 21 3:0 V°U az edl7Íny- A szegedi ~ ^^ -0 8 3 9 33-26 19 ™aPat góljai közül Hornyák ;o. Csongrád 20 6 7 7 36 26 19 kettőt, Erdélyi pedig egyet szer- u. Kistelek 20 7 5 8 26:32 19 12. Hunyadi SE 20 9 1 10 27:38 19 Kistelek—Tápé 4:9 (2:0). Kiste- 13. Tápé 20 7 3 10 21:28 17 lek. A hazaiak tervszerűbben 14. H. Textil 99 BŰT A bajnokság állása: 1. H. MEDOSZ 18 15 3 — 48:11 33 2. UTC 3. Sz. Epitők 4. Kinizsi 5. Alsóváros 6. Mindszent 7. Dorozsma 8. H. Vasas 18 14 2 2 38: 9 30 18 11 2 5 28:13 24 18 8 5 5 25:17 21 18 5 9 4 18:15 1! 18 6 7 5 20:19 19 18 l 6 17:25 18 18 7 " 8 40:36 17 18 • 9 20:26 15 18 5 t 9 20:35 14 18 4 5 9 77:31 13 18 3 5 10 28:36 11 18 4 2 12 17:33 10 18 3 2 13 22:52 8 20 6 4 10 28:41 16 20 6 3 11 24:29 13 20 7 1 12 21:43 15 20 6 1 13 12:33 73 II további \KOSÁRLABDA ken. Hájas — Karsai. Farkas Tóth HL. Vörös, Salánki, Maj­zlk. Kiss H. Vasutas-támadások vezettek be a mérkőzést. A 6 percben Vö­rös majd a másik oldalon Adam hagyott ki jó helyzetet. Hosszabb mezőnyjáték után » 30 pereben a hazalak vezetés­hez Jutottak. Kovács II. a bal­oldalon e^ hú zott a védők mel- a lett. a közbeavatkozó Thékes, Gyula valamint a kifutó Gilicéével M B..csaba együtt a földre kerültek, és a u> K.-fclegy. gyorsan fe ugró balszélső a fel- ,J Ooldb. pattanó labdát az üres kapuba u Martfű emelte, 1:0. 15. Pénzügy. A gól u-án a hazai együttes lg Mk..hAza fokozta az lramct. majd a sze- uh.„,„, vediek is vezetlek több vészé- A labdarugó NB ír jJHS&sSS bet. de az egyik ellentámadás métl TT 0.1. sroinoia ..IAV mérköz6st Szegeden 200 néző szeállítása a következő volt: dr. során mégis az. SZVSE-nak sí- MartW ,T előtt látszották Velkei és Kar- Klss- Faragó. Dobó. Zöllei, Kis­került gólt szereznie. 3 14. 1:0. Jászbereny-Goldberger 2 1. előtt játszották. Velkei es Kai- telekl cserejátékosok: Hódy percben Vörös nagy lövése a , __ ___„._ Zs.. Ruzsáli kapufán csattant, a visszakerült labdát Tóth III. közelről a há­lóba fejelte. 1:1. A 16 peicben újra Giltcze ka­pujába került a labda. Adám a késlekedő Katonától elcsípte a labdát, az egész védelmet kicse­lezte és közelről a kapu lobb oldalába lőtt. 2:1. A hazaiak az. eredmény birtokában tovább is lelkesen harcoltak « győzelem biztosításáért, a tömörülő SZVSE védelmet azonban nem tudtak MAFC—SZEAC 75:52 (36:20) RÁDIÓMŰSOR Kossuth Rádió 4.30 Hirek. Időjárás. 4.32 Haj­naltól reggelig ,.. Zenés műsor. 4.45 Faluradio. 5.00 Hirek. Idő­járás. 5.30 Reggeli krónika, ti.oo Hirek. Időjárás. 6.30 Hirek. Idő­járás. 7.00 Reggeli krónika II. 7.15 Körzeti időjárás. 7.30 Uj könyvek. 8.00 Hírek. Időjárás. 8.05 Műsorismertetés. 8.22 Jónás Mátyás népi zenekara játszik, a Könnyűipari Minisztérium Bartók kórusa énekel. 8.50 Rend­kívüli volt-e a nyár? Dr. Zách Alfréd kandidátus írása. 9.00 Harsan a kürtszó í A Gyermek­rádió műsora. 9.40 Mozart: C­dúr fuvolanégyes. 10.00 Hirek. Hazai lapszemle. 10.10 János vi­téz. Kacsóh Pongrác daljátéka. Közben 11.55 Hallgatóink fi­gyelmébe! 12.00—12.15 Hfrek. Időjárás. 12.45 Vallomás. Nico­las Guillén kubai költö versel. 13.00 A budapesti színházak mű­sora. 13.03 Zenekari muzsika. 14.34 Egymás kezét fogva. Az Ifjúsági Rádió dokumentummű­sora. 15.00 Hirek. Nemzetközi lapszemle. 15.15 Elisabeth Reth­b'erg és Giacomo Lauri-Volpl énekel. 15.50 Gazdasági újság­íróké a szó! 15.55 Kóruspódium. 16.05 Utazás a holnapba. Láto­gatás a sznvlet tudomány mű­helyében. 16.35 Ifj. Magyart Im­re népi zenekara játszik. Mada­ras Gábor énekel 16.57 Hallga­tóink figyelmébe! 17.00 Hírek. Időjárás. 17.65 ÜJ vonások a teg­napi gyarmatokon. Kié a hata­lom? Dr. Kende István írása. L 17.18 Ernest Ansermet vezé­nyel. 17.47 Közvetítés A szov­jet tudomány és technika átl eve c. jubileumi ki állításról. 17.59 Könnyűzenei híradó. 18.20 Énekóra. Vidám kisopera. 19.00 Esti krónika. 19.20 Jelentés az öttusa vüágbajnokságrol Jön­köplngből. 19.30 A Szabó család. 20.00 Ismerkedés neves külföldi előadókkal, a Táncdalfesztlvál 07. nemzetközi gálaestjének résztvevőivel. 20.56 Hirek. Idő­járás. 21.00 Jelentés az öttusa világbajnokságról. Jönköplngből. 21.08 Szolgák országa. Bíró La­jos elbeszélésének rádióváltoza­ta. 22.00 Hírek. Időlárás. 22.20 Ifj. Burka Sándor népi zeneka­ra játszik. 22.50 Meditációk. 23.00 Szimfontkus zene 24.00 Hirek. Időjárás. 0.10—0.25 Legrand­Cherbourgl esernyők — részié/ tek. Petőfi Rádió 4.30—7.57 Azonos a Kossuth Rádió műsorával. 10.00—12.15 Ze­nés műsor üdülőknek. 12.15 Ba. rokk kamarazene. 13.00 Házunk tája. 13.20 Tánczene. 13.47 Víz, állásjelentés. 14.00 Kettőtől ha. tig . . . A Petőfi Rádió zenés dél­utánja. 18.00 Hirek. Időjárás 18.10 Sárai Tibor kórusműveiből. 18.28 Rádió-szabadegyetem. 18.53 Magyar nóták. 19.14 Verdi: Otel­ló. Négy felvonásos opera Köz­ben: 19.52 Jó éjszakát, gyerekek! 20.00—20.30 Esti krónika II. 21.11 —21.26 Hónapról hónapra. 22.1T —22.23 Ofélia. Carlos de Rad­zitzky verse. 23.00—23.15 Hirek Időjárás. TELEVÍZIÓMŰSOR Magyar televizió 17.50 Hirek. 18.05 A Magyar Hirdető műsora. 18.15 A nyáron kerestem. Ifjúsági riportmiisor. 18.35 Üj könyvek. 18.40 Labora­tórium az óceánban. Szovjet tu­dományos kisfilm. 19.00 Monitor. Mibe kerülnek a háborúk? ]».kl Fsti mese. 19.40 Nótaszó. 20.06 Tv-híradó. 20.20 Demeter Imre színházi jegyzete. 20.30 Felkai Fe­renc: Néró. Dráma 3 felvonás­ban. A Gyóri Kisfaludy Színház előadása felvételről. 22.30 Tv­hiradó — 2. kiadás. Iskola-tv 8.05 Számtan—mértan (alt. isk. 5.) Számlálás csoportosítással. Tí­zes csoportosítás. Nagy számok elképzeltetéte. 9.00 Környezet­ismeret (ált. isk. 4. oszt.) Út­törőélet. 9.55 Történelem (ált isk. 5. oszt.) Mi a történelem? Melyek a történelem forrásai? 13.35 Számtan—mértan (Ism.). 14.20 Környezetismeret (ism.). 15.25 Történelem (ism.). Jugoszláv televízió 9.40 Iskola-tv. 14.50 Iskola-tv. 17.30 Heti szemle albán nyelven. 18.00 Hirek. 18.10 A zágrábi nem­zetközi vásár hireá. 18.30 Tele­sport. 19.10 Ébresztőtől tak'­rodóig. 19.54 Jó éjszakát, gyere­kek! 20.00 Tv-híradó. 20.40 Doku­mentumfilm. 20.55 Játékfilm. 22.25 Hirek. 22.30 Földközi-tengeri Játékok. Román televizió 17.00 Hirdetések. 17.30 Gyer­mekműsor. 18.00 Ezeregy kér­dés. 13.30 Tv-hiradó. 19.00 Ereseit zenefesztívál. 22.00 Tv-híradó. Az NB l-es férfi kosárlabda- ner vezetésével. A SZEAC ösz­200 Igy kellett volna tippelni! 1. Honvéd—FTC 2. DVTK—Üjp. Dózsa 3. Pécs—Tatabánya 4. Szeged—Komló 5. Szombathely—Eger 6. Vasas—Csepel 7. Várpalota—Székesf. 8. Szállítók—Ganz-M. 9. Kecskemét—Özd 10. KJskunf.—SZVSE iramú, közepes tónvev. U. MGM-WSTOXT nalú játékot hozott a találkozó. ^ iiTÍv-^ ke. Az SZVSE tgen gyenge napot 13. Székesf. MAV-Hl. Két. fogott ki. különösen kulcajáté- +l 2 1:7 X 2:2 1 2:1 1 3:2 1 3:2 X 2:2 2 n:2 X 1:1 X 1:1 1 2:1 1 1:0 1 2:0 t 0:1 A végig izgalmas és jóiramú mérkőzésen a budapesti csapat megérdemelten nyert- bár a 14. Cegléd—Pénzügyőr 1 MAFC játékosai helyenként so­Ezen a héten két db 13-as ta- kat szabálytalankodtak. Az ered­lálat volt. mindkettőn a plusz mény szorosabb lehetett volna. 1-et is eltalálták, a nyeremény- ha a szegediek nem hagynak ki összeg a levonás után 560 749.— sok büntető-dobást. A SZEAC forint. új Játékosa. Kisteleki, aki a me­A 12 találatosok 4066. a 11 ta- tv2"- J^L^ta­lálatosok 252. a 10 találatosok k»l mutatkozott be a kózönség­46.— forintot kapnak. "®K­A jutalmak kifizetésére - ..^obb-dobók: Gabányl 10. Kulcsár 12, Csabai 10, illetve: (MTI) a többi 16-tól kezdődik. Matolav Jenő Áramszünet A Délmagyarországi Aram­szolgáltató Vállalat közli, hogy 1967. szeptember 13-án 6 órától 14 óráig áramszü­net lesz Újszegeden a Rad­nóti u„ Hátszegi sor. Thö­köly utca. Erdélyi tér által határolt területen, valamint a Borostyán utcában, Diófa utcában. Asztalos es Hargi­tai utcában. DK. S23 DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munkás­párt Csongrád megyei és Szeged városi bizottsáva és a tanács lapja i Megjelenik hettö kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő blzottsá* Főszerkesztő: dr. Lökős Zoltán Szerkesztőség: Szeged. Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. Telefon: 13-530. 13-003 Éjszakai telefon: 13-506. 13-430 Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Kovács Lászld Kiadóhivatal: Szeged. Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. Telefon: 13-500, 13-118 (Beküldött kéziratokat nem őr. zünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomja: a Szegedi Nyomda. Szeged. Bajcsy -Zsilinszky u. 28. sz INDEX 20 053 Terjeszti a Magyar Posta. Előfi­zethető bármely postahivatalnál és a Posta Központi Hirlap Iro­dánál (Budapest V. József ná­dor tér 1. sz.) Előfizetési dij • egy hónapra 12.— Ft. • 6 OtL-MAGTAROASJAG Kedd, 1967. szeptember IZ.