Délmagyarország, 1967. szeptember (57. évfolyam, 206-231. szám)

1967-09-26 / 227. szám

Ceglédi VSE—SZVSE 5:0 (1:0) KOSÁRLABDA Egy győzelem, két vereség VTSK—SZEAC 97:63 (51:2$). időben is szépen játszottak, de 1500 néző. Vezette: dimitriusz hatalmas lövése a JSJB I-e.s fériimérkőzés. Buda- a szerencse ez esetben a fővá­, . - . „„ . , —. felső kapufáról kipattant és a pest. A szegedi csapat összeál- rosi csapathoz pártolt, s így ők A labdarugó NB I-ben Cegléd: Hamza — Cseh. Oláh. befutó Liptai védhetetlenül lőtt utasa: Faragó, Dobó Kiss Kis- nyerték meg a mérkőzést, ntosl nem volt fordulo s a Halml _ Zátonyi. Csontos — a bal sarokba. 4:0. Az SZVSE teleki. Zöllei. Csere: Hódy. Legjobb dobók: Torna 20. Bu­tr.K. vai,i„„ védelme a gól után teljesen schmidt, Ruzsáll, Szakáll Á láth 15, illetve Vigh 23. Pesti 12. összeroppant és a 43. Dércben hazai pálya előnyét Jól kJ tud- Szegedi Postás—Bp. Csőszerelő SZVSE: Gilicze — Török. Kar- Papadimitriusz közeli feles gól- ta használni a fővárosi csapat. 84:67 (49:42). Budapest. NB Il-es Farkas. Salánkt — Iával beállította a végered- távoli dobásaik rendre sikerül- férfi csapatunk a következő lüényt. 5:0. tek és megérdemelten nyerték a összeállításban játszott: Kecske­Nagy iram, sok szabálytalan- találkozót. A legjobb dobók: meti Gy.. Kecskeméti F. Ko­azonban folytatódtak a baj- NaRy lendülettel kezdett a ha- ság. az átlagnál jobb színvonal Szakal 19 Hegedűs 17. Illetve vács, Hézső, Török dr. Csere: _„•,, ni,a„|m.b „ ' zal csapat. A tizedik percben a jellemezte a találkozót. A ha- zöl)el 20,' Kisteleki 14. Faragó. Varga, Székelyhídi, nokl küzdelmek. NB II-CS szeBedlek ls fellőttek de » DU- zaiak sokat változtatták helve- pénzjegynyomda—SZEAC 49:44 . , ... . , _ Kaba. Csurgal, Kökény, Liptai, csapatok baralsagos inerko- papadimitriusz. zcseket játszottak. A SZEAC SZVSE: C az NDK-ban van külföldi tn- ^"^^Irö^'^ék^'ma" rún. A többi esoportban nyi. Majzik. Szoros első félidő után a Sze­csapatunk a SZVSE, Cegléd- bán és lassan adogató csatáro- iket és ezzel több esetben sike- (23:24). NB Il-es női mérkőzés, gedi Postás egyre Inkább ma­" ' "•" * " "" " | női csapa- gára talált és biztosan nyerte a megszerez- mérkőzést. A legjobb dobók: tc a vezetést. A második fel- Kovács 29. Kecskeméti F. 17. ség méltán bosszantja a szúr- kezéb« A hazal, e«yüttes blrf » k?™én,y ba?al " J támadásai igen gyorsak es ve- delemmel. Cegléd Idei legjobb játékával biztosan szerezte meg két pontot. Gilicze a gólok­Hel mérkőzöl) év T-ft arán vő kat a kemény ceglédi védelem rült a szegedi védelmet meg- Budapest. A SZEAC merkozolt ra 5.0 aranyu könnyen szerelte. A 16. percben lepnlök. Az SZVSE körülménye- " azP első félidőben vereseget szenvedett. A vere- Majzik jő helyzetben a kapus sen és pthán játszó támadósora te - vezetést A m kólókat, annál is inkább, sz'él'yesek* voltak.' mert épp a hét közepén kap- A hazaiak a 43. percben ve. tunk nvilatknratot hmrv a zetéshez jutottak. Farkas Lip- ról nem tehet. Az SZVSE-ból . nynaiKOzaioi, nogy a talt Iökte a játékvezetö a ti- senkit sem lehet kiemelni. Solti Mihály A labdarúgó NB II további RÖPLABDA rsapat nem adta fel a re- zenhatosról szabadot rúgatott A ményt a feljebbjutásra. a Játékvezető megismé­„ - teltette, és Csontos csavart lö- _ . •• - . , Ilyen eredmeny lattan azon- Vése a tömör sorfal között a eredményei:_ Goldberger—Szolno­ban valóban le kell venni na- kapu Jobb 6arkába vágódott, pirendről a feljebbjutás kér- 1:0­dését. Maratoni mérkőzés Szegeden a Rókusi tornacsar- mában Ábrahám, az ötödik játsz­nokban fontos mérkőzést látszott mában pedig Miklós sérült az Sz. Kender NB l-es női röp- meg vetődés közben. Abraham ki MTE 0:3. Szolnoki MAV— KISTEXT 1:0. Mezőknyácsháza— Szünet után ls a hazaiak len- ^artM j^bSíéJí^-Pé'nz" tóbd~a%gyütteré."unelyen a Bp. esF Időre kiállt, és" abban dűltek támadásba, a szegediek Jf3™'®. " L";7- Pet6fi ellen 3:2 (9,-10. 9,-4, 12) játszmában a budapesti csapat Az NB ni-as csoportban a fokozatosan visszaestek. A 23 k*m<H, TE n.n Debrecen-Budai arányban győzött. A szegediek 15:4:-re nyert. A Szegedi Kenden r-oatéH Kemeti isiv.ii. nuaai Abrahám. Miklós. Mikó, Pálftr.é, a gyózelemniel sokat Javítóit ' Nagygyörgy. Tóthné összeálliias- helyzetén és minden bizonnyal NR 11 hali kezdtek, majd cserejátékos- elkerüli a kiesést. 1. SZMTE 22 15 5 2 40:14 35 k(snt Ribizsárné és Kristóf is a Alig-alig van azonbon esélye a 2. SZVSE 22 12 7 3 50:31 31 pAiyára lépett. bennmaradásra a Szegedi Spar­3. Budai Sp. 22 12 4 6 41:24 28 A találkozó két órán át tare tacusnak amely idén került fel 4. Jászber. 22 9 6 7 32:29 24 (0tt maratoni mérkőzésnek is az NB I-be. A lányok most me. 5. Kecskem. 22 9 6 .7 20:19 24 beliiett. a Kender játékosai ön- gint vereséget szenvedtek, Al­6. Sz. MAV 22 7 8 7 38:27 22 fpiáidozéan küzdöttek, ami bi- másfüzilön a helyiek 3:0 (10,6, 7. Cegléd 22 9 3 10 43:27 21 ZOPyit. hogy a negyedik Játsz- 5) arányban nyertek ellenük 8. KISTEXT 22 8 5 9 32:27 21 9. Gyula 22 9 3 10 28:39 21 22 7 6 9 27:34 20 ^BBB percben megszületett Cegléd „futballpéntckcn'* a Sparta- második gólja. A balszélsö Pa­riig Wvőztr a Kossuth RF Podimltriusz közelről a hálóba icgyozie a Kossuin ML lött 2:0 A gól e](Mt három ha­egyUttesét. Szombaton dél- csatár is zabálytalankodott. . - de a bíró sípja néma maradt, utan eppen hogy győzött a A Cegléd a oo. percben to­S/reerli Dózsa A SZAK va- vabb növelte előnyét. Cseh fel­ozcgcai uozsa. A M.ia va- futott a tobbnidaion. beadását sárnap igazságos döntetlent Kökénv fordulásból, védhetetle­, , ., . , , _ - nül lőtte a bal felső sarokba játszott a jo képességű Mczo- 3:0. A gól után a hazaiak herényi Snart.icus eeviiiteué- az eredménytartására töreked- 10. MGM D. nerenyl Spartacus együttesé- tpk közben azonban előretolt u. Kiskun­vel. A Szegedi Dózsa tovább- támadóikkal továbbra ts veszé­félegyh. „„ tt i'.vt • <• „l.A k.h,it „ „ lyeztettek. Az SZVSE ls fellőtt. 12 Pénzügy ra is tartja első helyet s a de csatAra! továbbra ls gólkép- 13. Goldb. SZAK pedig lassan kezd ki- teiennek bizonyultak 14. n.-csaba ..... . . - , A 40. percben ismét Gilicze 15. Martrfi kerülni a veszélyes kieső zo- hálójába került a labda: Papa- 16. Mk.-háza nából. A megyei bajnokságban a Hódmezővásárhelyi MEDOSZ csak döntetlent tudott elérni Kiskundorozsmán, s ezzel az UTC előtti előnye ismét két pontra csökkent. A vásárhe­22 8 4 10 27:39 20 22 9 1 12 39:44 19 22 7 4 11 29:44 18 22 7 4 11 22:35 18 22 6 3 13 26:36 15 22 7 1 14 14:39 15 VlVÁS SZAK—Mezőberény 1:1 (1:1) Gáli Ágnes győzött A szegedi Postás országos lf- l.Gáll (Szegedi Postás) 8 győ­Júsági női tőrvivó-vensenyt ren- 2élom. 2. Ferenc Eva (Békéscsa­dezeú. amelyen harmincegyen bal VTSK) 6 gy. 3. Börcsök Má­indultak. Gáli Ágnes jó vívással, rla (Sz. Postás) 5 gy . 4. Haraszti veretlenül lett elsó. eredménye Magda (Dunaújvárosi Kohász) igen szép tejesftmény. 4. gy. ASZTALITENISZ Jó formában a Kender kezdték a vasárnapi belépő- A 8. percben Zolnai lövése Nagy vazó kapus mellett a labda a Lehel 18:2. Szeged. A Kenderből A 8Zegedl csapatok ievvrk árusítását Arninl kö Zsigmondon irányt változtatott, hálóba jutott. 1:1. győztek: Nagy fivérek par 2, Kender idén még nem jegyek árusítását. Amint ko- « bravúrosan védett. Pár A második félidőt szegedi tá- Bénák, Halasi pár 2. Nagy L.. pontot és valószínűleg Újszeged, SZAK-pálya. 500 né- kifutott, de a védők elfejelték ző, vezette: Losonczv (Szeghő. előle a labdát. Széman gyengén Iviek eöKránva iilenlee val a- Szabó) A SZAK összeállítása: fejelte át a kapus felett, s így lj lek goi.ir.tnya jelenleg vala- Jáger _ Uppalt Nagy Pcthő _ a védők, mielőtt a labda a ka­mivel jobb, mint az újszege- Mochlár. Szalay — Széman. Sá- puba jutott volna, kirúgták. A ., . , , , ... rí. Pusztaszeri. Polyvás, Katona. SZAK mintha megunta volna a dieké. A ket csapat kozott Enyhe SZAK fölény után az lendületes játékot, lecsökkentet- Az asztalitenisz NB II leg- Miskolci MTE—Szegedi Sparta­izgalmas hairára van kilátás 5. percben Polyvás a labdát Sá- te az iramot. A mezőberényiek utóbbi fordulójában a két szege- cus 11:9. Miskolc. A szegedi IHJIOI* vrui rih07 továbbította, majd Sáritól átvettek az irányítást, s ered- di férficsapat nyert, míg a győztesek: Csikósné, Csikós pár Befejezésül: a SZEAC iro- Katonához jutott, aki félmaga- "lényeként kiegyenlítettek A 35. Spartacus nöi együttese veresé- 2, Berkóné. Kamocsay pár. Ka­,,-K„_ „„„„„1 „I San a kapus mellett a hálóba fe- percben Pethő röviden adott ha- get szenvedett. mocsay 2. Berkóné 2, Csikós, uanan ncuon reggel mar ti- jelte 1;0 za solymosi elcsípte, s a teto- Szegedi Kender—Jászberényi Csikósné, közül a nem adott le de Jáger bravúrosan védett. Pár A masoaiK ieuaot szegeai «r Benék, Halasi par 2. Nagy L.. pontot és valószínűleg vlsszake­zölték, az FTC szurkolói kü- perccel később Polyvás lövése madasok vezettOt be "^í?1: Na«y zv, Szeiea 4~íá2' nil az NB J""®- A Spartacus éDD hogv elkerülte a kaDU' tazatossa es kiegyenlítetté vált a Szegcdi EAC—Gödöllői Ganz hosszú Ideig esélyes volt a baj­lonvonattal érkeznek Szeged- ^^ ?a,uküzó mezőnyjáték Játék- A percben folyván vasas 12:8. Gödöllő. A SZEAC- nokságra, de az ujabb vereség­re és a budapestiek elővétel- 'X^Ví*-. ^ZAT egy't kf- E^f^S ^ Fe^r^ ^ T^T^^ ^ ben 1100 jegyet vásároltak. tC« ^ez^^yi « ^^ós cs Feny- ^ percben Zolnai lőtt kapufát. A második félidő közepén tOMt szép támadást vezetett a vendég­csapat. de a szegedi védők há­rítani tudlak. A befejező 10 Mint arról már beszámoltunk, sérült. Kozma is sérült, mert ar percben a Szeged volt támadás­holnap. szerdán a Népstadion- NDK utánpótláson nagyon ke- ban. de az eredmény nem váltó­ban Európa Kupa-mérkőzést ményen küzdött. zott. játszik Magyarország és az NDK Nemcsak a magyar utánpótlás A mérkőzés igazságos döntet­válogatottja. Előjátékként a két válogatott szerepelt az NDK-ban, lennel végződött. A mezőberé- lzgalmas fordulókra került rágó révén a Szegedi Epitők országos utánpótlás-csapata mar ott tartózkodik jelenleg a SZEAC nyiek a mezőnyjátékban jobb- sor5vasárnap aZ NB n-es kézi- ismét egyenlített. A félidő hát­találkozott Welmárban, ahol 1:1 labdarúgó-csapata ls. amely ma nak mutatkoztak. Amíg a sze- balnokságban A harc a ralévő részében a hírtelen lőtt lett az eredmény. Mind a köt Kari-Marx-stadtban utolsó tu- gedi csapat hosszú, eloreadott felJebblutJásért a'kiesés ellen labdákat nem tudtta íognl a gól az elsó félidőben esett, a ramérkdztset tat sza. A SZEAC labdákkal dolgozott nagyszerten * f jQ*Dan klélezödiki A ^ békéscsabaiak különben nagy­németek vezetését a szegedi pénteken érkezik vissza Szeged- Játszott. De amikor áttértek a jtök ^„ata ldehaza szerűen védő kapusa éa Faragó Kozma egyenlítette kl. aki a re majd vasárnap Idehaza a „köröm-passzokra , lefékeztek p g játékkal győzött a s Kasper góljaival két gólos sze­mezöny legveszélyesebb cs.ltá- Ferencváros elleni mérkőzéséé az Ü"amc« és a csatársor játeka „^dlk helyezett Békéscsaba ei- gedi vezetéssel ért véget a íél­ranak bizonyult. Rajta kívül kerul sor a Tisza-parti stadion- is szétesett. Jok: Polyvás. Sari, ,' " „ ezzel újabb lépést tett idő. még Pusztai is játszott a SZE- ban. Az újabb bajnoki találko- Jáger. illetve '.Vuiter és Solymo- 'a ^^ elkerülJésére. A szegedi Az újrakezdés után a Békés­AC-ból a válogatott merkozé- zo Iránt nemcsak Szegeden, ha- ^ _ „. „ Előre Szolnokon aratott értékes csaha rövidesen kiegyenlített, sen. Várhelyi III. most kimaradt, nem egész Csongrád megyeben Losonczy Zoltán partjelMtaU g dzelmet A Tanárkél,zö leány- sőt, a U. percben már vezetésre S ,St hVa csapata, mint ahogy várható telt szert. Marosán kihagyott deme volt Losonczynak, hogy a ^ Budapesten az |,TK együt- hetasénél úgy látszott, hogy a Labdarúgóink az NDK-ban KÉZILABDA A férficsapatok nyertek mert a legutóbb Egerben meg- nagy az érdeklődés. Megyei eredmények P^y** fe rríTiíet^ tesétőf vereséget ózenvedettT" vendégcsapat meg is nyeri mindvégig határozottan vezette „ít, Ih, mérkőzést, de Nagypél szép el­a mérkőzést. Szegedi Epitők—Békéscsaba futásai behozták a nítránvt és A labdarúgó NB m további i8;14 (9:7). Kisstadion, 300 néző. I", a szegedi csapat A gólok eredményei: Szentes-Szalval SE Vezette: Szilágyi (Varga, Kiss). most egvmást kö^tték három­K1„. . w„H.ail, fc„,rth0 . 2:4. B. VTSK-Makó 4:0. Kiskun- Sz. Építők: Albert-Faragó. Fi- „ mtt néívr^„BvekMat a -! , , . „ taV ÍIRF. ^f t/^! küzdöttek a hajrálMn fellöttek h , MAV-ICLskunhalaal ME- rityánszky, Kasper. Marosán, hazatak eíőnví A mrékőzés 2:1 (2:1). Ady ter, 250 néző. V©- ős a talalkozó az utolsó t> perc- ,carbnf. nmmháTa n-r> c,aio„ TvjQ«T/rtii rCprp- numm. nazaiax eionye. a morKozea zette: dr. Cseh. Kinizsi: Szécsl ben a maguk javára fordították. M^hecvZíü MEDOSZ)—Ktm Bé- k^ óttroba Répály Svá<Í önyhe szegedi fölénnyel s egy A J4tókv^ő rmndta két csa- Mezőhegyesi MEDOSZ-Kun Be k^mtrcba^^ Répasy^-ov^cs. eredményre szegedi hetesdobas­—Korín. Tanács I.. Benkő Gyetvai. Baru — Kakas, Rajnai, ratbol két Játékost kiállított. TTaingh. Nádudvari, Kasler. Dorozsma—Hódmc-zővásárhelvl NB III Mindszent: Menyhárt — Beretz- MEDOSZ 0:0. Dorozsma, 600 ne­ky, Koczka. Csehó — Gedai. ző. Vezette: Horváth (Makó). A Papp — Sánta. Korom. Huszku, dorozsmai csapat összeállítása: Farkas. Tóth. Aradi — Szalai, Soós, Vasas — dött a mérkőzés. A 7. percben Abranov. Lajkó. Ábrahám. Elénk Tanács I. húsz méteres szabad- iram és változatos játék Jelle­rúgása a kapufán csattant. A 12. mezto a mérkőzést. A második percben Nádudvari egyéni Já- félidő közepén a játékvezető a ték után a bal alsó sarokba lott. Dorozsmából Joót klállíto'tta. 1:0. A felidő közepén Gyetvai. majd nem sokkal később Lajkó majd Beretzky sérillt meg, s megsérült, levitték a pályáról utána mindkettő csak a szélen Ezért a hazaiak kilenc emberrel 14. Makö etatisztált. A 40. percben Ta­nács I. hibáiéból Tóth kiugrott felez.ték be a Játékot. Szentesi vfzmü—Kistelek ós a kifutó Szécsl mellett a há- (1:1). Kistelek. Vezette: Lenkel. lop,, gurított. 1:1, Nem sokkal Az elsd félidőben először a később H kitűnően Játszó Rajnai szentesiek vezettek, majd a for­clől a menteni akaró Csehó sa- dúlás után a KITE szerzett ve­iát kaoujaba rúgta a labdát. One zetóst. sportszerű Játék. A Jds­gól. 2:1. telekiek góljait Kordás és Né­Szünet után alacsony szinvo- meth szerezte nalú. csapkodó Játék alakult kl. Hódmezővásárhelyi Textiles— Mind a két kapu előtt adódtak Hunyadi SE 1:0 (1:0). Hódmező­helyzetek. de ezeket a csatárok vásárhely. Vezette: Halász. 1. Sz. Dózsa 22 13 5 4 25:14 31 2. Sz. Spart. 22 11 6 5 39:23 28 3. Sarkad 22 9 10 3 25:18 28 4. Mezőberény 22 11 4 7 35:19 26 5. B. VTSK 22 in 6 6 38:27 26 6. K. MEDOSZ 22 8 7 7 30:27 23 7. SZAK 22 7 8 7 26:17 22 8. M. MEDOSZ 22 10 2 10 30:38 22 9. Orosháza 22 8 5 9 37:36 21 10. M. Kinizsi 22 8 5 9 27:31 21 11. Szalvai SE 22 8 4 10 42:39 20 12. Kossuth SE 22 6 8 8 37:44 20 13. Szentes 22 3 12 7 20:30 18 14. Makó 22 6 6 10 19:36 18 15. Kun B. SE 22 6 5 11 27:35 17 16. K. MAV 22 2 7 13 20:43 11 sal ért véget. A Szegedi Építők lelkesen és ga. Giczei. Radnai, Schwertner, Gyulai Csere: Biró, Szelczán. . , - - „ . 7 ;, , ,.. „ , .\ , x fegyelmezetten játszott s megér­Meddő küzdelem folyt az e ső demeiten szerezte meg a mind­percekben, Fi rityánszky jó hely- V(?lg lzgaimas küzdelemben a zetben hibázott, majd Albert két pontot. Góldobók: Kasper 6, vezetést azonban ismét a ven- Jók: Firityánszky. Faragó, Kas­;ek vették átt s igy fej-lej per illetve Szabó és Radnai. Uettivé vált a küzdelem. A Szilágyi játékvezető góljelzői­percben 4:4, a 18 percben 5:5 vei együtt jól látta el feladatát. 6 10 19:36 18 volt az eredmény. Ekkor a ven- Szegedi Előre—Kilián SE 13:11 ÜSZÁS nem tudták kihasználni. A ke­mény belemenésekkel ..tarkított" mérkőzésen n hazaiak szerencsés góllal szerezték meg a győzelmet. Dr. Cseh sok hibával vezette a találkozót. Jók: Ralnal, Benkő, illetve: Koczka. Tóth. Matolay Jenő Csongrádi Petőfi—Szegedi Épí­lok 2:1 (0:1). Csongrád. Vezette: B. Szűcs. Az Építők az első fél­idő közepén Gera góljával veze- 11. Kistelek lést szerzett, és úgy látszott. 1?. Tápé hogy megnyeri a mérkőzést. A Borbély, Csala, Ludányi. Forró, Kővári. Isaszegl. Hollós. Ohát. Füredi. A kiesés ellen küzdő Kilián SE csapata az első félidőben, otthonában nagyon keményen játszott. A második félidőben azonban a szegedi fiúk magukra találtak, át vették a Játék irá­Vasárnap Hódmezővásárhelyen G. 1,20,4. 3 Kecskés. Radnóti G. nyitását és győztesen hagyták el RÁDIÓMŰSOR Kossuth Kádió 4.30 Hírek, időjárás. 4.32 Haj­naltól reggelig ... Zenés mű­sor. Alluiiuo prózai adások: 4.15 Faiuradio. á.00 Hírek. Időjárás, a.30 Reggeli krónika. 6.00 Hirek. idujáras. 6.30 Hirek. Idujárás. 7.00 Reggeli krónika 11. 7.15 Kör­zeti idujuras. 7.30 Üj kunyvek. 8.00 Hirek. idujárás. 8.05 Műsor­ismertetés. 8.22 Schubert: VIII. szimfónia. 8.50 Az egységes vi­lágtérkép születése. Dr. Rado Sándor professzorral beszélget dr. Eke Károly. 9.00 Harsan a kürtszó! 9.40 Könnyűzene. 10.00 Hirek. Hazai lapszemle. 10.10 Egy macska emlékiratai. Csoórl sandor írása. 10.30 Werther. Részletek Massenet operájából. 11.00 Iskolarádió. 11.35 Jugoszláv népdalok és népi táncok. 11.57 Hallgatóink figyelmébe! 12.00 Hí­rek. Időjárás. 12.15 II. Fülöp. Komédia prózában és zenében. 14.25 120 palacsinta. Rádiójáték gyermekeknek. 15.00 Hírek. Idő­Járás. 15.15 Yehudl Menuhin he­gedül és vezényel. 16.09 A Feke­te-erdő lánya. Részletek Jessel operettjéből. 16.24 Gazdasági új­ságíróké a szó. 16.29 Bemutatjuk a Magyar Rádió és Televízió énekkarának Ú1 felvételeit. 16.37 Puszták népe. Illyés Gyula mü­ve folytatásokban. V. 16.56 Hall­gatóink figyelmébe! 17.00 Hírek. Nemzetközi lapszemle. 17.15 Fe­lülről fúj az őszi szél. Földmü­vesszövetkezeti együttesek ve­télkedője. Szabolcs-Szatmár me­gye. 17.47 A győzelem Ipara. A Szovjetunió építéséről. Szél Jú­lia és Orbán Attila műsora. III. 18.02 Amelita Galli-Curci és Giu­seppe de Luca énekel. 18.29 Könnyűzenei híradó. 19.00 Esti krónika. 19.30 A Szabó család. 20.00 Büdapestl Zenei Hetek. 1967. Közvetítés a Zeneakadémia nagyterméből. A Magyar Rádió és Televízió szimfonikus zene­karának hangversenye. Kb. 21.00 Hirek. Időlárás. Kb 21.05—21.20 Béládt Miklós könyvszemléje. Kb 22.10 Hfrek. Időjárás. 22.30 Sport­hírek. Kb. 22.35 Régi magyar táncok. Kb. 22.45 Rio de Janei­ró-i Nemzetközi Táncdalefsztivál. 66 A gálaest műsora — hang­felvételről. II. rész. 23.20 Petro­vtas Emil: Vonósnégyes. 23.46— 0.25 Operettrészletek Közben: 24.00—0.10 Hfrek. Időjárás. Petőfi Rádió 4.30—7.57 Azonos a Kossuth Rádió műsorával. 10.00—12.15 Ze­nés műsor üdülőknek. 12.15 Ba­rokk operákból. 12.40 Házunk ta­ja. A Falurádió műsora. 13.00 Dalok Leninről. 13.11 Zongora­művek. 13.47 Vízállásjelentés. 14.00 Kettőtől hatig ... A Petőfi Rádió zenés délutánja. 18.00 Hí­rek. Időjárás. 18.10 Verbunkosok, katonadalok. 18.35 Történész­szemmel Bécsben. 19.00 Hang­verseny a stúdióban. Szabó Zsu­zsa és Antal István zongorázik. 19.45 Pol-beat. 19.54 Jó éjsza­kát. gyerekek! 20.00 Esti króni­ka II. 20.30 Tánczene. 21.07 A mese nyomában. Emlékmüsor Pap Károly születésének 70. év­fordulóján. 22.10 Déki Lakatos Sándor népi zenekara Játszik 22.33 Yehudi Menuhin hegedül. 23.00—23.15 Hírek. Időjárás. Televízióműsor Magyar televízió 17.58 Hlrelc. 18.05 A Magyar Hirdető műsora. 18.15 Barkácsol­junk! 18.40 Üj könyvek. 18.45 Újfundlandi kaland. Kanadai kis­film. 19.00 Falusi dolgokról. Idő­szerű agrárpolitikai riportok. 19.25 Esti mese. 19.35 A puszták madara. A TV természetfilmje. 20.00 Tv-hiradó. 20.20 Rácz György színházi Jegyzete. 20.30 Futó kaland. Zenés játék két. részben. A Szegedi Nemzett Színház előadása, felvételről. 22.45 Tv-hlradó — 2. kiadás. Iskola-tv 8.05 Számtan-mértan (ált. Isk. 5. oszt.) Mértani alakzatok szem­léltetése. 11.05 Kémia (ált. Isk, 7. oszt.) Az égés. 13.3S Számtan­mértan (ism.) 16.05 Kémia (ism.) Jugoszláv televízió 9.40 Iskola-tv. 14.50 Iskola-tv. 17.30 Heti szemle albánul. 18.00 Hirek. 18.10 Névjegy. Szórakoz­tató műsor. 18.30 Telesport. 19.10 A turizmusról. 19.54 Jó éjszakát, gyerekek! 20.00 Tv-hlradó. 20.40 Dokumentumfilm. 20.55 Játék­film. 22.2S Hírek. Román televízió 17.40 Gyermekműsor. 18.00 is­kolások műsora. 18.30 Tv-hlr­adó. 19 00 Robin Hood kaland­jai. Sorozatfilm. 19.30 Nagy né­pi zenekarok műsora. 20.00 Szín­házi közvetítés B. p. Hazzdeu: A napkeleti háromkirály. A szegedi diákok sikerei Megyei bajnokság 1. H. MEDOSZ 20 16 4 - 50:11 36 2. UTC 3. Kinizsi 4. Sz. Épitök 5. H. Vasas 6. Alsóváros 7. Mindszent 8. Dorozsma 9. Szentt-s 10. Csongrád rendezték meg a hagyományos 1,25,1. 100 m pille: 1. Gyenre. a pályát, középiskolás Úszóversenyt. A ta- Ságvári G. 1:09.8. 2. Balla _A. szejedl csapat góllövői • 20 16 2 2 42:10 20 10 5 5 28:18 25 20 11 20 20 5 10 5 20:18 20 20 6 7 7 21:22 18 •Irt A.OÖC)JlgHVV/ia.'< UOW'taOUil.jlíi n. w- — • - —. —L- , , , __ _ ' 'J ?? valyinál magasabb színvonalú György Tisza-parti G. 3. Benkő Ohát 4, Forró 3, Ludányi 2. Isa­•14 .... .. ... A-„ÓH RüHnóó fZ dílrt m DI'ór=' SZCgCi. fUFCíil. HollÖM FÜ R„r_ Árpád, Radnóti G. 400 m gyors: szegei. Füredi, Hollós és Bor. . — — . — _. sok diakjal — különösen a le- 1. Kecskés, Radnóti G. 5,10. bély. Jók: Ohát, Ludányi és For­: i 1!?:";} anytanulók — igen jól szerepel- 100 m férfi hát: 1. Balla Gusz- ró 8 4 8 4S..IÜ 211 caz táv, Szegedi ITSK 1:12.4. 4x100 m MTK—Szegedi Tanárképző 8:5 férfi vegyesváltó: 1. Hódmezővá- <4:í>- Budapest. A Jóképességű Leányok. 100 m gyors: 1 Balla, Kárhelyi Bethlen G. 5,11,3. 2. MTK .együttese biztosan győzött versenyen a szegedi középiskolá­20 6 7 7 18:32 19 20 ? 1 C, iőfSS I, Szegedi Tiszaparti G. 1,14. 2. Szegedi Radnóti G. 5.15. i 9 J c—r- i,H c- ........i; t, ..H — A—-i /— A loónur—snalnR vxrcf ín I 1 in íóiln ín Szőkefalvi. Szegedi Radnóti G. A leányesapato-k versenyében zu •> Íiuzz.auib £ 16 3 Horvátb Radnóti G. 1.17. az első helyet a Szegedi Radnó­Viazaiak rendkívül keményen 14. H. Textil 20 4 7 9 30:31 15 20 5 2 13 19:38 12 13. Hüllvadi SE 29 3 5 12 20:19 11 20 100 nt nőt mellúszás: 1. Széli, ti Miklós Gimnázium tanulói Radnóti G. 1:27.6 3. Rltter, Sze- nyerték 120 ponttal. 2. Szentesi gedi Ságvári G. 1.30,2. 100 m Horváth Mihály Gimnázium 50 4 3 13 ,4.53 11 nőj pllle. j Árokszállásy. Rad- pont. 3. Szegedi Ságvári. C. 36. Így kellett volna tippelni! 1. Oroszlány—BV SC 2. Vái palota—Dorog 3. Kecskemét—DVSC 4. Dudorok—Ozd 5. Szállítók—Székesf. 6. Veszprém—Táncsics 7. Borsodi Bi—EVTK 8. Fs7tergom—III. ker. 9. MGM—Budai Spart. 10. Cegléd—SZVSE 11. Spal—Milán 12. Sampdoria—Bologna 2 0:1 13, Lanerossi—Torino 1 2:1 +1 1 3:1 14. Goldhergrr—SZMTE 1 4:1 nótt G 1,21.1. 2 Balla, Szegedi pont. 4. Szegedi Tiszaparti G. 21 Tisza-parti G. 1:25. 3 Széli, pont. 5. Szegedi Tömörkény 1. Radnóti G. 1,25,9. 400 m gyors- G. 20 pont. A fiúcsapatok ver­u.szás: 1. Árokszállásy Judit, senyében az első helyet a hód­Radnóti G. 6.16. 2. Ritter, Ság- mezővasárhelyi Bethlen G. Clim­vári G. 6.22. 3. Árokszállásy Eva, ná/.ium szerezte meg 100 ponttal. Radnóti 6,44. ino m női hát: 1. 2. Szegedi Radnóti. G. 59 pont. Jugoszláviában befejeződött a a szegcdi lányok ellen. | VÍZILABDA Magyarország második 1 1:0 J O:3 Horváth. Radnóti G. 1,23.1. .1. Szentesi Horváth M. G 43 Jadran Kupa vizilabda-torna. A . ... _ „,,.,, Balla. Tisza parti G. 1,23,2 3. Hó- pont. 4. Szegedi Ságvári G. 36 küzdelmeket a hazaiak nyerték x 1:1 ialáiato^ tótidzelvénv dl Ildikó Szeged, Tömörkény G. pont. hat mérkőzésből szerzett 11 2 3:4 p'usz 1 „ L„a ?9„* % '-30 4x100 m-cs női vegyest áltó. Az összetett pontversenyt a pontul. 2. Magyarország 10 4 2:0 fittiií; isi^óTJ 'Tlw! Radnóti Miklós Gimnázium, szegedi Radnóti Miklós Gimná- ponttal, 3. Szovjetunió 8 pont­illeték levonása után egyenként 5 30 7 zium nye,rte 179 ponttal. 2. Hód- tal, 4. NDK 6 ponttal, 5. Romá­x j'.| 229 143,— forint. — - -­1 5:0 A 12 találatosok 7980,—. a 11 , 2 1:4 találatosok 479.—. a 10 találato- 1 °3-2- 2- Benkő Radnóti G. 1:06. 2 1:2 sok 86,— forintot nyertek. Fiúk: 100 m gyors: 1. Kiss, mezővásárhelyi Bethlen Gábor nia, 4 ponttal. 6. Olaszország 2 Hódmezővásárhelyi Bethlen G. Gimnázium 104 pont. 3. Szente- ponttal, 7. Hollandia 1 ponttal. sl Horváth Mihály Gimnázium Jugoszlávia és Magyarország ve­100 m mell: 1. Kárpáti, Ságvári 163 pont. retlenül küzdötte végig a tornát. díl-magyarorszAú A Magyar Szocialista Munkás­párt Csongrád megyei és Szeged városi bizottsága és a tanács lapja Megjelenik netfö kivételével mindennap. Szerkeszt) a szerkesztő bizottság Főszerkesztő: dr. Lűkös Zoltán Szerkesztőség: Szeged, Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. Telefon: 13-533, 13-003 Éjszakai telefon: 13-506. 13-439 Kiadja a Csongrád Megye) Lapkiadó Vállalat Felelő9 kiadó: Kovács László Kiadóhivatal: Szeged, Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. Telefon: 13-500, 13-118 (Beküldött kéziratokat nem őr­zünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomja: a Bzegedl Nyomda, Szeged. Bajcsy-Zsilinszky u. 28. sz. INDEX 29 053 Terjeszti a Magyar Posta. Előfi­zethető bármely postahivatalnál éq a Posta Központi Hirlap Iro­dánál (Budapest V.. József ná­dor tér 1. sz.) Előfizetési dij . • egy hónapra 12.— Ft. • 6 DÉL-MAGYARORSZÁG Kedd, 196T szeptember "