Délmagyarország, 1967. június (57. évfolyam, 127-152. szám)

1967-06-06 / 131. szám

Itthon maradt a két pont KAJAK Sz. Spartacns-Szalvai SE 4:4 (2:1) Szegődi sikereit Budapesten Békéscsabán Játszott NB arányban döntetlenül a találkozó. végződött A vasárnapi forduló legérdekesebb sporteseménye Szé­pedén az SZVSE labdarúgóinak küzdelme volt. A vasutas csapat megérdemelten szerezte meg a két pontot Mivel Bzonhan a szolnoki csapat Gyulán 1:0 arányban győzött, az SZVSE továbbra ls a második helyen maradt. A Spartacus Idegenben csak döntetlent tudott elérni, tT, „„ .„„,. . , .„ . . «. ,, - „,. - III-as labdarúgó-mérkőzésen u ezzel szemben a Makó és a Mezőberény gyozott. Igy a szegedi csapat a következő ösz­táblázat élére most a Makó került. Külön is meg kell em- szeáiiításban állt ki: Borbély — -Mezőhegyesl MEDOSZ Illeni a Szetredl Kossuth SE avőzelm-'-t I evet len NB III-as Stefán, Csányi, Véber, Ordögh — Szentes—Kiskunhalasi MAV 1:1. unni a szegeai ivossuin ar, gjozen i.i. r.gyeiien r\B ili as Balogh dr Janka _ varga, Ge- Kiskunhalasi MEDOSZ-Oroshá. csapatunk volt e forduloban, aki idegenből mind a 2 pon- rendeli, Sándor. Bába. tot elhozta. Vasárnap itthon a Makói Vasas ellen játszik, a gólzápor a 24. percben kez. Nagy küzdelem várható. dődött, amikor a hazaiak Sere .__„ A megyében az élen álló csapatainknak fekete vasár- *[strév68t mP|™4mvaa Vara'a ffiSui seYM test. ot perc múlva varga suth gE g61ja) köz(J| Hflj6s n felvágásáért kettőt, Janlga és Szőke egyet­egyet szerzett. A további eredmények: Makó 3:2. za 2:1. Mezőberény—Kun Béla SE 4:1. Szombaton volt: Sz. Dó­zsa—Sarkad 0:0. SZAK—Békés­napjuk volt. A forduló nagy meglepetése: Tápé legyőzte egyenlített, majd a Szegedi Építőket. A rangadó ugyancsak szegedi vereség- később Gerendeli gel végződött: a Hódmezővásárhelyi MEDOSZ a hosszab­hítás utolsó előtti percében lőtt góljavai 1:0 arányban le- tette. 2:1 n Spartacus Javára, győzte az UTC-t, s ezzel megint a táblázat élére került. SZVSE—Kecskeméti TE 1:0 (1:0) Vasutas pálya. 4000 néző. Ve. tette: Heinrtch. SZVSE: Gilice — Juhász. Thé­kes. Hájas — Katona. Karsal — Tóth Hl.. Salánki, Bite. Vörös, Majzik. Kecskemét: Vitkovlts — Nagy, Pávlovlcs, Suhajda — Diószegi, vasutasok egyik csapatésze sem mutatott m „győző Játékot. A sok mérkőzésen oly magabiztos Thékes ls gyakran bizonytalan­Szünet után is változatos volt a küzdelem, bár a szegedi csa­patnak több helyzete akadt. A 9. percben Gerendeli növelte az előnyt, s akkor már úgy lát­szott.. hogy a Spartacus megnye­ri a mérkőzést. A félidő köze­pén azonban erősen felnyomult a Szalvai SE és három perc alatt Seregi és Karadi góljával kiegyenlített. Tíz perccel a be­fejezés előtt szép összjáték után Szabó Fássv Sznnna- fogt'lk kl- Glllcze megbízhatóan Bei egl — Szano 1 assy, sznppa- e - salánklt sólláért.. Malz.i. , , , , , , - . írjcóca ciuu, o/.cw uaszijaiicn utaii kodott. a heteken át Jó *°rmá- sándor tsmét vezetéshez Juttatta ban Játszó Tóth III is csak ár- csapatát dP az utolsóelőtti pere­nyéka volt önmagának. A ko- ben egy szogietrúgás után Nagv zeppalyósok is gyenge napot közeiről gólt lőtt. s így \r L-t ,„o ,t.t,hatÁ,n ILOZCli Ol kOib IOH, ö nb m Délkelet 1. Makói Vasas 12 6 4 2 13: 8 lá 2. Sz. Spartacus 12 5 5 2 18:11 15 3. Bes. VTSK 12 6 3 3 21:14 15 4. Sarkad 12 5 5 2 13:10 15 5. Mezőberény 12 6 2 4 17: 9 14 fi. Kh. MEDOSZ 12 5 4 3 17:11 14 7. Sz. Dózsa 12 4 5 3 12:11 13 8. Szentes 12 2 8 2 18:10 12 9. M. Kinizsi 12 4 4 4 13:lfi 12 10. Orosháza 12 4 3 5 17:14 11 11. Kossuth SE 12 2 7 3 22:30 11 12. Kun Béla SE 12 4 2 fi 17:20 10 13. SZAK 12 2 5 5 9:11 9 14. Szalvai SE 12 3 3 fi 10:21 9 15. Mh. MEDOSZ 12 4 1 7 14:22 9 4:4 16. Kh. MAV 12 1 5 6 11:23 7 nos. Kállai. Bartha. A vendégek kezdték a Védett, Salánkit góljáért. Majzi­kot pedig szorgalmáért lehet dt­cséml. A támadósor többi tagja kgt. utána a vasutasok lendül- e/uttai mélyen formája alatt tek támadásba, é.s már a 2. perc. bén megszerezték a vezetést, egvben a mérkőzés egyetlen, számukra a győzelmet Jelentő gólját. Gyors Blte-Vörös—Maj­zik adogatás után a bnlszélsöt a Játszott. Ez a sor nagyon körül, menyesen, sok hibával, puhán és enervállan szőtte támadásait, a hazai vedelem könnyen hárí­totta próbálkozásalkat. A vendégek a Játékidő na­Megyei eredmények tizenhatos sarkánál. 20 méterre 8yobb részében szervezetten vé­dult. A legjobb szegedi kajako. Hódmezővásárhelyi MEDOSZ— helylek győzelme jogos. Nem sok is resztvettek a viadalon. ÜJszeged! TC 1:0 (0:0). Hódme- alakult ki Jó Játék, inkább csak Az 500 méteres számban a győz­a védelmek tűntek ki. tes Cseh (Bp. Honvéd) mögött A megyei felnőtt rangadó Kovács László (SZEAC) érke. (Liebmann felv.) A szegedi versenyen a kajak kettesben Szűcs István és Mészáros \ László győzött Budapesten kétnapos kajak- Pusztai (SZEAC), í. Somogyi kenu versenyt rendeztek, s ezen (MHS). 3. Slmita (SZEAC). Ka_ a teljes magvar élgárda elin- Jak kettes: 1. Tihanyi, Mari. (Kender), 2. Papp, Jamniczkl (Kender), 3 Tárkány, Papd' zövásárhely. 1000 néző. Vezette: Járási (Békés megye). MEDOSZ: Békéli — D. Szabó, (MHS). Portyakajak kettes: 1. Szűcs. Mészáros (Kender). 2. Pusztai. Nagy A. (SZEAC). 3. előtt került sor a két egyesület zett másodiknak a célba, a har- Lajta. Terhes (MHS). Kenu: 1. .. l„„,,,ai „ .h/hratonnl ,1c,, , , , , . . ,7 ivir.Ln_»öz,; laeaeii — u. &zaoo, eiuit Keruu sor a aet egyesuies zext inasuuiauaiv a o - . Lfii? í « í»k s» ín drkeztek három előretolt csa- Holubán, Juhász - Gebauer. Ifjúsági csapatának mérkőzésé- madik pedig Balázs András Takács (MHS), 2 Varga (Ken­Aneí?bhata,Rmasatóvése á Nagy A.- Pisák. Berta, Bozó. re, amely szintén rangadónak (Szegedi MHS) lett. Ez szép tel- der), 3. Csűrt (MHS). Portya kl állt neki, hatalmas lövése a sqrfal és a kapus feje felett a felső léc alá csúszott: 1:0. A gól után mezőnyjáték ala _ knlt kl, a vendégek Is fellőttek, nagyban hátráltatták a Jő "játék ^aiambiífTOth" de a védelmek biztosan hárítok. kialakulását. A kecskemétieknél "a'amoos- lotn­lak. Paylovlcs. Diószegi és Kallai ták hozni a vasutasok védelmét. Boros Kutnyák A rossz pálya és a játékveze- kl Hegyes III., Ábrahám, tő aprólékos, sokszor szükség- Eged) _ Havrlncsák. Magyar telén és helytelen beavatkozásai G _ Jenel só Magyar T.. A 15. percben Salánklt lökték, nyújtott Jó teljesítményt. A mérkőzés elején a hazai csa­pat támadott többet, de az első UTC: Gyür- számított. Ez. a játék 0:0 arányú Jesítmény! döntetlennel végződött. Harmai László Tápé—Szegedi Epitők 1:0 (1:0). Tápé. Nagy meglepetés 1 Góllö­vő: Vincze S. Alsóvárosi MAV—Kistelek 0:0. 1. S7MTE 2. SZVSE 3. Budai Sp, 4. KISTEXT 5. Jászberény fi. B.-csaba 7. Sz. MAV R. Kecském. 9. Martfű 10. Pénzügy nb n Keleti csoport 12 9 2 1 25! 8 20 12 fi 6 . 21;I5 18 n szabadrúgást Vörös Tóth Hl. Solti Mihály elé továbbította, aki azonban közelről sem találta el a kaput. A 22. percben Majzlk, majd a 80. percben a hazalak Jobbszél­sője. Szabó erős lövései foglal­koztatták a kapusokat. Szünet után kissé élénkebb lett a Játék, a színvonal azon­ban fokozatosan esett. A 3. perc­ben Tóth III. hosszú átadását Majzlk alig lőtte mellé, majd Bartha éles szögletét, a vasutas védők és' Glllcze ls elvételték és 11. MGM n. a labda csak centiméterekkel 12. K.-félegyh. suhant el az üres kapu mellett. 13. Mk.-Dáza A 33 percben Tóth TII. előtt 14. Goldberg. adódott gólszerzést alkalom, de 15. Cegléd sokat és feleslegesen oselezge- 16. Gyula telt és oda lett a Jó helyzet. A labdarúgó Csapkodó Játék folyt a pá- eredményei: Iván A vendégek elkeseredetten MTE 0:1 küzdöttek az utolsó percekben a kiegyenlítésért, de az eredmény már nem változott. lövés csak 15 perc eltelte után Szeged. Ez az eredmény is meg­ment a kapura. Gebauer labdája lepetésne'c számít. Gyimesl. fölé szállt, majd az UTC Ma­gyar T. révén veszélyeztetett. A továbbiakban ls fölényben volt szerzésben. kistelekiek kapusa ragyogóan védett, nagy része volt a pont­kenu: 1. Joó (SZEAC), 2. Gort­Szegeden 1s volt kajakver- va (SZF.AC), 3. Varga (MHS). üeny: az Ifjúsági seregszemle Lányok. Kajak: 1. Bálint városi döntőtét bonyolították le (MHS), 2. Komlóssy (MHS). 3. a Tiszán. 500 méteres futamok- Kovács M. (SZEAC). Portyaka­kal Néhány érdekesebb ered- Jak: 1. Pethő (MHS). 2. Papp mény (SZEAC). Portyakajak kettes­Fiúk. Kajak: 1. Mucsi (Ken- 1 Papp. Kovács A. (SZEAC). 2. der) 2. Ordögh (MHS). 3. Gud- Péter. Molnár (Kender). 3. Sza­Un (SZEAC). Portyakajak: 1. bó, Cseh (Kender). Dorozsma—Hunyadi SE 2:0 (0:0), Dorozsma. Góllövő: Abra­mov, Turzö. Móravárosi Kinizsi—Szentesi _ a MEDOSZ. de az UTC kitűnően 12 6 3 3 16:10 15 védekezett. Az első félidő utol­12 5 4 3 15:10 14 só percében a vendégek majd­12 5 4 3 19:15 14 nem gőlt értek el. egy szöglet­12 5 3 4 14:13 13 rúgás után Risált a gólvonalon Vízmű 1:0 (1:0). Szabadság tér. 11 3 6 3 16:11 12 állva a kapu fölé fejelte a lab- Góllövő: Rajnai. 12 4 4 4 10: 8 12 űát. 12 4 3 5 14:14 11 Fordulás után ls inkább a ha­12 5 1 6 21:20 II zalak kezdeményeztek. Ekkor 12 3 5 4 13:16 11 már több lövést küldtek kapura, de Gyürki minden labdán rajta volt. A 34. pereben Sós sérülése miatt két percig állt a Játék, s emiatt a Játékvezető hosszabbí­tott. A gól a hosszabbításban NB II " további esett: Nagy A. beadását Boros Gyula—Szolnoki közelről belőtte. Utána sportsze­Ktskunfélegyháza— rűtlen Jelenetek miatt négy per­Martfű—Pénzügyőr állt a Játék. Az. UTC látéko­VÍZILABDA | 12 4 2 6 14:18 10 12 4 1 7 6:19 9 12 2 4 fi 18:24 8 12 2 3 7 10-17 7 12 3 1 8 13:28 7 Mindszent—Csongrádi Petőit 2:0 (1:0). Mindszent. Hódmezővásárhelyi Vasas — Hódmezővásárhelyi Textiles 6:3 (0:1). Hódmezővásárhely. Megyei bajnokság Cegléd 3:1. W 1:3 Budai Spartacus—Jászbe- sal tiltakoztak, mert szerintük ,<r „u. rény 2:1. Mezőkovácsháza-Deb- "Jár leiárt a mérkőzés ideje A Közepes iramú, alacsonv szín- rocen 1:0. Szolnoki MáV-Békés- vita közben a Játékvezető Ábra­vonalú sok hibával telített mér- Csaba 0:1. KISTEXT—Goldber- hámot és Galambost kiállította. ger 2:0. A végén mégis csak középre ke­kózést vívott a két csapat. A Vasas, Ferencváros válogatott— Flamengo 4:1 (4:1) Népstadion, 45 000 néző. Vezet- mengo kapusa rávetődött. Far­te: Gere. — Vasas—Ferencváros kas azonban előbb érte el, és Játszottak a csapatok. a helyzetek alapján a vásár­1. H. MEDOSZ 11 10 1 . 24: 3 21 2. UTC 11 9 1 1 24: S 19 3. Mórává ros 11 5 3 3 11: 3 13 4. Sz. Epitők 11 6 1 4 13: 4 13 5. Dorozsma 11 5 3 3 11:14 13 fi. Mindszent 11 4 4 3 12:12 12 7. H. Vasas 11 4 2 5 18:21 10 8. Alsóváros 11 2 6 3 8:10 10 9. Csongrád 11 3 3 5 10:12 9 10. Tápé 11 4 1 6 12:15 9 11. Szentesi V. 11 4 1 6 12:16 9 12. Kistelek 11 2 2 7 12:18 6 13. Hunvadl SE 11 1 4 6 11:21 6 11. H. Textil 11 1 2 8 11:33 8 Kevés gél, sok kapufa Jő volt az Idő vasárnap, és így Patzkónak már nem volt olyan az újszegedi versenyuszodában szerencséje, mint Abal Nemes­nagyszámú közönség előtt ját- nek. mert bár 6 ls kitűnően szotta OB n-es mérkőzését a két helytállt, de három gőlt kapott, csapat. A szegediek dr. Csíkos a mérkőzést kevés gól és sok - Nagy Z.. Bálás. Nóvé - dr. k fa dobá3 ]ellemezte. A biPnPa4ereTenek Az ' e?ső két" SZEAC legalább nyolc kapufái 11 5 3 3 11: 3 13 ba?mfdbaT_ bár sokat támad! míg a vendégektől Ko. tak — nem tudtak gólt dobni, mert Abal Nemes, az Építők ka­pusa mindent kivédett. Mivel a Bp. Építőkben minden mérkő­zésen felváltva két kapus véd. a harmadik negyedben beállt vács egy büntetőt vágott a ka. pufának, A szegedlek végered­ményben 3:0 (0:0, 0:0. 2-0. 1:0) arányban nyertek, s így tovább­ra is tartiák Jó helyezésüket a táblázaton. RÖPLABDA | ASZTALITENISZ Két vereség válogatott: Géczl — Mátrai. Mé­szöly. Ihász, Mathesz. Szűcs, Molnár, Varga, Albert. Farkas közelről a hálóba küldte a har­madik gólt. A 36. percben Ismét gólt ért el a vegyes válogatott. Fister. — Flamengó: Marcosu. Ihász elfutott a bal oldalon, s rcllo — Jarbas. Dltao, Jaime, Carllnhos. Leon. Amerlgő. Nel­slnho, Almlr. Ademar, Rodri­guez. A 8. percben Ademar révén a Flamengó szerezte meg a veze­tést. de 10 perccel később Al­bert egyenlített. A 27. percben Varga tizennyolc méterről kül­pontos beadását Albert őt mé­terről a hálóba felelte. A máso. dik félidőben is szép és ötletes volt a magyar csapat Játéka, többször szinte tűzijátékot ren­deztek a Flamengo kapuja előtt, dt továbbra ls 4:1 maradt az eredmény. Látványos megoldásokkal, öt­II Kender még mindig veretlen A szegedi NB n-es asztalite- Sz. Spartacus—Bp. Gamma nisz-csapatok közül a Kender és 15:5. Budapest. Női mérkőzés. A a Spartacus ls rangadót Játszott, szegedi győztesek: Kamocsay 4, Sz. Kender—Bp. Betonútépítők Berkóné 3. Csikós Márta 3, Gaz­13:7. Szeged. Férfimérkőzés. A dagné 2. Berkóné. Csikősné pá­szegediek közül különösen Nagy ros 2. Gazdagné. Csikós M. Zoltán játszott Jól lelkesen küz- Az NB n„ben a tavaszi idény dott és főleg támadójátékával befejeződött. A Kender pont­tünk ki. A Kenderből Nagy L. veszteség nélkül vezet, a Spar­A forduló mérlege nem ked- A női csapatok második esői vező NB l-es női röplabdázólnk portjának állása: részére. Mindkét csapatunk Ide­genben Játszott és vereséggel tért haza. Eredmények: Almásfüzitői Timföld SK— Szegedi Kender 3:0. (5, 12, 4). Al­másfüzitőn. 300 néző előtt lát­szották a mérkőzést. A szegedi 9. Bp. Spart. 11 9 2 30: 9 20 10. Szegedi Kender 11 7 4 24:19 1! 11. Utasellátó 12. Almásfüzitő 13. Miskolci VSC 14. Szegedi Snart. 15. Bp. Petőfi 10 7 3 23:14 17 11 6 5 22:22 17 10 6 4 25:18 16 12 4 8 16:30 16 10 4 6 17:21 14 11 - 11 9:33 11 dott bombáin révén 2:l-re ala- letekkel és gólokkal teli talál­kult az eredmény. Továbbra is ügyesen támadott a magyar ve­eves válogatott. A 28. percben kozót láthatott a nagyszámú közönség. A mérkőzés egyben Jó propagandául 1s szolgált a szép és Nagy Z. 4—4. Szeles 2, dr. Vlkor 1, a Nagy L.. Nagy Z. és a Bénák, Szeles pár mérkőzést nyert. tacus 9 győzelemmel és 2 vere­1-Ti séggel az Frtí Vörös Meteor mö­gött második. csapat fáradtan játszott a hosz- 16. V. Dinamó szú utazás után. Jók: Both, A küzdelmeket, mivel a cso­Nagv. illetve Ábrahám. portban csak nyolc csapat sze­Miskolci VSC—Szegedi Sparta- repel. négyfordulós alapon bo­cus 3:1 (6. 9. —9, 3). A miskolci nyolítják le. A bajnokság vé­csapat otthonában mindig nehéz gén három csapat esik kl. A ellenfél, s a vendégcsapatnak Kender a Jelek szerint kiharcol­nom sikerült győzelmet elérnie. Ja a bennmaradást, a Sparta­Jók: Sebők. Kaló, Illetve Dok­tor, Juhász. cusnak a hátra levő Időben ne. héz dolga lesz. Molnár szép beadására a Fia- labdarúgó-Játéknak. Szovielnntó—Franciaország 4:2 (2:1) A párizsi Pare des Prlnces- Bisevec (46. p.). Sztrelcov (79. iitadionban 25 000 né/ó előtt Ját- P). illetve Gondét (11. p.) és szotta le Franciaország labdarú- Simon (45. p.). Kétszer is a fran­gó-válogatottja tavaszi utolsó cia együttes szerezte meg a ve­mérkőzését. Ellenfele a Szovjet- zetést. de végső fokon nem sl­unló együttese volt került felülkerekednie, mivel a ( KÉZILABDA | Telfes siker ŰSZAS sával Darvas nyitotta meg. de a került teiuikerekeanie. mivel a vendégek azonnal egyenlítettek. a találkozót 4 2 (1:2) arányban vendégegyüttes csapatrészeiben Hosszú ideig fej-fej melletti volt 1 >01 sokka,1 ®sységcsebb volt a küzdelem, majd az első fél- két pontot a különben ls J6 for­» szovjet együttes nyeite. goi- a legjobb szovjet Jatékosnak lda második felében Darvas, mában levő szegedi csapat játé­lövő: Cslszlenko (33., 59. p.), Jasin, a kapus bizonyult. Megyeri, Nagy Pál és Kasper kosainak. góljaival a szegedi csapat elhú­zott. s ettől kezdve mindvégig kezében tartotta a mérkőzést. a vendégcsapat csak a II. félidő Kárpáli István jó eredménye Szentesen rendezték meg az hátúszás: I. HődJ Ildikó (SZV­úszók gyermek, újonc és serdü- SE) 1:29.2, 100 m mellúszás: 1. Tóth Gyula. Kasper, Frítyánsz- vériség 16:5 (6:1). kisstadion. Sz. Jfefordulóját'6Eren^hat Széu Katalln (SZEAC) 1:27.3. kl. Faragó, Darvas. Csere: Me- Tanárképző: Berzsenyi, Nacsa, egyesület mintegy ' háromszáz 100 m pillangó: 1. Balla Sarolta g^rt+,MLar0S7' Síal.ay- x,Udf£yi+ KutaSA J°ő- ^on'caán' fiatallal vett részt. A oontver- (SZVSE) 1-26 100 m gyors: 1. A gólok sorát a hetes bedoba- Nóvák Csere: Cseppentő Dabis, eredménye- 1. SZEAC 352. p,„l rvm irVfapi 1 n4« Berényi. A Bp. Testvériség a 2 SZVSE 312, 3. Szentesi KMTE Ritter Edít (SZEAC) 1.14.8. táblázat utolsó helyén áll. s így 290. 4 csongrádi Petőfi 264 5. nem volt nehéz megszereznie a H MEDOSZ 227, 6. SZAK 100 Szegedi Építők—Szolnoki Ki- vas 5. Megyeri 3. Tóth J, Illetve lián SE 27:22 (14:9). Kisstadion. Molnár 5, Fülöp 4. Sz. Építők: Szögi, Nagy Pál. Szegedi Tanárképző—Bp. Test. Pontot vesztett az NOX pont. A gyermek számokban a sze­A hazai csapatból Nacsa, Joó ?|d'e£ közül K1" Feren0 és Ponicsán Játszottak a legjob­ban, a gólokat Nacsa (5). Poni­(SZAK), Boldis Péter. Renget Mariann. Marik Sarolta Ham mer Csilla (SZEAC). Perkó Mi közepe tálán tudta Ismét meg- csán <4>> Jt>ó («> és Ludányl (i> hály (SZVSE). az újoncok közül . . i . . J . ... ti -1 . .. . 7unrc lőoíolin (C7PADi ón Doc. A labdarúgó Európa-bajnokság V. csoportjának mérkőzéséi kö közelíteni az Építők eredményét dobták gyarország—NDK. Okt. 4: Dánia 2 gólra, de a hazai csapat jól Szegedi -Hollandia. Okt. 11: NDK—Dá- bírta az iramot és megérdemel­íül. vasárnap Koppenhágában n'a. Okt. 29: NDK—Magyaror- ten szerezte meg a pontokat. A Játszották a Dánia—NDK-talál­kozót A 1áték kimenetele nem volt közömbös a magyar csapat szamara sem. mert a továbbju­tásért tulajdonképpen már csak k? NDK együttesével folytat párharcot. \z eredmény nagy meglepe­tés: Danla együttese amelyet a magyar csapat legutóbb 2:0 trányban győzött le, fontos pon­tot vett el az NDK együttesétől. A küzdelem 1 :t arányú ered­ménnyel végződött. V. csoport: I Magyarország 4 3 1 - 12: 3 7 ! NDK 3. Hollandia I. Dánia « - 1 f 1:10 1 Hollandia—Magyarország 2:2, Magyarország—Dánia 6:0. Hol­szág. legjobb dobók: Kasper 9. Dar­Előre—Szarvas 12:10 (8:6). Szarvas. 150 néző. Szegedi Előre- Baranyai. Ludányl. Kő­vári, Hollós. Isaszegi Ohát, Fü­redi. Csere: Erdei. Katona. A Zvara Katalln (SZEACi és Per­kó Piroska (SZVSE) győzött. A serdülők közül klemelked'k Kárpáti István teliesítménye. aki a 100 méteres mellúszásban or­szágos viszonylatban is jó ered­lov Kellett velfiia tippelni! szegedi csapat fegyelmezetten ményt ért e! ™k- '»» m P» Játszott és megérdemelten sze- langó: 1. Balla György (SZVSEi rezte meg a két pontot, nagy 1:13.7, 100 m gyors: 1 Varga küzdelem árán. A legjobb do­1. DVSC—G.-MAVAG 2. Autóbusz—Egyetért. 3. Kecskem.—Orosz], 4. MVSC—Budafok 5. Ozd—Székesfehérvár 6. Gyula—Szoln. MTE 7. Martfű—Pénzügyőr 8. B. Spart Jászberény 9. SKSE—Nagybétonv 2 1 1 - 5:48 10. Hzfv. MAV—Eszterg, 4 1 1 2 8: 8 3 ti. Padova—Modena 12. Savona—Sampdoria 13. Arezzo—Varese 1 2:1 x 0:0 landla—Dánia 2-0. NDK—Hotlan- 14. Kap. Kin.—Győri D. Magyarország—Hollan­13 találatot 2 fogadO 2 1:2 A 13 találatos fogadó nyere­2 0:2 ménye, az illeték levonása után 2:2 178 151 forint. A 12 találatos szelvények szá­ma 54 darab. Szelvényenként! nyeremény, az Illeték levonása i;2 után 4399 forint.. : 11 találatot 946 pályázó ért el. Ezek nyereménye, az Illeték le­vonása után 251 forint. 10 találatot 7347 pályázó ért el. xzelvényenkéntl nyeremény, az illeték levonása után 48 fo­1:0 rint. Az 1000 forinton aluli nyere­bók a szegedi csapatból: Isa­szegi (4), Kővári (3). Ludányl (2). Ohát (2), Füredi (1). Sándor (SZVSE) 1 :05.8. 100 m mellúszás: 1. Kárpáti István (SZVSE) 1:18. Lányok: 100 m 0:1 2:1 1:1 2:1 2:1 0:0 VfvAS 1 ért el. dia «:l, •^•••••••^•^••••••i^^VMHMIIPWggR dia 2:1. Magyarország—Dánia Közülük az egyik a 13 plusz 1 menyek kifizetésére Június 10 2:0. Dánia —NDK 1:1. —, A további műsor. Szept. 13: Hollandia—NDK. Szept. 27: Ma­mérkőzés eredményét is eltalál- , „ ,„_.,„„ ta. Ennek nyereménye, az lieték az 1000. felüliekére levonása után 310115 forint. fipró László győzött A Szegedi Postás országos kl- Pakal András (Sz. Postás) 4 gy.. irásü II. osztályú kardverse- 4. Benedek Gvörgy (SZEAC) 4 nyén kevesen Indultak, csak bé- gy., 5. Tekullcx András (SZE. késcsabaisk és szegedlek vettek AC) 2 gy., 6. Hézsal (Sz. Pos. részt. A nyolcas döntő eredmé. lás) 2 gv.. 7. Oz.sgván Gvörgv nye: 1. Apró László (Sz. Postás) (Békéscsabai VTSK) 2 gv.. 8 dr. 7 győzelem, veretlenül. 2. Sán- Balázs István (SZEAC) 1 győze­DÉL-M AGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munkái­párt Csongrád megyei és Szeged városi bizottsága és a tanács lapja. Megjelenik hétfő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Főszerkesztő: dr. Lőkös Zoltán. Szerkesztőség: Szeged, Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. Telefon: 13-535, 13-003 Éjszakai telefon: 13-5U6 Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Kovács Lászld Kiadóhivatal: Szeged. M.:gyar Tanácsköztár­saság útja 10. Telefon: 13-500, 13-118 (Beküldött kéziratokat nem őr­zünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomja: a Szegedi Nyomda, Szeged. Bajcsy Zsilinszky u. 28. sz. INDEX 29 053 Junlus 15-tól kerül sor, (MTI) dor Tamás (SZEAC) 6 gy., 3. lem. Terjesztik a Csongrád megvel postahivatalok. Előfizetési dfj egy hónapra 12 Ft Előfizethető bármely postahivatalnál és kér­• besítőnéL a Q DÉL-MAGYARORSZÁG Kedd, 1967. Június 6.