Délmagyarország, 1966. április (56. évfolyam, 77-101. szám)

1966-04-13 / 86. szám

SZEAC 2:0 Í0:0) ZsoH ^w™* » * 8Mvn hrwm*r»ÍT»r«tt*3r te 3 aw 3 rLnrzwteh I árto mra-. gfUflí E/ső győzelem Sz. Kender—Vasas Dina­mó 3:1 (15:10. 9:15, 18:16, 15:6). A Szegedi Kender NB l-es női röplabda­csapata most játszotta idei harmadik bajnoki mérkőzé­sét. Az első két alkalommal a bajnokjelölt Vasas Turbó és a Vörös Meteor ellen nem tudtak győzni, de most sikerült a két pontot meg­szerezni. A Budapesten ví­vott találkozón a szegedi lányok jól ütöttek, a hazai­ak elsősorban a mezőnyben tűntek ki. A harmadik játsz­mában a Dinamó már 8:14­re vezetett, amikor magára talált a Kender és óriási küzdelemben lR:16-ra nyert. Jó: Bartek. Miklós, Zsiga, Illetve: Polcsikné, Schlé. (K t kifWHtt immkaktosurtk­fcók-1 Debrecenben és itthon ara­tott győzelme után a SZEAC bizakodva indult Oroszlány­ba. A csapat esélyeit a kulcs­emberek, Hajós. Linka sérü­lése, és az ifjúsági váloga­tott Kozma hiánya ugyan csökkentette — de az egy pont megszerzése még így is biztosnak látszott. Rábai ed­ző ennek megfelelően biz­tonsági játékra rendezte a sorokat. Nemest és Aratót hátravonta. Esőben, rendkívül csúszós pályán a következő összeállí­tásban kezdett a SZEAC: Korányi — Terhes, Kővári, Várhelyi — Nem®. Pataki — Csömör, Koszó, Kalocsai, Tö­rök, Arató. Az első negyedóra a ha­zaiaké volt. Az 5. pereben Korányi csak nagv üggyel­bajjal tudott menteni, a 7. percben már a második szög­letet ívelte be a bányász csapat. Az ellentámadást Terhes indította. Arató to­vábbítása után Nem® lövé­isíc - •- •' A « RILPFFIÍLHKSÍ** • "> , » ö I SÍ * í f i 1 : ígjgföggg: "'"^Ül i Bécsben booyotrtotitök le az ifjúsági vfwó-vflágbai­n okság utolsó számát a kardversesiijst Ezen Nagy Zsoit tudásávsrf magasan a mezőny fölé emelkedett és másodszor is megszerezte a világbajnoki címet. 1. Nagy Z&. (Magyarország) 5 győze­lem, 2. Gos (Lengyelország) 3 37-, 3. Gettewcfa (Magyar­ország) 2 gy„ 4. Szlávi (Ma­gyarország) 2 gy.. Az ifjúsági VB nemzetek nagydíjáért folyó versenyé­ben a Szovjetunió az első* második Magyarország, har­madik Románia. Az érem­táblázat alapján Magyaror­szág lett az első. Ma SZEIC—Dfliaijváres barátságos labdarúgó-mérkőzés (A SW»3SÓ JetJerrnő kép a mérkőzésről: egy kihagyott hriynet néún fölszabadít az ora-SElányi védelem Szegeden mi érdek®nek ígérkező tefe<iarúgó-méricó­aés lesz: az NB I-® Duna­újvárosi Kohász látogat el a SZEAC-hoz barátság® erőpróbára. A két csapéit minden évben kétszer-há­romszor tnjáHkozik egymás­sal, és nerKfeserint már a bajnokság megkezdése előtt összeméri tudását. Az ed­digi mérkőzések majdnem mindig érdek®, színvonalas játékot hoztak. A Tisza­parti stadionban délután 4 órakor kezdődő összecsapás előtt a SZEAC II. és a Sze­gedi VSE játszik előmérkő­aést Kezdődik az MNK A városi-járási selejtezők után Csongrád megyében ma megkezdődnek a labdarúgó Magyar Népköztársasági Kupa küzdelmei. Az első forduló műsora a következő: Tápé—Dorozsma, Tápé. 4 óra (Horváth M.). Szó-reg— UTC. Szöreg. fél 5 (Udvarhelyi). Postás—Alsóvár®. Vasú­1as-stadion 4 óra (Tárkány). Vasútforgalmi Technikum— SZAK. Szabadság tér. 4 óra (Kószó). Falemezgyár— Móra­vár®. külső SZEAC-pálya, 4 óra (Szabó J.). Textilművek— Építők. text.il®-pálya 4 óra (Barna). Mindszent—Sz. Vízmú. Mindszent, fél 4 (Szeghő). Se. Spartacus—Kistelek. Szentes, 4 óra (Lenkei). Nagymágocs— H. Honvéd, Nagymágocs. 4 óra (Géczi). Szegvár—H. Tex­til®. Szegvár, fél 4 (Bartucz). M. Spartacus—H. MEDOSZ Makó. fél 5 (Vörös B ). Nagylak—Sz. Dózsa. Nagylak. 4 óra (Szopori). H. Vasas—Szentesi MTE, Hódmezővásárhely, 4 óra (Bacsa). A Dózsa nyerte a rangadót A Csongrád megyei labda­rúgó-bajnokságban vasárnap Dózsa—H. MEDOSZ rangadót játszottak. Szegedi Dózsa—Hódmezővá­sárhelyi MEDOSZ 2:0 (0:0). Szeged. 600 néző. Vezette: Szlancsik (Békés megye.) Dózsa: Bánfi — Oláh, Csörö­gi, Szél I. — Zab. Madarász, - Széli II.. Csordás dr., Ba­logh. Károlyi. Csanádi. ME­DOSZ: Bak® — Molnár, Nagy A., Juhász — Nagy S., Szilágyi — pópity. Rischák. Kidegh. Bor®. Szél. Hazai támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés. A 10. perc­ben Szél I. ti zen hat® ró 1 kül­dött szabadrúgása okozott izgalmat a vásárhelyiek ka­puja elölt. A másik oldalon Bor® szabadrúgása magasan a kajpu fölé ment. Élénk volt sz iram. s mind a két csa­pat kapkodva, sok hibával játszott. A Dózsa mezőnyfö­lényben volt, a vendégek egyetlen támadást sem tud­tak vezetni. A 32. percben Széli I. beadásszerű lövését Bak® felugorva szögletre há­rította, majd a szünetig megint a két tizenhat® kö­zött folyt a játék. A másolik félidő veszélyes szegedi támadással indult, de Balogh nehéz szögből le­adott lövése célt tév®ztett. A MEDOSZ ls majdnem gólt ért el: egy kapu előtti kava­rodás közben Szél I. lábáról majdnem a hálóba perdült a labda. Az 5. percben szög­letet harcolt ki a Dózsa, s a beívelt labdát Balogh 12 méterről pompás fej®sel a léc alá továbbította. (Bak® kimozdult kapujából.) To­vábbra is mezőnyfölényben játszott a szegedi együtt®. A színvonal ugyanúgy, mint az első félidőben — gyenge volt. A 22. percben Szél I-et utánrúgásért a játékvezető kiállította. A 27. percben Ba­logh nagyerejű szabadrúgását a kitűnően védő Bak® szög­letre ütötte. A 35. percben egy összecsapás során Bor® megsérült, levitték a pályá­ról és az összekötő tovább nem is játszott. A 37. perc­ben kavarodás támadt a vá­sárhelyi kapu előtt és a lab­dát Madarász közelről a há­lóba emelte. 2:0. A Dózsa tá­madásaival ért véget a mér­kőzés. Hódmezővásárhelyi Texti­les—Dorozsma 1:1 (1:1). Hód­mezővásárhely. Vezette: Ba­csa. A hazaiak Dani révén már a mérkőzés elején meg­szerezték a vezetést, s ezt szünet előtt Molnár öngól­jával a Dorozsma kiegyenlí­tette. Ez a találkozó is ala­csanyszinvonalú játékott ho­zott. Szegedi EAC II.—Hódme­zővásárhelyi Honvéd 3:0. (0:0). Hódmezővásárhely. Szegedi VSE ll.-Szepedi Textilművek 1:0 (0:0). Sze­ged. se alig kerülte el a hazaiak kapuját. A SZEAC a 14. percben megszerezhette vol­na a vezetést: Ajtony, a kö­zéphátvéd nagy hibát vétett, de Kószó a tizenhatoson be­lül a kétségbeesetten kifutó Fekete mellett a kapu mellé lőtt. A két csapat ezután mintha pihenőt tartott volna — álm® játék folyt a pá­lyán. Feltűnt, hogy az orosz­lányiak nagyon rlosszul keze­lik a labdát, továbbításaik is gyakran pontatlanok. A SZEAC szépen adogatott, de a tizenhat® vonalánál csak nagyritkán vállalkozott egy­egy csatár lövésre. A 25. percben Korányi kapuja előtt adódott helyzet — a kapus kétszer is kiöklözte a labdát, de Ősin® nagy helyzetben az ötös sarkáról mellé lőtt. A 28. percben Nem® köny­nyelműen adott haza, de Csín® az üres kapuba sem tudta berúgni a labdát. A félidő végéig ismét a SZEAC volt fölényben. Sók helyzetet „hozott össze" a bányász csapat védelme, de a sze­gedi csatárok sorra kihagy­ták valamennyit.. A második félidő első per­re váratlan hazai gólt ered­ményezett. Korányi egy tá­voli lövést kiejtett, s a lab­da a befutó Csin® elé ke­rült, aki m®t nem hibázott: 1:0. Megélénkült a játék, a 12. percben Arató kiegyenlíti hetett volna: nagy gólhely­zetben rosszul találta el a labdát. Ismét fölényt harcolt ki a SZEAC — ami sajn® újabb or®zlányi gólt hozott. Csömör szöglete után ugyan­is egy előrevágott labdára Csin® jól rajtolt — Pataki csak kísérte —, s a késve ki­futó Korányi mellett a csa­tár élesen lőtt a kapu köze­pébe: 2:0. A 800 főnyi közönség zu­hogó eseőben mélytalajú pá­lyán alacsony színvonalú, elemi hibákkal tarkított mér­kőzést láthatott. A tartalé­kra szegedi csapat lelkesen küzdött, de helyzeteit nem tudta érték®íteni. Gyengén játszott az Oroszlányi Bá­nyász is, győzelmét SBenen­cséjének, részben a szege­dieknél gólképesebb csatár­sorának köszönhette. A SZEAC-ból Korányi so­kat bizonytalankodott, az el­ső gólt háríthatta volna. A védelemről ezúttal csak Ter­ii® dicsérhető, Pataki nem tudta semleg®íteni a gyors Csinrat, helyette Várhelyit kellett volna a csatár őrzé­sére rendelni. Arató és Né­ni® nagyon igyekezett, Kó­szó volt aránylag a legjobb szegedi csatár — de bátorta­lansága megakadályozta a gólszerzésben. Ugyanez mondható Csömörről is. A mezőny legjobbja két­ségtelenül Szilvási József já­tékvezető volt, aki úgyszól­ván hiba nélkül vezette a mérkőzést. Bíráskodása pél­da arra, hogyan lehet min­den szabálytalanságot meg­torolva sportszerű keretek között tartani a játékot. Matkó István Bajnokságok állása NB I B 7 7 7 6 6 6 5 5 5 4 4 4 4 4 3 3 NB n Kelet 1. Bp. Hóre 4 4 11 »: * 3 2. Szoln. MÁV 4 4 - 2 12: 4 II 3. Bp. Sp&rt. 4 3 2 1 3: 4 3 4. Jászberény 4 4 - 2 7: 4 3 5. Kecskemét 4 3 2 1 3: 5 3 4. Debrecen 4 3 2 1 10: 7 3 7. S. Kohász 4 3 1 2 4: 4 7 3. Nagy bátony 4 3 1 2 7: 8 7 3. Pénzögyrtr 4 2 2 2 }•: 7 4 1. OroszMay 5 2 3 ­4:2 2. BVSC 5 2 3 ­6:4 3. Eger 5 3 11 6:5 4. C.-MAVAG 5 2 2 1 5:3 5. Komló 5 2 2 1 9:6 6. Egyetértés S2'l 4:6 7. DVSC 5 2 12 9:5 8. Szombathely 5 13 1 8:7 9. Kap. Honv. 5 2 12 4:6 10. MAV-DAC 5 12 2 6:5 Székest. 5 2-3 6:5 12. Szeged 5 2-3 5 ü 13. MVSC 5-41 4:6 14. Szállítók 5-41 2:6 15. Budafok 5 113 476 14. Nyiregyh. 5 113 473 10. Szoln. MTE 6 2 2 2 6: 7 I 11. SZVSF, 6 3 - 3 7ül 6 12. Borsodi B 6213 6: 85 13. Gyula 6 2 1 3 4: 7 5 14. KISTEXT 6 2-4 10:10 4 15. Cegléd 6 2-4 10:13 4 16. B.-esaba 6 1 2 3 4: 8 4 17. Mlsk. B. 6 1 2 3 4: 3 4 18. K.-íélegyh. 6-15 4:15 1 Megyei bajnokság 1. Szentesi KMTE 4 3 1 - 5: 1 7 2. Sz. Dézsa 4 3-1 5: 1 8 3- Móraváros 5 3 - 2 13: 7 C 4. UTC 5 2 2 1 7: 4 4 5. Sz. Épftrtk 5 2 2 1 5: 3 « 6. H. MEDOSZ 12 11 7: 4 I 7 Dorozsma 112 1 3: 3 4 SZAK 4 12 1 5:54 3. H. Textil 4 12 1 3: 6 4 M. Alsóváros 4-31 3:43 11. Szentest 4 1 1 2 4: S 3 12. Kistelek 5 - 3 2 4: 7 3 13. H. Honvéd 4 - 22 3:10-2 14. Sz. Texil 4-13 2: »1 Versenyen ki vili: SZFAC n. s «i - rn t-s SZVSE n. 5 113 2r 5 3 Borsodi Bányász—SZVSE 2:1(0:1) Kiengedte a szegedi utascsapat a kezéből a győzelmet — ezzel jellemez­hetjük a vasárnapi mérkő­zést. Mert az első negyedórá­ban az SZVSE Si mai — Ke­lemen. Halász, Réti — Far­kas, Tóth IV. — Biltsik, Sza­mosvölgyi, Thék®, Bite, Tóth II. összeállítású együt­tese rohamozott ós meg is szerezte a vezetést. Thékes— Bite összjáték után Bite 14 méter® lövése a hálóba kö­tött ki: 0:1. Azután kiegyen­súlyozottak vált a játék, mindkét csapat több gólhely­zetet hagyott ki: a félidő be­fejezése előtt például Biltsik a 11-® ponton kétszer is megigazította a labdát — aztán a kapu fölé lőtt. Ezzel el is lőtte az SZVSE a puskaporát: a szünet után a vendégek teljesen átvették a kezdeményezést és az 5. majd a 14. percben kiegyen­lítettek. illetve megszerezték a győzelmet jelentő gólt is — az ügyes Verebélyi révén: 2:1. Eaatán már hiába volt minden igyekezet, a magas lestalkatú védők jól állták: az SZVSE ötwsfogatánafc eléggé kö-rülmf-ny® támadá­sait, habár Biltsik fejese a kapufát találta el. Éppen ezért a döntetlen igazságo­sabb lett vatta — a játék képe alapján — azonban aa a csapat, amelyik kiengedi kezéből a kezdeményezést — az átadja az elleniéinek a győzelmet is! Ez a tény két pont v®ztaséget okozott, s bizony ez nagy hátrányt je­lent, amit kemény küzdel­mekkel és győrehinekkel le­het csak pótolni. =S=0=R=0=K=B=A=N= i i SAKK I I (Liebmann B. felv.) Szegedi Dózsa—H. MEDOSZ: Széli II. beadásszerfi lövését Bak® szögletre hárította. A kapu előtt álló Csordás dr. nem tudott beleavatkozni az akcióba Vasárnap kerül sor az NB rr­ben az utolsó fordulóra. A bal­nok: táblázat elsó helyén a Bo. Petőfi áll. de csak fél pont vá­lasztja el a második helyen álló Bo. Szállítóktól s így a bajnok­ság sorsa az utolsó fordulóban dől maid el. Mindkent szegedi csapat Ju­hon Játszik, az SZVSE az első helyre esélyes Szállítók ellen, a Ruhagyár az utolsó helyen ál­ló MA1rta!1ai Bányász ellen. Az. SZVSE vereséne esetén is tar­tani tudja ötödik helvét, de a Ruhagyár csapatának győznie kell ha meg akarja őrizni a Je­lerlegi hetedik helvét,. Jugoszlávia bajnokságán tlj tehetség tűnt fel Velimirovic személyében. A fiatal mester holtversenyben a 4—5 helyen végzett, de elnyerte a legszebb látszmara. valamint a legtöbo nyert Játszmára kitűzött külö díjat. Az újabb időkben a kü­lönböző szintit versenyeken igen sok a döntetlen. Velimiro­vic 18 Játszmáiéból mindössze egv végződött döntetlenül. Az alábbi látszma méltán nyerte el a legszebb Játszmára kitűzött dííat: Világos: VFI.IMIROVIC Sötét: SOFREVSK' 1. e4. C5, 2. Hiti. Hr6. 5. d4. oxd, 4. Hxd4. e6. 3. IIc3, dS. 6. Fel. HfS, 7. Fc4, Fe7, 8. Ve2. a6, 6. 0—0— 0-. \ C7. 10. Fl>3. Has, 11. g41. b5, 12. g5, Hxb3. 13. axb. Hd7, 14. Hf5ü. cxf, 15. Hd5. VdS. 16. exf. 0-0. 17. f6. gxf, 16. Fd4ü, He5. 19. gxf. Fxf6. 20. Bhgl-r, Fg 7. 21. FxeSÍ. dxe, 22. Vxo5, f«. 23. Hc7+. Kfl. 24. Vh5+, sö­tét feladta! Világos- KeR Vei. Bc7. Ha7. gya'log: b7. (5) sínét. Kb8 Ba8. (2) Világos indul s a második lé­pésben mattot ad! (S. Kipping feladványa.) A múlt heti feladvány megol­dása: 1. h4+. Kh5. 2. Bf5-|-!!. gxf. 3. FÍ7 matt! A városi viilámbajnokságon 40 sakkozó vett részt, a helybeli játékosokon kívül több vidéki versenyző ts játszott: A ver­seny végeredménye: I. Salánkl Endre (Szentes) 10.3. 2. Fekete Mihály (Szentes) 7.5, 3-4. Ott Endre (SZVSE) és Dallos Tibor (Ruhagyár) 7.5 dr. Komócsin Mihály (SZVSE) 6,5, 6. Ozsváth Imre (R-hagyár) 6, 7. Vámosi Imre (SZVSE) 6. 8. Balogh Sán­do. (Szentes) 5 pont. A döntőbe nem jutottak vi­gaszversenyén holtversenyben elsők lettek: Szántai János (Fa­lemezgyár) és Gergely T "szlYi (Ruhagyár) 9—9 ponttal. A totó eredménye: x. 1, x, 1, x. 1. 1, 2, 2, % x, 1,1.13+1: 1. Ketten a tiwnnégy mérkő­zést: eltalálták, ezek egyen­ként 450 464 forintot nyertek. A 13 találaitoeok nyereménye 83 120, a 12 talál attaséké 1827, a 11 találatosoké 165, a K) találatosoké 36 forirrt. i: NB n-es férfi kézilabda: Szegedi Építők—Békéscsabai MAV 23:18 (10:9). Szeged. Szolnoki Honvéd—Szegedi Előre 21:18 (9:8). Szolnok. Megyei kézilabda-bajnok­ság. Női: Mindszent—SZEAC 3:2. Kistele k—Móra-városi Kinizsi 6:12. H. Textil®—Sz. Vörös Meteor 2:10. Szentesi Fáklya—Textil művek 2:8. Férfiak: H. Textiles—UTC 15:15. Tanárképző Főiskola— Makói ITSK 28:18. Kistelek —H. MEDOSZ 9:13. Szegedi Honvéd—Textilművek 22:8. SZEAC—Sz. Spartacus 23:13. tó­városi-járási labdarúgó­bajnokság: Bőrösök—Móra­halom 1:0. Ju-a—Pratás 0:2. Sándorfalva—Tápé 1:3. Szó­reg— Asotthalori 10:1. IKV— Baktó 0:0. • A Szegedi Eózsa labdarú­gó-szakosztályé általán® is­kolások részért; játékostobor­zót tart csütörtök délután a Hunyadi téri sporttelepen. Ifjúsági labdarú gó-bajnekú ság: Dózsa—H. MEDOSZ 0:1. H. Textiles—Dorozsma l:2j SZVSE—Textilművek 2:0. H. Honvéd—SZEAC tkfi. Sz. Spartacus—Sz. Postás 0:3. * Megyei asztaBteniisz-ba$« nokság. Férfiak: SZEAC— SZVSE 15:5. SZEAC—Ásott­halom 11:9. H. MEDOSZ— SZVSE 14:6. Nők: SZEAC— Kábelgyár 14:6. Szegedi Spar­tacus—Kábelgyár 13:7. Sze>­gedi Spartacus—Szegedi Ter­vezők 15:5. A cannteja ifjúsági löbrta­rúgótorna döntőjében a Va­sas csapatta 4:1 arányú verem séget szenvedett az AS Can­nes együttesétőL A torna végeredménye: 1. AS Cannes, 2. Vasas, 3. Slovan Bratisla­va, 4. Fíorentina, 5. Valencia, Et icsigagv ű/tök, FIGYELEM! A Szegedi Földművesszö­vetkezet a csiga, béka felvásárlását megkezdte. A esi Kát 5.— kát. 16.— Ft-t kiloerammonl; sévlóttüeo: SÍ: teleo. Felsőt földek 300. Gonda Józseí Kel kaocsolá­sárló vezető' felviláeosftást Ft-ért. a be­irt vásároljuk :ént. Felvá­:esed. Tarián­árosl fekete­Szűcs-tanya. . A minőséK­ban a felvá­e ad bővebb S. 63 568, DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munkás­párt Csongrád megyei éa Szeged városi bizottsága éa a tanára •apja. Megjelenik hétfő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő blzottsáa. Főszerkesztő: dr. Lőkős Zoltán. Szerkesztőség: Szeged. Magyar TanőcskBztárste sás útja 20. Teitípn: 35-35. 30-03 Éjszakai telefon: 35-06 Kiadja a Csongrád Megyei ' Lapkiadó Vállaiat Felelős kiadó: Kovács László Kiadóhivatal: Szeged. Magyar TanáesköztársaJ ság útja 10. Telefon: 35-00. 31-10 (Beküldött kéziratokat nem 6v zünk meg és nem adunk vissza-J A lapot nyomja a Szegedi Nyomda. Szeged. Bajcsy-Zsilinszky u. 28. sz. INDEX 25 -53 Terjesztik a Csongrád megyei postahivatalok Előfizetési dl) egy hónapra 12 Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és ké» kealtúaéi. 6 DÉL-MAGYARORSZÁG Vasárnap. 1966. április ÍR