Délmagyarország, 1965. április (55. évfolyam, 77-101. szám)

1965-04-06 / 81. szám

Csődöt mondott a szegedi retesz Vasas-SZEBC4:0 SZVSE — Bp. Spaítacus 1:1 (1:0) A Népstadionban 30 ezer néző előtt került sor a Va­sas—SZEAC találkozóra, nyugodtan mondhatjuk, a meglepetések mérkőzésére. A Szeged — egy héttel ezelőtti — Honvéddel szembeni já­téka alapján a csapatot kí­sérő népes szurkolótábor Újszegeden a szegedi lab- joggal bizakodott. Ügy vél­darúgók az alábbi összeállt- ték, a csapat legalább dön­táshnn léptek a pályára: Gi- tetlent harcol ki. s ezzel licze — Károlyi. Halász, Szé- meg is elégedtek volna. A esi — Karsai, Csordás dr. — pesszimistább szurkolók Bacsa, Tóth III., Vörös, Son- ugyan mondották, hogy há­kó, Kalmár. romszor egymás után a Sze­Azok a szurkolók, akik Sed nem tudja megismótel­egy kissé megkésve érkeztek ni Játékát, s valószínűleg a SZAK-púlyára, örültek a Va*as is mindent belead, és egyben bosszankodtak is: Sajnos nekik lett igazuk, a Vasutas ugyanis már a 2. SZEAC: Korányi — Kő­percben gólt szerzett Tóth vári. Kürtösi dr., Cserkó — III. révén. A gól hírét öröm- Dezsőii, Reményik dr. — mel vették, viszont késésük Szekeres. Csömör, Nemes, miatt lemaradtak az ese- Linka, Arató. Három sportág ünnepi mérkőzései Szombaton délután meg- nizsi (Csizmadia, Szatmári­nyitotta kapuit a Kisstadion, né, Huszárné, Tompáné, Ge­Az MTS Szeged Városi Ta- nényi, Tanácsné, Csalláné), nácsa itt rendezte meg a 2. Sz. Kábelgyár, felszabadulási villámtornát, Kosár]abda. Férfiak: Fák­kosár- kezi- es roplabdá- (öregfiúk)-SZAK 49:41 tokosoknakemmlgS^rUei <24:16). Sz. Postás-SZEAC tokosoknak meg szemmel f. 74.24 (34:17) Sz postas lathatoan szokatlan volt a JFákl 35:30 (16:10). _ 1. sz. píitás (Kovács, Kecske­méti I., Kecskemeti II., Ma­dor, Almási, Barna. Gál, Mustos), 2. Fáklya. Nők: Sz. Postás—Radnóti Gimnázium 47:32 (28:18). A felnőttek mérkőzései előtt két serdülő­csapat is összemérte tudá­sát: Gyakorló Iskola—Dózsa serd. fiú 34:16 (22:6), Rókusi Iskola serd. leány 13:12 (8:4). Röplabda: nalas játék nem alakulha­tott ki. A közönség azon­ban láthatott néhány szép gólt, szellemes akciót vagy erős leütést. Végeredmény­ben a villámtorna összes erényeivel és hibájával együtt üde színfoltja volt a szombat délutáni, vasárnap délelőtti sportrendezvények- "-Gyakorló Eredmények: Kézilabda: Férfiak: Sz. Támad a Vasas. Fister bom bája azonban szállt (Hemző Károly felv.) kapu menyről A második fel- Bp. Vasas: Varga - Ihász, dás a 20. percben futott vé­ido elején is esett gol, ezt Mészöly, Sarosi — Mathesz, gjg a pályán, a labda azon­Molnar szerezte a budapes- Herendi - Molnár, Puskás, ban a bal kapufa mellett Farkas, Ftster. Pál. hagyta el a játékteret Né­Vczette: Fehérvári (Bi- hány percre úgy látszott róczky, Wottava). feltámad a szegedi csapata, Az első meglepetést az enyhe mezőnyfölényt har­összeóllítás adta, mert colt ki. A 30. percben ve­mindkel edző változtatott a szélybe került a Vasas ka­szombaton tervezett összeál- púja, de egy perccel ké­lításon. A Vasasban Bakos sóbb már ismét Farkas lab­IH WPPjjBjP helyett Mathesz játszott fe- dája okozott gondot Korá- _ uU^ éí' itt* terenvdezetet, helyére a csatársor- nyinak. A szegedi kapás átadás, s nem zárt megfe rtr ;:2, i/'zó—KISTFXT 1:0. S/.oin. 'RA Fister került s miután egyébként többször bizony- lelően a megerősített véde­mAv—k. Dózsa 0:2. ' Machos kimaradt. Puskás talankodoít, így a 37. perc- lem. Korányi sokszor bi­í. Szoln. MAV 5 4-1 »: s » lett a jobbösszekötő és Fai-- ben is Vasas-gólhelyzet ala- zonytalankodott két gólban tiek számára Az SZVSE többet táma­dott, de csatársora nem tu­dott megbirkózni a magas­törrnetú Spnriaeus-védőkkel. KELETI CSOrORT SroM. MTK—Igri Dózsa 1:». M. Banyá ••:—Martfű 2:0. Borsodi B. -Drdr. criil Honvéd 2:0, Bp. Elö­dósaikat, elól Fister, Farkas és Puskás volt különösen veszélyes, de sok gondot okozott a szegedi védőknek Molnár is. Hátul Mészöly vezérletével jól zárt a Va­sas védelme. A SZEAC nem ismételte meg itthoni jó játékát, nem ízlett a csapatnak a Vasas kemény, határozott védel­me, sok volt a pontatlan Férfiak: (A Spartacus—Sz. Honvéd 14:9 mérkőzéseket időre, 2X20 (3:3), Sz. Építők—UTC 15:10 perc, játszották.) Sz. Dózsa­melle <6:4>- Sz. Honvéd—UTC 15:1! Felsőfokú Élelmiszeripari (8:6), Sz. Építők-Sz. Sparta- Technikum (FÉT) 31:18 (17:7). CUH 14:10 (6:3). — 1. Sz. SZEAC-Sz. Spartacus 31:28 Építők (Szögi, Domonkos, (19:15), Sz. Spartacus—F'ÉT Darvas. Tóth, Ribizsár, Szö- 33:12 (19:11), Sz. Dózsa— gi II.. Szalay, Répás, Kas- SZEAC 22:21 (10:11), Sz per. Fodor, Kocsis), 2. Sz. Spartacus—Sz. Dózsa 32:19 Spartacus. Nők: Sz. Kinizsi (18:10). — 1. Sz. Spartacus —Kiskundorozsma 14:0 (7:0), (Bálint, Tóth, G. Markovits. Sz. Kábel—Ifjú Gárda 5:5 Kiss I„ Kiss F.. Csűri. (2:3), hosszabbítás után 6:5, Herczeg, Tóth B., Nátli. Kiskundorozsma—Ifjú Gár- Kapronczai, Czirok), 2. SZE­da 7:4 (4:3), Sz. Kinizsi—Sz. AC. (A Spartacus jobb gól­Kábel 11:3 (5:1). 1. Sz. Ki- aránnyal győzött.) 2—$. liter 2—3. Bp. Előre 5 3 11 10: ; 1 7 4. M Bányász 5 3 11 4: 2 7 S. Szoln. MTE 5 2 2 1 5: 4 6 6. Kecskemét 5 3-2 7: 6 6 7. D. Honvéd 4 2 11 4: 3 S 8. V. Izzó 5 2 12 5: 4 S 9. Bp. Spart. 5 2 12 9: 3 5 10. Ki storeny e 5 13 1 5: 6 5 11. Martfű 5 2 12 8: 9 5 12. B.-csaba 5 12 2 5: 6 4 13. Pénzügyőr 5 12 2 4-8 4 . 14. Gyula 5 12 2 3: 5 4 13. N.-bAtnny 5 2-3 4: 7 « 16. Borsodi B. S 1 - 4 4: 10 2 17. KISTFXT 3 1-4 5 :13 2 78. S7.VSE 4-22 2: 6 2 Mindez kult ki, mert Korányi a Vasas feledtetni akarja a benne volt, igaz, két biztos gólhelyzetben azonban men­tett A szegedi csapatból Kür­tösi dr.. Dezsőfi. Cserkó és Reményik dr. volt a jó. Sze­keres nem nyújthatta tel­jes tudását kevés labdát Vereség az idény nyitón Vereséget szenvedett, az Sz. Kender NB l-es női röplab­dacsapata az év első bajnoki tovább' mérkőzésén. A Rókusi Tor- percben nacsarnokban megrendezett találkozón sokszor úgy lát­szott, hogy a hazai csapat magara talál, de a Kender játékosai az egyes játszmák vegére kiengedtek kezükből^ Hr irányítást. így egyetlen második félidő kezde­Csepel elleni rossz játékát tón a Vasas engedett az S még egy: azok a játéko- iramból, Szekeres labdájá­sok. akik éppen egy héttel val Kővári ment el, de az ezelőtt fegyelmezetlen ma- akciót nem kísérte siker, gatartásuk miatt kimarad- Két perccel később azonban tak az első csapatból, most már Korányi volt munká- kapott. Arató igyekezett erő­meg akarták mutatni: belát- tan, biztos gólhelyzetben síteni a védelmet s nem ták hibájukat és vezekel- mentett Farkas elől Ne- rajta múlt hogy az első gyedóra elteltével megint a perctől kezdve védekezési Vasas percei következtek. A taktikával játszó csapat b5. percben Fister bombája nem tudta megakadályozni nem messze a jobb felső ellenfelét a góllövésben. Az Építők és az UTC még mindig veretlen nek. Az első percek Vasas-ro­hammal kezdődtek. A 4 percben A 4. percben Puskás el­saroktól szállt a kapu mel­lenallhaUtlanul tört ki Jf Még ugyanebben a perc és labdajat Farkas ncgy P"*kas.. kitűnően ugrott. ki, s Kürtösi meg kezzel sem tudta megakadályozni abban, hogy továbbítsa a labdát, ami Farkas ele került s Kádár (időn A három szegedi NB lil­ás labdarúgó-csapat közül az Építők és az UTC még veretlen az idei bajnokság­ban. Az Építők vasárnap nagy bravúrt vitt véghez, mert a H. MEDOSZ ellen idegenben nyert. A Honvéd is pontot hozott haza Jász­berényből, s mint azá már méterről vágta a léc alá: 1:0 Újrakezdés után a Vasas rohamozott A 7. Szeli s/ár d­•Szeged 10:8 Ihász kiugratta Molnárt akit a szegedi védelem csak kísérni tudott és a kifutó Korányi mellett a hálóba talalt 2:0 Meglepetés volt a szegedi­a közcpcsatár 11 méter­ről a kimozduló Korányi Szegeden a Rókusi Torna- Gombos a küzdelmet feladta, csarnokban mintegy 500 né- 8;6. Félnehézsúlyban a ven­zo előtt bonyolítottak le a .. „ .. .. .. . . . barátságos ökölvívó-mérkő- ^ Halasz b,zor,yuH 1obb" bal sarokba zért­nak, mert Bakai az elején vasárnapi számunkban kö­zöltük, az UTC szombaton gólné'küli döntetlent ért el a Békéscsabai VTSK-val szemben. Sz, Építők—H. MEDOSZ 1:0 (1:0). Hódmezővásárhely. A győzelmet jelentő gólt. a 40. percben Horváth sze­rezte. Sz. Honvéd—J. Vasas 0:0. Jászberény. A Honvéd ügye­sen játszott és közelebb állt a győzelemhez, mint a hazai csapat Kalocsai Honvéd—Oros­háza 1:0. Kalocsa. Cs. Petőfi —Kiskunhalasi MEDOSZ 1:0 mellett bombázott. Légsúlyban Takács (Szek- feladta. 10:6. A nehézsúlyú- Csongrád B Honvéd—Ma­Három perccel később Ko- Mard) pontozásos győzelmet a Mekszárdi Botos a k6j Vasas 2:1. Makó. M. Pe­rányi bizonytalan vetődése aratott Miklós ellen. 2:0. A hozta izgalomba a szegedi alkalommal sikerült csak ek játéka is. Ügy Játszik, a szurkolókat Feltűnt hogy a szegedi csatársor képtelen tartani a labdát, sok a pon­tatlan átadás. Néhány perc múlva ismét Vasas-támadás futott végig a pályán: Puskás. Farkas, Puskás volt a labda útja, s a jól játszmát nyerni: Ábrahám játékosok sem számítottak a nvitásai megzavarták a ven- Vasas megtáltosodásara, dégeket, s 15 : 1 i-es szegedi megzavarta őket a két rob­vezetésnél Miklós ügyes ej- banékony Vasas-csatár: Pus­tésével 16:14-re alakult az kás és Farkas, s nyugodtan eredmény. A negyedik játsz- ide sorolhatjuk a harmadi­mában a Kender csak időn- kat: Molnárt is. A Szeged ként nyújtott jó teljesít- álmosan kezdett, s az első ménvti Az clesszemú játék- gól *em rázta fel, a második vezető különös gondot for- Pedig mintha letörte volna, ditotl a labdaérintési hibák Első próbálkozására a 12. megfigyelésére, ami a sze- percben került sor, amikor gedi játékosoknak nem ked- is Dezsőfi labdájával Csö­vezett A sok nyitásrontás, mor indult el, labdájat a kevés mozgás is hozzájá- azonban Nemes a jobb ka- Volt még néhány rult. a csapat vereségéhez. Pufa mellé lőtte. Egy perc- szegedi fellángolás. került és Namesnyik ellen fel­adta. Végeredmény: Szekszár­harmatsúlyú Siroki (Szeged) a harmadik menetben ki­ütéssel győzött Csákival szemben 2:2. Pehelysúlyban .. „ .. a szegedi Lökne kemény dl Dózsa-Szegedi Dózsa 10:8. küzdelem után pontozással nyert. Horváth ellen. 2:4. A könnyúsúlyúak vetélkedésé­ben Tóth Sándor (Szeged) második menet elején egy tőfi—Mezőtúri Honvéd 3:0 megrendítő ütéstől a földro Meaőkovácsháza. K. Vasas­Kalocsai Kinizsi 2:1. Kis­kunfélegyháza. kiugró jobbösszekölü a vé- ellen Tóth György már az dökcl faképnél hagyva közelről lapos lövést kül­dött a szegedi kapuba 4:0 Ezzel a góllal végleg bebiz­tosította győzelmét a Vasas. perces amely első menetben feladta. 2:6! Bp Utasellátó—Szegedi ce' később Farkas, majd becsületgóllai kecsegtetett. Kender 3:1 (12, 13, —14, Puskás lőtt a hálóba, de A Vasas győzelme még 13). A Kenderben Bartek, mindketten előbb szabály- ilyen arányban is megérde­1 "-1" meltnek mondható. Ötlete-Ábrahám és Miklós játszott talankodtak. jól. A második szegedi tárna- s«n» gyorsan szőtték tárna­Nem volt meglepetés A bajnokságok állása A Csongrád megyei labda­rugó-bajnokság vasárnapi mérkőzéséin nem akadt meglepetés. Az esélyesek a legtöbb helyen nagy küzde­lem után győztek. Kistelek—Nagylak 6:1 (5-1). Kistelek. A vezetést meglepetésre a nagylakiak szerezték meg. A hazai együttes az első félidő má­sodik felében nagyon rá­kapcsolt és húsz perc alatt ól gólt lótt. Góllövő: Bischoff 4-et, egyet tizenegyesből. Gerber, Kiss Es., illetve: Keresztes. Szegedi Spartacus—Szén­lóri Kinizsi 3:2 (2:0). Hu tiyadl tér. Kemény küzde­•eniben mindig s -zegediek v eze tek. A két közel egy­torma képességű csapat ta­lálkozóján a döntetlen ered­mény igazságosabb lett vol­na. Góllövő: Varga L., Apró, Nyári, illetve: Libor. Pusz­tai. Hódmezővásárhelyi Mon­v cd—Tápé 3:1 (1:1). Tapé t j ozatoi játékkal kezdő* dött a mérkőzés, mind a két csapat lelkesen küzdött. Szü­net után ar első negyedórá­ban fölényben volt a Hon­véd, és ekkor eldőlt a két pont sorsa. Két gólos vásár­helyi vezetésnél, az utolsó félórában a hazaiak nagyon lelkesen támadtak, de hely­zeteiket nem tudták kihasz­nálni. Békefi, a Honvéd ka­pusa kitűnően védett. Gól­lövő: Hakacsi, Ricsán, Ber­ta, illetve: Gál. Szentesi Honvéd—Mind­szent 2:0 (2:0). Mindszent. Szegedi VSE II.—Dorozs­ma 3:2 (3:1). Dorozsma. NB I Győri ETO—Ferenc város »:* (111). Bp. Honvéd—MIK 0:0, Do­rog— Komló 1:0 (0:01. Pécs-Ozd 1:0 (0:0), Salgótarján—Tatabánya 2:2 (0:1). =S=0=R-0=K=B=A=N-_ A SZEAC férfi és nöi ko- a visszavágó mérkőzés eddigi sáiáabda-csapata — föisko- vitás időpontjában is meg­Kisvaltosulyban Miklósi lás játékosaival — bekerült egyezés született. A Gyór (Szekszárd) az első menet- a főiskolai bajnokság dön- elfogadta a Benfica ajánla­ben tőidre vitte Bodort, n tőjébe. A döntőben mindkét tát, amely szerint a két csa­így a szegedi versenyző a együttesünk a negyedik he- pat közötti második találko­mérkőzést feladta. 4:6. lyen végzett. zóra május 6-án kerül sor Valtosulyban a szegedi • Lisszabonban. Az esetleges bomogyit a btro technikai Az április 4-i szegedi harmadik mérkőzés dátumá­telkeszuletlensege miatt le- kardvivóversenyt Dózsa ról az UEFA hoz majd dön­Icptetle, s így Eigenbrot László (Sz. Postáé) győzött 6:6! A középsúlyú meg. 2. Apró L., versenyben a szekszárdi F. (mindkettő Postás), 4. szövetséget kérik fel. Lampert nagy ütése után Sándor (SZEAC). * • Szerdán SZEAC—Szegedi A Szegeden megtartott or- Építők barátságos labdarúgó­szagos ifjúsági súlyemelő mérkőzés lesz a SZEAC-sta­csapatbajnokságot a Szóm- dionban délután 4 órai kez­bathelyi Haladás nyerte dettel. Ugyanakkor az SZV­meg. Kilenc csapat indult. SE a második csapatával A Szegedi Spartacus harma­dik lett­nyerte tést, mig ennek megrende­3. Apró zésére a holland labdarúgó­1. 0. DÓZSf 4 4 - -12:4 8 Honvéd 4 3 1-10:3 7 3. FTC 4 2 2 -7:3 6 4. Vasas 4 2 11 8:3 5 I. Pécs 4 2 11 5:3 5 6. Győr 4 2 11 4:3 5 7. Tatabánya 4 13­5:4 5 8. MTK 4 12 1 6:4 4 1. 9. SBTC 4-31 5:6 3 2. 10. Dorog •> 4 112 2:6 3 3. 11. Szeged 4 1-3 4:9 2 4. 12. Csepel 4 1-3 3:9 2 5. 13. Ozd 4-13 2:9 1 6. 14. Komló 4 - - 4 2:9 ­7. ». Csongrád 4 1 2 1 2:4 4 10. Kalocsai K. 4 1 1 2 7:8 3 U—12. H. MEDOSZ 4 1 1 2 1:2 3 U—12. J. Vasas 4-31 1:2 .1 13. Kiskunhalas 4 1 - 3 4:7 2 14. Orosháza 4 - 2 2 3:6 2 15. Mezőtúr 3-21 1:4 2 Ifi. Makó 3-12 1:3 1 játszik a lyán. külső Vasutas-pá­így keüett volna tippelni! .1 bajnokság állása: 1. SZAK 5 4 1 ­12: 3 9 Sz. Dózsa 5 4 1 ­12: 4 9 Sz. Spartacus 1 3 1 ­17: 2 7 Mutaváros 4 2 2 ­8: 3 6 •5. Alsóváros 5 2 2 1 8: 5 6 6. Sz. Textil 3 2 1 2 6: 4 5 7. Kistelek 5 2 1 2 11: 9 5 8. Szentesi K. 3 2 ­1 5: 3 4 9. szent. Klapka 4 2 — 2 6: 5 4 10. H. Hunyadi 5 2 ­3 5: 7 4 11. Dorozsma 4 2 ­2 4: 7 4 12. Mindszent 5 1 1 3 6:11 .7 IS Sz. Ruhagyár 5 ­2 3 7:14 14 Tápé 5 1 ­4 5:11 '5. Nagylak 5 1 ­4 5:24 6. Szentesi v 3 ­­3 0 5 Versenyen kívül: SZVSE n. 4 2 1 1 10: 8 YVK-mérkőzés a Népstadion­ban. ts órai kezdettél: Ferencvá­ros— Bilbao. A kővetkező forduló: Ferencváros—Bo. Honvéd. MTK Vasas, Szeged—C. Dózsa. Csepel -Dorog, Komló—Salgótarján Ozd —Gyór. Tatabánya—Pécs. 8. III. ker. TTVE—Budafok 0:0 x 0. Békéscsaba—Gyula 2:0 1 10. Szegedi VSE—Bp. Spart. 1:1 x 11. Veszprém—Pápa o:o x 12. Fiorentina—Mílan 0:0 x 13. Juvenlus—Torino 1 :i x 14 Sampdoria—Geroa 0:1 2 Ezen a héten sem akadi 13 és 13 plusz 1 találatos szelvény. Az újszegedi uszodában megrendezett idénynyitó úszóversenyen Becsei Béla (H. MEDOSZ), a válogatott t keret tagja érte el a leg­o':2 2 Íobb eredményt. A 17 éves 2:2 x vásárhelyi fiú az 50 m-es }:{} l gyorson 26.8 mp-et ért el. a i-o i váltóban pedig 26.3 volt az 3:1 i ideje. Vízilabda-mérkőzésen a SZEAC a H. MEDOSZ-t 5:4-re legyőzte. „ * A hét egyik kiemelkedő sporteseménye lesz a Nép­stadionban szerdán sorra­igy a 338 849 forint iütalomalap kerülő Fercneváros—Allctico o következő: április U-i fogadó- váxárv-írosnk Kiino si héten 13 plusz 1 lalálaiot el- , V . . asarvarosok Hupa labdarúgó-mérkőzés. fel­ért pályázók között kerül NB 111 osztásra 12 találatot 61) pályázó ért cl. 1. Kalocsai H 4)1 - í:l 1 nyereményük szelvényenként ^Mta 12 950 forint. A u tatálstos szelvények szá­t 1 3 - 2:' 6 ni a 76t darxh nveremé-y szel 4 2 1 1 6:3 -z-ynvént Jfir •• rint V. filttr 4 1 3 - 3:2 5 A 10 ta'áloto* s-elvé-vrk S/á ma 6143 darab, nyeremény szel­vényenként 16 forint 25 fillér Bcs. Honvéd 4 3-1 6:3 3 Kkí.-háza 4 2 2 - 5:3 6 ' 5. Szegedi £p 5 M.-kováesh. 6. BCS. VTSK 7. Szegedi H. 4 1 2 1 5:4 4 a. Újszeged 4 - l - 6:6 • Az előzetes megállapodá­sok szerint a Győri ETO— Benfica labdarúgó EK eig. iöntó első mérkőzésé' ápri­lis 30-án Budapesten a Nép­stadionban játsszák Hétfőre DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munkás­párt Csongrád megyei es Szeged várost bízott* agának lapja Megjelenik bétfó kivételévé) mindennap. Szerkeszu s szerkesztő bizottság Főszerkesztő: dr. Lóbós Zoltán Szerkesztőség: Szeged. Magyai Tanácsköztár­saság otjs iá. Telefon: 35-35. 30-dS Éjszaka) tuleton: 35-96 Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kladO- Kővár* László KladOhr atal: Szeged Magyai rapácsköztár­saság ütjs 10 Telefon: 35-00 31-18. Beküldőn kéziratot oera őerflok meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomja • Szegedi Nyomda Vállalát Szeaed Kárász u 8 INDEX 25 058 reiiesziu, ogiáo megyei postahivatal t. Slőtlzeiési dl: egy hónapra iz Fi Előfizethető bármely postahivatalnál és kéft­besitőisél