Délmagyarország, 1965. március (55. évfolyam, 51-76. szám)

1965-03-30 / 75. szám

Jó iramü mérkőzés, lelkes játék 2553 5335 m SZVSE— Pénzügyéről* Isi (lü) NB II-es Labdarúgó-esi pa­ttunk Budapesten Gilicie — Saalai, Halász, Szécsi — Kar­sai. Csordás dr. — Tóth III., Sonkó, Biltsik, Veres, Kal­már összeállításban megsze­rezte idei elsó pontját és megrúgta idei elsö bajnoki gólját is. Durva mér'cőrés volt Góllóvö: Tóth III. (5. perc), illetve Koroly (30. perc). A bajnokságok állása 4:3 (1:1) mmm ^ Linka gólja a Honvéd kapujaban * i i - mm 9 l^^^flbwéww^siiéps (Liebmann B. felv.) Már-már biztos győzeiem­NB I MTK—Győri ETO 1:1 (0:0), Fe rencváros-Pérs 1:1 (0:11, TatabA A szép nincs idő, s a került a Honvéd kapuja várható labdarúgó „csen• ge" felé, s a visszapattanó lab- tői esett el a szegedi együt­kózel 14 < er r t csalt ki dara ketten rajtoltak. De- tes. Lelkes, érőteljes, az vasárnap délután a SZEAC zsőfi es Liijka. Egymást za- id.ei legjpbb játékával mél­nya-Ord t:t (o:i). KÓmiő-üj- pályára. A hazai együttes a várták, Daasöfi lőtt, s a tán érdemelte ki a szegedi peMJű> (0:2). Salgótarján-Dorog ,.rs r,..,fl. Ko- labda az oldalkapufa' mél- közönség többször felcsat­S3- - 8-2 « ranyi — Kővári, dr Kürtösi, lett liagyta el a játékteret, tanó tapsát. A kapus Ko­r*8rfertl Arat° -Dczsöfi. dr. ORrtWlfAn< a R7pspdi rányi több veszélyes hely­3 3 \\\) J:33 mar az elsö perctől kezdve ^ ""e^üttéTTrÖrel hatott volna utolsó perc' 31 ' 1 4-33 eredményesen vette fel a ben. is. A közvetlen vede­Tanác$ülés a T$=ekhen HétSfc tartóttá meg « hogy idén tentoe íeladát i JíT'S váfóei téhácsa' elsó fél- nagyarányú tomegesítet évi tar.áctulését, s ezen Tóth Ahol még nem működik Andris elnök móndott be- sportkör, sportcsoportok lét­számolót Ismertette, hógy rehozásíra kell törekedni 1964-ben a "ásói sporbnóz- Ka pedig a sportcsoportok galmiban fejlődés volt ta- megerősödtek, lehetővé kell pasztaiható, Ex különösen tenni, hógy önálló sportlx­szembetűnt a tomegsóórt te- rök alakuljanak belőlük, riiletén. Szegeden két újon- A szegedi járási' TS-ben nan alakult spórtkörre! Török Ferenc elnök tartotta együtt 51 egyesület műkő- a tagnapi tanácsülés beszá­dött 240 szakosztállyal. Ta- mólóját. A sportélet íejlódé­valy 15 új szakosztályt szer- sét jelenti többek között a veztek, ezenkívül közel járás területén, hogy Rúzsán száz sportcsoport működött, új sportkör, űócon, I uszta­A városi szövetségek 10 szeren, Bakson, Balástyán és sportágban biztosítottak Csengelén új sportcsoport alapfokú versenyzési lehető- alakult. Tavaly hat új szak­séget. Az előadó a minőségi osztályt létesítettek. Algyón sport eredményeiről is szólt, a súlyemeléssel. Dorozsma n 9 sportágban 8 férfi és 3 pedig az ökölvívással is fog­női NB l-es csapatunk sze- lalkoznak már. A tahács­repelt. Az NB II-ben 9 ülésen ismertették az idén sportágban 10 férfi- és 4 női kezdődő Felszpb -<ulási Ku­együttesünk vett részt. pa tömeg versenyek jelentő­Elmondta Tóth András, ségét is. verseny (!,-«). 1. ü. dóim Honvéd J. Győr «. FTC 5. Tatabánya 6. MTK 7—f. vasas »—8 Pécs 9. Szeged 19. SBTC U. Caepel : 2. Ózd IS. Dorog '.«. Komló S 1 - 2 4 :s 2 3-21 3:4 2 3 1-2 1:8 2 harcot a Honvéd Takács — Marosi, Sípos, Dudás — Tus­szabálytalanul akasztották a 16-oson belül. A játékve­letnből csak Kürtösi fogott ki gyengébb napot, a töb­3-12 3:8 I 7;"'' " Nnrö, rT 2650 és a Honvéd ka- Sek Től^cöttek Dezsőfi (SZVSE), 3. Gémesi József Pa'ágyi Andor W ulTnrn T rhu Tóih ^ot " puja íétó Minde»- £mét nagy teuületén S jól (Postás) mindkettő rajta. 1:04, 2. Verbovszki ru^alkot tiTegyü tteaével azt hit£e' ^ ítólt tatarot Xménrtk ez tlka- Versenykerekes ifjúságiak (Postás) rajta. Köz nb n játszott. Reményik ez alka­Szeged határától a bajai lm): 1 Csányi Antal (Móra­műúton' rertdeEté meg a vá- városi Kinizsi) 59 perc, 2. rosi kerékpáros 'Szövetseg Bozán Károly (Kinizsi) 59.10. idénynyitó versenyét. Vaskerekes ifjúságiak (30 III, III. osztályú verseny- km): 1. Kecskeméti József kerekesek (60 km): 1. Oláh (SZVSE) 1.02, 2. Kádár Bé­János (Szegedi Postás) 1 la (Kinizsi) 1:02.20. Vaske­óra 46 perc, 2. Kiss Lajo6 rekes serdülők (30 km): 1. (Postás) László Közhasznála­7. Bo. Spartacus 4 2 - 1 8: 7 4 szélyej. csataráli Tichyt éS 8—9. Szoln. MTE 8—9. Gyula 10. Kecskemét 11. Nagybátony 12. Klsterenye 13. V. Izzó 14. Pi'nzügyőr 13. Békéscsaba 18. KISTEXT 17. SZVSE 18. Borsodi B. NB III 1. Kalorsal H. 2. Bea. Honvéd 3 .1. tv-., VTSK 3 4. Kkf.-hár.a 3. Sz.eRédl H. > 10; Kalorsal K. UTC Mrzdkováosh. h. medosz Sz. Eqitők 11. Me-űtúr 1? Kiskunhalaj ÍJ. Orosháza 14. J. Vasait 15. Csonprad 18. Makó Nagy meglepestésre azon- íornmai' ,„mpkelL a eólok (60 km>: Dávid Imre tú gépek (10 km): 1. Zsiga A vendégek a nagy gól- ban a 16-oson kívülről rú- előkészítősében is nagy sze- (SZVSE), 1:54.10, 2. Csonka István (Postás) 25 perc, 2. """" - —t-a— re voH A csatársorban László (SZVSE) 1:54.50. Vas- Kólcai István (Postás) szoro­- - kerekes III. osztályúak (30 sarf felzárkózva. =S=0=R=0=K=B=A=N= Csepelen NB l-es férfi ko- karestben játszák edzómér­sárlabda-ménkőzésen a Cse- kőzést a román válogatottal. * Keleti csoport 1. szoln. mav 44-- 8: i 8 arányú győzelem remenye- gatta a szabadat, 2. Eger 4 3 u - ló: l 7 fcen kczdtck a játékot, de j bdp- Honvéd 3 2 5 i 4- ? 5 n.ár az első percben kitűnt, 5. Martfű 4 2 1 1 8: 7 5 hogy a Szeg. ti egyenrangú g. m. Bányász 4211 2: 2 í ellenfél. A Honvéd két ve­Tóthot szoros emberfogással Reményik állt a labdának, Nemes újra magára talált, lövése a felső kapufáról s a legjobbnak bizonyult pattant vissza, s a bero- Jól küzdött s csak az utol­hanó szemfüles Csömör a só percekben esett vissza, kapu jobb sarkába lőtt: 3:2. Szekeres továbbra is a csa­Továbbra is támadásban társor erőssége maradt s 1 2 - 3:2 4 3 1 1 i 5:4 3 3 1 1 i 8:6 3 3-3-6:6 3 : 1 1 t 3:3 3 3 1 1 1 1:1 3 2-2-1:1 2 1-2-1:1 2 3 1 - í 4 :s 2 3 - 2 1 3:5 2 3-21 1:2 2 3-21 1:4 2 2 - 1 1 0:1 1 Mcpycl bajnokság 1. S». Dó ZAJ 4 4 - - 10: 2 8 1. SZAK S. Sr. Spartacus 4. Móraváros 4 12 1 4'4 4 4 12 1 3: 3 4 4 212 \ igy0keztek semlegesíteni. Az mai.adt az egyetemi csapat, Csömör is hasznos tagja 4 121 3:4 4 előbbire Dezsoli, az utóbbi- s a 35 percl>en újabb gól- volt ismét a támadósornak. 4112 V í , ra Cserkó vigyázott. Reme- szerzésre is aikaiom nyí_ Linkát gólja dicséri. Í 22 l- 2 "yik « védelenanek segített, lott A jobbszélen Csömör A nézők jó iramú mér­4 1 - 3 5:12 2 a tamadasok elokeszite- egúszen az alapvonalig fu- kőzést láttak. Ilyen lelkes s-12 i:si sében, sot befejezeseben is tott^ beadása a tisztán álló játékot várnak ezután is a 4--4 2:10- jeleskedett. Linkához jutott, aki csak a SZEAC csapatától. A veré­A 1- percben született kapussaj állt szemben. Sen- ség sem hangolta le a sok­s 2 1 - »:l 5 "'es 82 első gol. A jobb ol- jjjtől sem zavartatva a bal ezres nézősereget, mert 32-14:2 « dalra sodródó Linka játszott felső sarok mellé fejelt csak kevesen számítottak a 1 kozepre, itt Csomor nyúlt A Honvéd nem adta fel, s Honvéd elleni győzelemre. két perc múlva megszerezte A szegedi együttes, ha ve­a kiegyenlítést. reséggel is hagyta el a já­Tussinger továbbította fej- tékteret, kivívta a nézők él­jél a labdát a szegedi há- Ismerését, s mint ahogy a lóba. 3:3. Hasonló jelenet sokezres szurkolótábor, a ismétlődött meg az utolsó csapat sem vesztheti el lel­rércben is, amikor Nagy kesedését, mert ilyen já­elfutott a .jobbszélen, be- tékkal, küzdőszellemmel a adott és Tichy elöreve- gyengébb csapatok ellen tódve fejelt a jobb alsó még sok sikert arathat, sarokba: 4:3. Nagy Pá) pel a SZEAC ellen 81:73 (42:30) arányban nyert. * A Bp. Vasútépítők asidali­tenisz-együttese a Szegedi Kender ellen 19:1-re győzött. NB l-es tartalékbajnoki labdarúgó-mérkőzésem a Bp. Honvéd a SZEAC ellen 6:1 (4:1) arányban nyert. * A röplabda NB T küzdel­mei a hét végén kezdődnek A budapestiek közül Bérezik meg. A Szegedi Kender női közbe, s a lábáról Nemes elé került a labda, aki a kimozduló Takács mellett gurított a llonvcd hálójába: 1:0. Tovább szorongatott a sze­gedi együttes. A 18. perc­ben a nagy igyekezettel há­rító Marosi kézzel érintette a labdát, a játékvezető síp­ja néma maradt. Az előre­vágott labdával Tichy szá­4 s í - ló: s 7 guidort a szegedi kapu felé, és Rózsás mindegyik, egyéni és pérosmérkőaését is meg­nyerte. A szegediek közül csak a Nagy Zoltán—Nagy László páros győződéi rrreeké­dett. A Szegedi EAC labdarúgó­csapata holnap, szerdán Bu­3. Sz. Textil 6 Alsóváros 7. Szentesi K. 8. Dorozsma •). Mindszent 10. Kistelek 11. R-entesi H. 13. Tápé 13. H. Honvéd 14. Nagylak 3 2 1 - 14: 0 5 , s i i - 8: i 5 s szorongatott helyzetben 4 2 11 6: 1 5 alig lőtt mellé. 4 2 \ 5 5": » l A 27• Percben egyenlített 42-2 4:74 a Honvéd. A jobbszélen elő­4112 n: 9 3 retörö Tichyt Arató sza­bálytalanul akasztotta. A Tápé első győzelme 4 112 1:1.1 3 1-2 4:52 4 1-3 4:82 4 1-3 2:62 4 1-3 4:18 2 13. Sz. Ruhagyár <-lJ 3:12 1 16. Szentesi V. 3 - - 3 0: 8 ­Versenyen kivolt SZVSE II. » 1 1 1 T: 8 3 ki kellett volna tippelni I 1. MTK- Győr 2. Ferencváros—Pftcs 3. Szeged—Bp. Honvéd 4 Komló—U. Dózsa 3. Salgótarján—Dcrog 6. Budafok—Debrecen 7. MAV-DAC—BVSC ». Oroszlány—Miskolc 9. Jászberény— Szombath. 10. KISTEXT—Szoln MAV 11. Eger—Kecskemét 11. Sampdoria—Juventus 13. Mllan—Internazionale t4. Brescta—Uccco (3. valamint 13 plusz 1 talála­tos s/elvériy nem akadt. A Csongrád megyei labda- ben vezettek: védelmi hiba Az elsó félidő 18. percében rúgó-bajnokság negyedik far- után Barta talált a dorozs- Dékány góljával a vendégek dulójában a tápéi csapat mai kapuba. A 6zéi támo- szerezték meg a vezetést A A szabadrúgás pillanata- megszerezte első győzelmét gatásával a dorozsmaiak 25. percben tizenegyeshez ban Korányi kimozdult A vasárnapi mérkőzések feljöttek és a félidő közepén jutott a Mindszent a bün­kapujából, s a mögötte le- eredményei a következők: Abranov kiegyenlített Utá- tetőt Nagy jó érzékkel ki­hulló labdát Tich fejjel Alsóvárosi MAV—Kistelek ria szünetig változatos volt védte. Szünet után a 10. továbbította a szegedi ka- 2:0 (0:0). Szabadság tér. Ve- a játék. Fordulás után a percben szögletrúgáshoz ju­pubo: 1:1. zette: Zsarkó. Alsóváros: textilesek széllel hátban fel- tott a gyári csapat és a be­öt perccel az első félidő Katona — Jójárt, Bakacsi gyorsították az iramot és ívelt labdát Dékány befejel­vege előtt újra a Honvéd i„ Vékes — Vajas, Bakacsi fokozatosan átvették az irá- te. 2:0. Ezután a hazaiak „ . hálójába jutott a labda, de II. — Fodor, Pacsika, Ma- nyitást. Negyedóra eltelté- húszperces óriási hajrát vág- r-i™ ktfao 6 3 vink a játékvezető a partjelző darász, Dudás, Kovács. Kis- vei Sóki egy alapvonalról tak ki, Tóth István és Rideg ' ' i:i x intésére lest ítélt. . . _ . 1:1 * A második félidő Honvéd góllal kezdődött ki _ Gerber. Bischoff, tes később a tizenhatos sar- lövése a felső kapulécet sú- kardbajnokság: 1. Apró U a védelmet x f Koróás, Muheh Hazai káról szabadrúgáshoz jutott ro)va hagyta el a játékteret László (Szegedi Postás) 6, la a szegem vwteimet, s tamadasokkal kezdodott a és a beívelt labdát Korait* ^^ . ... _ . . „ _ ,, , .együttese előkészüiétként férfi csapatokkal mérkőzött: a Kender férfiak ós a Juta fiú ifjúságiak ellen is nyert. A Kender férfiak ellen Pálffyné, Molnár és Mészá­ros, míg a Juta ellen Miklós, Zsiga és Ábrahám játszott jól az NB l-es "csapatból. * Az IBUSZ rendikívül ked­vezményes árú különvonatot indít a vasárnapi Budapesti Vasas—SZEAC NB l-es lab­darúgö-rnérkőzésre. Jelent­kezni az IBUSZ-inodában le­het * SZEAC és Postás sikerek a vívóba jnokságon. A megyei egyéni párbajtőrbajnokságon hármas holtverseny után, meglepet esre Soós Attila (SZEAC) szerezte meg az elsőséget 6 győzelemmel, 2. 3:4 2 1:2 2 1:1 x 0:8 x 8:0 x 2:0 1 1:3 3 0:1 2 3:0 1 lz0 darász, Dudás, Kovács. Kis- vei Sóki egy alapvonalról tak ki, Tóth István és Rideg . ,„,„.„. - . c,„ka a telek: Bozó — Nagy, Seres, beadott labdát közelről a ka- góljával kiegyenlítettek. Az ^ (i>2llAL| e' 4 02300 red Németh — Darabos, Pignicz- puba lőtt 2:1. A hazai együt- utolsó percekben Rideg nagy (SZEAC) 5 győzelem. Megyei . .. s támadásokkal kezdődött a és a beívelt labdát Kopsitz , ,_ - - . . ­15 meterről nagy goít lőtt: játék. A 8. pereben Kovács, befejelte. Nagy fölénybe k^ Változat^ 68 sp0r,s2zru ja" 2 Apró Ferenc (Sz. Pv^tas) b, 2:1. j u ^ A 11. percben __ ^^ ^ írt í gáshoz jutott a Szeged. Re- csattant.. Kisteleki" ellentá- retbóT 'X Textihnúvek "g>'ő­i:ii ménylk ívelte bc a labdat madás során a 37. percben zelme főleg a második fél­* u J w- Bischoff húszméteres sza- idő alapján ilyen arányban A Jé ütempcD erkezo Lm- badrúgása a kapufa éléről is megérdemelt. Irt 1 majd nem sokkal később rült a textiles és még Sóki tékbari igazságos eredmény 3. Dózsa (Sz. Postás) 5, 4. Dudás labdája is a kapufán lőtt gólt — lesgyanús hely- született. Sándor (SZEAC) 4 győzelem. Szőregi atlétasikerek 12 uiiistot 88 pályáid ért el. ka közelről szerezte meg vágódott ki az alapvonalon Tápé—Nagylak 2:1 (1:1). Í1S 84?8y^t^efUté?.1Vényen* CSryen,U° Szegedt g°U: túlra. A szünet után a 8. Nagylak. Vezette: Tóth F ti taiaistot 1303 pályázó ért el, A , percben Dudás elfutott, be- Tápé: Kozma — Ács II., Mol- Cedi iárási mezei futóbat­-vényenként AJ8. p«tb« »J.bb góísrer- adátót Pacsika nyolc méter- nár. Terhes I. - Víncre I., ^ksáit melyen szőregi J­Vasárnap, a rókusi vásár- Szóreg A. 6, 2. Szóreg B. 15 téren rendezték meg a sze- ponttal. Monostori Tibor Orosháza—Szegedi Honvéd 2:2 (t:0) A 10 ulílítos szelvények sxá- . . . — - -—-—" - "fi"" - — - ' - neren. szuieiven. ninuycn or­ma 10 009 curnb. nyeremény szel- "aPuJa J^1' perc múlva újabb gólt ért hes III., Vincze II., Ács I., vendé tes volt az algyői fia­vény.enként 45 — forint. partdobasa Nemes fejéről el a hazai csapat: villám- Gál. Változatos játék. A telok megjelenese, o^an fel­gyors tamadas vegen Pacsi- győztes gol a befejezés előtt . . .... ka volt eredményes. 2:0. tíz perccel esett. Góllövő: tunest keltett a kistelekiek Utána a vendégek beszorul- Terhes II., Viczie II., illetve: érthetetlen távolmaradása, tak. Pacsikát a 16-oson be- Kojnok. Részletek, lül szabálytalanul akasztót- Szentesi Kinizsi—Szentesi iák és a megítélt büntetőt Vízmű 2:0 (0:0). Szentes. Férfiak: Kb. 3000 m fel­A Honved NB III-as lab- ak az utolsóelőtti percben ki­darúgó-csapata vasárnap egyenlítettek. Bozó kivédte. Az Alsóváros Vezette: Sári. Az első félidő- nőtt: 1. Nagyváradi (Szőre­jó játékkal nyert, a Kistó- ben mindkét csapat sok hi- gi Tsz SK.) 11:56.6, kb. 2000 m ifjúsági: 1. Juhász (Sző­Oroshazán 600 nézó előtt A délkeleti NB III további lek végig derekasan küzdött, bával játszott. Szünet után Borbély — Ábrahám, Hájas, eredmenyei a következők: sokszor egyenrangú ellenfél a Kinizsi veszélyesen táma­ötott — Katona, Véber — Kiskunfélegyházi Vasas— vo,t dot.t, ekkor meglehetősen Kiss II., Zádori. Hornyuk, Jászberényi Vasas 1:1 (1:0). Szegedi Textilművek—I)o- kemény volt a játék, több Sándor. Kiss I. összeállítás- Kalocsai Kinizsi—Mezöko- tuzxnia 1:1 (1:1). Textiles- durva belemenés i? akadt, ban vívta meg harmadik vácsházi Petőfi 2:1 (2:0) Pálya. Vezette: Géczi. Tex- A Kinizsi a két gólon kívül bajnoki mérkőzését. Ezen a Mezőtúri Honvéd—Hódme- tilev Bodó — Varga, Csá- két kapufát is lőtt. Góllövő: szél mialt két ellentétes fel- zővásúrhelyi MEDOSZ 0:0. «yi. Juhász — Bárkányi, dr. Pusztai 2. idő alakult ki. A szegediek Kiskunhalasi MEDOSZ—Ka- Adányi — Barta, Kopsitz. Szegedi Ruhagyár—Mind­szünet után sokai tamadtak. locsai Honvéd 0:2 (0:2). Be- Huszka, Strack, Sóki. Do- szent 2:2 (1:0). Mindszent. Zádóri és Sándor góljával késcsabai VTSK—Makói Va- r<ma: Bencs — Soós, Lo- Vezette; Horvátli > (Makó), már 2:1-re vezettek, amikor ... . . - , «, soncz, örhalmi — Koczkás, Ruhagyár: Nagy — Tóth. a hajrában Ki . t. enyhébb ^ 1 u uu s>ae»cai ^P"0" Kisapáti — Péter. Bernáth, Jáhni. Laudisz — Huszár, agyrazkodast kapott, s a tíz- —Újszegedi TC 1:1 (0 0) Abranov. Tutrai, Dudás. A Murányi — Jehei, Sarkadig főnyi Honi • 'on a hazai- Szombaton játszották hazaiak már az első perc- Sándor, Drencsényi, Dékány. reg) 7:32,2, 2. Bálint (Sz) 7:32,8, kb. 1000 m serdülő: 1. Pestuka (Szőreg) 3:43,0, 2. Kiss (Algyö) 3:45,6. Csapat: 1 Algyó A. 9, 2. Algyó B 18 ponttal. Nök: Kb. 600 m ifjúsági: t. Nagy (Szőreg) 1:41,4, kb! 400 m serdülő: l Bordás (Szőreg) 1:11;4, 2; Lengyel (Szőreg) 1.43,2. Csapat: 1. DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Mnnaav pírt Csongrád megyei es Szeged városi blzotuagáoaá lapja. MegjeleaiX béUú Iclvetelévei mindennap. Szerkeszt) a szerkesztő bizottság Főszerkesztő: dr. Lökös Zoltán szerkesztőség: Szeged. Magyar Tanácskóztaz­saság ot)a ia Teleíon: 35-35. 30-03 Éjszakai teletöm 35-08 kiadja a Csongrád Megye)­Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Kovács Láazlt Kiadóhivatal: Szeged. Magyar Tanácskőztat-. saság Otja 10. Telefon: 35-00, 31-10. (Beküldött kéziratot nem őrrOn* meg ás nem adunk vissza.) A Mpot .nyomja a Szegedi Nyomda Vállalat Szesed Kárász a. 9. INDEX Ú5.053 ' ^. Terjesztik a Csongrád megyéé postahivatalok Előfizetés) dl) egy hónapra 12 Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és kés­beaMdaáL B DÉL-MAGYARORSZÁG Kedd, 1965. »árciu» 3A