Délmagyarország, 1964. november (54. évfolyam, 257-280. szám)

1964-11-10 / 263. szám

wnit-.i rmn Has mM i •urnái •J«I U>-31 WSűt A Szegedi Honvéd a megyei bajnok Hosszú hónapokon át tar- cében két lövés ment Rácz gyl, egyszer pedig a kapufa tó küzdelmek után befejező- kapujára, s a továbbiakban mentett. A másik oldalon dofct a Csongrád megyei is a Ruhagyár támadott Schwartz védett bravúrosan labdarugó-bajnokság. Az el- energikusabban. Szél . kapu- Előbb Nagy jól helyezett, »«5séget. s igy az. NB 111-ba fáról kipattanó lövésére gól- hatalmas lövését ütötte kapu való feljutás jogát a Szegedi lul válaszolt u vendégcsapat: fölé. majd Varga elől szed­Kossuth Honvéd szerezte Sándor a jobb alsó sarokba te fel a labdát. Szünet után meg. A második helyezett lőtt 1:0. Két perccel később tovább tartott a SZAK csa­Szegedi Spartacus is dereka- Sarkadi lesgyanús helyzet- tárainak meddő játéka, só­sán küzdött. Eldőlt a kiesés böl ugrott ki, s lövése a há- káig tartogatták a labdát, s kérdése is: jövőre a H. Va- lóba talált. 2:0. Ezután va- így a vendégeknek mindig sas, n Szőreg és a Sándor- lóságos gólözön indult meg. sikerült felzárkózniuk. A 31. falva játszik a városi-járási A 19. percben Szél szépített percben ugyan Varga vezet­bajnokságban. az. eredményen, 2:1, sőt még Az utolsó forduló eredmé- ebben a percben egyenlített nyei a következők: is a Dózsa, ugyancsak Szél Szegedi Honvéd- góljával. 2:2 A 22. percben Szórea -l-l Í20) tsanyik, a 23.-ban Szel tó­ozorcg 4.1 (2.0). M A HÁIÓBA_ 3.3 A 2Q ^ Szőreg, vezette: Szabó. ben Szél Csanádi labdájával A Honvéd a kezdés után elhúzott, s megszerezte csa­azonnal golt szerzett: Zádori pata számára a vezetést is. a jobbszélen elfutott és a 3:4 beadott, labdát Saitos nyolc , , méterről védhctetlenül vág- Egy pcrc mulva azonban ta a felső sarokba. 1:0. Utá- egyenlített a Ruhagyár. Sán­11 a Honvéd-fölény alakult dor a gyengén védő Rácz ki, de a fiatal szöregi véd e- fö]ött a hálóba ejtette a lab- tudott" az^ötösről a hálóba cm jol alít a Inban. A fel- dat. 4:4. A 28. és a 30. perc- találni. A vásárhelyiek pedig ido kozepen szögletrugáshoz. ben ismét Sarkad! volt ei-ed- gyors, hcfeSzii átadásokkal jutott a Honved, golt azon- ményes. 6:4. Szünet utan fel- kísérleteztek. A 40. percben ban csak a 3r>. percben ért javultak a védelmek, s a egy jó labdával Balogh el­ei Zadon revén. 2:0. Dózsa támadott többet. Csa- ment Nikolényi mellett, s a A második felido Honved táraik minden labdát Szél- kifutó kapust megkerülve az támadásokkal folytatódott, hez továbbítottak, aki nem üres kapuba gurított. 1:0. Az 5. percben Széli távoli fukarkodott a gólszerzéssel, lövése jutott a hálóba — a A 10. percben felvágtak az Szentesi Honvéd— vetődő szőregi kapus hasa alapvonal közelében, s 11-est Szegedi Spartacus 2:2 (1:0) alatt 3:0. A szoregiek to- könnyedén értékesítette. 6:5. _ . . .. .. yabbra s lelkesen és időn- Egyenlítés helvett azonban Szentesen a ket szegedl ként jól játszottak. Ennek n Ruhagyár ért el újabb gólt Sóit Salánki és Bite szerezte, eredményeként szépítettek az Vigh a kapust is kicselezve eredményen: Lévai húsz küldte a hálóba a labdát n°rOZSnlH— méteies, védhetetlen szabad- 7 3 Kevéssel a mérkőzés be- Móravárosi Kinizsi 1:1 (1:1) rúgása a hálóban kötött ki fejez-'se előtt, hatodik gól- Dorozsma vezette- Bálint A játék kiegyensúlyozottá jávai Szél állította be a , valt, nem volt nagy különb- végeredményt. 7:6. A Klr>izsiboI a 12. percben seg a két csapat közt. A szo- Konkoly kapus megsérült és regi csatárok meleg pillana- Hódmezővásárhelyi Honvéd— végleg kiállt Utána Tompa tokát teremtettek a vendég- ,, .7 _.„.. ­csapat kapuja előtt Az utol- SZA* 1:0 <0*>- védett ~ lgen GÓUov6: só gól védelmi hibából adó- c7AK _álvn K >t. Dudás> illetve: Sándor. — A dott: Sajtos a kapust is ki- mányr£ Kor* Móravárosi Kinizsi ifjúsági A SZAK ugyan többet csapata Dorozsma ellen 6:0" kezdeménye/ott. a vendég- ra nyert, és ezzel az első csapatnak mégis három nagy csoport bajnoka lett A má­gólhelyzete adódott az első sodilj; csopoi-tban a SZEAC félidő közepén. Két alkalom- I. az első, s szintén bajnok­Mincfen jó, ha a vége jó... SZVSE-SZMTE 2:2 (2:1) A Vasutas-csapat az NB II utolsó fordulójob. n Szol­nokon mérkőzött a következő összeállításban: Gtliczc — Réti. Halász, Szécsi — Kársai, Zöldi — Tóth III., Vörös, Biltsik, Kalmár. Juhász. Nagy iramú, kemény, he­lyenként durva mérkőzést ví­vott a két csapat A szegedi játékosok igen jó napot fog­tak ki, sok gyors, korszerű támadást vezettek. Mivel a sportszerűtlenségek miatt a játékvezető két percet; hosz­szabbítolt, a szolnokiak a hosszabbításban, a 93. perc­ben egyenlítettek ki. Koncz játékvezető Kalmárt a 40. percben kiállította. AzSZVSE góljait Tóth Hl. szerezte (az egyiket 1 l-esből), míg a nagy akarással küzdő hazaiak gól­szerzője Hon ti cs Vidács volt. A Honvéd nyerte a MNK-t Budapesten rendezték meg a labdarúgó Magyar Népköz­társasági Kupamérkőzések döntőjét, amelyen a Bp. Hon­véd a Győri ETO ellen 10 (1:0) arányban nyert A har­madik helyért is mérkőztek: Ferencváros—Bp. Testvériség 6:1 (2:0). A végeredmény te­hát: 1. Honvéd, 2. Győr. 3. Ferencváros. 4. Testvériség. Az Újszegedi TC az 5—8. he­lyen végzett az idei MNK­ban. Két ftHiilelleii az utolsó fordulóban «•« sm* na van MaMÍ ittam te fel a labdát, mintegy fél pályán keresztül, mégsem cselezve beállította eredményt Alsóvárosi MAV— Hódmezővásárhelyi Vasa* 2:0 (2:0). vég­tér. Vezette: mai a jó formában levő He- nak tekinthető. Sz. D ixsa -S7VSE 16:4 Szabadság Szopori. Élénkiramú mérkőzést ví­vott a két csapat. A hazaiak már a 4. percben gólt értek cl: Batki a baloldalon 18 méterről kapura lőtt, s a labda a kapus kezét érintve a hálóba jutott. 1:0. A félidő közepén Bánfi éles lövése a felső kapufát találta cl, és a visszapattanó labdát Du­dás a hálóba továbbította. 2:0. Ellentámadások során a Vasas csatórainak is volt több helyzetük. Szünet után mindkét részről kimaradtak a helyzetek. Kistelek— Szentesi Kinizsi 2:2 (1:1). Kisteleken a szentesiek egyik legjobb játékosa, Ga­zsi mindjárt a mérkőzés ele­jén súlyosan megsérült, orr­csonttörést kapott, s ezért a Kinizsi a játék nagy részé­ben tíz emberrel küzdött Góllövő: Kordás, Szűcs, il­letve: Fodor G. (2). Sz. Ruhagyár— Sz. Dózsa 7:6 (6:4). Hunyadi tér, vezette: Já­rási. Vasárnap este Szegeden a érdeklődés mellett rendezték Már a mérkőzés első per- Rókusi tornacsarnokban élénk meg a területi ökölvívó csa­patbajnokság utolsó forduló­ját. A Szegedi Dózsa biztosan győzött. A szorítóban 10:4 volt. az eiedménv, de mivel a Vasutas három súlycsoport­Í. sz. Enltők 311 8 12 10 33:39 28 ban nem tudott embert kiál­9. Jászberény 30 o n 12 4i:3i 27 Utáni, így a hivatalos ered­10. Orosháza 30 8 11 11 4tol 27 ménv 16-4 lett -i nőzsa in. 11. Makó 30 9 9 12 4/ :.»2 27 ."y 10 4 leW 3 U0ZS0 J3 12. Mezőtúr 30 8 11 11 33:46 27 vara­13. Kecskeméti TE .. .... .... ­39 o 8 1 3 41 :46 26 Légsulyban Marta (D.) gvő­14. T. Vasas 30 9 R 13 32:55 26 rótt Ördögh ellon, mivel ör­9 ü lú 30 .<:J 2Í döghöt a játékvezető erös 30 9 5 16 47:62 23 . • . ., , , . , Mart fű—Török s zr ntm ik i ns n:0. verzt s miatt leleptette. Pe­Ki'-kunhnlss—Makó ":o. Csongrád helysúlyban Németh (SZVSE) (I.icbmann felvétele) Kovács Pá| (jobbról) legyőzte Németet A labdarúgó NB III utolsó fordulójában mind a két sze­gedi csapat döntetlent értei. Érdekes, hogy az Épíftöknek idei harminc mérkőzéséből ez volt a tizenkettedik el­döntetlen. Szegedi Építők—Jászberc-" ilyi Vasa, 2:2 (2:1). SZAK­pálya, 500 néző. Vezette: Bo­ronkai. Már a második percben gólt ért cl az. Építők: Kiss II. elfutott, beadását Sonkó közeiről erős lövéssel a há­lóba vágta. 1:0. Ezután a jászberényiek támadtak töb­bet, feltűnően sokat lőttek kapura. Mezőfölényük a 27. percben góllá ért: Kovács 18 méterről jól eltalált labdájá­val szemben Apjok tehetet­len volt. 1:1. Közvetlenül utána védelmi hibából Bla­ha az Építőknek megsze­rezte a vezetést 2:1. A fél­idő végéig csapkodó játék folyt. Fordulás után a hazaiak kezdeményeztek többet, de a keményen küzdő Vasas-váde­lem jól rombolt, Helyenként komolyabb belemenés is akadt mindkét részről. Ezért a félidő közepén Rigó és Ve­réb a kiállítás sorsára ju­tott. Mindkét csapat sokat bizonytalankodott, és a játé­kosok egymás hibáiból élték. Ügy látszott, hogy az ered­mény már nem változik, amikor az utolsó előtti perc­ben kapuelőtli kavarodásból Kovács újra kiegyenlített 2:2. Alacsony színvonalú játék­ban az adódó helyzetek alap­ján igazságos eredmény szü­lelett. Kertész Imre Újszegedi TC—H. MEDOSZ 1:1 (1:0). Hódmezővásárhely, 600 néző. vezette: Domon­kos. Tapogatózó játékot hoztak az első perqek, a hazaiak va­lamivel pontosabban irányí­tották a labdát, és Zsótér­nak volt egy nagv lövése is. Mindkét részen sokszor aka­dozott a játék folyamatos­sá?:). A 28. percben Szanka az UTC ötösére cselezte be magát, s nagy lövés kapu­fáról vágódott ki az oldal­vonalon túlra. Lassan feljött az Újszeged, s a 39. pc-rcben Farkas váratlan lövése a fel­ső léc mellett „becsapott" a vásárhelyi kapuba. Tóth csak nézte. Szünet utón egy ideig me­gint a hazaiak diktáltak a pályán, Zsótér eltalálta a felső lécet. A másik olda­lon Hegyes 8 méterről csú­nyán mellé lőtt. Mindkét csapatnak voltak még hely­zetei, a gól azonban tizen­egyesből született. A tizen­hatos vonalánál történt a V .Wadárkiáliítás? — Vasárnap délután madárkiállítás volt Új­szegeden ... ? ? ? — Az Építők—Jász­berény mérkőzésen Ri­gó és Veréb csúnyán összecsapott, és a játék­vezető mindkettőt kiál­lította ... szabálytalanság, de hogy pár centivel bclöl vagy pont a vonalon, nehéz lenne megál­lapítani. A büntetőt Béni értékesítette. így aztán — akárcsak a tavaszi szezon­ban — megosztozott a pon­tokon a két csapa 1. És e/. az UTC-nek elég volt a har­madik hely megőrzéséhez. Zrínyi Péter s=3=R=M=:=:=N A Szegedi Kender NB l-es asztalitenisz-csapata a Bp. Aknaimélyítők ellen 10:8-ra nyert. A szegediek közti 1 Nagy László és Nagy Zol­tán 3—3, Vikor és Kalmár 1—1 egyéni mérkőzést nyert meg, győzött a Nagy L., Nagy Z. és a Vikor, Kalmár páros is. A I S AK K 4 3 A 16. sakkolimpia elődön­tői a befejezéshez közeled­nek. Egyes csoportokban még folyik a harc a döntőbe ju­tást jelentő első két helyezé­sért, több csoportban vi­szont az első hely sorsa nem kétséges. A döntő biztos résztvevői­nek tekinthetők: Szovjet­unió. Jugoszlávia, USA, Ar­gentína, Magyarország és Bulgária csapatai. A világbajnok és volt vi­lágbajnakokkal szereplő szovjet csapat első helyezé­se a döntőben sem lesz vi­tás. a második helyre Jugo­szlávia, USA és Argentína csapatai a legesélyesebbek. A magyar csapat helyezése nagymértékben függ attól, hogy az ingadozó formában levő Szabó nagymester ide­gei hogyan bírják majd a döntő izgalmait. * November 7-én az Úttörő Házban rendezték meg az úttörők versenyét. A kiesési rendszerrel megrendezett vei-serven 20 résztvevő közül első lett Gergely László (Zalka Máté ált. iskola), má­sodik Tanács Antal, harma­dik Lehoczki Tamás. (Mind­ketten a Madách ált. iskola tanulói.). A vigaszversenyt Tanács József nyerte meg, második lett Horváth Viktória, har­madik Lázár Ferenc. 4 to'" . $W * VÉS?. & tí? 4 -m mi Wf mWijké í § Ha2. c6, Egy győzelem, egy vereség Eredmények, táblázatok NB II 1. Jászberény 34 21 1 6 38:25 49 2. Eger 34 21 6 7 68:32 4U 3. Kecskemét 34 19 6 9 54:28 44 4 np. S|i»rt. 34 16 8 10 60:36 40 5. SZMTE 34 16 7 11 54:43 39 . 6. Bp. Előre 34 15 8 11 43:43 38 14 T vasa,, M 7. S7. MAV 34 14 8 12 51:45 36 1S'. Nagykörös 30 n. Békéscsaba 34 13 8 13 .>0:66 34 ,g Mezőheaves 9. SZVSE 34 12 9 13 68:54 VI ' 111 Nicybátony 34 12 7 15 40:33 31 11. Gyula 34 II 0 11 10:46 21 12. Kis erénye 34 10 10 14 44:64 30 13. V. 7886 34 11 7 16 43:32 (9 14 KTSTEXT 34 0 II 14 44:34 29 15. 1 17. Debreceni D. 34 6 12 16 36:60 25 18. Nyíregyházé 34 8 7 19 36:66 23 Jászberényi i.eliel—KISTEXT l:i. izzó—Bp. Spartacus 2:2. Bp. !•' re —Nag.vbátony 1:0. rger— Nyíregyháza 2:0. Klslerenye— Kccskcmét J:3. Gyula—Bnglyas­alja 1:0. Miskolc—Békéscsaba 6:0. Debrecen—Szolnoki MAV 3:0. Az utolsó három kiesett. —Nagykörös 2:0. KTE—Mczőhu qvcs :i:i Orosháza—Mc/stúr i:? a harmadik menetben Kovács I KISTEXT 34 9 II 14 «:.« 29 r, ,. . u-j VTXK —Fii 1, ,. ,, . , r>. Mi.kolcl n. 34 11 7 16 45:57 ?o „PnVéci i i Békéscsabai cI,(>n te];.,),a Könnyűsúlyban II. BnBly»snl1s 34 9 7 18 26:6(1 .'3 A, UIO|SÓ „cey esik ki. a Silkej (SZVSE)—LököS ÖSZ­Szombaton és vasárnap itt­hon játszott a Sz. Kender NB l-es női röplabdacsapa­ta. A szombati mérkőzés sok izgalmat, változatosságot ho­zott. Az első két játszmát ugyanis a Bp. Építők nyerte, s a harmadikban is a ven­dégcsapat vezetett. Edzőjük cserét hajtott végre a biz­tos győzelem tudatában, s ez megzavarta játékosait. A Kender pedig valósággal új­jászületett. 16:14-ro megnyer­te a harmadik játszmát, s ez új erőt adott a játékosoknak. Miklós Ibolya, Ábrahám Ilona és Barlek Margit egy­Mogyei bajnokság szecsapás döntetlenül végző­dött. Sitkei többet kezdemé­1. Szegedi It. 32 m i 7 61 28 48 nyezett. de szabálytalan üté­2. Sz. Spart. 32 20 6 6 94:33 46 , . ,. , ., ... , , , 3 SZ. Dú/ .a 32 17 5 1(1 71 :3.; Rei miatt kétszer 1 igyelmeztel­4 SZAK 32 is 7 in 14:31 37 lék. A kisváltósúly ban Szi­3. Alsóváros 32 16 4 12 41:27 36 lágvi (SZVSE) már az első 6. Szentesi K 32 15 5 12 55:42 35 - " „ ^ 7. Sz. Ruhagyár menetben feladta, s így Gcm­32 14 6 12 57:46 34 bos nyert. Váltósúl' ban Tóth ü ?/Aentef v' 11 l II (D ) fölényesen győzött Mó­9. Móraváros 32 13 7 12 51:51 33 „. ,, ' , . to. II. nonvéd 32 13 7 12 40:47 33 ricz elle"- Kozepsulvban a n. sz. Textil 32 it io n 2i::4i 32 Fonyó (SZVSE)—Bolba talál­12. Szemesi H. 32 11 9 12 47.(4 3I kozó eldöntetlen lett. A fél­2. BCS. Honvéd 30 16 7 7 56:48 39 13. K<StrIok 32 13 3 14 62:63 31 VL'. TLM.:R 3 Ülszegcd 30 16 5 9 55:38 37 14. Dorozsma 32 17 7, 13 45:16 31 oenczsujytl llDlTT (SZVSE)— 4 m MKDOSZ 30 13 io 7 43:26 ?6 15. ii. Vasaá 37 io 5 17 36:5.2 25 V»7orka mérkn/és Va zorka BCSVTSK 3013 o 8 33:36 35 16. Szőreg :;7 .> 6 2i r>:77 i6 leléptetésével ért végét mert 6. Kiskunhalas 17. Sándorfalva 32 í 2 29 20:110 4 vm»nvrsip töKhször 31) 10 9 11 44:30 20 Versenyen kívlil: a uozsa versenyzője toonszor t. Csongrád 30 ii « 13 30:46 28 SZVSE n. 34 19 6 9 81:43 44 szabálytalankodott Igy kellett volna tippelni! mást múlta felül. Kiegyenlí­tetté vált a küzdelem. Az ötödik játszmában már ma­gabiztosan játszott az együt­tes, Zsiga Rózsi is magára­talált. s megnyerte a csapat a mérkőzést. Sz. Kender—Bp. Építők 3:2 (—6, —10, 14. 11. 11). A vasárnapi mérkőzésen a Bp. Vörös Meteor játélttu­dásban, küzdenitudásban is felülmúlta ellenfelét. és megérdemelten győzött. Bp. Vörös Meteor—Sz. Kender 3:0 (5, 14, 4). F. I. Világos: Ka4, Vd6, gyalog: e2 (4). Sötét: Kc4, gyalogok: d7, (3). Világos indul, s a máso­dik lépésben mattot ad! (A. Petkow feladványa.). A múlt heti feladvány megoldása: 1. Fb8ü, cxb, 2. Ff7, Kxh7, 3. Vhl matt! » • A megyei csapatbajnokság vasárnapi 3. fordulóján az alábbi csapatok játszanak: SZVSE II.—Vörös Meteor, Falemezgyár—Ruhagyár, Szentesi Vízmű—Kiskundo­rozsma, Hódmezővásárhely— Szőreg. Makói Spartacus— Szentesi Spartacus. A megyei sakkszövetség november 7-én villámvec­senyt rendezett a megyei csapatok részére. A hét csa­pat kétfordulós körmérkőzé­séből a Szentesi Spartacus került ki győztesen 37,5 pont­tal. Második lett a Ruhagyár 32,5, harmadik az SZVSE I. 27,5 ponttal. • Vasárnap az NB II 4. for­dulóján az SZVSE 7:5 arány­ban győzött a Bp. Előre csa­pata ellen. A szegedj csapat­ból győztek: Varga, Vámosi, Hollósy, Bezdán és Hart­man, döntetlenül végeztek; Ott. Berecz, Árva és Frank. í. Martra NB III 30 16 9 5 60:34 41 Miskolc—Szorrbathely 4:2 BVSC—Egyetértés ' 1:2 Nyíregyháza—Szív. V. 1:0 Szállítok—Oroszlány 1:1 Pécsi VSK—Pécsi B. 1:4 Szfv. MAV—III. Ker. 4:3 K. Lombik—Kaposvár 0:0 IZ7.6—Bp. Spartacus 2:2 Klslerenye—Kecskemét 1:3 Szoln. MTE—Szeg VSE 2:2 Sampdotta—Milán 0:2 Roma—Bologna t:l Fioreniina—Juventns 1:0 Dcbr. Dózsa—Sz. MAV 3.0 13 és 13 plusz 1 találatos szel­vény nem akadt. 12 találatot 68 pályázó ért el. nyeremény szelvényenként 6673 forint 75 fillér. 11 találatos szelvények száma 759. nyeremény szelvényenként 238 forint 75 fillér. 10 találatos szelvények száma 5111 darab, nyeremény szelvé­nyenként 53 forint 75 fillér. A 12 találatos nyeremények november 19-től, a 10 és 11 talá­latos nyeremények november 14-től kerülnek kifizetésre. (MTI) DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munkás­párt Csongrád megyei és Szeged városi hizottragának lapja. Megjelenik hétfő kivételével mindennap. ! Szerkeszti a szerkesztő bizottság Főszerkesztő: dr. Lökés Zoltán Szerkesztőség: I Szegőd. Magyar Tanácsköztár­saság otja 10. Telefon: 35-35. 30-03 Éjszakai teleion: 35-06 Kiadja o Csongrád Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Kovács Lászk! Kiadóhivatal: Szeged, Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. Telefon: 35-00 31-10. (Beküldött kézlratoi nem őrzünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomta a Szegedi Nyomda Vállalat Szeged. Kárász a. 0. INDFX 25 053 Terjesztik a Csr.narád megyei postahivatalok. Előfizetést dl i egy hónapra 12 Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és kéz­besítőnél. 8 DÉL-MAGYARORSZÁG Szerda. 1961. november IL