Délmagyarország, 1964. november (54. évfolyam, 257-280. szám)

1964-11-03 / 258. szám

nunuw •Fúni Olimpikonok fogadása Moszkvában A szovjet kormány hétfőn fogadást adott a 18. olim­piai játékokon részt vett szovjet sportolók tiszteletére. A moszkvai fogadáson jelen volt Alekszej Koszigin, Anasz­tasz Mikojan, Gennagyij Vo­ronov és a szovjet közélet más vezetői. Az SZKP Köz­ponti Bizottsága és a szovjet kormány nevében Koszigin üdvözölte a sportembereket. Két ötödik hely Budapesten a Sportcsar­nokban most rendezték meg az országos ifjúsági súly­emelő-bajnokságot, amelyen a Szegedi Spartacus két ver­senyzővel vett részt. Pollner Tibor a légsúlyban, Ördögh István pedig a középsúlyban ötödik lett, 222 és fél kg-os, illetve 320 kg-os eredmény­nyel. Helytálltak a Kender csapatai Vasárnap a Szegedi Ken­der NB l-es asztalitenisz­és röplabda-csapatának is fontos mérkőzése volt. A Zsiga, Krekuska, Kasza* Miklós, Ábrahám, Bartek (cserejátékos: Varga) össze­állítású röplabdaegyüttes a Rókusi Tornacsarnokban Győzelemmel búcsúzott a hazai Bennmaradt «»ÉPít«k közönségtől az SZVSE SZVSE-Miskolci Bányász 3:0 (2:0) SZAK-pálya, vezette Som­lai. SZVSE: Gilicze - Réti, Halász, Szécsi — Karsai, Zöl­di - Tóth ILI., Vörös, Bil­tsik, Kalmár, Juhász. Miskolci Bányász: Boros — Vince, Varga, Váradl — Tóth, Hódermarszki — Dob­rik, Szabó, Domonkos, Ma­tisz, Makiári. Az új összetételű hazai csatársor kezdetben nem tu­dott magáratalálni. A szél­sők nem találták helyükét, kapuralövés alig akadt az első negyedórában. A 16. percben Vörös beadása Kal­márt jó helyen találta, de az összekötő hatalmas ka­páslövése emberbe akadt Két perccel később Kalmár labdavezetés közben elesett, s a játékvezető helytelenül 11-est ítélt. Vörös nagy nyu­galommal helyezte a labdát a kapu jobb oldalába. 1:0. A másik oldalon Makiári lö­vésszerű beadása alig ke­rülte el a kaput. A 29. perc­ben a pálya teljes hossza­ban és fáradhatatlanul ját­szó Zöldi négy emberen is átvitte a labdát, Juhászhoz továbbított, aki az ötös sar­káról nagy gólt lőtt. 2:0. Feltűnt többször is a játék­vezető bizonytalansága. A félidő végén még egy gól­helyzet adódott, de az üres kapu előtt elsuhanó labdát Juhász nem tudta a hálóba küldeni. A labdarúgó NB III utol­sóelőtti fordulójában a Sze­gcdi Építők döntetlent ért el, s ezzel bebiztosította ma­gának a bennmaradást. Szegedi Építők—Török­szentmiklósi Vasas 1:1 (1:1). Törökszentmiklós. Vezette: Szarvas. Az Építők összeál­lítása: Apjok — Rácz, Mol­nár, Török — Horváth, László — Kiss II., Németh, Elaha, Sonkó, Veréb. A kiesés ellen küzdő két csapat végig jó iramú mér­kőzést vívott. A kezdés után mindjárt a szegediek léptek fel támadólag és a 4. perc­ben megszerezték a vezetést: Blaha elfutott a jobbszélen, beadását Kiss II. kapásból a hálóba vágta. 1:0. Utána erősen támadtak a hazaiak, de az Építők védelme bizto­san rombolt. A félidő utolsó negyedórájában változatos játék következett. A 35. percben Sz. Kiss révén ki­egyenlített a Vasas. 1:1. For­dulás után az iram nem csökkent, mind a két olda­lon adódlak helyzetek, de a csatárok a kiesési tét miatt idegesek voltak, sok hibát követtek el. Újszegedi TC—Békéscsabai VTSK 2:1 (1:1). Újszeged. Vezette: Kiss J. A Mojzes — Ábrahám, Bakó, Siha — Havrincsák, Pusztaszeri I. — Varga, Hegyes II., Övári, Farkas, Pusztaszeri II. ösz­szeállítású UTC nagyon ne­hezen nyert. Bár Hegyes II. fejesgóljával már a 38. perc­ben megszerezte a vezetést, a Békéscsaba egy perc múl­va egyenlíteni tudott. A sza­bályos gólt azonban nem adta meg a játékvezető. A 43. percben mégis sikerült az egyenlítés. Az előretörő csabai középcsatárt Siha fel­vágta és Dobó értékesítette a 1 l-est. 1:1. Szünet után az UTC támadott többet. A 22. percben Varga kapufát lőtt, s a visszapattanó labdát Farkas a hálóba vágta. 2:1. Két perc múlva ismét egy nagy Farkas-lövést láthat­tunk, a vendégek kapusa azonban a helyén volt. Eredmények, táblázatok Szünet után Tóth III. he­lyezett lövését védte az első percben Boros. A 15. perc­ben ismét Tóth III. terem­tett meleg helyzetet, üres kapuba tartó lövését Hóder­roarszki a gólvonalon kézzel leütötte. Vörös a 11-est könnyedén értékesítette. 3:0, A mérkőzés hátralevő részében a csatárok többször is próbálkoztak kapuralövés­sel, de sikertelenül. Vég­ereményben az SZVSE utol­só hazai mérkőzésén szép győzelemmel örvendeztette meg szurkolóit. Jók: Szécsi, Zöldi, ill. Mak­iári és Varga. Farkas István A Honvéd és a Spartacus is 4:l-re nyert 1. J. Lehel 2. Eger 3. Kecskemét 4. Bp. Spart. 5. SZMTE 6. Bp. Előre 7. Sz. MAV 8. Békéscs. 9. SZVSE 10. Nagybátor y 33 12 11. Kisterenye 12. Gyula 13. V. Izzó 14. KISTEXT 15. Miskolci B. 16. Baglyasalja 17. Ny. MSE 18. Debrec. D, NB II. 33 21 33 20 33 18 33 16 33 16 33 14 33 14 33 13 33 12 A Csongrád megyei lab- Varga erős lövése Hegyiről (0:0). Hódmezővásárhely. A KOKUSI TornacsarnoKDan a darúgó-bajnokságban a baj- kipattant és a befutó Nyári kiesés ellen küzdő hazai Bp VTSK ellen 3 0 (6 13 noki cím kérdése csak az közelről a kapuba pofozta csapat nagy akarással jat­10) arányban nyert s ezzel utolsó fordulóban dől el, a labdát. 1:0. a Spartacus szőtt. Már úgy látszott, hogy majdnem biztos, hogy elke- amikor a Szegedi Honvéd javára. Szünetig a SZAK döntetlen marad az ered­rülte a kiesést' A szegedi Szőregen, a Spartacus pedig védelme biztosan rombolt, mény, amikor a második nők a vártnál jobban ját- Szentesen a Szentesi Hon- A második félidő elején félidő 37. percében Domjan szottak. Közülük különösen véddal játszik. A kiesés kér- dőlt el a mérkőzés sorsa, a lest vitató alsóvárosi ve­Miklós Ibolya és Bartek ddse sem tisztázódott még mert a 15. percben Nyári dők mellett megszerezte a Margit nyújtott kitűnő lelje- véglegesen. Ha a Csongrádi két góljával és Bite góljával győztes gólt. sítményt, a budapestieknél Petőfi esetleg kiesik az NB már 4:0-ra alakult az ered- Szentesi Kinizsi—Szegedi pedig leginkább Gulyás já- Hl-ból, akkor négy kieső mény. A Spartacus csatárai Dózsa 2:0 (1:0). Szentes. A téka tűnt ki. lesz. Ha a Csongrád benn- ekkor sok veszélyes tárna- mérkőzést végig a hazai csa­A rii pnnipo „«„-! ieirsvia marad, akkor csak a H. Va- dást vezettek, széjjel húzták pat irányította annak elle­ban meerendezett asztali sas- 3 Szőreg és a Sándor- a mezőnyt és kis szerencsé- nére, hogy Gágyor II. a má­toii/mSrM nránvú falva mond búcsút a megyei vei több gólt is rúghattak sodik felido elejen megsé­bajnokságnak. volna. Később kiegyensúlyo- rült, és lement a pályáról. d°ntfXIei1 eredménnyel veg- 3 / zott lett a játék. Egy ízben A Kinizsi így tíz emberrel ződott. Az ellenfel, a Bp. Szegedi Spartacus-Szegedi a hazajak ka ja e%tt két_ fejezte be a mérkőzést. Mind Egyetertes mar 8:5-re veze- AK 4:1 (1:0). Hunyadi ter, , emberbe akadt a lab- a két gólt P.usztai lőtte, tett, de a Kender jó hajrá- 300 nezo. Vezette: Horváth da „„iá ,, nprrh<Jn Var­val végül is megszerezte - (Szolnok megye). Spartacus: °a' T Kal/7/kbTá helvóről Móravarosi Kinizsi—Szo­a nagyon értékesnek számító Kollár - Stefán, Apró, ör- kaDura tört lövfeét Kollár' rCR 0:0- Kinizsi-pálya. Meg­- egyik bajnoki pontot. Já- dögh - Varga, Bácskai - k?£"/a kiütötte maid L lepetés' A haZaÍak csatárso" tékosaink közül Nagy László Salánki, Bite, Jójárt, Nyári, ra gólképtelen volt. A má­3. Nagy Zoltán 2, Vikor és Hódi. SZAK: Hegyi - Ko- fS,0 iTiáu Ii rrfTna sodik félőben a Kinizsi Kalmár l-l egyéni győzel- vács II., Horváth', Pető - 3 á" °p3 ," S tizenegyest ls kihagyott: met aratott, nyert még a Nikolényi, Bozóki - Varga, ™ménv JA Anró Éárakai Zsurkán büntetőjét Ábra­Vlkor—Kalmár és a Nagy Janka dr., Nagy, Polyvás, Sf Hódi Uletv'e Heav' hám kivédte" fivérek páros is. A vendég- Tóth II. jnynka' il ' llletVe" He8yl' Szegcdi Textilmüvek­csapatból Koronics és Körösi A hazai csapat kezdettől " , " „ Hódmezővásárhelyi Vasas háromszor, Picdl kétszer és fogva többet támadott. Az »zcgfdl Honved—Kisteleki i:o (i:o>. Hódmezővásárhely. Rácz egyszer győzött. első gól a 14. percben esett: TE 4:1 Szabadság ter, Nagy küzdelemben a texti­500 nézo. Vezette: Lenkei, lesnek több helyzete volt, 6 6 47:24 48 6 7 66:32 46 6 9 31:27 42 7 10 56:34 39 6 11 52:41 38 8 11 42:33 36 8 11 51:42 36 8 12 50:60 34 8 13 60.52 32 7 14 40:34 31 33 10 10 13 43:61 30 33 10 9 14 48:46 29 33 11 6 16 41:50 28 33 9 10 14 43:53 28 33 10 7 16 39:57 27 33 9 7 17 26:59 25 33 8 7 18 36:64 23 33 5 12 16 30:54 22 Baglyasalja—Debrecen 1:0. Szol­noki MAV—Eger 2:0. Bp. Sparta­cus—Gyula 2:0. Nagybátony— Jászberény 0:1. Nyíregyháza­Szolnoki MTE 3:3. Békéscsaba— Bp. Előre 1:0. KISTEXT—Kistere­nye 1:2 Kecskemét—Izzó 2:0. Három csapat esik kl. NB III. 1. Martfű 29 16 2. Bcs. Honv. 29 16 3. Újszeged 29 16 4. H. MEDOSZ 29 13 5. Bcs. VTSK 29 13 6. Orosháza 29 7. Makó 29 8. Sz. Építők 29 9. Klskunh. 29 10. Jászberény 21 11. Csongrád 20 10 12. Mezőtúr 29 7 13. T. Vasas 29 9 14. Nacvk^rös 29 9 13. KTE 2« 8 16. Mezőhegy. 29 9 5 60:34 40 7 55:44 38 9 34:37 36 7 42:25 35 8 52:35 34 8 11 10 47:49 27 9 9 11 42:49 27 8 11 10 31:37 27 9 9 11 41:59 27 8 12 39:29 26 6 13 37:46 26 11 11 31:45 25 7 13 32:55 25 6 14 35:37 24 8 13 38:45 24 5 15 46:59 23 Jászberény—Kiskunhalas 4:0 Mezőtúr—Békéscsabai Honvéd 2:2. Mezőhegyes—Orosháza 3:3. Csongrád—KTE 2:31 Nagykőrös— H. MEDOSZ 3:2. Mhkó—Martfű 1:1. Négy csapat esik kl. Az utolsó forduló műsora: Kis­kunhalas—Makó, Csongrád­Nagykőrös, Kecskemét—Mezőhe­gyes, Martfű—Törökszentmiklós, H. MEDOSZ—UTC, Orosháza­Mezőtúr, Szegedi Építők—Jászbe­rény, Békéscsabai VTSK—B csabai Honvéd. $=fl=R=2=X=ü=2=N Egypontos vereség, négy­pontos győzelem. A SZEAC NB l-es férfi kosárlabda­csapata két mérkőzést ví­vott Budapesten. Orvostudo­mányi SC—SZEAC 78:77 (32:38). A SZEAC—Testne­velési Főiskola SE 82:78 (39:41). A Szegedi EAC NB-es lab­darúgó-csapata szerdán a Szegedi Honvéddal játszik barátságos mérkőzési a fel­ső Tisza-parti stadionban délután fél 3 órai kezdetlel. S T SAKK t a Hárman az autóbuszmegállónál Vasárnap dél­ben a Kossuth Lajos sugárúti autóbuszmegál­lónál három lab­darúgó-játékve­zető állt. Talán még sohasem ve­zettek megyei mérkőzést, ők a rangsorolásban a legkisebbek. Szin­te hétről hétre a járási-városi baj­nokságban mű­ködnek, megjár­ták már Mórahal­mot, Rúzsát. Al­győt és a többi községei. Legfel­jebb csak „len­getnek" a megyei találkozókon. Ullésre igye­keztek. Kettőjü­ket ismerem és tudom, hogy mo­torkerékpárjuk van. Amikor meg­említem, hogy miért nem moto­ron mennek, azt válaszolják, hogy már hűvös az idő. — Könnyű ne­kik. mert motor­kerékpárjuk van — szólalt meg az egyik. akinek nincs járműve. — Bizony, ml mar egy motorra va­lót — így a má­sodik. Így kellett volna Honvéd: Pusztai — Várhelyi, mégis egy aránylag szeren Hájas, Lippai — Somogyfal- esés góllal nyert. A vásárhe­vi, Tápai — Széli, Zádori, lyi kapUR egy távoli lövést Katona, Sajtos, Kiss. Kiste- Csak kiütni tudott, és a rérecHink- lek: Gyimesi — Németh, szemfüles Huszka a labdát Kiss' Martus — Kordás, a hálóba vágta. Kádár, a Pigniczki — Vándor, Bi- Textilművek kapusa nagy­t schoff, Szűcs, Gerber, Szé- szerűen védett, jelentős ré­, nási. sze van a győzelem megszer­— csak nem a Az első félórában mezőny- zésében. játékvezetés- játék folyt, csak Zádori fe- Szentesi Vízmű—Szentesi 7 — tótdot- jese és Szénási lövése oko- Honvéd 2:3 (1:1). Szentes. ta meg a harma- zott izgalmat a nézőknek, A Sándorfalva—Dorozsma dlk- egyébként egyik csapat sem mérkőzés a Sándortalva Közben feltűnt tudott tartós fölényt kihar- visszalépése miatt elmaradt, a busz és a három colni- A 30- Percben várat- Szegedi VSE II.—Szegedi lelkes sportbarát lanul vezetéshez jutottak a Ruhagyár 1:0 (0:0). Üjsze­— aki vasárnap vendégek: egy kezezés miatt ged. délután is a megítélt tizenegyest Bischoff Szegedi VSE II.—Szentesi sportnak él — fel- értékesített. 0:1. Felülkere- vízmű 3:1 (2:1). Szentesen szállt a kocsiba, kedett a Honvéd. A 39. perc- hét közben játszották. Útnak indultak he" Zádori nagyon szép fe­Ullésre, vezetni és iesgóllal kiegyenlített, majd mindját utána Sajtos lövése a Honvéd 2:l-es vezetését jelentette. Fordulás után is a Honvéd támadott többet, -f • • de a helyzetek egyelőre ki­tiPPe ml ha®ználatlanul maradtak. „lengetni"... M. K. 1. Láng—Salgótarlán 2. Oroszlány—Ozd 3. Széfv. Vasas—BVSC 4. Egyetértés—MVSC 5. Budafok—Szállítók 6. Dunaújv.—Ganz-MAV 7. Szoln. MAV—Eger 8. Nyír. MSE—SZMTE 9. Békéscsaba—Bp. Előre 10. Nagybát.—Jászberény 11. Esztergom—PVSK 12. Autóbusz—Zal. Dózsa 13 Zalaeg. TE—Budai Sp. +1 14. Padova—Palermo 1 2:1 x 1:1 1 1:0 1 3:0 1 2:0 1. Szegedi H. 31 22 2 7 57:27 46 2. Sz. Spart. 31 20 5 6 92:31 45 3. Sz. Dózsa 31 17 5 9 65:29 39 4. SZAK 31 15 7 9 44:39 37 5. Alsóváros 31 13 4 12 30:27 34 6. Szentesi K 31 15 4 12 53:40 34 7. Szentesi V. 32 13 7 12 52:49 33 8. Sz. Ruhagy. 31 13 6 12 50:40 32 9. Móraváros 31 13 6 12 50:50 32 10. Sz. Textil 32 11 10 11 26:41 32 Gyimesi jo vedeseivel tunt 11. n. Honvéd si 12 7 12 39:47 31 ki. A nagy hazai fölény i2- szentesi H. 31 11 8 12 45:12 .10 13 és 13 plusz 1 találatos szel- csak 30 percben ért gólla 13. Kistelek 31 13 4 14 60:61 30 vény nem akadt. akkor k n_esbőI: s|jtost Dorozsma 31 12 6 13 44:45 39 , , , .. , .. 15. H. Vasas 31 10 5 16 36:51 25 12 találatot 37 pályázó ért el. buktattak, 9 a megitelt bun- 16. Szőreg 31 5 6 20 21:73 16 Nyereményük szelvényenként 12 tetőt Zádori értékesítette. 17- Sándorfalva 32 1 2 29 20:110 4 x l-l ezer 515 forint 25 fillér. öt perc múlva kavarodás Versenyen kívül: 11 találatot 455 pályázó ért el. támadt a kisteleki kapu SZVSE H. 34 19 6 9 81:43 44 . „ Nyeremény szelvényenként 400.75 előtt, Gyimesi kinn volt az 1 1:0 forint. 2 0:1 1 2:0 10 « „ 3549 uaiau, njtcivuíCIJjr B?£Clve- * •A • WV. vjv/llIL/t; v ÍM VI. LdUUll, T% 1 . X 0.0 „yenként 78.75 forint. Sajtos. Háias, illetve: Gyi- f a-R«hagyár, Dorozsma­„,„,,: iU_ 7 Moravári 1 3:0 X 3:3 Az utolsó forduló műsora: A„ 0.A11 1 o/. uiuisu lutuuw iiiusura. otoson es bzell az üres kapu <- „ . . „ ., _ , találatos szelvények szama: kepébe helyezte a labdát, l^isSfl^nv^ Dré darab Nyeremény szelvé- 4:1. Jó: Somogyfalvi, Zádori. 1 A 12 találatos szelvényeket no- mesi, Kordás, Pigniczki. vember hó 12-tól. a 11 és 10 tala- UAJ„ - , - . . . ,, latos szelvényeket npvember 7-től Hódmezővásárhelyi Hon­1 1:0 fizetik kl. (MTI) véd—Alsóvárosi MAV 1:0 osi Kinizsi, Kistelek —Szentesi Kinizsi, SZAK— H. . Honvéd. Alsóváros—H. Vasas. A Tel-Avivban megkezdő­dött sakkolimpia eredményeit világszerte feszült érdeklő­déssel figyelik a sakkozók. Joggal vetheti fel bárki a kérdést: miért kelt nagyobb érdeklődést bármelyik sakk­climpia az egyéni versenyek­nél? A sakkolimpiák eredn-éiyei nemcsak azért csigázzák fel a sakkozók érdeklődését, mert úgyszólván valamennyi or­szág képviselteti magát, ha­nem azért is, mert a sakk­olimpiákon sokkal több a har­cos szellemű, feltétlen győz­ni akarást mutató játszma, mint a legmagasabb szintű egyéni versenyeken. Nemcsak a hazai, hanem a világversenyek is azzal a problémával küzdenek, hogy miként lehetne megszüntetni az úgynevezett megegyezéses döntetleneket, amelyek kiölik a sakk minden szépségét.. Ncs, a sakkolimpián íeltéle­nül nyerésre kell játszania annak a csapatnak, amelyik a döntőbe akar jutni, avagy a döntőben jó eredményt akar elérni. Nem sokat ér ugyanis a csapat győzelme, ha a má­sik ország válogatottja na­gyobb pontaránnyal nyeri meg mérkőzéseit. A sakkolimpiák kombiná­ciókban gazdag játs máira jellemző a lipcsei svkkolim­pián játszott alábbi játszma: Világos: Keresz Sötét: Radovici 1. c4, c6, 2. e4, d5, 3. exd, 4. cxd, Vxd5, 5. Hc3, Vd8, 6. d4, ed, 7. Ff4, Hf6, 8. Hf3, Hc6, 9. Fc4, Fe7, 10. 0—0, 0—0, ll.a3, b6. 12. b4, Fb7, 13. d5, exd, 14. Hxd5, Hxd5, 15. Fxd5, Bc8, 16. Baci, Khq, 17. Vb3, Hd4, 18. Bxc8, Hxf3-+, 19. Vxf3, Fxc8. 20. Bdl, Vd7, 21. h3, a5, 22. Fc4, Va7, 23. Fd6, axb, 24. axb, h6, 25. Ve4, Fxd6, 26. Bxd6, Kg8, 27. Vd4, Vc7. 28. Bg6l, sötét fel­adta! AH i I i i í % Í- R.V si a KÁ H I ^ & Világos: Kb7, Val, Fg8. Fgl, gyalogok: b5, c6, h7, (7). Sötét: Kh8 Bg7, gyalog: c7, (3). Világc* indul, s a harma­dik lépésben mattot ad! (H. Gottschall feladványa.). A múlt heti feladvány megoldása: 1. Bc41, Vd8, 2. Ba2! A megyei sakkszövetség november 7-én rendezi meg a megyei villám-csapat­bajnokságot. A verseny dél­előtt 9. órakor kezdődik az SZVSE állomás épületében levő klubhelyiségében. DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munkás­párt Csongrád megye! Cs Szeged városi bizott; aganak lapja. Megjelenik heuő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Főszerkesztő: dr. Cokös Zoltán Szerkesztőség: Szeged, Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. Telefon: 35-35. 30-03 Éjszakai telelőn: 35-06 Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Kot ács László Kiadóhivatal: Szeged, Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. Telefon: 35-00, 31-10. (Beküldött kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomla a Szegedi Nyomda vállalat Szeged. Kárász u. 9. INDEX 25 053 rerjesztik a Csongrád megyei postahivatalok. Előfizetési dij egy hónapra 12 Ft Előfizethető bármely poslahlvatatnál és ké»­besiiónéL 8 DÉL-MAGYARORSZÁG 1964. aggafett li