Délmagyarország, 1964. július (54. évfolyam, 152-178. szám)

1964-07-28 / 175. szám

liwai! VÖRÖS FELHŐ PARANCSOT AD Irta: Kuczka Péter 11. Rajzolta: Csanádi András Terjesztik a Csongrád megyei postám va tolok. Előfizetési dl] egy hónapra 12 Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és kéz. besttflnél Vörös Felhő ezt a pillanatot várta. Az elrejtőzött indiánok nyíl- és golyózáport zúdítottak a csap­dába futott katonákra. Fetterman csapata három részre sza­kadt. 8 DÉL-MAGYARORSZÁG Kedd, 1901. július 28. (Folytatjuk.) a Szabadtéri Kupát is® Vasárnap fejeződtek be a szegedi szabadtéri kupa lab­darúgó-mérkőzések. A máso­dik nap mérkőzéseit mint­egy kétezer néző előtt ren­dezték meg a felső Tisza­parti-stadionban. A tornát a diósgyőriek nyerték meg jobb gólara n.vukkal a SZEAC előtt, s ezzel ők lettek a ser­leg védői. DIÓSGYŐRI VTK—ZJS BRNO 4:0 (3:0). Vezette: Spitzer. DVTK: Tamás — Kiss I., Szigeti, Paulás — Csányi, Szucsányi — Szarnék, Ki­sutczky (Vertig), Ráczi, Kiss II., Síkor a. Brno: Kovarik (Paulik) — Prosek, Valter, Porazil — Sivoky, Vozdecky — Sykora, Burán. Ruzicka, Stodoulka, Valousek. A magyar csapat kezdet­től fogva többet támadott. A szegediek első gólja Csatáraik távolról sokat lőt­tek kapura és ez már az el­ső félidőben eldöntötte a mérkőzés sorsát. Előbb Kiss II. talált a hálóba, majd a félidő közepén Ráczi kétszer egymás után lőtt húsz mé­terről gólt. 3:0. Szünet után is jól játszottak a diósgyő­riek, és ekkor Vertig góljá­val növelték előnyüket. PETROLUL PLOESTI— SZEGEDI EAC 2:2 (2:2). Ve­zette: dr. Tóth. Ploesti: Ionescu — Po­hanczu, Frone, Flore — Iván, Alecu — Oprisan, Juhász, Dride, Bedea, Mocanu. SZEAC: Korányi — Pata­ki. dr. Kürtösi. Kővári — Dezsőfi, Reményik (Popov) — Csömör, Szlovák (Boros dr.). Nemes, Gilicz, Arató. A románok Iván révén már az elején megszerezték a vezetést, de a félidő kö­(Liebmann felv.) zepére a SZEAC Nemes és Arató góljával megfordította az eredményt. Ezután Alecut és Bodeát sportszerűtlen vi­selkedés miatt a játékvezető kiállította. Mindenki azt várta, hogy a SZEAC leg­alább tartja az eredményt, de a vendégek Iván révén még a szünet előtt kiegyenlí­tettek. A második félidőben a szegediek sok helyzetet dolgoztak ki, Ionescu azon­ban nagyszerűen védett. A végén Arató egészen közel­ről sem tudott a kapuba ta­lálni. A Ploesti kilenc em­berrel is derekasan küz­dött A SZABADTÉRI KUPA­MÉRKŐZÉSEK VÉGERED­MÉNYE: 1. Diósgyőr 3 pont (5:1 gólarány), 2. SZEAC 3 pont (6:4 gólarány), 3. Ploes­ti 2 pont, 4. Brno pont nél­kül. Vereséggel zárt az Előre A Szegedi Előre idei utolsó NB Il-es mérkőzésén az új­szegedi Kisstadionban a Ceg­lédi VSE-től 16:15 (11:6) ará­nyú vereséget szenvedett. A vendégek a második félidő eiején 14:7-re is vezettek. Az Előre jó hajrával kiegyenlí­tett, de az utolsó másodper­cekben a ceglédiek mégis a maguk javára fordították az eredményt. A szegedi gólok közül Csalla nyolcat, Ladá­nyi hármat. Fülöp és Ábra­hám. kettőt-kettőt, Hunyad­kürti pedig egyet dobott. A vendégek legeredményesebb játékosa Tukacs volt, hat góllal A szegedi kézilabdások ez­zel az élcsoportban végeztek, és hamarosan megkezdik a több hétért át tartó osztályo­zó-mérkőzéseket az NB I-be jutásért Az újszegedi uszodában OB l-es úszóverseny volt a SZEAC és a Bp. Vasas együt­tese között. Az esélyesebb bu­dapestiek 87:80 arányban győztek, bár kimagasló ered­ményt ők som értek el. Ki­tűnően szerepelt tőlük Soltész Ágnes, aki három számban is győzött. Az érdekesebb eredmények a következők: Nők 100 m pillangó: 1. Soltész 1:19.9, 2. Pásztás Margit 1:28.8, új me­gyei csúcs. 400 m vegyes­úszes: 2. Bökönyi (SZEAC) 6:27.8, új megyei csúcs. 4x100 m vegyesváltó: 1. Vasas5:26.1, 2. SZEAC 5:43, új megyei csúcs. Férfiak 100 m gyors: 1. Mernyó (SZEAC) 1:02. 200 m hátúszás: 1. Fenyvesi (SZEAC) 2:47.1. 400 m gyors: 1. Lippay (SZEAC) 5:20. 1500 m gyors: 1. Lippay 21:24.3. 4x200 m gyorsváltó: 1.SZEAC 9:54.5, 2. Vasas 10:19.8, 4x100 m vegyesváltó: 1. SZEAC 4:48.6, 2. Vasas 4:54.8. OB II-es vízilabda-mérkő­zésen — ugyancsak Szegeden — a SZEAC a Szentesi Kini­zsivé] szemben 6:6 arányú döntetlent ért el, OB III-as találkozón pedig a Pécri Érc­bányász az SZVSE ellen 5:4­re győzött. SZVSE-Békéscsaba 7:1 (3:0) A szegedi NB Il-es labda­rúgó-csapat ismét a SZAK­pályán játszott, ahol az »őszi« hazai bemutatkozás nagysze­rűen sikerült. Mintegy 800 néző előtt Stadler bíráskodá­sa mellett az SZVSE Gilicze — Réti, Halász, Möszmer — Karsai, Szalai — Vörös, Zöl­di, Kalmár, Károlyi, Szécsi összeállításban mind a két félidőben nagy fölényban ját­szott. Első a Szegedi MHS A győzelem akár kétszám­jegyű is lehetett volna. A vas­utas védelme biztosan rom­bolt. Karsai, Vörös és Kal­már különösen jó teljesít­ményt nyújtott. A csabaiak nagy csalódást keltettek, s gyenge játékukat sportszerűt­lenséggel is tetézték, mert a befejezés előtt öt perccel Ko­vácsot durva belemenés miatt kiállították. A szegedi gőloft közül Vö­rös hármat, Károlyi kettőt, Kalmár és Möszmer egyet­egyet lőtt.- a B. Építők be­csületgólját Miklya szerezte. Az SZVSE ezzel tizennyolc csapat közül a tizenkettedik helyen van. a Így kellett volna tippelni! X Tatabánya—Bp. Honvéd 2 2:1 2. Dorog—MTK 1 2:0 Kistelek pontot s%er%ett a Spartacustól Szegedi Dózsa—Hódmező­vásárhelyi Honvéd 1:0 (1:0). Hunyadi tér. Az esélyes sze­gedi csapat nagy küzdelem­ben szerezte meg a győzel­met. A Honvéd a második télidőben |gy kis szerencsé­tel kiegyenlíthetett volna. Góllövő: Szél. Szegedi Honvéd—Mórává" rosi Kinizsi 1:0 (0:0). Sza­badság tér. Vezette: Radó (Szolnok megye). Az első félidőben változatos volt a játék, szünet után a hazai csapat többet támadott. A győzes gólt a befejezés előtt 14 perccel szöglet utáni ka­varodásból Szél szerezte. Dorozsma—Szentesi Hon­véd 1:1 (1:0) Dorozsma. Ve­zette: Rácz J. A dorozsmaiak az első félidőben Gábor ré­vén megszerezték a vezetést és az egy gólos előnyt az utolsó előtti percig tartani tudták. Már úgy látszott, hogy megnyerik a mérkő­zést, amikor a szentesiek ré­széről Rubányi a 88. percben kiegyenlített. Szentesi Kinizsi—Sándor* falva 3:0 (2:0). Szentes. Ve­szette: Vadas. A hazai csa­pat végig nagy fölényben játszott és Biró mesterhár­masával ilyen arányban is megérdemelten nyert. Szentesi Vízmű—Szőreg 2:1 (2:1). Szőreg. Vezette: Szabó L. Gyenge színvonalú mérkőzésen a szőregiek so­kat támadtak, de gólképtelen csatáraik a legjobb helyze­teket is kihagyták. Kistelek—Szegedi Sparta­cus 2:2 (2:0). Kistelek. Ve­zette: dr. Jármai. Az első negyedóra eltelte után Ván­dor két pompás góljával a hazaiak már 2:0-ra vezettek. Szünet utén felülkerekedett a Spartacus, góljaikat Nyári és Báló lőtte. A kajak kettős női ifjúsági verseny bajnokai. Vörös Teodóra és Kenyeres Zsuzsa, a Csongrád megyei MHS versenyzői. Vörös Teodóra — balról — megnyerte a ka­jak egyest is 500 méteren Új gyaloglócsúcs és győzelem Bács megye ellen Vasárnap két helyen vol­tak érdekelve atlétáink. Bu­dapesten a Vasas Pasaréti úti gyaloglóversenyén két vasútasatlétánk indult el. Közülük Jáksó Ottó (SZVSE) az egy héttel ezelőtti nagy marathoni verseny fáradal­maival a lábában a 30 km-es gyaloglásban győzött és 2:44:29.6 mp-es eredményé­vel alaposan megjavította Kun Sándor tíz éve fennálló 2:46:08.0 mp-es megyei fel­nőtt csúcsát. A 20 km-es gyaloglásban Antal Andor (SZVSE), mint harmadik 1:44:44.0 mp-es kitűnő időt ért el és elsőosztályú atléta lett. Baján a megyei válogatot­tunk állt ki erősen tartalé­kosan Bács-Kiskun megye ellen és bár atlétáink köze­pes teljesítményeket nyújtot­tak, biztosan győzték le a vendéglátókat. A jobb Csongrád megyei eredmények: Férfiak. 400 m: 1. Hizó 53.5, 5000 m: 1. Ha­lász 15:28, 110 m gát: 1. Süli 17.5, súly: 1. Neményi 13,64, kalapács: 1. Lázár dr. 50,70. Női 100 m: 1. ökrös 13.2. Szegeden vasánap a rövid­távú küzdelmekkel folytatód­tak a város bajnoki címért folyó kajak-kenu versenyek. Az érdekesebb eredmények a következők voltak. Férfiak: Kajak 500 m: 1. Flórián (Szegedi MHS). K 1000 m: 1. Koltai (Bp. Épí­tők). K kettős 1000 m: 1. Koltai O. Kalivoda (Bp. Épí­tők). K ifjúsági 500 m: 1. Kovács (SZEAC). K kettős if­júsági 500 m: 1. Horpácsi, Bukovinszky (Sz. MHS). Ce­nu 500 m: 1. Gábriel (Bp. Építők). C 1000 m: 1. Gábriel. C kettős 500 m: 1. Tarcsafal­UTC—Újpest kupamérkőzés Szerdán ismét több labda­rúgó Népköztársasági Kupa­mérkőzés lesz Csongrád me­gyében. Ezek közül az UTC— Újpesti Dózsa találkozó Ígér­kezik a legérdekesebbnek. Az újpestiek már közölték az UTC vezetőségével, hogy a legjobb csapatukkal érkeznek Szegedre. A mérkőzés holnap Újszegeden délután 5 órakor kezdődik. vi, Sípos (Bp. Építők). G ket­tős 1000 m: 1. Tarcsafalvi, Sípos. C ifjúsági 500 m: 1. Dani (Sz. MHS). C kettős ifjúsági 500 m: 1. Dani (Sz. MHS). C kettős ifjúsági 500 rru 1. Hingl, Vágó (Bp Épí­tők). Portyakajak ifjúsági 500 m: 1. Fehér (Bp. Előre). PK serdülő 500 m: 1. Makra (SZEAC). PK kettős serdülő 500 m: 1. Balogh, Németh (Szegedi Kender). Leányok: K 500 m: 1. Jám­bor (Bp. Előre). K kettős 500 m: 1. Gyárfás. Vécsev (Bp. VTSK). K ifjúsági 500 m: 1. Vörös T. (Sz. MHS). K kettős ifjúsági 1000 m: 1. Vö­rös T„ Kenyeres (Sz. MHS). PK ifjúsági 500 m: 1. Ágos­ton (Bp. Postás). PK serdülő 500 m: 1. Tóth (SZEAC). PK kettős serdülő 500 m: 1. Adók, Szabó (Sz. MHS). A pontversenyt a Szegedi MHS nyerte meg a Bp. VTSK és a Bp. Építők előtt. 3. FTC-Csepel 1 1:1 4. Szeged—DVTK törölve 5. Komló—Pécs X 0:1 6. Láng—Szállítók s 1:1 7. Egyetértés—Borsod 1 3:0 8. Budafok-Dunaújváros 1 3:1 9. Baglyasalja—Bp. Előre 2 0:2 10. Szol. MÁV-Jászberény 2 1:2 11. Kisterenye—Eger X 1:1 12. Autóbusz—Veszprém 1 1:0 13. Kaposvár—PBTC 1 1:0 14. Traktor—K. Lombik 2 2:3 +1 15. Zal. Dózsa-Esztergom Vta 13 és t3 plusz 1 találatos saeb­vény nem akadt. 12 találatot 15 pályázó ért el, nyereményszel­vényenként 32 546,25 forint. A 11 találatos szelvények száma 230 darab, nyereményük szelvényen­ként 848,75 forint. Ttztalálatoa szelvény 2248 darab, nyeremény szelvényenként 130 forint. A ju­talomalap a következő, 31. sz. fo­gadási héten 13 plusz 1 találatot elérő nyertesek között kerül szétosztásra. A 10 és M találatos nyeremé­nyeket augusztus 1-től, a 12 ta­lálatosokat augusztus 6-tól üLze* tik ki. (MTI) DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munkás­párt Csongrád megyei és Szeged város) bizottságának lapja. Megjelenik nettó kivételévé mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Főszerkesztő: dr. Lőkös Zoltán Szerkesztőség: Szeged, Magyar Tanácsköztár­saság Otja 18. Telefon: 35-38, 30-08 Éjszakai telefoni 35-08 Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó vállalat Felelős kiadó: Kovács László Kiadóhivatal: Szeged, Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. sz. Telefon: 35-08, Sl-ie. (Beküldött kéziratot nem őrzün» meg es nem adunk vissza.) A lapot nyomja • Szeged] Nyomda Vállalat Szeged Kárász a UVDEX: 15 053 Diósgyőr nyerte 87:80 a Vasas javára