Délmagyarország, 1964. június (54. évfolyam, 127-151. szám)

1964-06-16 / 139. szám

Vereség — védelmi hibák miatt Nyíregyházi Munkás-SZVSE 3:2 (1:2) A szoregiek győzelme Nem lesz nyári szünet Az utóbbi időben megszo­kott nézősereg, minte© 400 szurkoló jelenlétében mér­kőzött vasárnap délután a SZEAC-stadionban az SZVSE NB Il-es csapata. A Nyír­egyházi Munkás együttese ellen a következő összeállí­tás ban léptek pályára: Uh­rin — Réti, Halász, Mősz­mer — Karsai, Szalad — Vö­rös. Kocsis, Károlyi, Zöldi, Kalmár. Már a találkozó kezdetén megingott a védelem és Ge­lics lövése a hálóba talált: 1:0 a vendégek javára. Az SZVSE rohamozott és a 27 percben sikerült Kalmár fe­jesével az e©enlités: 1 1. Sőt a 42. percben Károlyi fejjel maga elé tette a lab­dát és lövése nyomán rez­gett a vendégek hálója: 1:2. A szünet ntán na© erő­re! támadott a Nyíregyháza Munkás és a kitűnően játszó középcsatáruk, Eszanyi a 30. percben fejes góljával egyen­lített: 2:2. A 20. percben ismét hibázott a szegedi vé­delem, és ugyancsak Esze­nyi fordulásból megszerezte a vezetést, s egyben a győ­zelmet jelentő gólt: 3:2. Ez­után hiába vette át teljes egészében a kezdeményező szerepet a hazai csapat, a vendégek jól védekeztek, és az SZVSE csatárai nem tud­ták kihasználni a helyzetei­ket. A kie©enlitett küzdelem­ben a nyíregyházi e©üttes csatárai szemfülesebbek vol­tak, és az SZVSE időnkénti fölényét nem tudta megfe­lelően értékesíteni. A csa­patból Mőszmer és Karsai, elől Károlyi és Kalmár ér­demel dicséretet. M. T. A me©ei labdarúgó-baj­nokság vasárnapi mérkőzé­sein nem akadt különösebb meglepetés, hacsak nem szá­mítjuk meglepetésnek a szó­regiek ©őzeimét. A Rákó­czi hosszabb kiha©ás után Ismét biztatóan játszott, bár igaz, ho© a szentesiek a ki­lencven perc na© részében tíz emberrel küzdöttek. Szegedi AK—Dorozsma 4:2 (2:1). Dorozsma. Vezette: Ko­vács (Békéscsaba). SZAK: Hegyi — Kovács, II., Födi, Wéber — Vörös, Dékány — Varga, dr. Jan­ka, Na©, Polyvás, Arab­rózy. Dorozsma: Borbély — Losonc, Abranov, örhalmd Jenei, Bernát — Thurzó, Gábor, Tóth, Tutrai. Fábián. A 15. percben Polyvás és Na© góljával a SZAK már 2:0-ra vezetett. A dorozs­maiak sokat támadtak, lőt­ték is, de va© az irányzék volt a rassz, va© pedig He­gyi védett Csak úgy tudtak gólt elérni, hogy Tóth lövé­se Fődin irányt változtatott és a labda Hegyi kezéből a kapuba jutott. 2:1. Utána Fábián labdája a kapufát találta el. A második fél­időben e©re jobban Hadam­Két döntetlen Ismeretes, ho© e© héttel ezelőtt mind a két szegedi NB III-as labdarúgó-csapat 2:0-ra ©•ózott Érdekesség, hogy az Építők és az UTC megint egyforma eredményt ért el: a két döntetlen közül azonban az újszegedié az értékesebb, mert a pontot idegenben sze­rezték. Szegedi Építők—Békéscsa­bai Honvéd 1:1 (1:0). Újszeged, 500 néző, Vezet­te: Ma©ar Z. Szeged: Apjok — Horváth, Molnár, Rácz — Blaha, Lász­ló — Kiss II., Sonkó, Tóth, Papp, Mihályffy. Békéscsaba: Vörös — Kerekes, Búdácsik, Lovász — Horváth, Janovics — Pikó, Tímár, Bakó, Lecz­kó, Papp. A na© meleg ellenére erős inamban kezdődött a mérkő­zés. Mind a két részről e©­két szép helycserés támadást láthatott a közönség Gól a 14. percben született: kapu előtti kavarodás után Sonkó először a kapusba lőtt, majd a visszapattanó labdát a ka­puba gurította 1:0 az Épitők javára. Utána Inkább a ven­dégek kezdeményeztek töb­bet A mezőnyben jobban adogattak, mégis a 25. perc­ben a hazaiaknak újabb gól­szerzési alkalmuk volt Kiss II.'e©edül tört kapura, a ki­futó Vörös a csatárt a tizen­hatoson belül szabálytalanul szerelte. A játékvezető ti zen­e©est ítélt. A büntetőnek László állt neki. de kapu fö­lé rúgta a labdát (Az Épí­tőknek a tavaszi szezonban ez volt a ne©-edik kiha©ott bzene©ese.) Szünetig a ven­dégek támadásai veszélye­sebbek lettek, Apjóknak két­szer is nehéz helyzetben kel­lőtt tisztáznia.. A második félidőben so­káig mezőnyjáték folyt e©­két helyzet azonban adódott Mindinkább a vendégcsapat szorongatott. A befejezés előtt nyolc perccel Tímár szögletét a szegedi védők nem tudták felszabadítani és Pikó jól el­talált lövése a felső sarokba kötött ki. Végig a Honvéd támadott többet. Kertész Imre Marifűi MSE—Újszeged! TC 1:1 (1:0). Martfű. Vezette: Tabányi. Martfű: Tasnádi — Száraz, Seres, Horváth — Bognár. Erdei — Cziíra, Nagy, Szűcs, Mészáros, Debreceni. UTC: Mojzes — Varga, Farkas, Siha — Havrincsák, Pusztsze­ri I., — Budai, Pusztaszeri II., Hegyes II, Galambos, Me­©esi. A mérkőzés elején meglát­szott, ho© a csapatok a ta­bella elején állnak, s emiatt tisztelik egymást. Inkább me­zőnyjáték folyt, némi UTC fölénnyel. A 15. percben gólt js rúgott az UTC, de a jtátékvezető les miatt nem adhatta meg. Ezután feljött a Martfű. A tömörülő és fél­adatát kitűnően végző újsze­gedi védelmen múlt. ho© csak a 38. percben esett gól. Na© lövése a kapufáról visszavágódott és a szemfüles Mészáros egyből bevágta a labdát. Az utolsó ne©edóra is a martfűiek fölényével telt el. Szünet után kiegyensúlyo­zottabb lett a játék. Gólhely­zete mind a két csapatnak akadt, de míg a hazaiaknál Seres, az UTC-ben a kitű­nően védő Mojzes és Varga mindent hárított. A 22. perc­ben a még ifjúsági és az első csapatba először beállított Budai a 16-osról a felső sa­rokba védhetetlen gólt lőtt, s ezzel megszerezte a kie©en­litést.l :1. A hazai csapat hiá­ba támadott többet, a tartalé­kos UTC lelkesen és jól vé­dekezett Mojzes a mezőny legjobbja volt. He©esi II. hátravont középcsatárt ját­szott, és ü©esen irányított. Tabányj a durvaságtól men­tes mérkőzést nagyvonalúan vezette. László Endre Elkészült az NB I őszi sorsolása Július 5 és szeptember 13 között lezajlik az őszi idény Elkészült az 1964. évi labdarúgó NB I Ő6zi idényé­nek sorsolása. A küzdelmek július 5-én kezdődnek meg, s a 13 fordulót szeptember 13-ig bezárólag, 11 vasárna­pon és két közbeeső szer­dán bonyolítják le. A sorsolás szerint a SZE­AC NB l-es labdarúgó—csa­patának mérkőzéseire a kö­vetkező sorrendben kerül sor: 14. forduló július 5: Szeged—Dorog. 15. forduló, július 12: Ferencváros—Sze­ged, 16. forduló, július 15, szerda: Szeged—Csepel, 17. forduló, július 19: MTK— Szeged, 18. forduló, július 26: Szeged—Diós©őr, 19. forduló, augusztus 2: Pécs— Szeged, 20. forduló, augusz­tus 9: Szeged—Debrecen, 21. forduló, augusztus 16: Bp. Honvéd—Szeged, 22. forduló, augusztus 23: Szeged—Vasas, 23. forduló, augusztus 26, szerda: Tatabánya—Szeged, 24. forduló, augusztus 30: Szeged—Győr, 25. forduló, szeptember 6: Komló—Sze­ged, 26. forduló, szeptember 13: Szeged—Ű. Dózsa. Elkészült a válogatott csa­pat végleges őszi műsora is, az A válogatott né© mér­kőzést játszik a bajnokság befejezése után. Ezek közül háromra Budapesten kerül sor: szeptember 27-én Buda­pesten: Magyarország—Szov­jetunió; október 4, Basel: Svájc—Ma©arország; októ­ber 11, Budapesten: Ma©ar­ország—Csehszlovákia; októ­ber 25, Budapest: Ma©ar­ország—Jugoszlávia. A magyar olimpiai válbga­tott október 11 és 25 között az olimpián vesz részt. borodott a SZAK na©obb tudása. Varga két góljával alakult ki a végeredmény, amely igazságosnak mond­ható. Jó: Hegyi. Fődi, Var­ga, dr. Janka, illetve: Jenei, Gábor. Tóth. — Ifjúsági: SZAK—Dorozsma 4:1. Szőreg—Szentesi Honvéd 3:1 (2:1). Szőreg. Vezette: Szopori. Szőreg: Ábrshám — Var­ga. Szántó, Sebők Jenő — Lévai, Balla — Tácsá, Tóth, Sebők Béla, Kókai, Sebők Károly. Szentes: Rusz — Gyarmati, Budai. Na© — Szentandrási, Radics — Tóth, Vereczkei, Gerendeli. Hor­nyák. Bognár. Szőregi támadásokkal kez­dődött él a játék és már az 5. percben gól esett: Sebők Károly szögletrúgását Sebők Béla a kiinduló kapus fölött a halóba fejelte. 1:0. A 11. percben a szentesiek előtt nyílt gólszerzési alkalom, de Bognár mellé lőtt. Nem so­káig késett azonban a ki­egyenlítés. mert két perc múlva egy jobb oldali szen­tesi támadás végén Hornyák egészen közelről a kapuba talált. 1:1. Ezután változatos játék alakult ki. A félidő közepén Radics e© labdára felugrott, rosszul esett visz­sza a földre és súlyosan megsérült. A balfedezetet a mentők a szegedi sebészeti klinikára szállították. 1© a Honvéd végig tíz emberrel küzdött. A 34. percben az egyik szentesi védő a 16­oson belül kézzel érintette a labdát, a játékvezető ti­zene©est ítélt, amit Tóth értékesített. 2:1. A második félidő végig változatos, ki­egyenlített játékot hozott, a hazaiáknak több helyzetük volt. Az utolsó percben Se­bők Béla beadását Balla 1 le­lőtte. 3:1. Jó: Ábrahám, Balla, Tóth, illetve: Szent­andrási, Gerendeli, Bognár. — Ifjúsági: Szentes—Szőreg 1:0. Kistelek—Szentesi Vízmű 2:1 (0:1). Kistelek. Vezette: Zsarkó. Kistelek: Kordás — Francia, Seres, Martus — Csúri, Kiss Zs. — Vándor, Németh, Bischof, Pigniczki, Mubel. Vízmű: Rang — Lo­vas, Garai, Abonyi -r Sza­bó, Kávási — Bíró, Len ©el, Bulik, Molnár, Farmasi. Amint az eredmény is mu­tatja, a mérkőzés két ellen­tétes félidőből állt. A kis­telekiek ©engén kezdtek, beszorultak, és szünet előtt egy perccel a szentesi e©üt­tes Molnár góljával megsze­rezte a vezetést. A második félidőben a KITE igen jó teljesítményt nyújtott. A 15. percben Bischof e©éni já­ték után minte© tizenöt méterről védhetetlen gólt lőtt. majd a 27. percben Pig­niczki 16-osról küldött lab­dája került be a szentesiek hálójába. A ©őztas gól — kapushiba volt. Jó: Francia, Bischof, Muhél, illetve: Ga­rai, Molnár. — Ifjúsági: Kis­telek—Vízmű 7:1. Szentesi Kinizsi—Hódme­zővásárhelyi Vasas 3:1 (1:0). Szentes. Vezette: Vörös Béla. A bajnokságok állása NB n 1. Sz. MAV 2. Kecskemét 3. J. Lehel 4. B. Előre 5. Eger 6. Sz. MTE 7. Bp. Előre 8. Baglyasalja 15 9 2 4 28:15 20 15 8 3 4 22:13 19 15 8 3 4 20:13 19 15 6 6 3 22:22 13 15 7 3 5 21:17 17 15 7 3 5 22:20 17 15 6 5 4 15:14 17 15 6 4 5 15:23 16 Bp. Spartacus 15 6 3 6 26:19 15 10. Nyíregyháza 15 6 3 6 22:21 15 Jöbh egyéni rekord U. KLsterenye 12. Nagybátony 13. Gyula 14. KISTEXT 15. Izzó 16. SZVSE 17. D. Dózsa 18. Miskolc 15 4 6 5 23:25 14 14 5 3 6 12:10 13 15 4 5 6 15:17 13 15 4 4 7 22:26 12 15 5 2 8 17:21 12 14 3 5 6 21:24 11 15 1 9 5 10:20 11 15 3 3 9 18:31 9 7. Sz. Ruhagy. 13 8. Móraváros 13 9. Kistelek 10. H. Vasas 11. Szentesi H. 12. Szentesi V. 13. Dorozsma 14. H. Honvéd 15. Szőreg 16. Textllm. 17. Sándori. Versenyen kívül: SZVSE n. 14 13 13 13 13 13 13 13 13 5 24:17 14 5 17:20 14 6 24:19 13 5 15:15 12 6 19:22 12 6 15:19 12 8 18:23 10 7 15:27 9 8 10:24 8 7 10:25 13 — 2 11 9:37 2 6 4 4 30:17 16 NB III A szegedi városi ifjúsági úszóbajnokságot most ren­dezték meg sok résztvevővel a versenyuszodában. Több egyéni csúcseredmény szüle­tett. Leányok: 200 m mell­úszás: 1. Csonka 3:17,8. 100 m pillangó: 1. Pásztás 1:32,4. 400 m. ©ors: 1. Paróczi 6:18,1. 100 m hát: 1. Siha 1:25,7. 100 m gyors: 1. Pász­tás 1:19,1. 200 m hát: 1. Horváth 3:07,7. 200 m gyors: L Árokszállási 2:56. 100 m mell: 1. Csonka 1:31. 200 m ve©es: 1. Pásztás 3:14,7. 800 m ©ors: 1. Árokszállási 13:24. Fiúk: 200 m mell: 1. Sipos 3:01,3. 200 m ffegyes: 1. Ra­konczai 2:54. 200 m pillangó: 1. Kéri 3:0,9. 100 m mell: 1. Sipos 1:22,2. 400 m ©ors: 1. Rakonczai 5:42,2. 100 m pillangó: 1. Kéri 1:19. 1500 m ©ors: 1 Rakonczai 22:47,4. 100 m ©ors: 1. Ré­vész 1:06. (Mindannyian a SZEAC versenyzői.) 100 m hát: 1. Balla (SZVSE) 1:15,2. 200 m hát: 1. Balla 2:49,7. 1. Üjszeged 2. H. MEDOSZ 3. Martfű 4. Bp. Honvéd 5. B. VTSK 6. Cs. Petőfi 7. Kiskunhalas 8. Sz. Építők 9. T. Vasas 18. Orosháza 11. KTE 12. J. Vasas 13. Mezőhegves 14. Nagykőrös 15. Mezőtűr 16. Makó. 14 9 1 4 29:14 19 14 8 3 3 17: 9 19 14 6 6 2 22:15 18 14 7 3 4 21:22 17 14 5 5 4 25:18 15 13 6 3 4 15:12 15 14 6 3 5 21:19 15 14 5 5 4 13:13 15 14 5 5 4 18:22 15 14 4 5 S 19:27 13 14 4 4 6 15:13 12 14 4 3 7 19:17 11 14 5 1 8 21:32 11 14 3 4 7 15:14 10 14 3 3 8 10:21 9 13 2 4 7 13:25 8 Tenisziskola A szegedi városi tenisz­szövetség idén is megren­dezi tenisziskoláját. Az ok­tatás a héten kezdődik. Je­lentkezni minden délután az újszegedi teniszpályákon le­het. Wmm.y (Somogyiné felvétele) A tanulást mindenütt befejezték a diákok, kiosztot­ták a bizonyítványokat, és így vasárnap megkezdődött a vakáció. Mégis akad Szegeden egy iskola, mégpedig a sportiskola, ahol nyáron sem hagyják abba a munkát. A sportiskola fiú kosárlabda-csapata például a nyáron több, városok közötti mérkőzést játszik, és ezekre szor­galmasan készülnek a diákok. A Rókusi Tornacsarnok­ban edzés közben készített képünkön egy kosárra dobás izgalmas pillanata látható. =S=0=R=0=K=B=A=N= SPORTÜNNEPSÉG Szegeden az építők napja alkalmából vasárnap délután a SZAK-pályán színes sport­műsort rendeztek. Az Építők —Békéscsaba NB III-as lab­darúgó-mérkőzés előtt a mo­dellezők tartottak repülő-be­mutatót motoros gépeikkel, tréfás labdarúgó-mérkőzés is volt. Az NB III-as találkozó előtt az Építők vezetősége mindkét csapat játékosainak és a játékvezetőknek e©-e© virágcsokrot ajándékozott. A bajnoki összecsapás szüneté­ben gyermekek játékos tor­na©akorlatokat és atlétikai számokat mutattak be. Az építők napján üzemi csapatok részvételével asztalitenisz­versenyt rendeztek, amelyen a Falemez©ár Kiss, Torda, Oláh összeállítású csapata ©őzött. Az ünnepi sakkver­senyen a felső Tisza-parti fűrészüzem lett az első. VÍZILABDA OB Il-es vízilabda-mérkő­zésen a SZEAC uszodában 3:2 arányban ©őzött. A szegedi csapat a döntetetlent feltételenül meg­érdemelte volna. Szegeden OB III-as találkozó is volt vasárnap, amelyen a vendég­csapat bizonyult jobbnak: Ceglédi VSE—SZVSE 7:2. A tizedik forduló után a sze­gedi csapat a tizennégyes mezőnyben a kilencedik. KÉZILABDA A Szegedi Előre NB Il-es férfj kézilabda-e©üttese va­sárnap Szegeden a Szarvasi SC-től meglepetésre 12—10 arányú veresegét szenvedett. MOTORCSÓNAK Az évadnyitó motorcsónak­versenyt — az országos baj­nokság első futamait — Bu­dapesten a Dunán rendezték meg. Ezen a Szegedi Sparta­cus is képviseltette magát. Versenyzőik közül a külön­böző futamokban Besze és Kovács dr. második, Kertes és Vasvári pedig harmadik lett. Megkezdődött a Teke Luróp a-bajnoksag Hétfőn reggel a Lejtó úti Budai Spartacus a és a Gorkij fasori pályán ellen az újszegedi megkezdődött az L Teke Európa-bajnokság. A női csapatbajnokság ál­lása az első nap után a kö­vetkező: 1. NDK (1221 fá­val), 2. Csehszlovákia (1201), 3. Ma©arország (1197). (Há­velné 405, Szamosszeginé 391, Sallainé 401). ATLÉTIKA A tória csapatbajnokság állása az első nap után: 1. Jugoszlávia (2701 fa), 2. NDK (2637), 3. Romániá (2633). Tégla Ferenc, az SZVSE diszkoszvetője a Budapesti Vörös Meteor KÖZÉRT orszá­gos versenyén indult el és ott az utánpótlás diszkoszvető versenyt első osztályú szinten felüli 48,06 méteres ered­ménnyel nyerte meg. RÖPLABDA A Szegedi Kender NB l-es női röplabda-csapata két mérkőzést játszott Budapes­ten és mind a kétszer veresé­get szenvedett: VTSK—Ken­der 3:2. Építők—Kender 3:1. Igy kellett volna tippelni MEGYEI BAJNOKSÁG 1. Szegedi H. 2. SZAK 3. Alsóváros 4. Sz. Spart. 5. Sz. Dózsa 6. Szentesi K. 14 10 14 8 14 8 13 8 13 7 13 7 2 23:11 22 2 26:12 20 4 20: 8 18 4 36:13 17 3 16:11 17 4 23:17 16 1. Borsodi B.—SBTC 2 2. MVSC—Szállítók 1 3. Dunaújv.—Budafok 1 4. Nagybátony—Baglyas. 1 5. Mlsk. B.—Kisterenye. x 6. Békéscs.—Sz. MAV 2 7. Jászberény—Bp. Spart. 1 8. Pápa—Győri Dózsa 1 9. Zalaeg. TE—Kaposvár x 10. Veszprém—Pécsi VSK 1 11. Budai Sp.—Pécsi Bány. x n. Varese—Foggia l 1:4 13. Pro Patria—Verona x 1:1 3:2 +i 2:1 14. Uöínese—Cagüari x 1:1 3:0 13-an érjek el 13 lalálatot. Ezek 1:1 nyereménye egyenként 22 ezer 2:3 585 íorint. 2:0 A 13 találatotok közül három­1:0 nak 13+1 találata is van Ezek 1:1 99 428 forintot nyertek egyen­4-! ként. • A 12 találatért 619, a 11-esért 66, a 10 találatért 18 forint. 80 fU­2d lért fizetnek. DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munkás­párt Csongrád megyei és Szeged várost bizottságának lapja. Megjelenik nétfő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő Bizottság Főszerkesztő: ar. Lfikós Zoltán Szerkesztőség: Szeged. Magyar Tanácsköztár­saság útja 18. Telefon: 85-33. 30-03 Éjszakai telefon: 35-06 Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Kovács László Kiadóhivatal: Szege(L Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. sz. Telefon: 35-00. 31-10. (Beküldött kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomja > Szegedi Nyomda Vállalat Szeged. Kárásr a. 9. "INDEX : 23 053 Terjesztik a Csongrád megyei postahivatalod Előfizetési dl) egy hónapra 12 Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és ké» besítőnéL -r 6 DÉL-MAGYARORSZÁG Kedd. 1964. innin* *& f i