Délmagyarország, 1964. június (54. évfolyam, 127-151. szám)

1964-06-30 / 151. szám

9 Balszerencsés vereség B. Előre—SZVSE 4:3 (3:2) VÍVÓ' és asztalitenisz sikerek Sándorfalva legyőzte a Szentesi Kinizsit .... A szegedi vívók és asztali­A golok sorrendje: Kocsis teniszezők szép sikerekkel (2 perek Kovács (20 perc, szerepeltek a hét végén meg­1:1), Kocsis (1 l-esből, 2& rendezett bajnokságokon, perc) Bocsik (36. perc. 2:2), A ^éki kardvívó-bajnok­, . „.. ^ Román (44. perc) Kocsis (10. g^g^ a nyoiCas döntőbe öt Karolyi, Moszmer — Kar- perc, 3:3), Franké (90. perc), szegedi került és végered­sai, Szalai — Szécsi, Kocsis, Uhrin sérülése miatt az menyben Apró László (Sz. A Szegedi VSE labdarúgó­csapata vasárnap a követke­ző összeállításban játszotta bajnoki mérkőzését Békés­csabán: Uhrin — Halász, Szegedi Ruhagyár—Hódme- san állt ki és nem tudott el­zövásárhelyi Vasas 4:0 (1:0). lenálini a Spartacus roha­Hód mező vásárhely. Vezette: mainak. A vendégek megil­Dobos (Békés megye). Az el- letődését az is fokozta, hogy ső félidő közepén Sándor ka-, későn érkeztek meg, s nem púra tört ós még a kapust tudtak bemelegíteni. Góllö­is kicselezve lőtte a szege­diek első gólját. Szünet után Nyári 3, Sálánki. Biltsik, Vörös, Kalmár. A szegedi csapat balsze­rencsés mérkőzést vívott. A első féhdó utolso perceiben p^Tszere^ ttJSf^J!^ Kalmár, félidőben 40. percben egy rövidre SZVSE kapusa. Uhrin György majd a második séget 7 győzelemmel, 2. Dó­Szecsi volt az zsa (Sz. Postás) 5 győzelem, sikerült hazaadás után Uhrin hétfőn hazautazott Szegedre. 3. Sándor (SZEAC) 4 gyöze­kivetődött kapujából, és a kapust az egyik labdára ro­hanó békéscsabai játékos fej­berágta. Uhrin nem védhe­tett tovább, súlyos fejsérü­léssel a békéscsabai kórház­A labdarúgó NB II-ben vasarnap befejeződött a ta­vaszi idény. Az utolsó for­duló meglepetése volt, hogy lem, 4. Apró Ferenc (Sz. Postás), 5. Hargitay (Szol­nok), 6. Ferencz (Sz. Sportis­kola). Az asztaliteniszezők vidé­beadását Sarkadi értékesí­tette. A harmadik gólt Sán­dor szerezte, majd a hajrá­ban egy előrevágott labdát Csanyik mintegy húsz mé­terről a kifutó kapus fölött a hálóba továbbított. Sport­szerű mérkőzésen a Ruha­gyár jó játékkal győzött. Jó: Mihályi, Huszár, Sándor, vő: Bite 5. Stefán. Szentesi Honvéd—Dorozs­ma 0:0. Szentes. Vezette: Csíki. A Honvéd többet tá­madott. de csatársora a helyzeteket rendre kihagyta. A Békés megyej játékvezető kitűnően működött. Jó: For­gács, Nagypál, Gedai, illet­ve: Abranov, Joó. lövő: Bulik 2, illetve: Sebők Béla. Jó: yirág, Bulik, illet­ve: Sebők 'B., Szántó. Alsóvárosi MAV—Szegedi VSE II. 2:0 (0:0). SZAK-pá­lya. Vezette: Pintér J. Kö­zepes színvonalú mérkőzés. A gólokat a második félidő 5. és 7. percben Dudás szerezte. Sándorfalva—Szentesi Ki-> nizsi 2:1 (1:1). Sándorfalva. Vezette: Farkas. A hazaiak Tari — Nacsa. Gera II., Tóth I. — Tóth II., Papp — Per­neki. Szabó, Hegedűs, Sza­bados, Bite összeállításban Szentesi Vízmű—Szőreg érték el nagy meglepetésnek ba szállították. A II. félidő- a Szolnoki MÁV 2:0-ás ve- ki tizek-bajnokságán a fiúk- Sarkadu illetve: Olasz, ben a szegediek jobb tárna- reséget szenvedett a Jászbe- ^ Kálmán Márton evő­dó játékkal tűnték ki, mégis rényi Leheltől, ezenkívül a *** ^ Mart®n . ^ a győzelmet jelentő gólt — Szolnoki MTE a Kecskeméti »**> a leányoknál Ujvan tíz emberrel szemben — az Dózsát 4:2-re legyőzte. Ezzel Katalin ötödik lett. Mind­utolsó percben a békéscsaba- a tavaszi első a Jászberényi ketten a Szegedi Kender ver­tek szerezték meg. Lehel csapata lett. senyzői. Szegedi Spartacus—Kiste­leki TE 10:0 (4:0). Hunyadi tér. Vezette: Rácz J. A mér­kőzés nagy részében szinte egy kapura folyt a játék, mert a Kistelek tartaléko­2:1 (1:0). Szentes. Vezette: Horváth. A rekkenő hőség­ben játszott mérőzésen a hazaiak nehezen győztek. A játék színvonala nagyon sok kívánnivalót hagyott maga után, csak a csapatok küz­deni tudása dicsérhető. Gól­SZEQC-BVSC 2:2 (1:0) Barátságod labdarúgó-mérkőzés Űjszegetfi SZAK-pálya, 2000 néző. SZEAC: Tóth — Szabó, Hajós, Kővári — De­zsőfi. Pataki — Kökény, Arató, Szlovák, Güicz, Bo­ros dr. BVSC: Mészöly — öbran­kovlcs, Rada, Tordai — Szepesi, Földi — Krausz, Solymár, Fekete, Juhász. Vereb. A nagy fű és a meleg erő­sen befolyásolta a játék ki­bontakozását. Jobbára csak a két tizenhatos között folyt unalmas passzolgatás. A 17. percben Gilicz óriási kapufát lőtt. A 24. percben Boros dr. beadását Kökény középre fa­jelte, s a szabadon álló Szlo­vák nem hibázott. 1:0. A szünetben Reményik Dezsőfi helyére jött be, Ne­mes állt a csatársor tenge- vasárnap több száz résztve­lyébe, Gilicz a balszélre hú- . zódott. A BVSC is cseré*, W8^°a8ysza6ásii ®Portnapot Solymárt Bot váltotta fed. rendeztek. Most bcoywMtották A II. félidőben egy kicsit le az üzemi labdarúgó, sakk. élénkült a játék. Güiez fu- asztalitenisz és női kézüabda­tott el, de a tizenhatosa* tejnoj^g döntóft sikeres női a kapus szerelte. A II. perc- . , . 7 ^^ ben Szlovák helyére Boross törnászbemutartot is tartottak, dr. jött újból vissza. A 17. Az üzemi dolgozok gyermekei percben egyenlített a BVSC. részére is versenyeket zen­Egy ellenféltől kapott lab- ^ . dával Juhász pár lépést tett, rT^ 82 ötm€poeöea' ® a majd tíz méterről a jobb »6fiataJafob sportolók részvé­felsö sarokba lőtt 1:1. Rövid még érdekesebbé, szme­idön belül újból változott az sebbé tofcte * pnagraraet eredmény. Gihcz felvezette a labdát, Barosshoz játszott, aki 20 méterről hatalnras gólt lőtt 2:1. Gilicznek akadt még egy jó helyzete, mégis a BVSC ért el újabb gólt A szegedi kapu előtt kavarodás támadt 5 Krausz közelről a hálóba talált. 2:2. Mindkét csapat nyugodtan, csaknem fölényeskedve ját­szott. Szembetűnő volt vi­szint Pataki első félidőbeli játékkedve, szerelései és jó indításai. Gilicz, illetve Ra­da és Krausz játszott még jól. Sportnap a Textilmüvekben A Szegedi Textilművek ben számító győzelmüket. A 30. percben Perneki szögletrú­gása egészen a 16-os vona­láig szállt be, s onnan Sza­bados kapásból a hálóba ta­lált. A szentesiek egy kapu előtti kavarodás során Bíró góljával hamarosan kiegyen­lítettek. Szünet után mint­egy fél órán keresztül nagy volt a vendégcsapat nyomá­sa, és a sándorfalvi védelem hatalmas munkát végzett. Az utolsó tíz percben a hazaiak jöttek fél, több helyzetük adódott, amelyekből a szem­füles Hegedűs egyet kihasz­nált. így lett 2:1 a Sándor­falva javára. Jó: Tari, Gera II., Szabados, illetve: Gá­gyor II., Nagy, Süli. Hódmezővásárhelyi Hon­véd—Szegcdi Dózsa 3:1 (1:1). Hódmezővásárhely. A 20. percben a Dózsa egy 11-est kihagyott, majd a 33. perc­ben Károlyi góljával mégis­csak megszerezte a vezetést. Szünet előtt Bakacsi ki­egyenlített. Fordulás után a hazaiak rohamoztak. Ekkor Balogh és Bakacsi lőtte a gólokat BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: (Liebmann flelv.) Utoljára CJ—SZIN A VZLTÉSXEK W&ZIEU, - a közönség nyert /ImlfíwPIW Pontszerző mérkőzés előtt állt vasárnap a Szegedi Ken­J ^ * * * der NB l-es női röplabda-csapata. Az Újszegeden ját­szott mérkőzésen a Bp. Előre ellen már 2:0-ra vezettek a szegediek, de végül is 3:2-s vereséggel hagyták el a Pályát. Képünkön Miklós Ibolya leütését hárítja az egyik budapesti játékos Síkerek és halsikerek Szombaton és vasárnap há- (SZVSE) 49.22. Nők. 200 m: rom fronton is foglalkoztatták Ökrös (SZVSE) 29.7, távol: atlétáinkat Dragon (SZEAC) 475, súly: Gyulán, az ország minden Szabó (SZEAC) 10.30. részéből meghívott serdülő- A bajnoki viadal után ke­korú sportiskolások verse- rült sor a Hajdú, Szolnok, nyén indultak el a fiatalok, Csongrád megyék közötti vá­akik közül a szegediek jól lógatott ifjúsági viadalra, megálltak helyüket, és két mely atlétáink kiadós veresé­számban is győztek. Eredmé- gével végződött. Közvetlen nyeik: Fiúk. Távol: 2. Hajdú utánpótlásunk kérdése nem 628, kalapács (5 kg); 1. megnyugtató még akkor sem, Schweickhardt 48.00. 4x100 ha tekintetbe vesszük a szok­ni: 2. Szeged 48.7. Leányok, ványos nyári kieséseket. A Magas: 1. Sáti 148. verseny legjobb két eredmé­A megyei felnőtt bajnokság nye a szolnoki Hasznos Jú­~ újságírók? közepette. az ujrátol, az rült sor a várva várt ese­Oátenfittc S ! P^* ^^ f^- la^8rUgt2!érkÖaésér*- vasárnapi küzdelmei a káni- Ua 12.3 mp-es 80 m-es gátfu­h^v t^zkrSf leVŐ ^tabar Kai- Színeszek szerezték meg a ve- ^ miatt M elŐ2Ö napinál tó a debreceni Endrődi man — aki alig varta, hogy zető golt Színészek szereztek még gy^^ érdeklődés mel- Ilona 533 cm-es távolugró tel­a szegedi közönség elé lép- mag a továbbiakban a maso- tett folytatódtak Szegeden. A jesítményéhez fűződik. Me­hessen — az első tapsot ak- (ük gólt is Szdádi kapus ha- legszebb versenyt a 800 mé- gyebeli atlétáink jobb ered­kor kapta, amikor ravaszkás Iáit megvető bátorságú vető- teresek futották Kiemelke- ményei. Férfiak. 200 m: 1. Hi­jól ismert mosolyával, ka- dései ellenére. döbb teljesítmények. Férfiak: zó 23.6, 400 m gát: 2. Gyetvai Hiába — „győzött a sze- 200 m: Tóth (SZVSE) 23.5, 63.1, 5 km gyaloglás: 2. Pándi rencsésebb". És — amit a 800 m: Halász (Sz. Spartacus) 26:10.0, diszkosz (1.5): 2. Ne­szabadtéri játékok rendező- 2:00.1, Simonics (SZVSE) ményi 44.00. Nők. 800 m: 2. sége bizonyára irigyelni fog 2:00.7, Nagy (SZEAC) 2:04.7, Galambos 2:38.8, 80 m gát: 2. jó időjárásjelentéseinktől — 400 m gát: Simonics (SZVSE) Berényi 13.4. Pontversenyben: még csak eső sem zavarta 61.3, gerely: Laki (SZEAC) 1. Hajdú 147, 2. Szolnok 139, a rendezvényt. 56.15, kalapács: Lázár dr. 3. Csongrád 98. Csak egy szomorú esemény jött közbe — immár komoly­ra fordítva a szót és részvé­tünket fejezve ki — Salamon Béla fia halála miatt nem jöhetett el közénk. mondják, hogy rossz kriti kát írunk róluk. Hogy végül az erkölcsi győzelem a mi­énk legyen, lenyeljük a két gólt, amit tőlük kaptunk, és csak azért is olyan jó kriti­kát írunk, amilyen még nem volt! De kezdjük az elején lapját lengetve megjelent begördülő hintón A színészek után Berki Irón magyarnóta énekes és Laka­Mintegy 5000 főnyi közönség tos Géza zenekara szerepelt, előtt vonultak be a SZEAC- Majd az úttörő zenekar vo­stadionba a színészék hintó- műt végig mikrobuszon a sa­kon. Megszólalt a zene, s lakpályán és ezután került ekkor érte az első kellemes sor az első "mérkőzésre*, meglepetés a közönséget. A Káldor Jenő sportszerűen öl­korábbi évek Újságíró—Szí- tözott alakja vitte a színész nész meccseitől eltérően idén és újságíró gyerekeket a pá­minden várakozás ellenére lyára némileg lezseren álló jó volt a hangerősítő beren- dresszeikben. dezés A zene hangjaira a balettkar twisteló lányai fel­engedték a léggömböket, majd a közönség biztatása közepette a pályára szalad­tak a „stüszivadászok", s né­hányan több, többen keve­sebb sikerrel rádupláztak a ballonokra. Ezután lépett színpadra a fáradhatatlan és remek kon­feranszié: dr. Hegedűs János, hogy a továbbiakban távol­ságot nem ismerve stafétáz­zon a két lelátó előtt fel­állított színpadok között a pályán keresztül. A közönség hálás tapssal jutalmazta jól ismert művé­szeit, a szegedi színészeket és énekeseket. A leg­forróbb sikert azonban két­ségkívül két közismert pesti művész aratta. Erdódi Kál­mánt süg engedte le a kö­zönség a dobogóról, vastaps Ilyen előzmények után ke­N. F. Százötven induló a kajakversenyen A SZEAC országos ki írású m: 1. Harkányi (MHS), 2. Né­kajakversenyt. rendezett a Ti- meth (MHS). Portyacenu ser­szán az Ifjúsági Vízitelep dülö 2000 m: 1. Garamvölgyi előtt, amelyen a szegedieken (MHS), 2. Domonkos (MHS). kívül bajaiak és szolnokiak PK ifjúsági 5000 m: 1. Szeke­ie elindultak. A mezőny azon- res (Szolnok), 2. Tóth B. ban nem volt teljes, mert a (SZEAC). PK kettős ifjúsági legjobb szegedi ifjúsági ver- 5000 m: 1. Farkas, Pomázi senyzőők Budapesten szere- (Szolnok), 2. Dani, Pataki(Ba­30.: Kecskemét—SZVSE, pcltek. Ennek ellenére a két- ja). PK serdülő 2000 m: 1. VIII. ford., szeptember 6.: napos viadalon mintegy száz- Tihanyi (Kender), 2. Makrai SZVSE—Bp. Spartacus, IX. ötven résztvevő volt. (SZEAC), 3. Németh (Ken­ford., szeptember 13.: Bag- Érdekesebb eredmények: der). Ebben a számban tizen­lyasalja—SZVSE. X. ford., Nők: Portyakajak ifjúsági nyolcan indultak. K ifjúsági szeptember 20.: SZVSE— 2000 m: 1. Tóth G. (Sz. Ken- 5000 m: 1. KovácsL. (SZEAC), kőzéseire a következő idő- Sz. MÁV, XI. ford., szeptem- der), 2. Bullás (Sz. MHS). 2. Bózsó (SZEAC). PK serdülő Kisorsolták az NB II őszi mérkőzéseit Megtartottak az NB Il-es labdarúgó-bajnokság 1964. évi őszi idényében sorra ke­rülő mérkőzések sorsolását. A bajnokság keleti csoport­jában szereplő SZVSE mér­pontban és sorrendben kerül sor: I. forduló, júliusi 19.: KIS­TEXT—SZVSE, II. ford., jú­lius 26.: SZVSE—Békéscsa­ba, III. ford., augusztus 2.: SZVSE—Eger. ÍV. ford., au­gusztus 9.: Debreceni Dózsa —SZVSE, V. ford. augusztus 16.: SZVSE—Gyula, VI. for­duló, augusztus 23.: Izzó— SZVSE, VII. ford-, augusztus ber 27.: Nyíregyháza—SZV- PK serdülő 500 m: 1. Fenyve- 500 m: 1. Sőregi (SZEAC), 2. SE. XII. ford., október 4.: si (SZEAC), 2. Boda (SZEAC). Makrai (SZEAC). K kettős SZVSE—Kistcrenye, XIII. Kajak 500 m: 1. Jójárt (MHS), 1000 m: 1. Balázs, Flórián ford.., október 11.: Nagyba- 2. Nagy E. (Kender). K ifjú- (MHS), 2. Csányi, Iványi Au­tony—SZVSE, XIV. ford., sági 500 m: 1. Sövényházy rél (MHS). C 1000 m: 1. Fel­október 18.: SZVSE—Jász- (SZEAC), 2. Kordás (SZEAC). végi (MHS). 2. Harkányi berenv, XV. ford., október PK ifjúsági 500 m: 1. Kényé- (MHS). K 1000 m: 1. Csanye­25..- Bp. Előre—SZVSE, XVI. res (MHS), 2. Tóth G. (Ken- vácz (Kender), 2. Iványi Ká­ford., november 1.: SZVSE der). roly (Kender). —Miskolc, XVII. ford., no- Férfiak: K 10000 m: 1. Ivá- A pontverseny eredménye: némber S.: SZMTE—SZVSE. nyi Károly (Kender), 2. Csa- 1. Sz. MHS 522, 2. SZEAC 302, nyevácz (Kender). Cenu 10 000 3. Kender 190. A í. Szegedi H. 2. SZAK 3. Sz. Spart. 4. Szentesi K. 3. Alsóváros 6. Sz. Dózsa 7. Ruhagyár 8. Szentesi V. 9. Móraváros 10. Kisteleit 11. Szentesi H. 12. H. Vasas 13. Dorozsraa 14. H. Honvéd 15. Szóreg 16. Textiles 17. Sándorfalva Versenyen kívül: SZVSE H. W 15 19 2 3 24:13 12 16 8 5 3 28:13 21 15 9 2 4 47:14 20 15 9 2 4 28:16 ::3 15 8 3 4 21: 9 19 13 8 3 4 26:14 19 13 8 2 5 30:18 13 15 7 2 6 18:20 16 15 7 2 8 19:25 16 15 7 1 7 26:30 13 15 S 4 6 21:24 14 15 4 4 7 15.-22 12 15 5 1 9 18:24 11 4 3 8 19:36 U 3 3 9 12:27 9 2 5 8 12:31 9 1 2 12 12:40 4 1 4 5 31:19 » 15 15 15 15 Így kellett volna tippelni 1. Vasas—MTK 2 2:5 2. Dunaúiváro6—Borsod 1 23) 3. Egyetértés—Szállítók 1 3:0 4. Lang—Budafok x 2:3 5. Jászberény—SZMAV 1 2:0 6. Előre—Baglyasalja 1 4:6 7. Miskolci B.—Bp. Spart. x n a 8. SZMTE—Kecskemét 1 4:2 9. KISTEXT—Gyula 2 1:3 10. Békétcsaba—SZVSE 1 4:3 U. K. Lombik—Traktor 1 2:1 12. Budai Sp.—Győri Dózsa 1 2:1 13. ZTE—III. ker. TTVE 2 1:2 -rl 14. Székest. MAV—Pécsi B. 2 0:1 13 találatot 5 pályázó ért él, nyereményük 52 981 forint. Ezek közül egy pályázónak 13 plusz 1 találata volt, nyereménye a Jutalomalappal együtt 150 620 Ft. 12 találatot 64 pályázó ért el. a nyeremény szelvényenként 2751,25 forint. 11 találatot 891 pályázó ért eb nyeremény 197558 forint. 10 találatot 6619 pályázó ért el. nyereményük 44 forint. A 13 plusz 1. 13 és 12 találatos nyereményösszegek- kifizetése 9 és 11 és a 10 találatosaké július 7-töl kerül kifizetésre. (MTI) DÉL-MA GYA RORSlAG A Magyar Szocialista Monkás­Dárt Csongrád megye) é» Szege* városi bizottságának lapja. Megjelenik aétrö klvételévta mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Főszerkesztő: at. Lökte Zoltán Szerkesztőség: Szeged. Magyar ranáv'-'vztár­saság Otja 10. Telefan: 8S-39. 80-02 Éjszakai telefon: 85-06 Klad|a a Csongrád Megye) Lapkiadó Vállalat Felelős ktado: Kovára László Kiadóhivatal: Szeged, Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. az. Telefon: 35-00. 31-la. 'Beküldött kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyotnia Szeged! Nyomda Vállalat Szeged. Kárász a 8. " INDEX K ms renesztlk » ilsongrao megyei postahivatalok. Előfizetést dll egy hónapra 12 Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és kéz­besítő néL 6 DÉL-MAGYARORSZÁG K«dd. MMr Mm »