Délmagyarország, 1963. október (53. évfolyam, 229-255. szám)

1963-10-08 / 235. szám

12 DÉL-MAGYARORSZÁG Vasárnap, 1963. október fc ír '3 Ss: KISTEXT—SZVSE 2:2 (1:1) N"B II-es labdarúgó-csapa­tunk vasárnap Budapesten a következő összeállításban ját­szott: Budavári — Möszmer, Halász, Agócs — Balázs. Kar­sai — Vörös, Kocsis, Rábay, Biltsik, Kalmár. Az SZVSE végig nagy fölényben volt, de a helyzetek kimaradtak. Gól­lövő: Borbély. Hus. illetve: Kocsis (1 l-esből). Biltsik. A szegediek közül Agócs. Vörös, Kalmár és Rábay játszott>a legjobban. II. MEDOSZ-ÜTC 3:0 (2:0) . Hódmezővásárhelyi stadion, 1800 néző Vezette: Almási. MEDOSZ: Tóth — D. Sza­bó, Holubán, Simicska — Sepsei, Bakos — Boros, Zsó­tér, Rischák, Nagynémedi, Szán ka. UTC: Bacsa — Révész, Farkas. Hegyes III. — Ko­vács, Siha — Ábrahám, Var­ga, B. Kovács, Hegyes IL, Galambos. Alacsony színvonalú, gyen­ge játék folyt a pályán, alig lehetett néha egy-egy for­más támadást látni. A 6. percben Zsótér 12 méterről megszerezte a vezető gólt A félidő előtt valamivel Nagy­némedi vitte fel a labdát és még Bacsót is kicselezve a kapuba gurított 2:0. Szünet után sem változott meg a játék képe. Az UTC védelme még csak tartotta magát fe­dezetei axmbon pontatlanul adogattak, és a csatárok sem tudták n labdát tartam. A harmadik gól a 35. pereben esett: Boros beadását Zsótér a 16-osról rálőtte, s a meg lepett Bacsa kezéről a léc alá vágódott a labda Zrínyi Péter Négy bajnokjelölt a kézilabdában Újabb CSOrba a hínsáven Szegeden csak megyei ké­zilabdái-csapatok vannak, és így érthető, hogy ennek a sportagnak a hívei most nagy érdeklődéssel kísérik a baj­nokság hajráját A megyei küzdelmekben eddig a szege­diek bizonyultak a legjobbak­nak. A férfiaknál a Szegedi Előre és a SZEAC, a nőknél pedig a SZEAC és a Móravá­rosi Kinizsi szinte egész éven át. végig fej fej mellett ha­ladt, és most ez a négy együt­tes a bajnokság esélyese. Külön érdekesség, hogy az elsőség kérdése vasarnap, az utolsó fordulóban dől el, még pedig két rangadón. Október 13-án játsszák ugyanis a SZEAC—Előre férfi, valamint a SZEAC—Kinizsi női mér­kőzést A megyei bajnokok osz­tályozókon vesznek reszt. Az edzők úgy mondják, idén könnyebbek lesznek az osz­tályok, mert a déli csoport­ban budapestiek nem indul­nak. Bács, Békés, Szolnok és Csongrád megye férfi és női bajnokai küzdenek majd az NB II-be való jutásért AZ EGYIK CSAPAT A NÉGY BAJVOKJELÖLT KÖZÜL. A Mó­ravárosi Kinizsi nói együtteséről vasárnap délelőtt készült a kép. a Textilművek elleni mérkőzés után. A Kinizsi 4:0-ra győ­zött, s ezért a csapat tagjai vidáman áltak a fényképezőgép elé. Balról Jobbra (állnak): Huszárné, Bodóné, Szécsiné, Heté­nyi. Tanácsúé, Csaláné (guggolnak): Baloghné, Tompané, Sze­lesne. Kiskunhalas—Építők 3:1 (1:0) SZAK-pálya, 300 néző. Ve­zette: Szlancsik. Kiskunhalasi MEDOSZ: Nagy — Tóth II.. Várhegyi, Mester — Hornyak, Tóth L — Csermák III.. Hődör, Va­nyiska, Jáker, Csermák IL Szepedi Építők: Apjok — Török, Molnár, Veréb — László, Somogyi — Kiss II ­Sonkó, Hornyák, Tóth Gy„ Lakatos. Eleinte az Építők támadott, de a vendégek jól lövő csa­táraik révén veszélyesebbek voltak. A szegediek közül Sonkó a kapufát találta eL Szünet előtt néhány perccel Jáger a hazaiaknak megsze­rezte a vezetést. A második félidőben sem változott meg a játék képe; a halasiak jóval veszélyeseb­bek voltak a kapura, mint az Építők. A 15. perc­ben Vanyiska védelmi hibából növelte csapata előnyét, majd tíz perccel később Tóth Győ­ző szépített 2:1 a MEDOSZ javára. Kezdés után Jáger mintegy 30 méterről óriási lövést zúdított meg a kapu jobb felső sarkába, s így ala­kult ki a 3:l-es végered­mény. A vendégek minden tekin­tetben felülmúlták ellenfelü­ket, és biztos győzelmet arat­tak. Feltűnt a jól lövő Jáger és az egykori szegedi NB l-es játékos, a veterán Hődör is. Az Építők most gyengén ját­szott Harmat László Tégta Ferenc újabb sikere Budapesten szombaton a GSE országos versenyén Tég­la Ferenc, az SZVSE serdülő korú versenyzője a másfél­kilós szerrel megrendezett diszkoszvetésben 54,36 méte­res legjobb serdülő országos eredménnyel győzött. Rajta kívül az ifjúsági Antal An­dor (SZVSE) a 3 km-es gya­loglásban 14:41.0 mp-es ered­ménnyel tett első, A mikor a SZEAC NB I­es labdarúgó-együttese rosszul szerepel — ez Is többször előfordul —, a ve­reség után nem egy vérmes szurkoló jelenti ki: -Többet nem jövök ki a meccsre!* Aztán a legközelebbi mérkő­zésen mégis újra ott van, mert bízik abban, hátha most jól játszik a szegedi csapat. Így vannak ezzel a szegedi futballrajongók ak­kor is, amikor a magyar vá­logatott újabb nemzetközi küzdelmére kerül sor: re­ménykednek a sikerben. Már elég hosszú ideje tart ez a reményteljes várakozás, amit sajnos nem követett elégedettség. Most pedig a Magyarország—Jugoszlá­via négyes labdarúgó-tornán egyedül az utánpótlás-válo­gatott győzött, Szegeden, az is szerencsével, de rossz já­tékkal. Ifjúsági csapatunk — amelyben a szegedi Linka játszott balösszekötőt — szintén kikapott 2:0-ra. A B válogatott pedig — kár, hogy a szegedi Kürtösit, aki korábban már igen jól sze­repelt a csapatban, csak az első félidő végefelé állítot­ták be — nagyon elégedett lehet a döntetlennel. És ami a "legjobbak", az A váloga­tott szereplését illeti: szé­gyenteljes teljesítményt nyújtott. Nem a számszerű eredmény, a 2:0 jelenti a sú­lyos vereséget, hanem az a rossz játék kedvetlenítette el a nézőket, amit a televí­zió képernyőjén láttunk. Belgrádban helyenként ki­nevették és kifütyülték — sajnos joggal — a magyar színeket képviselő csapatot és az ilyen kudarcot nem hagyhatjuk szó nélkül. Mi volt a hiba? Elsősor­ban a csatársor, különösen a belső hármas érthetetlen kö­A Kistelek és az Alsóváros idegenben győzött Küzdelem a hullámokkal A szegedi városi kajak­kenuezövetség szombaton és vasárnap rendezte meg idényzáró hosszú távú ver­senyét a Tiszán. A folyam­bajnokságnak nem kedvezett az idő. Különösen a szomba­ti futamokat bonyolították le mostoha körülmények kö­zött A viharos erejű szél miatt a víz erősen hullám­zott, nem egy hajóból kibo­rultak a versenyzők. Dicsé­ret illeti a szegedi kajakoso­kat, mert a rossz időjárás ellenére is majdnem mind­annyian részt vettek a ver­senyen, melyet a tápéi híd és a volt vasúti híd között bonyolítottak le. Nők: Kajak—1 felnőtt, 16 000 m: 1. Nagy E. (Ken­der) 57 perc 53 mp, 2. Vö­rös T. (MHS) 1 óra 02 pere 33 mp. Portyakajak—1 ser­dülő, 10 000 m: 1. Ken veres (MHS) 1:13.06, 2. Bullás (MHS) 1:13.46. PK—1 ifjúsá­gi, 10 000 m: 1. Tóth Gabri­ella (Kender) 1:05.05, 2. Csu­kás (SZEAC) 1:05.17. K—1 ifjúsági 4000 m: 1. Jámbor (Bp. Elektromos) 20:14, 2. Kordás (SZEAC) 21:41. Férfiak. PK—2 serdülő, 10 000 m: 1. Balogh. Né­meth (Kender) 52:01, 2. Mak­rai, Tari (SZEAC) 52.48. K—1 ifjúsági, 12 000 m: 1. Kovács (SZEAO 1:01.44, 2. Bozó (SZEAC) 1 D2.02. PK—1 ifjúsági, 12 000 m: 1. Teku­lics (SZEAC) 1:05.17, 2. Sin­kó (Kender) 1:06 Portyake­nu—2 serdülő, 10 000 m: 1. Garamvölgyi, Tölcséres (MHS) 1:02.55, 2. Báhr, Far­kas (MHS) 1:03.55. PK"—1 serdülő, 10 000 m: 1. Sőregi (SZEAC) 55:56, 2. Tihanyi (Kender) 56:25. K—1 felnőtt 16 000 ím t, Flórián (MHS) 1:18 24, 2. Iványi Károly (Kender) 1:91.48. S=0=R=0=K=H=H=N= Szegeden rendezték meg az asztaliteniszezők megyei tízek bajnokságát. Felnőtt férfiak: 1. Nagy László. 2. Kalmár, 3. Nagy Tibor (mindhárom Sz. Kender). If­júsági fiúk: 1. Kalmár, 2. Szűcs (Sz. Ruhagyár), 3. Bauer (Sz. Vörös Meteor). Felnőtt nők: 1. Csikós E. (Sz. Spartacus), 2. Bodóné (Sz. Spartacus). 3. Újvári (Sz. Kender). Ifjúsági leányok: 1. Újvári. 2. Rózsa, 3. Győrfi (mind Kender). * Holnap, szerdán NB l-es férfi asztalitenisz-mérkőzés lesz Szegeden, amelyen a Szegedi Kender' a BR.ESC csapatával találkozik. A já­ték a Dugonics utcai iskola tornatermében este fel 7 óra­kor kezdődik. * Kettős vereség röplabdá­ban. A teát tae&xki NB l-es csapat idehaza vereséget szenvedett: Bp. Építők—Sz. Spartacus 3:0 (2, 12, 10). Bp. Utasellátó—Sz. Kender 3:1 (II, 2:15, 10, 3). * Tatabányán rendezték meg az országos vidéki ifjúsági súlyemelő csapatbajnokságot, melyen a Szegedi Spartacus Benedek János, Nagy Béla, Takács János. Szabó Imre, Nagy Gyula, Trám Lajos és Ördög István összeállítású csapata a Szombathelyi Ha­ladás mögött a második he­lyen végzett. * Vasárnap Budapesten új­rajátszották az OSC—SZEAC NB l-es férfi kosárlabda­mérkőzést. A szegediek, bár vereséget szenvedtek, egy pontot a szabályok értelmé­ben kaptak, s így bennma­radtak a legmagasabb osz­tásba* A megyei labdarúgó-baj­nokság vasárnapi mérkőzé­sein a legnagyobb meglepe­tést a Kisteleki TE és az Al­sóvárosi MÁV csapata okoz­ta, mert mind a kettő ide­genben nyert. Meglepő ered­ménynek számít a Szó regi Rákóczi első győzelme is. Szegedi Honvéd—Szentesi Honvéd 5:0 (1:0). Szabad­ság tér. Vezette: Halász. A megyei honvédrangadón a szegediek csak a második félidőben bizonyultak jobb­nak. A szentesi csatársorban nem volt elég átütőerő. Gól­lövő: Sajtos 2, Szél, Somogy­falvi, Rácz. Kistelek—Szegedi Textil­művek 2:0 (1:0). Textiles-pá­lya. Vezette: Szélpál. Csap­kodó, sokszor tervszerűtlen játékban a KITE némi sze­rencsével győzött. A kél gólt — az első félidő 12. percé­ben és a mérkőzés utolsó percében — Szűcs szerezte. — Ifjúsági: Textiles—Kiste­lek 4:1. Szegedi Dózsa—Szegedi Ruhagyár 1:0 (0:0). Hunyadi tér. Vezette: Honfi. A Dózsa lényegesen többet támadott, mert a gyári csapat védeke­zésre rendezkedett be. Ások helyzet közül csak Slezák tu­dott kihasználni egyet a má­sodik félidő 26. percében, s ezzel eldőlt a mérkőzés sor­sa. — Ifjúsági: Dózsa—Ru­hagyár 5:0. Szegedi AK—Hódmczőv i­sárhelyi Vasas 4:0 (1:0). SZAK-pálya. Vezette: Nagy. Az első félidőben gyenge volt a játék. Az első gólt az 5. percben Nagy Zsigmond szerezte. Szünet után meg­élénkült az iram, a SZAK sok gólhelyzetet dolgozott ki. Ekkor a 10. percben Tóth I., majd a 12. és a 45. percben Rovó lőtt gólt. — Ifjúsági: SZAK—Vasas 13). Alsóvárost MÁV—Szentesi Kinizsi 3:2 (2:0). Szentes. Vezette: Lenkei. Nagyon iz­galmas, élénk iramú és he­lyenként durva mérkőzést Vívott a két csapat. Az alsó­városiak vezető gólját a 10 percben Horváth szerezte, majd a 29. percben Dudás nöuette az eknyt Szünet után a 17. percben Bíró, a 32. percben Gazsi lőtt gólt a szentesiek közül, s ezael 2:2-re alakult az eredmény. Utána két szentesi játékost kiállított a játékvezető. A győztes gólt Pacsika egyéni játék után az utolsó perc­ben rúgta, nehéz szögből, tá­volról leadott nagy lövése talált a kapuba. — Ifjúsági: Alsóváros—Szentes 6:0. Dorozsma—Szentesi Helyi­ipar 4:0 (!:0). Dorozsma. Ve­zette: Jármai dr. A tovább fiatalított ós egyre jobb for­mába lendülő hazai csapat nagyon jól játszott, és ilyen arányban is megérdemelten nyert. A dorozsmai csapat­nak sok gólhelyzete volt, a szentesiek támadásai nem sok veszélyt jelentettek a kapura. Góllövő: Abranov (1 l-esből), Joó, Joó, Lajkó. — If j úsági: Dorozsma—Csong­rád 0:0. Hódmezővásárhelyi Hon­véd—Sándorfalva 1:1 (1:0). Sándorfalva. Vezette: Forián L. Közepes színvonalú, he­lyenként gyenge játékban igazságos eredmény szüle­tett. A vezetést az első fél­idő közepén a honvédek sze­rezték meg. amit a második félidő 8. percében Hegedűs 1 l-esből lőtt góllal egyenlí­tett ki. Szőre*—Szegedi VSE II. 2:1 (0:1). Szőreg. Vezet ie: Szopori. Az első percekben az SZVSE-bőI Bakos keze el­tört, és ezért a vasutasok vé­gig tíz emberre] játszottak. A szőregiek sok veszélyes tá­madást vezettek, a gólokon kívül még három kapufát is lőttek. Meglepetés volt a s2öregieknél az ismét csata­sorba állt, már 38 éves Bárá­nyi Imre csupa szív, lelkes játéka. Góllövő: Kókai, Se­bők B., illetve: S'zalai. — If­júsági: SZVSE—Szőreg 3:0. A MEGYEI BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Móraváros 9 24: 3 18 2. Sz. Spartacus 9 25: 4 15 3. SZAK 9 22: 6 13 4. Sz. Dózsa 9 25:12 12 5. Alsóváros 9 19:13 12 6 SZVSE II. 9 18:10 10 7. Szegedi H. 9 24:14 19 8. Dorozsma 9 14: 9 10 9. Kistelek 9 16:17 9 10. Sz. Ruhagyár 9 15:19 9 11. Szentesi K. 9 12:16 H 12. Szentesi H. 9 15:21' 8 13. Sándorfalva 9 10:25 6 14. H. Honvéd 9 15:35 6 15. Szentesi H.-ip. 9 9:14 5 16. Sz. Textil 9 9:19 4 17. Szőreg 9 8:30 •1 18. H. Vasas 9 7:27 3 így kellett volna tippelni 1. Jugoszl.—Magyaro. 1 2:6 2. Papa—PVSK 1 1:0 7. Esztergom—Hl. ker. 1 3:0 4. \eszpiem—ZTE 2 0:1 5. Kap. Horiv.—Budai Sp. 1 3:0 6. Kisterenj e—Eger 1 3r2 7. Baglyasalja—Nagybát. 1 1:0 í. Juvemus—Fiorentina x 1:1 9. Mantova—Torino x ü:0 10. Modena—Bologna 2 1:4 11. Roma—Lazio x 0:0 12. Sppl—Inter. 2 0:1 12 találatos szelvény nem volt. Az I. nyeroosztályban 35-en értek el u találatot. A nyere­ményösszeg egyenként 7035 Ft. A II. nveröosztályban 468-an ének e! 19 találatot. A nyere­ményösszeg egyenként 526 75 Ft. A tll. nycrőoiztályban 3614-en értek el 9 találatot. A nyere­ményösszeg egyenként 91 25 F'. Mindbárom osztály nyeremé­nvett oktéber 17-tfll fizetik ki. (MTT1 rülményeskedése. lassúság* pontatlan labdakezelése és góliszonya. Például, Albert az üres kaput sem tudta el­találni és a jugoszláv 16-06«ál mindhármójuknak mintha időnként földbe gyökerezett volna a lábuk. Göröcs a jobb­szélen nem találta helyét, egyedül dr. Fenyvesi igyeke­zett, de ő is eredménytele­nül. A védelemből csupán Sárosi emelhető ki. Szent­mihályi néhány szép védése mellett többször bizonytalan volt. Előfordulhat, hogy egy vá­logatott csapatnak sem megy a játék, mert nincs meg a kellő összeszokottság, a baj­nokság okozta fáradalmak ütköznek ki, de a lelkese­dés hiányára nem lehet ma­gyarázatot találni. Márpe­dig ezúttal szív nélkül ját­szott a magyar együttes. Két­ségtelen, hogy a szövetségi kapitány és az edző nem játszhat a válogatott helyett és a csapat rosszul szerep­lő tagjai felelnek passzív tel­jesítményükért. Felelőssé­gükre apellálni is kell, hi­szen egy ország sportérdeke­it képviselik, amikor az a megtiszteltetés éri őket, hogy nemzetközi mérkőzéseken vesznek részt. Ugyanakkor — ezzel párhuzamosan — a szakvezetők is mérlegeljék mélyrehatóan: jók voltak-e a taktikai utasítások, vagy azokat miért nem tartották be? A magyar labdarúgás Jé hírnevén ismét csorba esett Csak a remény maradt. Jog­gal teszik fel a kérdést a szurkolók: meddig várjanak a sikerekre? „„ M. T„ TÁBLÁZATOK — EREDMÉNYEK NB II 1. SZVSE 10 22: 9 16 2. Kecskemét 10 26: 8 14 3. Eger 10 18:11 13 4. J. Leheí 10 20:14 13 5. SZMTE 10 24:15 12 6. Gyula 10 21:18 12 7. Ny. MSE 10 23:21 12 8 Izzó 10 21:17 II 9. B. Spartacus 10 19:21 11 10. Kisterenye 10 17:17 10 11. Baglyasaíja 10 14:25 9 12. M Bánvász 10 1335 9 13. Bp Előre 10 13:12 8 14. KISTEXT 10 14:15 8 15. Nagybátony 10 7:10 7 16. D. Dózsa 10 15:27 7 17. Sz. MÁV 10 17:25 5 18. Békéscsaba 10 9:23 3 Kisterenye—Eger 3:2. Imi —Gyula 5:4. Békéscsaba— Kecskemét 0:2. Debrecen—a Jászberény 1:6. Bp. Sparta­cus—Bp. Előre 1:0. Szolnoki MTE—Miskolc 2:1 (1:1). Bag­lyasaíja—Nagybátonv 1:6. Nyíregyháza—Szolnoki MÁV 3:3. NB TN 1. H. MEDOSZ 9 22: 6 15 2. KTE 9 17: 8 14 3. Kiskunhalas 9 21:13 11 4. Marti'ú 9 19:13 11 5. B. Honvéd 9 19:14 11 6 B. VTSK 9 17:11 10 7. Csongrád 9 15:13 10 8. Makó 9 15:16 10 9. Sz. Építők 9 16:15 9 10. J. Vasas 9 13:19 8 11. Nagvkőrös 9 12:18 8 12. UTC 9 12:22 7 13. Mezőtúr 9 21:25 6 14. Orosháza 9 14:23 5 15. Mezőhegyes 9 12:23 5 16. T. Vasas 9 10:16 4 Csongrád—Nagykőrös 2:0. Kecskemét—Jászberény 2:L Makó—Tfirökszentmiklóx 2r0. Martfű—Békéscsabai Honvéd 3:3. Mezőhegyes—Mezőtúr 2:2. Orosháza—Békéscsabai VTSK 2:L Férfi segédmunkásokat 'zőregi palackozó üzemünkben állandó mun kára azonnal alkalmazunk. Jelentkezés: Pincegazdaság, Szeged. Tábor u. 3. sz. S 83952 DÉl-MAGYdROASZéltf A Magvar Szocialista Munkás­párt Cvoagrád uieg.yet es. S/eged városi bizottságának lapja. Megjelenik nctfö kiveteievel mindennap. Szerkeszti a szerkeszti biznttsM Főszerkesztő: tlr. Lfikiis ZoltAn Szerkesztőséé Szeged. Magyat Tanácsköztár­saság útja Í0 Telefnn: 35-35. 35-OJ Éjszaka) teieíon 35 06 Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó vállalat Felelős kiadó: Kovács László Kiadóhivatal: Szegei. Klauzál tér 8. Telefon: 35-00. 31-18. (Beküldött kéziratot nem őrzünk mee es nem adunk i ssza., * laoot nyomja t Szegedi Nvorrda VállaJat Szeged Kárász u. 8 NDEX 25 053 Teneszük a Csongrád megyei postahivatalok Előfizetési díj egy hónapra ÍZ Ft. F.löfizethető bármely postahivatalnál e