Délmagyarország, 1963. április (53. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-23 / 93. szám

Dél-magtarorstág Szerencsé* győzelem ­Kedd. IM& április » * ív' . . , ^ ,...... ^ Az UTC biztosan győzött Tatabánya-Szeged 1:0 (1:0) a Szentesi Honvéd ellen Tatabányán tízezer néaső előtt Radó játékvezetése mellett találkozott a két csapat A SZEAC az eltiltott Sándor és a hétközben meg­sérült Gilicz nélkül állt ki. Tatabánya: Gelei — Törö­cstk II.. Hetényi, Szepesi — kovács, Laezkó — Pásztor, Bíró, Nagy, Csernal. Deli. SZEAC: Tóth — Szabó, Partöró. Kürtösi — Dezsófi, Kővári — Makrai, Nemes, Hajós, Reményi k, Pedyvás. Tapogatózó játékkal telt el az első negyedóra. , Csernal fejesét Tóth «sé­pen védte, majd Nemes fölé lőtt. • Lassúak voltak a szegedi támadások, s így ' a hazai' védők mindig, jókor léptek köebé! A 18. percben Bíró lövését Tóth kiejtette, de a kapus végül is megkaparin­totta « labdát. A következő percben Hajós is lőtt, de Gelei hárította a veszélyes labdát Nemes kétszer is a kapu közelébe került, de mind a Kétszer hibázott „ A ti perebea Polyvás hagyta U s mérkőzés leg­nagyobb helyzetét: Ez .a mérkőzés is igazolta, hctgy megfelelő csatárok As Csongrád megyei Labda- néző. Vezette: Megyeri. Sán- a 1L percben B. Kovács i 1 tfrv-K^ ir>ralr txú cr uacámani ' rlrxt-fnlnra • Tfírfln • «'• n nélkül nem lehet mérkáarét • vasárnapi dorfalva: Gémes - Vígh, rezte, majd ismét B. Kovács megnyerni A mez^v Leo- «»6rkózes»i közül kiemelke- Bezdán, Farkas — Hegyi, és Fehér jobbja Demófi ^rét kitüht ** °l«*«edi TC-Gzen- Gera II. - Kiss II., Hegedűs, némileg kőzés végig sportszerű retek között zajlott La. és Fehér lőtt gólt 3:0. Utána kiegyenlítődött a még Portörő Kővári Re- 14,51 ™Bwa taiaikozo, ame- novacs, üzaoadcs, KUSS I. játék, és szünet előtt öt ményik és Makrai ÍTa iT lyen ^ oIyan ^^ SZAK: Pigniczld - Sebő, perccel Piroska szépített az tékvezetó kitűnően búSsko- kmatí- ^ m<* « tavaszi Födi, Llppai — Szabó, dr. eredményen. A második íél­dott. idényben eddig veretlen Horváth — Benkóczi. Janka időben ís a hazaiak bizonyul­, volt A nagy érdeklődéssel dr., Nagy Zs., Tóth, dr. Adá- tak jobbnak. Az UTC-nek Előmérkőzésen a Tatabá- vári mérkőzés a hazaiak nyi. Az első félidőben a sze- most is több jó helyzete adó­A SZEAC nem érdemelte nya jj a SZEAC IL. ellen birios győzelmét hozta. s vereséget, a dön­tetlen eredmény igazságo­sabb lett volna. 3:1 (1:0) arányban nyert Kertes Mihály Vasárnapi eredmények: Sándorfalva—Szegedi AK 1U (0:0). SZAK-pálya, 500 99 Kézilabdamatiné99 Újszegeden Régen az volt a szokás egész délelőttös műsor. Estei gedi csapat támadott többet, dott. de csak egy gól esett: és sok hely zetett kihagyott a 14. percben Solymár ál­a csatárok határozatlansága lította be a végeredményt miatt A játéknak ebben a 4:1. Az újszegedi csatárok szakaszában a vendégcsapat igen jó napot fogtak ki, sok­csak időnként rohamozott, szor zavarba hozták a szen­Szünet után a szél a Sán- tesi védelmet, a csapat győ­dorfalvát támogatta. A 10. zelme ilyen arányben is percben egy kapufáról visz- megérdemelt. — Ifjúsági: szapattanó labdát Kiss I. a SZEAC—UTC 5:2. hájóha továbbított 1:0 a Harmai László Sóndorfalva javára. Tovább- SzenteSl Kinizsi-Szőregl ra is a Sándorfalva tama- R4kóczi 3:0 (0:0). Szentes­Mont aratta idei első győ­Szageden, hogy a Kálvin téri nyilván vissza lehetne csa- Beimét a Szegedi Építők ._ _ _ ,-„ .„-,„ kézilabda-pályán . , vasárnap lógatni a nagyon megfogyat- férficsapata is. Első. két. alt. dott. mégis a befejezés előtt. ^odmeróvi^rheiw Hm. már kora reggel megkezdőd- kcaott közönséget, és nem kalommai a SZEAC ré a hat perccel dr. Janka sza- Xw+iIh ír w tek a mérkőzések, es leg- üres nézőtér előtt játszaná- Hódmezővásárhelyi Honvéd, badrúgásával a SZAK ki­többször csak a délutáni nak a csapatok. ellen alulmaradt a hajnok- egyenlített 1:1. —.Ifjúsági: SS vsr7 érákban fejeződtek be. Hat- A vasárnapi találkozók Csapat, s most is nagy küze SZAK—Sándorfalva 8:0. m^£árh«ivf HOa" bét játék is lebonyolódott, közül egyébként a Sándor- delem után nyert a Hód- rvt -rr-_c " ré legtöbbször nagyszámú falva okozott nagy meglepe- mezóvásárhelyi Textiles el- „„ /«.ii r^ . közönség szurkolt a csapa- trét, mert a lelkesem küzdó len 17:13-ra. A móravárreri 0H®BvM .1,r(37r toknak. De a Kálvin téri falusi leányok 8:7 (3:7) nők ezúttal a Szentesi Kini- f^L"*?6- Vezett^:. Tbth­páiya. amely tizenkét évvel arányban nyertek a Kábel- zsit győzték le. számszerint ÍT M^^ — Kevesz, iar­ezelőtt etoó otthona volt gyár ellen, ré ezzel megrae- 9.4-re. Vereséget szenvedett Vasas M FELNŐTT 1. Móraváros 2. Szentesi K­3. SZAK 4. Újszeged 5.' Szőreg " 6. Alsóváros 7. Sandorfalva 21 _____ __ _ ____ _ __ _______ _ _ _ Kovács, átesel^ magát a védőkön, a lotóUbdl-ep^rt- ^zték 'a"m^yei bajnok^- a^nt^^^riilgy^tt^ F|bfr' ^Yf55' ^ na? már csak a múltéi A ban első győzelmüket ü^ is , Szegedi EnórétólArny- J' ^ cíü!" -grundot* beépítették, ré látszik, a sándorfalvi kézi- oldala a vasárnapi forduló- ~ ^^ r1^ helyett* me^pült az újree- 1-bdások Ugyanolyan jói nak. hogy ismét elmaradt ^^ih ^ eiA^t,-.^?^ ull^&J? kisstadion. Már egy éve megállják majd helyüket a egy mérkőzés, mert az UTC- F^eJ ^ Üiau w^í Yíl. .Jól birtokukba vették a pályát megyei bajnokságban, mint pályára kiírt UTC-SZEAC J™"* ^ — talált lövése a kapu jobb a ^^bd^^ de eddig a sándorfalvi Labdarúgók... találkozóra a hazaiak kevré Y^^^ÍiTLY®^^ ~ « L. -** Kiilönösen karnisuk Ahra- lalanták ma* A* mOdaSOkkal kezdett. ÖS efl- 14. Sz. Textil 8.' Szentesi H. 9. Dorozsma 18. Ruhagyár 11. Sz. Spart. 12. Sz. Dózsa BAJNOKSÁG 28 Í 18 1 28:18 M 21 13 1 7 37:25 27 4 8 23:19 28 4 -37 :13 25 7 23:25 23 7 31:29,21 8 30 J3 21 7 StriS 28 8 24 37 20 9 36 37 1* I 25:32 19 3 J« 37:31 17 3 9 19:4« 17 5 18 20^1 13 21 11 20 8 21' 9 20 9 8 20 9 21 7 21 7 20' 7 20 T 20 « 30 5 arányban nyert Versenyen mérkőzés sorsa. Az első gólt SZVSE a Irivül: 21 13 4 ' 4 4338 38 , , . . , „ _ a KcziiaDadzcK, ae nwis «» uiuimuisu,... usieiivuzuia a uoz<u«z kxs ^kAban kötött kt Krt ^ sohasem rendeztek ott Különösen kapusuk, Abra- játékossal jelenték meg. Az „, .w; 15 H vasas 20 5 3 12 14 33 u perc rwUva Kővári kiegyen- ^ érdekre bajnoki mű- hám Róad tűnt ki, akinek UTC-SZEAC férfimérkózé- K^L^^ 'JI^ 5! 3 í íi íiiS 5 Hihetett volna, de biztos ^ vaslap. Négy a másoak félidőben nem le- ser, az egyetemi csapat 30:1« _ , megyei ré két városi mér- hetett gólt dobni! _A nwodik fötoó r per- ^^ j4teottak, élénk ér- , oeben Szabó megserült deklődré mellett. Már aök­.04 percig a pálya ssflén szor bebizonyosodott, hogy ápolták. a közönség érdeklődén? a majd a joMwaélne álh, de kézilabda-mérkőzések iránt csak statisztálni tudott- Az esak akkor mutatkozik meg, utolsó húsz percben állandó ha agy pályán több mérkő­szegedi fölény alakult ld. de zést rendeznek. Ea*rt lenne gól nem esett. helyes, ha a vezetők meg Egyenrangú ellenfelek tudnának egyemi, ré a kás­küzdöttek a pályán. A mér" stadionban máskor is lenne Ax chS roplabcfartiérkffzéx t í-m.:A* mmmrnmmm­Tizenegyessel vesztett a Vasu'as, döntetlent ért el az Építők így kellett Tóba tippelni! Labdarúgó-mérkőzés ak adá I yversen nyel Eddig úgy tudtuk; h««yaz Ismételjük: varos: bajncSd NB l-es játékosok minden mérkőzésen történt meg a tekintetben felülmúlják a fenti eset Nem nagy dolog városi bajnokságban szerep- az egész, de aligha hinnénk, lő csapatok tagjait Kétség- hogy ilyesmire NB l-es, telén, hogy óriási különb- vagy NB II-es játékos vál­ság van játéktudás szem- lalkoák. pontjából az élvonalbeliek M. K. javára, ré szinte nem is le­het összehasonlításit, tenni a két véglet között Mégis fi­gyelemre méltó volt a Ju­ta—MEDOSZ városi mér­kőzésen hogy amikor a labda * második felidő kö­zepén az UTC-pályáról a kerítésen kívülre került, és nem volt senki sem, aki visszadobja a pályára. Jó­járt János, a MEDOSZ bal­szélsője -egyből- kifutott a Játéktérről, átlépett a néző­teret elhatároló dnótkeríté- ü prrli^MlIan sert, majd biztosan vette a második akadályt is: fel­mászott a kőkerítésre, ré máris kinn termett a Úrét u találatét szélen. Gyorsan visszadobta Az <*y raelvényre Jutó nyere­a labdát utána vissza tor- ményessMg 987* forint. 18 taU­nazta magát a két kertté- latot »n. 8 találatot podig «28 sen, « többiek megvárták, togaéé « * Ai owbbiek m. amíg visszaért ré peo-tdo- u. utobbtaic ~ folytatódott « játék. t. 3. a 4. UJpootj Dózsa—Gyór Szombath—HonvCd SBTC—Dorog POca—Komló Tatabánya—SZEAC 8. Egyotértáo—Ozd 7. nVTK—MVSr «. EVTK—Dunrav. a I Kaposvár—ICAV-DAC IS. TTE—MTE 11. Modána—J uvsntos U találatos akadt. 1 14 * 1:1 2 13 1 2* 1 1:0 2 83 NB-« labdarúgó-csapata- csak tiaenegyes góllal hűt Vasárnap idegenben tett. Az egyetlen gólt Papp szerepeltek. Érdekes. hogy lőtte. a SZEAC az SZVSE ré az A Szegedi Építők—Ceglédi Építők is'.csak egy-egy gólt VSE mérkőzésen a ceglédi­kapott. mégis a három ta- ek szetezték meg a veae­láikozó hat pontjából csak e&yét hoztak haza Szegedre. • Az Építők ismét döntetlen ei, s így az játszott húsz bajnoki ózréébő] tizehegy vég­ződött pontosztozkodással. tést- amit Vörös egyenlített lp. 'Építők—CVSE 1:1 (0:0). Az Apjok r— Seres, Molnár, Hegedűs — Veréb, László Tóth Gy., Vörös, Hor­nyák, Sonk<£ Kalmár össze­állítású szegedi csapatból (Uebmonn Mv.) Szegeden vasárnap játszották az idei első szabadtéri Jü röplabdamér kőzést. Az NB l-es női találkozón a Bp. Pe­tőfi a Szegedi Spartacus ellen J.-0-ro nyert. Képünkön a ta­ta látkozó egyik jelenete látható: Hegedüsné leütését az egyik budapesti játékos igyekszik sáncolni, de a védés nem sike- első csapata játszd? a me­A Szegedi VSE NB Il-es Tóth Győző a második fél­együttese Nyíregyházán gz idő elején vállrándulást Ny. Spartacustól .1:0 (0:0)- szenvedett, ügy, hogy kór­ás, vereséget szenvedett. A házba kellett szállítani. Az Rácz • — Juhász L, Simon, első félidőben Harnyák ni­Tóth U. — Boka dr., Ba- gást kapott a lábába ré vé­iázs — Halász Juhász II, gig sántikálva játszott. Az Kerériyi, Karsai. Majzik Építők így ís jól küzdött, az összeállítású szegedi csapat utolsó percekben két kapu­nagy küzdelmet vívott, ré fájük volt. Holnap nemzetközi mérkőzés Szegeden Két érdekesnek ígérkező álló Móravárosi Kinizsivel, labdarúgó-mérkőzés lesz A jugoszlávok már ma itt holnap, szerdán, Szegeden, lesznek Szegeden, az olim­A magyar olimpiai váloga- piai keret pedig szerdán tott az újvidéki Vojvodina délelőtt érkezik. A mérko­együtteséve! méri össze tu- zés jegyeit a SZEAC sport­dását a SZEAC-stadionban iroda j^l 0-tól fél l-ig SU^ómffkőLr? SZEAC - * ^ 5 ^ 8-tói 1 óráig rült, és igy ponthoz jutott a szegedi csapat. gyei bajnokság első helyén árusítja. elővételben •' t • I 1. tr. z Ferencv. 3. MTK 4. Bp. Honv. 8. Dorogi B. NB I 18 18 18 18 18 —S-O-R-O-K-B-A' , ,. y .1 (,, , . A Vörré Meteor SZMTE mérkőzésen a Súsegedi Ken­torn ász szakosztálya ma ér- der a Nyíregyházi Petőfi el­tekezletet tart a gedói új len ll:7-re nyert Szegeden, általános iskolában este 6 A győztes csapatból Kamo­órai kezdettel. A régebbi csay ré Ojváry négy-négy, versenyzőkön kívül tiata- Szeli czki ré Zsulán egy-egy lek jelentkezését te várják, mérkőzést nyert meg. győ­Olyan Hűk ré leányok je- zött a Rózsa, Zsulán pár is. lentkezzenek, akik kedvet * éreznek a tornasport iránt A Szegedi VSE NB l-es * ' férfi tekecMpate m Ceglédi Hódmezővásárhelyen ren- Építők ellen 7:1 arányban dezték meg a megyei tőr- nyert a SZAK négyes pár vivő-bajnokságokat népes Iyáján. A győztes csspst mesőnyők részvételével. A legjobbja Füleld volt. ski férfiaknál Fáy Tamás gl« fát ütött. (Csongrádi Petőfi) győzött. Postás NB Il-es ii UEFI-HmárM liHwtWfc: A skót ifjúsági válogatott legyőzte a bolgárokat Az UWA ifjúsági nem- Irt a, harmadik helyen zetkötí labdarúgó tornája- Skócia, a negyediken pedig nak harmadik, ületve ne- Bulgária végzett. . gyedik helyéért folyó mér- A döntő mérkőzést' ked­kőzréen Skócia csapata der játsszák le a Wembley Portsmouthban hétfőn este Stadionban Angija ré Észak- 14 ázomp. H. IS 4:2 (1:0) > arányban győzött Írország csapatának rrézvé- MTK^Ferencvároe 14: Bulgária ellen telével. Az NB-k állása 3. Gyón v..E. 18 T. Tatab. B. 15 8. SZEAC , 18 9. Vasas 18 18. Pécsi D. 13 U. Debr. VSC J8 12. Komlói B. 18 13. Sai*. BTC 18 4 35:19 22 4 2931 >2 4 32:25 22 5 29:23 31 4 24.39 28 8 3331 28 5 21:18 19 6 1231 19 8 1232 17 S 23:35 17 8 28 31 18 7 19:28 15 8. Békéscs. 7. T. Vasi 8. MezOhe 9. H. 20 7 7 8 3533 21 28 18 1 9 2333 Z1 es 28 7 5 8 30:32 19 20 20 » 20 20 20 8 3 9 30-39 19 7 5 8 1335 » 7 5 8 1735 19 S 8 8.34:26 18 8 2 10 28:36 18 7 3 10 20:33 77 4 9 7 24:34 17 1 7 12 12:41 9 10. Cegléd 11. Orosháza 12. J. Vasas 13. Martfű 14. Csongrád 15. Malcó 10. Szarvas Békéscsaba—Makó 3:1: MezO­4 10 18:17 12 hagyes—Hódmezővásárhely 3:1; 4 lt 13:32 10 Törökszentmiklós—Szarvas 1 d>; . nw J. Vasas—Marfű 3:1; Gyula— —Györ 23.; gtombaU.tdy-lp f^^éiéS^röd 2T* véd l:t; Péősi-Komló 2:0; Dorog K^skemtt-Crongrád 3.0. —Salgétarlán ! 3:1 • (23). Az összetett versenyben Szaniszló vezet NB N VTK 20 12 Vsreőbsn tolylövréeel hétfőn a pész­folytattak Az összetett verseny ál­a iréa tereplovag]ás, párbaj­'1 ' pisztolylövés . i • • • tőrvívás A Szegedi nemzetközi öttuaa versenyt. J^V*. tekeegyüt- amelynek ezúttal nem ked- Egyéniben:!, '•' í. Sándor (SZEAC), 3. Spór- tcse Kecskeméten » Kere- Vfae)<t M jsőjáiáe. Ebben a L Sáanisoáó ny (H. MEDOSZ), A. Mol- keméti MAV-ot győMe le versenyszámban g lengyel 2. Török dr. nár (H. MEDOSZ). A női Sd-ra. Szegeden Is volt NB Saj<iak túamyutt a lrgjobK- - 3.' Patshtóevric győztes Farkas Máris (Sae- n-es mérkőzés: SZAK— Bat 4. Drehowsk, ^dlPoréás). 2. Dsbts (H. Bp. MEDOSZ . MEDOSZ). 3. Cságoly (SZE- * AC) 4 Dóws (Sz. Postás). A A Saegedi VSE ökölvíw­megyei vívóbajnokságokat szakosttálya minden kedden szombatén ré vasárnap Sw- ré pénteken este 7-tól 9 grden fejezik be a kard- ré óráig tartja az edzéseket, a s párbajtőr-versennyeL Gutenberg utcái laányisko­* iában. A fiatalok NB I-re nőt asztalitonina- héten toborzót 2770 pont 2585 pont 3350 ipont 2310 pont MÉLYÉPÍTÉSBEN JARTAS MÉRNÖKÖT ÉPFTÉMREZETÓÍ beosztásban azonnali belépésre felveszünk. Jyjrotkif zévs v J vHZÉP Főépítésveaetóoése, Baja, Arany Jáóes tt'S. K 183 w • . - ' . ' . ..)" •' . ;'• •' , "' ' . ' 1. D. I. Owtl' K.' 20 13 3. ífyíregyh. 20 10 4. Mlsk. VSC 20 I 3. Láng 20 9 6. Egyetértés 20 9 7. G.-MAVAG 30 7 8. Borsodi B. 90 I 9. Szoln. MAV 20 8 18. Kecsk. D. 20 5 11. Debr. EAC 30 8 12. Szeg- VSE U. Bp. Előre 1 37:19 31 3 37:14 30 4 33:27 18 3 31:18 24 3 20:27 14 7 29:24 22 7 32:36 .20 8 25:17 20 9 1822 19 9 22:23 15 .4 10 24:32 18 20 3 6 9 20:36 16 20 7 1 12 26:33 ÍS 14. Bp. Spart. 30 8 3 11 22:30 15 15.-Egtl Dózsa 20 8 1 13 18:90 13 15. Salg. KSE » 4 5 11 19:35 13 Miskolc—Diósgyőr 1:1;. Ozd— Egyetértés ló: Borsod—Szolnok 2:0; Bp. Spartacus—Debrecen 4:1: "Láng—Kecskemét 0:0; Sal­gótarján—Eger ra; Előre—Ganz­MAVAC 2+ 11 Gyula 2. Szolnok 3. J. Lehel 4. Kecskemét i. Szeged NB M 20 13 30 12 20 9 30 10 2 49 .16 31 3 35:13 29 8 38:16 21 9 25 31 21 t* l; • 89 5 tt 4 19:18 II iS DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szoelalista Munkás­párt Csongrád megyei és Szeged városi bizottságának lapja. Megjelenik hétfő kivételévsá.. mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Főszerkesztő: dr Lőkőt Zoftáa _ Szerkesztőség: Szeged. Magyar Tanácsköztár­saság útja 18. Telefon: 35-35. 30-03 Éjszakai telefon: 35-05 Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Kovács llnlf ... Kiadóhivatal: Szeged, Klauzál tér 8. Telefbn: 35-00. 31-18. (Beküldött kéziratot nem őroOnk meg és nem adunk viasza.) A lapot nyomja a Szegedi Nyomda Vállalat Szeged. Kárász n. 9. INDEX: 25 053 1 Terjesztik a Csongrád megyei postahivatalok. Előfizetési dfj ágy hónapra 11 Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál ée ké» vf •• Ak­té, .•*•• •ti­'•IV • i