Délmagyarország, 1963. április (53. évfolyam, 77-99. szám)

1963-04-09 / 82. szám

2 DÉL-MAGYARORSZÁG Csütörtök, 1963. április 11. Igazságos döntetlen SZEAC-Honvéd 0:0 • n m Szentes nyerte a rangadót A Csongrád megyei labda- tés az UTC biztos győzelme, gyor IL, Süli — Tóth, Ha­rügo-bajnokság tavaszi ne- A győztes csapatból hiány- lász — Borce. Fodor, Bíró, gyedik fordulójában megint zott B. Kovács és Solymár, Gazsi. Sódar. Kinizsi: Bodo rangadót játszottak, amelye- a Vasutasban pedig Török — Tompa, Tanács I.. Benkő ken a Szentesi Kinizsi le- kapus sérülten védett. Góllö- — Zsurkán. Tanáca II. — győzte a Móravárosi Kini- vő: Hegyes II. és Fehér 2—2, Sándor V., Délkány, Zádori, zsit. A szegedi csapat ennek dr. Varga, illetve: Kisistók. Berta, Szekeres. A hazai csa­ellenére megtartotta vezető — Ifjúsági: SZVSE—UTC pat az első félidőben széllel helyét a táblázaton, de elő- 5:1. szemben játszott. A mórava­nye mo6t már csak egy pont. _ .... „» rosiak, meglepetésre, véde­Dorozsma—Alsovarosi MÁV keztek Az első nagy hely­2:1 (2:1). Szabadság tér. Ve- ^ mégis a szegedi csatárok zette: Racz J. Az első fel- eidtt adódott: Berta elől a . _ szentesi védelem az utolsó pillanatban hárított. Ellentá­madások során Gazsi kétszer is nagy helyzetbe került, de az összekötő mind a két al­kalommal hibázott. A máso­^,,,1 dik félidőben — most már a :!!i!i szél támogatásával — a ha­!t!!í«i> za, csapat vette át a játék — irányítását. A 20. percben időben Pacsika góljával egy Fodor beadását az ötösön ideig a hazaiak vezettek, de tisztán álló Bíró megszerezte, Eredmények: Kistelek—Szegedi Textil­művek 2:1 (1:0). Textiles-pá­lya. Vezette: Kuhn. A Kiste­lek lelkesen és időnként jól játszott, csatáraik távolról is lőttek kapura. A textiles­csapat nem tudta megismé­telni a legutóbbi, szentesiek ellen nyújtott játékát. Gól­lövő: Szűcs, Vándor, illetve: Gombos. — Ifjúsági: Textil­művek—Kistelek 1:1. Szentesi Honvéd—Szegedi a feljavuló vendégcsapat és fordulásból a kapu jobb Takács, (Liebmann felv.) a Honvéd kapusa egy alkalommal kifutással szerezte meg a labdát Hajós elől Az előmérkóaésen a SZEAC Honvéd lépett fel kezdemé- _ _ _ _ _ tartalékcsapata jó játékkal nyezöleg. Először Tóth véd- csak pontot jelent a SZEAC ifjúsági7 SZEAC—Dózsa 6:2. n'^^mln^T1 4:1 arányban győzött. Ez te Katona lapos, nehéz iö- számára hanem azt is jelzi, Cjszegedi TO—Szegedi VSE tetszett a 8 ezer főnyi kö- vesét, majd Tuschinger elől hogy kilábal a csapat a hul­zönségnek, ós felhangzott a az utolsó pillanatban men- lámvölgyből. M. T. Dózsa 3 a (1:1). Dozsa-palya. Farkas és Dudás góljaival oldalába lőtte. 1:0 a Szentes Vezette: Lenkei. Jo iramú, megfordította az eredményt, javára. A befejezés előtt két kemény mérkőzésén meger- Szünet után az Alsóváros so- perccel Gazsi újabb gólt lőtt, elemeiben nyert a veszelye- ka+ támadott. Sportszerű já- de a játékvezető nem adta sebben tamado szentesi csa- tékban a dorozsmai védelem meg mert a csatár a lövés ... . ,, Pat. Géllövő: Fekete 2. Ha- kitűnő teljesítményt nyúj- előtt szabálytalankodótt. Az lAz ertekes dontetíenjiem- dik. illetve: Bagameri 2. — tott. — Ifjúsági: Alsóváros— első 45 percben a szegediek tervszerűbben játszottak, a . hazaiak inkább védekeztek. „, > , T-Txr^. SzoreKÍ Rákóczi Hodme- Fordulás után fölénybe ke­H 5:1 (2:0) Újszeged Ve- ^vásárhelyi Honvéd 1:0(Irt)). ^^ a szentesiek. Jók: Ha­zette: Horváth J. Meglepe- Hódmezővásárhely. Vezette: [ásTsüli Gágyor II. illetve: Zsaritó. A szőregiek keveseb- Tanács I.' Zsurkán. Berta. — bet támadtak, de sokszor je- ifjúsági- Móraváros—Szentes len tettek veszélyt a Honvéd 2-i kapujára. A mérkőzés egyet­len gólját az első félidő 30. • percében Sebők Béla lőtte. . ... ... . T- NB-s labdarúgó-csapata- Az NB III-as Szegedi Épí Ifjúsági: H. MEDOSZ— rosi. Móncz - Tuschmger, zotta valt a küzdelem Nog- ink közül másodosztályú tők Békéscsabán az Előre- Szőreg 3:0. - rt°grád,. radi hatalmas bombáját bra- SZVSE vasarnap Recskemé- vei mérkőzött meg. s a ta- . Va<iac Komora, Tichy. Katona. vurosan hárította a fiatal ten szePepelt> a .^gedi lálkozó 0:0-ás eredmény- Hódmezővásárhelyi Vasas Sorozatos Honvéd-támaria- szeged, kapus, a másik ol- t a Reckeméti Dózsá- nyel végződött. Több, mint -Sandorfalva 2:0 (0rt>>. Hod­sokkal kezdődött a mérkőzés, dalon Gilicz nagy lovese alig tólP:i:0 (3:0) arányú veresé_ 3000 néző előtt az Építők az mezovasarhely. és csak negyed óra eltelte kerülte el a kaput. ge(. szenvedett, A Kádár — alábbi összeállításban ját­biztatás. amikor pályára lé- tettek a védők, pett a két NB l-es együttes, a következő összeállításban: SZEAC: Tóth — Szabó, Por­törő, Sándor — Kővári, Kür­tösi — Reményik, Nemes, Hajós, Makrai, Gilicz. Hon- Lévai bombáját öklözte ki véd: Takács — Lévai. Ma- Tóth. Teljesen kiegyensúlyo Parázs szegedi támadások következtek, a vendégek csak a 25. percben jutottak lövéshez: Vereséget szenvedett a Vasutas, döntetlenül mérkőzött az Építők Vezette: Fo­rián L. A sándorfalvi csapat után jött fel a négy csatár ral játszó SZEAC. (Makrai Tichyt őrizte.) Tichy erőebe­lcmenóse miatt Szabó meg­sérült, de ötperces ápolás után visszatért a pályára. Mindkét oldalon közeli sza­badrúgások maradtak ered­ménytelenül. A mérkőzés nagyobbik ré- Juhász, Simon, Tóth II — szottak: szében a Honvéd támadott, Balázs, de gólveszélyes helyzetet Bischof, Karsai — Halász, Molnár, Hegedűs — Seres, Kerenyi, László - Vörös, Hornyák, Rábay, nem tudott teremteni. Majzik összeállítású Vas- Veréb, Somogyi, Kalmár. A ^t^iTT^ .0 a WFir fAi«r v^Hok-rtte.xrp uLas az első félidőben négy hazaiak valamivel többet aor a ö/jtAt ioieg vcoeKezesre , —t,t 1— 1Í--1..1, a, ~ „oowi.oi. Kérdő H. Vasas—Sán­perc alatt három gólt ka- támadtak, de a szegediek- Szentesi Kinizsi—Móravá­,UU.™H POtü ^ ezzel el is dőlt nek ks voltak helyzeteik, rosi Kinizsi 1:0 (0:0). Szen­veszélyeztetett is. A ja- S^f"* Mindkét csapatból a véde- tes. 10W néző -J^e^Pal­A felnőit bajnokság állása: 1. Móravároo 19 25:17 28 2. SZAK 19 32:17 25 3. Szentesi K. 19 33:22 25 4. Alsóváros 18 29:18 22 5. UTC 18 29:11 21 6. Szőreg 19 27:22 21 7. Dorozsma 19 24:21 20 8. Szentesi H. 18 33:23 IS 9. Sándorfalva 19 28:37 18 10. Ruhagyár 19 14:24 17 11. Sz. Spartacus 18 23:29 35:30 17 12. Sz. Dózsa 19 23:29 35:30 15 13. Kistelek 18 18:43 IS 14. Sz. Textil 19 18:31 u 15. H. Vasas 19 16:32 13 16. H. Honvéd 18 15:31 pl rendezkedett be — igen jól —, ós időnként támad ásók­kal MHBHMI támadott az tudtak gólt lőni. lem iátéka tűnt ki Palotai 080 (Szo]nok megye) Szen­jateka tűnt ki. palotai ^ Gágyor j _ Aradi, Gá- pontot levontak. több nagy lövést kivédett Versenyen klvtth SZVSE N. N WM » A Szentesi Honvédtől hét =S=0=R=0=K=B==H= Az asztalitenisz VB hétffli napja Délután és este folytatták nyoknak erősen meg kellett csoportelsőségeket eldöntő Kürtösi időnként felzárkó- *k SSé*^*" 3 SZVSE de a ™™ zott az ötösfogatba, és len­dületes támadások alakultak Ezúttal a csapat játékán ki. A 25. percben a tisztán erezhető volt a tervszerü­álló Hajós és Gilicz elé pat- ség. tent a labda, de ezt az erős Tóth többször remekelt. Szá­széi elsodorta. A Honvéd- ^ ^ Sandor sokat. rombolt, Debrecenben 41 indulóval versenyén 52 induló közül a nak egyetlen helyzete sem Szabó néha a támadásokból bonyolították le az országos még ifjúsági Apró László a „^.^(ou^v. ... . ... . . . . volt- « 1® kivette részét. Portörő fej- vidéki I. osztályú súlyemelő- (Szegedi Postás) a második c^^érkezeseket. kcddT v^^p m&ora cgyetlen lövés sem ment a jel-lábbal uralta a mezőnyt, bajnokságot, amelyen a Sze- lett. férfiválogatott a ban A nőTkSöntót mar kapukra. Kővári és Kürtösi sokat dol- gedi Spartacus legjobbjai is , koV_ déhitániórákhn nnbra HAlelőtt B 30 órakor rende­A félidő utolsó perecben gozott Reményik elöl-hátel részt vettek. A szegcdiek kö- A szeged, labdaxugo-csapa- al!meg, míg a^é^aké 14 majdnem gólt ért el a hazai segedkezetL Güicz. «a)os. zül Bogár Pál a váltósúly- tok közül a SZEAC szerdán győzött A csapat tagjai kö- órakor kezdődik. Este 19 óra­csapat: egy szögletrúgásutan NenrwK woszlántészt vallatta 317g kg-mal második a Ruhagyárral játszik barát- zül csak Rózsás szenvedett kor lesz a női és 19.30 óra­Szabó fejese Takaosrol ki- tamadasokban, de lett, hárman pedig, Szobosz- - f„K/i Tj. el egy vereséget. Izgalmas kor a férfi döntő. Ezekről 11 pattant, a szel Visszaemelte a góllövés még mindig nem lai, Gajda és Baumstark ne- z u 7™ ' volt a Koreai NDK—Roma- ország — köztük Magyaror­gyedik helyezést értek el. sza-part, stadionban délután nia találkozó is a magyarok szág is — televíziós közvetí­, fél 5 órai kezdettel. A Sze- csoportjában. Győzött a ko- tést ad. riporter: Sízőnyi Já­, gedi VSE—SZEAC II. talál- reai együttes és így továbbra nos. Szegeden bonyolítottak le ^ , , ' is nyílt az elsőség kérdése, szombaton es vasarnap a dd- kozo ugyancsak holnap, arrw?ly ^ gg^ Magyarország ' tl . területi ifjúsági ökölvívó-baj- szerdán lesz a SZAK-pályán _NSZK találkozón dóit el. IOV kollott VOIBQ nokságot, amelyen a szege- fél 3 órától. Az Építők a hé- Nagy küzdelmet hozott a Ki- - - ­diek szépen megálltak helyű- ten nem játszák edzőmérkö- naí Népköztársaság—Szovjet­a földön fekvő kapus fölé a labdát — de az az oldalhá­lóba esett. Makrai jól semlegesítette A szünet után ismét a szürkén játszó Tichyt. Makói sikerek a mezei futóversenyen ket. László (SZVSE), Márta zést. (Dózsa) és Szalai (SZVSE) győzött súlycsoportjában, Lő­kös és Kocsis (mindkettő Dó­zsa) második lett. Kerekes (Dózsa) és Korom (SZVSE) pedig harmadik helyezést ért tippelni! unió mérkőzés. A kínai Iá­Vasárnap Szegeden a vá- mati L. (SZVSE) 3:48,8, 2. sártéren jó terepen, de ked- ördög (Szőreg) 3:52,2, 3. vezőtlenül szeles ós hideg Olasz (602. ITSK) 3:53.4. időben, gyorsan pergő ren- Csapat: 1. Sz. Sportiskola 52, p'f a"42 főnyi mezőnybe, dezésben 64 befutó részvéte- 2. 602. ITSK 53. , lével bonyolitottak le a me- Jyőfc mo m felnötí; . SZEAC-Pécsi VSK NB gyei meze, :Posta (SZVSE) 4:46,8. 800 m ^ íérfi kosárlabda-mérkő­ml ^ ifjúsági: 1. Szegedi (MVSE) zes elmaradt, mert az orsza­a Szeeedf sDarte- 3:09'8' 2' P18^ Á" <MV" gos szövetség a hét végi baj­SZVSE es a Szegedi Sparia SE) 3:107 3 Csókásj (Sj, fordulot elhalasztotta, cus futó,, a falusiak kozul Spartacus) 3;150 Csapat: 1. pedig a szőregiek es a csa- MVSE 9 500 m serdülő: j nádpalotaiak »• Lajos (MVSE) 1 41.0 2 ipUMMi gukert. A legszebb versenyt dar (Csanádpalota) 1:43.0. 3. országos középiskolás vívó­a férfi ifjúságiak futottak, piskoitbj F (MVSE) 1 43 1 bajnokságon — Miskolcon ahol a hajrában nagy rnegie- Csapat. t MVSE 9. 2. Csa JS ' petésre a gyors makói Süle nádpalota 13. győzött kis különbséggel Dr. Monostori Tibor Az NB-k állása NB I: L Újpest 1« 7 2. Bp. Honv. 16 S 3. Ferencv. ,6 3 4. Győr 16 8 3. MTK 16 7 6. Dorog 16 5 7. Szeged 16 6 8—3. Tatab. 16 3 8—9. Vasae 16 4 10. Pecs 16 4 11. Debrecen 16 3 12. Komló 16 3 „ . ,, , . 18. S.-tarjan 16 4 Szegedi vívok sikerei. Az 14. szombath. 16 2 ( 3 33:17 26 4 4 37:20 20 4 4 27:19 20 4 4 23:18 20 5 4 29:24 19 13. Eger 14. Bp. Előre 13. Bp. Spart. 16. S.-tarJán 16 6 13 5 18 4 18 3 1 11 18:37 13 1 12 22:32 11 3 11 18:35 11 4 11 17:35 10 2:2. Nyíregyháza Diósgyőr—Eget Ozd—Borsod —Miskolc 0:0. 7 4 21:17 17 2:0. Debrecen—Egyetértés 1:0. 5 5 10:20 17 Salgótarján—Bp. Spartacus 4:0. 5 6 17:17 15 Ganz-MAVAG—Láng 0:0. Bp. 7 5 19:19 15 Előre—Szolnok 2:0. 7 5 20:22 15 NB tn: 8 5 18:28 14 7 6 1834 13 4 8 17:23 12 3 11 10:31 7 Gyémánttal és Eszteróvai szemben. Halász bizto­san nyerte a felnőtt férfiak versenyét. Itt Lovas a túl erős kezdés áldozata lett és a versenyt feladni volt kény­telen. A nőknél az ifjúsági bajnoki cím sorsát a két ma­kói leány egymás kötött in­tézte el, a serdülőknél vi­szont — bár Lajos győzel­méhez kétség nem fért — a 1B"ucllEI1 uyoic- iuui a. min rajuu, o. MI, U f„ van indulóval. A rajt és a ka (Sz. Postás) 2:31.10. csanádpalotai Madár jó fu- cél ^ a Szegedi ríi-c*,. v=ckoow^k sv.ir gyár előtt volt. Ferencváros—Újpesti Dózsa n ' „ 2:0, Győr—Tatabánya 1:0, Kom­a szegedi Radnóti Gimna- ic—mtk: 2:1, Dorog-Szombat­zium kardcsapata szerezte hely 0:0. Pécs—Debrecen 4:2. meg az elsőséget. Budapesten a Vasas SC II. osztályú kard­Nyolcvan induló a kerékpáros-versenyen A Csongrád megyei Ke- (Szegedi Kinizsi), 3. Bodó rékpáros Szövetség idény- (Sz. Postás) mindkettő raj- 10. Szeged nyitó területi pontszerző ta. Ifjúságiak: (80 km): 1. KecSemzt versenyét a budapesti mű- Török (KTE) 2:30.45, 2. úton rendezték meg nyolc- Tóth E. (KTE) rajta, 3. Sin­NB n: 1. Diósgyőr 1* 11 2. Ozd 18 12 3. Miskolc 18 9 4. Láng 18 9 5. Ny.-háza 18 8 6. Egyetértés 18 8 7. G.-MAVAG 18 7 B. Szolnok 18 8 9. Borsod 18 6 18 5 18 6 18 5 1. Gyula 2. Szolnok 3. Szeged 4. J. Lehel 5. Orosháza 18 7 6. Cegléd 18 7 7. Martfű 18 8 8. Kecskemét 18 8 9. B.-csaba 18 5 19. H. MEDOSZ 18 7 8 1 35 11 28 H. Mezőhegyes 18 6 4 2 34:13 28 12. Makó 18 4 5 4 30:14 23 13- T- Vasas 18 8 5 4 29:26 23 14- Csongrád 18 6 4 30:27 22 l5- J- Vasas 18 18 12 4 2 46:14 28 18 11 4 3 33:11 26 18 5 10 3 18:14 20 18 8 3 7 30:25 19 L Szeged—Bp. Honvéd x <ke í. Komló—MTK 1 2U 3. Győr—Tatabánya 1 1:0 4. Debrecen—Pécs 2 2:4 5. Dorog—Szombathely x 0:0 (. Borsodi B.—Ozd x 2:2 7. Salg- KSE—Bp. Spart. 1 4:0 8. Nylregyh.—MVSC x 0:0 9. EVTK—Szckesfehérv. 8 0:2 10. Lombik—Dunaújváros 2 1:6 11. PVSK—MAV-DAC X 0:0 12. ZTF.—Budafok x Síi 12 találatos totószelvény nem volt. 11 találatot tizenöten értek e»: 21678 forintot kapnak szelvé­nyenkent. A 10 talalatos szelvények (277 db) 1173, a 9 találatos szel­vények (2709 db) mindegyike pedig 160 forintot kap. 6 18:22 19 7 21:22 18 TEKEEREDMÉNYEK NB I férfi: Bp. Előre— 8 27:32 18 SZVSE 5:3, Ganz-MÁVAG— ? " Sz. Építők 8:0. NB I női: SZAK—Bp. Előre 4:4. Cse­pel—Sz. Kender 6:2. NB II férfi: SZAK—Sz. Postás 7:1. 3 8 33:35 17 5 7 26:29 17 9 5 22:28 17 1 9 20:32 17 6 3 9 26:29 15 4 6 8 20:25 14 4 6 28:21 20 Szarvas 16 1 7 10 12:32 9 5 6 32:24 19 Cegléd—Törókszentmlklós 3:0. 3 7 18:19 19 Szolnok—Kecskemét 3:0. J. Va­4 8 20:27 16 sas—Hódmezővásárhely 2:0. 6 7 19:33 16 Gyula—Szarvas 1:0. Makó—Mart­3 9 23:28 15 fű 5:2. J. Lehel—Mezőhegyes 4 9 22:23 14 4:1. Csongrád—Orosháza 4:0. tása volt az esemény. Rész­letes eredmények: Férfiak. 5000 m felnőtt: 1. Halász (SZVSE) 15:39. 2. Gyuricza (Sz. Spartacus) 16: Falemez- Vaskerekesek. Felnőttek Érdekes, (40 km): I. Uhrin (Békés­hogy a legjobb eredményt a csabai Előre) 1 óra 24 perc, III. osztályúak érték eb Eredmények: Versenykerekesek. II. osz­2. Dorn (Sz. Postás) 1:25, 3. Varga (Sz. Kinizsi) 1:28. If­júságiak (30 km): 1. Aradcki (B. Előre) 59 perc, 2. Csa­°3'6' 3 Ií®'™atl M. (SZVSE) tály (100' Km). \ T6th j mango (Sz.' Kinizsi), 3. Kiss (Kecskeméti TE) 3 óra (KTE). mindkettő rajta. Ser­iéül).4. 2000 m ifjúsági: 1. Süli (Makói VSE) 6:07,2, 2. Gyémánt (SZVSE) 8:07.4. 3. Esztero (Szőreg) 6:07,6. Csa- Postás) mindkettő szorosan pat: 602. ITSK 51, 2. 601. télzárkózva. III. osztály (100. (SZVSE) 1.05 Közhasznala­ITSK 52, 3. Sz. Sportiskola km): 1. Piszkorszki (Szege- tú gépeken: (20 km): 1. Csa­54. 1200 m serdülő: 1. Har- d» VSE) 3:04, 2. Tombácz nyi (Sz. Kinizsi) 41 perc. perc. 2. Laki (Orosházi Fa- dűlők (30 km): 1. Újhelyi (B. ipar), 3. Galyas (Szegedi Előre) 1:02.35. 2. Hajdú (Sz. Postás) rajta. 3. Hegedűs A Bécsi körúton a Petőfi S. sugárút és az Április 4 út­ja közötti szakaszt útépítési munkák végzése céljából 1963. VII. 30-ig lezárom Terelöutaknak a következő utcákat jelölöm ki: Petőfi Sándor sugárút, Rákóczi utca, Hámán Kató utca. I. ker. Tanács, Építési és Közlekedési Csoport. K. 176 DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munkás­párt Csongrád megyei és Szeged városi bizottságának lapja. Megjelenik hétfő kivételéved mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Főszerkesztő: dr LőkSs Zoltán Szerkesztőség: Szeged, Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. Telefon: 35-35, 30-03 Éjszakai telefon: 35-08 Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Kovács László Kiadóhivatal: Szeged, Klauzál tér 3. Telefon: 35-00. 3,-16. (Beküldött kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomja a Szegedi Nyomda Vállalat Szeged, Kárász u. 9. ! INDEX: 25 053 | Terjesztik a Csongrád megyei postahivatalok. Előfizetési dij eay hónapra ,1 Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál és kea­beutónéj.