Délmagyarország, 1962. október (52. évfolyam, 230-255. szám)

1962-10-30 / 254. szám

6 DÉL-MAGYARORSZÁG Kedd, 1962. október 39. Budapesti győzelem az asztalitenisz-rangadón SZAK—Spartacus 1:1 (1:0) A 1 labdarúgó tartalék baj­nokság rangadóját a SZAK­pályán játszották. SZAK: Pigniczky — Kiss, Kovács F., Pető — Nlkolé­nyi, Dudás — Török, Ludá­nyi, Wéber, Takács, Jávor. Spartacus: Kollár — Ör­dögh n, Apró, Kószó — Ge­rendeli, Balogh — Szabó L* Somogyíalvi, Jójárt, Hódi, Szabó B. A Szegedi Spartacusban (Uebmann feiv.) yt néhány első csapatbeli is Vasárnap Szegeden játszották az NB II-es női aszlalitc­játszott Szabó László, az első nisz-uajnoKság rangadóját, a melyen a Bp. Postás a Sze­csapat kapusa jobbszélső gedi Spartacus ellen 12:6 arányban biztosan nyert Kc­volt A SZAK-ban több if- Pünkttn a két csapat legjobbjai láthatók, amint Kiss Eva júsági kapott helyet, akik (Bp. Postás, balról) és Bodo Istvánné (Sz. Spartacus) megálltak helyüket Végig egymás elleni mérkőzésük után kezet fognak egymással, élénk volt az Iram, sok lö­vés azonban kimaradt, főleg azért, mert a két kapus jól védett. Góllövő: Ludányi, illetve ördögh IL Igazságos eredmény Csongrád megye—Bács megye 3:3 (1:0) A megyék közötti ifjúsági percben Vörös'gólját les ci- gólt: 2:0 Csongrád megye labdarúgó-torna mérkőzését mén nem adta meg a játék- javára! Újszegeden, a SZAK-pályán vezető. Szerintünk szabályos A vendégek nem adták fel gyér érdeklődés mellett, gól volt. (A partjelző nem in- a küzdelmet. Továbbra is öt­mintegy 150 néző előtt ját- tettebea lest.) Annakellenére, letesen játszottak, csak a szották, Geréb játékvezeté- hogy a Csongrád megyei csa- góllövés nem sikerült a csa­sével. pat feljavult, továbbra is a táraiknak. A Csongrád me­Csongrád: Borbély (Do- vendégek bizonyultak jobb- gyeiek elfutásai viszont min­rozsma) — Martus (Kistelek), nak, mert a mezőnyben pon- dig veszélyt jelentettek a ka­Thékes (SZEAC), Budai tosabban adogattak, és a csa- pura. A 10. percben ritkán (SZEAC) — Linka (SZEAC), társoruk tartani tudta a lab- látható nagy góllal Mojzes (UTC) — Pusztaszeri dát. Üjabb két lövés bizonyí- 3:0-ra nőtt a hazaiak elö­(SZAK). Kocsis (SZVSE), totta a Bács megyei csapat nye: Szamosvölgyi (SZVSE), Vö- fölényét, szerencsére mind- vörös majdnem az alapvo­rös (Sz. Építőit), Sóvári kettő a kapu fölött suhant nalról mintegy 10 méterről (SZVSE). eL A 31. percben Sóvári, az ellenkező, felső sarokba Bács-Kiskun: Gyurkics majd két perc múlva Vörös lőtte a 1bdát. (Bajai Építők) — Jelasics (B. lövését Gyurkics szögletre Már csak harminc perc Építők), Lantos (Kiskunfél- ütötte. A 37. percben, ne- vo]t hátra a mérkőzésből egyházi Gépgyár), Simon hány veszélyes támadás ered- (az ifjúságiak 2x40 percet (Kecskeméti Dózsa) — Peti- ményeként, játszanak), s majdnem min­ké (B. Építők). Sikár (K. megszületett Csongrád me- denki biztos győzelmet re­Gépgyár) — Fekete (K. Gép- gye vezető gólja: rnélt. De a számítások nem gyár), Németh (KTE), Bohács a labda a kapu előtt patto- váltak be. A Bács megyei (KTE). Petries (B. Építők), gott, a védők nem tudtak fiúk mintha megtalálták Pálmai (B. Építők). felszabadítani, s végül Sza- volna góllövő cipőiket, s Az első negyedórában mosvölgyi közelről a hálóba most már nekik sikerültek s. gyors, lendületes támadása- lőtt lövések. A 15. percben Lan­kai vezetett a Bács megyei Szünet után a 3. percben fog a 20. percben pedig Bo­csa pat. Két helyzetük is Sóvári a megtorpanó védők hács góljával 3:2-re alakult akadt, de a csatárok mind a között kapura tört, és tíz az eredmény. A még meg­kétszer kapu mellé lőttek, méjerről küldött félmagas maradt egygólos hátrányt a Az Építőipari Technikum győzelme Később a hazaiak is több- lövésével szőr veszélyeztettek. A 19. megszerezte második Hétfőn du. a Radnóti Gimná- gű csapat találkozott. A gim­zium udvarán — sok, hangos nazisták több kapufát dob­diákszurkoló előtt — játszót- tak. ták a városi fiú ifjúsági ké- A városi ifjúsági bajnok­zilabda-bajnokság egyik ság döntő mérkőzését jövő rangadóját, amely az Építő- hétfőn az Erdészeti Techni­A Csongrád meevei kézi- ipari Technikum Tóth s- ~ kum és a Radnóti Gimná­labdo b^nSe két Löz- Szabados' Major, Sári. Bíró, zium vívja meg egymással. laoaa-DajnoKsag Kei gyoz nnn„b RpHÍIV mnrváthí A „ *„izn Nem sikerült oz NB II-be jutni Ülést tartott a megyei és a városi sporttáoács elnöksége tesc a Szegedi Építők férfi- Doag° Bédity (Horváth) ösz- Amelyik azon a találkozón Tegnap fontos ügyeket tár- vetési és Sport Szövetség, és a Szegedi Textilművek n"***4 n *Rudnóti nyer' bajnok lesz. Az Építő- gyaltak meg a Csongrád me- mint tomegszervezet. női csapata ... . arányban nyert a . osztályozo mer- Gimnázlum yellen. 24. percben Petries egyenlítette kl: 3:3! A hátralevő időben is len­dületes játék folyt. Egyik csapat sem tudott jelentő­sebb fölényt kiharcolni. Na­gyobb helyzet már egyik kapu előtt sem adódott. Sportszerű, szép küzdel­met vívott a két csapat, s az eredmény igazságosnak mondható. M. K. * ipari Technikum vuiiumotuui ^ nagy. kőzéseket játszott az NB II- jramú izgalmas mérkőzésen győzelme ellenére be jutasert. Az Építők Ceg- közel k-t forma képessé- harmadik lehet, léden az első két napon de­rekasan megállta helyét, de o vasárnapi döntő mér közé- "T1 ' __ _ IX sco a Szolnoki Honvédtól X QHClCSKOZOtt vereséget szenvedett, s így végeredményben a harmadik helyre került. A Textilmüvek a vártnál gyengébben sze­tegnapi is csak az MLSZ elnöksége Az MLSZ elnökségének vette a szövetségi kapitány 1963~ évi versenynaptára el­készült. A tervezetet az el­gyei és a szegedi megyei jo- A Kilián-mozgalommal gú városi TST-ben. kapcsolatban megállapítot­A szegedi testnevelési és ták, hogy Csongrád megyé­sporttanács ülése Tóth And- ben eddig 12 381-en jelent- —Szolnok 1:1 (1:1). rás elnök beszámolójával keztek a mozgalomban való csabán játszották, kezdődött meg. A beszámoló részvételre. Ez a szám kielé­ismertette az MTST-nél Bu- gitő, jelvényt azonban arány­dapesten megtartott legutób- lag még csak kevesen szerez- t. Bács bi négy ülés fontosabb halá- tek. A iegtöbb jelvényt eddig 2. Csongrád rozatait. Bejelentette Tóth az általános iskoláknak ad- 3. Békés András, hogy a szegedi TST ták ki. 4. Szolnok A III. csoport másik mér­kőzésének eredménye: Békés Béké&­A torna állása: 2 1 1 — 7:4 3 2 1 1 — 4:3 3 2 — 1 1 1:2 1 2 — 1 1 2:5 1 eredménnyel az utolsó. =0=R-0«K=B repelt. Egyszer sem tudott nyerni, s két dőntetien hétfő délutáni ülésén Bárót: beszámolóját, majd megtár- Sg^óvá^^moTt =& iso, naio- Lajos szövetségi kapitány gyalta az újonnan életre hi- ezek után az MTSH-hoz részletesen beszámolt az vandó Magyar Népköztársa- végső jóváhagyásra terjasz- Szegeden hamarosan lab- sületek közötti osztrákok elleni mérkőzés ta- sági Kupa kiírását, s ennek tik íeb A sze0edi középisko- darúgó játékvezetőképzö- nyolcadik lett. pasztalatairól, valamint a tervezetét ióváhaevás vécéit lai sP°rtkÖTÖk elkészítették tanfolyam kezdődik. Akik já­IrjtoolirX l\J,»rr,-,„(„l, Ki,r>ó ' M jr)VÖ éVÍ kÖltSeOVetéSÍ. ter- -L-o-^-I, Unni egyik csapatunk sem került fel a magasabb osztályba. Cegléden a Szolnoki Hon­véd, Szegeden pedig — a Textilmüvek csoportjában — a Bp. Vasas lett a csoport­első. közelgő Nemzetek Kupájáért " w-mar jovo evt koltsegvetesi ter- tékvezetők akarnak lenni, Barátságos labdarúgó-mér. folyó Magyarország—Wales az MIbl elnökségé elé ter- vezetüket. Az elnökség jónak szeged, Postafiók 84. szá- kőzés eredménye: Szegedi jeszti. Az elnökség ezután látta a városi természetbarát mon levélben, vagy a VSE—Orosházi Kinizsi 3:3 mm••MHMMMtóiM játszották. találkozó előkészületeiről. Az elnökség tudomásul Javult válogatottunk játéka Magyarorszó g—Áu sztri a 2:0 (1:0) folyó ügyeket tárgyalt A Z NB I HETI PROGRAMJA: szövetség megalakítását. A CSLASZ helyiségében, ked- (1:0). Orosházán természetbarát egyesületek den ^ pénteken 5-től 6 óra- * ugyanis beolvadnak a sport- ig személyesen jelentkezhat­körökbe, ezentúl nem külön- nek_ állóan működnek. Elhatároz- * ták, hogy c Kilián-mozgalom A SZEAC NB l-es labda­November 3., szombat: Ű. fellendítése érdekében bizott- rűgó-csapata holnap, szerdán Dózsa—Tatabánya, Megyeri ságot alakítanak. a tartalékcsapatával játszik Út, 14 óra, vezeti: Balta B. A bejelentések között barátságos mérkőzést a Felső November 4., vasárnap: bangzott el, hogy november Tisza-parti stadionban fél 3 Vasas—Szombathely, Fay ut- 6_dn adják át ^ elsó szegedi órai kezdettel, ca, vezeti: Soos B. Komlo— ükolai úszómedencét> ame. A városi labdarúgó-baj­nokságban a hét végén egy mérkőzés volt: Honvéd—Pos­tás 3:0. Igy kelleti volna tippelni Az őszi nemzetközi labda- Megszűnt a vendégek me- p W Komló vezeti­rugó-találkozó sorozat, egyik zőnyfölénye, a szögletarány ^ c ^ro^SzcíJX legjelentősebb eseménye volt is 2:2 lett. aztán szép magyar vezeti- Vadas Gy Győr a vasárnapi mérkőzés Auszt- akciók gördültek a Népsta- g' hon véd Győr vezeti­ria válogatottja ellen. A ha- dion gyepszőnyegén. Ugyan- i(j Scbopp Debrecen—MTK gyományos küzdelemre olyan akkor Szentmihályinak elég Debrecen, vezeti Petri. Sal­időszakban került sor, ami- sok dolga akadt, s a védelem gótarján— Pécs Salgótarján, kor két héttel ezelőtt a ma- helytállt a veszélyes osztrák vezeti Kaposi ' - - — gvar csapat vereséget szén- csatárokkal szemben. Két Minden vasárnapi mérkő- sag- az MTK és SzeScd <^sa- tenisz-csapatainak eredmé- u. Como-Padov. védett a jugoszlávoktóL Sándor-lövés zúdult Szan- 7PS 13 óra 30. perckor kezdő- Pata között a Rókusi Torna- nyel. NB I férfi: Bp. Egyet- ... Ugyanakkor a vendégegyüt- wald kapujára, majd a ma- dik. tes új játékosokkal rukkolt gyar 5 és feles közelében k^: közvetett szabadrúgáshoz ju­íeljesen nyílt volt a talál- tottak az osztrákok. Ritka lyet a Rigó utcai nevelöott- A vasárnapi Dorog—SZE­honban készítettek. Novem- AC mérkőzésre induló ku­berben Szegeden két nemzet- lönvonatra ma dehg lehet közi sportversenyre kerül jelentkezni az IBUSZ-nal sor: 4-én, vasárnap hármas és a SZEAC sportirodán, cselgáncsviadal lesz a Né- * met Demokratikus Köztársa- A Szegedi Kender asztaíl­I. Magyarország—Ausztria I Iái !. Bologna—Spal 1 4:1 3. Catanja—Genna. 1 3:1 4. Fiorenttna-Palermo 1 3:1 5. Intern.—Atalanta Z 1:3 S. Mantova—Napol! 1 2:1 7. Róma-LanerosM 2 0:1 ». Satnpdorla —IMilan t 2:J 3. Torino—Juventiis 2 0:1 10. VeDezia—Modena 1 4:1 II. Bari—Lecco x 1:1 2 1:2 kozó kimenetele. eset — Mészöly veszélyes Több ezer szurkoló kisérte Sg^J*?aTabda fe e. AUsztria válogatottját is 7o\ ftlról vezetes­Zsivótzky 66,65 métert dobott Idényzáró jellegű atlétikai csarnokban. November 13-án értés—Szegedi Kender 12:6. mAz "efíi^aíatol '"A ismét NDK-beli sportolók Győztesek: Koronies, Haran- nyereményösszeg egyenként utaznak majd városunkba. SÜ Harth 3—3, Pild 2, Koro- 99910 forint. Akkor NDK válogatott—Sze- nics—Haríh páros, illetve: A második nyerőor-ziályban gedi válogatott asztalitenisz NagyL. 4, Nagy I Hagy£ " ^LTkénl mérkőzést rendeznek. —Nagy Z. páros. NB 1 jfju- forint. A Csongrád megyei TST ^nderS. NB^nlölTt^ .^'ffdTSK Budapestre, ennélfogva nagy p ... _ ' versenyt rendeztek vasárnap kibővített elnökségi ülésén Kender—Nyíregyházi MTE nyeremenyösszes egyenként -—n „ „t-öi^irlali. Vinoonrkan seI lcrl onozojeoe a magyar n.e M.,e U.; » ...wi: 282.50 forint. volt. a "kétoldali* hangorkán a Népstadionban, amikor a pályára lépett a két csapat MAGYARORSZÁG: Szent- „. . , . mihályi — Mátrai, Mészöly, valamivel Sóvári — Solymosi, Sipos — Sándor, Göröcs, Albert, együttes. A második félidőben, foko' zódott az iram, a játék Komlón. A legjobb teljesít- Szűcs Márton elnök ismer- 11:7. Nyíregyháza. A szegedi z82 3° lorint­mény Zsivótzky Gyula nevé- tette az egységes testnevelési csapatból Kamocsay négy, A ek kkk',!?ttls nyereményösr­hez fűződik, aki 66,65 méter- és sportrendszer kialakító- Vikorné három. Újvári kettő. a n ^ 12 ^áíatoeoké'jtedíx s'zítwoJnal;'isab'b rel nycrte a kalapácsvetést, sát. Ezzel kapcsolatban nö- Zsulán pedig egy győzelmet november 8-án kezdődik. Nagy Zsigmond két számban vélik a testnevelési és sport- aratott, győzött az Újvári— a 43. fogadási hét 9 találatos első lett: súlylökésben tanácsok szerepét és feladat- Szeliczki páros is. Snlvtry(r vigaszdíjban része­17,71 és diszkoszvetésben körét. A következő évben * go£iu rafivínyreVl1iSd'lr?orlnt 50,06 méterrel. alakul ki a Magyar Testne­Szegedi atlétasikerek Gyulán Vasárnap idényzáró versenyekre került sor az atlétikában. A szegedi utánpótlás válogatott Gyulán mérte össze erejét Gyula legjobbjaival, akiket 166 Mindkét kapu többször Tichy Fenyvesi dr. AUSZT- J™**' ^tósfogat­RIA: Szanwald - Kainrath, ban Tich és Albert mé Glechner Hasenkopf: — W.n- mjndi nem ^^^ meg a disch Roller - Kalterbrun- he, ^ Ezért túmadúso^nk ner II.. Gager, Nemec, Flt>- nem tudoU elpggé eredmé­gel Kalreider. n ienni. Már az utolsó , ^"onyfolennyel percben jár( az óramutató. kezdődött a jatek s az első 10 amikor Albert. — a mérkó- Kecskemét, Orosháza és percben a televízió nezot z6& alatt elóször _ ügyesen ponttal győzött le. Kiemelkedett a női sprinterek teljesít­még csak nem is láttak San- ejmen( jötL. ' ménye és Gergely hármasugrása. A szegediek jobb ercd­dort Pedig sokan kíváncsink a IaM» Sándor elé pat- menyei. Férfiak. 400 m: 1. Balogh 54.5, 2. Kőrfíy 54.6, 800 ellen 101:55 (39:23) arányban voltak arra, hogy a szegedi tant ^ megszerezte a m: 2. Balogh 2:09.9, magas: 2. Kasper 170, hármas: 2. Ger- győzött. NB II-es férfi ko­•Csikar* miként szerepel magyar csapat második gely 13.23, suly (6 kg): 1. Baráth 14.10, gerely: 1. Forgo 48.35, sárlabda-eredmény: Szegedi újra a válogatottban. A 10. gólját: 2:0. kalapács (6 kg): 1. Major 44.12, 2. Mekitner 41.18. Nők. 100 Postás—Egri HSC 58 44 (28* percben viszont remek volt A védelemben különösen m: 1. Sárkány 12.6, 2. Szatmári 12.8, 400 m: 2. Csupor 67.8, 20). Sándor első megmozdulása: Szentmihályi, Mészöly és Sí- magas: 1. Vaskor 135, távol: 2. Fazekas 476, súly: 2. Vörös lövése a kapufarol pattant pos remekelt, Solymoslnak 992, diszkosz: 2. Éliás 30.45, gerely: 1. Harmati 34.73, 2. Ber­ki. Könnyen gol lehetett vol- még mindig nem megy tényi 32.73, 4x100 m: 1. Szeged (Marti, Szatmári, Fazekas, na. és ettől kezdve valtoza- a játék Elöl Göröcs volt a Sárkány) 53.2. tosabb lett a jatek. A 23. legjobb, de Fenyvesi és Sán- A szegedi ipari tanulók ugyancsak Gyulán versenyeztek percben DEL-MAGYARORSZÁG A Szegedi Juta NB II-es nyereményösszeg Jut. A vigasz­férfi röplabda-csapata a Bp. <ÜJakat novembcr ""tói bze^. Egyetértés ellen Szegeden 3:0-ra nyert A gyári csa­patból Varga és Kasza ját­szott a legjobban. * NB T-es férfi' kasáriabda­mérkőzésen — Budapesten — a Bp. Honvéd a SZEAC A csepeli maratoni-verse­nyen elindult Jáksó Ottó, a Szegedi VSE fiatal atlétája is, aki élete első maratoni A Magyílr Szocialista Munkai­' párt Csongrád megyei és Szeged városi bizottságának lapja Megjelenik hétfő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Főszerkesztő: dr. LOkös Zoltán Szerkesztőség: Szeged. Magyar Tanácskőztáá* saság útja 10. Telefon: 35-15. 30-0S Éjszakai telefon: 33-OÍ Kiadja a Csongrád Megyei Lápkiadó Vállalat Felelős kiadó: Kovács László Kiadóhivatal: Szeged, Klauzál tér 3. Telefon: 35-00, 31-10. (Beküldött kéziratot nem őrzflnS meg és ne.-n adunk visszaj dor is löbbször megcsillog- Makó, Hódmezővásárhely, Kiskunfélegyháza, Gyula és Me- futóversenyén első osztályú A lapot nyomja a nagyszerűen játszó Gö- tattá képessegeit. Általában zőhegyes atlétáival. A pontversenyben itt is a szegediek szinten belüli, 2 óra 16 perc • Szegedi Nyomda vállalat rórs otthagyta az osztrák javult a magyar válogatott győztek, akik négy versenyszámot nyertek meg. A legna- 23 rnp-cs idővel. 33 induló védőket, és megszerezte a játéka, de még nem érte el gyobb teljesítményt Gyémánt István nyújtotta, aki a 400 közül a tizedik helyen vég­magyar csapat vezetó gól- chilei színvonalát. és 1500 méteres síkfutásokban hősies küzdelemben győzött, zett. Az SZVSE Jáksó—Sár­jatt LA M. T. Monostori Tibor kány kcttos-csapata az egyc­Szeged, Karász utca *. Terjesztik a Csongrád megyei postahivatalok. Előfizetési dtj egy (hónapra 11 Ft. Előfizetheti bármely postahivatalnál es kés*