Délmagyarország, 1962. augusztus (52. évfolyam, 178-203. szám)

1962-08-07 / 183. szám

8 DÉL-MAGYARORSZÁG Kedd, 1962. augusztus 7. Sikeres kezdet SZEAC~*Ferencváros 1:0 (0:0) Négy bajnokságot nyertek ' a SZEAC-evezősök Mélykúti: 15,4! A hét végén rendezték meg Budapesten az országos íei­nőtt atlétikai bajnokságot, melyen az igen tehetséges Mélykúti Béla (SZVSE) a 110 méteres gátfutás döntő­jébe kerülve, ott 15,4 np-es újabb kitűnő megyei csúcs­csal a hatodik helyen kötptt ki. A kalapácsvetésben Iri­nyi Imre (SZEAC) is javuló formát árult el és 57,07 m-es Vasárnap az or­szágos evezős-baj­nokság második napján is két első helyet szereztek a SZEAC versenyzői. A kétnapos verse­nyen összesen négy bajnokságoi nyertek a szegedi­ek. Vasárnap a női ifjúsági két­párevezős számban Farkas Erzsébet és Szakáll Erzsé­bet, a férfi ifjúsá­gi egypárevezős futamban Drégelyi József győzött Ez­zel Szakáll Erzsé­bet és Drégelyi Jó­Az első félidő kczepén sokan már gólt láttak a kitűnően játszó Polyvás lövése után, de Horváth — némi szerencsével — az oldalhálóba, szögletre ütötte a veszélyes labdát. dobással az ötödik helyre ke rült. Leányaink közül Vár- 2£eI kétszeres vi konyi Ágnes vasárnap Gyu- déki bajnok lett Ián versenyzett a magyar— román középiskolai váloga- ' " tott viadalon és a magasug­Dr. M. T. Mindig nagy közönségsike- Portörő fejjel uralta a kapu a SZEAC-é volt a kezdemé­re volt a SZEAC—Ferencvá- előtti térséget. Mészárostól nyező szerep, a jobbszélső ros találkozóknak. Ezúttal is több szép védést láttunk. Na- Kökény hiánya ellenére. A rásban 151 cm-el győzött. — a nagy meleg ellenére — gyon jól mutatkozott be Ferencváros általában gyen­rrúntegy 25 ezer szurkoló fog- Makrai és a csatársorban Gi- ge teljesítményt nyújtott, a lalta el helyét vasárnap dél- licz. Különösen dicsérhető válogatott játékosokon és az után a Tisza-parti stadion- Polyvás. Nemes játéka és a egész csapaton fáradtság mu­hari. A két csapat a bajnok- csapat jól kidolgozott takti- tatkozott. Ezért — habár őr­ség nyitányán így állt tel. kaja, ami az együttes új ed- vendetes az első hazai győ­SZEAC: Mészáros — Szabó, zőjének. Orczifalvy István- zelem — Vasárnap délelőtt játszot­Portörő, Sándor — Dezsőfi, nak érdeme. Egy-egy ferenc- A SZEAC vasárnapi takti­Kővári — Makrai. Nemes, városi támadásnál 8—9 em­(Liebmann Béla (elvetele) Az első napi küzdelmekben a Lász­ló—Drégelyi ifjúsági kettes biztosan győzött. A győzelmi koszorú Drégelyi József kétszeres bajnok nyakában. Ganz MAVAG-SZVSE 6:1 (2:1) kai fegyelmezettségét, a lel­ték a mérkőzést kesedést és főképpen 'a ka- íf"< ? Kőbányai hogy az SZVSE győzelem- Tóth révén 3:l-re növelte Budapes- me* rajtol. előnyét. Aztán egy újabb sú­úton. A Sorozatos támadásokat ve- lyos bírói tévedés folytán is­ntóttt Wá+Wtoí!™* bajnokság első találkozóján zettek a vasutascsapat csa- mét 1 l-eshez jutott a Gan^ natarozottsagot ^ gzvgE {gy ^ fel. uhrin tarai és a 10. percben Rá- MÁVAG, amit Bédi értéke­, — —— m 0r Vin i tAl Ír ri r\/\+1- Ink/lríirril MTní . A . 1 Trt — i. Hajós, Polyvás, Gtfccz. Fe- berrel is védekezett a SZEAC, rencváros: Horváth — Nóvák, de aztán pu Ormai, Dalnoki — Mátrai. gyorsan hozták fel a lab- tovább kell fokozni, - Juhász Kerényi" Mőszl baitól kapott labdával Maj- sített: 4:1. Ezt követően ösz­n™* A - Friedmanszki, dát, s szintp az ^ész csa- jobban játszó e - _ Ra^f Batiti'-Sáj- a balszélen elment és a szeroppant a szegedi csapat QTOSK Albert, Rákosi, Feny- pat támadásba lendült: lenfellel szemben termeszei- ™öa 4 _ kim0zdulo kapus mellett a Gregor kézzel tette maga elé WSI. ^ „ « jellemezte a szegediek já- szőre leg nehezebb lesz a ket 2óf Maiák hálóba lőtt: 1:0. Ezután Bi- a labdát, úgy lőtt a hálóba. Zugo twztatas közepette a tékát. E taktika nyomán a Pont megszerzese. SC"°1' J schóí és Majzik lövése csat- A bíró mégis megadta a Fradi kezdett es mérkőzés nagyobbik részeben Markovits Tibor A mérkőzés úgy kezdődött, tant a kapufán és fölényt gólt: 5":1. Az utolsó percek­hafcolt ki az SZVSE. Saj- ben egy leshelyzetből ismét az első A Ruhagyár és a Rákóczi győzött Hó dm ezővásárhelyen nos, a helyzeteket a csatárok további játékrészben nem tudták kihasználni és a 35. percben Csanádi ki­egyenlített: 1:1. A félidő be­fejezése előtt öt perccel egy Természetesen az Bédi volt eredményes: 6:1. Nyeste játékvezető való­ban -elnyeste- ezt a mér­kőzést a hazai csapat ja­vára. SZVSE­ra Makrai állt — , , jóval többet kezdeménye­zett. M. T. a SZEAC vezette támadást. Majd a 6. percben Rákosi 25 méteres bombaját Mészáros jó érzékkel ütötte ki. Aztán a villámgyorsan előretörő Mátráit akasztotta Portörő. Annak ellenére, hogy a SZEAC csak négy csatárral A Csongrád megyei lab- már a 10. percben 3:0 volt zette: Pengő. A Rákóczi vitatható 11-eshez jutott a nek az első félidőben szer­jatszott — Dezsőn Albertet daKigó-bajnokság első for- az eredmény. Az első fél- összeállítása: Budavári — Ganz-MAVAG, a büntetőt zett fölényét értékesíteni is őrizte es a jobbfedezet poszt- dulójábím négy mérkőzést időben mind a két csapat- Puskás Varga, Dobó — Bédi értékesítette, s így ala- kellett volna. Ez- sajnos, pedig ból egy-egy játékost kiállí- Király, Nyári — Lévai, Kó- kult az eredmény 2:l-re. nem sikerült és Karsai se­vasárnap játszottak. Vasár- tottak. kai, Sebők III., Piri. Se" A második félidőben ki- rülése után bírói segédlettel a nap a két hódmezővásárhe- A szegedi góllövők: Szi- bök I Edző: Dobó Miklós. egyensúlyozottá vált. a já- a csapat súlyos vereseget ^fTtehl^éWi^X- lyi csapat vereséget szenve- geti és Biltsik II. 2-2, Olt- Változatos játékban fej-fej ték. szenvedett. A játékosok sze­ETJLMItöTSSáR dett saját otthonában, és ványi. mellett haladt a két csa- Az újrakezdés után azonban rendre nincsenek eUcese­a^&Sf&SS- meglepetésnek számit még Ifjúsági: HMTE- pat A nagy meleget aszó- néhány perccel Karsai meg- J^ve h^em i^abb kfezul­raí^öHőete szörietre. A^má- a Szegedi Spartacus biztos Ruhagyár 1:1. regi játékosok jobban bír- sérült, Rábai állt helyére es nricj^ v^map tó^on a S K& Albert váratlan győzelme is, amelyet Szen- Sándorfalvi SK-Szegedi ták. A játék végig sport- a fedezet csak statisztalt a Kecakemetellen kikoszorul­to^ lábbal intette Mé- tesen aratott. Textilművek 1:1 (0:0) szerű volt Az utolsó per- pa yán Ezt a helyzetet hasz- jék a csorbát, száros. Ezt követően — a ha- Vasárnapi eredmények: Szeged Vezette; Farkas, cekben Sebők III. még nálta ki a hazai csapat es todik szegedi szöglet után — Szegedi Spartacus— Sándorfalva: Tari — Ma- nagy kapufát is lőtt. Gól­Makrai fejesét Nóvák a gól- Szentesi Kinizsi 4:2 (3:0) gony, Bezdán, Farkas — lövő: Sebők III. 2, Piri, il­vonalról rúgta a mezőnybe. Szentes. Vezette: Dr. Tóth. Gera, Tápai — Vígh, Kiss letve: Bajnóczi, Ramotai. — Majd Nóvák távoli lövését A Spartacus összeállítása: II., Hegedűs, Szabados, ifjúsági; Szöreg—H. Vasas Mészáros a kapu fölé tolta. Szabó — Beszprémi, . Csóti, Kiss I. Edző: Balogi Kál- 5:2. Erős volt az iram, Polyvás Kőszó II. — Gerendeli, mán. Textilművek: Sár­lövését szögletre mentette a ördög — KÓ6ZÓ I., Jójárt, kány — Csányi, Sárközi, Fradi védelme. Pusztaszeri I„ Kiss, Hódi. Gombos — Csóti, Vincze — Mezőnyfölényt harcolt ki a Edző: Pusztaszeri Miklós. Terhes, Huszka, Miklós, szegedi csapat, de gólt nem Az NB III-ból kiesett két Börcsök, Kunszabó. Edző: sikerült szereznie. csapat találkozóján a szege- Szabó Lajos. A nagy. me­A szünet után a Ferencvá- diefc jó játékkal biztosan legben nem alakult ki jó rosnak adódott egy helyzete, győztek, már 4:0 arányban játék. A két csapat körűi­dé Albert lövését Mészáros vezettek. A SZAK-ból át- belül egyforma erőt képvi­védte. igazolt Szabó kapus nagy- selt, az eredmény igazsá­Továbbra is a SZEAC tá- szerűen védett A szegedi gos. A második félidőben madott góllövők: Hódi 2, Kószó I., Farkast (Sándorfalva) kiél­és a 10. percben Nemes kö- Jójárt lították. Góllövő: Kiss II., 11. H. Vasas 1 zefről megszerezte a vezetést: Az ifjúsági bajnoki mér- illetve: Vincze. — Ifjúsági 12—13. SZAK 1 1:0. Tovább rohamozott a kőzés elmaradt, mert a szen- Textilművek—Sándorfalva: 12—13. Szentesi K. 1 szegedi -négyesfogat*. Hajós tesiek több túlkoros és iga- 5:0. 14. Sz. Dózsa 1 A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Újszeged 2. Sz. Ruhagyár 3. Dorozsma 4—5. Móraváros 4—5. Szegedi Sp. 6. Szőreg 7—8. Sándorfalva 7—8. Textilm. 9—10. Alsóváros 9—10. Szent. H. 9:0 5:1 4:1 2:1 4:2 3:2 1:1 1:1 Szörcgi Rákóczi — 15. H. Honvéd 1 Hódmezővásárhelyi Vasas 16. Kistelek 1 3:2 (2:2) Versenyen kívül: Hódmezővásárhely. Ve- 16. SZVSE II. 1 2:3 r­1:2 —' 2:4 — 1:4 — 1:5 — 0:9 — 0:4 — lövését Horváth nehezen ök- zolatlan játékossal álltak lözte szögletre. Csak időn- ki. Barátságos ifimérkőzé­ként veszélyeztetett a Fe- sen az Sz Kinizsi 2:l-re rencváros, de nyert a szórványos rohamokkal Szegedi Ruhagyár— szemben ellenállt a szege- Hódmezővásárhelyi di védelem. Honvéd 5:1 (3:1). ^ZCÍ) KUZDCLMCK NBI A mérkőzés végén labdatar- Hódmezővásárhely. Ve- I 1. Szeged tásra rendezkedett be a wtte: Dukai. A Ruhagyár tnnícriknínnlzcí.rí n lo. G°yő? SZEAC. összeállítása: Nyerges — OZC2,C(l ICM1 SZDÜl HO K Síi ijcl II 3-4. Újpesti Dózsa Megérdemelten győzött a Szabó, Máriási, Madarász ° to" Va" jó formában, kitűnő erőnlét- — Barta, Huszár — Hor- Szeged város teniszbajnok- tó). A döntő eredménye: 6:1, 7-10. B^Honvéd ben lévő lelkes szegedi gár- váth, Biltsik II., Szigeti, _áeán orszáít különböző 6:2, 6:2. A legjobb magyar 7-io. Debrecen da. A csapat fölényét a 10:3- Oltványi, Laudisz. Edző: Sagán aZ f' , Páros simán nyert. »*„y. as szögletarány is tükrözi. Polyák Gyula. Kemény, he- őszeiből 58 férfi és 33 noi p mk Egyes; j Runovics 1U2. Salgódrján Az egész védelem remekelt, lyenként durva mérkőzésen versenyző indult. A magyar (trjpesti Dózsa), 2. Posta (Üj- H"14- szombathely válogatottak közül hatan je- pesti Dózsa), 3. Tamási (Pé- J3; Ferencváros Az Építők labdarúgó-csapata nem utazott el Makóra Vasárnap megkezdődött a Békéscsabai Építők—Hód­labdarúgó NB III, s a dél- mezővásárhelyi MEDOSZ 7:1 keleti csoport legnagyobb (4:1). Békéscsaba, 2000 néző. meglepetését az első forduló- Szolnoki MTE—Orosházi Ki­bán a Szegedi Építők okozta, nizsi 4:0 (1:0). Szolnok, 1200 mert az NB II-ből kiesett néző. Törökszept.miklósi Va­csapat nem utazott el Ma- sas—Jászberényi Vasas 2:1 kóra az M. Vasas elleni mér- (1:1). Jászberény, 800 néző. kőzésre. A szegedi csapat ve- Ceglédi VSE—Jászberényi zetői a sorsolás megváltozta- Lehel 1:0 (1:0). Cegléd, 800 né­tását kérték, mivel az szá- ző. Szarvasi SC—Kecskeméti mukra nagyon kedvezőtlen. TE 1:0 (1:0). Szarvas, 1500 A CSLSZ nem hajlandó a néző. Mezőhegyesi MEDOSZ sorsoláson változtatni. Ha a —Gyulai MEDOSZ 2:1 (2:1). jelenlegi műsor megmarad, Mezőhegyes, 1000 néző. Mart­az Építők inkább visszalép a fűi MSE—Csongrádi Petőfi bajnokságból — legalábbis a 2:0 (2:0). Csongrád, 1000 né­vezetőik ezt hangoztatják. ző. A labdarúgó-bajnokságok állása 1 1:0 2 1 4:1 2 1 2:1 2 1 2:1 2 1 1:1 1 1 1:1 1 1 1:2 — 1 1:2 — 1 1:4 — 1 0:1 — M ^^ —_ ^^ —_ __ _ _ _ lentek meg A nagy meleg esi EAC), Fehér (MAFC). A újpesti Dózsa—Salgótarján 2:1. S=0=R=0=K=B=fl=N= ellenére is a legtöbb számban döntő_ eredménye: 6:3, 3:6, u?"™'­szép küzdelmek alakultak ki. Meglepetés a lelkesen küzdő Kunovics győzelme. Páros: 1. Fehér, Tamási Férfiak. Egyes: 1. Szikszai A SZEAC labdarúgó-csa- újszegedi szabadtéri színpa­pata holnap, szerdán a don, amelyen váltott ellenfe­Kecskeméti Dózsával játszik lek ellen megmérkőzik Papp (Üjpesti Dózsa), 2. Lénárd barátságos mérkőzési Kecs- László háromszoros olimpiai (Újpesti Dózsa), 3. Nóvák (Bp. <MAfc- fbAC), l. Kunovics, keméten. bajnokunk, hivatásos Európa- VTSR) Madai (Bp Sparta- Posta' 3- Rak"vszki, Jószai * bajnokunk is. , ' ... ' . ~ ' * ~ — Nyíregyházán vereséggel . cus>- A dontö eredmenye kezdte az NB Il-t az Ózdi Kohász, amelynél Szűcs Szegedi Postás—Soproni ievö Szikszai biztosan nyert. György, a SZEAC voit tré- Postás 7:1, 2587:2504. Szeged. páros: szikszai, Lénárd 2 mén-ve: 3:S! 6:3- 6:4­NB II 1. Kecskemét 2-4. Borsodi B. 2-4. Láng 2-4. Nyifegyháza 5. Ganz-MAVAG Diósgyőr nere edzősködik. Barátságos férfi tekemérkő­7. Eeyetértés (Bp. Honvéd, Szentesi Fák- 8-9. Bp. Előre . , , _ ,, „ , ,„„__ 8-9. Miskolc 6:2, 6:3. A remek formában lya)- Gaa1' Katona <BVSC- }»• spart. Miskolci VSC). A döntő ered­Nagy 13-15. salg.' Koh. 13-15. Eger nyász- Eger 1:0. Nyíregyháza—1 Ozd 1:0. Láng—Salgótarján 1:0. így kellett volna tippelni! 1. U. Dózsa—SBTC 1 2:1 2. Szeged—Ferencváros 1 1:0 3. Dorog—MTK 1 4:1 4. Gyór—Szombathely i 2:1 5. ZTE-BVSC 2 1:2 6. PVSK-Budafok 2 0:1 7. Budai Sp.— Sz.-fehérv. 2 0:1 8. Kaposvár—Szállítók 2 2:4 9. Nyíregyháza -Ozd 1 J :0 10. Előre—Miskolc x 0:0 11. Kecskemét—Szolnok 1 2:0 12. Salg. KSE—Láng 2 0:1 Az 1. nyerőcaztályban csak egy 12 találatos szelvény akadt. Tu­lajdonosa 245 517.50 forintot nyert. A 2. nyerőosztályban 70-en értek el 11 találatot. A nyere­ményösszeg egyenként 3507.50 forint. A 3. nyerőosztályban 1110-en ertek el 10 találatot. A nyere­ményösszeg egyenként 295 Ft. ^•"EYgTobbTobó^dT'TYd- Kausics, Schmidt (Csepel Au- ^d^átsL^nyúT- ™ 1 « = nTWí vánszky 450 Forián 440. Ba- tó), 3. Nóvák, Paulinyi ,uln,wulK jaiszmauan nyuj Bp Elöre_Mlskoie 0;0 EEyet- suit szelvényre ' ._ _ . . _ ... , » , . Inti rotviolr íótáL-L-il rrtrÁ-zXH ír+PC Rn Rnnrtnmic 7-9 fliós- rom ónuKceiorr 4, Szegedi ros bar mérkőzés less Dózsa—Ferencvá­1 2:0 2 1 1:0 2 1 1:0 2 1 1:0 2 1 6:1 2 1 3:1 2 1 3:2 2 1 0:0 1 1 0:0 1 1 2:3 — 1 1:3 — 1 1:6 — 1 0:1 — * 1 0:1 — A 31. fogadási hét 9 találatos 1 0:1 — szelvényei vigaszdíjban részesül­öm — nek. Egy-egy vigaszdíjra Jogo­50 forint nye­barátságos ökölvívó- ta « Herczeg 42^126, illet- (VTSK, Gyulai _ MEDOSZ), tott ^ remek játékkal győzött ^Bp.^Spamcus 3:2. Diós- ^ényösszeg^jut.^A vafiárnap aa ve: Illés 441. Frigyesi, Madár (Csepeli Au- Fehér és Tamási. kemét^Szolnok 2:0. Borsodi Bá- ki. (MTI)