Délmagyarország, 1962. június (52. évfolyam, 126-151. szám)

1962-06-19 / 141. szám

Kedd. 1962. június 19. 6 Brazília—Csehszlovákia 3:1(1:1) ' A bajnokcsapat sikeres záró akkordja SANTIAGO, 70 000 NÉZÖ. VEZETTE: LATISEV (SZOVJET) Brazília: Gilmar — D. San­tos, Mauro. N. San tos — Zi­to, Zozimo — Garrincha, Vava, Amarildo, Didi, Za­gallo. — Csehszlovákia: Schroiíf — Tichy, Popluhar, Novak — Pluskal, Masopust — Pospichal, Scherer, Kvas­nak, Kadraba, Jelinek. har szerencsés közbelépése mentette meg a góltól a csehszlovák kaput A 25. percben aztán meg­született Brazüia vezető gólja. Amarildo váratlanul kiugrott a tétovázó csehszlo­vák védők között és lövés helyett az előre futó jobb­SZVSE—Orosháaa 6:1 (3:1) a' csehszlovákok — szo- Zagallo partdobásával Ama- I)ei/el\ " e'olG lul° JOD?: kott SkS^at követve^ rdd° előretört, s két méter- íedezet Zlto W™ akl elsősorban a védekezésre ro1. alapvonal előtt lövésre a ba, sarokba fejelte alab_ ugyeitek, míg a braziloknál sranta magat. Schroiff be- dát 2:1. Didi hátrahúzódva irányított. adást vart « A 14. percben a csehszlová- a csavart, ravasz lövés a A csehszlovákok nem ad­kok szerezték meg a veze- bal sarokba jutott. 1:1. harcot ismét nyüt test Pospichal szépen elhú- A második félidőt Didi fia- jakkal rohamoztak, de — zott, beadasaval az előretörő talmas kapáslövése vezette ta , eppe"x, ,,.—. a .7 Masopust kiugrott és be. aztán Zagallo hajszállal S^J^Í"*el™y*et' A Mauro, valamint a kifutó lött fölé. Tapogatódzó já­Gilmar között a kapu kö- ték után fokozatcean feljöt­zepébo lőtt 1:0 Csehszlo- tek a csehszlovákok és — vakja javára! ellentétben az előző mérkő­A brazilok nem vesztették el zésekkel szemben — ők irá­kedvüket nyugodtan szót- nyitották a játékot. A 17. tek tovább támadásaikat, percben N. San tos labdája­Másfél perccel a vezető gól val Amarildo kiugrott és után sikerült egyenlíteniük, csak a középhátvéd Poplu­33. percben D. Santos be­ívelt labdáját Schroiff fel­ugorva akarta hárítani, kiej­tette a labdát és Vava biztosan lőtt a há­lóba. 3:1 Brazília javára. Így ismét Brazília nyerte a labdarúgó-világbajnoksá­got. Kapuzárás a megyei bajnokságban A Makói Vasas a bajnok, bennmaradt a SZAK Az ifjúságiaknál a SZEAC és az Építők szerezte meg az elsőséget (Liebrnann felvételei) Az SZVSE bajnokságot nyert együttese (balról jobbra) fent: Juhász. Bischoff, Karsai, Majzik, Balazs, Kerényi, Rábai. Lent: MÍLzmer, Uhrin, Sajtos, Batki. Virággal köszöntötték a ügyes jobbszélsó lábóról elő- si lábáról pattant a labda a vendégek a bajnokságot nyert ször felpattant a labda, de hálóba): 4:1. Utána mindjárt SZVSE csapatát a forduló zá- aztán jól eltalált lövést kül- Bischoff a baloldalon nehéz ró mérkőzésén. A virágból dött a hálóba: 2:0. A 31. szögből lőtt remek gólt: 5:1. termeszetesen a közönségnek percben váratlan gólt ért el E fölényes vezetés után is is jutott és a vasutas együt- a vendégcsapat: egv 18 mé- számos szegedi gólhelyzet Vasarnap játszottak a Sándorfalvi SK—Hódmezö- — Jenei (Köböl), Thékes, Sa- tes a következő összeállítás- teres szabadrúgást Békési a maradt ismét kihasználatla­Csongrad megyei labdarúgó- vásárhelyi Honved 3:1 (1:0). lánki, Linka, Héger össze- ban játszott: Uhrin — Ju- sorfal felett a meglepődött nul. Ugyanakkor szorványo­bajnokság utolsó fordulóját. Sandorfalva. Vezette: Racz J. áuftású csapata idénvzáró hasz' Kerényi> Mőszemer, — Uhrin mellett a bal felső sa- san, de ügyesen támadott az Hatalmas küzdelem után Gollovő: Hegedűs Kiss I, mérkőzésén a szőrééi Rákó- Balazs> Batki ~ Sajtos, Bi- rokba emelt: 2:1. Utána két Orosháza, de nem tudott . i-1- •> V»q inKrvv/afC Inndfi i tafVP' S'/l r>- .. AVCUYU rvróf Póhol "LT-c. ; T\ A4 —'" végre tisztázódott a bajnok- Kovács (öngól), illetve: Szlo- czi el]en e.0 arány^n nyert" schoff, Rábai, Karsai Majzik. ízben is majdnem gólt kap- szépíteni.' Sót a 36. percben sóg kérdése. A makóiak győz- vak. A B-csoDortban a Szegedi , Minket oldali támadósok- tak a vasutasok és csak az Sajtos átadasából Bischoff „ , j kai kezdődött a találkozó, ntnlnő nillnnntnkhnn cllroWilt a vég­ték Dorozsmán és ezzel mint Hódmezővásárhelyi Vasas— Épitéí^szerezte meg ^Tbaj- kal kezdődött a találkozó, utolsó pillanatokban sikerült 6 l-re állította be bajnokok megszerezték a jo- Szegedi Honvéd 3:1 (1:1). noki címet. Az Építők ifi- amelyen nem volt tét: a baj- mentenie a védelemnek. A eredményt. i no/isáa és a kiesés sorsa el- ai nor+on láoióVc h^ri^gi a szvse sikeres záró­MP akordda) fejezte be a baj­^ a Szegedi Juto inellett a s AK-Szegedi Juta Rohreka, Sc^kó,"'Sörö^Né- kapufája volt az első jelen- j^ v^rMlkitTkezét iTérin- nokságot. s ami a legfonto­Mmdszenü medosz lett _a Jp veze™ meth, Kószó (cserejátékosok: tos esemény, majd a 12. perc- tette) 3:1. a hátralevő per- sabb- a kpvG kGZ° fyadba? 1d«ó. a Szegedi urna paiya. ezer Komlód!) ben Rábai jobbszélen ügye- eekben hajmeresztő helyzetek már a2 NB U'ben szerepcL Juta^en Vzmft Szegltó- Góilövő: kerek. Adá- Kún, harmadik kieső AK a ezzel kiharcolta magának a bennmaradást. Eredmények. Makói Vasas—Dorozsmai MEDOSZ 4:1 (3:0). Dorozsma. Góllövő: Rozsnyal 2, Balogh, Marczika, illetve: Dudás. Újszegedi TC—Szegedi Textilművek 3:0 (1:0). Üjsze­ged. Vezette: Bokor. Góllövő: Fehér 2, Farkas. Szegedi Dózsa—Mindszenti MEDOSZ 5:0 (3:0). Szeged. Vezette: Pengő. Góllövő: Ka­nriTn-^MlYTlletteT'vörito. összeállításban" szerepelt Éra sen elment, a labdát Bischoff sorát hagyta ki az SZVSE,'a új évadra való felkészülés dekes. hogy mindkét ifjúsági elét tálalta, akinek már csak másik oldalon Uhrinnak csak elsö eseményére már vasara 1. Makó 30 60:28 éS 2. Újszeged 30 68:40 42 3. Sz. Dózsa 30 82:36 •11 4. Szentes 30 68:39 40 5. Móraváros 30 65:36 36 6. Alsóváros 30 42:33 33 7. Szöreg 30 45:43 31 8. Sándorfalva 30 41:60 27 9. H. Honvéd 30 53:51 26 10. Dorozsma 30 43:48 7$ 11. H. Vasas 30 44:69 26 12. Textilművek 30 39:61 25 13. SZAK 30 37:60 M 14. Mindszent 30 35:54 23 15. Sz. Juta 30 36:50 20 16. Sz. Honvéd 30 30:80 17 gurítson: 1:0. Erős nyo­nehezedett az oroshá­capura, a 18. percben A labdarúgó-bajnokságok állása A második félidő kiegyen­súlyozott játékkal folytató­dott és a 13. percben az oros­nap sor kerül az újszegedi SZAK-pályán • Totó Kupa mérkőzést játszanak a ceg­lédi csapattal. M. T. NB II 1. DVSC 2. Láng 3. Bp. Előre 4. Diósgyőr 5. G.-MÁVAG 6. Egyetértés 7. Miskolc 8. DEAC 9. Szolnok Szentesi Honvéd—Szőregi Rákóczi 3:2 (2:2). Szentes. Vezette: Ződi. Góllövő: Rt­schák 2, Faragó, illetve: Me- A megyei ifjúsági labdarú­iszter Sebők B.. gó-bajnokságot az A-csoport­Alsóvárosi MAV—Mórává- ban a Szegedi EAC nyerte rosi Kinizsi 2:0 (0:0). Szabad- meg. A SZEAC Éber- (Abra­ság tér Vezette: Megyeri, hám) — Szabó, Szalai, Her­Góllövö: Károlyi, Bullás. czeg — Joó (Stumpf), Dudás 10. Kecskemét 11. Borsodi B. 12. Nyíregyháza 13. Bp. SparL 14. Cegléd 15. KISTEXT 30 64:34 41 30 51:36 38 30 55:40 35 30 41:30 35 30 46:39 35 30 35:22 34 30 39:37 30 30 31:36 30 NB in 1. Szegedi VSE 30 77:36 45 2. Bcs Építők 3. SZMTE 4. Gyula 5. J. Vasas 6. J. Lehel 7. H. MEDOSZ 8. Csongrád Sportpályázatunk nyertesei Ki lesz a bajnok, és a kieső? cimú pályázatunkra több mint 600 szelvény ér­kezett be. A helyes sorren­det sokan eltalálták. Sor­solás útján az alábbiak nyer­tek. Két-két jegyet a SZE­AC első hazai bajnoki mér­kőzésére: Szabó György, Alsókikötő sor. Somodi An­Bagamén Lajos, megyei ta­nács. Jaczkó Mihály, Hó­biártbasa u., Kovács Imre, 16. Sz. Építők Hatházak. Bodó Istvánné, Festő u., Mándoki György, Sándorfalva. Terhes Sándor, Tápé. Akik jegyeket nyertek, a mérkőzések előtt kapják meg az ülőhelybejáratnál, 9. Martfű 10. Kecskemét 30 34:26 29 n. Szarvas 30 48:45 29 12. Orosháza 30 38:38 29 13- Bcs- MÁV 30 28:33 29 15. Szentes"281 30 36:49 29 16. Szegedi Sp. 30 36:34 28 Gyula—Szegedi Magyar női válogatott —Szabadkai Spartacus 17:6 (7:3) Szegeden az Ady téri pá- tató játékot. A II félidőben lyán 1000 néző előtt játszót- beállt Pásztor Erzsébet nagy­ták. Vezette: Máthé (Kártya-> szerűen védett. Géldobó: Ha­ssy, Tordai). A magyar csa- jekné, Romhányiné, Balogh pat kissé nehezen talált ma- (3—3), Jóna, Varga, Szűcs 30 56:52 31 Sára A 3- Percben 2:l-re ve- (2_2), Cserhátiné, Szendi 30 55:47 29 retett a vendégcsapat. a_i), iU. jakovetics (3), Be­in 51-41 in A válogatott fokozatosan , . ' . ... _ ,., 30 45-65 26 fölénybe került és különösen leics (1), Jurcsak (1), Celik 30 47:60 25 a II. félidőben nyújtott biz- (1). 29 36:65 22 30 41:80 18 30 32:74 18 30 28:89 14 Spartacus A szegedi MHS országos nyitotta, hogy jó utánpótlás­30 63:26 41 29 60:30 39 30 62:33 38 30 58:32 37 30 58:40 35 30 52:43 32 Szegedi győzelem a kajakversenyen tal. Szövetség u. Két-két je- személyazonosságuk igazolá­gyet az SZVSE első hazai mérkőzésére: Lippai Sándor, Erdő u., Juhász Lajos, Hu­nyadi tér. Egy-egy könyvet nyert: Remzső Pál. Vajda u„ Somogyi Ferenc, Szatymaz, sa utón. a könyvek szegedi nyertesei szerkesztőségünk­ben vehetik át a jutalmat, naponta 8 és 12 óra között. Vidékre postán küldjük el a könyveket 30 25:71 15 7:2 (3:1). H. MEDOSZ— ifjúsági és serdülő kajakver- sal rendelkezik, versenyzői 30 58 14 Szarvas 3:1. KTE—Martfű senyének második napjón $ méltó ellenfelei a budapes­3:1. Békéscsabai Építők— rövidtávú futamokat bonyo- tieknek. Láng—Diósgyőr 2:1. Kecs- Jászberényi Vasas 2:1. lították le Érdekesebb ered­kemét—KISTEXT 5:1. Szol- Csongrád—Szentes 3:1. A B. mények. nok—Cegléd 0:0. Borsodi Bá- MÁV-Bocskai—Szolnoki MTE Ifjúságiak. Fiúk. Kajak—1 nyász—DEAC 1:1. Bp. Spar- mérkőzés a pálya használha- 500 m I ceztály: 1. Balázs tacus—DVSC 2:1. Bp. Előre tatlansága -miatt elmaradt. (Sz. MHS), 2. Takács (Bp. —Egyetértés 1:0. Miskolc— Jászberényi Lehel—Szolnoki MHS) K—2 500 m: 1. Ba­A há- Kinizsi 4:1. — Kiesett a négy lázs—Vörös (Sz. MHS), 2. utolsó helyezett Csengeri—Iványi (Sz. Ken­der). K—1 500 m, II. osz­tály: 1. Parajdi (SZEAC), 2. Tápai (Sz. MHS). Leányok. így kellett volna tippelni Ganz-MAVAG 1:0 rom utolsó esett ki. =R=0=K=B= A megyei labdarugo-baj- Dózsa biztosan győzött: Sze- ^titiL j0„° "3V. T2 LtS? rokságba való bejutásért ki- gedi Dózsa—Szegedi VSE MMb)- 2- Jojart (Sz. MHS). írt osztályozó mérkőzések 16:4 K~2 500 m: 1 Jó->art' Vl*h második fordulójót vasárnap * (Sz. MHS), 2. Vörös D., Vö­játszották a csapatok. Ered- A nemzetközi labdarúgó- rös v- (Sz- MHS)­mények: Kisteleki TE—Ma- mérkőzések eredménvei Kö Serdülők. Fiúk. PK—1 300 kői Spartacus 4:2 (1:0). Ujsze- merkozesek eredményéi. Ko- m. : S6reghy (SZEAC), 2. . . . „ _ ged, SZAK-pálya. Szegedi ^peuropai Kupa: Vasas— Turányi (SZEAC). C—1 500 második osztályozo mérkőzését is megnyerte es igy nagy Ruhagyár—Szentesi Sparta- Vojvodina 3:1 (0:1). Népsta- m: 1. Kertesi (Bp. MHS), 2. lépést tett előre a megyei bajnoksagba való bejutas fele. íus 3:0 (2:0) Hódmezővására dion. MTK—Belgrádi Parti- Dani (Sz. MHS). C—2 500 A mérkőzés után a SZAK-palynn Gerber Pálnak, a krste- hely. ^n 4-l ,3 0) Stadion S- Vichmann, Nagy (Bp. „ , UJ * . _ Mo logna-Bp. Honvéd 5:1 (2:1). MHS>. Simon, Farkas Roplabda-credmenyek. NB n/rT-,° I női: Bp. Vörös Meteor— 1. MTK —Partizán 2. Vasas—Vojvodina 3. Juventus—FTC 4. Bologna—Honvéd 5. Záprab- Hr. Králőve 6. CZ. Belgr.—BraUsl. 7. Bp. Spart.—DVSC 8. Miskolc—G.-MAVAG 9. KISTEXT—Recskem. 10. Előre—Egyetértés 11. Láng—DVTK 12. Kaposvár—BVSC 1 4ü 1 3:1 x 1:1 1 5:1 1 2:1 x 2:2 1 2:1 1 1:0 2 1:5 1 1:0 1 2:1 x 2:2 cAhszelút szerénipéíjf A Kisteleki TE labdarugó-csapata vasárnap Szegeden Tizenkét találatos szelvénye 23 fogadónak akadt: egyenként 9609 forintot nyertek. Tizenegy találatot 612, tiz talá­latot pedig 6695 szelvényen ertek el. Az előbbiek 361. az utóbbiak pedig 44 forintot kapnak szel­vényenként. lekiek egyik vezetőjének hangosan gratulált az egyik sze­gedi szurkoló: — A kistelekiek már benn vannak! — magyarázta. • — Persze! — vágott közbe az egyik kisteleki tréfá­san. — Most éppen bent vagyunk — Szegeden... Bologna, ventus felveszünk. azonnal beköltözhető lakás van. Cfm: MEZŐHEGYES! CUKORGYÁR Mezőhegyes. Ferencváros—ju- (Sz- MHS). Leányok. PK—2 11 (0 0) Torino 500 m: Tóth- Veres (Bp. Szegedi Kender 3:2 <10:15, „ á . Nemzetközi Bajnoki' MHS). 2. Kolozsi, Adók u \ : Bud.apest- A Ság: Újpesti Dózsa—SC Man- (Sz. MHS). PK-1 500 m: 1. bajnoksagbol meg ^ket lor- tova 4;0 (3:0). Megyeri út. Pé- Dévényi (Bp. MHS), 2. Futó esi Dózsa—Hildesheim 5:3 (Sz. MHS). (1:1). Pécs. Tatabánya—FC Az egyesületek közötti Nancy 4:0 (2:0). Tatabánya, pontversenyt a szegedi duló van hátra. A Szegedi Kender már nem eshet ki, tizennégy együttes köziilj a !££kJÍaSÍLPadova-Dorok 1:0 (0:0). Pa! MHS nyerte meg. Ezzel Győri Dózsa—Szegedi Spar tacus 3:1. Szeged. NB II férfi: Szegedi Juta—Győri Dózsa 3:0. Szeged. * NB Il-es férfi kézilabda­ei edmény: Szegedi EAC— Váci Fonó 20:18 (10:7). Sze­ged. dova. szegedi szakosztály bebizo­Nyíregyháza-Sz. Építők 2:0(1:0) Most rendezték meg a te rületi ökölvívó-bajnokság he- — Saabó. Bezsenyi lyi rangadóját, amelyen a si, Makai, Biltsik, A Szegedi Építők utolso NB Il-es mérkőzésére az alábbi összeállításban futóit ki a SZEAC-pályára: Palo­tai — Huba, Molnár, Veréb Jáno­Kalmár. Érdekes, hogy az első gól az első percben, a második az utolsó percben esett. Az Építők többet tá­madott, a vendégcsapatnak sok jó helyzete volt. Góllö­Blaha, vő: Szokol, Kovácsira. DEL-MAGYARORSZAG A Magyar Szocialista Munkás­párt Csongrád megyei éa Szeged várit.! bizottságának lapja Megjelenik hétfő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottsá® Felelős szerkesztő: Dr. Lokös Zoltán Szerkesztőség: Szeged, Magyar Tanácskőztáe* saság útja 10. Telefon: 35-75 , 30-03 Éjszakai telefon: 35-06 Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó VáUalat Felelős kiadó: Kovács László Kiadóhivatal: Szeged. Klauzál tér 3. Telefon: 35-00, 31-16. (Beküldőit kéziratot nem érzünk meg és nem adunk vissza. 1 A lapot nyomja a Szegedi Nyomda vállalat Szeged. Kárász utca 0. Terjesztik a Csongrád megyei postahivatalok. Előflze'ésl egy hónapra 11 Ft. Előfizette _ bármely postahivatalnál és kém tteeltdnéL