Délmagyarország, 1962. május (52. évfolyam, 101-125. szám)

1962-05-03 / 101. szám

i\agyszeríien sikerültek a május elsejei sportesemények Sz. Spartacus— B. MAV Bocskai 1:1 (1:0) Komárom megye nagyarányú veresége atlétikában A kiesésre ítélt szegedi NB Az újszegedi szabadtéri SZAK sikerét hozta. Az öt nőknél dr. Szamosszeginé színpadon, zsúfolt nézőtér váltószámból álló viadalon a győzött 255 fával, második előtt, szép sportbemutatót 4x50 m-es férfi vegyesváltó- Sósné 250 fával (mindketten III-as labdarúgó-csapat va­rendeztek május elsején. A ban, az 5x50 m-es férfi pil- a SZAK versenyzői), harma- sárnap az alábbi összeállí­Szegedi Spartacus súlyeme- langóváltóban, valamint a dik Kökényné (Sz. Kender) tásban játszotta elmaradt Iölnek, a Szegedi Postás és 10x50 m-es férfi gyorsváltó- 214 fával. A felnőtt férfiak- bajnoki mérkőzését Szege­a Sportiskola vívóinak, va- ban a SZEAC, míg a két női nál: 1. Oláh (SZVSE) 265, den- 3 Hunyadi téri pályán: lamint az SZVSE birkózói- számban a SZAK együttese 2. Herczeg (Postás) 264, 3. Kollár — Gerendeli, Csóti, nelTon nak nagy sikerük volt. Sok győzött. Révész (SZAK) ugyancsak Dudás — Balek, ördög — Csotlljrid tapsot kaptak a közönség Az újszegedi leniszpályá- 264 fa. A férfi ifjúságiaknál Koszo, Somogyfalvi, Apro, köréből. kon került sor a szegedi te- Péter József (Postás) szerez- Jójart, K»ss­- A -r nlnn frtlirt/v (Cs) 27.6. Magas: 1. Szarka (K) 200. Távol: 1. Papp (Cs) 641, 2. Darvas (Cs) 622. Rúd: 1. Kereszti (Cs) 320. Súly: 1. Darvas (Cs) 12.65, 2. Kán­tor (Cs) 12.61. Kalapács: 1. Détár (K) 51.25, 2. Molnár ár. (Cs) 46.25. Olimpiai váltó: 1. Komárom 3:45.1, 2. Csong­Hétfőn rendezte meg a Tdd 3:53.3. Nők. 100 m: 1. megyei Atlétikai Szatmári (Cs) 12.9, 2. Ökrös Szövetség a hódmezővásárhe- (Qs) 133 4qq m. 1. Csat'ós 'AZ első "félidőben a széltől stadionban a Csongrád- (Cs) 64.8, 2. Sztnpinszki (Cs) t, z x.. _ - „. . . (cs) Távoli Diszkosz: 2 Meny­(jutott nyert meg, második a Varga, Ondók Csíkos, Abra- a SZEAC a ~s"zeg7di' váioga- zott^a^iáték^képe' Á'vendég- j°l előkészített pályán lebo- &rt (Cs)~3Ó.62.~Gerely: 1. budapesti ifjúsági B-valoga- ham összeallítasban - a tott ellen 5:1 (2:1) arányban at Jsok jó "támadást ve- nVolitott viadal, versenyző- szabó (Cs) 32.90. 4x100 m: tott, harmadik a szegedi B- szeniorok ellen biztosan, 6:3 nyert A gólok közül Hajós Spartacus védel- tnk lelkes helytallása révén , Csongrád 53.8. ' 1 - —— x—ti. 1-44 •*•"—' 11/IV/TfI/ltlu I tl/T/111 í ilif *7 O TVIWf- r- - v . m-t Dr. Monostori Tibor arányban nyert. és Heményik kettőt-kettőt mére nagy munka hárult váratlanul nagy, 104:72 pont­uszodában A SZAK négyes tekecsar- (Reményik egyet 1 l-esből), Már-már úgy látszott, hogv <""«««« Csongrád megyei idénynyitó nokaban 100-as tarolóver- Polyvás egyet, illetve Rábai az eredmény a békéscsabaiak OVozelmet hozott A nok le­válogatott lett. Az újszegedi megrendezett úszóverseny a SZEAC és a senyt rendeztek, amelyen a egyet (tizenegyesből) lőtt. Tömörült az élmezőny a megyei labdarúgó-bajnokságban tartós fölénye ellenére sem ^mennyi számukat megnyer változik meg, amikor az utol- te • só percben Mázán kiegyenlí- Az eredmények közül ki­tett. 1:1. Újrakezdésre már emelkedett a tatabányai nem is volt idő ... Szarka Istvánnak a laza el­A döntetien eredmény igaz- ^helyen elért 2 kj alapfokú ké­sagosnak mondható, bar a B. magasugró teljesitmenye. ., ..6 . rriDlabda-hainok­MAV Bocskai valamivel Naszály (207), Medovárszki Z'.a° . . tervszerűbben játszott. A (206), Bodó (204), bodosi • • MM "MI^H • M^M és Alapfokú bajnokságok Az idén másodszar írták ságot. A küzdelmeket üzemi és hivatali csapatok részvé­e'maradt mérkőzéseket ját. szottak a csapatok. Az előző fordulók során a kedvezőtlen idő miatt öt mérkőzést nem rendezhettek meg és a szö­vetség határozata érteimébert ezeket most kellett lejátsza­ered­Dózsa küzd. A hétfői és keddi menyek: SZEGEDI DÖZSA—ALSÓ­VÁROSI MAV 2:0 (0:0). A Csongrád megyei lab- rom csapat, a Makói Vasas, HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI ™fzőny k'magasl°an legjobb (?°°>hí.,T telével tavaszi-őszi kiírásban darúgó-bajnokságban ezúttal az Újszegedi TC és a Szegedi HONVÉD-SZENTESI HON- ^^ CS.OB S^Á.N' 8 Zn J.nr ^ln" «Ja' alt bonyolítják le mindkét sport­«*]• Hódmezővá- gediek középhátvédje volt. ^ mappa n^u^ okt és. női csapatok­sárhely. Vezette: Fonan. Jo . * . ' .„ érdekesebh eredmé- kah A nevezéseket. május iramú, élvezetes játék. Mind- A labdarugó NB III-ban i» eraeiceseoo ereame 5.ig jehet beküldeni a városi két csapat nagy lelkesedés- elmaradt mérkőzéseket nvek- röplabda-, illetve a városi sel küzdött. Góllövő: Szlo- játszottak. Két játékra került Férfiak. 200 m: 1. Kiss (K) kézilabda-szövetség címére, vák. illetve Fekete. sor. Békéscsabán a bajnok- 22.6. 800 m: 1. Szalai (K) SzPged Széchenyi tér 11 sz. jelölt B. Építők a Hódmezö- 2:01.7, 2. Simonics (Cs) 2:03.0. a]á HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI vásárhelyi MEDOSZ ellen 3000 m: 1. Bárkányi (Cs) VASAS—SZEGEDI JUTA 3:2 2:2 arányú döntetlent ért el. 9:12.2, 2. Jáksó (Cs) 9:35.4. •^^•J. Halász ménv született. A Szegedi " ~ _ hogy a vezető békéscsabaiak- 33:59:6, 2. Gyuricza (Cs) Honvéd és az'Alsóváros nem gú ellenfélnek bizonyult a zette: Pengő. A Vasas az 5. nak a második helyezett 35:50.4. 110 m gát: 1. Mély­tudott gólt rúgni ellenfeié- két csapat. A Dózsa a má- PercDen 1™r 2átera vezetett, Szegedi VSE elött mar csak kúti (Cs) 16.2. 500 m gát: 1. nek. A Szegedi Juta újabb sodik félidőben időnként ve- ilazajlk tavára GÓUötoö"Ra** e*y p°nt e,önyük van- Kagy (Cs) 272 • 2• Mélykúti vereséget szenvedett — 1most szélyesebben támadott. Az motai, Kérdő, Tóth Z.. iUet­íéz' hedyzetbe "kerültipedi g gól öngólból esett, amá- ve: Fekete, Abramov. a gyári csapat esetleges győ- sodikat Károlyi lőtte. ni. Az öt találkozó közülné- Szabadság tér. Vezette: Du­gyen nem történt meglepe- kai. Jó iramú és színvonalas tés, általában a várt ered- mérközésen közel egyenran- (2:1). Hódmezővásárhely. Ve- Ez az eredmény azt jelenti, 10 000 m: \ fczegedi ~ _ hogy a vezető bekescsabatak­Igy kellett volna tippelni! zelme eseten két hellyel ju­tott volna feljebb a tábláza­ton. Valószínű, hogy három csapat esik ki a bajnokság­ból, mivel az NB III-ból a jelek szerint a Szegedi Spar­tacus és a Szentesi Kinizsi is visszakerül a megyébe. Ne­héz lenne előre megjósolni a kiesőket, mert a tizenegye­dik Mindszenti MEDOSZ-tól kezdve egyik csapat sincs nn még biztonságban. A legne­hezebb helyzete kétségtelen, hogy a Szegedi AK-nak van. de még az ő sorsukat sem lehet megpecsételni, hi­szen hét fordulót kell még játszani a csapatoknak. A csonka forduló meglepe­tése Makón született, ahol — sajnos — félbeszakadt a mér­kőzés, mert az egyik partjal­zöt a nézők közül megdob­lak. Mivel a Szegedi Dózsa hét­főn győzött, a megyei baj­nokság élmezőnye tovább tö­A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA MÓRAVaROSI KINIZSI­SZEGEDI HONVÉD 3:0 (0:0). Kinizsi-pálya. Vezette: Me­gyeri. Jórészt mezőnyjáték­kal telt el a kilencven perc. A Kinizsi aránylag köny­nyen jutott a két pont bir­tokába, mert a Honvéd csa­társora úgyszólván semmi veszélyt nem jelentett a ka­pura. Góllövő: Tanács 2, Ko­1. Makó 22 47:16 33 2. UTC 23 53:30 32 3. Sz. Dózsa 23 54:25 31 4. Szentes 23 48:29 27 5. Móraváros 23 47:28 26 8. Szőreg 22 35:28 25 7. Alsóváros 23 33:27 24 8. H. Vasas 23 38:53 23 ». H. Honvíd 23 44:38 » 10. Dorozsma 23 30:35 20 11. Mindszent 23 26:37 10 12. Sdndorfálva 23 34:35 19 13. Textilművek 23 29.50 18 14. Sz. Honvéd 23 26:49 17 15. Sz. Juta 23 26:39 16 !c . SZAK 23 26:55 14 Szép eredmények a röplabdában Két NB Il-es röplabda- pest). A Miklós, Hegedűsné, dr. Halmosné, Kristóf, Vár­nai, dr. Szilágyiné (csere: Krisztin, Majomé) összeállí­tású Spartacus a vártnál gyengébben játszott. Szegedi Juta—Bp. Vfzmű­zottak vasar­Tornacsarnok áll, a kiesésre álló Juta pe­dig sokat javított helyezé­sén. Szegedi Spartacus—MTK 3:1 (—12, 9, 12, 8). Női mér­kőzés. Vezette: Gál (Buda­. 1. Magyaro.—Töröko. 2. Nancy—Monaco 3. Sochaux—Reims 4. RC Paris—Toulouse 5. Etienne—Stade F. 8. Nimes—Lyon 7. Catanzaro—Genoa 8. Como—Bari ». Lazio—Messina 10. Napoll—Pro Patria 11. Novara—Reggiana ÍZ. Panna—Alessandría A Totó 17. fogadási 1 !:1 2 1:2 1 2:1 2:8 1:1 2:1 0:8 0:3 4:1 4:8 0:8 1:8 betér* Fölényes győzelem kézilabdában Textilművek—H. Textiles 7:0 (3:0) vek 3:2 (10, 10, —11, —8, 8). összesen 574 410 szelvény érke­Férfimérkőzés. Vezette: Gál. zett. Telitalálatot 16 sielvényen A szegedi játékosok sokat értek el a pályázók. Nyere­ütöttek. A Juta Varga, Papp, ményük egyenként 16155 fo­dr. Fedor, dr. Kasza, Zsák, rint. a u találatpsok száma Hajdú összeállítású csapata- 350, míg a 10 t&lálatosok sza­bói Zsák Miklós volt a me- ma 3819. Az előbbiek 238, az zony legjobbja. utóbbiak 95 forintot kapnak. =S=0=R=0=K=B=A=N= játékos eltávozott, a mérkő- Szilágyi, /és érdekesnek Ígérkezett. rösi. A Szegedi EAC NB Il-es noki mérkőzés lesz Szegc­férfi-kézilabdacsapata vere- den. A Kinizsi és az SZVSE máris 3:0-ra alakult az ered- séget szenvedett Székesfe- a Cserepes soron 4 órai, a A két csapat az alábbi ősz- mény. hérvárott. Sz. MAV—SZEAC SZEAC III és a Juta a Szünet után megelenkült a 13:10 (4:7). A mérkőzés két SZEAC-pályán fél 5 órai játék. Az 5. percben Rad- ellentétes félidőből állt. A kezdettel mérkőzik meg egy-, nainé újabb góljával végleg játék első szakaszában a mással. — A városi bajnok­bebiztosította csapata győ- szegediek lendületesen roha- ság eredményei: Ruhagyár— zelmét. 4:0. A vásárhelyiek moztak és sokat dobtak ka- Helyiipar 2:0. Igazságügy— Az 1961. évi megyei női tavalyi bajnok súlyos vere- alatt két gólt dobott és ezzel kézilabda-bajnokság első és ségé meglepetésnek 6zámit, második helyezettje találko- J^S^SSí. " zott vasarnap Szegeden, az Textilművek: Sonkó — He­Ady téri pályán. Annak el- gedűs, Stelczner, Viskiné, lenére, hogy tavaly az év vé- Szilágyi, Radnainé — Ha­gén mindkét együttesből több lászné. Csere: Soós, Doktor, Tömörkényi, Kő- gól helyett megint kapufát pura Szünet után feljavult Bőrösök 2:0. Kábelgyár— morült A bajnoki cím meg- Senki sem számított ilyen H. Textiles: Tamási dobtak. Néhány perc múlva Viskiné, majd Hegedűs nő­szerzéséért továbbra is há- arányú szegedi győzelemre, a Nagyistók, Szőke, Hideg, velte a szegediek előnyét. Valencia-MTK 7:3 (3:1) Kiss, Czeglédi — Dragomér. Csere: Oroszlámos, Szalai. 6.0. A Textilmüvek egyre többet támadott, Stelczner A szegediek már az első már a harmadik kapufát magyar csapat góljait S ezzel a spanyol csapat ju­tott tovább a vásári városok kupájában. Az Európa Kupa döntőjé­ben a portugál Benfica nagy meglepetésre 5:3 (2:3) arányban megverte a Real Machos (2) és Bödór sze­rezte. A spanyolok megérde­melten nyertek ebben az arányban is a Népstadion­ban lejátszott mérközésen. A Spanyolországban leját­szott mérkőzést, mint isme- Madrid csapatát, retes. a Valencia csapata 3:0 Uruguay csapata európai arányban nyerte. így a két portyája során megszerezte mérkőzés összesített eredmé- első győzelmét Skócia ellen nye 10:3 a Valencia javára. 3:2 (2:0) arányban győzött. KÖZGAZDASÁGI technikumot végzett fiatalembert könyvelési gyakorlattal alkalmas iparvállalat. Ajánlatokat „Katonaviselt* jeligére a hir­detőbe. 1046 dobta. Az utolsóelőtti perc­ben Hegedús állította be a végeredményt: 7:0 a Szegedi Textilművek javára. Mindkét csapat sok hi­bával játszott. A szegedi já­bása a kapufáról pattant tékosak ügyesen használtok d villamosvasut­ki a helyzeteket, es a két _ kapus közötti különbség is percben megszereztek a ve­zetést Hegedűs góljával. 1:0. Utána hosszabb ideig me­zőnyben folyt a játék, na­gyon gyenge volt az iram. A 10. percben Nagyistók do­vissza a mezőnybe. Utána Sonkó két nagy lövést kivé­dett. A félidő végefelé Stelcz- sokat számított. Sonkó a me­ner és Radnainé egy perc zőny legjobbja volt. a székesfehérvári védelem. Mihálytelek 0:0. Előre—Fa­A második félidő közepén lemezgyár 4:3. Postás—ME­kiegyenlített a hazai csapat, DOSZ 4:1. — A vasárnap a hajrában pedtg a gyözei- Makón játszott és 2:2-es ál­met is megszerezte. A SZE- lásnál félbeszakadt M. Va­AC góljai közül Megyeri né- sas—Szőregi Rákóczi megyei gyet. Südy és Lantos kettőt- bajnoki mérkőzés két pont­kettőt, Radnóti és Ludányi ját a Csongrád megyei LSZ egyet-egyet dobott. 0:0-ás gólaránnyal a szóregi­x- ek javára írta. A makói pá­A szegedi tenisziskola ma. „egy so™ ki!vetkezd csütörtökön nyílik meg Uj- ^TtS Honvéd mérkőzést valószí­nűleg Szegeden, a SZAK­pályán rendezik meg. — A pos tanfolyamra még a hely- ^Gdj,n Jarási n bajnokf« :„.„„„ i- inhnt ieienikerni eredményei: Deszk—Tápé vonal mellett lévő teniszpá­lyán Az első edzés fél 5 óra­kor kezdődik. A négyhóna­ÉRTESITJÜK KEDVES VEVŐINKET, HOGY A KARASZ UTCAI SIRÁLY NÖI DIVATÁRU BOLTUNK ATALAKITAS MIATT ideiglenesen SZÉCHÉNYI TÉR 6. SZ. a. (Tejivó mellett) ÁRUSÍT. 105C Elrepül a labda a csíkos mezben levő hódmezővásár­helyi Nagyistók és az egyik szegedi játékos, Hegedűs előtt A szegedi játékos mintha búcsút is intene a gyor­san repülő labdának. — színen is lehet jelentkezni kezdőknek és haladóknak egyaránt. A SZEAC II. labdarúgócsa­pata május elsején Szarva­son vendégszerepelt, ahol a szegedi együttes az NB III­as SZSC ellen 5:3 (2:2) arányban nyert. * Gyengén kezdtek a Csong­rád megyei vízilabda-csapa­tok. Vízilabdában most kez­dődött ineg az 1962. évi OB I és az OB II. és az első for­dulóban mindhárom csapa­tunk súlyos vereséget szen­vedett. Az OB l-es Szentesi Kinizsi ellen az FTC Buda­pesten 8:2 arányban nyert. Ugyancsak a fővárosban ren­dezték meg az OSC—Szegedi AK találkozót, amelyen a SZAK 5:0-ra kikapott. Hód­mezővásárhelyen a H. ME­DOSZ—Csepel Autó mérkő­zés a csepeliek 9:0-ás győzel­mével ért véget. Hírek a labdarúgó-szövet­ségből. Ma két tartalékbaj­3:2. Kistelek—Kübekháza 14:2. Üjszentiván—Ullés 1:1. Algyő—Pusztamérges 5:1. — Az Alsóvárosi MÁV óvását, amelyet a Szőreg elleni mér­kőzésre adtak be, egy hét múlva tárgyalja a szövetség. DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munkás­párt Csongrád megyei Szeged városi bizottságának lapja Megjelenik hétíö kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Felelős szerkesztő: Dr. Lóküs /oltán Szerkesztőség: . Szeged. Magyar ranacskőztAt* saság útja 10. Telefon: 35-35. 30-03 Éjszakai telefon: 35-08 Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Kovács Lászlé Kiadóhivatal: Szeged, Klauzál tér X Telefon: 35-00, 31-16. (Beküldött kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vissza.I A lapot nyomja a Szegedi Nyomda Vállalat Szeged, Kárász utca t. Teriesztik a Csongrád megyek postahivatalok. Előfizetést egy hónapra 11 Ft. Előfl postahivatalnál