Délmagyarország, 1962. április (52. évfolyam, 77-100. szám)

1962-04-10 / 83. szám

Kedd, 1962. április 19. I Dtfntetlen — biztonsági játékkal SZEAC-Tatabánya 1:1 (0:0) iiiidlil II labdarúgó-bajnokságok állása NB I 1. Vasas 25 51:27 36 3. Újpesti Dozs-a 25 54:27 35 3. Ferencváros 25 43:25 31 4. Tatabánya 25 37:26 30 5. MTK 25 52:41 27 6. Bp. Honvéd 25 42:37 26 7. Dorog 25 30:32 26 8. Pécs 25 33:39 21 9. Szeged 25 30:38 21 10. Győr 25 27:41 21 11. Ozd 25 37:58 21 12. Salgótarján 23 33:40 20 13. Komló 25 28:43 19 14. Csepel 23 29:32 16 Vasas—Újpesti Dózsa 2:1, Fe­rencváros—Ozd 4:1. Bp. Honvéd (Liebmann felv.) Grosics, a sokszoros válogatott kapus, Hajós elöl kiüti a labdát A vasárnapi mérkőzésre elkésve érkező egyik szur­-Csepel 2:1, Salgótarján—Pécs 2:0, MTK-Györ 4:2, Komló­Dorog 1:0. NB II 1. DVSC 21 54:22 35 2. Láng 21 41:27 29 3. Egyetértés ' 21 31:16 27 4. Diósgyőr 21 31:22 27 5. Bp. Előre ' 21 43:30 25 6. Borsodi B. 21 23:20 22 7. G.-MAVAG 21 32:33 22 3. DEAC 21 21:24' 22 9. Miskolc 21 28:25 20 10. Szolnok 21 24:21 19 11. Cegléd 21 .28:27 19 12. Kecskemét 21 32:36 19 13. Nyíregyháza .21 16:26 17 14. Bp. Idegesen játszottak a vasutasok Gyula—SZVSE 1:0 (1:0) Az egymás utáni mérkő- nem tudták áttörni. Az Uh­zések, a' nehéz találkozók, rin - Juhasz. Reti Mosz­a rossz talajú pályák kime- mer — Balazs, Batki — rítették a szegedi vasutas- Tóth III, Buchof, Rábai, csapatot és ez a játékosok Karsai. Majzik összeállítású idegességében jelentkezett csapat valóban nem tudott vasárnap A Gyula elleni tiszta gólhelyzetet teremtem, találkozón ez "hátravetette Egy lehetőség nyílt volna az az. együttest. A kezdés után egyenlítésre: a mérkőzés ve­már a 6. percben egy kapu ge felé Tóthot az ot es fe­elé ívelt labdát Réti röviden lesen felvágták. Szentesi ja­fejelt ki A helyzetet kihasz- tékvezető azonban nem ítél­nálták á hazaiak: megsze- te meg a valóban jogos 11­rezték a vezetést. Az első 20 est: szögletet jelzett, percben az SZVSE játékosai Amióta Veres László át­szinte csak "keresgélték" a vette a csapat edzését, ez labdát, pedig még a szél is voij az első veresége az eredménytelenül. tették el kedvüket. Most na­A második félidőben ma- gyon készülnek a Kecskemét gára talált a szegedi vas- ellen. A mérkőzést vasárnap utascsapat. A jól védekező délután az újszegedi pályán gyulai ^reteszt" azonban bonyolítják le. Kialakult a negyvenes magyar labdarúgc-váloiaiott keret a VB-re a döntetlen kedvező a került és jobb gólarányával SZEAC számára, még akkor sem eshet ki, ha É ftrtk „ koló nagyon meglepődött: a habár többen szerettek volna esetleg Salgótarjánban kikap „\ KISTEXT A WÁI 10 zo.. lépeséként Baróti Lajos stadion közelébe érve nagy szép, iramos küzdelmet látni, és a Komló győz a Csepel Hétfőn a világbajnokságra sen készülnek a további fel­Spartacus 21 22:41 16 történő felkészülés követke- adatokra. ..... A továbbiakban az eredeti Láng-Mis- szovetsegi kapitány az NB tervek szerint folyik majd DVSC—DEAC 1:0. csend fogadta. Holott a kez- A sűrített. forduló alaposan ellen. A 9. helyet azonban ÍSÍÉ 5Bedzokkel val° megbe- a felkészülés, s az időszak dés után igencsak zúg a biz- kifárasztotta a csapatokat és jó lenne megtartani. Ehhez Kecskemét-Nyi?egvháía 3:í, szeles után kijelölte a negy- nak megfelelően egyre több tatás, egy-egy érdekesebb je- ez a körülmény is befolyá- az szükséges, hogy legalább Egyetértés -Ganz-MA VAG 2:0, ven tagu válogatott keretet. jesz az atlétikus gyakorlás Tenet alkalmával erős moraj solta a két együttes találko- döntetlent érjünk el Tarján- bP- Spartacus-szoinok 2:0. ^A keret tagjai a kóvetke- és a taktikai elgondolások M. T. Szarvasi SC—Sz. Spartacus 3:2 (2:2) beidegzése. Az Uruguay elleni váloga­tott csapatot csak a bajnok­ság befejezése után, előre­láthatólag hétfőn délelőtt jelöli ki Baróti Lajos szö­zők: I? 30-29 29 Grosics, Ilku, Szentmihá­2I 46:24 27 lyi, Danka (kapusok). Mát­'0 37-22 25 rai- Ihasz- Nóvák, Mészöly, 2i 41-28 24 Kürtösi, Sóvári, Sárosi, Sze­2I 38:2« 24 pesi, Csupák (hátvédek), 21 «:30 22 Solymosi, Nagy, Sipos, Ko- .... ... . ... a 32-54 18 tász. Szojka, Menczel, Színi vetsef ^Pitany es erdekes­20 2?;« Í? (fedezetek). Sándor, Sátori, SEF ezeo a mérkőzésén 21 -31:50 16 Mathesz Kalmár Göröcs, K 230111 me§ Bozsik jatekara 13. Kecskeméti TE -21 31:39 15 K Palotai Nemes Al- ls­14. Orosháza 21 35:45 15 lvuu- faiotai, INemes. Al­15. szentesi K. 21 20:52 12 bert Monostori TI, Bödör, Az Uruguay mérkőzést 16. Szegedi sp. 20 19:55 9 Machos. Hajós. Tichy, Rá- követően — a húsvéti tor­mzfb"ÍnyÍKT|ral7omotó MTE k°si. Kuharszky, Farkas, na miatt - edzőmérkőzés i:o. Martfű-Orosháza 3:2, Jász- Lahos. Fenyvesi dr., Szim- nem lesz. Az utána követ­berényi Lehel—Szentes 4:0, B. Csák I (csatárok). kező nemzetközi erőpróba MAV Bocskai Békéscsabai Ep. A keret tagjaj az április az április 29_j Tarökország NB III 1. B.-csabai Ep. 2. Szegedi VSE 3. Szolnoki MTE 4. Jászb. Vasas 5. Hmv. MEDOSZ 6. Jászb. Lehel 7. Gyula 8. Martfű 9. Csongrád 10. Szarvas 11. B.-csabai MÁV 12. Szolnoki K. hangzik fel, Most, ezen az zóját. Mindenesetre a SZEAC ban. első, igazán tavaszias vasár- az egy ponttal a 9. helyre nap délután némán figyelte a tizennégyezres nézősereg a küzdelemtől mentes, ala­csony színvonalú játékot. A két csapat — SZEAC: Mé­száros — Szabó, Kürtösi, - A Hunyadi téri- pályán le- és lelkes szarvasi védelem­Vas— Kővári, Zallár — Re- játszott NBIII-as "kiesési mel. ményik, Dezsőfi, Hajós; rangadóra" mintegy 300 né- A befejezés előtt tíz perc­Nyári, Polyvás, Tatabánya: ző volt kíváncsi. A szurko- cel tizenegyeshez jutott a Grosics — Hetényi, Polgár, lók hazai győzelmet vártak, Spartacus. A büntetőt Apró Molnár — Laczkó, Szepesi amely javított volna a Spar- lőtte, de a vendégek kapusa •— Sátori, Kazinczy, Rapai, tacus. helyzetén. Nem így bravúrosan védett. A hazai Lahos. Török összeállításban történt, s ezzel a hazai csa- .csapatból nem lehet senkit 1— óvatosan kezdett. Már az pat sorsa megpecsételődött, kiemelni, a vendégeknél első percek után kitűnt, hogy Kiss játékvezető sípjelére Száloniái jeleskedett, főleg biztonsági játékra tö- a Spartacus az alábbi ösz- Kiss Aurél rekszenek. A védők vigyáz- szeállításban kezdett: Kollár ta!k. nehogy a 16-oson belül _ ördögh II, Apró, Beszp­szabálytalanságot kövessenek rémi _ Jójárt, Gerendeli — el, á csatárok pedig távoli Grdögh I," Somogyfalvi, Ba­lövésekkel próbálkoztak. Ez fek> KÓSZÓ. Kiss. persze egyik oldalon sem Az ejsd félidőben igen vál- A Csongrád megyei labda- zetést. Csak a második fél- használhatatlansága miatt el- A hódmezővásárhelyi me­vézethetett eredményességre, tozatos játék alakult ki. rúgó-bajnokság legutóbbi idó 15. percében egyenlített maradt. , • - , Csak Mindkét kapu sokat forgott fordulójában az Újszegedi a hazai csapat. Góljaikat K. Szegedi AK—Szegedi Tex- r8 _ zo an Yasarnap ritkán alakult ki szén tá- veszélyben. A játékvezető TC Sándorfalván vereséget Varga. Tóth, Rozsnyai, Mar- tilművek 0:0. Szombaton ját- befejeződtek az Alföldi Ka­madás, de ezek is elakad- tévedéseivel erősen befolyá- szenvedett, a Makói Vasas czika és Balogh lőtte. — If- szották. pa vízilabda-torna A-cso­tak az ellenfél 16-osánál: a solta a játék képét. A 12. pedig győzött, s ezzel a ma- jósági: Makó—Mindszent 7:0. A MEGYEI FELNŐTT BAJNOK- portjának mérkőzései Á védelmi falat a csatárok percben Apró húszméteres kóialc kerültek fel az első .... . SAG ÁLLÁSA nem tudták áttörni. szabadrúgásával a hazaiak- helyre. Hódmezővásárhelyi Hon- L ^^ Folytatódott ez a játék a °ak szerezte meg a vezetést. Eredmények: uÍ° 3 SI^NLSA második félidőben is De a Néhány perc múlva azonban Alsóyárosi MÁV-Szentesi rS ^S'l SZntST 6. percben Reményik a jobb- a íatekvezeto - tul szigo- „„T*^0? ??tte:.. Csépre®. Minden te- 5. Alsóváros 1:1, Hmv. MEDOSZ—Csongrád in. 15-i idényzárás után köaö- elleni találkozó. (MTB A Sándorfalva legyőzte az UTC-t A Szentesi Kinizsi nyerte az Alföldi Knpát szentesi NB l-es 20 40:17 29 , , 21 51:29 29 trfcolso mérkőzését IS meg­SLámk^ S S^rtaTus^en^hStet tér Vezette: dr Tóth^A ha véd^apat. GÓUÖVŐ: Bacskai, tfn'rLíír, Szalontai értékesítette: 1:1. Eperjesi,. Szlovák, Gömöri. kapufa mellett a gólvonalon túlra juttatta: 1:0. A váratlan vezetés fel rázta a tatabányaiakat és Két perc sem telt el és is- ™ltak, a szentelek mezőny- _ Ifjüsági: H. MEDOSZ­mét Apró lőtt gólt szabad- b<m SZebben játszották. Gol- Szőreg 4.0 " rúeráshól. Az ellentámadás Xví^fzB^ UA A Móravárosi Kintei­küzdelem Szegedi Honvéd felnőtt és _ „„„„^ alakult ki. Góllövő: Horváth, ifjúsági mérkőzés a pálya re. SZAK Fődi (ll-esből), Hódi. Az al­rúgásból. Az ellentámadás során a szegedi védők sza­gyors támadásokat vezet- bálytalankodtakj s a meg- ^ngadón nagy^ teK- ítélt büntetőt ismét Szalon ­az tai vágta a hálóba. 2:2. A 7. Móraváros 8. H. Honvéd 9. Dorozsma 10. H. Vasas 1L Mindszent 12. Sándorfalva 13. Sz. Honvéd 14. Sz. Juta 15. Textilművek Kazinczy jó helyzetben oídalhálóba lőtt, majd a 12. flj^d^^fejezése ^előtt" nem óvárosiak az ifjúsági baj­ércben ugyancsak Kazinczy sckkal szalontait levitték a noksagban ezzel egy ponttal eles labdaja a vetodo Me- pályárói mert az egyik ösz- ^zetnek a SZEAC előtt es szaros felett a halóba hul- ot,á<, ^áo-ezwnt ket ponttal a harmadik ne­20 39:27 22 nyerte és ezzel megszerezte 20 31:24 22 a vándordíjat. Második a 00 24 *29 22 20 42:27 21 Hmv. MEDOSZ, harmadik 21 30:33 19 a SZAK, negyedik a SZE­20 33:45 19 AC. 21 22:32 17 21 32:49 17 nyek: Szentesi Kinizsi— 20 25:42 17 •21 28.-49 is i;i). Hódmezővásárhelyi ME­21 25:49 DOSZ-Szegecfi KAC 5:3 A vasárnapi eredmé­16 Szegedi AK 5:3 (0:1, 3:1, ld), Érték es győzelem röplabdában (lrí, 1:0, 1:1, 2:1). A B­csoport mérkőzései vasárnap fejeződnek be. " Vonal is igen alacsony volt vezene: rvovacs A. A LIUZSU- ° "B- " RUÍUCUUCI CUCIJICIC­tetlennel. A Tatabanya nem és több sportszerűtlenség Rak több helyzete volt. Gól- ellátó ellen 3:2 arányban vei. Az Sz. Kender jobbnak küzdött különösképpen azért, történt A félidő közepén lövő: Körmendi, Károlyi, il- nyert. A Szegeden játszott bizonyult és megérdemelten ncotuo , 9 hüimt .„' ' , .— "v-.-í.:. mérkőzésen az Ábrahám, győzött. VivAverseny Makón és Szegeden szaros felett a Hálóba hul- szecsapás során megsérült két P°nttal a harmadik ne- A Szegedi Kender NB l-es Mucsiné, Varga, Zsiga. Dá­lott: 1:1. A kiegyenlítés után A második negyvenöt perc- •'3ren B- MEDOSZ előtt, női röplabda-csapata a ki- vid, Kasza (csere: Pálfiné) ismét biztonsági játékra tö- ben mé többet idegeskedtek Szegedi Dózsa—Szegedi esés elkerüléséért küzd. Ép- összeállítású szegedi együt­rekedett mindkét csapat Ugy „ játékosok. Emiatt a szín- Juta 2:1 (2:0). Juta-pálya. Pen ezért nagy jelentőségű, tes egy és háromnegyed órás látszott, megelégedtek a dön- vonai i, igen alacsony volt Vezette: Kovács A. A Dózsá- hogy vasárnap a Bp, Utas- küzdelmet vívott ellenfelé­Wlan-nol A Tofólonmni nűm - ... . - - . 1 . ••« 1 11 11 n f 1 ollnn 9 -O nwnmrKnm 5T«1 A— ~ , Csongrád megyében va­sárnap két vívóversenyt ren­deztek. Szegeden az Sz. Sportiskola ifjúsági kardver­senyén 18-an indultak. 1. 1 2:1 A 10 találatos nyereményösz- László (Sz. Sportiskola), 2. hogy esetleg a 3. helyet meg- az eiőrehúzódott Spartacus- letve: Madarász. — Ifjúsági: szerezze maganak, viszont a védők között Szalontai ki- Dózsa—Juta 2:1. SZEAC-nak az 1 pont már rott és megszel.ezte csa. sándorfa,vi SK—Üiszegedi l^lJ^^,^ Patának a vezetést. 3:2. A ha- ^án dóriad zaiak nagy hajraba kezdtek vezette: Megyeri. A hazai biztosítsa bentmaradását az NB I-ben. Ezért így kellett volna tippelni csapat nagyon lelkesen és 2. és egyre-másra vezették a a közönség nagy része is támadásokat, de a csatárok ^énkénPióT'i's j'átszott A megnyugodott abban, hogy nem boldogultak a jól záró győztes gól a befejezés előtt 3 perccel esett. Góllövő: Szabados 2, Hegedűs (ll-es­ből), illetve: Varga L., B. Kovács. — Ifjúsági: Sándor­falva—UTC 1:0. Hódmezővásárhelyi —Dorozsmai MEDOSZ 6:1 (3:1). Hódmezővásárhely. Ve­zette: Forián. A dorozsmaiak Összeroppant a szegedi csapat Bp. Előre—Szegedi Építők 5:1 (2:0) 1. Vasas—U. Dózsa MTK—Győr 3. Csepel—Honvéd 4. FTC—ózd 5. Dorog—Komló 6. Szeged—Tatabánya 7. Pécs—SBTC 8. MTE—Szombathely 9. Budafok—Budai Sp. Vasas 10' PÉNZÜGY—EVTK 11. Catania—InternaL 12. Lecco—Fiorentina 1 4:2 szegek kifizetése április 16-án, a 2 j,2 11 és lí találatosaké pedig áp­1 4:1 rilis 19-én kezdődik. Nehézatléták sikerei Budapesten Csonka (Szegedi Radnóti Gimnázium). A Makói VSE IIL o. női tőrversenyt ren­dezett: 1. Dabis (Hmv. ME­DOSZ), 2. Dózsa (Szegedi Postás). Az országos ifjúsági 0:2 súlyemelő-bajnokságot Ruda­sa pesten a Sportcsarnokban A Sportfogadás 1962. április rendezték meg. A Szegedi 8-i, 14. heti fordulójára 803 208 Spartacus két versenyzője is Már a harmadik percben ták a gólokat, védelmi hi- balszerencsés mérkőzést vív- da^ab 'kéthasábosnak megfelelő részt vett a nan-vszahá*.-, 16 méterről küldött erős bakból. A harmadik gól is tak. Joó góljával mnidjárt a tippszelvény érkezett be a _ Tf bombát Palotai ki akarta üt- egy megtorpanásból született, játék elején megszerezték ?P°rt'ogadJSsl, S -Lotí *ga?ga~ , Ja"°?. a , , , , , ,. ,, ... ° - - .. . j , . tosaghoz. Felosztásra kerül osz- legsulyban 240 kg-os telie­ni, de a labda a kapufarol a Aztán egyem jatek utan vet- ugyan a vezetet, de utana szesen j 445 775 forint. «=ítménnvÁi hálóba pattant: 1:0 az Előre ték be az Építők hálóját és csapatukból Lévai és Fekete . . . „ nlI-rtIailJ,í oajnoKsagot javára. Az akció alkalmával egy fejes góllal zárult a so- is megsérült. Lévait kórház- ^^^443T f s nS Xsúlvban l85 kTmal^ !" Palotai keze kibicsaklott és rozat. 5:0-ra vezetett a Bu- ba kellett szállítani. Fekete " 3' ' 285 tkg;®al ,a ne" végig féjlalta. Aztán megint dapesti Előre (a Szegedi Épí- pedig csak statisztált a mér- helyezest erte el. Falotai ütötte ki a labdát és tőknek három sérültje vo-lt). kőzésen. Kilenc ember ellen Az ugyancsak Budapesten ebből is gól lett: 2:0. A Sze- Palotai után Hegedűs és Kai- biztosan győzött a H. Vasas. Vigaszdíjra ezen a héten 240 volított nrwáir™ vIHét; gedi Építők Palotai - Huba. már bokája rándult meg, s Góllövő: Dómján 3, Hajdú, 163 fordítanak. 'f°™tott ^szagos vidék, Molnár, Hegedűs — Bóka dr., mindhármuk játékát leron- Erdei, Tóth Z. — Ifjúsági: Az 1. nyerőosztályban mind- ^auauiogasu tnrkozo-bajnok­Bezsenyi — Jánosi. Makai, totta sérülésük. A csapat tel- H. Vasas—Dorozsma 6:1. össze egy pályázó ért el 12 ta- ságon a Szegedi. VSE két BilCsik, László, Kalmár ösz- jesen összeroppant. Az Elő- Makói Vasas—Mindszenti lálatot ös 361 443forintot versenyzője ért el jó ered­szeáilítású csapata nem tu- re viszont igen jól játszott. MEDOSZ 5:1 (0:1). Makó. nyert- ményt. Höhn József a nehéz­dott kibontakozni. Egy cól- Az utolsó percben Jánosi Vezette: Kürtösi (Bács me- A 2. nyerőosztályban 67-en ér- . „ . . . D . helyzetet sem teremtettek a szögletrúgásból szerezte — gye). A vendégek 60 percen Í5* eJ á4 tfl£»fot A iyere- suiynan najnoK lett, Batki csatarok. anélkül, hogy bárki is hozzá- át kitűnően védekeztek. Az m-nyo5bze* egyenkem a3-5 Ft' János pedig a félnehézsúly­A szünet után már támad- ért volna a labdához — az 5. percben Tóth a Mind- értek®'el" w^ttSStot"a nferS- ban a harmaúik helyen vág­tak, mégis egymás után kap- Építők szépítő gólját. szentnek szerezte meg a ve- ményösszeg egyenként 386.25 FL zett DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szociaüsta Munka*­P^rti ong-rád megyei és Szeged Jfeosi bizottságának lapja Megjelenik hétfő kivételévé, mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Felelős szerkesztő: Dr. Lökös Zoltán Szerkesztőség: szeged. Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. Telefon: 35-35, 30-03 Éjszakai telefon: ss-06 Kiadja a Csongrád Megyei _ , .^Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Kovács LászM Kiadóhivatal: Szeged, Klauzál tér 3. Telefon: 35-00, 31-16. (Beküldött kéziratot nem őrzünk meg es nem adunk vissza ) A lapot nyomja * I^ÍI^1 Nyomda Vállalat Szeged, Karasz utca » Terjesztik a Csongrád megvet postahivatalok. Elöhzetéri^y egy hónapra 11 Ft. Előfizethető bármely postahivatalnál fe kén. besitőnéL