Délmagyarország, 1961. november (51. évfolyam, 258-282. szám)

1961-11-07 / 263. szám

Kedd, IfXTl. november 7. 12 Szegedi mezönyfiilénv — Fradi-győzelem Ferencváros—SZEOC 2:1 (2:0) A rassz idő ellenére több mini tízezer nézőt vonzott a találkozó a Tisza-parti sta­dionba. A két együttes igy allt i'el: SZEAC: Mészáros — Szabó, Portörő, Kürtősi — Dezsöfi, Zallár — Nyári, Nemes. Hajós, Polyvás, Bo­ros. Ferencváros: Horváth — Nóvák, Mátrai, Dalnoki — Német, Vilezsal — Kö­kény, Albert, Friedmanszky, Orosz. Fenyvesi. Harangozo sípjelére a Ferencváros kez­dett és ügyes, gyors táma­dásokat vezettek. Mindjárt nyilvánvalóvá vált a SZEAC harci rendje: Nyárit Albert őrzésévei bízták meg, elöl ncgy csatár igyekezett és a támadásokba időnként Nyá­ri is bekapcsolódott. A ven­dégcsapat támadasait sike­rült hárítani, a 7. percben azonban Orosz átadásával Albert elfutott, beadott és ar. üresen hagyott Fried­manszky megszerezte a Fe­renci arns vezető gólját: 1*. A gyors gói kicsit megza­varta a szegedi csapatot, azonban fokozatosan feljött a SZEAC. A 11. percben Polyvás jobboldalról küldött hatalmas erejű bombáját Horváth bravúrosan öklözte szögletre. Utána 18 méteres szabadrúgás­hoz jutott a SZEAC, de a sorfalról lepattant a lab­da. (11-es gyanús helyzet volt.) Majd ismét szöglet követ­kezett és mintegy tízperces szegedi nyomás. Néhány ügyes támadás alkalmával szinte az egész csapat elöl tanyázott, mindössze azon­ban két Nyári-lövés ment kapura. Szívósan védekezett a Fradi és azután gyors ellentáma­dások következtek. Parázs jelenet játszódott le a SZEAC kapuja előtt, de a védelem felszabadított és to­vább rohamozott a szegedi csapat. Két helyzet is adó­dott a csatárok előtt, egy ízben Hajós lábáról perdülő labda csak hajszállal ke­rülte el a kaput, hasonló­képpen a középcsatár 18 méteres szabadfogasa is. Támad a SZEAC A Szegedi Dózsa ökölvívó­csapata Nagykörösön vívta meg idei utolsó bajnoki mérkőzését. A kiesés szem­pontjából nagyfontosságú találkozón a Nagykőrösi Ki­nizsi 12:8 arányban nyert. A Dózsa most már csak ak­kor maradhat benn az NB II-beo, ha a szövetség elfo­gadja azt az óvást, amelyet a Várpalotán 11:9 arányban elvesztett mérkőzés wtán adtak be a szegediek. * Biztosan győzött a SZAK noi tekecsapata az NB l-ben: Szegedi AK Csepel SC 7:1 2385:2224. A szegediek köz.ül legjobb, dőlni: dr. Szamosszc­giné 418, Sosné 409, Tasná­dine 398 f-a. * Ige* értékes győzelmet aratott a SZEAC NB l-es 'férfi kosárlabda-csapata Bu­dapesten. Ujabb győzelmé­vel megerősítette a közép­csoportban a szegedi együt­tes. SZEAC—BVSC 78:73 (34:39). Budapest. A SZEAC mindegyik játékosa, K=B=fl=N— de különösen a fiatal Fara­gó II. jól játszott Legjobb dobót Merényi 23. dt. Fara­gó 17, Faragó H. 18. TOTOKRKDMKNVEK 1. Vasas Tauibanya 3:8 1 2. P4CB—Bp. Honved 9:11 X 3. Szeged— Ferenováro* 1:2 2 4. Dorog Csepel 2:9 1 5. Ozd tlyói 3:2 1 6. Diósgyőr— Debr. VSC 1:9 1 1. Debr. EAC—Miskolc 1:1 X 8. Keoskeinet—Láng 4:2 1 S. Nyi re;: yh. Bp. Előre 1:1 X to. Zalaegersz.—Budafok 2:1 1 11. K. Lombik EVTK 1:1 X tt. Mosonm.—Sztálin varos 9:2 2 Aztán kiegyensúlyozottá vaft a küzdelem, és a 40. perc­ben Fenyvesi remekül elfu­tott a balszélen. Beadását Mészáros nem tudta elcsíp­ni és Albert az üres kapuba rag la közelről a labdát: 2:0. Hiaba harcolt ki mezőnyfö­lényt a SZEAC, mindkét gol a Fradi-csatárok gyor­saságának eredménye volt. A félidő utolsó percében Nemes 20 méterről hatal­mas kapufát rúgott. A szünet után is a SZEAC kezdeményezett többet. Az 5. percben nagy tömörülés támadt a Ferencváros kapuja előtt, de a csatárok sokat forgolódtak és késlekedtek a lövésekkel. A 13. perben végre Nemes előtt teljesen tiszta helyzet volt, azonban 14 méterről messze a kapu mellé rúgta a labdát. Ké­sőbb Boros sem vállalkozott lövésre a maga teremtette jó helyzetben. Egy ferencvárosi szögletrúgás után a védők­ről a gólvonalról pattant ki a labda. Aztán Kökény szá­guldott el a jobboldalon és csak szabálytalanság árán tudták megakasztani. A sza­badrúgás után nagy kavaro­dás alakult) a SZEAC kapuja előtt, Mészáros is kint volt, de a védelem önfeláldozóan mentett. A szegedi támadasok a 32. percben nagy körülmé­nyesen góllá értek. Egy kapu előtti kavarodástvéfl Boros — második lövésével — 2:l-re állította az ered­ményt- Ekkorra már erősen esett az eső — a második fél­időiben végig szemerkélt — A nagy erőbedobással küz­dött a SZEAC. A Fradi tel­jesen beszorult, Boros lövé­sébe az utolsó pillanatban belenyúltak, majd ugyancsak a kitűnően játszó balszélső labdája szállt alig kapu fölé. A Ferencváros ebben a já­tékrészben csak egyszer ju­tott el a szegedi kapuhoz, egyébként rendkívül törnö­renb 8—9 emberrel is véde­keztek. A SZKAC egyáltalán nem játszott alarendelt szere­pet. Sőt, minkéi félidőben a me­zőnyben fölénybe került. A csapat tagjai kétségtelenül nagy igyekezettel küzdöttek, szerencsével meg is fordít­hatták volna az eredményt. Nem bírtak azonban a kitű­nően záró Fradi-védelem­mel, és különösképpen a vendégegvüttes gyors csatárai okoztak időnként veszélyt. Ebben Fenyvesi és Kökény jeleskedett, s a gólok abból adódlak, hogy néhány eset­ben lefutották a SZEAC vé­delmét. Mindezeket figye­lembe véve az eredmény igazságos, s rendkívül hát­rányos a szegedi' együttes helyzetére nézve. M. T. Terenég — gólképtelenség miatt Cegléd—Szegedi Lpítők 2:0 (2:0) A Szegedi Építők a követ­kező összeállításban vette fel a küzdelmet Cegléden: Palotai — Veréb. Molnár, Enesei — dr. Janka, Bezse­nyi — Biltsik II., Baráth, Óvári, Biltsik X., Kalmár. A szegedi csapat támadott, s r...:!ll!f UHMTIIMÍÍII! mégis a TI. percben Cegléd ért el gólt. A hazai csapat balfedezete. Csontos a fél­pályáról ívelt szabadrúgást, Baráth nem tudta elfejelni a labdát és az ,a kimozduló Palotai mellett a hálóba hullott 1:0. A 35. percben a ceglédi Kökény a jobbszé­len elhúzott, beadását Palo­tai kiöklözte és a labda a menteni akaró Molnár fejé­ről került a kapuba 2:0. ön­gól! Utána Biltsik II. kiug­rott, már csak a kapussal állt szembe, de elvétette a gólszerzési lehetőséget. A második félidőben szin­te egykapura játszott a Sze­gedi Építők, de a csatárok a legjobb helyzeteket sem tud­ták kihasználni. Az immár sorozatosan megnyilvánuló gólképtelenség miatt tovább romlott az Építők helyzete az NB II-ben. Téli üzemi spartakiádot rendeznek Szegeden A Csongrád megyei ifjúsá­gi sportbizottság téli üzemi spartakiádot rendez a Kili­án-mozgalom keretében. A küzdelmeket három sportág­ban, atlétikában, kézilabdá­ban és röplabdában bonyo­lítják le november 19-étól kezdve három vasárnapon át a szegedi Élelmiszeripari Technikum tornatermében. Csongrádi, hódmezővásárhe­lyi, makói, szegedi és szen­tesi csapatok indulnak. Ame­lyik iíz.em csapatai összesít­ve a legjobban szerepcinek, elnyerik -a megye legjobb sportoló üzeme- címet. Mind a három sportágban férfi- és női csapatok ls indulnak. Atlétikában a fedettpálya­versenyeken szokásos számok szerepelnek majd a műsor­ban. A téli üzemi spartaki­ádra a sportfelelősök küld­jék el nevezéseiket a Csong­rád megyei KISZ-bizottságra, Hódmezővásárhely, Ady End­re utca 2. sz. címre.* Az utolsó másodpercben Az erő és lelkesedés sikere egyenlített a hazai rsapal SZVSE—Jászberényi Lehel 1:1 (1:0) Jászberényben nem esett az eső a mérkőzés ideje alatt, azonban víz állt a salakpá­lyán. Tehát nehéz talajon keiült sor a találkozóra, amelyen Uhrin — Juhász, Réti, Mőszmer — Balázs, Frank — Batki, Rábai, Kar­sai. Kerén.vi, Majzik összeál­lítású szegedi együttes igen lelkesen küzdött. A szegedi csapat kezdeményezte a tá­madásokat. A 15. percben Rábai lövése a kapusról ki­pattant, ' Kerényi szemfüles volt és a hálóba lőtt 1:0. A második félidőben vala­mivel kiegyensúlyozottabbá vált a játék és a szegedi csapatot kísérő kis szurkoló­tábor, lelkesen bíztatta az együttest. Igyekezettel nem is volt baj, kiilönösen Balázs jeleskedett az SZX SE-ben, s már-már úgy iá szőtt, hogy marad az eredmény. Az utolsó másodpercekben azon­ban egy kapu előtti kavaro­dásból a jászberényi Lugosi, kiegyenlített 1:1. Már nem volt idő a további játékra, végetért a mérkőzés, ame­lyen az SZVSE igen jól sze­repeit. és kis szerencsével győzhetett volna. Sz. Sparlacus—Jászherényi Vasas 2:1 (2:1) Népes. mintegy négy­száz főnyi szurkolóscreg biz­tatta vasárnap délelőtt a Szegedi Spartacus csapatát. A Hunyadi téri pálya tala­ja alaposan felázott és már kezdettől fogva rendkívül megnehezítette a játékot. A szegedi NB III-as együttes — Madarász — Rózsavölgyi. Apró, Dudás — Gerendeli, Csóti — Kószó. Jójárt, Ba­lek. ördög. Kiss — nagv eiővel küzdött az első perc­től kezdve. Ellenfelük a labdakezelésben időnként ügyesebbnek bizonyult, ez­úttal azonban a Spartacus hatalmas lelkesedéssel ját­szott. Mindkét csapatot nagy erőpróbára tette a rossz ta­laj és a szurkolók attól fél­tek, hogy idő előtt kimerül a Spartacus. A 8. percben ugyanis Apró megszerezte a szegedi csapat vezető gólját, viszont a félidő közepe tá­ján Szántai a 16-osról szé­pen iveit szabadrúgásával kiegyenlített 1:1. Ekkorra már csupa sárosak voltak a •játékosok, de a Spartacus nem lankadt egv pillanatra sem. Nem sokkal később a kapu előtti tömörülés után Kiss 2:l-re állította az ered­ményt. A második félidőben nem hiába zúgott a "Hajrá Spar­tacus-. továbbra is lcndülei ben maradtak a szegedi csa­pat játékosai: mégis bírták erővel. Sőt, számos gólhely­zetük támadt, amit a nagy igyekezet közben nem tud­tak értékesíteni. A vendég­együttesnek is adódott vol­na gólszerzési lehetősége — sokkal kevesebb, mint a Spartacusnak —, viszont a szegedi védelem önfeláldo­zóan tisztázott. A mérkőzés az utolsó percig iramns volt, s mivel több gól nem esett, a végeredmény 2:1. Régen játszott ilyen jól a Spartacus, s mivel bírták erőnléttel, szíwel-lelkesc­déssel küzdöttek, ezért sike­rült megszerezniük a bai­nokjelölt Jászberénytől a két pontot. Nem hozott meglepetést a megyei labdarúgó-bajnokság SZEGEDI TEXTILMŰVEK előtti percben az UTC sza- ma 1:0. Szöreg—Dózsa 2:1. Alsóváros—SZAK fi:0. Sz. Honvéd—UTC I :«. MEDOSZ —DOROZSMAI MEDOSZ badrúgásból egyenlített ki. 381 (2:0). Szeged. Vezette: Góllövő/ Ipacs, illetve: Bá­Horváth J. (Makó). A tex- ünt A. tiles csapat időnként korsze­rűen játszott, győzelme meg­érdemelt. A dorozsmaiak A bajnokságok állása HON VE D—MORA VÁROSI tartalékosain álltak ki. Gól- KINIZSI 2:1 (1:1). Hódmező­Jővő: Bőrcsök (U-esbol), Vin- , , ,, ,, ,. . vásárhely. Vezette: Pengő. A döntetlen igazságosabb lett volna. A Honvéd kevesebb helyzetét ügyesen használta HMTE—Móraváros 4:1. H. „ , . Vasas—SZEAC 2:2. Makn— HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI Sándorfalva 3:0. A felnőtt bajnokság állása: NB I \ mai sportműsor Labdarúgás. Városi baj­nokság: Ruhagyár—Postás, Vasutas-palya, tét 3 (Veres L.). Asztalitenisz. November 7-i emlékverseny, nuk a Gutenberg utcai Juhász G.vula iskolában, férfiak a Dugonics utcai iskolaban, reggel 8 óra. Knsarlalida. Városok kö­zötti valogatott ifjúsági mér­közések a Rókusi Tornacsar­nokban. Szeged—Kecskémét, női. fél 12. Szeged—Kecske­mét, férfi, fél 1. Teke. Egyéni férfi- és női verseny, SZAK-pálya, reggel 8 ora. 1. Vasa® 12 34:1« 17 2. Dorog 12 20:14 16 3. Tatabánya 12 21:13 15 4. Bp. Honvéd 12 27:17 14 5. MTK 12 27:19 14 6. Ü. Dózsa 11 15:12 13 7. Ferencváros 12 17:16 12 8. Pécs 12 15:18 12 9. Salgótarján 11 18:17 11 10. Ózd 12 19:31 10 11. Komló 12 15:21 9 12. Csepel 12 17:22 9 13. Győr 12 11:24 8 14. Szeged 12 12:21 6 Eredmények: Ozd—Györ 15. KISTEXT 12 12:34 7 16. Sz. Építők 12 9:20 6 Eredmények: DEAC—Mis­kolc 1:1. Nyíregyháza—Előre 1:1. Kecskemét—Láng 4:2. Egyetértés—Bp. Spartacus 3:0. Diósgyőr—BVSC 1:0. Borsod—Szolnok 4:0. Ganz­MÁVAG—KISTEXT 8:1. NB III cze, Kuczora. SZÓREGI RÁKÓCZI­SZEGEDI DÓZSA 1:1 (1:1). Szöreg. Vezette: Horváth M. A szegedi csapot többet tá- k'- Góllövő: Borbély, Mól madott, a szőregi védelem, nár, illetve: Varga. Szántóval az élén. jól rom­bolt. Szigeti (Dózsa) l:0-ás szőregi vezetésnél 1 l-est ki­hagyott, majd szőregi rész­ről Sebők J. kapufát lőtt. Góllövő: Krausz. illetve: Se­bők B. 3:2 (2:0). Pécs—Honvéd 0:0. Vasas—Tatabánya 3:0 (0:0). Dorog—Csepel 2:0 (2:0). NB II 1. DVSC 12 32:15 16 I-ang 12 23:16 15 3. Előre 12 28:20 15 4. Diósgyőr 12 19:14 15 5. Miskolc 12 23:11 14 6. Cegléd 12 19:11 13 7. Egyetértés 12 16:13 13 8. Borsodi B. 12 15:13 13 9. G. MAVAG 12 20:25 12 10. Kecskemét 12 18:24 11 11. DEAC 12 8:12 11 12. Szol nok 12 18:14 10 13. Bp. Spart. 12 12:22 10 14. Nyíregyháza 12 10:18 9 1. B. Építők 11 29: 7 l!l 2. J. Vasas 11 29:10 18 3. Gyula 11 26:12 16 4. J. Lehel 11 29:13 15 5. ézolnoki MTE 11 23:12 13 6. Martfű 11 29:17 13 7. HMTE 11 19:15 13 8. SZVSE 11 21:20 11 9. Orosháza 11 18:17 Kl 10. Csongrád U 22:24 9 11. Bes. MÁV 11 15:30 8 12. Szoln. Kinizsi 11 14:32 8 13. Sz. Spartacus U 12:27 7 14. Szentes 11 13:25 6 15. Szarvas 11 16:38 6 16. Kecskemét 11 15:26 4 SZENTESI HONVÉD— HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI VASAS 1:2 (2:2). Hódmező­vásárhely. Vezette: Rácz. A szentesi csapat jobb játéká­val megérdemelte a győzel­met. Góllővö: Rudics 2, ALSÓVÁROSI MÁV- Cumpf (11-esböl), Rlsák, il­SZEGEDI AK 2:0 (1:0). lelve: Kérdő. Laudisz (11-es­SZAK-pálya. Vezette; Jurán. bői). A jobb erőben levő vendég­csapat ilyen arányban meg­él demelten nyert. GóllÖvő: Dudás (14. perc). Bullás (H. félidő Ki. perc). t. Újszeged 11 30 : 0 16 2. Makó 11 24 :I2 13 3. szentes 11 22.17 13 4. Szóreg 11 16 :15 12 5. H. Honved 11 25 :22 12 6. Sz. Honvéd jl 10 :26 12 7. Moravaros 11 30 :16 11 3. Sz. Dózsa 11 M :16 it 1). Mindszent 11 13 :l I .11 10-11. Alsóvaros 11 15 :)3 10 lfi-li Dorozsma 11 18 :16 10 12. Sz. Juta 11 18 :17 10 13. H. Vasas 11 20 :'12 10 14. Textilművek 11 16 :24 0 15. SZAK 11 13: :2« 7 16. Snndorfalva 11 16:34 5 Eredmények: Szolnoki MTE—Szolnoki Kinizsi 0:0. B. MÁV—HMTE 0:0. Gyula —Orosháza 2:1. Szarvas— Kecskemét 4:1. Martfű— Csongrád 3:2. Békéscsabai Építők—Szentes 3:0. DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Wnnkáv pari raegerii hízottra gánák "fi Szegeti m. j. város tanácsánál! lapja Megjelenik hétfő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság: Felelős szerkesztő Nagv István Szerkesztőség: Szeged. Sztálin sétány in. Telefon: 35-36. :i«-o:i, 40-80 KJsZaknl telefon: 3.1-06 Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó.: Kovács László Kiadóhivatal: Szeged, Klauzál lér 3. Telefon: 35-00. 31-ifi. (Beküldött kéziratot nenl őrzőnk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomja a Szegedi Nyomda Vállalat , ,, j , .vtm* Szeged,'Kárász utca 3. hisnal a Hon ved kapusa. IlAG SK—SZEGEDI .1(11 A A )ap,,, árm-itasban és eiófi/e­PalamhiK kivédte Mór óev IA Mindszent. lésben a Csongrád -negyei pos­Gdlamoos kivetne. IVl.u Ugv tahlvatalok (erjesztik Előfizetési látszott, hogy a Honvéd Khiaáe-i ha.in»ki cretlinr- d" W hónapra 11 FI. Előflzei­, , . _ „J, ereaint |>(Vo bármely postahivatalnál nyer, amikor *z utolso nyek: Textilművek—Dorozs- es icézbesltónel MAKÓI VASAS—SAN­DORFALVI SK 5:1 (3:0). Makó. Vezette: Puskás (Bé­kés megve). A sáros talajú pályán a makói játékosok SZEGEDI . HONVÉD—llj- nagyobb technikai tudása SZEGEDI TG 1:1 (1:0). Mó- j">b,wn érvényesült. A .on­ravárosi pálya. dégcsapat lelkesen és iilön­Vc kent ügyesen védekezett. Stark. A csúszós pályán nagy Góllővö: Rózsa 2. Kádár, küzdelmet vívott a két jó Tóth. Rozsnyai, illetve: He­f ormában levő csapat. He- gedus. gyes I. tizenegyesét 0:0 ál- MINDSZENTI TISZAVI-