Délmagyarország, 1961. október (51. évfolyam, 232-257. szám)

1961-10-10 / 239. szám

Kedd, IMI. október 141. 6 Vereség — játékvezetői tévedés miatt Ausztria—Magyarország 2:1 (1:1) A szegedi Gelei Kva sikere A Temesvárotl megrende­zett hármas nemzetközi at­létikai-viadalon a magyar válogatott legyőzte az ola­Regen vart már a szurko- mieink tamadtak többet, alapjan semmiképpen sem r^mtnokkif1^^1 mtfv-r lótábor ilyen nagyfokú ér- Nem sikerült azonban be- érdemelte meg a vereséget, * „ „ ' * deklödéssel nemzetközi lab- venni a jól védő Fraydl ka- amelyet balszerencse, játék- i^.lifkolaí ha darúgó-mérközést, mint púját, és a félidő vegére az vezetői tévedések okoztak. a (!5Zegeai sportiskola) nal most az Ausztria—Magyaror- osztrákok rohamoztak ered- Az a tény. hogy a győzelem­szág találkozót. Vajon a sok ménytelenül. sorozatot maga mögött tudó, sikertelen szereplés, bírálat A szünet után Monostorit hazai pályán szereplő, kitű­után végre megfelelő játék- Göröcs váltotta fel és nő formában lévő osztrák kai rukkol-e ki az egyes megint magyar fölény ala- együttes ellen többször fö­posztokon megváltoztatott kult ki. ' ' lényt tudtunk kiharcolni, azt valogatott? Mert a csapat ko- A mieink szinte irányították mutatja, hogy rábbj teljesítményeit nem a játékot, csatársorunk igye- fellendülőben van a ma­igazolták a számszerű ered- kezett, de gólt nem tudott el- Syar együttes, mények: azok jobbak voltak, érni. Nagy küzdelem alakult Az egységesebb csapatmunka mint a mutatott játék. Már- kj a j04~ magyar—osztrák dicsérhető elsősorban, vi­pedig a világbajnokság elő- találkozón, s a vérbeli, izgal- szont kiemelkedő teljesít­estéjén — ha már sikerült mas játékban úgy látszott, ményt nem nyújtottak a ,já­megváltani a repülőjegyet hogy a mérkőzés döntetlenül tékosok. Az időnként meg­Chilébe — olyan csapatmun- ér véget. Már csak 9 perc mutatkozó védelmi bizonyta­kára van szükség, amely va- volt hátra, amikor az osztrá- lankodás megszüntetése, a lóban erkölcsileg is jogosít a kok veszélyesen támadtak, csatárok gyorsaságának fo­Elvesztetle veretlenségét a SZEAC kosárlabda-csapata (Szegedi Sportiskola) 1 induló közül Balázs Jolán iRománia) mögött második lett. Balázs 180 cm-t. Gelei 158 cm-t ugrott. A fiatal sze­gedi versenyző most került be harmadszor a magyar vá­logatott csapatba és ismét figyelemre méltó eredményt ért el. Igy kellett volna tippelni részvételre. Sokan örömmel egy szögletrúgás és fogadták a jó formában lévő ei<jtti kavarodás után -öreg- Bozsik ismételt bevá­logatását és igen tetszetős volt a Grosics — Mátrai, Sí­pos, Sóvári — Solymo6i. Kö­tés — Sándor. Bozsik. Tichy, Monostori, Fenyvesi összeál­lítás. Viszont Ausztria csa­patában is "félelmetes* ne­kapu a labda Oslanski elé ke­rült. akinek mintegy 18 méteres hatalmas erejű lö­vése a bal felső sarokban kötött ki: 2:1. Váratlan, szép gól volt, a magyarok igyekeztek ki­kozása. a helyzetek időben való felismerése, értékesíté­se és a szélsők bővebb fog­lalkoztatása a további fel­adat M. T. leí c.ío ^JSTS"*-25L- ÉT; 'nem^sikerútl. * Trubrig. Stotz, Hasenkopf — Hanappi, Koller — Nemec. Knoll, Buzek. Hof, Rafreider. Ráadásul a bécsi Práter-sta­dion, a hazai együttes utóbbi világraszóló teljesítményei. A mérkőzésen jól és igen biztatóan küzdött a magyar válogatott, s a játék képe 1. Ausztria—Magyaror. 2:1 1 2. Írország—Csehszlovák. 1:3 2 3. Lengyelország—NSZK 0:2 2 4. Sztálinv.—Szfeliérvár 1:4 2 5. Atalanta—Sampdoria 2:0 1 S. Bologna—Lanerossi 2:0 1 1. Fiorentina—Spal 5:1 1 8. Padova—Catania 3:1 1 9. Palermo—Juventus 0:0 x 10. Torino—Mantova 2:1 i 11. Udlnese—Internaz. 0:1 2 12. Le Havre—Montpelüer 2:2 x A heti totófordulóban renge­teg volt a találat. Telitalálatot 453-an értek el. Nyereményük: 882 forint, u találatos szelvény 5643 darab, 10 találatos 32 089 da­rab akadt. Az előbbiekre 54, az utóbbiakra 12,80 forintot fi­zetnek. az esős idő. CSÚSZÓS talaj A Hazafias Népfront Kupájáért Ausztriát jelölte favoritnak — mi ezúttal csupán megle- • * r « rr r r t • a* , . a / « \ Hódmezővásárhely—Szeged 6:4 (0:2) petésre számítottunk. Ez be is következett. Már a kezdés után magyar táma­dások gördültek, és az 5. percben Monostori a kapu előtti bolyból kiug­rott és a Bozsik tálalta labdát a hálóba lőtte. A televízió képernyője előtt (MEDOSZ). Kovács sas) - Berta Zsótér Nagy- 1000 nézö vezette: Kálmán és Borda részéről nemedx (MEDOSZ) Bodo Fórián Felnött.váiogatott. több dúrvaságot láthattunk. (Honved), Laudisz (Vasas). szentes: Tengely — Ko- A 74. percben Krám, a 80. Szeged: Kádár (SZVSE) — páncsi, Hajik. Süli — Czumpf, percben Ruzics ért el gólt, s Tanács (Móraváros), Bakó (;agyor (Gazsi) — Ruzics, ezzel a hazai csapat msgér­tovabbra is (utc), Benkö (Móraváros) KoczJea, Krám. Fodor, Risák. demelten nyert, előlépve, a közelről láthattuk az esetet. Hódmezővásárhely, vezet- Góllövők: Sándor (2), illetve Szünet után Csongrád fel­te: Szegedi Olasz. adta a védekező játékot, s Hmvhely: Marton (ME- A szegedi fiatalok labda- ekkor élvezetesebb, változa­DOSZ) — Holubán (ME- kezelésben és összjátékban fcosabb lett a játék. Szemre DOSZ), Paplógó (Honvéd), jobbnak bizonyultak. szebben és végeredményben Bacsó (MEDOSZ) — Nagy SZENTES CSONGRÁD eredményesebben a szentesi D. (Va- 3:q ^j :0) csapat játszott, a csongrádi (Llebmann felv.) Szegeden a Rókusi Tornacsarnokban élénk érdeklő­dés mellett rendeztek meg a SZEAC—Csepel SC NB l-es férfi kosárlabda-mérkőzést, amelyen a vendégek 85:81 (37:83) arányban győztek. A mérkőzés legjobb dobói: Liptai 19. Fekete 17, illetve: dr. Faragó 26. Merényi 21, Dobó 13. Ezzel a SZEAC elvesztette veretlenségét az új bajnokságban. Képünk az egyik csepeli támadás sikeres befejezését mutatja, A világos színű mezben a szegedi játékosok láthatóig a szép gólt, amit azonban aémedi (MEDOSZ) Bodó nem már a 9. percben Tichy 17 mé­teres bomba-szabadrúgása a sorfal mellett a kapu bal alsó sarkában kötött ki: mégiscsak megszereztük a vezetést. Az osztrákok szór­megdöbbenésünkre Korclus játékvezető adott meg. A magyarok aaepen játszottak. « elütöt- _' Balázs,'Kerényt"(SZVSÉ) "Csongrád: Major (Pusztai) torna nagy esélyesévé. ínL" kSSSTJí^S aFree ~ Ssaikó <Ruha™ár). Rábai _ B°rda, Pintér. Bánfi ­I^ H S JcnT <SZVSE)' S2i"pfi (Rv^OVar), Szántai> Kálmin _ Gil nem is kellett sokaiS vami, Krausz (Dózsa). Szekeres (Rácz)> Magony, Gát, Busa, (Móraváros). Barta. A vásárhelyi csapat, kez- Az első félidő nagy részé­dett széllel hátban, mégis a ben a csongrádiak védekez­szegediek bizonyultak job- tek. A vendégek a 43. percig Gollovő: Lovas baknak. Támadásaikban több birták a hazai csatárok meg- A teljesen volt a tervszerűség, többet újuló támadásait, ekkor azon- szen£esj válogatott első fel­lőttek kapura és megérde- ban egy csongrádi játékosról , .. ...,.„„„, ványos támadásait időben meiten jutottak a félidő vé- Kram elé pattant a labda, iaoDen nyújtott jo jatesavai hántottuk. A 14. percben is gére 2:0-ás vezetéshez. A aki megszerezte a vezetést megérdemelten gyozott. Sípos a kitörő Buzek — aki vásárhelyiek próbálkozásait a (1:0). — zöldi — a vizes talajon a nagy len- szegcdi védelem könnyedén . Igazságos eredmény Makói járás—Szegedi járás 2:2 (1:1) SZENTES—CSONGRÁD 1:0 (1:0) Szentes, 500 nézö. vezette: Bíró. Ifjúsági válogatott. átszervezett dülettől elcsúszott — elől hárította. A félidő végén Ba­tiEvesen, becsúszó szereléssel fSat Salamon váltotta fel. küldte a labdát az alapvona- szünet után meglepetésre a Ion lulra. azonban újabb „éllel szemben játszó hazai meglepetésre a csehszlovák csapat vette at a játék irá­biró 11 -est ítélt. Hiába tilta- nyitását és a 25. percben már kozott — jogosan! — a ma- 3;2-re fordult az eredmény gyar csapat néhány tagja, a _ a vásárhelyiek javára, játékvezető ragaszkodott a Ezután Szekeresnek még si­hibához és • | Technikásabb játékkal A Kisteleken megrendezett járások közötti válogatott labdarúgó-mérkőzésen a két csapat összeállítása az alábbi volt. Makó: Tóth (Apátfalva) — — Csorba (Makói Vasas), Joó, (Makói Spartacus), Lé­náit (M. Spart.) — Kiss (M. Spart.), Alk (M. Spart.) — Juhász (Apátfalva), Bakacsi (M. Vasas), Tóth (M. Vasas), Práger (M. Vasas), Vári (M. Spart). Csere: Gulácsi (M. Spartacus), Jákó (M. Spart.), B. Szűcs (Makó). Szeged: Bozsó (Kisteleki TE) — Fekete (Algyö), Nó­vák (Kübekháza), Csókási (Kistelek) — Csaba (Kiste­lek), Stuhl (Kistelek) — Szi­rovicza (Deszk), Szűcs (Kis­telek), Forrai (Tápé), Szénási (Kistelek, Czirok (Kistelek). Csere: Boldizsár (Algyő). Élénkiramú játék. Az első félidőben a makóiak, szünet után a hazai csapat támadott többet. Az eredmény igazsá­gos. Góllövő: Práger, Baka­csi, illetve: Szűcs 2. Csongrád megye—Bécs megye 3:0 Í3:0) Megyénk ifjúsági váloga- Bolba helyett Borbély (Do­tottja a megyék közötti tor- rozsa), Salánki helyett Thé­na keretében vasárnap Kecs- kes (SZEAC) és Gerendeli került egyenlítenie, de utana keméten játszotta második helyett Lakatos (Sz. Építők) a büntetőt Rafreider érte- Salamon kritikus pillanat- mérkőzését, 500 néző előtt, állt be k esi tette: 1:1. ban megszerezte a vezetést, s JÓ- ( A bíró okozta kiegyenlítés ezt a vásárhelyi csatárok Csongrád. Bolba szegem ^^ akkor történt, amikor a ma- még újabb két góllal tudták Honved) - Csanyi (Szegedi g^y^ gyar válogatott vezetett és megtoldani, míg Szigeti csak Textilművek), Domonkos (Al­jó játékával fölényre tett szépíteni tudott. sóváros), Erdei (Hmv. Va­szert. éppen ezért Korelus ,4 gólok sorrendje: Krausz stts) Gerendeli (Szegedi tévedése súlyos volt. Zúgott (0:1). Rábai 11-esböl (0:2). a Práter-stadion, feljöttek az Laudisz (1:2). Laudisz (2:2). Szegeden győztek, idegenben vesztettek tekecsapataink Csányi, Rácz, Balogh, Kalmár, illetve: Bolemányi, osztrákok és most már időnként mindkét kapu ve­szélyben forgott. Monostori, majd Tichy ha­gyott ki jó helyzetet, a má­sik oldalon pedig sok dolga akadt a védelemnek. Cserél­tek a hazaiak, Stotz helyett Oslanski állt be, és ismét a Zsótér (3:2). Szekeres (3:3). Salamon (4:3). Bodó (5:3), Szigeti (5 4). Laudisz (6:4). SZEGED— HÖDMEZOVASARHELY 2:1 (1:1). Hódmezővásárhely, vezette Lenkei. Ifjúsági válogatott. Spartacus). Rácz (Makói Va­sas) — Salánki (SZEAC). Gyifkó (Kistelek), Balogh (Makói Vasas). Linka (SZE­AC). Kalmár (Szegedi Épí­tők). Bács megye: Bolemén.vi (Kiskőrösi Petőfi) — Sós (Kecskeméti Lakatos Bányai (Bajai Építők), A Ifi csoport másik mér­kőzésén Bp. Dél Békés me­gye ellen 2:1 (0:1) arányban nyert Csorváson. A torna állása: 1—2. Bp. Dél 2 5:1 4 1—2. Csongrád 2 5:1 4 3. Békés 2 2:4 — 4. Bács 2 0:6 — Az őszi idény legfontosabb SK), mérkőzését. a Budapest— Lan- Csongrád találkozót, október lapvélemények az osztrák-magyar mérkőzésről rákok /.l-re egyenlítettek, n játékvezető »ajándéka* volt. A Wiener Montag szerint az osztrákok nem durva, ha­tos II. (Kiskunfélegyházi Va- 22-én Budapesten játsszák, sas) — Gál (Kecskeméti Dó­zsa), Sikár (Kiskunfélegyhá­zi Vasas) — Tüske XI. (Ba­jai Építők), Petike (Bajai Építők). Bartal (Kalocsai Is­kolai SK). Tüske I. (Bajai Raeska). Pálmai (Bajai Épí­tők). NB l-es férfi: Győri ETO—Szegedi Építők 5'/,:2V2. 2456:2432. Győr. Legjobb dobó: Escher 419, illetve: Kocsis 430, Csontos 412. A Szegedi VSE—Ózdi Ko­hász mérkőzést már előző­leg lejátszották, s ezért a sze­gedi csapat szabadnapos volt. NB l-es nöi: Szegedi AK—Rózsa Fe­renc Építők (Bp.) 6:2, 2301: 2197. Szeged. Legjobb do­bo: Sósné 413. Magyarné 391. Dr. Szamosszeginé és Sajtosné 383—383. illetve: Simor 394. Kecskeméti TE—Szegedi Kender 5:3, 2348:2292. Kecs­kemét. Legjobb dobó a sze­gediek közül: Oláh 408, Tóth L.-né 399, Zarkáné 396. NB Fl-es férfit Szegedi Postás—Bp. Trak­tor 6:2, 2629:2518. Szeged. Legjobb dobó: Dr. Lad-' vánszky 449. Sárkány 445. Fórián 438. illetve; Jákíal­vi 456. Szegedi AK—Gyulai ME­DOSZ 6:2. 2485:2422. Sze­ged. Legjobb dobó: Kopasz 436. Tóth M. 433. Fodor 424, illetve: Frolyo 432. S=0=R=0=K=B=A=N= Csak az NB Il-es csapa­taink nyertek röplabdában. NB l-es nöi eredmény: Mis­kolci VSC—Szegedi Kender A Csongrád megyei csa- 3:2 (11. 13:15, 11:15, 13, 8). pat széllel hátban kezdett és Újszeged. Vezette: Kalász A hétfői osztrák lapok bő terjedelemben foglalkoznak a vasárnapi bécsi osztrák—ma­gyar válogatott labdarúgó­mérkőzéssel. s egyöntetűen szisú "játékkal harcolták ki a góljával'és Kalmár góljával NB "n-ea ™dmé­megállapítják, hogy a hazai győzelmet. A magyarok már már vezelett Fordu_ nyek. Nöi: Szegedi Sparta­együttes nagy küzdelem után, re0en játszottak ilyen jol. de megérdemelten győzött. ,rríni most ~ lr-ia a laP Az Abend Zeitung megáiia- A Kurir mesteri teljesít pitfa, hogy a játék képe alap- menynek nevezi az osztrák jan az osztrákok megérde- válogatott győzelmét. A melten gyóztek. elsősorban 11-esse) kapcsolatban a lap azért, mert nagy eróbedo- megállapítja hogy azt nem hassal küzdöttek A lap sze- minden játékvezető ítélte rad menyei válogatottba nnt « 11 es, amellyel az aset- vodna meg második félidő 19. perceben h/. iis/.uimvA uviii uuivet. no- *-- - — (Budapest) Jó* Bánhegyi nem lendületes, magas klasz- az első félórában Balogh két j . 'illetve* Ábrahám Varga. NB Il-es eredmé­nyek. Nöi: Szegedi Sparta­lás után széllel szemben is pus7;Bud?Í Bobbzgyár. 3:1 (1, 14, 9:15, 13). Rókusi tor­tolenyben volt a győztes Racsarnok Fér£i: szegedi csapat, amely szebben, tech- Juta—Bp. Egyetértés 3:2 (6, nikásabban futballozott, mint « 13:15. 14:16. 5). Újszeged a hazai együttes. A Csöng- A mk&. ^ n<H heei_ a labda-csapata 9:3 (4:0) arány­ban nyert a Testnevelési Fő­iskola ellen. Ezzel a ma­kóiak bebiztosították benn­maradásukat az NB I-ben. * A Szegedi EAC labdarú­gó-csapatának holnap, szer­dán a Szegedi Építőkkel lesz barátságos mérkőzése a SZEAC-stadionban negyed 4 órai kezdettel. A SZEAC­ban játszik már Szabó, De­zsőfi. Tanács és Hajós is. NB Il-es férfi kézilabda­eredmény: Telefongyár— Szegedi EAC 14:10 (5:7). Bu­dapest. A Telefongyár a baj­nokság elsó helyezettje. DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munkás­párt szegedi Oizottságának ás Szeged m. t. sáros tanácsának lapja Megjelenne Kivételével mindennap. \ 4zerkes7ü « «erkes»»ft oizotttás Felelós sze-kertó Nag» István Szerkesztőség: Szeged. Sztálin tí-tány 10. Telefon: 85-35 30-03 . 40-80 Elszakm telefon 35-00 Kiadta a Csongrád Megyei Lapkiadó Vállalat relelds kiadó- Kovács László Kiadóhivatal: 8zeged. Klauzál ter 3. Telefon 35-00. 31-16 Beküldött kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomja < Szegedi Nyomda Vállalat. Szegzd Kárász utca 9. A lapot árusításban és előfize­tésben a Csongrád megyei pos­tahivatalok terieszük. Előfizetem dlj egy hónapra U Ft. Előfizet­hető bírmely postahivatalitól *» kézbesítőnél