Délmagyarország, 1961. október (51. évfolyam, 232-257. szám)

1961-10-31 / 257. szám

Kedd, 19(11. október 31. 8 Javult a SZEAC és az SZVSE játéka Még mindig gólképtelen az Építők és a Spartacus m ­• A vasarnapi forduló során javuló já­tékkal rukkolt ki a SZEÁfc a Csepel el­leni bajnoki mérkőzésen. Ez igen örven­detes a szurkolók számára, hiszen ha no­vember 6-an, héttőn itthon a Ferencvá­rossal szemben is "meglepetést- okoz a csapat, akkor mór reálisan küzdhet a ki­ellen. Kikerült a hullámvölgyből az SZVSE is és a vasárnapi győzelmével a kilencedik helyre tornázta fel magáit az NB III-ban. Sajnos a Spartacus ismét ki­kapott és tovabbra is a sereghajtók között szerepel a bajnokságban. A legkellemet­lenebb meglepetést a Szegedi Építők csa­pata okozta: a Tisza-parti stadionban ve­reséget szenvedett a DEAC-tol. a Csepel—SZE A C 1:1 (1:1) A szegedi különvonat szur­koloi már az elömérközésen harsányan buzdították tarta­lékcsapatunkat, nem hiaba: C:l-es csepeli vezetés után 4:1 arányban győztek Petó és Tanács két-két gól­jával. A délelőtti eső kissé csúszóssá tette a pálya tala­jai. de a mérkőzés kezdetére elállt az csö, és 3 ezer néző előtt Bokor játékvezető síp­jelére a következő összeállí­tásban kezdte a játékot a két csapat: SZEAC: Mészáros — Szabó. Portörő, Kürtösi — Dezsöfi, Zallár — Polyvás, Nemes, Hajós, Nyári, Boros. Csepel: Kenderesi — Ushy, Szaniel, Deák — Solti, Klei­ban — Kalmar, Rottenbiller, KisuLczky, Bodai. Varnai. Szegedi támadásokkal kez­dődött a játék, mindkét olda­lon jól léptek közbe a védők és szorongatott a SZEAC. A 10. percben Nyári nagyerejü lövése a felső kapufán csat­tant. A visszapattanó labdat Hajós mellel besodorhatta volna. dr elcsúszott: nagy helyzet volt. Ezután Kleibán két lö­vését szépen védte Mészáros. A 14. percben Boros elhú­zott Ughy mellett, pontosan adott bc. azonban Hajós gyengén lött kapura. Válto­zatos es jóiramú volt a já­ték. A 18. percben Kürtösi elrúghatta volna a labdat Kalmár elöl. de késlekedett, et is csúszott. A jobbszélsö nyugodtan átívelt a baloldal­ra és az őrizetlenül hagyott Kisutczky fejjel a jobbola­dalt léc mellett megszerezte a Csepel veze­tő góljai: 1:0. Bizony a szegedi véde­lem kissé elaludt. Ujabb helyzét tamadt Kisutczky előtt, azonban ő a kifutó Mészárosba lőtte a labdat. A másik oldalon Polyvás lövé­sei Kenderesi kiöklözte és nem volt közelben szegedi esalar. A 23. percben egyenlített a SZEAC. Boros középen húzott a ka­pura és mintegy 20 méterről jo! eltalált lövesébe Szaniel belenyúlt és a középhátvéd laban irányt változtatva ju­tott a labda a hálóba: 1:1. Tovabbra is Boros volt a sze­gedi támadások elindítója. A második félidő 2. percé­ben Várnai távoli lövése adott munkát Mészárosnak. Később Szabó szép beadását Boros a léc fölé fejelte, majd Hajós elol a kifutó Kendere­si mentett;. Szinte allandósult a szegedi csa­pat fölénye, viszont támadásaik ered­ménytelenek maradtak. A 10. percben mar a hatodik sa­rokrúgáshoz jutott a SZEAC, de ezeket nem tudták kihasz­nálni. Mészáros merész ve­tődéssel hántott egy csepeli tamadast. Azután a játékve­zető Nemes megjegyzései mi­att kétszer állította meg a szegedi támadást. Boros hi­bázott közvetlen a kapu kö­zelében. Portörö fejese csak centiméterekre kerülte cl a kaput, majd Nemes és Sza­bó nagyerejü lövése suhant el a léc mellett, illetve ke­rült szögletre. Feljött a Cse­pel, azonban a szegedi vede­lem derekasan helytállt. Az utolsó percekben a SZEAC még két szögletet ért el. Végig jóiramú. változatos mérkő­zést láthatott a közönség. A SZEAC javuló jatékkal, a második félidő alapján köze­lebb atlt a győzelemhez. Ré­sen láttuk mar a szegedi csa­patot ilyen nagy akarással, szívvel-lélekkel küzdeni: ez biztató volt a következő mér­kőzésekre. Mészurosnak sok szép védése volt, a védelem­ben Portörő nagy tnunká végzett, Szabó. Kürtösi kü­lönösen a második félidőben játszott jól. Dezsöfi az első félidőben feleslegesen cselez­getett, később ő is feljavult. Zallár a megszokott teljesít­ményt nyújtotta, a csatársor­ban kellemes meglepetés volt Boros korszerű játéka. Polyvás volt a csatársor má­sodik legjobb tagja. Hajós sérülése óta most játszott eloszór — tóbbet nyújtott a vártnál. Nyárinak nem ízlett a csúszós talaj, de a véde­lemnek sokat segített. Ne­mes rengeteget dolgozott, azonban már ideje lenne le­szoknia a játékvezetővel va­ló vitatkozásról. Bokor játék­vezető a lesek megítélésében többször tévedett, de ebben Fehérvari partjelző is hibás volt. Kertes Mihály Debreceni EAC—Szegedi Építők 1:0 (0:0) A múlt vasárnapi szolnoki döntetlen után bizakodással néztünk a Szegedi Építők hazai mérkőzése elé. Több mini ezer főnyi közönség fi­gyelte a Palotai — Veréb, Barat, Hegedűs — dr. Janka, Bezsenyi — Tóth, Blaha, Molnár. Kalmár, Solymosi összeállítású csapat játékát. Már kezdetben fölénybe ke­rült az Építők, elég ügyes tá­madásokat vezettek, de a jól védekező debreceni csapat erős falát nem tudtak áttör­ni. Két ízben is nagy tűzijátékot rendezett a szegedi együttes a vendég­csapat kapuja előtt: ered­ménytelenül. Egy izben az ügyesen mozgó Kalmár feje­sét csak szögletre tudta men­teni a debreceni kapus — nagyobb helyzet nem adó­dott. Csupán a félidő vége­felé egy kapu előtti kavaro­dasnál az egyetemi csapat egyik hatvédje ráült a lab­dara és sípolt a játékvezető. Mindenki varta. hogy leg­alabb közvetett szabadrű­gast ítél. dc nem ez történt. Szabó játékvezető a 11-es pontnál feldobással hozta a labdat játékba. Ez súlyos bí­rói tévedés volt. egyébként a mérkőzés további részében is sorozatos hibát követett el a játékvezető. A bírói tévedések nem voltak — az emiitett esettől függetlenül — olyanok, hogy azok befolyásolhattak volna a mérkőzés kimenetelét. Azt vártuk, hogy a második fél­időben nagyobb igyekezettel ruk­kol ki az Építők csapata, azonban ez elmaradt. A játékosok, főleg a csatársor lanyhán mozgott és átengedték a kez­deményezést a debreceni csatpatnak. A vendégegyüt­tes többször 8—9 emberrel is védekezett, majd gyors és ötletes támadásokkal közeli­tették meg az Építők kapu­ját. Egyre több dolga akadt a kitűnően védő Palotainak, és az Epitők csatársora szin­te teljesen csődöt mondott. Már helyzeteik sem voltak és a 14. percben szerezte meg a DEAC a vezető és egyben győzelmet jelentő gólját. Barát nem túlságosan nehéz helyzetben haza akart adni, ez rövidre sikerült, a bal­szélső F. Tóth megkaparin­totta a labdat és a hálóba továbbította: 1:0. A továb­biakban kiegyenlített volt a küzdelem, de a lélek nélkül játszó Építők megérdemelték a vereséget. Ezúttal nem volt rendszer a szegedi csapat játékában, a csatársorból hiányzott az át­ütő erő, s ha nem Palotai van a kapuban, akkor az Építők még több góllal is ki­kaphatott volna a nála gyen­gébb ellenfelétől. Erre a já­tékra nincsen mentség, a szurkolók joggal követelik a komoly változást a legköze­lebbi mérkőzésen. Jelenet a Csepel—Szeged labdarúgó-mérkőzésről. Mészáros eredményesen avatkozik közbe A labdarugó­bajnokságok állása NB i 1. Tatabánya 11 21:10 15 2. Vasas 11 28:16 15 3. Dorog 11 18:14 14 4. Bp. Honvad 11 27:17 13 5. U. Dózsa 11 15:12 13 6. MTK 11 23:19 12 7. Salgótarján 11 18:17 11 8. Pécs U 15:18 11 9. Ferencváros 11 15:15 19 19. Komlo 11 13:17 • 11. Csepel 11 15:22 1 12. Ozd 11 16:29 8 13. Györ 11 9:21 • 14. Szeged 11 11:19 6 Súlyemelésben második a Szegedi Spartacus A diósgyőri stadionban patuk a Debreceni Honved Spartacus versenyzögárdája lany együttesét. A szegedi is részt. vett. A szegedi fiúk súlyemelők — mostani jó sikeresen szerepeltek, mert a eredményeik alapján — no­Benedek. Gajda, Balásházi, vemberben résztvesznek az Lázár, Bogár, Eaumstark, országos felnőtt csapatbaj­Ujpesti Dózsa—Tatabánya 2:0. Vasas—Komló 1:0. Pécs —Ferencváros 2:2. Ozd—Do­rog 2:1. Salgótarján—Györ 2:6. NB n 1. DVSC n 32:14 ÍR 2. Lang 11 21:12 15 3. Bp. Etőre 11 27:10 14 4. Miskolc 11 22:10 13 s. Diósgyőr 11 18:14 13 6. Cegled u 17:11 11 7. Bnyetcrtes 11 13:13 11 8. Borsodi B). 11 11:13 11 9. Szolnok 11 18:10 10 10. DEAC 11 7:11 10 11. Bp. Spart. 11 12:19 10 12. G.-MAVAG 11 14:24 1* 13. Kecskémet ti 14:22 9 14. Nyiregyhaza 11 9:17 0 15. KrSTEXT 11 11 :38 7 16. Szegedi Epítök 11 9:10 8 Gaz-MÁVAG—Bp. Előre SZVSE— Békéscsabai MAV Bocskai 4:1 (2:1) Határozottan meglátszott a szegedi vasutascsapat játé­kán Veres László edző keze. Habár a mérkőzés kezdetén a Kádár — Juhasz, Réti, Möszmer — Balázs, Batki — Halász, Rábai, Karsai, Keré­nyi, Majzik összeállítású csa­pat sokat bizonytalankodott, s a csatárok a helyzetek so­rát hagyták ki. Emiatt a 13. percben egy váratlan lövés nyomán a labda a »fü alatt* suhant a jobb alsó sarok­ba: 0:1. Viszont a békéscsabai veze­tés egy kicsit felrazta a vasutas csapatot, amely csak a 32. percben tudott. egyenlíteni Karsai révén: 1:1. A jól játszó középcsatár egyéni játékkal juttatta a labdat a halóba, majd tíz perc múlva Halász mar 2:l-rc allitotta az credmenvt. Ez a változás dicseretes volt. A szünet után már a má­sodik percben 1 l-eshez ju­tott az SZVSE, — Karsai kö­zépen kiugrott, egyedül tört kapura, s ekkor utánanyúl­tak... A büntetőt Rabéi értékesí­tette: 3:1. A következő gól már a 20. percig váratott magára és ekkor ismcl Karsai volt az ered­ményes: 4:1. Még mindig sokkal többre kepes az SZVSE. Az ellen­fél nem tette különösebb próbára a vasutas csapatot, legalább öt gólhelyzetet ki­hagytak a csatárok, ami még az NB III-ban sem enged­hető meg. Különösen a két szélső hibázott sokat és Ká­dárnak rrtég nagyon sokat kell igyekeznie, hogy bizto­san őrizhesse a vasutasok kapuját. Az UTC és a Makó is l:0-ra győzött a megyei labdarúgó-bajnokságban DOROZSMAI MEDOSZ— müvek—Juta 3:2. SZEAC— SZÖREGI RÁKÓCZI 3:9 UTC 3:0. Dorozsma—Szorcs (2:0). Juta-pálya. Vezette: 2:2. Dózsa—Szegedi Honvéd Csepregi. A lelkesen és időn- 2:2. Alsóvaros—Makó 4:1. ként jól játszó dorozsmai MEDOSZ HMTE—H. Vasas ü ii :22 a CSapat Fábián mesterhárma- 5:0. Sándorfalva—Mindszent ával győzött. 1:1. t SZEGEDI HONVÉD—SZE- A felnőtt bajnoksag ál­1:1. KISTEXT—Cegléd 0:0*. GEDI DÓZSA 2:1 (0:1). Dó­Láng—Nyíregyháza 6:0. Mis- zsa-pálya. Vezette: Tóth F. kolc—Szolnok 0:0. DVSC— A Honvéd most már ötödik Egyetértés 3:1. Bp. Sparta- mérkőzését nyerte meg egy­cus—Kecskemét 1:0. Borsodi másután. Góllövő: Nagy, Bányász—Diósgyőr 2:1. Kiss, illetve: Károlyi. NB 111 a _ SZEGEDI JUTA—SZEC.E­17 Dl TEXTILMŰVEK 2:2(1:1). IS HM íl Juta-pálya. Vezette: Kovács A. Góllövő: Madarász 2. egyet 11-esböl, illetve: Ju­hasz, Vincze. UJSZEGEDI TC—SZEN­TESI HONVÉD 1:0 (1:0). Újszeged. Vezette: Kasza. Jó { iramú és színvonalas jaték­Szolnoki MTE—Szentes 3:0. ban a hazaiak többet ta­Jászberényi Vasas—Martfű madtak, a szentesiek véde­rő. Jászberényi Lehel—KTE kezésre rendezkedtek be. A 1:0. MEDOSZ HMTE—Szol­1. Jaszb. Vasas 10 28. 8 18 2. Békescs. Ep. 10 26: 7 17 3. Gyula 19 24:11 14 4. Jaszb. Lehel 10 23:12 14 5. Szolnoki MTE 10 23:12 12 6. Hmv. MTE 10 19:15 12 7. Martfű to 26:15 11 8. Orosháza 19 17:15 10 9. Szegedi VSE 10 20:19 10 Ml. Csongrád 10 20:21 9 n. Bes. MAV 10 15:30 7 12. Sz. Kinizsi 19 14:32 7 IX Szentes 10 13:22 6 14. Szegedi Spart. 10 19:26 5 15. Kecskemét 10 14:22 4 16. Szarvas 10 12:37 4 lása: 1. Újszeged M 29 : 8 17 2. Makó 10 19:11 13 3. Moravaros 10 29:14 11 4. Szöreg 10 17:14 11 5. Szentes 10 18:15 11 6. Sz. Honved 10 18:27 14 T. Sz. Dózsa 10 22:17 19 8. Dorozsma 19 18:15 10 9. Mindszent lé 13:11 19 M. H. Honved 10 23:21 19 11. H! ' ^ásás ' 10 18:23 10 12. Sz. Juta 19 12:17 9 13. Alsovaros 10 13:15 8 14-15. SZAK 10 13:24 7 14-13. Textiles 19 13:24 7 M. Sandorfalva M 15:29 5 Igy kellett volna tippelni noki Kinizsi Szarvas 6:1. Csongrád 2:1. 5:0. Gyula­Orosháza— 42. percében fejelte. golt Solymár az első félidő L ratabánya-U. Dózsa 2. Komló—Vasas X Salgótarján—Györ 4. Ozd—Dorog 5. Fcrencv.—Pécs 6. Csepel—Szeged 7. Borsodi B - Diósgyőr 3. Miskolc—Szolnok ,,. . , , 8. KISTEXT—Cegléd Nem vart, nagvaranvu ve- reb' Mlndkeí c*apatnak vo1' }•• ^-Epltők-DEAC resegcl szenvedett a SZEAC helyzetei. Marcika távoli g^g™" S=0=R=ö=K=M=N MAKÓI VASAS—AI/SO­VAROSI MAV 1:0 (1:0). Szabadság tér. Vezette: Ge­0:2 2 0:1 2 2:0 1 2:1 1 2:2 x 1:1 x 2:1 1 n;o x 0:0 x 0:1 2 1:2 2 0:0 x 12. Kaposvar—Sztailnv. NB I-cs kosarlabda-esapata lövéséből esett a góL M talalatos izilveny a Rókusi Tornacsarnokban , volt. Tizenegy taiaiatot •íiearendezett hainnki SANDORFALVI SK— ertek el. nyereményük: szelvé­, oajnoKi mer- nyenként 46 292 forint. TiztaUla­kozesen: Székesfehérvári MINDSZENTI MEDOSZ 0:0. tos szelvény 134. talenctalála­nem heten Békéscsabai Epitők— Szegedi Spartacus 2.0 (2:0) A Madarász — Sándor, Apró. Dudás — Gerendcli, Csoti — Kószó. Farkas, Ró­zsavölgyi. Balek. Kiss össze­állitású csapat vereségének oka a esa tarsor golkeptetensé­K*. Már az első tiz percben úgyszólván megpecsételő­tölt a Spartacus sorsa. Két­szer egymás ulún egy-egy beívelt labdát a kapu köze­lében a békéscsabaiak bal­szélsője. illetve centere jut­tatta a hálóba, és a két gyors gól megzavarta a szegedi csapatot. Kesobb ugyan ki­egyenlítetté vált a küzdelem, azonban az adódó helyzete­ket a csatárok nem tudták kihasználni. Kószó és Geren­dcli a 6-osról vétették el a labdat es aztan már nem tudtak összekovácsolni újabo golszerzesi lehetőséget. Sze­rencsére Madarasz igen jól védett, a védelem is helytállt és ezért nem esett több gól. Igaz, a játékvezető többször kisebb hibákat vétett a Spar­tacus hátrányára, de nem ezen múlott a vereség. M. T. Építők—Szegedi EAC 104:81 Sándorfalva. Vezette: Bá­/ül * • . . . L- ,, oictuc ifiiü niuiwi. aa uii'o­(01.4,1). Legjobb dobo. Heg( - Jinl sportszerű nagyon íz- biakr« 432 forintot fizetnek da­dus I. 30, Hegedűs Gy. 28, . . , '. rabonként, illetve: Uibizsar 28. dr. Fa- gal,nas mérkőzésén igazsa- _ rago 20. Peszlenlehrer 9. goe eredmeny született. A SZEAC labdarúgó-csa- HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI pata holnap, szerdán a VASAS—HÖOMEZÖVA­MEDOSZ HMTE-vel játszik SARHELYI HONVÉD 4:4 mérkőzést a (3:2). Hódmezővásárhely. SZEAC-stadionban, fel 3 órai kezdettel. Ifjúsági bajnokság: Textfl­tos ezer darab akadt. Az előb­biekre 2410 forintot, az utób­DÉL-MAGYARORSZÁG Újabb rangadót nyert a SZAK női tekecsapata A Szegedi AK \B l-es női M AVAG-tól Budapesten tekecsapata Budapesten 7:J-ps vereseget szenvedett, ujabb rangadón győzött. Férfi NB l-es eredmények: SZAK—Magyar Likőr 6:2 SZVSE—Győri ETO 5:3. Szc­2187:2396. Az eredmeny fér- ged. Szegedi Építők—Pápai (icsapatnak is dicséretére vá- Vasas 7:1. Szeged. Férfi NB lik. A SZAK-ból Sósné 454, j,^ eredmények: SZAK— Szamosszegine 451, Magyar- . „ né 403 fát ütött, egyéni át- Bp EKA 7:1< S7eged' Ce«' laguk 415. A női NB I-ben a Bányász—Szegedi Pos­Svegedi Kender a Ganz- tá* 7:1. Cegléd. A Magyar Szocialista Munkás­párt szegedi bizottságinak és Szeged m. j. város tanaesanak lapja Megjelenik hétfő kivételével mindennap. Szerkeszd a szerkesztő bizottság: Felelős szerkesztő Nagy István szerkesztőség: Szeged, Sztálin sétány 19. Telefon: 35-35. 39-0.3. 49-39 Riszakai telefon: 3n-9S átadja a Csongrád MCgyel Lapkiadó vállalat Felelős kiadó : Kovács Laszlo Kiadóhivatal: Szeged. Klauzál tár X Telefon: .13-99. 31-16. (Beküldött kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomja a Szegedi Nyomda Vallalat Szeged, Kárász utca 9. A lapot árusításban és előfize­tésben a Csongrád megyei pos­tahivatalok terjesztik. Előfizetési dij egy hónapra 11 Ft. Előfizet­hető bármely postahivatalnál ee kezbesitőnel