Délmagyarország, 1961. szeptember (51. évfolyam, 206-231. szám)

1961-09-19 / 221. szám

Szombat, 1961. szeptember 16. 19 Igazságos döntetlen SZEAC-MTK 2:2 (2:1) Egy gy őselem és egy vereség as Ml llbban A középen levő Nemes a SZEAC második gólját lövi A labdarúgó NB III hato- lamivel veszélyesebbek vol­dik fordulójában a szegedi tak, mint a hazaiaké. Igy a csapatok közül a Vasutas 75. percben újabb gólt értek győzött, a Spai-tacus veresé- el, de a játékvezető les ci­get szenvedett. mén nem adta meg. A mér­kőzés utolsó eseménye Balek OROSHÁZI KINIZSI— kiállítása volt. A bíró veszé­SZEGEOI SPARTACUS 1:0 iyes játék miatt küldte le a (1:<1> pályáról. Végül is megérde­. ..... .. , . melten győzött jobb játéká­Macsai jatekvezeto sipje- val az Orosháza. lere az alabbi összeállításiján Kjss Aurél kezdett a két csapat a Hu­nyadi téri pályán. Sparta- SZVSE—KTE 2:1 (1:1) eus: Ábrahóm — Jójárt, Ap­ró, Dudás — Beszprémi, Kecskeméten Almási já­Csóti — Kiss, Farkas, Balek, tékvezetésével 2200 néző előtt Ördögh, Kószó. Orosháza: az alábbi összeállításban ját­Gera — Terjési, Nagy I, Fi- szottak a csapatok. SZVSK: am — Papp. Dudás — Cso- Kádár I — Juhász, Batki, mor. Berta. Cziráki, Túri, Möszmer — Kürtösi I, Keré­Bogár. nyi — Tóth II, Tóth III, Rá­A 600 néző azt válta ettől bai. Balázs, Sajtos KTE. a mérkőzéstől, hogy az egy- Nyári — Fekete, Sós, Mészá­hetes bajnoki szünet után ros — Gacs, Vass — Demse, friss erővel, kedvvel játsza- Barta, Berta, Zelenák, Zu­nak a csapatok. . bek. A hazai együttestől jó já- A kemény, helyenként dur­tékot reméltek a szurkolók, va mérkőzésen a szegedi annál is inkább, mert a csapat tervszerűbben ját­Spartacusnak nagy szüksége szőtt. íí iebmann íelv4 van most minden bajnoki A Vasutas már az első perc­pontra. Nem így történt... ben megszerezte a vezetést. Az első félidőben gyenge já- Tóth III kapura tört, az ötös tékot láthatott a közönség, vonalnál felvágták, amiért Emellett azonban még igye- 11-es járt. A büntetőt Rábai kezetnek a legkisebb nyomát értékesítette. 1:0 a Szegedi sem fedezhettük fel. Á csa- VSE javára. A hazaiak a 20. tárok lassú játéka miatt a percben egyenlítettek ki kapusok szinte nem is avat- Demse révén. A Vasutas koztak a játékba. A félidő győzelmet jelentő gólja a ^jjíííuif vége felé egy veszélytelen- második félidő első percében üiiÜjil) nek látszó támadás után esett: Tóth Ill-at a kaputól nagy kapushibából megsze- mintegy 20 méterre ismét rezték a vendégek a vezető szabálytalanul akasztották, gólt, és a megítélt szabadrúgást Az UTC vette át a vezetést a megyei labdarúgó-bajnokságban A megyei labdarúgó-baj­nokság hatodik fordulójában a Makói Vasas vereséget szenvedett Hódmezővásárhe­lyen. az UTC viszont 3:0-ra győzött a Juta ellen, s így az újszegedi csapat került a táblázat első helyére. Eredmények: Szóregi Rákóczi—Móravá­rosi Kinizsi 2:1 (1:1). Kini­zsi-pálya. Vezette: Mikecz. C.óllövő: Varga, Király, il­letve: Berta. Szegedi AK—Mindszenti MEDOSZ 3:1 (3:0). Szeged. Vezette- Szeghő. Góllövó: Csanádi 2, Varga, illetve: Gyenes. Szegedi Dózsa—Dorozsmai MEDOSZ 2:0 (0:0). Dorozs­ma. Vezette: Halász. Góllö­vő: László, Szigeti. A do­rozsmai csapatból Tarit és Tóthot kiállították. A mér­kőzés után botrány volt. Hódmezővásárhelyi Vasas — Makói Vasas 2:1 (1:1). Hódmezővásárhely. Vezette: farkas. Góllövő- Dómján, Kovács, illetve: Bakacsi. Hódmezővásárhelyi Hu­nyadi Honvéd—Szegedi Tex­tilművek 6:0 (2:0). Hódme­zővásárhely. Vezette: Her­czeg. Góllövő: Bodó 4, egyet 11-esből, Molnár, Bauer. Alaposan megtépázták a dali lövése a kapufáról pat­SZEAC tartlékcsapatát az tant a mezőnybe, MTK fiataljai, s a ö:0-ás rohamozott a vendégegyül­vereség után csupán az volt tes, a biztató amikor a hangos- a 4 pe^gn Tanácsot meg­bemondó közölte a SZEAC rúgták s egy ideig a páiya összeállítását: Mészáros — saélén ápolták. A 7. perc­Kürtösi. Portorő, Vas — Ko- l)en N labdHJlt _ Mé- ..,.., vári, Zallár — Tanács, Poly- szaros kifutott Kürtösi a nagy kapushibáhól megsze- mintegy 20 meterre ismét Sándorfalvi SK—Szentesi vás. Nemes, Nyári, Boros. '„,.i,,„nBlrzi „,„»_ u; Vét i u;. „ „„_ „-„..-.-u rezték a vendégek a vezető szabálytalanul akasztották, Klapka Honvéd 2:2 (0:0). Tehát Vas 'mégiscsak ját- JMflvSíék a szog^dí imával ™ rélJ Sba^ gó,t- és 3 megítélt szabadrúgást Sándoríalva. Vezette: Forián szik. s ezzel a hiányos vé- Jöténybe került az va^ kteőhh szlhálv^ tóMs amely egyben 3 győzelmet te Rábai a sorfal fölött lőtte be L A hazai csapat Hegedűs delem erősödött. Az MTK ^ sNyári te mélyen hát- szülhetett volna EÍutfto jelentette számukra. a kapuba. 2:1 az SZVSE ja- két góljával már 2:0-ra ve­pedig így állt fel: Kovalik ig tett a véde- roára tevá^feranat teté- Fordulás után valamit vára. zetett. A Szentesi Honvéd ü Keszei. S.pos. Paltosko - ^ KéXw^SlS S'JAk ^ef élénkült a játék irama né- Sajnálatos kiállítások Is az utolsó percben egyenU­Nagy. Sas — Sándor, Bodor, a &ZEAC kapuja és Boros hany ügyes huzast is lehe- történték. tett ki. Kuti, Molnár, Szimcsák I. A közeli lövését vetődve védte kiegyenlítetté vált a küz- tett látni. Igy említésre mél- Az első félidő 39. percében Tisza-parti stadionban 15 000 Kovalik Tanács ismét há- delem. te Balek kapufája, amely Zelenákot és Kürtösit, a má­ezer néző ölelte körül a pá- romperceg ápolásra szorult, Vfl_ háromjtmr i>k~k sza meleg belyzetet teremtett a sodik félidőben Balázst és lyát, s kíváncsian varia a továbbra te naromszor isKozensza- vendégek kapuja előtt. A ki- Möszmert állította ki a já­rt,érkőzés kimenetelét 1 „ hts ,badrugást kuldo" az MFT nizsi ritkább támadásai va- lékvezető. A SZEAC kezdett, aztán " MTK c8ata" kapujara. de vagy a sorfal­Sándor a jobbszélen villám- rainak lövései, gyorsan elhúzott, de beadását de a védelem és Mészáros Mészáros remekül elcsípte, remekült helytállt A 2L A másik oldalon — a 2. percben egy kapuelőtti tu­pcrcben — Vas bomba-sza- multus közben Sándor loéz­badrúgásót Kováik kiejtette ^ lg heIyet csinált magá­és a labda a gólvonal előtt pattogott szögletre. nak' s ^.sgyanus helyzetben Erős volt az iram. goIt lött A lövés Pi»anata s a 7. percben szép szegedi elött » partjelző már intett, támadás végén Tanács lö- s zászlóját a gól után isma­ban akadt el a labda, vagy Kovalik védett A játék képe alapján a döntetlen igazságos ered­mény. s már ez szép teljesítmény a tartalékosan kiálló SZEAC® tói. Mészárosnak sok dolga volt és többször bravúrosan - . , 11. ./(V cmilUVI > Ad I Jet 1V LíiKtI l.-yrt­egyedül, tiszta helyzetben ielezte-e de zonytalankodott. A íedeze­lött. de Mészáros szepen ve- gat> vagV a Jest Jeiezte-e, de küzdöttek elöl el dett A 12. percben Polyvás Pósa játékvezető a 15 ezres ** sokat küzdöttek elol e-l­két védő mellett ügyesen el- nézősereg, a SZEAC vezető- sosorban Polyvas lateka ment, már csak a kapussal ^ ének rekiamálására sem csérhető' Nyari ren8eteget UZQ I. , alít szemben, amikor az dolgozott, Tanács biztatóan T . . ' egyik MTK-játékos felnyúj- volt hajlandó megkerdezm * Kár hogy Ne_ Komlo-Tatabanya 1:0. Fe tette kezét, lest jelezve. Ez a bírótársa véleményét Igaz, lgyekezet®; Kap>. hogy körülmény - szó sem volt joga van felülbírálni apait- »«» csak ritkan, mutatta 0zd 5:2­lesről - jelző intését, s nem elfő- meg eloretörési képessegeit, megvazarta az egyébként gadni, de legalább megkér- Boros halvany teljesítményt kitűnően játszó összekötőt, dezte volna, hogy ezzel is nyujtott Pósa játékvezetö a aki igy gyengén lőtt kapura, enyhítse a parázs bangula- gó1 megltelésenel alkalma; s a labda Kovalik zsákmá- toL zott hibás batározottsagatol A labdarúgó-bajnokságok állása NB I 9. KISTEXT 7 Khl4 6 1. Tatabánya 7 1®. 7 W 10. DEAC 7 4: 6 6 2. Bp. Honvéd 7 20 :11 10 11. Bp. Spart. 7 10:17 6 3. Ferencváros 7 8: 5 9 Ifi. Szolnok 7 14:10 5 4. MTK 7 18:13 13. Nyíregyháza 7 7: 9 5 5. Dorog 7 12:11 14. Borsodi B. 7 5: 9 5 6. Vasas 7 18:11 7 15. Szeg. Építők 7 7:13 5 7. U. Dózsa 7 9: 7 7 16 G.-MÁVAG 7 8:18 5 8. Komló 7 12:12 7 DVSC—Cegléd 3:1. Bp. 9. Salgótarján 7 12:14 6 Spartacus—DEAC 2 dl. Láng 10. Pécs 7 11:14 6 —Szolnok 1:0. Bp. Előre— 11. Csepel 7 10:16 6 Miskolc 2:1. Egyetértés— 12. Szeged 7 8:13 5 Nyíregyháza 3:1. Diósgyőr— 13. Győr 7 6:16 5 Ganz-MAVAG 3:2. Borsod­14. Özd 7 10:19 4 Kecskemét 1:0. Komló—Tatabánya 1:0. Fe­NB III Az ifjúsági bajnokság eredményei: Móravárosi Ki­nizsi—Szőreg 2:0. SZAK— Mindszent 4:0. S'z. Dózsa— Dorozsma 2:0. Makó—H. Vasas 2:1. MEDOSZ HMTE —Textilművek 2:1. SZEAC— Sándorfalva 5:1. Sz. Juta— UTC 2:0. Alsóváros—Szegedi Honvéd: 3:0. A felnőtt bajnokság állasa: nya lett. Ez nagy helyzet volt, amely kihasználatlanul maradt és a 15- percben Bö­dör "díszkíséret® mellett jobb oldalról hatalmas lö­vést küldött Mészáros háló­jába: 0:1. Ebben a játék­időben a szegedi csapat többet lámadott, általános meglepetésre és a szurkolók örömére. Nemes nehéz szögből küldött lövést a| eltekintve igen jól vezette a E vitatható góllal az MTK mérkőzést, kiegyenlített, M. T. NB n 1. DVSC 2. Egyetértés 3. Bp. Előre 4. Diósgyőr 5. Láng 6. Cegléd 7. Miskolc 8. Kecskemét 7 23:10 11 7 10: 5 10 7 21:15 10 7 11: 9 10 7 12:11 9 7 14: 8 7 Több mint száz induló a kajakversenyen 1. J. Lehel 6 18: 5 10 13. 2. J. Vasas 6 19: 8 10 14. 3. Bcs. Építők 6 14: 4 9 15. 4. Csongrád 6 14:12 8 16. 5. SZMTE 6 16: 8 7 6. Martfű 6 15:10 7 7. Gyula 6 10: 7 7 1 8. Szentes 6 12:10 6 9. Orosháza 6 8: 8 6 10. SZVSE 6 11:14 6 11. Sz. Kinizsi 6 11:16 6 1. 12. HMTE 6 8:12 4 2. 3. 4. 13. Bcs. MÁV 6 7:20 4 2. 3. 4. 14. Sz. Spartacus 6 9:15 2 5. 15. Kecskemét 6 6:13 2 6. 7. 8. 16. Szarvas 6 6:22 2 6. 7. 8. 1. Űjszeged 2. Makó 3. Szőreg 4. H. Vasas 5. H. Klapka SE 6. S'z. Dózsa 7. Sz. Juta 8. Móraváros 9. Dorozsma 10. H. Hunyadi SE 11. Mindszent 12. Alsóváros AK Kossuth SE 6 19 6 12 6 14 6 11 6 12 6 12 6 9 6 20 6 12 6 16 6 10 6 11 6 10 6 9 6 9 6 7 : 7 : 5 : 6 : 8 :10 :12 :10 : 9 6 :10 6 :14 : 9 :11 :16 :24 :23 :19 2 tippelni Ozd „Pécs Pénzügyőr-Kaposvár Zalaegerszeg—BVSC A Szegedi EAe szombaton és vasárnap kitűnően sikerült országos kajakversenyt rendezett a Tiszán, az ifjúsági vízitelep és kapura]" Kovalik szöglétre a Maros torkolata közötti szakaszon. Több mentett, azután Tanács kö- mint szazan indultak. Az érdekesebb fér­kapu fölé ldtt,"A.:^3. percben Tanácsot a 16-oson tieredmények. Kajak 10 000 m: 1. Fabian belül felvágták: 11-es. Por- (Szegedi Kender), 2. Ambrus (SZEAC). 3. törő — a kapust becsapva — értékesítette a büntetőt. Hereznai (SZEAC). Kajak kettes 500 ms 1:1. A 28. percben Bödör a korábbi golszerzési helyéről 1- Deák, Kiss (Bp. MAFO, 2. Varkonyi, ismét lőtt, s ezúttal a labda pálhidi (Szolnoki MEDOSZ), 3. Kálmán, elsuhant a kapu mellett. Ké­sőbb Boros előtt nyílt gól- Bellér (SZEAC). Kajak kettes ifjúságig szerzési alkalom, de a bal­szélső láthatóan félt az elé 500 mt 1. Cs. Nagy, Tápai (Szegedi MHS), tálalt labdára rámenni és . , . . „„., _ távolt a jó helyzet. Nagv 2. Dán, Horpácsi A. (fez. MHS), 3. Me­lávoli, beadásszerű lövését Flórián (Sz. MHS). Kajak 1000 nr Mészáros a jobb felsosarok­ból íilótte szögletre, majd j. pónyai (SZEAC), 2. Fábián (Sz. Ken­a 39. perchen született meg ^ 3 Szoboszlai (Sz. MHS). Portyakajak a SZEAC vezető gólja. Vas mintegy 18 méterről serdülő, 500 m: 1. Kalmár G. (Sz. MHS), Kdfrs;sssnA' Gy-<sz- mhs>- ^ s a jól kiugró Nemes a ha- (Kender). Nők. Portyakajak serdülő, 500 lóba továbbította. 2:1. Nagy eiövel támadott az MTK, de m: 1. Zombori (Sz. Kender), 2. Futó (Sz. nem tudott kiegyenlíteni. A kezdés utón nappal szemben játszott a SZEAC, ^gj, 2000 m: 1. Nagy (Kender). 2. Vörös MHS), 3. Paplógó (Sz. MHS). Kajak ifjú­Békécsabai Építők—Jaszbe- 9. KISTEXT-SZ. Epitök OR ,Í„„: I ph„| ||.n r«onvráH ,0' Bologna—Milán 1:0 1 renyi Lehel o.u. usongraa ,, Lanerossi-Padova 1:0 1 Szolnoki Kinizsi 4:4. Gyula— 12. Tuventus—Roma 1:0 1 MEDOSZ-HMTE 1:0. Szolno­ki MTE—Martfű 5:1. Jászbe­rényi Vasas—Békéscsabai MÁV Bocskai 8:1. Szentes­Szarvas 3:0. KISTEX—Építők 0:0 es ez kissé zavarta a szegedi játékosokat Bödör jobbot­4Sz. MHS), a. ttarga (-Kendeaj A Szegedi Epitök NB 11-es labdarúgó-csapata vasárnap Budapesten mérkőzött. KISTEXT-pálya, 800 néző. Vezette: Buzási. KISTEXT: Póta — Mol­nár, Sárosi, Kemény — Tóth, Sátori — Huss. Kalmár. Vánöori, Majszky, Schasszer. Építők: Palotai — Bárdos, ai'álh. Enesei — Bóka dr.. Bezsenyi — Tóth. Janka, Biltsik. Pusztaszeri. Övári. A sok szabálptalansaggal tarkított mérkőzésen mind a két csapat kihagyta a hely zeteit. Biltsik a befejezés előtt 12 perccel olyan sze­rencsétlenül fejelt össze az egyik KISTEXT-jótékossal, hogy megsérült és kiállt. Az eredmény igazságos. Mol­nár sérülése miatt nem jótsz­Pónyai Sándor (SZEAC) az 500 m-es és az hatott a Szegedi Építőkben. KiOfl m-es futamban is győzött. Fényké- Jó: Molnár. Sárosi. illetve: púnk a celbaérkezée után kcsaúii Palotai, Barath, A sportfogadás 1961. szeptem­ber 17-1, 38. heti fordulóján az 1. nyerőosztályban 3 pályázó ert el 12 találatot. a nyere­ményösszeg egyenként 103 395 Ft. A 2. nyerőosztályban 138-an értek el 11 találatot. A nyere­ményösszes egyenként 2 281.25 Ft. A 3. nyeróosztályban 1859-en ériek el 10 találatot. A nyere­ményösszeg egyenként 212.50 Ft. DÉL-MAGYARORSZÁG A álagvar Szocialista Munkás­párt szegedi bizottságának éa Szeged m. J. város tanácsának iapja Megjelenik tssttő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő htzottság Felelős szerkesztő Nagy István Szerkesztőség: Szeeed. Sztálin sétány 10 Telefon: 35-36 30-03. ÍO-BO Elszakat telefon 35-08 Kiad ia a Csongrád Megyei Lapkiadó vállalni Felelős kiadó: Kovács Lászlő Kiadóhivatal: Szeged Klauzál tér t. Telefon 35-00. 31-16 Beküldött kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomja « Szegedi Nyomda Vállalat. Szeged. Kárász utca 9. A lápot árusításban és előfize­tésben a Csongrád megyei pos­tahivatalok terjesztik. Előfizetési dJJ egy hónapra 11 Ft. Előfizet­hető bérmely postahivataluk! *» kézbesítőnél