Délmagyarország, 1961. augusztus (51. évfolyam, 179-205. szám)

1961-08-08 / 185. szám

3 Kedd, 1961. augusztus 8. Deszki győzelem a Népfront Kupa döntőjében A szegedi járási labdarúgó szövetség részéről kiírt Ha­zafias Népfront Kupa-mér­kőzések első döntőjét vasár­nap Deszken játszotta a he­lyi együttes Algyővel. Deszk— Algyó 6:2 (0:1). 250 néző. Vezette: Salánki. Deszk: Bárdos — Tóth, Mu­hari, Leie — Makk, Török — Szirovicza. Kovács I., Káity, Hegyesi, Koza I. Algyő: Vö­rös — Tösmagi, Fekete, Vi­dács — Pataki, Bús — Mi­hály, Boldizsár, Csernus. Ka­bók, Salamon. Széllel szem­ben kezdte a játékot a hazai csapat, ennek ellenére az el­ső tíz percben már két ka­pufát lőtt. Az algyőiek a 11. percben szerezték meg a ve­zetést. A Deszk a 61. perc­ben egyenlített. Góljaikat 20 perc alatt lőtték. Góllövő: Káity 3. Szirovicza, Török, Fekete (öngól), illetve: Bol­dizsár 2. A döntő visszavágóját au­gusztus 27-én játsszák le Al­győn. Az algyőiek csak ak­kor nyerhetik el a kupát, ha a második mérkőzéséé öt góllal győznek. (Mdlbásfct) Szép játékkal Szegedi Építők-Diósgyőri VTK 3:1 (3:0) Az ideális strandidő ette- Óvári közelről a hálóba Építők viszont megelégedett nére is mintegy 3000 néző |ött. 2:0. az eredménnyel, volt kíváncsi az Építők első Köszöntjük a lelkes Épi­hazai NB Il-es mérkőzésére. Az újabb gói szárnyakat tök-gárdát, reméljük, a foly­Akik a Tisza hűs hullámai adott a lelkes hazai csapat- tatás is ilyen lesz. Kaposi helyett a SZEAC pályát vá- nak és egyre másra vezették játékvezető jól vezette a lasztották, nem bánták meg, támadásokat Ek merkóz^st- bar kissé „szét­mert jóiramú. helyenként a eszelycs tamac1asoRat kk fütyülte®. Jók: Baráth, Bilt­színvonalas mérkőzést, hazai kor Hódinak minden tudasa- sik Palotai, Övári ill. Ráczi. győzelmet láttak. ra szükség volt, hogy meg- Szigeti, Perecsi. Kaposi játékvezető sípjelé- akadályozza az újabb gólo- Kiss Aurél re így kezdett a két csapat: A . . „ ,Q Építők: Palotai - Bárdos, kat' Óvan a 39 ^^ a Molnár, Enesei — Bóka dr. kapust is kicselezve az ol­Bezsenyi — Tóth Győző. Ba- dalhálóba lőtte a labdát, egy ráth. Biltsik, Övári. Blaha. pe„. múlva ugyancsak Övári rZZ-^T^K- hatalmas nyomta Erdősi. Csónyi, Ráczi, Fekete, bravúrral a szögletre a dios­Szamek. győri kapus. Végre Az Építők rögtön a mér­kőzés elején támadólag lé­pett fel és egyáltalán nem tisztelve tavalyi NB l-es el­lenfelét huszáros rohamokat vezetett Hódi kapuja ellen. Mindjárt az első percben Biltsik kapufalövése jelen- változott a játék ké bar tett izgalmat. Ekkor izgal­A motorcsónak-versenyen a 44. percben újra sakk­matt lett a diósgyőri vé­delem, ezt Óvári ki is használta: 3:0. A II. félidőben sem sokat mas, színvonalas vo) a játék. a DVTK technikai és erőn­léti fölénye mindinkább ki­Az első félidő 9. percében . megszületett a hazaiak első domborodott. Az Epitok gólja: Barát a kifutó ka- ritkábban támadott, de elég pus mellett a hálóba lőtt. veszélyesen. Ezután a vendégcsapat per­Ezután a vendégcsapat cei következtek. Ráczi az 55., kissé fölénybe került, né- és a 60. percben kétszer is hány veszélyes támadást is veszélyes lövést küldött ka­vezetett, de az Építők meg- pura de Palotai a helyén erősített védelme jól állt a vojt. Végre a 65. percben lábán. A hazaiak támadásait Fekete ügyes támadás vé­gén megszerezte a csapata egyetlen gólját: 3:1. A mérkőzés utolsó percei­a vendégek védelme lestak­tikéval igyekezett meghiúsí­tani. Ez csak a 32. percig volt eredményes, ugyanis, akkor egy váratlan támadás ben kissé esett az iram, végén hazaadtak a diósgyőri mindkét csapat elfáradt a védők, s a rossz hazaadást nagy meleg miatt, a DVTK elcsípve beletörődött a vereségbe, az Még nagyobb arányh.in is győzhetett volna a bányastc.apat Tatabánya—SZEAC 3:0 (2:0) Zsúfolt, több mint tízezres keztek — de a Szeged sem! 16-oson belül. Mészárosnak nézőtér várta Tatabányán a Nem volt lelkesedés a éppen elég dolga akadt — két csapat találkozóját. A SZEAC játékosaiban, s leg- Grosicsnak annál kevesebb pályára lépő játékosokat zú- feljebb az a helyzet említ- és érthető, hogy a hazai kö­go taps fogadta, s a két hető, amit Hajós hagyott ki zönség vastapssal jutalmazta együttes a következő össze- a 10. percben: labdája alig jól játszó, kedvenc együtte­áliításban kezdte a játékot: ment a kapu fölé. A csatá- sét. SZEAC: Mészáros — Pataki, rok körülményeskedtek, az Mondhatnánk azt. hogy Kürtösi, Vas — Dezsőfi, Zal- összekötők lemaradtak, a nem szégyen a jobbtól ki­lár — Tanács. Nemes. Hajós, labdaátadások pontatlanok kapni. Viszont ez nem vi­Báló Nvári. Tatabánya: Gro- voltak, s ebben különösen gasz, különösen a jövőre sics _ Hetényi. Polgár. Tö- Báló jeleskedett. Tanács nézve. A szegedi csapat bá­rócsik II. — Schédl, Szepesi igyekezett és elsősorban Ha- gyadtan, fáradtan, kedvetle­— Sátori, Kazinczy, Rapai, jós. aki a SZEAC legjobb nül játszott, s ebből faka­Lahos Pásztor. embere volt. A védelem nem dóan követték el a taktikai Azt vártuk, hogy a Komló fedezte az ellenfél csatárait, hibákat is. elleni gyenge játék és a csa- a*<>k szabadon cselezgethet- „yen teljesítménnyel pal átalakítása után megle- tek. támadhattak és ha a egyetlen mérkőzést sem petést okoz a SZEAC a ta- SZEAS nyolc gólt kap ezen nyerhetnek meg. tabányai oroszlánbarlangban a mérkőzésén akkor sem kezdetén vagyunk, és megszerzi idei első pont- ^hatott vo na egy_ wot a ját. Ez a iogos várakozás sem_ Erre misem jeUem- ' üttesnek ebbő, a nem következett be. sőt még f°bb- b°fy a helyzetből sürgősen ki kell egy gól elérésére sem volt fon m.ntegy 20 méterre alít kcvyredni Hullámvölgybe kéFTA 3 SZeKedÍ kaPU!° a "apát, viszont bí­mérkőzésről szóló tudósítás- lem megtorpant, a nézőté- játékosok kénessé­ban szinte csak a hazaiak kiabáltak- „lődd már® s íatekosok Képessé­helyzeteit tudnánk felsorolni ren klaba,tak ,odd mar • s geiben, a SZEAC vezetői­és csupán elvétve a SZEAC- a kitűnő szélső erős lah- ben hogy rövidesen — már ét. ugyanis már az első perc- dája a hál6ba hullt 3:fl. vasárnap a Salgótarján el­ben csak nagy uggvel-bajjal r tudott menteni a szegedi vé- Később a kapufa mentett, len — eredményes, lelkes delem a tatabányai csatárok Aztán tűzijátékot rendeztek játékkal rukkolnak ki. elől. Az első negyedórában a tatabányaiak a szegedi M. T. mezőnyben egyenrangú el­lenfélként játszott az egye­temi csapat, változatos volt az iram. elsősorban tatabá­nyai támadásokkal fűsze­rezve. Ez a helyzet egyre inkább kidomborodott, külö­nösen a gólok után. A U. percben Kazincsy kiugrott, s telje­sen tiszta helyzetben sze­rezte meg a vezetést. Majd a 27. percben egy szöglet után I.ahos fejese került a há­lóba: 2:0. Teljes fölénybe került a bá­nyászcsapat. egy Ízben Kür­tösi az üres kapu gólvona­láról rúgta ki a labdát az utolsó pillanatban. A tata­bányai csatárok a helyzetek sorát hagyták ki, távolról, közelről lőttek, de a szege­diek szerencséjére az első félidőben több gól nem esett. A szünet után mindkét A LABDA Rt JGÖ-B AJNOK­SAGOK ÁLLÁSA NB I t. Tatabánya 2. Bp. Honvéd • 3. Vasas 4. MTK 5—6. Ferencváros 5—6. U. Dózsa 7. Komló 8—9. Dorog 8—9. Salgótarján 1U. Csepel 11. Győr 12. Pécs 13. özd 14. Szeged NB II 1-2. DVSC 1—2. Láng 3. Cegléd 4. Nyíregyháza 5. Miskolc 6. Egyetértés 7. Szolnok 8—9. DEAC 8—9. Szegedi Epitők 10. Bp. Előre 11. Diósgyőr 12. Borsodi B. 13. Kecskemét 14. G.-MAVAG 15. Bp. Spart. 16. KISTEXT —Borsodi Bányász 3:1. DEAC­Nyiregyháza 0:0. DVSC-Kistext 6:2. Cegléd—Ganz-MAVAG 6:0. Miskolc—Egyetértés 2:1. Szolnok —Kecskemét 6:1. NB M 1. J. Lehel 1 7:0 2 2. Martfű 1 SS i 3. Brs. MAV 1 1:0 2 4. SZMTE 1 3:1 2 5—6. HMTE 1 2:1 2 5—6. SZVSE 1 2:1 2 7—10. Bcs. Építők 1 2:2 1 7—10. Gyula 1 1:1 1 7—10. J. Vasas 1 1:1 1 7—10. Kecskemét 1 2:2 1 11—12. Sz. Spartacus 1 1:8 — II—12. Szentes 1 1:2 —I 13. Csongrád 1 1:3 —j 14. Orosháza 1 0:1 — 15. Sz. Kinizsi 1 0:5 — 16. Szarvas 1 0:7 — 2 5:1 4 2 7:2 4 2 7:0 3 2 7:3 3 2 2:1 3 2 2:1 3 2 2:2 X 2 4:6 2 2 2:5 t 2 2:9 1 X 2:5 — 2 1:3 — 2 1:5 — 2 15:6 4 2 5:2 4 2 6:0 3 2 4:1 3 2 3:2 3 2 3:2 2 2 7:5 2 2 2:2 2 2 3:3 2 2 8:11 2 2 2:3 2 2 1:3 1 2 2:7 1 2 2:8 1 2 2:6 — X 2:7 — :l Láng Óriási érdeklődés mellett rendezték meg Szegeden az országos bólyakörüli motorcsónak-bajnokságot. A bajnoki számokban a szegediek közül Kertes Mihály (Sz. MHS) ért el helyezést. A fiatal versenyző a 250 kem-es kate­góriában a martfűi Árvái Pál mögött második lett. A sze­gedi Kiskereskedelmi Vállalat dijáért megrendezett verse­nyen — ahol 175 kem-es Budai-motorokkal indultak — szegedi győzelem született: Szemán János (Sz. MHS) ért elsőnek be a célba. Képünk a Budai-motorok versenyéről készült. Itt még a második helyezett Miszlai (Sz. Sparta­cus) vezetett a győztes Szemán előtt. fltléfagyözelem Békés megye ellen Vasárnap Gyulán rendez- új megyei felnőtt csúcsa a ték meg a Csongrád—Békés 400 méteres gátfutásban és megyék közötti Béke Kupa a 4x400 méteres férfi váltó atlétikai viadal második for- Lovas, Bárkányi, Olasz. Bat­dulóját, melyen versenyző- ki összeállításban elért 3:32,0 ink lelkes küzdelemben új- mp-es megyei felnőtt re­ból kétvállra fektették Bé- kordja. A jobbak produktu­kés megye csapatát. A két mai. Férfiak. 200 m: 1. Dar­forduló összesített pontver- vas 23,2, 800 m: 1. Lovas senyében Csongrád megye 1:56,8, 3000 m: 1. Bárkányi válogatott atlétacsapata 8:35,4, 400 m gát: 1. Batki 47 900 :46 785 arányban győ- 55,5, 2. Nagy János 58,8, zött. Ennek alapján remény diszkosz: 1. Nikolasev 40,38, van arra, hogy atlétagár­dánk bekerül a három leg­kalapács: 1. Trényi 54,04, 4x400 m: 1. Csongrád megye jobb megye szeptember 3-i 3:32io. Nők. 200 m: 2 ök­döntő küzdelmébe. A telje- „n , „.„ „ ,, sítmények közül igen ör- ros 2S'1' 800 m: 3 z'plbauer vendetes volt Batki Sándor 2:30,0, suly: 2. Kissné 10,55, I. osztályú színtű 55,5 mp-es gerely: 3. Haluska 36,87. Nagy küzdelem titán: MED0SZ-HMTE—Szegedi Spartacus 2:1 (0:1) Hódmezővásárhely. Vezet- Góllövő: Zsótér, Rozik, te: Rékasi illetve: Kószó. Az NB III első fordulójá- További NB III-as labda­ban 2000 néző előtt találko- rúgó-eredmények. SZVSE— zott a két csapat az alábbi Szentes 2:1. Szeged. Szom­összeállításban. baton játszották. Martfű— MEDOSZ-HMTE: Enyedi Sz Kinizsi 5:0. Szolnok. B. — Bárány. Holubán, Sepsei MÁV Bocskai—Orosháza 1:0. — Zsótér, Bordás — Berta, Békéscsaba. J. Lehel—Szar­Nagynémedi, Sándor, Rozik, vas 7:0. Jászberény. Békés­Bacsa. csabai Építők—KTE 2:2. Spartacus: Madarász — Kecskemét. Szolnoki MTE— Hamzsek, Apró, Dudás — Cs. Petőfi 3:1. Csongrád. Gy. Beszprémi, Csóti — Kiss, MEDOSZ—Jászberényi Va­Strack, ördögh, Jójárt, Kó- sas 1:1. Gyula, szó. Idényeleji játékot hozott a két csapat találkozója. Mint várható volt, a Spar­tacus nagyon megnehezítette a hazaiak győzelmét. A HMTE gyenge védelme és pontatlanul lövő csatársora mellett a tömör védekezési rendszert játszó és két gyors csatárral küzdő Spartacus legalább annyi, sőt több tisztább gólhelyzetet terem­tett. mint a MEDOSZ. így kellett volna tippelni 1. U. Dózsa—Vasas 0:0 x 2. Győr—MTK 2:2 x 3. Gzd—Ferencváros 0:1 2 4. Komló—Dorog 0:1 2 5. Tatabánya—Szeged 3:0 1 6. SalBTC—Pécs 3:1 1 7. Kistext—DVSC 2:6 2 8. Sz. Épitők—Diósgyőr 3:1 1 9. Szolnok—Kecskemét 6:1 1 10. Pénzügyőr-Szállítók 0:3 2 11. Kaposvár—Oroszlány 2:0 1 12. K. Lombik —BVSC 0:2 2 Az 1. nyerőosztályban kilencen értek el 12 találatot. A nyere­ményösszeg egyenként 33 363.75 forint. A 2. nyerőosztályban 212-en értek el 11 találatot. A nyere­ményösszeg egyenként 1416.25 forint. A 3. nyerőosztályban 2744-en értek el tíz találatot. A nyere­ményösszeg egyenként 146.25 Ft. Jól sikerült a műrész — újságíró sportkabaré Tegnap délután Szegeden, a Vasutas Stadionban kitű­nően sikerült a nagy érdek­Után 5 órakor kezdődött a labdarúgó-mérkőzés, amely 2:2 arányú döntetlennel vég­Nagy küzdelmek a megyei labdarúgó-bajnokságban Az 1961 62. évi Csongrád és Benedek (11-esből). — If­megyei labdarúgó-bajnokság júsági: UTC—SZAK 3:1. első fordulójában a legtöbb helyen szoros eredmény szü­Mindszcnti MEDOSZ—Sze­gedi Kossuth Honvéd 4.1 <2:1>- Szeged. Vezette: Kuhn. Hódmezővásárhely. Vasas Gónövő; Tóth m 2 He_ letett. Legnagyobb meglepe- ^^f^Ve^te-1" K^M" vesi- Papp' llletve: Kiss ~ 1, — NTD T TT_K/,1 UUt lrtlVcl. VeZClK. ZVcTf S.'ioáoí • MlnH tésnek számít az NB III-ból ssslüfí. St sí'ssi.s vesztesége. Az újonc Szen­tesi Honvéd ellen a makóiak megfiatalított gárdával áll­tak ki. A Dorozsmai — Ifjúsági: H. Vasas 2:0. Sándorfalva­Szőregi Rákóczi—Szegedi MEDOSZ jó játékkal győzött Textilművek 2:2 (1:0). Sző­a Kinizsi ellen. Ugyancsak reg. Vezette: Horváth M. szép, sportszerű játék ala- Góllövő: Sebők B.. Sípos, il­kult ki Sándorfalván, ahol a letve: Huszka. Marancsik. — vendégcsapat győzött. Szőre- Ifjúsági: Szőreg—Textilmú­gen a Textilművek 2:0-ás vek 1:1. hazai vezetés után az utolsó ^„^^ MEDOSZ-MÓ­negyedorában egyenlített ki. . ravarosi Kinizsi 2:0 (1:9). Ifjúsági: Sz. Honvéd—Mind­szent 2:1. Szentesi Klapka Honvéd— Makói Vasas 1:1 (0:0). Szen­tes. A bajnokság állása az elsö forduló után: Eredmények: Dorozsma. Vezette: Dukai. , A,K Góllövő- Fábián, Gyémánt. 3:2 (1:1). UTC-palya. Vezet- „. . 115 1. Alsóváros 2. Dorozsma 3. Mindszent 4—5. Sz. Dózsa 4—5. H. Vasas 6. Újszeged 7—10. Szőreg 7-10. Textilművek 7—10. Szentes 7—10. Makó 11. SZAK 2—13. Sándortalva Honvéd csapat erőtlenül kezdett. I te: Tóth dr. Góllövő: Fehér, - Ifjúsági: Dorozsma-Kini- }«. s^Honvéd Ekkor a hazaiak nem igye- ' Fülöp, Bálint, illetve; Varga zsi fcl. is. Juta l 3:0 2 1 2:0 2 1 4:i 2 1 2:1 2 1 2:1 2 1 3:2 2 1 2:2 1 t 2:2 1 4 4:1 1 1 1:1 1 1 2:3 — 1 1:2 — 1 1:2 — l i -.4 — 1 0:2 — 1 03 se lödéssel várt fővárosi művé- ..t . ,„,.,, , szek-szegedi színészek és zodott A talalkoz6" szüneteben az SZVSE öklö­zői tartottak bemutatót, maid az iramos labdarúgó-mérkő­zés után. nagy sikerrel sze­repeltek a fővárosi és szege­di művészek. újságírók sportkabaréja. Több ezer ember előtt dél­Kijelölték a labdarúgó válogatott keretet Baróti Lajos labdarúgó szövetségi kapitány hétfőn délelőtt kétórás értekezleten vett részt az NB l-es edzők­kel, s a beszélgetés eredmé­nyeként kijelölte a 30 főből álló labdarúgó-keretet. Ez a 30 játékos alkotja a VB-re készülő csapatot és ebből kerül ki az ősszel nemzet­közi mérkőzéseken szereplő A-válogatott együttes. Kapusok: Grosics, Török, Szentmihályi Hátvédek: Nó­vák, Rajna, Kárpáti, Sípos, Mészöly, Mátrai, Sóvári, Sá­rosi. Dalnoki. Fedezetek: Solymosi, Nagy (MTK), Pa­lotai, Kotász, Szini, Kovács III. Csatárok: Sándor, Ma­tesz, Göröcs, Machos, Tichy, Albert. Monostori II., Ko­mora. Farkas, Rákosi, Feny­vesi dr.. Taliga. DÉL-MAGYARORSZÁG * Magyar Szocialista Munkás­párt szegedi bizottságának és Szeged m város tanácsának lapja Mesrlelenlk oórtő kivételéva) mindennap. Szerkeszti n szerkesztő bizottság Felelős szc-keszta Nagy István szerkesztőség: Szeged. Sztálin sétán? to Telefon- 35-35 30-03. <0-60 ÉJszákn' telefon 35-06 Kiadta » Csongrád Megvet lapkiadó vállalat Fetelös kiadó- Kővár* LászlO Kiadóhivatal: Szeged Klauzál tér 3. Telefon 35-00 31-16 (Beküldött kéziratot nem őrztlnk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomja % Szegedi Nyomda vállalat. Szened Kárász utca 9. A lapot árusításban előfize­tésben H Csongrád megyei pos­tahivatalok terteszilk Előfizetés) dfl egy honaora 11 Ft Előfizet­hető bármely postahivatalnál áa kézbesítőnél