Délmagyarország, 1961. augusztus (51. évfolyam, 179-205. szám)

1961-08-15 / 191. szám

Kedd, !»<•*. augusztus 15. 6 •mjíjilít letolta Nem várt súlyos vereség B. Építők—SZVSE 1:0 (2:0) A Szegedi VSE Uhrin — Juhász, Ratki, Tóth ll — Balázs, Holli — Tóth III, Rábai. Möszmer, Kerényi, Halász összeállítású NB lil­ás labdarúgó-csapata vasár­nap Békéscsabán sziv és lélek nélküli játékkal súlyos vereséget szenvedett. A ha­zaiak ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Uh­rin a második gólt harminc­öt-méteres lövésből kapta. A vasutas-csapatból csak Batki és Tóth III játéka di­csérhető. hmét magára talált az egyetemi csapat SZEAC—Salgótarján 3:1 (0:0) Bíztak a szegedi szurkolók Hosszú ideig a fél pálya ki- logott el a kapu előtt: a sze­NB l-es labdarúgó-csapatuk- adó volt és a tarjániak szí- gedi csatárok kihagyták ban. annak vezetőiben, hogy vósan védekeztek. Vas több helyzeteiket. A 20. percben rövidesen kikerülnek a hul- ízben lőtt bomba-szabadrú- » labda a haloldalon álló lámvölgyból és a Komló meg gást 16—20 méterről, de a, Nyárihoz kerüli, aki éles a Tatabánya elleni vereség labda elakadt a sorfalban, lövéssel megszerezte a má­után valóban jó játékkal le- vagy a kapus védett bravú- sodik gólt: 2:0. pik meg a hazai közönséget, rosan. A vendégek többször Nem sokkal később, a 26. Végre a várakozásnak meg- hazaadással mentettek, s egy percben felelően, a SZEAC játékosai ízben a labda alig kerülte el Ncines csukafejessel maga szívvel-lélekkel, a taktikai a kaput. A vendégek csak elé tette a labdát s kitűnő utasítások betartásával küz- lassan találtak magukra, de esatárteljesitmény utan dötték végig a 90 percet, szórványos támadásait a sze- védhetetlenül lőtt a háló­Szegediek az ifjúsági kajakbajnokságon Csúcsnevezés érkezett és rekordszámú induló állt rajt­hoz Budapesten a kajak-ke­nu országos ifjúsági bajnok­ságon. Nemcsak a győzel­mekért, hanem a helyezése­kért ls kivétel nélkül mind­egyik versenyszámban nagy harc volt. A bajnoti küzdel­mekben részt vettek a Sze­gedi MHS és a Szegedi Ken­der legjobbjai ls, akik több értékes helyezést érték el. A legtöbb sikerrel Jójárt Kata­lin szerepelt, de Balázs And­rás 500 m-es elért harmadik helyezése, is jó eredménynek számít. A szegediek eredményei­Kajak négyes, fiú 5000 m: 4. Szegedi MHS. Kajak egyes, női 2000 m: 4. Jójárt (MHS). Kajak» négyes, fiú 500 m: 4. • Szegedi MHS. 5. Szegedi Kender. Kajak egyes, női 500 m: 5. Jójárt (MHS). Kajak kettős, női 500 m: 5. Jójárt, Vigh (MHS). Kajak egyes, fiú 500 m: 3. Balázs (MHS). HBPMII I Nemes egyéni akciója után a SZEAC harmadik gólját lövi Szerencsétlen vereség <r Debrecen—Szegedi Epítök 2,0 (1:0) A debreceni nagyerdei tet. kiállította. A 23. percben stadionban az alábbi össze- egy szögletrúgas alkalmával állításban lépett a Szegedi Palotait gátolták a védés­Epítők csapata palyara Pa- ben. a labda a meglepődött lotai — Bárdos, Molnár, Kertész kezéről a hálóba Enesei — Dr. Bóka, Bezse- pattant: a játékvezető arek­nyi — Tóth, Haráth, Bilt- lamálás ellenére gólt ítélt: sik, Övári, Blalia. Már az 2:0. A szél erősödött, a 10 első percben Biltsiket a 16- emberre olvadt szegedi csa­oson belül buktatták, de pat önfeláldozóan támadott, Szegedi játékvezető nem irányította a játéket. Ké­ítélte meg a jogos büntetőt, sőbb Palotai a bal térdén Váltakozó iramú játék ala- megsérült és már csak kult ki, mindkét kapu több- aszisztált a kapuban. Egy ször veszélyben forgott. Ba- alkalommal a debreceni ka­ráth szögletét, majd 40 mé- pus Biltsik lábát gólhely­teres szabadrúgását csak zetben átfogta, de ismét né­üggyel-bajjal tudta a debre- ma maradt Szegedi sípja, ceni kapus szögletre tolni. Közeli szabadrúgásokat ért Az első gól a 37. percben még el az Építők, majd Ene­eseti, Zilahi jobb oldalról sei lapos bombáját a védők szálló beadását Kertész a a gólvonalról mentették. hálóba rúgta: 1:0. Szerencsétlen vereséget Szegedi rohamokkal kez- szenvedett a Szegedi Építők dődött a második félidő. Debrecenben. A hazai kö­Biltsiket a 16-osnál kétszer zönség erősen befolyásolta is szabálytalanul akasztót- a játékvezetőt •Szeged-elln­ták. de a szabadrúgások el- nes- hangulat uralkodott » akadtak a sorfalban. Az 5. nézőtéren, ami egyáltalán percben Óvári hatalmas ere- nem nevezhető sportszerű­jú lövését védte Jakab. Ne- nek. Az eredmény fordított gyed óra után engedett a s lehetett volna és sajnos vendégcsapat fölénye, ekkor Palotai lábát — mint érte­a hazaiak támadtak többet, sültünk — gipszbe rakták s A 18. percben Bezsenyi a így egy-két mérkőzésen nem kitörni akaró Zilahit szerel- játszhat. Az együttes ponto ni akarta, a nedves talajon san . betartotta a taktikai minketten elcsúsztak, s utasításokat, a vereségről . . nem tehet. A játékosok kö­biro — korábbi figyelmezte- ZÜ1 elsősorban Palotai, Mol­hetö ki. Szolnoki Kinizsi—Szegedi Spartacus 3:1 (1:0) Joggal mondhatjuk a latot- gedi védelem rendre hárítot- ha: 3:9. Megérdemelt vas­lak alapján, hogy ta. Reményik előtt nyílt nagy taps köszöntötte a SZEAC ismét tormába lendült az helyzet — már csak a ka- remek teljesítményét, együttes pussal állt Szemben — de az A három gólos vezetés sem , összekötő elvétette a golszer- törte ]e a vendégcsapatot A tes nélkül — az egyébként nár. Dr. Bóka, Baráth emel­és aZ ^ rési alkalmat Majd Hajós 41 percben az üresen ha- sportszerűen játszó fedeze­res jatekerot csillogtatta két lövése alig ment kapu „voR n^S mellé. A játékvezető két hí- M , . . ———| A két csapat összeállítása bát vétett ebben a félidő- enC7el srep""t: 3:1. a következő volt: SZEAC: ben: egy ízben Cserháti a Ezúttal értékelhetők a Mészáros — Kürtösi, Portö- 16-oson túl kézzel ütötte ki SZEAC együttesének játéko­rő. Vas. — Dezsőfi. Zallár — a labdát, majd ugyanitt Poly- Mészárosnak nem sok Nemes, Reményik. Hajós, vást felvágták, de egyik eset- d°lga akadt, a hátvéd-hár­Polwás, Nyári. Salgótarján: ben sem fütyült Hernádi bí- mas élén Portörővel, reme­Cserháti — Agócs. Jancsik, ró. kül helytállt, a fedezetek há­Oláh — Szojka, Salgó — A szünet után a 3. percben tul és a támadások előkészí­Bablena. Bodon, Menczel. Hajóst a 16-oson belül fel- tesében is egyaránt megáll­László Taliga. A tarjáni vágták és Portörő állt a bün- helyüket. A csatársorban kezdés után SZEAC-szöglet, tetőhöz. elsősorban Hajós tűnt ki. Bable-na távoli lövése és A középhátvéd a 11-est a Polyvás és Nyári oroszlán­jnbb alsó sarokba lőtte: részt vállalt magára a táma­., ., , dásokban. Nemes rengeteget Nagv iram vplt a palyan, a , . ... , . -stécé® - kis számú szúr- józott, kitöréséi igen ve­kolóitól bíztatva — a ki- szélyesek voltak. Egyedül egyenlítésre törekedett, de a Reményik nyújtott halvá­SZEAC 16-osánál tovább nyabb teljesítményt. Az torok.JUA0tkekzdLényezLrto- egész Méretet ár­vábbra is a szegedi csapat demel lelkesedéséért, küzdő­kezében maradt, Reményik képességéért szöglete, Nyári beadása pat- M. T. formás szegedi támadások következtek. Fokozatosan szinte teljesen beszorította ellen­felét a szegedi csapat. A Hunyadi téren vasárnap voltak. A második félidő ele­lejátszott NB III-as labdarú- jén Marton fejelt szép gólt, g ó-mérkőzésen a Spartacus majd néhány eredménytelen — Madaras — Beszprémi, Spartacus-támadás után a Kovács, Dudás — Jójárt, tisztán álló Kolláth hat mé­Csóti — Kiss, Gerendeii, térről lőtt a bal alsó sarok­Apró. Kószó, Ördögh össze- ba. Ezután sem változott a állításban — idegesen kez- játék képe, jobbára a hazai­déit: a múltheti vereség ak támadtak, de a szolnoki­után győzni szerettek volna, ak szervezett védelmükkel Ez a vendégeknek sikerült, állták a sarat, és időnként elsősorben csatársoruk ré- veszélyes ellentámadásokat vén. indítottak. A befejezés előtt A Spartacus új összetételű néhány perccel tizenegyes­csatársora a legbiztosabbnak hez jutott a Spartacus. Kó­lálszó helyzeteket sem érté- szó lövését a kapus kivédte. kesitette. Közepes iram. ala- elmozdulása miatt azonban csony színvonal jellemezte a a játékvezető tnegismételtet­játékot. A 32. percben Sok- te a büntetőt, amelyet Apró vári húsz méteres kapáslö- értékesített. A lelkesen ját­vésével szerezték meg a lel- szó szolnoki gárda megérde­kes vendégek a vezetést. melten vitte haza a két Szünet ulán ismét a hazai- pontot, a Spartacus kísér­'LlÉF^J^^Jl réti «»!»t. egyelőre még vendégek ritkán jutottak el a szegedi kapuhoz, tárnadá- nem ütőképes, saik sokkal veszélyesebbek Kiss Aurél Nem volt meglepetés vasárnap a megyei labdarúgó-bajnokságban S2epedi Juta—Sándorfalvi zette: Csepregi. Góllövö: SK 3:2 (1:1)\ Sándorialva. Börcsök, illetve: Csóti (ön­Vezetle: Vadas. Góllövő: gól). — Ifjúsági. Textilmú­Tóth 2, Komáromi dr.. illet- vek—H. Vasas 2:1. ve: Hegedűs, Szabados <11-. Makói Vasas—Szegcdi esből). — Ifjúsági; Sándor- Honvéd 4:0 (0:0). Makó. Gól­falva—Juta 4:0. fövő: Kádár 2 (egyet 11-es­Mindszenti MEDOSZ-Sző- bój) Rózsa, Balogh — Ifjú­regi Rákóczi 1:0 (0:0). Mind- SAgi: Makó—Sz. Honvéd 0:0. szent Vezette: Szabó (Hmv ). A mérkőzés egvetlen gól jót a befejezés előtt három perc­cel Hevesi 11-epböl lőtte. — Ifjúsági: Mindszent—Szőreg 4:2. Hódmezővásárhelyi Hon­véd—Újszegedi TC 3:1 (0:0). Hódmezővásárhely. Vezette: Mikecz. Góllövö; Bodó, Nagy. Boibél.v, illetve: He­gyes I. — Ifjúsági: HMTE— UTC 3:2. Szegcdi Textilművek—Hód­mezővásárhelyi Vasas 1:1 (1:0). yódmezovaöárhely. Ve- n. sz. Honvéd fl válogatott labdarúgók előkészületei Baróti La.ios szövetségi ka- nem tart edzőmérkőzést, ér­pitány közölte, hogy a váló- dekes lesz azonban az au­gatott keret szerdán délelőtt gusztus 30-1 programja. ami­Hódmezővásárhelyen játszik kor is a Népstadionban vil­edzömérkőzést a város váló- lanyfénynél Zágráb váloga­gatottjával, a meghívott lab- tottja lesz az ellenfele. (MTI) darúgók: Grosics, Szentmi­hályi, Mátrai. Sipos, Mészöly, Dalnoki, Solymosi, Nagy, Kovács III., Kotász. Sándor. Matesz, Göröcs, Albert, Ma­choa. Monostori II., Fenyvesi. Tichy betegsége miatt nem vesz részt a kétkapus gya­korláson. Augusztus 23-án több klubcsapat más irányú elfog­laltsága miatt a válogatott A labdarúgó bajnokságok állása NB I. A CÉL ELŐTT HATVAN MÉTERREL... 1. Ferencváros 2. MTK 3. Tatabánya 4. Bp. Honvéd 5. Dorog 8. Vasas 7. U. Dózsa 8. Csepel 9. Komló 19. özd tl. Szeged 12. Pécs 13. Salgótarján 14. Győr 3 S: 1 3 11: < 3 7: 4 3 7: 5 3 5: S 3 8:2 3 5: 5 S 5: 7 1 3 4:3 2 3 3: 4 2 3 4: I 2 3 3: I 2 3 3: » 2 3 2:19 1 nb n. (Llebmann (elv.) A Szegedi VSE háztömbkörüli kerékpá- előtt hatvan méterrel. A versenyt Sík ros-versenyén készült a fenti kép a fő- László (Ferencváros) nyerte meg, máso­verseny első három helyezettjéről, amint diknak Aranyi (Csepel), harmadiknak Dö­az elsőségért küzdenek a Kárász utcai cél mötör (Postás) ért be a célba. t. DVSC 2. Cégied 3. Nyiregyhaza 4. Egyetértés 5. Miskolc 6. Láng 7. Bp. Előre 9. Diósgyőr 9. Kecskemét 10. G.-MAVAG 11. Szolnok 12. DEAC 13. Bp. Spartacus 14. Szegedi Fpitók is. Borsodi Bányász 3 1: 4 1 19. KISTEXT 3 4:10 — Előre—Láng 3:1, Egyetértés­Szolnok 1:0, Diósgyőr-Miskolc 9:0, Nyíregyháza—Cegléd 0:9, Bp. Spartacus—KISTEXT 3:2, Ganz-MAVAG -Borsodi Bányász 1:0. Kecskemét—Debreceni EAC 1:9. nb hl. 3 17: 8 8 3 8: 0 4 3 4: 1 4 3 4:24 3 s: 2 4 3 8: 3 4 3 11:11 4 3 2: 3 3 3 3: 7 3 3 3: 8 3 3 7: 8 2 3 2:32 3 3: 8 2 3 3: 5 2 A megyei labdarúgó-bajnokság állása: Igy kellett volna tippelni 1 MTK— U. Dózsa 1 4:3 2Í FTC—Bp. Hbnved 1 3:9 3. Ozd—Vasas 1 2:1 4. Pecs—Győr 1 1:0 3. Szeged—SBTC t 3:1 6. Dorog—Tatabanya 1 3:2 7. Egy etértés—Szolnok 1 1:0 8. Diósgyőr—Miskolc X 0:9 9. Borsodi H.—Ganz-M. 2 0:1 111. Traktor B Spartacus 1 2:1 lt. Oroszlány—Sztálin varos 1 3:2 12. M.-magyarővár- BVSC ? 1:3 A Sportfogadási és Lottó Igaz­Ratosaghoz beérkezett totószel­vények között 8 darab 12 talá­latos szelvény akadt. Nyeremé­nyük egyenként 33 906 forint. 11 találatot 161, 10 találatot pe­1. Mindszent 2 2 — — 5:1 4 2. Alsóváros 2 2 — _ 6:2 4 3. M. Vasas 2 1 1 V 5:1 3 4—5. H. Vasas 2 1 1 — 3:2 3 4—5. Szentes 2 1 1 -3:2 3 6—7. Dorozsma 2 1 — 1 4:3 2 8—7. H. Honv. 2 1 — 1 4:3 2 8—9. Textllm. 2 — 2 — 3:3 2 8—9. Sz. Dózsa 2 1 — 1 5:5 2 10—11. Mórav. 2 1 — 1 4:3 2 10—11. UTC 2 1 — 1 4:3 2 12. Sz. Juta 2 1 — 1 3:3 2 13. Szőrec 2 — 1 1 2.3 1 14—lf. Sándori. 2 — — 2 3:3 — 14—13. SZAK 2 — — 2 3:3 — M. Sz. Honvéd 2 — - 2 Lf «e Hirdessen a Dél-Magyarországban! Áramszünet Az Áramszolgáltató vál­lalat közű. hogy 1981. augusztus 16-án s -16 óráig a Vasaaszentpéter u„ Cserzy M. u.. Pozsonyi I. u., Pucz u., Konzervgyár által határolt területen áramszünet lesz L Martfű 2 16: ; 1 4 2. SZMTE 2 8: : 1 4 3. J. Lehel 2 8: : 2 S 4. Bcs. Építők 2 6: : 2 3 3. J. Vasas 2 3: : 2 3 6. Szentes 2 4 : 3 2 7—8. Csongrád 2 3: : 4 -2 7 8. HMTE 2 3 : 4 2 9. Sz. Kinizsi 2 3; : 6 2 18—11. Bes MAV 2 2: : 5 2 10—11. SZVSE 2 2 : 5 2 12. Kecskemét 2 3 : 4 1 13—14. Gyula 2 2: : 3 1 13—14. Orosháza 2 2: : 3 1 13. Sz. Spartacus 2 2: 5 — 18. Szarvas 2 0: 12 — Szentes—MEDOSZ-HMTE 3 :1, 18—35 éves korig FÉRFI és NÖI DOLGOZOK AT fel­vesz a Szegedi Kenderfo­nogvár. 46242 Csonrrád—Gvula 2:1. .Taszheré­nyt Vasas Kecskemét 2:1, Jásr­berénvi Lehel—Orosháza 2:2. Martfű—Békéscsabai MAV 3:1, Szolnoki MTE—Szarvas 3:6. ISMÉT EGY rtS'AD VILÁGCSÚCS Philadelphiában az ame­rikai úszóbajnokság utolsó napján a 200 m-es női pil­langóúszásban B. Collins 2:32,8 perccel új világrekor­dot állított fel. A végit a holland Heemskerk tartorta 2:34,4 perccel.