Délmagyarország, 1961. április (51. évfolyam, 78-101. szám)

1961-04-11 / 84. szám

Kedd, IMI. április 11. 6 6 labúarúgó-bajnokságok állása Gyenge csatárjáték — súlyos vereség Ferencváros—SZEAC 4:0 (0:0) Nappal és széllel hátban a SZEAC kezdett az Üllői úti stadionban — Tóth — Sza­bó, Portörő, Vass — Dezsőfi, Zallár — Reményik, Hajós, Kürtösi, Nemes, Nyári ösz­szeállításban — és természe­tesen a 32 ezres nézősereg a Ferencvárosnak szurkolt. A fővárosi együttes — Landi — Kiss III, Mátrai, Dalnoki — Kocsis, Dékány dr — Nagy, Albert, Vilezsál, Rá­kosi, Fenyvesi dr. — táma­dásai eredménytelenül vég­ződtek. Csupán Nagy lövé­sét védte Tóth, általában mezőnyjáték folyt a pályán, s a SZEAC Nemes révén csak a 9. percben lőtt először kapu­ra. A 10. percben Reményik megsérült, majd visszatért a pályára, később a 16-os­ról Mátrai szabadrúgása a sorfalról pattant le. A 15. percben Landi merész előre­vetődéssel tisztázott Nemes elől. A 28. percben Albertet felvágták, majd a közeli sza­badrúgásból két szöglet is lett, aztán Kiss fejese szélit kapu mellé. Az első félidőben kiegyen­lített küzdelem jellemezte a mérkőzést eléggé sok szabálytalanság­gal, amelyet túlnyomórész­bén a védekezésre berendez­kedő SZEAC követett el. A­ferencvárosi szurkolók vi­szont kedvenc csapatuk tá­madásainak megállításakor majdnem minden esetben füttykoncertet rendeztek, ami megzavarta a vendég­csapatot és néha Bihari já­tékvezetőt is. A fordulás után a 3. pero­ben 1 l-est reklamáltak a Fradi játékosai. A bíró to­vábbot intett, a SZEAC vé­delme is megtorpant a rek­lamálásra, a labda Vilezsál elé ke­rült, aki a helyzetet ki­használva váratlan gólt ért el 1:0. Még egy perc sem telt el, amikor Albert szép csatárjátékkal újabb góllal növelte a Fe­rencváros előnyét: 2:0, Teljes fölénybe került a Fradi és a 13. percben Nagy fejjel továbbította a labdát a há­lóba: 3:0. A SZEAC csupán a 23. perc­ben került először a hazai csapat kapujának közelébe, amikor is Vass bombasza­badrúgása után két szögle­tet ért el. Ritka esemény­nek voltak a szemtanúi a nézők a 30. percben: Tóth kirúgás előtt labdázott, Fenyvesi egy óvatlan pilla­natban kilökte Tóth kezéből a labdát, amely Alberthez került, s 6 pllí­totta be a végeredményt: 4:0. A Ferencváros megérde­melten nyert ilyen arányban is. A SZEAC védekező takti­kája az első félidőben sike­resnek bizonyult, a játékidő második részében azonban a gyors Fradi támadások felőrölték a védelmet. Ezt annál is inkább megte­hették, mivel elől csupán Hajós, Nemes és Nyári tevékenykedett, ami a kemény és biztos Fradi-védelemmel szemben erőtlennek bizonyult. A te­levízió képernyőjéről igen sok szegedi szurkoló nézte végig a mérkőzést, amelyen — habár a SZEAC határo­zottan védekezett — nem fordultak elő súlyos durva­ságok. Sajnálatos, hogy a televízió-adás közvetítője nem volt eiéggé tárgyilagos: őt is befolyásolta a legtöbb esetben indokolatlan fütty­koncert. Mindenesetre a mérkőzésből a SZEAC veze­tőinek is le kell vonni a ta­nulságot, a támadóbb szelle­mű csapat és taktika kiala­kítására. m. T. 1. Újpesti Dózsa 29 45:18 H 2. Vasas 20 45:21 28 3. Ferencváros 20 48:25 26 4. MTK 20 39:29 26 5. Salgótarján 20 31:25 33 6. Szeged 20 30:32 23 7. Győr 20 32:22 2(1 8. Bp. Honvéd 20 28:31 19 9. Csepel 30 19:26 17 10. Tatabánya 20 25:33 16 11. Pécs 20 21:32 14 12. Dorog 20 28:40 13 13. Debrecen 20 18:43 13 14. Diósgyőr 20 17:47 10 NB 11 1. Gana-MAVAG 22 39:15 31 2. Ozd 22 37:22 31 3. Szolnok 22 48:23 30 4. BVSC 22 44:25 27 a. Egyetértés 22 26:21 23 6. Miskolc 22 26:29 23 7. Pénzügyőr 22 27:29 22 8. Kecskemét 22 25:30 21 9. Cegléd 22 21:3-5 21 10. Bp. Előre 22 28:32 20 11. Diósgyőr 22 23:30 19 12. Bp. Spartacus 22 23:33 18 13. SZVSE 22 26:33 18 14. Nyíregyháza 22 12:28 13 15. Borsodi B. 22 17:25 17 16. Jászberény 22 18:41 13 NB iri 1. Sz. Építők 22 43:22 31 2. Sz. spartacos 22 43:25 28 3. Orosháza 22 29:22 28 4. Gyula 22 40:27 27 5. SZMTE 22 39:25 2:5 6. Csongrád 22 44:31 25 7. Kecskemét 21 31:23 VA 8. HMTE 22 47:46 23 9. Jászberény 32 38:38 22 19. Martfű 22 37:45 2(1 11. Szarvas 22 35:39 19 12. T. Fáklya 22 22:30 19 13. Bcs. Építők 21 30:40 18 14. Makő 22 21:34 18 15. Bcs. Agyag. 22 21:42 16 16. Kfh. Építők 22 15:46 7 Kijelölték a labdarúgó válogatott kereteket Hétfőn délelőtt az MLSZ­ben Baróti Lajos szövetségi kapitány több órás megbe­szélést tartott az NB l-es csapatok edzőivel, majd utána kijelölte az NDK el­leni válogatott kereteket. A-keret: Grosics, Szentmihályi, Mátrai, Sipos, Dalnoki. Sóvári, Bundzsák, Soly­mosi, Kotász, Sándor. Göröcs, Albert, Tichy, Fenyvesi dr., Kuharszky. Közölte Baróti Lajos, hogy az NDK elleni végleges csa­patot valószínűleg csak pén­teken jelöli ki. Sérülések és egyéb körülmények miatt pillanatnyilag még kétes Sándor, Tichy és Kotász já­téka, s a hétközi események adnak majd választ arra. hogy pályára léphetnek-e az első világbajnoki selejte­zőn. Az A-keret kedden, szer­dán és pénteken az újpesti Dózsg-stadionban, a mérkő­zés színhelyén tart edzést, szerdán délután itt lesz az edzőmérkőzés is 16,30 órai kezdettel, a Sztálin város él­len. B-keret: Török, Zengöi, Nóvák, Mészöly, Kovács 111^ Szabó (Szeged), Nagy. Palotai, Ihász, Pál 11., . Vasas, Monostori II., Rá­kosi, Taliga, Nemes. A B-keret szerdán Anna­völgyön játszik, majd csü­törtökön utazik Haliéba. Visszafelé jövet, április 18­án, kedden Prágában is pá­lyára lép a B-válogatott. Az utánpótlás válogatott keretben is helyet kapott szegedi játékos. A SZEAC­ból Kürtösit jelölték. így kellett volna tippelni t. s. s. 4. s. s. 7. 9. 9. M. 11. 12. Bp, Honvéd—MTK törölve Ferencváros—Szeged 4:9 1 Diósgyőr—u: Dózsa 1:1 x Tatabánya—Vasas 43 1 Győr—Salgótarján 1:0 1 Dorog—Pécs 3:1 1 Debrecen—Csepel 1 Cegléd—Ganz-M. 0:2 2 Borsodi B.—BVSC 1:0 1 Szolnok—Pénzügyőr 3:1 1 K. Lombik—Szállítói; 0:2 2 Szálinváros—Komló 0:2 2 Lanerossi—Juventus 0:5 2 A sportfogadás 1961 áprflls 9-i, 15. heti fordulóján az 1. nyerőosztályban 22-en értek el 12 találatot. A nyereményösz­szeg egyenként 14 511.25 Ft, A 2. nyerőosztályban 490-en értek el 11 találatot. A nyeremény­összeg egyenként 651.25 Ft. A 3. nyerőosztályban 4995-en értek el 19 találatot. A nyeremény­összeg egyénkén* 85 forint. A 13. hét 9 találatosal 639 forint vigaszdíjban részesülnek. Kézilabda-mérkőzéseken A Szegedi Radnóti Gimná- nyerte: Radnóti Gimnázium zium fiú kosárlabda-csapata —Bajai III. Béla Gimnázium „ . 56:55 (33:37). A szegedi csa­a S^gecten megrendezett te- pat ezzel csoportelső lett es ruleti donton vasárnap har- g az országos dön­madik mérkőzését is meg- tdbe Csak az eís8 félidőben játszott jól a vasutas csapat SZVSE—Jászberény 2:0 (2:0) OLtebmann felvj A jászberényi kapus kifutássá! hárit egy veszélyes szegedi támadást Négy megyei bajnoki mérkőzést és egy NB Il-es mérkőzést játszottak vasárnap Szegeden, az Ady téri kézilabda-pályán, az alábbi eredményekkel: Szegedi Honvéd—Szegedi Spartacus 16:14. Megyei férfi. Textil­művek—Főiskola 5:3. Megyei női. SZEAC—Kinizsi Zd). Megyei női. Szegedi Építők—SZEAC II. 20:13. Megyei férfi. Csömöri SK—SZEAC 24:19 (15:6). NB Il-es férfi­mérkőzés. — Képünk a SZEAC—Kinizsi találkozó egyik jelenetéről készült. A vasárnap délelőtti mér­kőzésen az SZVSE így állt fel: Uhrin — Juhász, Batki, Tóth II. — Holli, Mőszmer — Tóth III., Kiss II., Balázs, Károlyi, Majzik. Rövid me­zőnyjáték után a 3. percben Károlyi a vendégcsapat vé­delmének megzavarodását kihasználva szerezte meg a vezető gólt: 1A Utána remek SZVSE-táma­dások következtek, Kiss II. gólhelyzetben elcsúszott, majd Károlyi lövése centi­méterekre suhant el a kapu mellett. A 14- percben a fia­tal Tóth III. kitűnő csatár­teljesítménnyel középen ka­pura tört és biztos lövéssel helyezte a hálóba a labdát: 2:0. A gól után Károlyi jó hely­zetben — a Kaputól 6 mé­terre — elvétette a labdát. Teljes fölénybe került az SZVSE, A szünet utáiy szórványos jászberényi támadások kö­vetkezetek, majd a szegedi vasutasok — a 8. percben — tűzijátékot rendeztek a jászberényi kapu előtt. Lanyhult az iram, többször szóhoz jutott a jászberényi együttes, de csak a 21. perc­ben volt jó helyzetük, amit az SZVSE védelme hárított. Időnként a fiatal vasutas­csapat ismét lábra kapott, de már nem tudta nyújtani első félidöbeni jó játékát. Mindenesetre a kétgólos győ­zelem két pontot Is jelentett, ami reményt kelthet, hogy elkerülik a kiesést. A követ­kező mérkőzéseken viszont csak kétfé'lidős, jó, lelkes és pontosabb játékkaí tudják a veszélyes zónát elkerülni. A SZEAC NB l-es férfi kosárlabda-együttese is egy ponttal győzött a vasárnap Budapesten játszott mérkő­zésén: SZEAC—BEAC 75:74 (37:41). * A Budapesten megrende­zett országos ifjúsági súly­emelőbajnokságon Benedex (Szegedi Spartacus) iégsúly­| ban második lett 237,5 kg-os j eredménnyel. * Üjpesti Dózsa—Szegedi ! Kender 3:9 (3, 5. 3). Buda­pest. NB l-es női ' röplabda­1 eredmény. * | Budapesten rendezték meg i az idei országos III. osztá­lyú szabadíogású birkózó­bajnokságot, melyen Gitay (Szegedi VSE) pehelysúlyban bajnokságot nyert Ölveti (SZVSE) lepkesúlyban a har­madik helyeri végzett. * A Kilián-mozgalom gya­korlati feladatairól Császi Sándor szakfelügyelő tart előadást a szegedi sportveze­tők részéré szerdán a Rad­nóti Gimnáziumban fél 8 órai kezdettel. * A járási labdarúgó-baj­nokság eredményei: Üllés— Szatymaz 7:1. Üjszentiván— Mórahalom 1:0. Deszk—Kü­bekháza 6:1. A Pusztamér­ges—Ásotthalom mérkőzésen Ásotthalom nem jelent meg. Sándorfalva—Tápé 2:0. * Pekingben Kína férficsa­pata és Japán női együttese lett az asztalitenisz világbaj­nok. Magyarország férficsa­pata bekerült a döntőbe és a harmadik helyen végzett Ilyen még nem volt! Két szegedi csapat a labdarúgó NB III élén Vasárnap mind a két NB Hl-as csapatunk győzött. Ez­zel az Építők megtartotta első helyét, sőt növelte elő­nyét a táblázaton, a Spar­tacus-Vasas pedig felzárkó­zott a második helyre! SZEGEDI SPARTACUS— TÖRÖKSZENTMIKLÓSI FÁKLYA 1:0 (1:0). Törökszentmiklós, 1000 né­ző'. A hazai csapat támadá­saival kezdődött a játék. A Spartacus csak fokozatosan nyomult fel és az egyre ve­szélyesebb támadások ered­ményeképpen a 22. percben szép összjáték után Báló 20 méterről hatalmas gólt lőtt. 1:0 a Spartacus javára. A szegedi játékosok továbbra is támadásban maradtak, nem rendezkedtek be véde­kezésre. A második félidő­ben ugyancsak többet támad­tak, s ekkor különösen nagy munkát végzett a törökszent­miklósi védelem. Rózsavöl­gyi lövése a kapufán csat­tant, de az eredmény nem változott. SZEGEDI ÉPÍTŐK­KECSKEMÉTI TE 3:0 (2:0). Szeged, 400 néző. Az első félórában a széltől támoga­tott Építők kezdeményezett többet és a 20. percben Övári góljaival már 2:0-ra alakult az eredmény. A fél­idő további részében főleg mezőnyjáték folyt a pályán. Az utolsó percekben, a KTE vezetett néhány jó támadást. Szünet után Bóka dr. lövé­sét Nyári — a KTE kapusa — bravúrosan szögletre ütöt­te, majd gyors ellentámadás után Eneseí az üres kapu elől rúgta vissza a mezőnybe a labdát. Ismét feljött az Építők és a 23. percben Ta­nács közelről lőtt góllal állí­totta be a végeredményt Az Építők az első félórában nagyszerűen játszott s ez el is döntötte a mérkőzés sorsát A DÉLKELETI-CSOPORT TOVÁBBI EREDMÉNYÉI: B. Agyagipar—Kiskunfél­egyházi Építők 2:0. Békés­csaba. M. Vasas—Csongrádi Petőfi 0:0. Makó. Békéscsa­bai Építők—O. Kinizsi 2:1. Orosháza. Nagy meglepetés! MEDOSZ-HMTE—Szolnoki MTE 1:0. Hódmezővásárhely. J. Lehel—Szarvasi SC 4:1. Jászberény. MMSE—Gyulai MEDOSZ 2:2. Martfű. A Szentesi Kinizsi ismét győzött a megyei labdarúgó-bajnokságban Szegedi Juta—Csongrádi Honvéd 3:0 (2:0). Csongrád. Vezette: Pengő. Tervszerűb­ben játszott a szegedi csa­pat. Góllövő: Vörös 2 és Ko­pasz. — Ifjúsági: Cs. Petőfi —Juta 1:0. Szegedi VSE II.—Mind­szenti MEDOSZ 7:0 (4:0). Szeged. Vezette: Racz J. Göllövő: Halász 2, Kürtösi I., Kisistók, Kerényi, Gyi­mesi és Cserháti. — Ifjúsági: SZVSE—Mindszent 1:1. Szegedi EAC II.—Szegedi Dózsa 2:0 (1:0). Szeged. Ve­zette: Kovács A. Góllövő: Csordás és Baráth. — Ifjú­sági: SZEAC—Dózsa 2:0. Hódmezővásárhelyi Vasas —Szőregi Rákóczi 2:1 (1:1). Szőreg. Vezette: Pötördi. Változatos játékban jobban kihasználta helyzeteit a hód­mezővásárhelyi csapat. Gól­lövő: Róvó, Kovács Károly, illetve: Sebők Béla. — Ifjú­sági: Szőreg—H. Vasas 0:0. Kisteleki TE—Hódmező­vásárhelyi Honvéd 3:2 (3.-Iá Kistelek. Vezette: Dukai. Az első félidőben a Kistelek, fordulás után a Honvéd tá­madott többet. A hazai gó­lokat Stuhl 2 és Gyifkó sze­rezte. — Ifjúsági: HM TE— Kistelek 2:0. Szentesi Kinizsi—Dorozs­mai MEDOSZ 1:0 (0:0). Szen­tes. Vezette: Szeghő. A do­rozsmai csapat lelkesen és jól játszott, főleg védekezett. A győztes gólt befejezés előtt 12 perccel Gágyor II. lőtte. — Ifjúsági: Szentes—Dorozs­Versenyen kívül számítva: 1. SZEAC IX 24 157:23 45 2. SZVSE n 24 32:25 35 ma 0:0. A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. Szentes 22 31:21 34 2. SZAK 21 30:15 29 3. Móraváros 22 36:17 28 4. Sz. Dózsa 21 51:28 28 5. Alsóváros 22 36:26 28 6. Szőreg 21 38:25 24 7. Újszeged 21 44:34 24 8. Sz. Juta 21 33:35 21 9. Sz. Honvéd 21 31:41 20 10. H. Honvéd 22 23:36 19 11. Mindszent 20 31:43 17 12. H. Vasas 22 29:43 17 13. Sz. Textiles 21 23:31 14 14. Kistelek 21 25:43 13 15. Cs. Honvéd 21 23:40 12 16. Dorozsma 21 18:39 12 DEL-MAGYARORSZAG A Magyar Szocialista Munkás­párt szegedi bizottságának és Szeged m. j. város tanácsának lapja Megjelenik tiettő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Felelős szerkesztő Nagy István Szerkesztősig: Szeged. Sztálin sétány 10. Telefon: 35-35 30-03. 40-80 Eiszakai telefon 35-06 Kiadja a Csongrád Megye) Lapkiadó Vallarat Felelős kiadó: Kovács László ' Kiadóhivatal: Szeged Klauzál tér 3. Telefon 35-00. 31-16 (Beküldött kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomja • Szegedi Nyomda Vállalat. Szeged. Kárász utca 9. A lapot árusításban és előfize­tésben a Csongrád megyei pos­tahivatalok terjeszUk Előfizetési díj egy hónapra 11 Ft Előfizet­hető bármely postahivatalnál és kézbesítőnél v