Délmagyarország, 1961. március (51. évfolyam, 51-77. szám)

1961-03-28 / 74. szám

Kedd, 1961. március 28. 6 Két ellentétes félidő I Igazságos pontosztozkodás SZVSE—Pénzügyőrök 1:1 (1:0) SZEAC—-Debrecen 2:2 (2:0) Zúgott a debreceni nagy- a fordulás után azonban já- lehetőséget, amely győzelem j erdő arénája, amikor a pa- téka csapkodová vált, s a esetén a negyedik helyet je- I lyára vonult a két csapat, váratlan gól annyira meg- lentette volna a tabellán. ! A csapatból Hajós. De­zsőffy. Nemes játéka emel­hető ki. A vasárnapi Honvéd elleni hazai mérkőzésre a SZEAC­nak alaposan fel kell ké­szülnie mind taktikailag, Kistelek pontot vett e! Szentestől a megyei labdarúgó-bajnokságban Szőregi Rákóczi—Üjszegedi Góllövő: Szigeti 2, Baráth, TC 1:0 (Irt), frzöreg. 500 né- Csordás, Boros. Tóth Győ­ző. Vezette: Szegedi. Sző- ző. — Ifjúsági: SZEAC— j reg: Szabó — Puskás, Szán- Mindszent 10:0. tó, Varga II. — Varga -I„ Sebők II. — Király, Tóth. Sebők III., Bárányi, Sebők I. UTC: Bacsa — Havrin­csák, Bakó, Révész — He- • gyes I., Pusztaszeri — Sop­roni dr.. Bálint, Hegyes II., Varga, Fülöp. Végig élénk iramú és sportszerű játék. A szőregiek egy góllal megér­Kisteleki TE—Szentesi Ki­nizsi 1:1 (Irt). Kistelek. 1000 nézö. Vezette: Tóth dr. A Bozó — Csűri, Virágh, Csó­kást — Csaba, Vándor — Gyifkó, Cirok, Szűcs, Stuhl, Eajqs . összeállítású kisteleki együttes gólját az első fél­idő 10. percében Cirok lőtte, a vendégek a második fél­A mintegy 1200 szegedi szúr- zavarta az együttest, hogy a koló hangja sem volt kisebb végén még a döntetlennel is a debreceni közel 20 ezres elégedettek lehettek Ez a nézőseregénél és mindkét megtorpanás érthetetlen NB fél együttesét lelkesen bíz- l-es csapatunknál, hiszen tatták. A következő összeál- 2.0-rőI nem szabadna a lításban játszott a két csa- mérkőzést "elengedni* pat: SZEAC: Tóth - Szabó, A t clvesz'tése . . Portoro, Kürtösi - Dezsof y, ébk^t eredményezte, mind , fegyelmezett Zalár - Vass Reményik, h SZEAC nem t dta ósszjatékkal, küzdoképesség­Hajos; Nemes, Nyári. Deb- megS2crezni az elötte álló. get. recen: Jakab — Molnár, Domán,-Kovács — Sinionyi, Seke — Komlóssy, Zilahi, Beck, Takács, Csekő. Szegedi támadásokkal kez­dődött a találkozó. A 4. percben Hajós lövését Jakab a kapufára tolta, s u visszapattanó labdát Nemes a kapusba rúgta. A 7. perc­ben Vass sarokkal Hajós elé tálalt, s a középcsatár lö­vése elsuhant a kapu fölött. A SZEAC teljes fölényben volt, a debreceniek alig ju­tottak labdához. A 15. perc­ben Nyári ívelte be a szög­letet, és Hajós előrevetődve a há­lóba fejelte a labdát: 1:0. Portörő 50 méteres bombája váltott ki elismerést: a nagy­erejű lövést a kapus csak szögletre tudta menteni. A 33. percben Zallár a lyukrafutó Nemes elé adta a labdát, s az összekötő 12 méterről a jobb alsósarokba lőtt: 2:0. Később Hajós tovább növel­hette volna a gólok számát, de labdája qlíg kerülte el a kaput. A második felidő ismét szegedi támadásokkal kezdő­dött, azonban mégis a ne­gyedik percben a debrece­niek értek el gólt. Beck 30 métőrről kapura lőtt, Tóth melléről lepattant a labda és a befutó Taháes a hálóba rúgta: 2:1. A gól megzavarta a szege­dieket, a hazaiak pedig szár­nyakat kaptak. A SZEAC csatársora kidolgozott egy­két helyzetet, de a kapura­lövések nem sikerültek és a 21. pereben védelmi hi­bából Beck révén kiegyen­lített a DVSC: 2:2. Két ellentétes félidőt lát­hattak a nézők: az első fél­Időben a SZEAC remekelt, demolten nyertek. Az UTC idő e]ején Tószenberger ré_ nem todta megismételn. a vén egyenlítettek. Virág legutóbbi jó játékát amit a (Kistelek) a második félidő Kimzsa ellen nyújtott. A Ra- 10 percében megsérült és . \U mCg u 4 végleg kiállt - Ifjúsági: kapufát lőtt, ezzel szemben Szentes-Kistelek 3:0. az Újszeged az utolso perc- • A ben nagy helyzetet kiha- Szegedi AK—Csongrádi gyott. A mérkőzés egyetlen Honvéd 4:2 (2:1). Csongrád, gólját a 2. percben Sebők 500 néz6 vezette: Szeghő. III. szerezte. — Ifjúsági: Szőreg—UTC 2:1 Móravárosi Kinizsi—Do­rozsmai MEHOSZ 4 rt (2rt). Kinizsi-pálya. 700 nézö. Ve­zette: Jurka. Változatos já- , tekban a szegedi csapat ügye- 1 z sen használta ki helyzeteit. A. dorozsmaiaknak ezúttal 3:6. sem ment a góllövés. Gól- j. szentes lövő: Török 2, Szekeres és Tanács. Ifjúsági: Kinizsi—Dorozs­ma 3:1. Tervszerűbb játékával ilyen arányban megérdemelten győzött a szegedi együttes. Góllövő: Benedek, Varga, Ambrózy, Kószó, illetve: - . r .c /i ./éa (Lieb mann Béla (elvételei) A vasutas-csapat gólja a Pénzügyőrök kapujában. Fater kitűnően védett, de ezt a > lövést nem tudta hárítani... A Szegedi Vasutas csapat Ezután Károlyi szép fejese igyekezete igazságos pont­Uhrin — Juhász, Batki, Réti felülről hullott a hálóra, osztozkodást eredményezett. — Balázs, Holli — Tóth III., majd önfeláldozóan mentett M. T. Kis II., Halász, Károlyi II., két ízben is Uhrin. Ebben ——— Majzik összeállításban a az időszakban csapkodová, bizonytalanná \ labfléUÚgC -bajüokSágok • vált az SZVSE játéka, s emiatt a 17. percben Ma­tus kiegyenlített: 1:1. A 22. percben egy közve­tett szabadrúgást Uhrin bra­vúrosan védett Sajnos, a játékvezető kissé "szétfü­mérkőzés eisö félidejében rg­gen látott, szép játékkal ruk­kolt ki. A megfiatalított együttes ezúttal megmutatta orosz­lánkörmeit és többször zúgott fel a taps egy-egy szép akció láttán. Már a óriási helyzetet hagyott ki, lvu,*' ... , ,. . majd Károlyi 20 méteres sza/ volna az előnyszabályt badrűgását a vendégkapus a léc fölé lökte. Nagy volt az iram és a 8. percben szép összjáték után baloldalról, a 16-os sarkáról Majzik jól eltalált lövéssel szerezte meg a vezető gólt. állása a JT„ u,,.,. tyulte- a mérkőzést — anél­4. percben Halasz , ... , ,, , , .. kul, hogy figyelembe vette Ifjúsági: Cs. Petőfi­Vasas Hódmezővásárhelyi —Hódmezővásárhelyi Hon- 10. véd 3:2 (1:1). Hódmezóvá­sárhely. 1500 néző. Vezette: ,3] si. Te^ui Horváth Mihály. 14. Cs. Honvéd 15. Kistelek Szegedi F.AC ' II.—Mind- 1*. Dorozsma® szenti MEDOSZ ért (2:0). Szeged. Vezette: Csonka. n 3821 39 50 29:14 28 29 49:28 28 39 33:23 28 28 32:16 25 Í9 ,87:22 24 19 39:31 22 28 27:30 19 29 39:35 19 19 29:39 18 19 31:41 17 20 25:42 13 19 29:28 12 19 23:36 12 19 22:37 11 19 17:38 10 Versenyen kívül számítva: 1. SZEAC n 22 146:23 41 2. SZVSE n 22 74:24" 32 2. SZAK 3. Sz. Dózsá 4. Alsóváros 5. Móraváros 8. Szőreg 7. UTC 8. H. Honvéd Sz. Juta Sz. Honvéd Mindszent NB I L Újpesti Dózsa 2. Vasas 3. MTK 4. Ferencváros 5. Salgótarján < 8. Szened 7. Győr 8. Bp. Honvéd 9. Csepel mindkét fél rovására. Sőt, a 10. Tatabánya 30. percben Károlyit gól- £%sreren helyzetben állította meg, in- 13. Dorog dokolatlanul. A legnagyobb Diósgyőr meglepetésre Pusztai játékvezető két és fél perccel előbb fújta le a mérkőzést. Mintegy 20 percen át teljes A játékosok (már a pálya fölényben . volt az SZVSE, közepén üdvözölték a kö­egy szabadrúgás kivételével zönséget, amikor a két part- 1- Egyetértés még a hazai kapu közelébe jelző véleményére hallgatva 9." Kecskemét se jutottak a Pénzügyőr já- sípjába fújt és tovább loiy- in. Bp. Előre tékosai. Majd szórványos el- tatódott a találkozó. Éz JJ­lentámadásokkal kísérletez- dutva hiba volt. Helyes, ha 13'. Bp! spart. tek, de a kezdeményező sze- a játékvezető partjelzőinek n- SZVSE rep továbbra is a vasutasok véleményét figyelembe véve ®aszberei?y kezében maradt. Károlyi két egy hibás ítélkezést jóra for­20 méteres szabadrúgásából dit. ezt azonban időtlen meg csak szöglet lett. kell tennie. A második félidőben meg- Eervébként kár, hogy az változott a játék képe. A 3. SZySE n"m tudta tartani percben fczeile — a Pénz- első félidőben mutatott já­ügvőrök jobbszélsője — lö- tékát, vése a kapufáról pattant ki! az iramot, s a Pénzügyőrök NB II 1. Ganz-MAVAG 2. Ozd 3. Szolnok 4. BVSC 5. Miskolc 6. Geglétí S=0=R=0=K=B=K=K A SZEAC NB l-es kosár­labda-csapata Budapesten a Bp. Honvéddel mérkőzött. A bajnokcsapat a szegediek el­len 102:38 (37:15) arányban nyert. * Értékes győzelmet aratott a Szegedi Kender NB i-cs női röplabda-csapata Győ­rött. Sz. Kender—Gy. Kini­*s( 3:0 (9, 6. 7). A szegedi csapatból Golhoviesné, Ka- | [§ sza. Dávid és Muesiné ját­mott a legjobban. * A járási labdarúgó-baj­nokság legújabb eredmé­nyei. , Algyő—Ujszentiván 4:3. Deszk—Üllés 5:2, Szaty­maz—Pusztamérges 1:0. Sán­dorfalva—Asotthalom 9:0. Tápé—Mórahalom 3:1. Szegedi győzelem — asztaliteniszben Budapesti Honvéd—Sze­gedi EAC 21:12 (11:5). Ba­rátságos fcrfl kézilabda-mér­kőzés. Szeged. Ady téri pá­lya. 600 néző. A vasárnapi Szegedi Kender —Debreceni Vörös Meteor NB Il-es asztalitenisz-mér­kőzésen a szegcdi csapat nyert ll:5-re. Nagy László 4, Nagy Zoltán és Vikor 3—3, Szeles 1 győzelmet ara­tott. Képünkön Vikor Se­bestyén látható Igy kellett volna tippefni 1. Honvéd—U. Dőz.sa 2. Ferencváros Taiab 3. Dorog—MTK 4. Dabrecen_Szeged 5. Pécs—Csepel 26-1. 13. heti fordulóján »z I. nyerőosztályban egy pályázó ért el 12 találatot. 371 233 forint 75 fillért nyert. A II. nyerőosztályban 14-en ér­tek el 11 talalatot. A nyere­ményösszeg egyenként 36 316 fo­rint 35 fillér. A in. nyerőosztályban 149-en értek el 19 találatot, a nyere­ményösszeg egyenként 3322 forint 50 fillér. A nyeremények kifizetése áp­A sportfogadás 1981. március rllls 6-án kezdődik. (MT) 8. Diósgyőr Győr t. Ozd-BVSC 8. Cegléd-Miskolc 9. SZVSF.—Pénzügyőr 10. B. Spart. Komló 11. Vác—Budafok 12. K. Lombik- Szfehérvár 2:4 2 HIVATALOS TOTO-NYEREME­NYEK 1:1 X 2:2 x 1:2 2 2:2 x 0:1 2 0:2 2 3:2 1 0:11 x 1:1 x 2:1 1 1:0 1 Tanács mesterhármasával Szegedi Építők—Martfűi SE 3:0 (2:0) Habár nem voltak tul so- lelkes csapatától, további zövásárhely. Szolnoki MTE— kan a Szegedi Építők va- jó eredményeket várnak. KTE 3:0. Keoskcmé„ SZSC— sárnap délelőtti mérkőzésén , .VniRflrrt vn i„ Csongrádi Petőfi 3:1. Szarvas. - mintegy 600 szurkoló je- A LABDARUGÓ NB III M vasos-Bókéscsab.u Fpí­lent meg a SZEAC-stadion- TÖBBI EREDMÉNYEI. tök 3:1. Mak(3 Orosházi Ki­rinzt7evőf érdekes^zínvona" B Agyagipar-Cyulai ME- nizsi-J. Lehel 2:2. Jászbe­lasjátóknak tehrttlkszem- DOSZ 1:0 Békéscsaba' ME" reny' K. Építők-Szegodi tanúi Annak elllnére hoTv DOSZ HMTE-Törökszent- Spartacus 0:0. Kiskunfélegy­Építők "több K mikl6si Fáklya 9:l" Hodm€- haza" kos sérülése miatt változta- ' ' .. ' •. Ll h tott az összeállításán, ered­ményesen szerepelt a csa­pat. Igen szép támadássoro­zatokat láthattunk, habár akadt hiba is a játékban: az együttesnek különösen a vé­delme volt az erőssége. Az első félidő 24. Rercében Tanács kapásból szerezte meg a ve­zető gólt Majd a 35. perc­ben ugyancsak a középcsa­tár ritka szép tel iesítmény­nyel. — futás közben fejjel maga elé tette a labdát és azonnal lőtt — 2:0-ra állí­tottá az első- félidő eredmé­nyét.. A második félidő 25. percében ismét Tanács volt az eredményes, s az 6 mes­terhármasával szerezte meg a Szegedi Építők a győzel­fnet. *. Figyelemre méltó hogy a szegedi NB III-as csapat- a tavaszi fordulóban öt mér­kőzésből kilenc pontot szer­zett, kilenc gólt rúgott, és csak egyet kapott, azt is 11­esből. Az Épuók á tabella első helyén áll, egypontos előnnyel Oiosháza előtt, te­NB III 1. Sz. Építők 2. Orosháza 3. Gyula 4. Kecskemét 5. Sz. Spart. 6. SZMTE 7. Csongrád 3. Szarvas 9. HMTE 10. Martíű 11. Jászberény 12. T. Fáklya 13. Makó 14. Bcs. Építők 13. Bcs. Agyag. 16. Kfh. Építők 18 44:15 31 18 42:17 26 18 36:27 23 18 42:25 22 18 31:24 22 18 29:27 22 18 31:21 16 18 28:29 17 18 17:22 16 18 20:29 14 18 20:29 13 18 13:41 It 18 23:37 19 18 14:45 7 20' 36:11 29 20 30:21 27 20 41:21 26 20 39:23 25 20 24:27 21 20 20:28 21 20 22:19 20 20 24:26 20 20 23:26 19 20 26:29 18 20 22:27 18 20 11:19 18 20 25:29 16 20 23:30 16 20 16:24 13 29 17:39 11 20 40:22 28 20 28:20 27 29 38:23 26 20 31:20 24 20 37:25 24 20 37:24 23 20 42:31 22 20 34:33 19 20 45:46 19 20 35:42 19 20 32:37 18 20 2129 17 20 21:33 17 20 28:39 16 20 10:87 14 20 15:42 7 A 43. sz. fő közlekedési út Csongrádi sgt. és József Attila sgt. közötti szakaszát t. hó 28-aI az út átépítése miatt a forgalom elől lesárjuk ezen lezárt útszakaszon az építés tartama alatt min­dennemű jármű közlekedése veszélyes és tilos. Aszfaltútépítő Vállalat Építésvezetősége Szeged 119 Kamaraszính a z Bemutató előadás! Március 30-án. csütörtök este 7 órakor LOPE DE VEGA A kertész kutyája hát egyik jogos várományo- Zenéa vígjáték 3 felvonásban. Rendezte: Bencze Zsuzsa t h. sa a bajnoki címnek. Ezért érdeme., küzdeni és a sze- Jegyek a bemutató előadasra mar előre válthatók gedi szurkolók az Építők a színház jegypénztáránál. Telefon: 33-61. Szegediek a „B" és utánpótlás válogatott keretben Az NDK válogatott labda­rúgó-csapataival sorrakerülö mérkőzésekre már kijelölték az "A«, ,"B« és utánpótlás­válogatott keretbe a játéko­sokat. A koretek tagjai c hé­ten mar előkészületi mérkő­zéseket Is játszanak. Ezúttal ismét szerepelnek szegediek a nemzetközi mérkőzéseken. Nemest a »B-\ Kürtösit pe­dig az utánpótlás-válogatott keretbe hívták meg. • DEL-MAGYARORSZAG A Magyar Szocialista Munkás­párt szegedi b'zottságának cs Szeged m. j. város tanácsának lapja Megjelenik héttő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Felelős szerkesztő Nagy István Szerkesztőség: Szeged, Sztálin sétány 10 Telefon: 35-35 30-0". 40-80 Elszólta' telefon .13-06 Kiadla a Csongrád Megyei lapkiadó Vállalat Felelős kiadó Kovács László Kiadóhivatal: Szeged Klauzál tér 3. Telefon 35-00. 31-16 (Beküldött kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vtssza.) A lapot nyomiK • Szegedi Nyomda Vállalat. Szeged. Kárász utca 9. A lapot árusításban és előfize­tésben a Csongrád megyei pos­tahivatalok terjesztik Előfizetési díj egy hónapra 11 Ft Előfizet*, hető bármely postahivatalnál és kézbesítőnél