Délmagyarország, 1961. február (51. évfolyam, 27-50. szám)

1961-02-28 / 50. szám

Kedd, 1901. február 2S. 6 — ' Kétpontos vereség a kosárlada-m^rkózésen Dicséretesen, szépen szerepelt a S/HAC a bajnoki rajton A oaegedi győzelmet megakadályozta a /átékvezetö SZEAC—MTK 1:1 (1:0) Nemcsak a szeeedi labda- a szünetben a játékvaze- ami ugyan meglepetésnek rugo-raJongók kis tábora, lő tcatület több tagja és az számított volna. Viszont, ha hanem :« Fradi-drukkerek MTK vezetőt ls azt mond- 2:0-lal történik .a fordulás, ncpes serege ls kiment va- ták. hogy a második gol sza- akkor a második félidőben sarnap dclelott Budapesten bályos volt és Baróti Lajos a szegedi együttes nagyobb H Hungária úti lelátókra, — szövetségi kapitány szerint biztonsággal játszott volna szurkolni a SZEAC-nak jól játszik a SZEAC. Vi- és másképpen alakulhat az mert az MTK örök riva- s/ont az l:0-ás vezetés ke- eredmény. Egyébként a vá­ltsanak, Ferencvárosnak ls vésnek bizonyult és klssc Ingatott Sándornak ls az rrdekcben állott, hogy győz- elfogódottan kezdte a máso- volt a véleménye: „Adta zon az egyetemi csapat. Ez dik félidőt a szegedi gárda, volna meg a bíró a szabá­yolt az oka annak, hogy Ezt kihasználta az egyébként lyos gólt és hagyott volna legalább olyan hangorkán gyenge formában levő MTK. bennünket ls játszani* Ez üdvözölte a pályára lépő átvették a kezdeményező ls arra intheti a játékveze­Tisza-partl együttest, mint szerepét és a 0. percben jog- tőket, hogv nagyobb fele­fovarosl ellenfelét. A mint- talanul megítélt szabadrú- lősséggei lássák el a reájuk egy tízezer néző érdeklődve gásból — Vas teljesen sza- bízott feladatot, összegezve: figyelte a hangos bemondót, bályos szerelését fújta le . amikor üdvözölte a tavaszi Kapási. — 8 szhAC '*pn a'Ápen, dl­labdarúgó-nyltány résztvevő- Povázsai szén fejesgóllal cséretekén szerepelt a baj­it és közölte a két csapat kiegyenlített: lil. nohl raít a,ka'm*val. összeállítását. Ezután szinte teljes fö- Egyénileg Zallürt, Nemest, SZEAC: Tóth — Szabó, lénybe került a budapesti Kürtöstt, Szabót emeljük ki. Por tőré, Vass — Dezsőit, csapat, erős nyomás nehe- Az eSész együttes Jó erőn­Zallár — Nemes, Hajós, zedett a vendégek kapujára, létben van s pontosabb Kürtősi. Nyári. Boros. Sípos kétszer Ls nagy bom- összjátékkal. a balszárny MTK: Delei — Keszler, bát zúdított a szegedi kapu- megerősítéséve), a kapu elöt­Slpos. Kovács III — Nagy. ra: szerencsére eredmény- tl bizonytalanság felszámo­Sas — Nándor, ftödör. Mol- telenül. Povázsai lövését Rutával, újabb pontszerzésre nár Povázsai, Arató. Tóth jó érzékkel lábbal van lehetőség a tavaszi Igen fiatalított az MTK is menJe"e- 1m«Íd k™* f«lj>Ytt Idény során, és a SZEAC csatársorába fl SZEAC es kiegyenlítet- Markovlts Tibor került Kürtösi. Természete- tebbé vált a küzdelem, Sot sen már az első percekben a percben a szegedi látszott, hogy a kitűnő bal- ^Artor MMJátékot ron­hátvéd hátravont centert d"ett .82 MTK k»Ptija játszik, egyaránt kiveszi ré- ®»>tt szét támadásokban ét. a vé- « az V*®'"0 J?cr,cb?n . *P dekezésben. Ez a taktika az wögle rúgás alkalmával Bo­MTK-val szemben be ls vált: f0* ^tt nyílt kecsegtető 4. Salgótarjan , „ aitui helyzet, de a nagy tumul- 8. MTK az első félidőben Jobban tü9ban a f)a1a, cg/{ár elv<!. fl Szeged * « "ML'SYny?Cl,hen *** tette a labdát, , 7. Győr szott a SZEAC. Végeredményben elégedet- H.Csepel A kezdes utan Nyár, k ug- t<?k ltheíünk a döntetienne]) Bp. Honvéd rfi aŰIBor°"K 7 balszelső hubá tulajdonképpen 10. Pécs szabályos gól meg nem 12, Dorog Ítélésével akadályozta meg 13. Debrecen a szegedi győzelmet. 14. Diósgyőr elől Sípos hazaadáasal men tett. Majd Bödör tört előre és beadása Tóth elött su­hant el: jó helyzet volt. Vál­tozatos iram alakult ki. Ne­mest a 16-os oldalvonalánál felvágták, a partjelző intett, de ennek ellenére a játék­vezető nem ítélt szabadrú­gást. Ettől kezdve a bíró sorozatosan kisebb tévedéseket vétett mindkét fél rovására. A 10. percben 18 méteres szabad­rúgáshoz jutott a szegedi csapat, de a lehetőséget el­könnveiműsködték, csupán szöglet lett belőle. Kavaro­dás támadt az MTK kapuja előtt azonban a védők fel­szabadítottak és egy ellen­támadás során Bődőr bombáját szépen védte Tóth. Nemes erős lövését Oelei u kapu fölé tolta, majd egy újabb szögletrúgás után Ha­jós fejéről szedte le a lab­dát. Á vendéglátók ebben a játékidőben ritkán jutot­tak szóhoz és a 11 percben Nemes—Boros— Hajós össz­játék után az igen jól sze­replő Nemes a 11-es pontról szép gólt lőtt: 1:0. Nagv öröm tört ki a SZE­AC szurkolóinak táborában és továbbra is a szegedi gárda maradt támadásban, Á 21. percben rendkívül saj­nálatos eset történt. Nemes jó helyzetben tört előre. Oe­lei kiszaladt a 16-oslg, és « szegedi csatárt, szerelni aka­ró Sipos az MTK kapusával összeszaladt: mindketten el­estek. A tőlük két méterre álló Nemes észrevette, hogv a labda elpattan ellenfelei­től és a helyzetet kihasz­nálva, az üres kapuba gu­A LABDARÚGÓ NB I ÁLLÁSA: 1. Újpesti Dózsa 14 33:13 24 2. Ferencváros 14 46:19 20 3. Vasas 14 32:17 20 14 28:17 18 14 30:21 18 14 24:24 16 14 27:20 13 14 18:19 13 14 23:27 12 14 17:23 11 14 16:24 11 14 20:28 0 14 10:36 7 14 11:38 4 (Liebmann felv.) Rendkívül izgalmas mérkőzést vívott vasárnap délelőtt a SZEAC és a Pccsi VSK kosárlabda-csapata a Rókusi Tornacsarnokban. A szegedi NB l-es csapat a játék nagy részében vezetett. A hajrát azonban a vendégek jobban bírták, biztosan dobtak ko­sárra, s így végeredményben a pécsi együttes győzött egv kosárral, 74:72 (35:38)arány­ban. Képünkön a csíkos-mezes szegedi fiúk támadása látható Döntetlenül végződött a megyei rangadó Az elmúlt hét végén meg- nedek, Szijjártó, Szabó I. A gólok helyett csak két ku­kezdődtek a megyei labda- SZAK játékosai közül Tóth pufát rúgtak. A mérkőzés rúgó-bajnokság mérkőzései vasárnap délben rnegbetege- egyetlen gólját Sánta szc­is. Mindjárt az első forduló- dett, s ezért nem jálszha- rezte. — Ifjúsági: Mindszent ban rangadóra került sor az tott. A SZAK az első tíz per- —Honvéd 2:0. Alsóváros és a SZAK kö- cet tíz emberrel játszotta, Móravárosi Kinizsi—Kiste­zött. majd Szabó kapus állt be lekl TE 3:0 (1:0). Kinizsi­Aisóvárosi MAV—Szegcdi balszélre. Eleinte a SZAK pálya. Vezette: Bokor. A AK 0:0. Szabadság tér. 1500 támadott, de azután 80 per- móravárosi csapat nagyobb néző. Vezette: Lenkei. Alsó- cen át a hazalak rohamoz- arányban is győzhetett vol­város: Simái — Vajas. Ba- tak, gólt azonban nem tud- na. Góllövő: Török, Szeke­kacsi, Bank — Csúcs, Com- tak lőni, mert a SZAK meg- res és Kószó. — Ifjúsági: Ki­bos — Pacsika, Tombácz, erősített védelme jól rom­Szekeres. Szélpál, Hódi. bolt. — Ifjúsági: Alsóváros— SZAK: Horváth — Ambrózy, SZAK 1:1. Fődl, Llppai — Zentai, Adá nizsi— Kistelek 4:1. Hódmezővásárhelyi Hon­véd— VJjszcgedi TC 3:0 (1:0). nyl — Varga, Szabó II, Be­Íj délkerületi csúcs — súlyemelésben Szegedi EAC—Szegedi VSE Hódmezővásárhely. Vezette: 4:0 (1:0). SZEAC-pálya. Me- dr. Tóth. A hazai csapat irá­gvei ifjúsági rangadó. Gól- nyitotta a Játékot. Góllövő: lövő: Vígh 2, Szigeti és Thé- Bazán 2 és Bodó 11-esből. — Bogár Pál versenyzés közben A Szegedi Spartacus-Vasas vasárnap II. osztályú egyéni súlyemelő-versenyt ren­dezett a Rókusi Tornacsarnokban. A leg­jobb eredmény Bogár Pál nevéhez fűző­dik, aki ú) délkerületi csúcsot ért el. A szegedi fiú 315 kg-os Összteljesítménye or­szágos viszonylatban is figyelemre méltó. Eredmények. Légsúly: 1. Benedek 225 kg. Pehelysúly: 1. Balázsházi 232,5 kg. Könnyűsúly: 1. Lázár 255 kg. A három súlycsoportban csak egy-egy Induló volt. Váltósúly: 1. Bogár (nyomás 90, szakítás 100, lökés 125) 315, 2. Márki 245 kg. Kö­zépsúly: 1. Szoboszlai 297,5 kg. 2. Szik­szal (valamennyien a Szegedi Spartacus versenyzői) 272,5 kg. Félnehézsúly: 1. Bor­cstk (Hódmezővásárhelyi Honvéd) 275, 2. Baumstark (Sz. Spartacus) 260 kg. Ne-1 hézsúly: 1. Chudtk (Oroszlányt Bányász) 310. 2. Caramszegl (Sz. Spartacus) 280 kg. kes. Szegedi •luta—Dorozsmai Ifjúsági: UTC—HMTE 1:1. Szentesi Kinizsi—Hódmc­MEDOSZ 2:0 (0:0). Juta- zővásárhelyi Vasas 2:1 (1:0). pálya. Vezette: Vörös B. A Hódmezővásárhely. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Szegedi AK 16 21:10 24 2. Szentes gólok az utolsó tíz percben estek. A dorozsmai csapat egyenrangú ellenfél volt. Góllövő: Császár 11-esből és Kopasz. — Ifjúsági- Juta— Dorozsma 1:1. Szegedi Dózsa—Csongrádi Honvéd 3:1 (1:0). Dózsa-pó­lya. Vezette: Csepregi. Mind­két csapat sok veszélyes tá­madást vezetett. A Dózso 10. Mindszent jobban futballozott, már 3:0 11. Sz. Honvéd is volt az eredmény. Góllö- 12. Cs. Honvéd Vő: Szigeti. László. Szél It, 13. Kistelek illetve: Bakos, — Ifjúsági: 14. Dorozsma Dózsa—Cs. Petőfi 4:0. 15. Sz. Textil Mindszenti MEDOSZ—Sze- 16. H. Vasas 3. Alsóváros 4. Móraváros 5. Sz. Dózsa 6. Szőreg 7. Újszeged 8. Sz, Juta 9. H. Honvéd gedi Honvéd 1:0 (0:0). Mind­szent. Vezette: Mikecz. So­kat támadtak a szegediek, de 16 33:19 23 16 26:17 22 16 26:12 21 16 37:22 20 16 38:21 20 18 33:20 20 16 26:30 15 16 23:27 15 16 28:34 13 16 24:33 14 16 10:27 10 16 20:30 10 16 14:!8 10 16 16:27 9 18 17:33 8 Versen ven kivül számítva: 1. SZEAC II 18 124:22 33 2. SZVSE II 18 60:22 25 Győzött a Szegedi Építők — a labdarúgó NB lll-ban ritott. Tiszta gól! Azonban — az egész nézi,sereg megdöbbe­nésére — Kaposi játékveze­tő nem adta meg, sőt sza­badrúgást ítélt a SZEAC ellen. Természetesen zúgott az aréna, de hiába volt a füttykoncert. a biró súlyos hibája miatt maradt az 1:0 eredmény. Tovább támadott a szegedi cgyüttee. Kürtösi lövése a kapufáról pattant a mezőny A labdarúgó NB III első te: Lesún. Az első félidőben Kecskeméti TE—Törükszent­tavaszi fordulójában megle- u gyulai csapat játszott terv- rrügiósj Fáklya 3:0 (2:0). petésnek számított a Szege- szerübben és Zvolenszki Kecsl<ernét Szarvasi dl Építők győzelme, vala- góljával megérdemelten szer- Makól vasag l2 0 mint az Orosházi Kinizsi és zett vezetést. Szünet után a Szolnoki MTE veresége. feljavult a Spartacus. Báló Szegedi Építők—Békéscsa- kiegyenlített, sőt a félidő bál Agyagipar 2:0 (2:0). Bé- közepén Balek a vezetést is SC— (2:0). Szarvas. Sok támadás, egyetlen gól ... Hornod! Hányása—bZVSE 3:1 (0:0) A Szegedi VSE NB II-es A labdarúgó NB II. keleti labdarúgó-csapata vasárnap Csoportjának további ered­Uhrln — Juhász, Károlyi, ményei: Ózd—Szolnok 2:1. Ifi — Balázs, Holli — Tóth Miskolc—Jászberény 2:0. III., Kiss, Halász, Kerényí, Ganz MÁVAG—Pénzügy­Majzik összeállításban mér- Őrök 2:0. Cegléd—Diósgyőr kőzött a Borsodi Bányász- í:0- Kecskemét—Bp. flparta­szai Sajószentpéteren. A cus 1:0 Bp. Előre—Nyíregy­szegediek végig többet tá­madtak, de helyzeteiket nem tudták kihasználni. A gólo­kat Kőhalmi II. (2, egyet tizenegyesből), Séra, illetve Tóth 111. lőtte, háza 2:0. Egyetértés—BVSC 0. késcsaba. 600 néző. Vezette; megszerezte a Spartacusnak. Kllmon, A szegediek Palo- Utána több helyzetet kiha­tai — Gréczl, Blaha. Eneseí gyott a szegedi csapat, A 33, — Bóka dr., Bczsenyl — percben Cstiri egyenlített. Veréb, Óvári, Tanács, Bol- Változatos, jó iramú mérko­dlzsár, Hegedűs összeállítású zésen a szegedi csapat Kol­csapata az első félidőben lár — Hamzsek, Apró, sok Jó támadást vezetett. A Beszprémi — ördög, Csóti 13. percben Tanács átadását — Kószó, Báló, Rózsavölgyi, Övári értékesítette, majd a Balek, Kiss összeállításban 33. percben ugyancsak Övé- Játszott, rí szerzett gólt húszméteres szabadrúgásból. Szünet után Jászberényi Lehel—Békés­....,, .. kiegyenlített volt a Játék. Az csabai Építők 3:1 (0:1), Jász­i*-, de tisztázott az MTK. I építők ilyen arányban meg- berény. Martfül MSE—Szol­A szórványos fővárosi ellen-! érdemelten győzött. neki MTE 3:1 (3:0). Csongrá­' ' ' di Petőfi—Orosházi Kinizsi Gyulai MEDOSZ—Szegedi 2:1 (1:1). Csongrád. ME­támadásokat is rendre hárl totta a szegedi védelem és SZEAC fölénnyel ért végetj Spartacus 2:2 (1:0). Hunyadi DOSZ HMTE—K. Építők a félidő. I téri pálya, 1500 néző. Vezet- 2:0 (1.0). Kiskunfélegyháza. Igy kellett volna típoelni 1. Ferencv.—Salgótarján 4:1 1 2. Debrecen—Vasas 1:1 x 3. Dorog—Oyör l'.l x 4. Pécs -Tatabánya 2:1 1 5. Ozd—Süolnok 2:1 1 fl. Bp. Spart.—Kecském. 0:1 2 7. Borsodi B.- Szegedi VSE 9:1 1 8. K. Lombik—Szombath. 0:0 X 9. Vác—Mosonmagyaróv. 1:1 x 10. Budai apart.-Bzékesf. 1:1 x 11. Catania—Juventus 1:2 2 12. Lanerossl-Intern. 1:8 2 A sportfogadás 1901. február M-l. 9. heti fordulóján az első nyerőosztályban mindössze hár­man értek el 12 találatot. 9 egyenként 120 088.26 forintot nyertek. A második nyerőosztáiybcn 74-en értek el 11 találatot. A nyereményösszeg egyenként 4005 forint. A harmadik nyeröosztályban 975-en értek el 10 találatot. A nyereményösszeg egyenként 496 forint 25 fillér. A 9. fogadási hél 9 találatos szelvényei vigaszdíjban része­sülnek. Egy-egy nyereményre Jogosult szelvényre 09.75 ' forint jut. A vigaszdíj kifizetése már­cius 9-en kezdődik. A mai sportműsor Ma rendezik meg a Ságvári Gimnázium —Rózsa Ferenc Gim­názium városi középiskolás ko­sárlabda-mérkőzést a Rókusi Tornacsarnokban :: órai kezdet­tel. Ugyancsak ma két Pos­lás Kupa tekemérkőzést ls Ját­szanak Szegeden. A Kender a Vasutassal a Postás-pályán, a Helyiipar a gZAK-kat a Sár­kány Szállóban találkozik. Mind­két játék 5 órakor kezdődik. DEL-MAGYARORSZAG a Magyar Szocialista Mun­káspárt szegedi bizottságá­nak és Szeged m. ). város tanácsának lapja. Megjelenik hétfő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Felelős szerkeszt* Nagv István Szerkesztősig: Szeged. Sztálin sétány 10 Telefon: 35-36 30-0:;. 40-80 Étszaka, telefon 35-06 Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó> Kovács László Kiadóhivatal: Szeged. Klauzál tér 3. Telefon 88-00. 31-lfl (Beküldött kéziratot nem őrzünk meg és r.em adunk vissza.) A lapot nyomja » Szeged) Nyomda Vállalat. Szeged Kárász utca 9 A lapot árusításban ét előfize­tésben a Csongrád megye) pos­tahivatalok terjeszilk Előfizetési díj egy hónapra lt Ft Előfizet­hető bármefy post.jhli ntamál és kézbesítőnél