Délmagyarország, 1960. november (50. évfolyam, 258-282. szám)

1960-11-15 / 269. szám

Kedd, IMA. november 15. B Biztos gyöze'em • Magyarország—Lengyelország 4:1 (2:0) A Népstadionban 35 000 néző előtt az alábbi összeállí­tásban lépett pályára a két nemzet labdarúgó-válogatottja: Magyarország: Grosics — Nóvák, Sipo6, Sóvári — Soly­mosi, Borsámyi — Sándor, Göröcs, Albert, Monostori, Feny­vesi dr. Lengyelország: Foltyn — Sczepanszkl, Kawula, Monl­ca — Blaut, Graegorczyk — Gadeczki, Brychcy, Ponl, Li­berda, Faber. Az első félidő nagy iramban folyt le. Ekkor a magyar csapat tagjai sokat mozogtak, gyors támadásokat építettek. A második félidő első negyedórája a lengyeleké volt, majd a magyar csapat tízperce következett, melyben bebiztosí­tottuk a győzelmet Góllövö: Monostori (20. perc), Monostori (40. perc), Pohl (49. perc), Göröcs (56. perc) és Sándor (65. perc.). A B-csapatok találkozóján a lengyel Bydgoszcz-ban a magyar együttes 5:2 (5:0) arányban nyert, a Népstadion­ban a magyar ifi-válogatott 2:1 (0:0) arányban ugyancsak nyert a lengyelek ellen. Az utánpótlás válogatottak mérkő­zése Krakkóban 1:1 arányú döntetlennel ért véget. Mind 0 három szegedi tekecsapat győzött A férfi teke NB I-ben vé­gefelé közeledik a tavaszi­őszi ki írású bajnokság A legutóbbi fordulóban a sze­gedi csapatok idehaza mér­kőztek és mind a három együttes megszerezte a győzelmet. Eredmények: Szegedi VSE —Kecskeméti Vasas 5:3 (2510:2482). Vasutas-pálya. Legjobb dobó: Vida 453, Oláh 436, illetve: Balogh 439. Szegedi Postás—Győri Richards 5:3 (2412:2333). Postás-pálya. Legjobb dobó: Ladvánszki dr. 432, Sárkány 420, illetve: Boros 422. Sze­gedi Építők—Üj pesti Dózsa 6:2 (2360:2340). SZAK-pálya. Legjobb dobó: Hajdú 418, Tóth 410, illetve: Révész 423. Nemzetközi labdarúgó-mérkőzés UTA Arad—Szegedi EAC 2:0 (1:0) Arad, 12 000 néző. Vezette: Popa. Második portyamér­kőzését a román I. osztály 3. helyezettje, az UTA Arad ellen játszotta a szegedi NB X-es csapat az alábbi össze­állításban: Mészáros — Bé­nák Portörő, Pataki (Vass) — Dezsőfi, Kővári (Zallár) — Reményik, Nemes, Hajós, Polyvás (Pető), Nyári. Kiegyenlített volt a játék az első tíz percben. Az első percekben a hazai, majd a szegedi csatárok előtt kínál­kozott jó helyzet, de a csa­tárok hibáztak. Az első gólt a 11. percben előrehúzódott védelmünk mellett Czakó rúgta. A 12. percben Poly­vás megsérült. Pető állt be helyette. A félidő hátralevő részében hullámzó játék folyt. Jó védő- és gyenge tá­madójátékkal. Szünet után röglön egyenlíthetett volna a Szeged, de Zallár közvet­len közelről hibázott, majd Nemes lövésszerű beadását Baku ez II vágta ki a gól­vonalról. A 17. percben Ne­mes, majd Reményik hibá­zott ara Ütő hel yzetben. Ez­zel szemben a játék e részé­ben ritkábban támadó ro­mán csapat a 25. percben Porkoláb révén megszerezte a második gólját is. Az UTA legjobbja Pecsovszky, Por­Nagy meglepetések a megyei labdarúgó-bajnokságban Vásárhelyen kikapott a SZAK Az évszakhoz viszonyítva Komáromi dr., Szirovicza — Albert, Tóth — Ramnotai, jó talajú pályákon játszót- Tóth L., Madarász, Kopasz, Dómján. Vecserek, Laudisz, ták a mérkőzéseket, kivéve Császár, Vörös. UTC: Bacsa Rovó. SZAK: Horváth — a H. Vasas—SZAK-találko- — Fürtön, Lantos, Havrin- Savanya, Fődi, Horváth dr. zót csák — Bakó, Pusztaszeri — — Zentai, Adányi dr. — Móravárosi Kinizsi—Szőregi Fehér, Varga, Hegyes I., Fü- Kismarczi, Benedek, Tóth, Rákóczi 4:0 (3:0) löp, Eszteleczki. A Juta ve- Szabó II, Varga. Ez a talál­icini^ci r.úiv-1 ssélyes támadásokkal kez- kozó hozta a forduló legna­Lenkei Kini zs i • Crirok - dett már az elsö negyed" Sy°bb meglepetését. A burkán Tanács, Belő - eltelte után 3:0 volt az SZAK elvesztette a veret­Viski, Berta - Zádori, Kó- ^T-^k-Yro™ % J®*®*. ® Jate™ szó, Hujber, Bite, Gufi. Sző- bol kiállt mert egyik Vasas pedig megszerezte jd­reg: Szabó - Puskás, Szán- Játékostársa megsértette. A ső gyozelrm* az idei baj­tó Sebők J — Varga I La- tíz emberrel & tartalékosan noksagban. Változatos és jó kátos L — Sípos Király íátszó vendégcsapat ezután iramú volt a játék. A volt Sebők B„ Bárányi,' Sebők K.' leIffvu,U' nagyszerűen küz- H Dózsa-pálya talaja elég­A 25. percben már 3:0 volt d°tt' 3:2 's az ered- ge felázott állapotban van, az eredmény. A hazai együt- tbhajlÍL a*??YÍÍ - -3 lS.ez a csa" tes tervszerűbben játszott, ?7uta. Job*>an bí?a-. Góll,ovo,: tarainak, akik ezúttal egy gyors támadásokat vezetett Y0.1'06, és.„ Madarasz 2-2, golt sem todtak lőni. Amér­A szőrefii csaoatból Sebők Csaszar- illetve= Pusztaszeri kozes egyetlen gólja az első Károly sérvszerű tünrtek 2, " "^ági: UTC-Juta félidő 1(1 percében esett, mi aH si LliHAhpn J:1- Rovó a SZAK kapujától 18 Nagyiramú idényzáró mérkőzés SZVSE—Ceglédi VSE 2:2 (1:0) Mindkét csapat nagyon ké- di támadás a 12. percben fél csatárainak támadásait, szült a találkozóra- győzni történt, de Kiss távoli lövé- sőt az SZVSE ötösfogata akart Ez mindjárt az őszi se nem jelentett veszélyt a többször veszélyeztette aceg­Sló utolsó mérkőzésének ^^Jr i a feljött az SZVSE percben Halasz az otos sar­S^rS Snec* és a szegedi vasutasok rúg- káról a kapu fölé bombázott ker _ pfkolT rviké Pr^ ták 82 első szögletet. A má- Még az utolsó percekben sem tér _ ctontra' Lennel — sik oldalon Botos ravasz fe- lankadt a régen látott nagy sr^^^StaK 2"' k"""a mdle" s"hanl a tsir^'.i;: Alatjosa^ hefrt kellett áíhii ívelte kapu e,é a labdát- széttárt karú középhátvédről awWfi _ Uhrin — majd a tisztán álló Héri hat pattant ki. Hyross játékveze­Réti Veres ifi — Balázs, méterről a kapu fölé lőtt. tő a partjelző ellenkező vé­Mőszmer — védőiátékosnak' Veres 18 méteres szabadni- leményének dacára 11-es Sőt többször a Tóth ni, Kiss ^ • .sorfalról szögletre ítélt, holott rálőtt.labda volt II Gyirnesi Károlyi II Ha- pattant' ^ a 34- Percben es raadasul meg Veres ke­lász ötösfoe'atból GvimtUi és Károlyi lövése a hálóban zét sem érintette. Toth is sStt a véddetS köt6» ki: 1:0- A Untétól Gyikó értékesí­nek Az első percben Héri A S01 után erősen támadott tette: 2:2. egy beívelt labdát a kapu a Cegléd, de a szegedi vé- Habár a talaj kissé csúszós mellé fejelt Aztán Naey -kö- delem jól állt a lábán, Uhrin volt, a szép gyepen színvona­zeli lövése kerülte el Uhrin két ízben is remek érzékkel, las, kemény, nagyiramű küz­kapuját, majd Kökény elől bravúrosan védett delmet láthatott a mintegy Mőszmer az utolsó pillanat- A második félidőben to- háromezres nezosereg A ki­bán mentett. Az első szege- vabb rohamoztak a ceglédi csíny szegedi szurkolotábor vasutasok és a 4. percben lelkesen bíztatta a szegedi egy szabadrúgás után az vasutas csapatot, amely elis­üresen álló Héri elé került merésre méltóan játszott, a labda, aki küzdött a győzelemért. Saj­közelről a hálóba bombá- nos — a ceglédi VSE veze­zott: 1:1. tői is elismerték, hogy a má­Az újrakezdés után Gyirnesi sodik félidő 43. percében elől a gólvonalról kotorták ki megítélt 11-es nem volt jo­a labdát a ceglédi védők. El- gos, — egy hibás bírói ítél­lentámadás következett: Uh- kezés folytán rin a levegőben úszva védte csak az egyik pontot tud­Héri bombáját. Halászt a ták Ceglédről hazahozni. 16-osnál szabálytalanul sze- A helyzetek alapján azonban relték: Veres szabadrúgása a döntetlen igazságosnak ismét kipattant a sorfalról, mondható és ha az SZVSE Utána a ceglédi csapat ju- ilyen lelkesedéssel és jól ját­tott 20 méteres szabadrúgás- szőtt volna az őszi forduló hoz és Kökény lövése a ka- során, akkor most nem a ta­pufáról pattant vissza me- bella 13. helyén állna. méterre szabadot rúgott, a labda Horváth kezéből ki­pattant és a befutó Vecserek közelről a hálóba rúgta a, Ifjúsági: H. Vasas miatt a második félidőben nem játszott. Góllövő: Huj- Dorozsmai MEDOSZ—Mind­ber 3 és Bite. — Ifjúsági: „ .. „„„-„ «., ... „. Kinizsi-Szőreg 10:0. SZPnt' MtOOSZ 8:1 (1:0) Szegedi EAC IT-Csongrádí Mindszent. Vezette: Far­Honvéd 11:1 (5:0) kaS- Dorozsma: Nagy Iván SZEAC külső pálya. Ve- ~ .^Jt Slm« zette: Vadas SZEAC: Tóth kó, Gyuris I , Dudás Vérea K-"'^-Hódmező­; ^T v1 ^ Jobb volt a dorozsmai csa- vásárhelyi Honvéd 2:6 0:6) Gv ^Kunos Szigeti' CsordáiPa*> ^b helyzete volt és Hódmezővásárhelyen játi Boros Jó UtéTkal könnyen kis szerencsével nagyobb vatták. Boros JO jateKKai, Könnyen arányban is nyerhetett vol- „ „ , érte el a góljait az NB na Az e,sö óu 25 A SzegeA Dózsa-Kistele tartalekcsapat. Gollovo: ben Lajkó szerezt majd a kí TE mérkőzés elmaradt, „•gjoooia r^uv.^, £S u v ilteL ' RM^ mindszentiek részéről Tóth ™erta kisteleki csapat nem koíáb és Czakó volt, a Sze- Tf^.Yf." AC río^' W™™**- A dorozsmaiak ^ Szegedre. In­---1- A- — Ifiusági: SZEAC—Csöng- gy6ze]met jelentő gólját a dulasl8 "em volt ki a ceapa­gedből csak Dezsőfi és Ne­mes játéka elégített ki. A kitűnő játékvezetés mellett lejátszott mérkőzést elsősor­ban tehetetlen csatárjáté­kunk miatt vesztettük el. Kertes Mihály Ifjúsági rádi Petőfi 6:1. tűik. második félidő 30. percében Szegedi Juta— Dudás lőtte. — Ifjúsági: c.„„_,,. Újszegedi TC 5:2 (3:1) Mindszent-Dorozsma i:! Y : Juta-pálya. Vezette: Hor­váth M. Juta: Varga — Ka sza, Abramov, Alsóvárosi MAV—Szegedi S=0=R=0=K=B=A=N A SZEAC NB l-es férfi la 54:49. Vezette: Heiszig és kosárlabda-csapata Budapes- Prágai. Hosszabbítás után fon a MAFC-cal vívott baj- nyert a SZEAC. Postás— nokí mérkőzést. MAFC— SZEAC tanárok 56:36 (24:15). SZEAC 82:64 (40:27). Vezette: Lamg és Simon L. . Legjobb dobóik: Cziner 15, illetve: Gál 16. A járási labdarúgó-baj- * vnkság eredményei: Algyő— Városi nöi kosárlabda­Mórahalom 2:0. Mórahal- eredmény: Sportiskola—Fő­mön. Ullés—Asotthalom 6:2, iskola 27:21 (9:6). Vezette: Vllésen. Kübekháza—Szaty- Tasnádi és Prágai. Legjobb maz 1:0, Kübekházán. Pusz- dobók: Posta 7, illetve: Hor­tamérges—Tápé 1:1, Puszta- váth É. 15. mérgesen. Sándorfalva—Uj- * szentiván 10:1, Sándorfal- Nyíregyház Spartacus— vám Szeged Spartacus 3:0 (13, 14, * 8). Szeged, NB Il-es nőd röp­A városi férfi kosárlabda- labda-mérkőzés, bajnokság legújabb eredmé- * nyei: Sportiskola II.—Hús- Most játszották a városi ipari Technikum 68:37 labdarúgó-bajnokság egyik (39:27). Vezette: Orbán J. és rangadó-mérkőzését. Ruha­Pesztenlehrer. Legjobb do- gyár—Erdőgazdaság 1:1 (0:0). bók: Szabó 30, Kelemen 12, UTC-pálya. Vezette: Halász. illetve: Baka esi 23, Hoffer Ruhagyár: Máriást — Csáti, 8. Ságvári Gimnázium—Ta- Hetest, Huszár — Mészáros, nitóképző 47:40 (20:19). Ve- Rajmund — Schwarcz, ör­ziette: Tasnádi és Gömör. dögh, Varga, dr. Solti, Gu­1/egjobb dobók: Beke 13, lyás. Erdőgazdaság: Gyürki Kovács és Juhász 10—10, 11- — Kövi, Buda, Bakacsi — letve; Patócs 27. Sportiskola Forgó, Szekeres — Papp,Ta­I.—Radnóti Gimnázium más, Szemes, Borbély, Kö­67:20 (28:10). Vezette: Tas- hegyi. Igazságos eredmény nádi és Gömör. Legjobb do- Hetest 1 l-esből elért gólját bók: Szőkefalvi 23, illetve: Szemes fejesgóllal egyenü­Boga 12. SZEAC B—Főifiko- tette ki. Textilművek 1:0 (0:0) Szombaton játszották. — Balogh — VSE II 1:1 (1:0) Ifjúsági: TextilművektáSz. Szabadság tér. Vezette: Ve- Honvéd 2:1. cseri. Alsóváros: Dudás — Bank, Bullás I, Virágh — Bullás II, Csúcs — Komó­csin, Kormányos, Tornbácz, Szélpál, Hódi. SZVSE: Mar­ton — Juhász, Tóth II, Jár­mai dr. — Holli, Kasuba — Tánczos, Farkas, Kisis-tók, 1. SZAK 2. Szentes 3. Újszeged 4. Móraváros 5. Szőreg 6. Alsóváros 7. Sz. Dózsa 8. Sz. Honvéd 9. Sz. Juta , t^ • , » ,„, - 10. H. Honvéd Frank Kürtösi I. A tártáé n Cs Honyéd kos alsóvárosi ^patlelke- n Kisielek sen és jol futbalkxfott. A Mindszent Vasidas Il.-nek néhány jo _ Dorozsma helyzete volt de a csatárok ig Textilművek 13 nem tudták kihasznalm. Góllövő: Hódi, iUeitve: Kis­istók. — Ifjúsági: Alsóváros —SZVSE 2:0. 16. H. Vasas 13 20: 9 21 13 29:17 19 13 29:19 18 13 20: 9 17 14 32:20 17 13 22:17 17 12 32:18 14 13 22:29 13 13 23:27 12 14 20:27 12 13 18:20 10 13 20:24 10 13 23:32 9 13 12:23 9 12:23 6 14 13:33 6 Hódmezővásárhelyi Vasas— Szegedi AK 1:0 (1:0) Versenyen kívül számítva: 1. SZEAC II. 15 111:19 27 2. SZVSE II. 15 46:17 22 Az elmaradt Sz. Dózsa— Hódmezővásárhely. Vezet- Kistelek mérkőzés pontjait te: Géczi. H. Vasas: Mári — nem számítottuk bele a táb­Erdei, Kérdő, Bajnóczi — lázatba. Igy kellett volna tippelni! 12. Torino — Juventus x 0:0 t 4:1 13. Sz.-fehérvár—Elektr. 1 3:0 Az I. nyerőosztályban 78-an 2 2:5 értek el 12 találatot. A nyere­1. Magyarország—Len­gyelország 2. Lengyelország B—Ma­gyarország B . -- ményö8szeg egyenként 4178.75 Ft. J. Miskolc—Egyetértés l 2* A n nyerőosztályban 1371-en 4. Ozd—Diósgyőrt B. 1 3:1 értek el 11 találatot. A nyere­5. Cegléd SZVSE x 2:2 ményösszeg egyenként 237.50 Ft. 6. Borsodt B. -Bp. Előre 1 1:0 A HL nyerfiosztályban 10 943-an 7. Mosonm.-ZTE 1 1:0 értek el 10' találatot. A nyere­8. Oroszlány—Szállítók x 1:1 ményösszeg egyenként 40 Ft. A 9. Lazto-Roma 2 0:4 10 és 11 találatos nyeremény­10. Napoíl -Fiorenttna összeg kifizetése november 2t­felbeszakadt én, a 12 találatosaké pedig no­H. Padova—intés. t 2:1 vember 24-cn kezdődik. zőnybe. A szegedi csatárok tűzijátékot rendeztek a ceg­lédi kapu előtt, majd a SZVSE 16-osánál pattogott a labda. Változatos, nagyiramú játék folyt a pályán és a 25. percben Tóthot a 16-oson belül fel­vágták: 11-es. Károlyi állt neki a büntető­nek és ismét 1. Ganz— MÁVAG 2. BVSC 3. Ozd 4. Szolnok 5. Pénzügyőr 6. Nyíregyháza 7. Cegléd 8. Bp. Spart 9. Egyetértés 10. Diósgyőr megszerezte a szegedi vas- u Miskolc utasok vezető gólját: 2:1. ^ Kecskemét Nagy erővel küzdöttek a ceg- 18. SZVSE lédi vasutasok az egyenlí- 14. Bp. Előre tésért, de a szegedi védelem 15. Borsodi B. rendre elhárította az ellen- 16. Jászberény M. T. 15 27: 8 22 15 33:14 22 15 21:13 21 15 32:16 20 15 22:20 18 15 10:13 15 15 18:25 15 15 22:20 14 15 17:16 14 15 20:23 14 15 16:23 14 15 16:21 13 15 15:20 12 15 18:24 10 15 10:21 8 15 13:33 8 A labdarúgó NB Ill-ban: Ismét győzött a Szegedi Építők A labdarúgó NB III utolsó nálni. A két középhátvéd őszi fordulójában a szegedi lőtte a gólokat. Apró a 16­esapatok közül az Építők osról lőtt szabadrúgásból a nyert, a Spartacus pedig hazaiaknak szerezte meg a döntetlenül végzett. Az Épí- vezetést, majd egy fault tők kitűnő eredményekkel miatt megítélt 1 l-esből (8( fejezte be az Ő6zi idényt, sportszerűtlenség elkerülhe­mert utolsó négy mérkőzé- tő lett volna) Békési egyen­sén nyolc pontot szerzett és lített ki. ^..F.FF1 FIGYELEMRE melto, hogy a negy gyoze- alábbiak a lemifol hármat idegenben ér­Szegedi Építők— Kecskeméti TE—Makói Kiskunfélegyházi Építők 5:2 (1:0) Kiskunfélegyházán mint­Vasas 2:1 (0:1). Kecskemét. 2500 néző. Gyulai MEDOSZ —Békéscsabai Építők 2:1 DEL-MAGYARORSZAG egy 1000 néző előtt az alábbi D:l). Gyula, 2000 néző. Szol­összeállításban játszott a noki MTE—Törökszentmik­szegedi csapat: Palotai — lósi Fáklya 1:1 (1:1). Szol­Rácz, Blaha, Enesei — Bóka nok- 500 néző- MÁV-HMTE dr., Bezsenyi — Biltsik, —Szarvasi SC 3:2 (1:0). Gréczi Óvári, Tanács, He- Szarvas, 1200 néző. Csong­gedűs.' rádi Petőfi—Martfűi MSE Az első félidőt hatalmas 6:0 (+0)- Csongrád, 1500 né­küzdelem jellemezte. Ekkor ző- A martfűiek végig 9 já­a Szegedből Biltsik szerzett tékossal játszottak. Hétköz­gólt. Szünet után a rendkí- ben — mint már megírtuk vül' ügyesen játszó Biltsik — a Békéscsabai Agyagipar még három gólt lőtt a ha- a Jászberényi Lehel ellen zai csapat kapujába és már L0-ra nyert Békéscsabán. 4:0 volt az eredmény. Utá­na Pallagi 1 l-esből szépített, 4:1. Néhány perc múlva is­mét büntetőhöz jutott a Fél­egyháza, de ezt Palotai ki­védte. A 28. percben Tanács elfutott és a 16-osról nagy gólt lőtt. 5:1. Az utolsó per­cekben Óvári öngóljával ala­kult ki a végeredmény. Szegedi Spartacus— Orosházi Kinizsi 1:1 (0:0) Szegeden, a Dózsa-pályán mintegy 2000 néző előtt az alábbi összeállításban lépett pályára a két csapat: Sze­ged: Kollár — Sándor, Apró, Dudás — Ördögh, Jójárt — Kiss, Báló, Rózsavölgyi, Ba­lek, Kószó. Orosháza: Ku­csera — Perjési, Békési, Fiam — Berta, Nagy I. — Nagy F., Szabó I., Rozsnyai, Gera, Ojnok. A Spartacus többet támadott, de a hely­zeteket nem tudták kihasz­a Magyar Szocialista Mun­káspárt szegedi bizottságá­nak és Szeged m. ). város tanácsának lapja. Megjelenik netfö kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Felelős szerkesztő: Nagy István Szerkesztőség: Szeged, S-tálin sétány W. Telefon: 35-35. 30-03 , 40-80 Elszakai telefon 35-00 Kiadja a Csongrád megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Kovács László Kiadóhivatal: Szeged. Klauzál tér X Telefon 35-00, 31-18 (Beküldött kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomja a Szegedi Nyomda Vállalat, Szeged. Kárász utca 9. A lapot árusításban és előfize­tésben a Csongrád megvet pos­tahivatalok terjesztik. Előfizetési díj egy hónapra 11 Ft. Előfizet­hető bármely postahivatala'I éa kézbesítőnél. 1