Délmagyarország, 1959. október (15. évfolyam, 230-256. szám)

1959-10-06 / 234. szám

Kedd, 1059. október 0. 6 A gól arány túlzott Kecskeméti Dózsa-SZVSE 3:0 (2:0) Kecskeméten, mintegy 3000 néző előtt játszott a két NB II-s csapat. Az SZVSE az alábbi összeállításban lépett pályára: Uhrin — Juhász, Bischof, Möszmer — Becker, Batki — Tóth L., Halász, Gyi­mesi, Balázs, Tóth Zs. A második félidő­ben Becker és Batkl előrement a csatár­sorba, a két fedezet pedig Gyimesi és Ba­lázs volt. Az első félidőben enyhe fölényben ját­szott a hazai csapat, szünet után azon­ban már nagyobb volt a Dózsa fölénye. Az első és harmadik kecskeméti gól úgy esett, hogy a kapura törő csatáruk kézzel tette maga elé a labdát, ezt azonban a játékvezető egyszer sem látta. A második gólban erősen "benne volt* a szegedi vé­delem. Az SZVSE vezetői szerint a kecskeméti csapat tervszerűbben játszott, megérde­melten győzött, a gólarány azonban túl­zott. A vasutas-csapat végig lelkesen küz­dött. Csapatukból Möszmer, Gyimesi és Halász játszott jóL Csak a SZEAC II. győzött NB Hl-as csapataink közül A labdarúgó NB III va- SZEAC II.—Makói Vasas Móravárosi Kinizsi 1:1 (0:0). sárnapi fordulójában a sze- 2:0 (2:0). Makó. A SZEAC az Cserepes sori pálya. A sze­gedi csapatok közül csak a alábbi összeállításban szere- gedi csapat összeállítása az SZEAC II. győzött, mely pelt: Tóth — Bárdos, Portö- alábbi volt: Katona — Kőn­két NB l-es játékossal meg- rő, Sándor — Baráth. Jan- koly, Sárközi, Molnár — erősítve játszott Makón. A ka — Polyvás, Rábai, Nyári, Zsurkán, Tanács — Jánosi, Kószó, Bite, Guti. Gál. Jó­részt változatos volt a játék S=0=R=0=K=B=n=H A járási labdarúgó-bajnok­ság eredményei: Üllés— Asotthalom 4:2. ÜUésen. Sán­dorfalva—KUbekháza 3:2. Kttbekházán. Mórahalom— tJJs zentiván 4:1. Mórahal­mon. Desz—Algyő 5:1. Desz­ken. • A Szegedi Postás SK va­sárnapi segédmotoros, mo­torkerékpáros és autós ICRESZ-versenyére a posta­igazgatóság 26-00 telefonjá­nak 157-es mellékállomásán lehet a nevezéseket leadni Ugyanitt felvilágosításokat is actnak a vereennyel kap­csolatban. • A hétközi atlétikai ver­seny szerdán délután fel 4 órakor kezdődik az Ady téri sporttelepen. Versenyszá­mok: férfi 800, rúd, disz­kosz, gerely, kalapács, női magas, súly és diszkosz. Ne­vezni a helyszínen lehet. • Megkezdődtek a kosárlab­da NB I mérkőzései. Az első fordulóban a SZEAC férfi­csapata Székesfehérvárott az Sz. Építőktől 83:68 (41:31) arányú vereséget szenvedett. • Győzött a SZEAC NB Il-es férfi kézilabda-csapata az Építők-pályán játszott mér­kőzésen a Miskolci MTE el­len 16:10 (6:8) arányban. — A megyei kézilabda-bajnok­ság férfieredményei: Pedagó­giai Főiskola—Sz. Spartacus 9:7. Hódmezővásárhelyi Tex­tiles—Sz. Honvéd 16:11. A SZEAC II—SZVSE-mérkőzés elmaradt, mert az utóbbi csapat nem állt ki. Nők: Sz. Kinizsi—Sz. Textiles 3:2. A Kinizsi már bajnok. Hódme­zővásárhelyi Spartacus—Sz. Bőrösök 6:0. Az Ifjú Gárda -Mindszent-mérkőzés a mindszentiek távolmaradása miatt elmaradt. • NB l-es férfi asztalitenisz­mérkőzés: Pécs—Szegedi Textilen 10:6. Pécsett. NB Il-es női asztalitenisz-mér­kőzés: Szolnok—Sz. Textiles 10:6. Szegeden. A LABDARUGÓ NB O ÁLLÁSA 9 13: 4 13 9 20:11 12 9 16:12 12 9 15: 9 11 9 14: 9 11 9 10: 8 11 9 12: 7 10 9 10: 8 9 9 9:13 9 9 11:19 9 14:15 9 9:16 9 11:14 9 9:14 9 7:16 9 9:20 L Pénzügyörök J. Debrecen 3. Bp. Előre 4. Egyetértés 5. Miskolc 6. Borsodi B. 7. Kecskemét E. Szolnok 9 SZVSE 10. Jászberény 11. Bp. Spart. 12. UTTE 13. Qzd 14. Nagybátony 15. Dlói..;yöri B. 16 Orosháza Eredmények: B. Előre—Bp. Spartacus 1:0 (0:0). Miskolci VSC—Nagybátonyl Bányász 3:1 (1:1). UTTE—DVSC 1:1 (1:0). Egyetértés—Ozdi Kohász 3:0 (1:0). Pénzügyőrök—Orosházi Kinizsi 3:1 (1:0). Szolnoki MAV Jászberényt Vasas 5:2 (3:1). Diósgyőri Bányász—Borsodi Bá­nyász 1:1 (1:0). ÍGY KELLETT VOLNA TIPPELNI! 1. Bp. Spartacus—Előre 0:1 2 2. UTTE—DVSC 1:1 X 3. D. Bányász—Borsod 1:1 X 4. Szolnok—Jászb. 5:2 1 5. Nagybétunt—MVSC 1:3 2 8. Budafok—Sztállnv. 1:0 1 7. KMTE—B. Spartacus 3:2 1 8. Szfehérváp- Komló törölve 9. Bologna—Florent. 3:1 1 10. Laneros.—Milán 1:2 2 11. Llmoges—R. Paris 1:0 1 12. Nlmes—Nlce 5:1 I 18 PVSK—Láng 2:1 1 21-en értek el 12 találatot. A nyereményösszeg egyenként 15 ezer 535 forint. A második nyerőosztálybon 380-an értek le 11 találatot. A nyereményösszeg egyenként 850.75 forint. A harmadik nyerőosztályban 3945-en értek el 10 találatot. A nyereményük egyenként 110 Ft. Győzött a Textiles röplabda-csapata A Szegedi Textiles női röplabda-csapata vasárnap a Békéscsabai Vörös Meteor ellen 3:1 (10, 7, 7:15, 7) arányban győzött. A szegedi csapat győzelmével a táblá­zat második helyére került Másik NB Il-es női röplab­da-csapatunk, a Spartacus a Május 1. Ruhagyártól 3:2 (12:15, 15:17, 13, 3, 11) ará­nyú vereséget szenvedett. A Textilesből Zsiga és Ábra­hám, a Spartacusból Miklós játszott legjobban a két mér­kőzésen. Az NB Il-es mérkőzéseken kívül megyei bajnoki mér­kőzéseket is játszottak. Fér­fiak: Sz. Juta—H. Vasas 3:0. Sz. Előre—Sz. Spartacus 3:1. DÁV—Sz. Spartacus 3:2. Nők: Sz. Spartacus II.—Ti­pográfia 3:1. Sz. Textiles II. —Sz. Juta 3:0. AZ NB ni ALLASA 1. Cegléd 8 16: 1 14 2. Mezőkovácsháza 8 21:10 13 3. Gyula 7 21: 4 11 «. Martfű 9 13:13 9 5. B.-csabai Kp. 9 18:19 9 6. Makó 9 10:11 9 7. Szarvas 9 13:19 9 8. Szolnoki MTE 8 13:10 8 8. SZEAC II 8 12:10 8 10. Szegedi Ep. 8 20:19 8 11. Kecskeméu TE 9 10:10 7 12. B.-csabai MAV 8 8:12 7 13. Szeged-Móráváros 8 9:17 7 14. Töröksze.. tmiklós 8 10:25 6 15. Nagykőrös 8 10:13 5 16. Hmv. MTE 8 13:18 5 17. Szegedi Spart. 8 11:16 9 Eredmények: Békéscsabai Ep. —Békéscsabai MÁV 5:0 (2:0). Ceglédi VSE—Szarvasi SC 3:0 (2:0), Cegléd. Mezőkovácsházi Petőfi—Nagykőrösi Kinizsi 2:1 (2:0), Nagykőrös. Szolnoki MTE —Martfűi MSE 1.-0 (0:0). Martfű. Értékes győzelmet aratott a SZAK női tekecsapata Holnap, szerdán kerül sor a magyar A-válogatott és a SZEAC közötti labdarúgó­edzőmérkőzésre a felsőt isza­partl stadionban, délután 3 órai kezdettek Jegyeket elő­vételben árusít a SZEAC­sport Iroda, Szöveg nélkül (Polska c. lapból) Móravárosi Kinizsi pont- pető, Boros. Általában vál szerzése kielégítőnek mond- tozatos volt a játék. A ható, meglepetés azonban a SZEAC csatárai jobban és az eredmény Spartacus veresége és az, használták ki a helyzeteket, nak mondható. A Kinizsi vé­hogy az Építők öt gólt ka- Az első félidő 20. percében gig nagyon lelkesen játszott, pott Gyulán. pető egyéni játék után a 16- A második félidő elején Zső­os vonaláról nagy gólt lőtt tér szerezte meg a MÁV­(1:0). A 30. percben szép HMTE-nek a vezetést, amit összjáték után Polyvás a 16- a 20. percben egyenlített ki os sarkáról lőtt, a labdát a hazai csapat; Bite beadá­Szabó, a makói kapus kiej- sát Guti fejjel továbbította tette, s a befutó Polyvás a hálóba. Az utolsó percek­most már a hálóba talált ben Gál hagyott ki jó hely­(2:0). Fordulás után mind- zetet. A Móravárosi Kinizsi­két csapatnak adódtak hely- bői Sárközi, Tanács és Já­zetei. Boros a félidő köze- nosi játszott legjobban, pén már csak Szabóval állt Kecskeméti TE—Szegedi szemben, de a kapu mellé Spartacus 1:0 (1:0). Hunyadi küldte a labdát. A SZEAC- tér. A Spartacus az alábbi bői Portörő. Baráth és Sán- összeállításban játszott: Kol­(Liebmann Béla felvV Csontosné, a SZAK versenyzője, a SZAK—Csepel mér­kőzé sen. Az NB L-es tekebajnokság MÁVAG II—SZ. Textiles legutóbbi fordulójában a 5:3. Budapest nőknél a SZAK csapata le- Férfi NB l-es eredmények: győzte az eddigi harmadik SZVSE—Pécsi Szikra 6:2. helyezett Csepelt, s így most Szeged. Győri Richards—Sz. a szegedi csapat került fel «PÍ«Sk .6:lGyór Sz Pff* .„f, „ _ , , —Győri ETO 5:3. Szeged, a táblázat 3. helyére. Férf. NB eredmény: Női NB l-es eredmények: SZAK—Nyíregyházi Sparta­SZAK—Csepel 6:2. Szeged, cus 7:1. Szeged. dor játszott legjobban. lár — Sándor. Apró, Rózsa­Gyulai MEDOSZ—Szegedi völgyi — ördögh, Jójárt — Építők 5:0 (2:0). Gyula. A Kiss, Kószó, Balek. Juhász, hazai csapat, melynek Bodo- Károlyi. Az első félidőben a la Gyula az edzője, nagy- Spartacus támadott többet, szerű játékkal, biztosan győ- A félidő második felében a zött az Építők ellen. A sze- KTE játékosai a földre vit­gediek egyébként tartaléko- ték a labdát és néhány terv-; san álltak ki. A Kovács — szerű támadást vezettek. A' Kéri, Rácz, Enesei — Bóka 36. percben Barta a kifutó dr„ László — Jánosi, Gré- Kollár fölött a hálóba lőtt czi. Biltsik, Tanács. Török (1:0). Fordulás után egy ide­összeáHítású csapatukból Ko- ig változatos volt a játék, a vács kapus bizonyult a leg- KTE támadásai azonban ve­jobbnak. Az öt gól ellenére szél.vesebbek voltak. Azutol­is nagyszerűen védett, sok só negvedórában erősen ro­veszélyes lövést tett ártal- hámozott a Spartacus-Vasas, matlanná. de a csatárok lövései elke­Hódmezőv&s&rhelyi MTE— rülték a kaput. SZVSE-si kerek a megyei váltóíutó-bajnok sápon Felnőttek. Férfiak: 4x100 Bakó (SZVSE) 340 csúcsbe­m: 1. SZTC 46,6. 4x200 m: állítás! Diszkosz, ifj.: I, Ni­I. SZVSE 1:39,6. 4x400 m: 1. kolasev (SZEAC) 38,92. Ge­SZVSE 3:41,4. 4x800 m: l. rely, feln.: 1. Szabó (SZVSE) SZVSE 9:07,6. 4x1500 m: 52,13. Kalapács, feln.: 1. 1. SZVSE 19:15,6. 5000 m Trényi (SZVSE) 58,16, 2. dr. csapatverseny: 1. Sz. Spar- Katona (Sz. Spart.) 48,80, 3, tacus 15 pont. Egyénileg: 1. Török (SZVSE) 46,70. Nők, Strausz (Sz. Spart) 17:59,0. diszkosz feln.: L Kissné Ifjúságiak. Férfiak: 4x100 m: (SZEAC) 37,35. 1. SZVSE 46,8, 2. Sportisko­la A) 47,2, 3. SZTC 47,3. 4x200 m: 1. SZVSE 1:37,4, 2. SZTC 1:58,0. 4x400 m: 1. SZ­VSE 3:42,0. 4x800 m: 1. SZVSE 9:12,6. Nők: 4x100 m: 1. MVSE A) 54,6, 2. MVSE B) 57,3. 4x200 m: 1. MVSE 2:02,4. Kiegészítő számok. Férfiak, rúd felnőtt: 1. Sár­kány (SZVSE) 360. Ifj.: 1. Meglepetések a megyei labdarúgó-bajnokságban A megyei labdarúgó-baj­nokság legutóbbi fordulójá­ban több meglepetés szüle­tett. Elsősorban annak szá­mít a Szentesi Kinizsi csong­rádi veresége, valamint az, hogy a Nagymágocs és a Csanádpalota pontot szerzett a SZAK-tól, illetve a H. Va­sastól. A szőregiek ismét győztek, s így megtartották első helyüket. Az Alsóvárosi MÁV szép győzelmével a táblázat harmadik helyére került. Eredmények: Alsóvárosi MAV—Szegedi Textiles 3:0 (1:0). Szabadság tér. Alsóváros: Kanalas — Buüás I., Bakacsi, Barna — Vajas. Búllás II. — Dudás, Pacsika, Bank. Szögi. Hódi. Textiles: Szabó — Virágh, Sebesi, Terhes — Börcsök, Bauer — Kuczora, Juhász, Kunszabó, Kónya, Halmai. A lendületesebben já^zó hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten győzött. Az első félidő 30. percében Va­jas szabadrúgásból lőtt gólt. 1:0. A második félidő 18. percében szép összjáték után Pacs'ka átadását Dudás hat méterről továbbította a há­lóba. 2:0. A 33. percben Bank átadásából Szögi lőtte csa­pata harmadik gólját. — If­júsági: Textiles—Alsóváros 1:0. Szőregl Rákóczi—Újszegedi TC 1:0 (1:0). Szőreg, 800 né­ző. Rákóczi: Budavári —Si­mon, Szántó, Nagy J. — Sebők J., Varga — Sípos, Karsai, Sebők B., Bárányi, Kókai. UTC: Bacsa — Far­kas, Lantos, Eszteleczki — Bakó, Havrincsák — Fehór, Bálint A., Varga F., Puszta­szeri, Csiszár. Végig iramo6 mérkőzésen az újszegedi csa­pat többet támadott, de helyzeteiket nem tudták ki­használni a vendégek. Asző­regi támadások is veszélye­sek voltak. Az első félidő 40. percében Bárányi szög­letrúgása után Sebők Béla mintegy öt méterről védhe­tetlenül fejelte a mérkőzés egyetlen gólját a felső sa­rokba. — Ifjúsági: Szőreg— UTC 1:1. Mindszenti MEDOSZ—Kis­teleki TE 0:0. Mindszent. A kisteleki csapat az alábbi összeállításban játszott: Csű­ri I. — Csűri II., Virág, Csókási — Csaba, Seres — Szűcs. Czirok. Szanka. Stuhl, Szénási. Az első félidőben a Kistelek, fordulás után pe­dig a hazai egvüttes táma­dott többet. A befeiezés előtt két perccel Szénási nagv belv^etet hagyott ki. Az eredmény igazságosnak mondható. — Ifiúsági: Mind­szent—Kistelek 2:0 Szegedi AK—Nagvmágocsi MEDOSZ 1:1 (0:0). SZATC­pálya. A szegedi csapat ösz­szeállítása a következő volt: Szabó I. — Solymosi, Fődi, Markovics — Tóth, Paplógó — Viszmeg, Benedek, Szabó II., Vörös, Bacsó. Végig nagy fölényben játszott a SZAK, helyzeteik azonban sorra ki­maradtak. Dicséretre méltó a vendégcsapat lelkes játéka, különösen a nagymágocsi vé­delem játszott jól. A SZAK gólját Szabó II. lőtte. — If­júsági: SZAK—Nagymágocs 14:0. Csongrádi AK—Szentesi Kinizsi 4:1 (2:1). Csongrád. Nagylak-Csanádpalota—H. Vasas 1:1 (1:0). Hódmezővá­sárhely. Szegedi Dózsa—Hódmező­vásárhelyi Honvéd 1:0 (0:0) Szombaton játszották. — If­júsági: HMTE—Sz. Dózsa 7:1. Dorozsmai MEDOSZ— SZVSE II. 1:1 (1:0). Szomba­ton játszották. — Ifjúsági: SZVSE—Dorozsma 6:0. A városi labdarúgó-bajnok­ság eredményei: Előre—He­lyiipar 1:1. A Postás—Erdő­gazdaság mérkőzés elmaradt, mert az utóbbi csapat nem állt ki. A Honvéd—Gőzfű­rész találkozón 6:0-ás Hon­véd vezetésnél a nem teljes csapattal szereplő Gőzfűrész levonult. Bőrösök—Lemez­gyár 1:1. A megyei labdarúgó-bajnokság állásai 9 20: 6 15 9 21: 7 14 9 21: 8 13 9 17:16 13 8 17:10 13 9 24:10 12 8 14:10 11 8 17:10 8 9: 5 8 11:14 8 7:11 8 8:17 9 7:18 8 10:22 8 13:20 8 13:29 8 6:27 1. Szőreg 2. SZVSE n 3. Alsóváros 4-5. Szentes 4-5. Csongrád 6. Dózsa 7. Dorozsma 8. UTC 9. SZAK 10. Textiles 11. H. Vasas 12. Juta 13 Csanádpalota 14. Kistelek 15. H. Honvéd 16. Nagymágocs 17. Mindszent Péler és Orbán nyerte a kerékpáros-versenyt A vasárnap megrendezett 50 km-es egyenkénti indí­tású, országúti kerékpáros­bajnokságon a felnőtteknél Péter M. László (SZVSE) győzött Bazsik (Kinizsi) előtt. Az ifjúságiak küzdel­mét Orbán nyerte Csonka és Bomba (mindhárom Kinizsi) előtt. DÉLMBGYflRORSZÁG » Magyal Szocialista Munkás­párt szegedi bizottságának lapta Megjelenik netffl kivételével mindennap Szerkeszti a szerkesztő Bizottság. Felelős szerkesztő- Siklós János Szerkesztőség: Szeged. Sztálin sétány 10. Teleton: 35-35. 30-113. 40-80 éjszaka' telefon- 35-06 és 34-38 Kladia a Oélmtgyarnrszá* Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó Kalmár Janosne Kiadóhivatal: Szeged. Klauzál tér 3. Telefon: 35-00. 31-16 •Beküldött kéziratot nem őrzünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomja: a Szegedi Nvomda Vállalat Szeged Kárasz utca 9 Igazgató vlnczc György * lapot árusításban és előfize­tésben a Csongrád megvet pos­tahivatalok teriesztik Előfize­tési dft egy hónapra n Ft. Előfizethető bármely postahi­vatalnál és kézbesítőnél)