Délmagyarország, 1943. március (19. évfolyam, 49-72. szám)

1943-03-02 / 49. szám

Ingatlanforgalom SPORT ammsmmi® •••• SPORT Szeged város területéa 1943 február Mfgtfl t - ll'jTIf"**'" 1HHHHBB j ••••••••^••^••••••••B IWR-T MAOVABOpc/AG KEDD, 1943. március t. 21-től 27-ig a következő ingatlanok cseréltek gazdát: ipacs Baiaza eladta Kispal Ferenc m teieségaaek Somogyitelep 552. sz. házát 250 a. oá udvarral 1400 P-ért. — Csiloe Lajos eladta imri József és fe­leségének Kisfaiudi-utca 34. számú há­zát 194 a. öl kerttel 13.400 P-ért. — Szabó Istvánne eJadta Kiss Ferences felesegének Vajda-utca 10a. számú házhelyét (330 a öl) 3000 P-ért. — Ábrahám Béla és felesége eladták Ko­szé Illés és feleségének Franciabegy dűlőben 400 a öl szántójukat 2000 P­ért. — Özv. Csonka Józseíné és tár­sai eladták dr. Bereczk Péternek Fer­tő dülőibeii 4 hold 633 n. öl szánté és legelőjüket 16.792 P 60 fillérért. — Dr. Hargitai János ne eladta Csuka János­nénak Galamb-utca 1 sz. házát 184 a. öl udvarral 36.000 P-ért. — özv. Kéri Istváné eladta Farkas Lajosnénak Szent Antal a 16. sz. házát 183 n. öl kerttel 20.000 P-ért. — Szilágyi Illés­Az SzTK megérdemelt győzelme, a SzVSE balszerencsés döntetlenje az NB II. osztályban Vasárnap mindkét NB 11. osztályú csapatunk itthon játszott: az SzTK délelőtt a Hunyadi-téren bonyolította k a HTVE elleni mérkőzését, a Vas­utas pedig délután mérkőzött a sta­dionban a Kaposvári Rákóczivá]. nagyon sokszor veszélyeztette a sze­gedi kaput Ilyen formán az eldöntet­len eredmény reális, bár az sem len­ne igazságtalan, ha a Vasutas nyert volna, hiszen több és jobb helyzete alapján neki >állt< a mérkőzés. A Az NB I. állása: rangú csapatok eléggé gyenge sziitvo- s natban megváltozott, mert Sajtos fá­nahi küzdelmét hozta Mindkét csapat jós lábával nem merte vállalni a játé­szezoneleji formában van még és ez kot, ezért Kecskés lett a balszélső, meglátszott a játék képén. Az SzTK Féli pedig a balösszekötő. A csatár­egyébként sokat javult mult vasárnap sornak ez az összeállítása nem vált óta, a fiatalok sok lendületet, eleven- be, mert sem Péli, sem pedig Pakó, a séget vittek az együttesbe. A vezető- másik összekötő nem tudta azt a já­gólt a HTVE szerezte meg Kecskés tékot nyújtani, ami szükséges lett révén, a 40. percben Solt ll-esből volna a kemény és gyors kaposvári egyenlíthetett volna, de a kapusba rug- j védelem áttöréséhez. Kecskés is gyen­ta a labdát. A második félidő elején ge napot fogott ki, lendület nélküli já­egyenlitett, majd Jeney fejelte a győz- | megakasztott. A csatársor leg. né eladta Faragó Kálmánnak Doma-! tes gól a vásárhelyi kapuba. Vég- embere Bakos volt. Tihanyi is na/: szék dülőbeli 674 n. öi szántó és szöl- eredményben az SzTK megérdemelten igyekezett, de még messze van jó for-1 1. Nagyvárad 16 10 2 4 48:21 & 2. Szolnok 16 9 4 3 46:23 22 3. Csepel 16 10 2 4 56:34 22 4. Ferencváros 16 9 3 4 54:32 21 5. Vasas 16 9 3 4 36:26 21 6. Gamma 16 6 6 4 37:28 lí ! 7. SalBTC ifi 6 6 4 40:38 D­8. Újvidék 16 5 6 5 30:34 16 9. DiMAVAG 16 6 3 7 31:42 16 10. Újpest 16 6 2 8 40:47 14 11. Törekvés 16 4 5 7 25:40 18 12. Haladás 16 5 3 8 30:48 13 13. Kispest 16 4 4 8 30:36 12 i 14. Elektromos 16 4 2 10 28:82 10 15. Szeged 16 4 2 40 28:61 10 16. Kolozsvár 16 3 3 10 28:45 9 i —oQo­tőjét 1011 P-ért. — Huilmann András győzött, bár formája még koránt sem es felesége eladta Bakonyi Ferenc és meggyőző és sokat kell javulnia, hogy feleségének Pusztaszeri-utca 9b. számú megállhassa helyét a további küzde­házát 158 n. öl telekkel 73.000 P-ért. delemben. Kitüintek az együttesből Eperjesi Jánosné és társai eladták Kiss István és társainak Gajgony dülőbeli 1 hold 607 n. öl szöllő és szántójukat 21411.08 P-ért. _ özv. Bec­ker Józseíné eladta Rea Antalnénak Zentai-utea 36. sz. házát 534 n. ól ud­májától és nagyon vigyáztak is rá. A csapat legjobb embere Koppány volt, de kitűnt a másik két half is és Papp. A Rákócziban Avar még mindig jó Komlódi. Fixmer, Jeney, Kovács, az j futballista, de lövései már nem a ré­uj kapus kissé még lámpalázas volt. giek. Egészen elsőrangú játékos Zá­Délután szép napsütéses időben i borszky és Takács. A játék első része mintegy 2000 ember gyűlt össze a Vas-lilénk, lendületes és változatos volt, a utas-stadionban az NB II. osztály! második félidőben a Vasutas többet rangadójának megtekintésére. A reme- j és veszélyesebben támadott és csak varral 14 000 P-ért. — Bárkányi Zol-' kfll rendbehozott pálya pompás ké- j balszerencséjét okolhatja, hogy nem tán és felesége eladták Kuthy Gézi- pet nyújtott teli tribünjeivel és az NB győzött. Két pontos előnyét azonban a nak Szende Béla-u. 5. sz. házát 268 n öl kerttel 32.000 P-ért. _ Rózsa Vil­mos és felesége eladták Márton Ist­ván és feleségének Halász-utca 17. sz. 74 b. M kertjét 3200 P-ért. _ Csókást János és felesége eladták Gulyás Im­rénének Kisteleki Pántlika dülőbeli 1 beid 814 n. ól vegyes földjüket 9800 P-ért. — Bilka János eladta özv. LábsAi Ferencné és társainak Somo­gyitelep 471 sz. házát 254 n. öl udvar­ral 7000 P-ért. _ A Szegedi Tégla­gyár Társulat rt riadta az Első Kecs­keméti Konzervgyár rt. Róma-Kálvá­ria-Jerikó dülőbeli 1 hold 1041 D. ŐL I. mérkőzések hangulatát, külsőségeit Rákóczi előtt is is megőrizte és igy Fölényesen győzlek az UTC ökölvívó? Sz bod' -n Az UTC óköivivógárdái- szómba­ton Szabadkán szerepelt a SzVAK el len. A szombat este lebonyolított ököl vivó mérkőzésen az UTC gárdája amely Zombori János szakosztály ve zető és edző irányításával szorgalma­san dolgozik, megérdemelt szép gvö­beimet aratott 10:6 arányban a szabad kai öklözök felett. Az UTC csapatából kitűnt Medgyesi István, aki kevés ed­zés ellenére is imponáló győzelmet aratott. Naagy sikere volt az UTÖ gyereksorban levő két tehetséges Kok­szolójának, Királynak és Barnának, akik bcmutatómcrkőzést vívtak: Részletes eredmények a köveéien­zők: Légsúly: Sorjánszky (SzVAK) győm Kovács (UTC) ellen, törpesuly: Szent­györgyi (SzVAK) győz Bubori (UTO) ellen Pehelysúly: Simon (UTC) győz Kiss (SzVAK) ellen, könnyüsulybaa Medgyesi II. (UTC) győz Framaer (SzVAK) elien, váltósulyban; Medgye­si L (UTC) Balázs (SzVAK) ellen, loö­| „ .„, zépsulyban Mucsi (UTC) ZecsevteB f'^n/^ff1 Józsefné és ban A g d ^ mérkőzésére ue-, együttes legjobb embere: GyurK (SzVAK) ellen, kisoehézsutyüan Va»­tarsainak Róma-Kálvána-Jenko dülő- , , „ . , , , m. ... . _?/ SJ, , , . aa (UTC) Szkanderovic- f-*" " •* béli 307 n. öl szántóját 10.000 P-ért. - ^rflenfelet vol- Tény az azonban, hogy kondíció te-1 g^ ^Jl,^,^"0^; idéző képével. Hozzájárult ehhez a já. ték is. amely két jóképességü csapat helyenként izgalmas és érdekes küz­delmét hozta A SzVSE különösen az első félidőben jól iátszott. jó volt azonban ellenfele is. amely teijes mér­tékben igaizolta félelmetes hiréf és vérered mén vben elégedett lehet Az NB IT. Zrínyi-csoportjának töb­bi eredménye: MVSE-.DVAC 3:1 (1:1), Ujverbósz— Zenta 2:1 (1:0), Goldber ger_KáSC 4ü (2:11 Topolya—Bocs­kai 2:1 (0:1). Az utolsó tíz percben kapott ki a Szeged Vasas—Szeged 3:1 (0:0) Vasárnap megkezdődtek a labda-| A Szeged védelme nem okolható ^^< 25.000 P:ért - Bfke? , rugó küzdelmek az NB I. osztály-! vereségért, hiszen itt játszott az SzVAK eF (SzVAK) Volford Lajos és társai eladták Koró- tunk vele- hoKY 8 Vasast, Budapes- kintetében alatta maradt a Szegedig 7 • (UTC) el|en di Antalnak Vele® dülőbeli 1 hold és ten legyőzni nagyon nehéz feladat, ja Vasasnak és kisrészben amiatt A csapatot Tekker József kender­100 b. öl szántójukat 2100 P-ért. — nem is gondoltunk erre pillanat- kellett vesztenie, hogy az utolsó tiz gyári vezető-főmérnök és Kovács ML Babarczi Géza eladta özv. Papp Fe- nyil&g sem komolyan, ennek elle percet nem birta erővel. Kiemelke- hály, az UTC alelnöke kisérte el Sza­rencnének Halászka^ dülőbeli 1 hold ( nére bizakodással engedtük el a dett a csapatból Gyurison kivül j badkára, Zombory intéző cdzővri 325 B. öl szöllőt 3950 P-ért — Ördögh Julianna eladta Nyári Györgynek Bo­járhalom dülőbeli 1182 n. öl szántó és szöllöjét 2364 P-ért - Fodor Lajosné eladta Magda János és feleségének csapatot a Vasas elleni mérkőzésre, mert tudtuk, hogy jól felkészült és meg fogja állni helyét a küzdelem­ben. Titokban azt roméltük. h gy Madarász dülőbeli 1452 n. öl szöllöjét 1 eldöntetlent harcol ki a piros-fehér 2541.22 P-ért — Dunai Ferenc ós fele- együttes és az egyik bajnoki pon aége eladták ifj. Tombácz Antal és fe- tot hazahozza Szegedre. Hogy nem lesegének Röszke 524 sz. házukat »0! történt, fáljdamas, de nem tra­a. 61 szántóval 8000 P-ért - Selymes gikna dolo? annál inkább nem, fstván és feleséige eladták Tóth Mol­nár Antal és feleségének Rókusi feke­toföldek 89. számú házukat 719 a. öl telekkel 18.000 P-ért KÖSZÖNETNYILVÁNÍTÁS Mtnaazon kedves barátaink­Bak, jóismerőseinknek, a Textil hulladék Beszerző Rt. szegedi körzete és az Angol-Magyar Jutafonó- és Szövőgyár Rt. ve­zetőségének, tisztikarának ás munkásságának, nemkülönben » gyulapüspüktelepi körnek, kik felejthetetlen nevelt leányunk lUKicn Erzsébet: temetésén koszorú-, vinágado­manyaikkal és ottlétükkel fáj­dalmunkat enyhíteni igyekeztek, ezúton mondunk hálás köszöne­teL A QYÁSiZÜLó CSáJUáD ggttttfi-Jg" mert a játékosok nem hibáztatha ték érte. A Szeged az első perctől az utolsóig jól játszott, sőt az el*ő félidőben fölényben is volt (ezt a pesti lapkritikák is elismerik) és csak balszerencséjén múlott, hogy nem tudta megszerezni a vezeté-t. A félidő vége felé ugyani- Kalmár hatalmas bombát küldött a kapura, a biztos gólnak látszó lövést azon­ban Angyal nagy bravúrral kivéd­te. A második félidőben is folytató­dott a Szeged fölénye és La­kat sarokrúgásából Bognár SZÓD fejessel megszerezte a vezetett, ettől kezdve azonban a jobb erőben levő Vasas-játékosok felülkereked­tek, a Szeged térfelére terelték a já­tékot és a 23. percben Tóth révén ki is egyenlítettek, ti .jd a oú és ü. dett a csapatból Lakat, aki megfelelően játszott bal- ! együtt Vasárnaphoz kél hétre, délelőtt szélsőt és a második félidő végén, a j » re"dez1k meS rovansmor­Vasas nagy ostroma alatt a véde-j ^ben "" " lemben is kitűnően meorállta helyi. . FeáSöíparKS^oK. s 24 éves leszerelt, őskeresztény állást ftere* vagy társul «Idő pénz* jeligeie Jó volt még Szabó is. valamim Aknavölgyi, aki azonban kis sze­rencsével egyik gólt védhette vol na. Kalmár játékán kissé érezhet > volt az edzéshiány. Takó András szakosztályi elnök, aki egyik kisérője volt a csapat- mmsmmmmmmmmmmmmtim mua nak és végignézte a mérkőzés, ki-í x Baraisagoe uierfcozcsek. a ii.íji. jelentette munkatársunk előtt, hogy j vasárnap Makóra látogatott a' a Di \ K az együttesse] a vereség ellenére'ellen lejátszandó baratsagos merko­nieg van elégedve és bizik benne,i A oonvadcsapat 3:1 ,3:0) aianyu hogy meg fogja állni helyét a to-[vereséget szenvedett, vábbi küzdelemben. Az NB I. osztály többi ©redmé-1 sj^vSH. II. Postás mérkőzést h Vas­nye: Ferencváros—Kolozwvár 8:2; utas-stadionban az NB 11 osztályú (2:2), Elektromos—Törekvés 1:1 i mérkőzés előtt játszották le. Győzött (1:0), Csepel—Újpest 4:0 (2tt)). Nagy-1 a vasutascsapat 6:2 (3:2 aranyban. A várad—Kispest S:1 (2:1), Haladás-I gyenge színvonalú mérkőzésen Kéri Újvidék 2:0 (1:0), Gamma-Dios- (2), Suiyok. Nyerges, Sebők III Huss­1 ti, illetve ördőgb és Sajka rúgták a A HASE 11-e­' bői szerezte egyetlen góljai, ezt Lzcg­j iédi lőtte az ellenfél hálojatia — A győr IX) (0:0). Szolnok—SBTC 2:0 (1:0). ysíysgeí, öYüitaménvt !aiindtükinti ü.2gasabb úron VESZEK. gyözeUnet K« tf • 8 * * r e * ű ••> togadatui ieleutő eólokat juttattak hálójába. ! templommal szember lefcola^jtea S9. jKakuszi (2) lőtték, _ •peccbep. Jeu'oTi' os J^óth gólokat. _ Az UTC a Szeged II.-vei játszott barátságos mérkőzést, győzött a kendergyári csapat 5:2 (2:1) arány­ban. Az ÜTC tartalékosan játszott, en­nek ellenére jobb volt ellenfelénél é* megérdemeltei evőzftlt * aólokat Pá­kozóv (K), iiegpr es. il Leivé'