Délmagyarország, 1939. szeptember (15. évfolyam, 199-223. szám)

1939-09-12 / 207. szám

Kedd, 1959. szeptember 12. DÉLMAGYARORSZÁG m SPORT ' ítétsi tó '(*-.•» riy.•• . i .•?•*/ . 2-O ra vezefell a Szeged Debrecenben, amlhor a II. friido 40. percebe feiDeszahitoitátt a iáteKot Debrecenben KCI tlzeneöuessei, 9 emberrel veresénél szenvedeti o SzAK, hClszer vezeteti, meais kihopott a itEAC Dudapesten (A Délmagyarország munkatársától.) Iz­galmas, érdekes fordulója volt vasárnap a Nenjzeti Bajnokság mindkét Osztályának. A küzdelemben résztvett a három szegedi csapat is, sikerrel azonban csak a Szeged végzett és ezzel a tabella első helyére került. Bár félbe­szakították a játékot Debrecenben, öt perccel a befejezés előtt, ezért sommiképen sem okolha­tó a piros-fehér csapat. Szeded -Bocskai 2:0 (1:0) 'A Szeged megérdemelte a győzelmet, bár, az első félidőben a Bocskai csaknem egyen­rangú ellenfél volt, a szünet után azonban any­nyira kidomborodott a szegedi csapat nagyobb tudása, hogy a két pontnak realitása egy pil­lanatig sem lehetett kétséges. A 29. percben, amikor a Szeged hatalmas iramot diktált, Ma­fcosi Lukácsot szöktette, a center jó érzékkel vette át a labdát és a bétvédektől szorongatva védhetetlen gólt lőtt, 1:0. A II. félidőben a Szeged teljesen átvette a játék irányítását, gólt azonban csak a 22. perc­ben ért el; Nagyot felvágják a 16-os vonalon belül, a tizenegyest Nagy értékesítette. 2:0. Ez­után izgalmakban bővelkedve folyt tovább a mérkőzés. Bertók és a volt szegedi Szilassy összecsapott; Szilassy fekvemaradt, a mentők a klinikára vitték. Sem neki, sem Pásztóinak, aki .Tóthtal csapott össze nem komoly a baja. 'A Tóth—Pásztói kollidáció okozta a mérkőzés lefújását a 40. percben, öry István rendőrfő­tanácsos, amikor Pásztói fekvemaradt a föl­dön, bement a pályára és közölte a játékveze­tővel, tekintettel arra, hogy két életveszélyes­nek látszó sérülés történt, a mérkőzés folytatá­sát nem engedi. Vogel játékvezető a meCcs után közölte, a mérkőzés sima lefolyású volt, a sérüléseket véletlen okozta, a játék félbesza­kítására nem talált okot, a rendőri intézkedés ellen azonban nem tehetett semmit­A meccs után olyan parázs volt a hangu­lat a közönség egyik csoportjában, hogy a já­tékvezetőt a mentőautóban szöktették meg a pályáróL BflAVAö — SzAK 5:0 (3:0) A SzAK Bokor, Kovács IV. és Albert nél­kül állt ki Budapesten a mérkőzésre, amelynél szerencsétlenebb küzdelmet aligha vívott csa­pat. A játékvezető az L félidőben két érthetet­len tizenegyest ítélt a szegedi csapat ellen és ezzel 2:0-ra vezetett a MÁVAG. A szünetben a büutetőrugások körül vita támadt a játékve­zető és Rózsa, valamint Solt között, aminek az lett a vége, hogy a két szegedi játékost kiállí­totta a bíró. A SzAK 9 emberrel állt ki a II. félidőre és ezzel sorsa megpecsétlődött; újabb gólokat kapott, végeredményben 5:0 arányban vereséget szenvedett. Postás-ItEAC 3:2 (1:2) Nagy szerencsével és játékvezetői segítség­gel győzött az otthonában játszó Postás a sze­gedi egyetemisták ellen, akii kétszer Is meg­szerezték a vezetést, végül is tizenegyessel ve­reséget szenvedtek. Terbe szerezte meg a ve­zetést, majd Cserkuti kiegyenlített, Tihanyi be­állította a félidő eredményét. A II. félidőben Békés ismét egyenlített, majd Solymosi 11-es­ből megszerezte a győzelmet jelentő gólt —oQo— NEMZETI BAJNOKSÁG ALLASA T J. osztály. 1. Szeged 2 2 — — 4:0 4 2- Elektromos 2 2 — — 7:3 4 3. Ferencváros 2 2 — — 7:4 4 4. Szürketaxi 2 1 — 1 3:2 2 5-6. Hungária 1 — 1 4:3 2 5-6. Gamma 2 1 — 1 4:3 2 7-9. Újpest 2 1 — 1 5:5 2 7-9, Kispest 2 1 — 1 6:6 2 7-9. Haladás 2 1 — 1 3:3 2 10. Nemzeti 2 1 — 1 2:3 2 11. Bogskai 2 1 — 1 1:2 2 12. Szolnoki MÁV. 2 — — 2 4:7 — 13. Törekvés 2 — — 2 3:7 — 14 Kassa 2 —oQo— """"" 2 3:6 Diákoknak Ízletes olcsó házikoszt Feketesas-ulca 11. 1'. udvar Deákné Érdekes eredmények az I. osztályú amatőrök ersö lordulóján (A Délmagyarország munkatársától.) Va­sárnap az I. esztályú amatőrök is sajtoltak; a forduló nem hozott különösebb meglepetést. Mindenesetre az érdekes eredmények mellett az a legérdekesebb, bogy a két újonc legyőzte el­lenfelét. I osztály Szeged: Vasútas—KTE 4:0 (3:0). Vezette : Beményffy. A Vasutas csak az I. félidőben ját­szott jól. Góllövők: Sajtos, Borbély I., Borbély II. és Péli. Szeged: MTK-Sylvánia 3:0 (1:0). Vezette: Klein. Gólképtelen csatársora miatt vesztett a szegedi együttes. Góllövők: Szikora (2) és Bernáth. Makó'. UTC—MAK 2:1 (1:0). Ve­zette: Vezér I. Szerencsés győzelem. Góllövők: Deák, Bozóki, illetve Hajdú. Hódmezővásárhely: HMTE—HTVE 2:0 (2:0). Vezette: Boros. Góllö­vők: Oláh (2). Kecskemét: KAC—SzTK 3:1 (0:1) Vezette: Liliom. Góllövők: Barakonyi, Kiiment, Harmat, illetve Sulyok. Kiskunfélegyháza: Re­ménység—SzTE 2:0 (1:0). Vezette; Vezér II. Góllövők: Némedy és Szabó. II. osztály Szeged: Felsőváros—Rákóczi 5:0 (2:0). Ve­zette: GaáL Góllövők: Sőregi (2), Csonka (2, mindkettőt 11-esből), Gémes. Postáé—Zrinyr 4:3 (1:1). Vezette: Faragó. Góllövők: Solymosi, Földessy, Király I., Venkey, illetve Gráf, Gyu­ris és Vadász-, UTC II.—MLE 3:0 (1:0). Vezette': SchmődL Góllövők: Molnár, Sándor, Szekeres. Hódmezővásárhely: SzAK 17— HMTE II. 2:0 (1:0). Vezette: Berta. Góllövők: Gregus és Kis IV. Kiskundorozsma: Móraváros—KPLE 5:3 <2:1V Vezette: Magyar dr. Góllövők: Sánta I. (2), Sánta II. (2), Kónya, illetve Szabó (3). Kis­telek: KiTE—Vasútas II. 3:3 (2:0). Vezette: Pa­taky. Góllövők: Gerber II.. Pálinkás, illetve Király II., (11-esből), Bozóki. Bobata Makó : HASE—MAK TI. 3:3 (2:0). Vezette: Lakafos. — Szövetségi díjas mérkőzések: Szeged: Móra­város II.—SzAK ül. 4:0 (2:0). Vezette: Kohn A nyolc emberfel kiálló SzAK a II. félidő kö­zepe táján öt embprre csökkent a sérülések mi­att, akkor lcfú.ita a játékot a bíró. Góliövők: Elsőrendű házikoszt kihordásra. Kitűnő husieves szerdán 'és szombaton. Külön adag is. Feketesas-utca 11., II. udvar. Deákné. Gál, Mező, Katona és Gera. Zrínyi II.—Alsó­város IL 3:3 (1:1). Vezette: Gombkötő. Góllö­vők: Csáky (2), Kmetykó, illetve Kállai és Áb­rahám. Az SzTK II.—Sylvánia II. közös meg­egyezéssel elmaradt. — Ifjúsági bajnokságl Szeged: UTC—Móra város 2:1 (1:1). Vezette: Jó­dal. Góllövők: Dávid, Lovászy, illetve Kiss (ön­gól), Vasútas—Zrínyi 21 (1:0). Vezette: Gyar­mati. Góllövők: Bures (2), illetve I audisz. Fel­sőváros—SzTK 1:1 (1:0). Vezette: Kiss. Góllö­vők: Molnár, illetve Kaküszi. —oO— * A SzUE—»Regdon« vizipólómérközést a zöld­fekete együttes 4:0 arányban nyerte. x A Nemzeti Bajnokság többi mérkőzésének eredménye. I. osztály: Hungária—Újpest 4:2 (3:0), Szürketaxi—Gamma FC 3:0 (1:0), Nemzeti—Kas­sai AC 2:1 (1.0), Ferencváros—'Törekvés 4:2 (3:0), Kispest—Szolnoki MAV. 4:2 (1:1), Elektromos­Haladás 3:1 (0:0;. II. osztály alföldi csoport: FTC — Vasas 2:1 (1:1), Szentlőrinc—Budakalász, 4:0 (2:0), WMFC—Rákoskeresztúr 5:1 (3:1). CsMOVE —UTE 1:1 (1:1), dunántuli csoport: MTK—Sopro­ni VSE 2:1 (0:0), Lampart-Tokod 3:3 (3:2), Pécs —Egyetértés 8:2 (0:1), Dorog-Tatabánya 3:0 (2:0), Alba Regia—Érsekújvár 5:1 (2:1), Pénzügy — ZSE 1:1 (0:0) SFAC—Komárom 3:1 (3:0), felvi­déki csoport: Fülek-Ungvári AC 3:3 (1:2), SBTC -Munkács 2:1 (1:1), BSzKRT-Beregszász 7:3 (2:1), Nyiregyháza-Losonc 2:2 (1:1), Rusj SK—* Ózd 4:3 (4:1). SSE—Pereces 2:0 (2:0), DMAVAG—* Kassai SC 4:0 (4:0), DVSC-BVSC 1:0 (0:0). Indexbe, Igazolványba fényképet legolcsóbban SIMONYI fényképész készit. Széche­nyi-tér 8. (Korzó Mozival szemben.) RÁDIÓ KEDD, SZEPTEMBER 12. BUDAPEST f. 10.20: Fejolvasás. 10.15: Divattüdósitás. 12.10* Szalonzene. 13.30: Művészlemzek. 16.10- Asszo­' nyok tanácsadója. 17-10: Cigányzene. 18.05: Elő­adás. 18-20: hegedűszám, zongorakísérettel. 18.453 Előadás. 19.25-- Ének, zongorakísérettel. 19.503 Mesejáték három felvonásban. 22.00: Táncleme­zek. 23.00: Zene. BUI-4PEST H. 19-25: Mezőgazdasági félóra. 20.00: Hírek, 20.20: Magyar-orosz félóra. 20.50: Előadás. 21.20; Zongorajáték. 21.45: Időjárásjelentés. :—­PÁRISI NAGY ARUHAZ RT. SZEGED. CSEKONICS és KIS9-UTCA SAW1K Isho at ciHKett Egyenes vonalzó 25 cm-es —-1° Antracén tinta 1 üveg J4 Füzettartó kartonból, tanrenddel í—18 Elemi iskolai MOSz füzet 6 darab —22 Elemi iskolai rajzíüzet MOSz 404-es 4 drb —39 Kék könyvcsomagoló papir 4 iv Füzetcsomagoló zsirpapir 3 iv. Szimpla ecset 4 drb Töltötollhegy 6 drb Fehér tábla kréta 24 drb Töltőtoll tinta 1 üveg Fekete tus 1 üveg Rajztáblatartó negyedives barnai Iskolai körző rezezett Rajztábla negyedives Erőlemez iskolai kazetta, csapantyuval 27 cm-es F 1.58 Bőr vállas óvódás táska P 2.68 Préseli bőr aktatáska 38 cm-es P 5.78 Rezésbőr hátas iskolai táska P 5.98 Simrbőr bátas iskolai táska P 5.58 Az ös^es MOSz iskolai füzetek a legolcsóbb árban kaphatók] —.22 -.22 -.24 —.24 —.24 —.24 —.24 —.88 —.98