Délmagyarország, 1938. június (14. évfolyam, 121-143. szám)

1938-06-08 / 126. szám

5zerda, 1058. Junius 8. D t L~ M A G Y A R O R S Z A G Valódi Merkúr kerékpárok smét kaphatók. Részletre is. Alkatrészek, gumik. Nagy javítóműhely Varrógépek© gramofonok, flórif S!énámhá7 Rádiók, gyermekkocsik llClf UC|ldlUSBctZ Fölényes győzelemmel tovább jutottunk a VB Magyarország-HolIand'India 6:0 (4:0) •Vasárnap bonyolították le Franciaor­szágban a világbajnokság első forduló­ját, amelynek keretében rendezték Reims­bcn meg a Magyarország—Ifolland-India találkozót. A meccset a magyar csapat fö­Jénj-esen, 6:0 (4:0) arányban nyerte meg cs ezzel biztosította továbbjutását. A ma­gyar együttesnek egy pillanatig sem volt komoly ellenfele, a gyors és szivós hol­land-indiai csapat. A gólokat dr. Sárosi (2), Zsengellér (2), Kohut és Toldi lőtte. A magyar csapat legközelebbi ellenfele Lilieben a Németország—Svájc meccs győztese lesz. Ezt a meccset csütörtökön ismétlik meg. Magyarországon kivül csak Franciaor­szág jutott simán tovább, a többi, igy Csehszlovákia, Olaszország cs Brazil ia csak meghosszabbított időben tudta bizto­sítani továbbjutását. A Románia—Kuba mérkőzést meg kell ismételni. Ez is csü­törtökön kerül eldöntésre. A világbajnokság első fordulójának eredményei: Pár is: Franciaország—Bel­gium 3:1 (2:1): Marseille: Olaszország­Norvégia 2:1 (1:1, 1:0); Lc Havre: Cseh­szlovákia—Hollandia 3:0 (0:0, 0:0); Tou­lousc: Románia—Kuba 3:3 (2:2, 1:1); Sfrassbourg: Brazilia—Lengyelország 0:5 (4:4, 3:2). A Szeged FC pompás győzelemmel startolt a Bánátban Szeged FC—Borac-Vojvodina-vegyes 5:0 (2:0) A Szeged I C pünkösd vasárnapján ját­szotta le öt meccsből álló bánáti túrájá­nak első mérkőzését Nagybecskereken kö­zel 3000 néző előtt. Ellenfele a Borac— Vojvodina vegyes volt, amelyet 5:0 (2:0) arányban biztosan yyőzötl le. A Szeged FC-t ünnepélyesen fogadták; Zcnta és Nagybecskerek között hattagú nagybecskereki küldöttség szállt fel a vo­natra, hogy üdvözölje a szegedi futballis­tákat, akiket az állomáson nagyszámú kö­zönség várt. A játékosok kocsikon haj­tattak be a városba. A főtéren a közönség sorfala és éljenzése között vonult a sze­gedi csapat. A mérkőzés előtt ünnepélyes külsőségek kőzött üdvözölték a nagybecskerekiek a csapatot és babérkoszorút adtak át. A keskeny, rövid pályán óriási hőség­ben kezdődött a játék, amelynek irányí­tását azonnal átvette a Szeged FC és az első félidőben Harangozó és Gyurcsó gól­jával már 2:0-ás vezetési biztosított. A második félidőben iskola játékba kez­dett a Szeged FC és Bognár, Harangozó, majd ismét Bognár góljaival 5:0 arány­ban nyerte meg a játékot. A közönség többizben felállva, a helyéről elragadta­tással ünnepelte a kitűnően játszó szegedi csapatot, amelyből Pálinkás, Harangozó és Gyurcsó játszott különösen jól. Bcrecz, mint jobbszélső megfelelt. Bogradzki Jo­sin játékvezető kifogástalan volt. Harangozó sérülése kiujult, 10 percig pihenni volt kénytelen. A center lába azonban nem olyan rossz, hogy szereplé­sét akadályozhatná. Pihenése alatt Gyur­csó volt a center, Herbich jobbösszekötö. A csapat ebben az összetételben játszott: Pálinkás—Szojka, Riesz—Varga, Seper, Bertók—Berccz, Gyurcsó (Herbich), Ha­rangozó (Gyurcsó), Bognár, Nagy. —oOo— fl SzUE — a rendes játékidőben — legyőzte az UTE-t A 4x7 pere eredménye: 8:7 az Újpest javára Nagy érdeklődés melleit rendezték mag va­sárnap Szegeden a SzUE—UTE barátságos vizipólóniérkőzést, amely egyben szezonnyitó is volt. A szegedi együttes a 1x7 perces játé­kot csak balszerencsével vesztette el 8:7 arány­ban; Németh az utolsó pillanatban dobta a győztes gólt, addig majdnem állandóan a SzUE vezetett, rendes játékidőt, vagyis a 2x7 percet a SzlTE nyerte meg 4:3 arányban. A SzUE biztató formája nagy reményekkel töl­ti el a szegedi uszóköröket- Kitűnően játszott a két Herendi, Szaniszló, és Pintér kapus. A gólokat Németh (4), Bözsi (2), v. llalassy, Szigeti, illetve Szaniszló (7) dobták­A SzUE—UTE találkozó után rendezték meg a Vasutas—SzUE II. barátságos mérkő­zést, amelyet a SzVSE nyert meg 12:0 (6.0) arányban Gaál (7), Tombácz (3) és dr. Mi­hályffy (2) góljaival. A meccsek előtt háziversenyt rendezett a SzUE. A versenyen meglepően jó eredmények .voltak: 50 ra próbaidősek gyorsuszása: 1. Balogh 37.8, 2 Tellesz II 40.6, 3. Sáró 41.9, 50 m gyermek gyors: 1. Tetlcsz II. 33, 2. Wolf 36.1, 3. Nagy 37, 100 in fiu mellúszás: 1. Csenderits 126, 2. Oláh 1.26.6, 50 ni ifj, hát: 1. Bnlugyánszky 35.2, 2. Gyólay 374, 3. Keméudy 40.2, 50 ra gyermek mellúszás: 1 Tellesz II. 30 8, 2. Börcsók 49.6, 3. Csiszár és Aradi 52.1, 100 m iTj ,gyors: 1. Kertész 1052 2. Anisich 2:09, 3. Sehaucr 1:09.8, 50 m mellúszás próbaidőseknek: 1. Radványi 482, Tokody 48 2, 3 Vitos II. 54.4, 200 m ifj. mellúszás: 1. Balassy 3:12.6, 2. Hühner 3:16.4, 50 m gyors ffj. pólósok­nak: 1. Szittner 34, 2. Oláh 34 8, 3. Biró 35 4, 50 m geyrmek hát: 1. Tellesz II. 42.6, 2. Wolf 45.4, 3. Biró 47.5, 3x50 ifj. vegyes staféta: 1 Balu­gyánszky—Balassy—Kertész 1:46.8. 2. Keméndy—. Csenderits—Anisich 1:48.3, 3. Gyólay—Oláh— Schauer 1:49. —oOo— A KAC lett a harmadik a szegedi alosztályban rA Ferencváros 18 gólt lőtt Makón A pünkösdi amtőrforduló keretében egy első és három másodosztályú bajnoki mérkő­zést bonyolítottak lc. Kecskeméten' vasárnap játszották a KAC—• KTE találkozót, amelyet a kék-fehérek nyer* tek meg 5:2 (3:1) arányban és ezzel megsze­rezlek a tabellán a harmadik helyet. Másodosztályú bajnoki mérkőzések: Hód­mezővásárlielv: HMTE—SzFIE 2:0 (1:0). MLE Kokron 1:0 (0:0), Kislelek: KiTE—Rákóczi 3:0 (0:0). A Ferencváros nagy sikerrel szerepelt Ma­kón ugy a 25 éves fennállását ünneplő MAK, mint az MTK ellen. A ligabajnok tartalékn* san is kitűnő benyomást hagyott Makón, ahol közel kétezer ember nézte végig játékát. A' MAK ellen 8:2 (4:1). az MTK ellen 10:2 (4:2) alánban nerte meg a mérkőzését. Az MTK már 2:0-ra vezetett, amikor a Ferencváros rá­kapcsolt. A MAK-gólokat Horváth és Buza, az MTK-ét Kocsmáros lőtte. —o()o— Izgalmas küzdelmekkel befejeződött a tenniszbajnokság A KEAC négy, az ULTE egy bajnokságot nyert Végig nagy érdeklődés kisérte a KEAC ki­fogástalan rendezésében lebonyolított tennisz­bajnoki versenyt, amely háromnapos küzde­lem után hétfőn fejeződött bc. Minden ba jnok­ságért erős küzdelem folyt, végül a KEAC négy, az ULTE egy bajnokságot nyert. Az if­júsági győztes a HTVE-ből került ki. Az egyéni banjokságot Singer (ULTE) 0:4, 3:6, 4:6, 6:0, 6:1 arányban nyerte meg Kuhn­nal (KEAC) szemben. Győzelemhez jutott Sá­rosi Tilda, a dr. Csermák—Sárost Tilda és a dr. Csermák—Kulin pár. A női párosban reá­lisan győzött a Sárosi Tilda—Bauer Alizc ket­tős. A verseny eredménye: Férfi egyes: 1. Sin­ger (ULTE), 2. Kuba (KEAC), 3. * dr- Basch (ULTE) és Sándor (IITVE), férfi páros: 1. dr- Csermák—Kuhn (KEAC), 2. Singer—dr. Basch (ULTE), 3. Perczel I—Perczel II. (KEAC) és Tóth—Szcndrőy (Vasutas), női egyes: 1. Sárosi Tilda (KEAC), 2. Bauer Mauzi (KEAC), 3. dr. Waniené (KEAC) és Pick Lőt­te (ULTE), női páros: 1. Sárosi Tilda—Bauer Alizc (KEAC), 2. Hirmann Lenke—Emhő Te­ca (GyAC), 3. Dr. Orosznc—dr. Walfiscbné (HTVE) és dr. Wanieaé (KEAC)—Kocsis Berta (Makó) vegyespáros: 1- dr. Csermák — Sárosi Tilda (KEAC), 2. Kuhn—Bauer Mauzi (KEAC), 3- Perczel Gv. (KEAC)—Hirmann Lenke (GyAC) és Perczel K. (KEAC)—Bauer Ica (KEAC), ifjúsági bajnokság: 1. Orosz