Délmagyarország, 1937. március (13. évfolyam, 49-71. szám)

1937-03-09 / 55. szám

Kedd, ID3Í r.-.arcíu? 0. DCrM A'HTA !OR?7Il1 O Izgalmas küzdelemben eldöntetlen maradt a Szeged FC-Nemzetl küzdelem A szomorú hétköznapok után ragyogó va­sárnapra ébredt Szeged, amelynek sportkő­zönségc izgalmas futballt kapott az ujszegedi sporttelepen. Szinte zsúfolt ház nézte végig va­sárnap az ujszegedi programot. A legnagyobb izgalom a Szeged FC—Nemzeti találkozón volt. A két csapat nagy küzdelmet vivott, mind a két csapat meg akarta nyerni a meccset és a végén — megelégedetten vettek tudomásul, hogy megosztoztak a pontokon, a kapu előtt mind a két együttes adós maradt a lövések­kel. Érdekes mérkőzés volt; a ragyogó fekete­fehér halfsor és a szépen kombináló csatár­sor izgalmas párharca a remek szegedi védők­kel. Azt is meg lehet állapítani, hogy a Sze­ged FC „tartalékosait állt ki a küzdelemre, nem játszhatott Seper és* Koretz-Kon­r á d, akinek szerződése a vezetőség kezében van, csak a kiadatás hiányzik. Szerepelt V i g VI., aki az Elektromos mérkőzés óla nem rú­gott labdába. Az első félidőben szép dolgo­kat láttunk attól a csatársortól, amelytől — nem lehelett sokat várni. És milyen szép volt az utolsó tiz perc. Izgalmas drukkolásban nézte a közönség azt a lelkes harcot, amelyet okkor a szegedi folytatott. Hogy ez nem si­ketült, talán a balszerencsének is be lehet tudni. Tény, hogy a Szeged FC küzdött és ezért dicséretet megérdemel. Az 1:1 arányú eredményt igazsá­gosnak kell elfogadni, bár meg­állapítható: a Szeged FC közelebb , állott a győzelemhez, mint ellenfele. Igaz. hogy a játék főleg a me­zőnyben folyt le, mégis a szegcdi csatársor­nak több gólhelyzete volt. Elég, ha ennek a bizonyítására felhozzuk azt a két remek hely­zetet, ami a második félidő végefele Nagy­nak 6s Korányinak adódott. Elsőrangú teljesitményeket is láttunk. Pá­linkás a gólt nem védhette, a két hátvéd, Miklósi és Riesz imponálóan, végig re­mekül játszott. A halfsor is jó volt, a má­sodik félidőben azonban megérezte a csatár­sor visszaesését. A csatárok nem ludlák tar­tani a labdát és ekkor ki-kihagyott a fedezet­sor. A csatársorról csak az első félidei játék alapján lehet kedvező véleményt mondani, bár a góllövéssel ezúttal is adós maradt. Ko­rányi és Nagy lendületet, Berccz szor­galmát és Bárót i stílusos játékát lehet megdicsérni. Vigtől az első félidőben le­hetett látni egy-két jó húzást, azután tré­ninghiinya miatt visszaesett. Külön meg kell emlékezni arról a sokkor ismétlődő jelenségről, hogy a kitűnően kombináló Nemzeti csatársor támadásai hosvan om­lottak össze a Szeged FC tizen­hatos vonalán. Külön élvezetet nyújtott, hogy sem Kisalagi, sem Fenyvesi és még a nagyszerűen játszó Horváth sem tudott áttörni a szegedi hátvé­dek vonalán. A Szeged FC a vasárnap szerzett egy pont révén helyet cserélt a Bocskaival és most 21 pontjával a tabella hatodik helyét foglalta vissza. A Szeged FC gólja, amellyel félidei vezetést KISHIRDETESEK MMMMMMMMMMWMM«MMMMMMW a nagy szegedi kereskedelemről és iparról. Motor- és villany motorpersely ezés Frisctimannál, Kálvária-ucca 2/b. binlora kérdéiB' Forlaljon Mt'LHOfFERHEZ 1 Poljrir a. 4. 'TiMa Lajo» körat eírok) Rekaml' »ek, fotelek állandóan raktáron r>é! 131 agarosr ig legnagyobb eztton éi rí fcr­meir nhisa Elegáns férfi Récz-cipőt hord Divatos formák, elsőrendű kiállítás Kölcsey ucca 7 szám Írógépszalag karton, trxUpapir olew% tirtís ^„JirmesRengeynei, Éiíchfa*! tér S Üvegezés Kőrös! Géza Mérey n. 9. Tel. 19—5T csilláriát Régi SS«" bevéllom, ha nilam cseréli be ujjt Rosncr József Tl-ra Le-o, kSrut 39. Kerékpárok, zománeozás, nikkelezés, még most is legolcsóbb Galibánál, Kossuth Lajos sugárul 6. Tökétefes munka, tökéletes anyag, modern fonnák és fővárosi nivó csak Bár­kányi cipésznél Deák Fereno ueca 2. sz. IQzolíókésrtllékek tartaléktölíéssel RUM VILMOS cégnél, Mikszáth K. u, 9. Telefon 10—03. Férfi fehérnemű­uütansátmk a lecrdivatoaabo anyagodból készen éft mfrtAk «zerint lölflPEI.«., HEGVI-ní! Márkás csovailr '>nu i lesma­gyobb^&iasztélsbaíi minden ka­^uiinnesRenrievne! Ptérhonv' tér s Az (igbhz város arról ba­szél, hogy Rákócxi sütő­débf legjobb a kenr*r. lía az? aVs '.?, ho^- t-ote­menvo friss ós jó Rákócsl sCtodébo! keli, hogy rendeljen. Dé­libáb ucca 40b. Kapható a TSIOSÍ roindéa ríszébsn. biztosított magának nagyszerű csatárakciók­hói született meg a 13. percben. A labdát Ko­rányi kapta Somogyitól, a szélső ebben az ivben Barólihoz lováhbitott, a jobbosszekölő kapásból Berccz elé tálalta a labdát és az iisz­szekötő előírásosan fejelte be a kapu jobbsar­kába. A közönség percekig tapsolta a remek akciót, amelybe a Nemzeti-védők nem tudtak beleavatkozni. A kiegyenlítés a második fél­időben szülelett meg. amikor Bihámy ki­ugrott Ss 10 méterről a kapuba bombázta a labdát. Csak a Móraváros kapott ki vasárnap a szegedi csapatok közi!! A vasárnapi araatőrforduló mérkőzései kö­zül csali a Móraváros—HMTE meccs eredmé­nye hozott meglepetést, a többi találkozó a favoritok gvAtelmével végződött. Feltűnő a Vasutas kiskunfélegyházai eldöntetlen ered­ménye, de H szegediek szerencséilen küzdel­met vivtak. Megérdemelten győzött a KEAC ós a SzAK, ez utóbbi azonban majdnem el­könnyelmüsködtc a győzelmet. KEAC—HTVC 2:0 (2:0) \z_egyetemi csapat tartja jó formáját é> biztosan vette el a bajnoki pontokat a vesze­delmesnek hitt vásárhelyi csapattól. A vásár­helvlek csak lefutásokkal kísérleteztek, r.iig a KEAC technikailag felépített támadásai sok­szor teljesen leszorították a HTVE-et. Kár, hogy a kitűnő belsőtrióból esák Tóth II. lud gólt lőni. Ar. egvetemi csapat értékes gvő­zt-íiriét nagyszerű lialf sorának kíHzönheji, ame végig kezében tartott:« a jálék iránvi« tásál. A gólokat Tóth II. lőtte. S*AK-KAC 2;t (1:0) X Szeged FC—Nemzeti második" előjáték« is ió sportot hozott. Két technikás csapat ját­szott egvmás ellen a bajnoki pontokért. A SzAK rászolgált a győzelemre, de a vasárna­pinál sokkal jóbbati kell játszania, ha veze­tőpozieióját rneg akarja tarLini Érthetetlen volt a nnsodik félidő végéfelé mutatott köny­nvélmü játéka. Ezen a meccsen láttuk a leg­joh vas'rnapi centert: Albertet, aki ki­váldm ifónvitott és a kapu előtt is jó volt. A KAC .javulóban van. Albert lőtte a SzAK két gólját, mig a kecskemétiek gólszerzője Fodor' volt. SzTK-Sí. Máv. 2:1 (0:1) A' Hunyadi-téri sporttelepen megrendezett meccsen az SzTK szinte állandó fölényben volt, mégis míjdnem meglepetés érte, mert a nagyszerű stílusban játszó csatársora nem ta­lálta fel magát kellőképpen a kapu előtt, da szerencséje sem volt. Igv történhetett meg. hogy a szentesiek egv félidőn át vezetni tud­tak. A fölény alap ián akár féltucat gólt is lőhettek volna a kék-fehérek. Góllövők: Tor­may, Török, illetve Szabó. HMTE—Móraváros 3:1 (1:0) Hódmezővásárhely. A Móraváros nagy meg­lepetésre vereséget szenvedett, erre azonban nem szolgált rá, mert végig jobb volt, mint ellenfele. A csatárok a mezőnyben szépen iát­szotlak. a kapu előtt azonban nem találtak' fel magukat, ez okozta a vereséget. Góllövök: Biró (3), illetve Kispélcr. Vasutas—KTK 1:1 (1:1) Kisk'jn^élegvháza. A Vasutasnak nem volt szorenc^é.je, mert állandó fölényé ellenére sem tudia megsieréfcni a két pontot. A KTK nagy lelkesedéssel ellensúlyozta a szegediek nagyobb tudását és ez elég volt az egvik pont megszerzéséhez. Sajtos I., illetve Fehér voltak a gólok szerzői. 1 Másodosztálvu bainok! mérkőzés: Szeged: , Zrinyi-KAC—SzATE 0 0. Tamássy a légpnlyban. Szalay a köjipsuiyban győzött i Kecskeméten vasárnap megrendezett országos Junior birkozóversenven. Bokor máso­dik lett a kisközépsulyban. Valamennyi birkózó a Vasutas tagja.