Délmagyarország, 1936. június (12. évfolyam, 133-154. szám)

1936-06-03 / 133. szám

1936 funíus 5. DÉLMAGyARORSZKG 11 Jég szekrény, Fagylaltgépek Permetezőgép Sodronyfonaí Sport Zománced®ity, leg­újabb petroleumfőző A szegedi afoszfály győzelme Vásárhelyen és Makón A makóiak nyerték a DLASz érmeit Pünkösd két napján jubileumi mecseket ren­dezett a DLASz Hódmezővásárhelyen és Ma­kón, A szegedi alosztály és a békéscsabai alosz­tály válogatott csapata Fáy István főispán ser­legéért Hódmezővásárhely és Makó szenior, valamint ifjúsági csapatai a DLASz érmeiért látszották. A serleget a szegedi alosztály együt­tese nyerte meg és győzelmével revansot vett a csabaiakon. Vasárnap: Szegedi alosztály—Csabai alosztály 3:2 (2:1) Hódmezővásárhely. Reális győzelem. Góllö­vők: Vizslán, Szűcs, Gravácz, illetve Deák (2). Hódmezővásárhely—Makó 6:2 (4:0) A makói gólokat Kása lőtte. — Makó ifi — Hódmezővásárhely ifi. 8:1 (1:1). Makói góllö­vők: Lengyel (2) és Vida ITT. Hétfő: Szegedi alosztály—Csabai alosztály 2:1 (1:1) Makó. Némi szerencse segítette a győzelem­hez a technikásabb szegedi alosztálv együtte­sét. Góllövők: Szekeres, Gulyás, illetve Ührin. Makó—Hódmezővásárhely 7:1 (5:1) Makói góllövők: Szopori (2), Balogh (3). Sza­bó (2). — Makói ifj.—Hódmezővásárhelv ifj. 3:0 (2:0). A serleget T a r n a y Ivor alispán adta át Gálffy Endrének, a szegedi alosztály kapitá­nyának. Este a Koronában bankett volt, amelyen az első pohárköszöntőt T a r n a y Akos, az MTK elnöke mondotta, Szmolenszkv László volt a következő szónok. Nikelszkv Jenő polgármes­ter a sport '¡«lentőségét méltatta. 2:1 Nem tudott győzni az olaszok ellen a sokat támadó magyar csapat A balszerencse ismét elütötte a magyar csa­patot a győzelemtől a vasárnapi meccsen. Két­ségtelen, hogy az összeállításban hibák voltak, de igy is jobb volt a magyar csapat; jobban futballozott, többet támadott, mégis kikapott 1:2 (0:1) aránkban. Főlényét a 12:ó-ás korner­arány bizonyítja a legjobban. A balszerencse mellett az olaszok kíméletlen játékmodora volt a vereség oka. A gólokat P^sintai, Meazza, illetve Turav lőtték. Az osztjcfk M i e s z ki­engedte kezebői a játékot. Két előjátéka volt a meccsnek: Olimpiai vá­logatott—Krakkó válogatott 3:2 (1:1). A magyar csapatban Kovács I. (KEAC) volt a jobbhát­véd és feladatát jól oldotta meg, KISOK— ÉLASz ifi. 4:1 (4:0). A diákoknál Baloghy (Vasutas-Tunyoghv) volt centerhalf, aki az el­ső félidőben kitűnően játszott, a másodikban visszaesett. Öl bajnokságot nyert a KESC az országos főiskolai versenyen Hétfőn befejezték Budapesten az országos főiskolai bajnokságokat. A küzdelmekben a KEAC sportolói is résztvettek, a várakozásnak megfelelően szerepeltek. Futtballban a KEAC a harmadik helyen végzett, a PEAC-tól 0:4 (0:2) aránvban vere­séget szenvedett, mig a DEAC-ot 4:1 (2:1) aránvban legyőzte. Atlétikában a súlylökésben Deák 13.49 méte­res teljesítményével bajnokságot nyert, a tá­volugrásban Széli 663 centiméterrel harmadik lett összteljesítményben: 23 pont és a hatodik hely. Céüovésben a KEAC csapata 415 ponttal a második helyen végzett a fékpuska gyorstüzelő küzdelemben. Tornában a függeszkedési bajnok 3.7 ponttal Vida lett, ezúttal negyedszer. Az ökölvívás már több szegedi sikert hozott, itt két bajnokságot szerzett a KEAC: a köny­nyüsulyban 111 é s y, a félnehézsulyban S z i­r á k y győzött. A nehézsúlyban Lányi har­madik lett. A birkózás harmadik helyett hozott a KEAC­nak 9 pontja révén, amelyet a kővetkező bir­kózók szereztek: könnyűsúly: 1. Kovács, kö­zépsúly: 3. Ladányi, kisnehézsúly: 3. Mártók. 7 gólos gyftzefemme! kezdte a Szeged FC északi furáit A Szeged FC északi túrájának első állomá­sa a finnországi Varkauden volt, ahol pünkösd hétfőjén játszott. A szegedi csapatot ünnepé­lyesen fogadták és az egész meccs alatt lelke­sen éljenezték szép játékáért, amelyen 7:0 (4:0) arányban győzött. Á gólokat Vastag (3), Szőre­gi (2), Korányi és Albert lőtte. Tenniszbaínokságok 1?S A kedvezőtlen időjárás miatt csak kedden tudták befejezni az alföldi kerület teniszbaj­nokságait. A versenynek több meglepetése voit. Eredmények a következők: Férfi egyes: 1. Issekutz (KEAC), 2. dr. Cser­mák (KEAC), a-4. Máhr (KEAC), Percül (HTVE), férfi ifjúsági: 1. Bernáth (KEAC). 3. Kőszeghy (MTK), női egyes: 1. dr. SzentGyör­gyiné (KEAC), 3—4. Fischerné Weiner Éva (ÜLTE), női ifjúsági: 2. Weiner Éva (ULTE), 3—4. Jánossy Ibolya (MTK), Bauer Ica (KEAC), férfi páros; 1. Gerber—Issekutz (KEAC), 2. dr. Csermák—Mahr, 3-4. Bernáth (KEAC) Per­ezel (HTVE), dr. Bäsch—Horváth (ULTE), vegyes páros: 1. dr. Csermák—dr. SzentGyör­~ mé (KEAC), 3—4. Issekutz—Kozma Lili EAC), dr. Bäsch—Pick Lotte (ULTE). Kiesett az SzTE és a Reménység a szegedi alosztályból Csoportgyőztes: az UTC Vasárnap eldőlt a szegedi alosztályban a ki­fsés problémája az izgalmas szentesi mérkő­zésen. A 17 ponttal rendelkező Sz. Máv. játszott a KTK-val és ezen dőlt el a kiesés sorsa. Az Sz. Máv. legyőzte a KTK-t és igy 19 ponttal, jobb gólaránya révén továbbra is tagja maradt az elsőosztálynak, kiesett a Reménység mellett az SzTK, a „Vidéki blokk" egyik élharcosa. Szegeden eldőlt a másodosztályú csoportbaj­nokság sorsa; az UTC legyőzte a Postást és igy jogosult az elsőosztályusagért küzdeni az KTE­vel. KEAC—SzTK 3:1 (8:0) A Hunyadi-téri sporttelepen megrendezett meccsen nem volt izgalom, de játék sem volt. A KEAC kapu előtt határozottabb csatársorának köszönheti a győzelmet; az SzTK többet volt frontban. UTC—Postás 2:1 (1:0) Az UTC megérdemelten győzött és ezzel cso­portbajnok lett a másodosztályban. A Postás az első félidő 28. percétől kezdve tiz emberrel játszott, mert Királyt a bíró kiállította. Góllö­vők: Kurlik, Babilay, illetve Cseh II. Sz. Máv.-KTK 2:1 Szentes. A szentesi csapat megérdemelte a győzelmet, amellyel elkerülte a kiesést; rosz­szabb gólaránya miatt az SzTE kiesett. Egyéb eredmények: Szövetségi dij: UTC II­MTE II. 4:2 (1:1), Ifjúsági bajnokság: MTE-UTC 4:2 (3:2). Szegedi vivók sikere A Szegedi Vivó Egyesü let az idei szezont szép sikerrel fejezte bc. Stevka Lászlóné, aki egy éve mint vendég a Szegedi Vi­vő Egyesületben viv, a kecskeméti országos nőt tőrversenyen első lett. Ugyancsak első lett a Sze. gedi Vivó Egyesület régi versenye ivója: Mar­t o n László rendőrfogalmazó az országos rend­őrtiszti kardvivó versenyen 37 budapesti és vi­déki vivó közül. Az idei szezonban a Szegedi Vi­vó Egyesület igen szépen szerepelt: dr. Szántó Gvőrgv Békéscsabán országos versenyen első lett Domán Miklós a Hősök emlékversenyét metfnycrtP. a kerületi bajnokságban a kardcsapat első lett, az országos vidéki bajnokságban pedig második, dr. Armentano Lajos a vidéki tőirba|nokságban ne­gyedik helyezést ért el. Vitorlás verseny. Érdekes küzdelmet hozott az idei első vitorlás verseny, amelyet a Szegedi Vitorlázó Egyesület vasárnap rendezett meg nagy sikerrel hat futamban. Eredmények: Az M. négyzetméteres kategóriában: 1. Papp 19 pont, 2. Bruckner 13 pont. a T. négyzetméteres kategóriában: 1. Reitzer 17 pont, 2. dr. Jezer­niczky 6 pont, a Z. 20 négyzetméteres kategó­riában 1. Klein 12 pont, 2. Kecsen 11 pont. A tehetségkutató tekeverseny, amelyet a Vas­utas é<s a Zrínyi-KAC rendezett meg a kővetkező eredményt hozta: „teriték": 1. Juhász (Zrinyi­KAC) 23 fa, 2. Kiss (Toldi) 22 fa, 3. Guczi (Zrinvi­KAC) 23 fa. „Tarolás": 1. Dobóczky (Zrinyi-KACJ 17 fa, 2. Juhász (Zrinyi-KAC) 17 fa, 3. Kiss (Toldi) 16 fa. A Szeged FC választmánya pénteken este 9 óra­kor ülést tart. Tekintettel arra, hogy ezen az ülé­sen a jövő évi szervezkedés előkészítéséről van sző, kéri a vezetőség a választmányi tagokat, hogy feltétlenül jelenjenek meg. A SzUE veresége az UTE-től. Vasárnap volt a a első komoly vlzipólómérkőzés Ujsaegeden, ahol a SzUE az UTE-Jval találkozott barátságos Játék keretében K a n n Ferenc bíráskodása mellett. A" mérkőzés háromfaarmados volt; az első harmad 20, a másik kettő 15—15 percig tartott és az ÜTE 12:3 (5:2, 40, 3:1) arányban győzött. A gólokat Németh (9), Szigeti III., Szigeti II, Vágó II, il­letve dr. "Wanie (2) és Bánfi dobta. Az előjáték' eredménye: SzUE C.-SzMTE 12:1 (5:1). A Vasutas vasárnap 2:1 (1:0) arányban legyőzte a CsAK-ot Békéscsabán, a csabai alosztály bajno­kát. Hétfőn 0:2 (0:1) arányú vereséget szenvedet» a Törekvéstől. A déli kerületi C«erna, aki 17 éves, 18« centi­méterre javította a magasugrás országos ifjusácl rekordját a vasárnapi országos KISOK-bajnokt versenyen, amelyen Biacsi (Tanítóképző) 30 métert dobott díszkosszal és ezzel a teljesitmé nyével második lett. Turaeredmények. Bécs: Austria—Ferencváros 4:0 (1:0), Rapid—Ferencváros 5:3 (0:2), Temes­vár: Kispest—Kinizsi 8:1 (3:1), Nagwárad: Sorok sár—Crisana 30 (3:0), NAC—Soroksár 5:1 (3:1). Munkács: Attila—MSE 2:2 (1:1), Poznan: Bocskai —'Warta 3:2 (OO), Arad: Kispest-AMTE-Gloria vegyes 3:1 (10). Pécs: DVAC-PVSK vegyes—Bu­dai 11 2:1 (1:0). Motor- sportcsonakok legszebb kivitelt*», prima kidolgozásban, olcsó áron KOVÁCS JÓZSEF csónakkészitőnél Újszeged Középkfkőtősor 5, városi stranddal szemben. Állandó raktár. Résztvesz az ipari vásáron, kiállítás az udvarban. FORTUNA a tökéletes petrolgázgép SUt, főz, fiit óránként kb. 5 fillérért Budapest, Andrössy ul 3). Teleion: 26-2-73. (Nnöumező-n. soroh] Perfekt főzőlapunk utolérhetetlen. KtirzMképvlselöt Keresünk.