Délmagyarország, 1936. február (12. évfolyam, 28-52. szám)

1936-02-18 / 42. szám

1956 feBruiür 18. DECMSGYSffaRSZAG 9 Sport Csatársor nélkül nem lehet megszerezni a negyedik helyet Kispest-Szeged FC 2:1 (1:0) A borús februári vasárnapon elveszett a 10s­pe®t elleni meccs; a két pontot éppen az a csa­pa* vette el a Szeged FC-tők amelytől azokat a iegjobban féltette - Ha ez a meccs nem ve­szett volna el, a Szeged FC ma a negyedik he­lyen állna- mert a phöbus kikapott- Az a Sze­ged FC a szerencsétlen meccs után a hetedik helyen találta magát Elveszett a vasárnapi mérkőzés, mert a csa­társor nem tud gólt lőnd és mert a Kispest ratfonálisabban futballozott- Azt nem lehet mondani, hogy a Szeged FC gyengébb volt. mbt a Képest, de a futbal1 végeredményben csatdrjdték és ez a kellék hiányzott a szeged» csapatból- Az a formáció- amely az elmúlt sze­zonban sokszor feltartózhatatlan vo1*, vasárnap tehetetlenül vergődött- A szegedi csatárok dribüztek, remek .testcselekkel szórakoztatták a közönséget, a Kispest pedig sallangimentesen játszott és gólokat lőtt- A szegedi támadások Jgen sokszor Vágiig % eljutottak, ez volt a hiba; az egész mérkőzés alalt nem lehetett egy igazi lövést látni a szegedi csatároktól, akik köziül csak Korányi volt az. aki tudta, hogy mj a csatár kötelessége. — ..Két meccset" meg leheteti volna nyerni Korányi beadásaiból- — mondotta a mérkőzéz után az egyik drukker­Ha a csatársorok közötti differenciát vesszük alapul, a Kispest győzelmét — reálisnak kell mondani jóllehet a szegedi csatárok többet vol­tak Vági kapuja előtt- Ez a kapu előtti portyá­zás még akkor is meddő volt amikor a so­kat igérő szeged* ostrom alatt állott a kispesti kajpu. A vereség ellenére még mindig vannak Sze­geden olyanok, akik biznak a negyedik hely­ben ezeknek az optimistáknak azonban csak abban az esetben lehet igazuk, ha a szegedi csatárok megtanulnak gólt lőni A szegedi csapat védelme ellen nem lehet ki­fogás; a két hátvéd minden tőíe telhetőt meg­tett Pálinkásnak a második gólnál nem volt szerencséje- A halfsor a szokottnál kissé szür­kébb volt de nem rajta zauJt a vereség- Az uj összietételü csatársor csalódást keltett- Ami­lyen örvendetes volt Korányi lendületes játé­ka. addig Vastag és Molnár használhatatlannak bizonyult Miklósi, akitől góllővést vártak, da­rabosan mozgott a oewterposzton- helyemkinit azonban egészen iól ¡rányitott- Szőregi soka* dolgozott Korányi mellett ő volt a leghaszno­sabb lagja a csatársornak­A játék ugy indult hogy. biztos szegedi győ­ze'emre számított mindenki és amikor a szege­di csatárok meddő ostroma megszűnt az omi­nózus Szabó-bomba bevágódott PáHnkás kapu­jába a 27- percben 1:0• Szeged támadót és a Kispest lőtt gólt­A második félidőben sem változót* a játék képe; a szegedi csatársor ekkor is többet tá­madctt, mint a kispesti >AV" :;rniác'ő; a 20­percben Újvári belőtte a második kispesti gólt 2:0 Két perc múlva szépített a Szeged FC az eredményen, amikor Korányi remek beadását Vastag értékesítette 2:1 Ezután óriási harc volt a kiegyen^tésért — eredmény nélkül- Az utolsó percben Serényit a biró kiállította Tizenhárom csapaí a szegedi alosztályban Nagy érdeklődés előzte meg a DLASz ta­nácsár.ak vasárnapi ülését. A tanács kimondot­ta- hogy az 1936—57- bajnoki évben tizenhárom csapat fog játszani a szegedi alosztályban A mostani szezon végén két csapat esik ki és csak egy kfrií be az elsöosztályba Bfavatot' helyről szerzett információnk sze­r'nt a. tanács, határozatát nem lehet jogerőre emelni, az országos szövetségnek az az elgon­dolása, hogy minden alosz'ályban csak tizen­két csapat játszék­Az elnökségi ü*4s. amelyet ugyancsak vasár­nap kellett volna mejrtartan5. határozat kéntelen volt- Az a négy elnökség» aki résztyett az ülésen a jubileumi esztendő előkészületeiről be­szélt- Volt egy érdekessége is ennek az ülés­nek: Gidőfalvy Adorján Károly javára lemon­dott országos tanácstagságáról­Érdekes meccsek, váratlan eredmények a vasárnapi amatőríorduSán Érdekes fordulja volt vasárnap az amatőrök­nek- Volt egy-két meglepetés, a jó játék kelle­mesen hatott a nézőkre- A szeged» esapatok vi­déki vendégjátéka nem sikerült. KEAC—MTK 3:2 (2:1)­A KEAC csak nagy küzdelem után. .határo­zottabb csatársora révén tudott győzni a jól játszó MTK ellen- A másod»k félidő 9 percében a biró dT- Hetrczeget egy ártatlan fault-ért ki­állította- A gólokat v- ördögh (2). Tóth II-. il­letve Papos és Szé1! lőtte­Vasutas—SzAK 3:1 (0:0)­Jó játékot hozott a két csapat mérkőzése, amelyből a Vasutas megérdemelten került ki győztesként; többet támadott- a SzAK-csatá­rok tehetetleneknek bizonyultak a kapu előtt­Góllövők: Kővári (2). Sajtos, illetve Kovács IV­Reménység-SZTK 3:3 (1:1)­Kiskunfélegyháza- A sereghajtó lendületes játékával majdnem nagyobb meglepetést csi­nált az SzTK jobban futballozott, de nem voH szerencséje Góllövők: Poór (3. kettőt 1 l-es­ből). illetve Szekeres (2) és Kecskés­HTVE—MTE 3-1 (2:1). Hódmezővásárhely Nagy küzdelem után szü­letett meg a vásárhelyi csapat győzelme, amely­hez a szerencse is hozzájárult- A gólokat Nagyvarga (2> egyet 11-esbSl), Szabó, illetve Lehotay III- lőtte­MAK—HMTE 4-2 (2:0)­Makó Két egyenrangú ellenfél küzdelméből a kapu élőt1 határozottabb makói csapat ke­rült ki győztesen, a HMTE csak szépen ját­szott. a g^lövés körül azonban baj volt- A gó­lokat Fazekas (2), Varga, Balogh, illetve Biró (1 l-esből) és Csabai lőtte. KAC—SzTE 6:0 (3:0) Másodosztályú bajnoki mérkőzések. Szeged» KEAC II.—MTK II. 2-2 (1:1), Sylvánia-SzAK II 5ű, (3:0). Makó: MAK II—SzFIE 4:3 (1:1). Egyéb eredmények; SzFIE II—Zrinyi-KAC komb. 2:1 (1:0), Postás—Vasutas II. 5:1 (2:1). Cserkészügyességi verseny. Vasárnap délelőtt rendezték meg a szegedi cserkészek a reáliskolá­ban az 552. számú Petneházy Dávid cserkészcsa­pat rendezésében első idei közös versenyü­ket. A verseny három részből állott 1 térképrajzolási és olvasási, hátizsákcsomagolási és kim játékvers enybőL Térkép verseny bem: 1. Wig-i ner János 598, 2. Kovács Mihály 82, 3. Papp Ist­ván 82. sz. cserkészek. Hátizsákcsomagolás: 1, Falcione Kálmán 82, 2. Kocsis Ferenc 124, 3L Déry Pál 598. sz. csapatbeli cserkész. Kim játék« versenyben: i Konkoly Miklós 183, 3. Feuer György 598, 3. Rozi ár László 82 és Lőbl Gábor 598. sz. csapatbeli cserkészek. A versenyen meg­jelent Kanizsa y-K a r g György nyűg ezredes, a szegedi cserkészintéző bizottság elnöke és szá­mos szegedi cserkészcsapat parancsnoka. Egyhangú választás volt az SzTK rendkiviili közgyűlésen. A legteljesebb összhang uralkodott az SzTK-ban a vasárnap megtartott rendkívüli közgyűlésen, amelyen a két ellentétes tábor a már előzőleg megkötött paktummal vett részt. A vá­lasztás egyhangú volt, az uj tisztikar a következő: elnök; Kiss Károly, helyettes elnök dr. Lukhaup Miklós, társelnök dr. Falcione Kálmán és Szol­osftnyi István, ügyvezető elnök Plichta Béla, osa> tályelnökök v. Csanádi Géza, Faludi Sándor, Gyarmati Mihály, dr. Hévizi András, dr. Hunyadi János, Breinovics Lajos, Berde István, dr. Gyurky Gyula, Rőser Miklós, igazgató dr. Vass Béla, fő­titkár Jávorka Ferenc, titkár Huszár Dániel, jegy­ző Kucsera László, Tóth Imre, főpénztáros Kaku­szi Lajos, pénztáros Chrispotof József, főellenőr Sági Béla, ellenőr Vajas István, pályagondnok Gyarmati János, gondnok dr. Vass Béla, ügyés* dr. Gyurky Gyula, gazda Horváth Zoltán. A Vasutas 1;6 arányban vereséget szenvedeti a Szegeden megrendezett birkozócsapatbájnoki meccsen az Orosházai MTK-tól. A szegediek közül csak Csikós tudott győzni. A Nemzeti liga vasárnapi eredményei: Budán pest: Hungária—Soroksár 3:2 (2:2) (Í), Ferenc­város—Törekvés 8:1 (5:0), Újpest—Attila 4:0 (2:0), Budafok—Phöbus 3:2 (1:0) (I), III. ke­rület—Budai 11 1:0 (0;0.) Debrecen: Bocskai—* SBTC 3:1 (1:0). Anglia /jégkorongcsapata lett az olimpiai bajnok. Kanada csak l:0-ra tudott győzni az USA ellen, második Kanada, harmadik USA, negyedik Csehország lett. Az 5—8. helyen Ma­gyarország, Ausztria, Svédország és Németor­szág végzett A Kanada—USA meccsel vége« értek Garmisch-Partenkirchenben a téli olim­piai játékok. TekeveT6eny. A Toldi Tekézők Egyesülete te­hetségkutató versenyén 100 dobás után a követke­ző eredmények voltak: Kiss 428, Ábrahám 443, Vecsernyés 410, Rill 408 fával, az 50 dobás©« ver­senyen Tombácz I. 213, Tombácz II 206, Csányl 197 és Toppantó 191 fával ért el szép teljesítményt 10 ^il¡©¡Tört" 600 pengőt fizet az ANKER ALTALANOS BIZTOSÍTÓ R.-T. baleseti Kisebb balesetből eredő át­meneti munkaképtelenség ese­tén aránylagos kisebb baleseti segélyben részesiti a Délma­nyarország biztosított előfizetőit halál esetére DELMAGYARORSZAG minden blztotitott előfizetőiének