Délmagyarország, 1935. szeptember (11. évfolyam, 196-220. szám)

1935-09-03 / 197. szám

T935 szeptember 3. DELMAGYARORSZSG Sport A Szeged FC értékes győzelme Budapesten Szeged-Budai 111:0 (0 :0) Értékes győzelmet aratott vasárnap a Sze­ged FC Budapesten, Idegen környezetben, amelyben szimpátiát tudott kelteni maga iránt, Mindössze 1:0 (0:0) arányban gyűrte maga alá a Budai 11 veszélyes legénységét, de ez is elég volt ahhoz, hogy egyelőre a tabellán a második helyet biztosítsa magának. Az a csapat, amely az SBTC ellen elbizakodottan játszott, vasár­nap remekül küzdötte végig a meccset, különö­sen a második félidőben talall magára. Tiz­eztr ember nézte végig az izgalmas játékot és a Szeged FC mögött állt a nehéz küzdelemben, mert fairen harcolta ki a két pontot, amely­nek megszerzéséért a Budai 11 sokszor meg­rvemengedett eszközökhöz folyamodott. Ezen a meccsen meggyőződhetett a budapesti közön­ség, hogy a Szeged FC nem durva csapat A játékidő utolsó periódusában, amikor óriási harc folyt a győztes gólért, látszott meg iga­zán, a szegediek a rajtuk esett sok fault elle­nére sem feledkeztek meg arról, hogy elsősor­ban játszani kell. A budai játékosok még ak­kor is durvák voltak, amikor a szegedi kapu előtt a gólért harcoltak. A szegedi csapat sport­szerű játékával nemcsak győzött, hanem azt is kiérdemelte, hogy a közönség végig biztatta és a meccs után melegen ünnepelte. Előfordult, amire nem igen volt még példa, hogy a buda pesti csapat játékosait kérte kiállítani. Tünte­tett L y k a és S c h u s t e r ellen és fel volt há­borodva. amikor a bíró egyszerű bocsánatké­réssel intézte el a két játékos durva faultját A győzelemért minden játékos dicséretet ér­demel, még sem lehet elmenni szó nélkül a vé­delem elsőrangú teljesítményén, amelyre az el­ső félidő öldöklő iramában nagy szükség volt. A halfsor ezúttal is a szokott j$l játszott. Ez a rangsor: Bertók, Somogyi, Gyuresó. A csatársor lényegesen jobban játszott, mint az SBTC ellen; voltak elgondolását a kapu előtt azonban még mindig nem a régi a támadósor. Itt K orá n y i II. futballozott a legjobban. Eb­ben résztkért Bognár is, aki felépítője volt a támadásoknak. V a s t a g, az SBTC elleni meccs óta javult. A balszárny, amelyben az utolsó pillanatban Varga kapott helyet nem tudott kellőképen érvényesülni. Tombácz partner nélkül volt, mert Varga főleg hátul játszott. A játékidőt két részre kell osztani; az első félidőben a Budai. 11, a másodikban a Szeged FC volt a többet támadó, de a Szeged FC lel­kesedésével a maga javára döntötte el a mecs­cset. A Szeged FC éppen ugy kezdte a játékot, mint a tavalvi 4:0-nál, Vastagnak azonban ez­úttal nem sikerült semmi, sőt a Budai 11 ke­rült frontba és ebben a félidőben inkább ő tá­madott. Gól azonban nem esett, bár a helyze­ték kiválóak voltak mind a két oldalon. Az eredménytelen félidő a védelmek nagyszerű munká jának tudható be. Az első félidő esemé­nye a kihagyott helvzeteken kivül az volt, hogy Vastagot leütötték éppen akkor, amikor gól­helyzetben állt A közönség parázs tüntetést rendezett a Burlai 11 és a biró ellen. A második félidő a Szeged FC-é volt. A sze­gedi csatárok szinte állandóan a budai kapu előtt tanyáztak, a gól azonban Sokáig váratott magára. A közönség, a Budai 11 már belenyu­godott az eldöntetlen eredményben, csak a Sze­ged FC nem: a szegediek győzelemre utaztak Budapestre és Vastag prémiumot ígért még a meccs hevében is — fogadásból. A 43. percben iárt az idő, amikor Vastag remek labdát adott a jó helvzetben levő Korányinak. A jobbszélső pillanatok alatt n budai kapu előtt termett; c=ak Havassal állt szemben. Korányi a kapust is kicselezte és a kapuba gurította a labdát A gólt leírhatatlan örömmel fogadta a közönség és a csapat: Vastag alis akarta elengedni Ko­rányit. Amikor vége volt a meccsnek, a Budai Kerékpárosok! Sikerült egyik gy4ramWl n»sry kerékpirgamit olcaóa itveun. • azokat a» alanti Bilire* áron 4ra«)tanL UI kOlsSraml huzal P 4-S0 BelsAganl szürke P I '10 kOIIOId J-90 - »Wi 1-30 Szántó Sándor K1" oec' 11 az uj szabály értelmében köszöntötte a győz­tes csapatot, a szegediek viszonozták az üdvöz­lést, de nem feledkeztek meg a közönségről sem; vigyázz állásban köszönték meg a támo­gatást. A közönség lelkesen tapsolta a kegyeibe fogadott szegedi együttest. II szegedi csapatok győztek a vasárnapi amaiörfordulón A vasárnapi amatőrforduló nem hozott meg­lepetést, mégis örvendetes eseménynek kell el­könyvelni az SzTK értékes győzelmét és hogy a SzAK tartja jó formáját MTE—Reménység 3:1 (1;1) Csak az első félidőben tudott veszélyes lenni a kiskunfélegyházai csapat, a második félidő­ben visszaeseit és a szegedi csapat biztosan győzött Wittmann (2) és Lehotay I. góljaival. A Reménység gólját Vidacs szerezte. SzAK-SzTE 2:1 (0:1) Szentes. A SzAK stílusos játék után, csak a második félidőben tudta a maga javára dön­teni a meccset. A gólokat Albert, Solymár, illet ­ve Kövesdi lőtték. SzTK—HMTE 8:3 (1:0) Hódmezővásárhely. A lelkesen játszó SzTK megérdemelt győzelmet aratott az idegen kör­nyezetben; fiataljaj beváltak. Góllövők: Dobra (3), illetve Biró (2). A center az egyik gólt 11-esból lőtte, MAK-Sz. Máv. 1:0 (0:0) « Makó. Második félidőben jobb volt a makói csapat és ez segítette a győzelemhez. A gólt Gombkötő lőtte. KAC—MTK 4:0 (2:0) Kecskemét. A kecskemétiek biztosan győztek a makóiak ellen Veroszta, Kiiment (ll-es), Romhányi ós Aszódi góljaival. KTK—HTVE 2:2 (1:1) Másodosztályú bajnoki mérkőzések. Szeged: KEAC II—SzFIE 4:1 (3.0), Vasutas II—Zrinyi­KAC 3:2 (1:1). Szőreg: Rákóczi—MTK II. 4:1 (30). Kiaknndorozsmft: Postás—KPLE 43 (4.0). Hódme­zővásárhely: SzEATC—HMTE II. 5:1 (2:1). — Szö­vetségi dijmeccsek. Szeged: SzAK II.—SzEATC II. fi* (0:1), MTE II—UTC II. 3:3 (22). — Barátságom játék. Vasiutas törpe—Toldi törpe 7:0 (20). ­500 versenyző a szegedi uszónapon Az Országos Uszóhét keretében vasárnap rendezték meg Szegeden az ,.uszónapot" jelen­tős sikerrel. A propagandaversenyen 91 leány és több, mint 400 fiu vett részt az 50 méteres uszásban. A verseny előtt Mérav János, a MÚSz főtitkára beszédet intézett a résztvevők­höz hangsúlyozva az u'szás nagy jelentőségét. A verseny valamennyi résztvevője a MUSz em­lékérmét kapta. Az „Úszónap" sikere v. Hal­mos Árpád érdeme. Meglepetések a Nemzeti Ligában. A Nemzeti Liga második fordulója a meglepetések özö­nét hozta. Meglepetésnek számit a Ferencváros veresége kétgólos vezetés után az Újpesttől és a III. kerület eldöntetlen je a Budafok ellen. A legnagyobb meglepetéssel mégis áz amatőrök szolgáltak; a Törekvés és az SBTC bravúros győzelmet aratott. Eredmények: Újpesti-Fe­rencváros 3:2 (0:2), Budafok—III. kerület 1:1 (1:0), Törekvés—Bocskai 3:2 (0:2)! Salgótar ján SBTO—Soroksár 4:3 (1:2) (!). Cserkészek futballmeccse. \ 123. számú keras­kedő-cserké&zcsapat az 560. számú Baross-együt­tessel 3:3 (1:1) arányban eldöntetlenúl merkőtott a vasárnapi futballmeccsen. A magyar atlétacsapat harmadik lett a ber­lini ötöstornán, amelyen a svédek megérdemel­ten legyőzték a németeket. A pontverseny: 1 Svédország 56, 2. Németország 52.5, 3. Magyar­ország 40, 4. Japán 33, 5. Olaszország 26.5. A második napon a magyarok közül csak Ko­vács győzött a 400 meteres gátfutásban. Fekete: országos kerékpáros hegyibajnok. Fe­kete Lajos, az SzTK volt versenyzője, aki az el­múlt vasárnap az UTE színeiben rekordidő­vel győzött az országos hegyi kerékpárosbaj­nokság előfutamában, most még ragyogóbb győzelmet aratott a döntőben. Fekete 8:52 perc­cel országos rekordot állított fel és nagy fö­lénnyel győzött. A régi rekord 9:23 perc volt. A SZATE nj vezetősége. A SzATE vasárnap dé}­ilőtt tartotta tisztújító közgyűlését, amelyen az el nőkl tisztség körül kisebb vita volt. Dr. Cser ne János bejelentette, hogy elfoglaltsága miatt nem vállalhatja a tisztséget. A vita az uj elnök sze­mélye körűi támadt, végül is Ben kő Jánost vá ?asztották meg erre a tisztségre. A többi tiszt ségre a következőket választottók: ügyvezető-el­nök Sleinbeck János, társelnökök ifj. Deák János; Bóka Ferenc, Koyáts István, dr. Vajas István, Áb­rahám Szilveszter, alelnökök ifj. Gárgyán János. Gávrity József, Katranecz Sándor, Kurncsay La­jos, Szabó Imre, Vajas József, főtitkár Gyarm.il? József, intézők: Horváth Kálmán és Agócsi István, tréner dr. Tóth Lóránt, orvosok dr. Cserne János, dr. Hernádi Mihály, ügyész dr. Kiss Imre­A Vasutas atlétái váratlanul gyengén szerepel­tek a Szolnokon megrendezett országos vasutas­bajnoki versenyen. A szegediek eredményei: 100 m. szenior: 3. Furós 55 mp., Uj. súlylökés: 3. Bii­csi 11.40 m., olimpiai staféta: 3. Vasutas. Evezősök—Fészek. Vasárnap — a kora hajnali órákban — futballmérkőzésre állottak ki az Eve­zősök és a Fészek Klub válogatott csapatai ­végkimerülésig. A haíálos mérkőzést, bár zárt ka­puk mögött rendezték meg, nagyszámú drukkoló had harsonázta és szenvedte végig. A csapatok nagy felkészültséggel csaptak össge és néha a lá­bak helyett a labdát is eltalálták. Az elszánt bírák szabályos füttykoncertet rendezitek egy-egy feltű­nő „húzás" után, amit azonban a vészes csata után élénken visszakaptak, különösen a megítélt ll-e* részesült nagy szerenádban. A játéknak a hajnali derengésből jótékonyan előlépő nap Izzó sugarai vetették véget. Az eredmény kiderítése huszonnégy óra öta tart, eredmény nélkül. Egyesek szerint négy gól volt fellelhető a hadszíntéren, mátok »ze­rfart három plusz egy. Logáritmusos bizottságot küldtek ki a helyszínre. A gólokat — bir szerint — Sós, dr. Koch, Franki, dr. Donászy, Schlosser, és egyéb Qrth-ivadékok álmodták. A szegedi úszók nagy pootfőlénaye} nyerték a« SzTE vándordiját a vasárnap Szentesen megren­dezett iiszómérkőzésen, amelyen valamennyi déli kerületi város képviseltette magát. A vándordíj eddigi védője az SrfTE volt. A verseny legjobb eredményét Vágó II. érte et aki a 100 méteres mellúszásban 1:21 perces idővel déli kerületi rekor­dot úszott. A versenybíró Szaniszló Béla volt Sólyom, a KEAC atlétája a Budapesten meg­rendezett versenyen 183 centiméteres magasugrá­sával holtversenyben első lett. A TÉBE 5:1 arányban győzött a Vegyesdandár együttese ellen, amely szintén nem volt komplett, a barátságos tenniszmecosea. Használt iskolakönvveH féláron kaphatók. — Használt iskolakőnyve­kot magas áron veszek. Kn<rem érdeklő iskolák­ból kiesett tankönyveket is vásárlók. Hungária Antiquárium Batthyányi ucca Z. *e • Kedvezményes utazásra jogosító igázolványok a Dtlmaaprorszag kiadóhivatalában. Érv'nyes Budapestre és vissza augusztus 28-tól szep­tember 13-ig.