Délmagyarország, 1935. július (11. évfolyam, 145-170. szám)

1935-07-17 / 158. szám

Kerékpárt, alkaírészeHet, gumit Sí D ér y gépáruház N a q v tavi l 6 m ü h e 1 v. Spori UTE—SzUE 6:2 (2:1) Góldobók: Németh (5), Vágó I., dr Wanie, Papp A vizipólóbajnokcsapat kedden délután biz­tosan győzte le a Szaniszló nélkül kiálló sze­gedi csapatot A csapatok igy álltak ki a baj­noki küzdelemre: UTE: Kutasi — Vágó I„ Szigeti — Halasy — Bözsi, Németh, Keserű II. SzUE: Váradi — Putnoki. Herendi I. — Pleplár — Vágó II., dr. Wanie, Papp. A játék Németh kapumellé lövésével kezdő­dött, de az 51. másodpercben már a hálóban táncolt a center bombája. 1:0. A. 3:56 percben a volt szegedi hátvéd, Vágó I. leúszott és Vá­radi kapuiéba ejtette a labdát. 2:0. A 4:59 perc­ben esett az első szegedi gól: Papp elvette Vá­gótól a labdát, becsapta Kutasit és gólt dobott. A második félidőben láthatóan fölénybe ke­rült az uinesti csapat és következtek a soroza­tos Németh-gólok. Az 1:06 percben 3:1 volt már az eredmény. A 2:50 percben Putnoki a viz a'á nyomta Némethet, 4 méteres járt érte és a hát­védnek el kellett hagyni a medencét. A bünte­tőt Németh bedobta. 4:1. A 3:34. percben ismét Németh volt eredményes. 5:1. Az 5:12. percben esett a szegediek második gólia: Papp passzát dr. Wanie a gólba dobta. 5:2. Az utolsó új­pesti gólnak is Németh volt a szerzője a 6:55. percben. 6:2. A győztes csapatban Vágó I., Németh. Ha­lasy. a szegedi egvüttesber Herendi I., Papp, Vágó II. játszott iól. Dr. Waniet erősen, sok­szor durván fogták. A közönség a mérkőzés alatt hevesen tünte­tett Rudas biró ellen, aki gyengén vezette a meccset Salgótarján után ügy a KEAC vezetősége, mint a játékosok már megnyugodtak a salgótarjáni vereségbe amelyet nem tartanak reálisnak. A vereség ÍSS! « ^szerencsében látják és hogy a biró SBTG-szabálvtalanságot elnézett, ami döntő kihatással lett volna a meccs eredmé­nyére. És ugv küzdöttek a salgótarjáni játéko­sok — mondotta az egvik KEAC-vezető —, amit csak ritkán lehet látni. Meg is volt erre az ok, függetlenül a Nemzeti Ligába való beju­tástól, mert állítólag az egész csapatot — el­küldte volna az SBTC éppen ugv. mint azt an­nak idején a Bohn SC is megtette. — A fogadással azonban nem voltunk meg­elégedve — mondotta. Az állomáson nem várt senki, csak — hat rendőr cirkált azon az útvo­nalon , amely a városba vezetett. A nézőtéren a legrosszabb helvét kaptuk: a kapu mögött á!l­runk — ülőhelvieggvel a kezünkben, körülöt­!™jL!2riíg rfen<lórők álltak ... Biztonságban a iátékosokat a szállo­v*Al,t6k vitték ki a Elvára, mert a SHKk í ííí™? Wentkezett. Az OTriíak S.fili és 4 KEAC volt ka­Kasával ^SSS^JS^t IÍÍISIa!! Ai^ ár*t0" ™nt he a pálvara és t> kozonsef előtt kelten nia. Botok székek emelkedtek l i^iX h „pfuf-koneertet" kaptak a !á!ék*sok A m olyan jegelő volt. hogy *lí« Wrták, be­pisaanak az öltőzőbe. Ilven alőzménvek után került sor a játékra amelvben az SBTC küzdött, a tömeg fülsike­títő lármát cMntitt. a saleótarfán! játékosok lerúgták a sérült Tóthőt, beletalpaltak H«jm operált térdébt és Thour megritffta dr. H er­ei «g szárkapocscswtíát — a SHEAC csak fut­baHozott... a mérkőzés bőse dr. K a r á e « o­nyi volt, aki az első félidőt nagv fájdalmak közepette játszotta végig, valószínűleg vakhél­tBTitaciója volt A szünetben injekciót kai>ott. A mérkőzés után már híre-hamva není volt az ellenszenvnek: győzött az SBTC. Minden meg volt bocsátva. Az óvást mar elfelejtettek Salgótarjánban, ahol azzal vigasztalták a KEAC-ot, hogy ilyen szép mérkőzést még nem láttak a bányavárosban. A salgótarjáni meccsnek talan az a legér­dekesebb eseménye, hogy Tomecskó, az SBTC tréneTe rövid „eszmecserét" folytatott Bukoveezkyvel, a KEAC balfczélsőjével — a Nemzeti Ligával kapcsolatos dolgokról... Kiderült, hogy az SBTC szeretné megszerezni Bukoveczkyt,' akivel balszélsőproblémáját akaria megoldani. Bukoveczky a Délmagvarország munkatár­sának ki jelentette, csak abban az esetben haj­landó az SBTC-hez menni, ha nyugdíjas ál'ást kap. Szerződéskötésről szó sem lehet annál kevésbé, mert Bukoveczky tagja az olimpiai keretnek. — fl Spárta 2:0-ra legyőzte a Juveu'ust a Középeurópai Kupában Prága, julius 16. 35 ezer néző előtt kedden ját­szották le Prágáten a Középeurpa Kupa küzdel­mek első középdöntő mérkőzését. A prágai Spar­ta 2:0 (1:0) aránvhan győzött a torinói Juventus ellen. Az első gólt az első félidő végén Fac i­nek lőtte, a másodikat a II. félidő 23. percé­ben 1 l-esből Zaicsek. A 11 -e« körül zavaros jelenetek játszódtak le. a bitó Monti-t, a Juven­tus centerl1)alf ját — aki miatt a büntetőrugás tőrtént — kizárta a játékból. 'A második közép­döntő Torinóban lesz. II szabads!Husu birkózásra nem volt felkészülve a To úi és két vereséget szenvedett Törökországban Közel két hét telt el azóta, hogy a Toldi el­utazott Törökországba, ahová bárom mérkő­zésre hívták meg. Szegeden idegesen várták a Toldi szerepléséről a híreket, amelyek csak most érkeztek meg az izmiri és istambuli meccs után. A Toldi mind a két meccsen 1:8 arányban vereséget szenvedett. Dobó II. kivételével va­lamennyi birkózó elvesztette meccsét, ami a szabadstílusu verseny miatt következett be. Er­re a Toldi nem volt felkészülve. Az istambuli válogatott, amellyel vasárnap mérkőzött, meg­felel a törők válogatottnak. A Toldi vasárnap Ankarában mérkőzik azután visszatér Sze­gedre. Rendbehozzák a SzflK-pályát, ha az OH segélyt ad A SzAK vezetősége már régóta foglalkozik azzal a gondolattal, hogy az ujszegedi sportte­lepen a szükséges javítási és pótlási munkála­tokat elvégeztesse, de erre nincsen anyagi fe­dezete. A SzAK vezetősége most elhatározta, hogy mozgalmat indít a sporttélep rendbeho­zása érdekében. Küldöttségileg fogja felkeres­ni Bárányi Tibor főispánt, aki* megkérnek arra, hogy interveniáljon az OTT-nál megfe­lelő segély folyósítása érdekében. hog> pályá­ját rei.dbehozhassa, mert az ma már olyan ál­lapotban van, hogy alig lehet rajta mícc^et játszani. Az OTT esetleges segélyét a SzAK arra fogja felhasználni, hogy az állóhelyen betonlépcsőket épittet, a keritést rendbehozzák éc a pályát bagvepesitlk. Kutat akirnak fur­nl a pályán, amelynek vízellátása igen kez­detleges. Ha az OTT elegendő pénzt ad, a2 ál­lóhelyei befedik. Hogy ezek a dolgok milyen elengedhetetlen feltét lei egy modern sporttelepnek ezt e*ak az k tudják, akik meggvőződt-k a S/:\K pá­lya hiányos felszereléséről. Azzal t-s kell lő­rődr — mondják a SzAK-ban — hogv a vendégcsapatok minden tekintet-bei meg le­gyenej elegedve. A deputáció a szal adságáról visszaérkező főispánt nyomban fel fogja ke­resni, hogy az ügy minél hamarabb elintézést -> verjen. A TEBE és az ULTE küzdelme a második helyért Szerdán fejeződik be a déli kerületi tennisz­csapatbajnoki küzdelem. A sorsolás ugy akar­ta, hogy az utolsó mérkőzésen dőljön el a má­sodik hely kérdése. A kitűnő helyért a TÉBE és az ULTE csapata méri össze erejét délután 4 órai kezdettel a banktisztviselők pályáján. A meccsnek az eddigi eredmények alapján az üjszegediek a favoritjai. A küzdelemre a két csapat igy áll ki: ULTE: Singer, Sugár, Rosmann. Máté, Klári Pick Lőtte, Weiner Éva. TÉBE: Kárpáti, Faragó, Dóczy, Gál Magda. Hauser Klári. Kijelölték a szentesi uszógyülekezetre a sze­gedi úszókat. Az úszószövetség déli kerülete az úgynevezett uszógyülekezetet az idén Szente­sen rendezi meg. Az uszógyülekezet résztvevői vasárnap utaznak Szentesre, ahol dr. Wanie András uszókapitány felügvelete alatt augusz­tus 4-ig treníroznak. Dr. Wanie már kijelölte azokat a szegedi úszókat, akik a gyülekezeten résztvesznek: Borbély László, Engel György, Csapó Árpád, Faragó Sándor, Láng Tibor, Bá­lási László, Klein Arthur, Maróthy András, Pjgniczky István. Vitos Gerő. Az uszógyüle­kezetet rendező egyesület meghívta S i r c h i c h Györgyöt, hogy trenírozza úszóit. Sirchich eleget tesz a meghívásnak és szerdán utazik Szentesre. A vidéki atlétikai bajnokságokat julius 27-én és 28-án rendezik meg Székesfehérvárott. Koch Jó­zseftől, a déli kerüíet előadójától szerzett infor­mációnk szerint a versenyen 8—10 déli atléta in­dul, olyanok, akiknek esélyei vannak. A Szeged FC benevezett a Nemzeti Ligába. Julius 2Ó-án van a Nemzeti Liga nevezési zár­lata. Az ezen időn tul érkező nevezéseket nem fogadja el a szövetség. A Szeged FC, hogy ezt a gondot is levegye magáról, kedden benevezett a ligába. Lakács, a Szeged FC volt játékosa, aki jelen­leg az Olimpique Marseilleben futballozik, sza­badságát Budapesten tölti. A volt szegedi csatár­ral állítólag tárgyalásokat kezdett az Újpest. Lu­kács, .értesülésünk szerint, néhány napra Szegedre is ellátogat. A SzAK megállapodott a Szeged FC-vel a pályabérletére. A SzAK és a Szeged FC dele­gáltjai tegnap ültek össze, hogy a pályabérleti szerződés meghosszabbításáról tárgyaljanak. Az értekezleten a SzAK részéről bástyái Ho 1­tzer Tivadar, Kardos Mihály és Bánhi­d Í Zoltán, a Szeged FC képviseletében V i 11 á­n y i Ármin, Back Pál és Pető Gvörgy vett részt. Az értekezleten, a megértés szelleme ural­kodott és igy sikerült is a megállapodást meg­kötni, amelyet a két klub választmánya jóvá fog hagyni. A megegyezés hire sportkörökben Őrömet keltett, mert igy nem fognak olyan dolgok előfordulni, mint a múltban. SxerUesssíöi üxenel Sz. Elemér. Mai lapunkban megtalálja a szabad­téri Játékok részletess programját, az előadások időpontját. Jegyeket elővételben kedvezménnyel Szegeden a központi irodában (Appooyi Albert-ue­oa, telefon 30-00.), a színházi pénztárnál, a Délma­gyarország kiadóhivatalában; vidéken a Menet­jegyirodákban; Budapesten a Szinház-Propaganda irodában (Nagymező-ucca 22), Ax Est kiadóhivata­lában és az IBUSz-nál lehet váltani jutányosán eladó! Somogyi ucca 15u swe-