Délmagyarország, 1935. június (11. évfolyam, 122-144. szám)

1935-06-22 / 138. szám

1935 junlus 22. DÉLMAGYARORSZÁG Kerékpárt, alkatrészeket, Seíebisan D ér y gépáruház N a a v faviíó műhely. * • Ünnepélyesen fogadták a Szeged FC-t Prágában A Szeged FC csütörtökön éjszaka Btrk Pál fő­titkár és Réti-Rebró Béla tréner vezetésével el- I utazott Szegedről. Budapesten csatlakozott a csa­pathoz Villányi Ármin ügyvezető-elnök, aki szin­tén elkísérte a Szeged FC-t Prágába, ahová pén- 1 teken délután érkezett meg a szegedi különít- j mény. A pályaudviron ünnepélyesen fogadták , a Szeged FC-t, amelyet szépszámú közönség várt. j A pályaudvarról a csapat a szállodába hajtatott, majd a várros megtekintésére indultak a játéko­sok. Szombaton a játékosok végignézik a máso­dik Vienna—Sparta találkozót. A játékosok Szegedről való elutazásuk előtt, csütörtökön délelőtt egyórás kondiciótréninget/ tartottak bizakodó hangulatban. A játékosok nem mondták, hogy megverik a Slaviát, azt azonban megfogadták, hogy a szegedinél jobb játékot fognak produkálni. A futballisták hangulata min­denesetre reménytkeltő, arra azonban sajnos gon­dolni sem lehet, hogy a háromgólos hátrányt — Prágába behozzák. A csapatban nincsen változás: Pálinkás—Mik­lósi, Riesz—Gyurcsó, Somogyi, Bertók—Korányi, Bognár, Vastag, Mester, Berecz. Az együttes tar­talékja: Varga. Ujabb prágai hangok Szeged dicsér eléről A prágai lapok még mindig élénken foglal­koznak a Slavia szegedi vendégjátékával és nem győzik dicsérni a szegedi klubot, a szegedi fo­gadtatást. Most érrkezett Szegedre a »Prágai Ma- | gyar Hírlap «-nak a mérkőzésről szóló tudósítása, amely a következő: »Slavia—Szeged. FC 4:1 (2:1). A ma­gyar fővárosi csapatok legnagyobb mumusa, a Szeged FC nem tudott ellentállni otthoná­ban a SLaviának. A cseh bajnokcsapat ma­gasabb technikájával ós jobb taktikájával megérdemelten győzött. Szeged keményen küzdött és példásan fair játékával elismerést érdemel. A Slavia első 2 gólját Kopecky lőtte, amelyre Bognár válaszol. Szünet után újból Kopecky és i i-esből Bradác állították be a végeredményt. — A prágai sajtó a leg­nagyobb elismeréssel és örömmel kommen­tálja azt a példátlanul udvarias és szívélyes fogadtatást, amelyben a Slaviát a magyar vidéki metropolisban részesítették. Feltűnő cikkekben emelik ki Pálfy polgármester és Hedry klubelnök beszédét és a szegedi kö­zönség korrekt magatartását. Valamennyi lap kifejezi abbeli kívánságát, hogy ez a meg­értő és baráti sportkapcsolat politikai térre is áthasson.« A MŰK megmenekült a kieséstől A Móraváros vereség« A csütörtöki amatőrfordulón eldőlt a kiesés kérdése, mert az óriási lelkesedéssel játszó MAK — legyőzte Szegeden a Móravárost. Ilyen körülmények között a Kecskeméti TE-t kell ki­eseit csapatnak tekinteni, mert egészen való­színűtlen, hogy hátralevő mérkőzésén kilenc góllal győzzön a Vasutas felett. Nemcsak a ki­esés, dt a harmadik bely kérdése is eldőlt, meri a Móraváros vereségével a SzAK még ab­han az esetben is harmadik, ha vasárnap az Sz. Mév.-tól kikap. MAK-MTE 4:3 (4:1) A makói csapat, amely már hosszú idő óta nem ¡udott győzni, a sorsdőntőmeccsen lelkese­désével a maga javára tudta eldönteni a mérkő­zést. Különösen az első félidőben játszott ered­ményeden a makói együttes, a második félidő­ben visszaesel! da egygólos előnyt mégis biz­tosított, ezzel tagja maradhatott az első osz­tálvnak. A gólokat Kiss (2). Suba, Balogh, illet­ve Wíttmann (2), Sulyok lőtték. A meccset P »­t a k i kifogástalanul vezette. HMTE-Vasutas 8:2 0:0) Hódmezővásárhely. Egyenrangú ellenfelek küzdelméből a szerencsésebb vásárhelvi csapat került ki gvőztesen. Góllövők: Gera ("2"), Oláh és Saitos (2). Oláh jó bíró volt. Egvéb eredménvek: Zrinyi-KAC—MTK II 2:1 (0:0). (Másodosztályú hainoki.) Góllövők: Ungár (2). illetve Galamb. MTE Tl-SzAK ve­gyes—SzAK II. 3:0 (1:0). Az MTE a szövetsé­gi diimeecset lemondta a SzAK iavára. ezért a mérkőzés barátságos volt. Góllövők: Klein II., Klein ITT. és Gaál. _ MTE ifi.—Református if­jak 2:2 (1:0). Bilié cég—Tóbiás cég 4:2 (1:1). II Tanifékéoző elveszette az országos KISOK-balnokságot Űrnapján, a SzAK-pálván játszották le a második országos KTSOK-bainokí divtot, mi­vel az első találkozó 3:3 aránvban eldőntetle­nül végződött. A második meccsen a szegedi baj; ok. a Tanitókénző váratlanul rossz napot fogott ki és 0:4 (0:3) arányban vereséget szen­vedett a bndanesti Szent István felsőkereskedel­mi együttesétől. A vereség következtében a szegediek elvesztették bainoki elmüket. A gől­arány túlzott, mert a rosszul kezdő Tanítókép­ző a másódik félidőben annvira magára talált, hogv legalább két góllal szépíthetett volna az eredménven. A Tanítóképző az első 25. perc­ben vesztette el a mérkőzést, amikor a pestiek pompás nasszjátékával szemben szinte tehe­tetlen volt. Az első gól a 8. percben esett: B a k t a v egv hosszan előreadott labdára kifutott, de azt el­vesztette. így Papp az üres kapuba lőtte a gólt 0:1- A 16. percben Keresztes váratlan 15­A qnarnerói Riviérán LAURANA napfényes tengeri strandján az EXCELSIOR nagyszállót a legjobb társaság szine-java keresi fel gyógyulás, fidülés, nivós szórakozás végett. — A pompás nagyszálló közvetlen a tengerparton épült; loggiás szobáiból, tengerparti terrsszos ét­terméből gyönyörű kilátás nyilik a kék Adriára és a közeli szigetekre Elegánsan berendezett tár­salgók, női szalon, dohányzóterem, iró és olvasó szoba állanak a vendégek rendelkezésére. A hotel konyhája elismerten a legkitűnőbb; kívánatra di­étás étkezés. — A legtökéletesebb komfort mel­lett is az árak ¡e;en mérsékeltek I Mindennemű felvilágosítás, szobarendelés, pengö­befizetés az „Uj Magyarság" Utazási irodájánál (Budapest, VII., Rákóczi ut 30. T. 464-2B.) Iá0 vése jutott a szegedi kapuba. 2:0. A 25. percben J a n c s ó nehéz szögből lőtt gólt 3:0. A második félidő nagyobb részeben a szegediek támadtak, de az elsőosztályu budapesti védelem mind"» akciójukat szétverte. A negyedik pesti gól a 13. ! percben esett, amikor Papp kiszökött és B^k­i tav hibájából gólt lőtt 4:0. A szegediek közül Hertelendy, Papp, Stark és Bartos játszott elfo­gadhatóan. A mérkőzés ünnepélyes külsőségek között kezdődött. A felsorakozott játékosokhoz Ru. day Gyula, a KISOK országos előadóia in­tézett beszédet, amelyben a fair sport jelentő­ségét hangoztatta. A döntőt végignézte tóvárosi i Fischer Gyula is, aki az MLSz és a BLASz képviseletében jelent meg a meccsen. Kikanott a SzON SalaMar!ánban a Gorinthián-dij döntőjében Színié végig tlz emberrel kOzdffll a sze­gedi csapat A szegedi sportközönség nagv érdeklődés* ) figyelt Salgótarján felé, ahol a SzAK az ország egyik legjobb amatőrcsapatával, az SBTC. mérkőzött csütörtökön a Corinthián-dijért. Vérmes reményeket még az optimisták sem fűzték f mérkőzéshez, mégis fájdalmasan érte a szegedieket, hogy a SzAK 0:3 (0:2) arányban vereséget szenvedett. A gólarány túlzott, mert a SzAK sokat támadott, de csatárai a knpu előft csődöt mondtak. A vereség ellenére a SzAK ¡ó benyomást keltett SaHótariá-nban, ahol a kö­zönség nem egvszer megtapsolta stílusos játé­kát. A vereséghez nagyben hozzájárult az is, hogy Polvák II. sérülése miatt a játékidő nagvrészében nem játszhatott. A SzAK-ra két­ségtelenül hasznos volt a Corinthián-meecseken va'tó részvétel mert ezzel feltétlenül elősegítet­te, hogv csapata a nagyobb küzdelmekhez hoz­zászokjon. A vereség következtében a SzAK második lel! a Corinthián-dijban, játékosai ezüst érme­ke! kaptak. A KEAC készülődése a kerlllett doníőre A Postás az elsőoszíály kapufában A KEAC szorgalmasan készülődik a vasár­napi második kerületi döntőre, amely Szegeden kerül eldöntésre. Urnapián tréningmérkőzést játszottak az egyetemisták, akik az első osztá­lyozóra készülő Postásokkal mérték össze ere­iüket 2x30 perces iáték keretében. A meccs a KEAC 2:3 (0:0) arányú vereségét hozta, a baj­nokcsapat iátékosai nem erőltették meg magu­kat. Ez a körülmény nem von le semmit a Postás győzelmének értékéből, amelv szép re­ményekre iogositsa fel a másodosztályú bajno­kot áz osztályozót illetően. A gólokat S z i 1 a s­sv II., Csányi, illetve Kovács II. (2) lőt­ték. A tréningmecesnek különösen azért volt jelentősége, mert a KEAC a kapusproblémát akarta megoldani. A játékidő első részében Bodroghv védett, a másodikban Bene­dek akinek hosszú idő után ez volt az első szereplése. A tréningen látottak alapján a KEAC veze­tősége valószínűleg csak kisebb változást esz­közöl a csapaton, amennviben Dóczv beívelt dr. Karácsonyi fog halfolni. Ebben az esei • ben ez a csapat játszik vasárnap a B. Máv. el­len: Bodroghv — Kovács I., dr. Tóth — dr. Kará­csonyi, dr. Herczeg. Sipos — Tóth II.. v. Feke­tekovács. ördög. Kovács TI.. Bnkoveczkv. Ugv a KEAC—R. Máv. kerületi döntő, mint n postás—Kiskunfélegyházai Reménvség első osztálvozómérkőzés a SzAK-pályán kerül el­döntésre. A döntő és az osztályozó mérkőzés jegveít 20 százalékos elővételi kedvezménnyel a Délma­gyarország jegyirodája árusítja. Koránvi III. profi — Franciaországban. Ko­ránvi ITT., a Kecskeméti AC futballistája az FC Setebe szerződött. Az FC Sete-ben futballo­zik Engelhardt és Bukovi, akiket most transzferlistára tettek. Korányt kiadása elé az MLSz valószínűleg akadályokat gördít.