Szeged, 1924. szeptember (5. évfolyam, 200-224. szám)

1924-09-02 / 200. szám

6 SZEGED 1924 szeptember 2. SPORT SzAK—StTK 1:0 (0:0) Állandó fölénye dacára csak minimális góldiffe­renciával győzött a SzAK régi riválisa felett. Sport­körökben a SzAK eddig mutatott kitUnö formája alapján nagyarányú győzelmét várták, amely be is következett volna, ha a vasárnapi mérkőzés törté­netesen nem bajnoki pontokért megy. Bajnoki mérkőzéseken csodálatos idegesség vesz erőt a csapaton, ami annál inkább érthetetlen, mert hisz olyan kiváló tudásu és fejlett technikájú a csapat, hogy minden helyi ellenfelével reális körülmények közölt győznie kell. Erős nappal szemben kezdi a SzAK a játékot. Az idegen pálya láthatólag nem konveniál a SzAK csatársorának, finom passzaik a fücsomókban akadnak meg, ami fokról-fokra idegesebbé teszi a csapatot. A SzAK a védekezésre fekteti a fősúlyt. Állandóan 5—6 ember vigyáz a kapura, elől két csatár áll, akik, ha a labda arra kerül, támadásba mennek át, amely az előre húzódott SzAK-véde­lem miatt néha veszélyes tudott lenni. A félidő nyomasztó SzAK-fölény dacára eredménytelenül telik el, mert a legszebb akciókat elidegeskedik a csatárok. A második félidőben rögtön támadólag lép föl a SzAK. Egyik akció követi a másikat, amelyből a 10-ik percben Ábrahám szabályos gólt ér el, amit a félpályán álló Iváncsics bíró nem érvényesít. A téves birói Ítélkezés még jobban fel­izgatja a csapatot, amelynek most már semmi sem sikerül. Végre a 35-ik percben gáncsolják a tiszta helyzetben álló Soltit, a biró tizenegyes büntető­rúgást itél, amelyet Solti a győztes góllá értékesít. A hátralévő időben folytonos SzAK-támadások. A győztes csapatban csak Bartzer játszott hi­bátlanul, néhány bravúros közbelépése teljes el­ismerést érdemel. A hátvédek is helyükön voltak, a fedezetsorban Csáky csak a második félidőben elégített ki, Simóka sokat tétovázott, Klonkay jó volt a csatársorban, csak Megyeri elégített ki, bar ő is sokat hibázott, Ábrahám tulideges volt, Ör­dög és Wahl sem a régiek, Soltin is meglátszott a nagy izgalom és partnere lassúsága. Az SzTK-ban minden dicséretet megérdemel Faludi önfeláldozó lelkes játéka. A csatársorban Kovács Buna emelkedett ki, Horváth kapus nagy szerencsével védett. Iváncsics sok hibával vezette a mérkőzést. Négy kerületi rekord a Hódmezővásárhelyi TVE országos atlétikai versenyén. Szép sikerrel rendezte meg a HTVE idei orszá­gos atlétikai versenyét. A versenyen a szegedi atléták , dominállak s általában elmondható, hogy atlétáink I az utóbbi időben örvendetes fejlődésen mentek 1 keresztül. Különösen a SzAK lelkes gárdája tett ki magáért. Lelkiismeretes, komoly munkájukkal meg­szerezték a Wekerdy-vándordíj ez évi védését és négy szép kerületi rekordot ajándékoztak kerüle­tünknek. Az eredmények közül elsősorban is ki­emelendő Ottovay Károly teljesítménye, kellemesen hatott Donogán és Tranger szép szereplése. Wald­berg nagy klasszisáról ismételten tanúbizonyságot tett, igen szépen szerepelt még Barna, a SzAK kiváló ifjúsági sprintere. Fokozatos fejlődésének egy stációjához ért Sipos is, ki egy igen szép re­kordteljesítményt futott ki. Részletes eredmények egyébként a következők: 200 méteres síkfutás: 1. Ottovay SzAK 233 (keiületi rekord 1), 2. Soltész DAC, 3. Wiener Zrinyi. Nyolc mé­terrel nyerve. 100 méteres síkfutás, ifjúsági: 1. N. Kardoss HTVE 12, 2. Barna SzAK 121, 3. Varga HTVE. A versenyt Barna nyerte meg s győzelmétől célbírói ítélet fosz­totta meg. 400 méterei síkfutás: 1 Soltész DAC 55, 2. Tóth SzTK 55 2, 3. Scherer KEAC 55-4. 800 méteres síkfutás, ifjúsági: 1. Waldberg SzAK 2-10 (keiületi rekord I) 2. Szloboda SzAK 2-14, 3. Szathmáry Zrinyi. Waldberg könnyen, erőltetés nélkül győz, legalább is öt másodpercei jobb idő kifutására képes. Szloboda feltűnően jó második. 3000 méteres síkfutás: 1. Sipos SzAK 9-45 (kerületi rekord I) 2. Deák SzTK 9-50, 3. Pillinger SzAK. Erős verseny, melyben a hérom helyezett az utolsóelőtti körig együtt megy, hol Pillinger leszakad. Sipos az utolsó körben imponáló nyugalommal elhúz. 4x100 m. ifjúsági stafétafutás: 1. SzAK 47 6 (kerü­leti rekord I) 2.. H TVE 48 2,3. Zrinyi. Fölénnyel nyerve. Sulydobás: I. Donogán SzTK 12-02 m, 2. SSss SzAK 11-34 m., 3. Kén SzTK 10-65 m. Diszkoszvetés; 1. Donogán SzTK 37 78 m, 2. Ko­csondy üyAC 33-28 m, 3. Csáky DAC. Diszkoszvetés, ifjúsági: 1. Koch SzAK 29-45 m., 2. Nővé SzTK 26 79 m., 3. Brunner SzTK 26 15 m. Távolugrás, ifjúsági: 1. Brunner SzTK 560 cm., 2. N. Kardos HTVE 55 j cm. Magasugrás, ifjúsági: 1. Nővé SzTK 160 cm, 2. N. Kardos HTVE 160 cm., 3. Waldberg SzAK 160 cm. Magasugrás: 1. Tranger SzAK 17j cm, 2. Gál HTVE 170 cm., 3 Csáky DAC 165 cm. Ruilugrás: 1. Csáky DAC 318 cm, 2 " ützy GyAC, 3. dr. Bertényi SzAK. Pontverseny a dr. Wekerdy-vándordíjért: 1. SzAK 19, 2. SzTK 11, 3. DAC lü, 4. HTVE 3 pont. A SzAK úszói Orosházán. A SzAK husztagu uszógárdával szerepelt vasár­nap Gyopároson a SzAK—DTK klubközi úszó­versenyen, melynek fontosabb eredményei a követ­kezők : 100 m. gyo;suszás: 1. Tóth (OTK) 1 p.8.4mp., 2. Sirchich (SzAK) 1 p. 9 mp. 100 m. mell: 1. Marguray (OTK) 1 p. 29 mp. 2. Abonyi (SzAK) 1 p 32 mp. 100 m. hát: Hullmann (SzAK) 1 p. 22.4 mp. Hullmann ezzel az eredménnyel az ország legjobb hátuszói közé emelkedett. 400 m. gyors: 1. Göndöcs (SzAK) 5 p. 52 mp. (Göndöcs imponáló stílusban 20 méterrel győzött.) 200 m.: 1. Marguray (OTK) 3 p. 15 mp. 2. Gárgyán (SzAK) 3 p. 21 mp. (Kitűnő idő.) 3X50 m. gyorsstaféta: 1. SzAK 1 p. 336 mp. átlag: 31 2 mp. 3X100 m. vegyesstaféla: 1. SzAKa) 2. SzAKb). 50 m. gyors gyermekuszás : 1. Brenner (SzAK) 33.2 mp. (I) Egyéb szegedi eredmények. HTVE—UTC 1:1(1:1). Egyenlő erejű ellenfelek heves küz­delme. A jobbik csapat a HTVE volt. Biró: Geis­ler. - SzAK ff.-SzTK II. 4:0 (1:0). Szövetségi díj mérkőzés. - SzAK ifj.—SzTK ifj. 9:1 (3:0). Ifjúsági bajnokság. Magyarország—Lengyelország 4:0. A magyar csapat fölényesen győzött a kontinentális viszony­latban gyenge lengyelek ellen. Külföldi labdarugómérkőzések. Prágából je­lentik: A DFC—Reál Sociéte labdarugómérkőzés­ben a prágaiak győztek 11:1 arányban. A cseh— román mérkőzés 4:1 arányban végződött a csehek javára. — Berlinből jelentik: A német Stadionban lejátszódott német—svéd labdarugómérkőzésben Svédország győzött 4: 1 arányban. Nurmi öt uj világrekordja. Helsingforsból jelentik: A Kuspióban rendezett vasárnapi 10.000 méteres futóversenyben Nurmi öt uj világrekordot állított fel. A 10.000 méteres távolságot 30 perc 6.4 másodperc alatt futotta meg, a négy angol mérföldet 19 perc 18 5 másodperc, az 5 angol mérföldet 24 perc 13 2 másodperc, a hat angol mérföldet 29 perc 7.4 másodperc alatt futotta meg. Egy fél óra alatt 9997 métert futott. tt*ik'-••> A*» '..-»s&ctüiv.: TfcssaapBÍ. igiwawi wmm*9 www wuu ww m VIOSZINPAP, Horváth Mihály-utca | Szeptember 6., 7., ö-án, kedden, szerdán, csütörtökön ^ Csortos Gyula, Komjáthy Mária ! a Renaissance Színház legsikerültebb Grand Guignole daradját, a j Morphium dramolettet 3 felvonásban. ' Előadások kezdete rossz idő esetén a Belvárosi Moziban tartatnak. | Valódi angol és cseh SZÖVETEK, BÉLÉSÁRUK, valamint SZŐRMÉK Ugolcsóbb áron Holtzer és TársÉMl Szeged, Vár-utca 7. szám. Telefon 2—23. a Ciliire vigyázzunk! Női kalapok Megérkeztek a legújabb őszi és téli divatformák minden szinben beszerezhetők kedvező fizetési feltételek mellett hitelre is. Alakitások a legújabb divat szerint készülnek. K. Polczner Ilonka Szeged, Iskola-utca 4. 41 Suhajdával szemben. Karlellen kívül! Tankönyveit eredeti árért kedvező részletfizetésre^ régi könyveit félárért, iskolaszereit, füzeteit és rajzeszközeit a legolcsóbb árért csakis Schwartz Jenő könyvkereskedésében szerezze be. 132 HC3T Alkalmi és nászajándék diszlárgyak üveg-porcellán és fémből nagy választékban meglepő olcsó árakon^ Fonyó Soma világítási üzletében Kö'csey utca 4. 97 (C3T Kirakataim megtekintését kérem "VB Uj nagy raktárépület, 4 lóra való istálló, teljes udvarhasználattal, köves forgalmas uton, bel­város közepén, november hó 1-töT hosszebb időre szóló szerződéssel bérbe adandó. Felvi­lágosítást ad a 17—14. sz. telefon. 168 Kartellen kívüli Boroshordók. Elsőrendű vastag tölgyfából készített uj hordók ára K 1600 literenként minden nagyságban. Kgvszer használt ászokhordók óriási raktár miatt literenként SOO koronöért. Kaphatók Gärtner Simon és Fia SS Budapest, V., Visegrádi-utca 23. Telefon 57-S3. schiffon, női és férfi fehérnemű készen és méretre. Asztalnercü, zSebkendöIegoIcsóbb bevásárlási forrása fc&szló-nái ET/,