Délmagyarország, 1912. április (3. évfolyam, 77-100. szám)

1912-04-30 / 100. szám

1912 április 30. D£LMAGYAPQRS2ÁG 9 IIACC mozgófénykép rMM ss színház ss Teleion 807 FEKETESAS-UTCA. Telefon 807 Kedden és szerdán Két nagy sláger! Dráma a munkás­negyedben Nagy szociális dráma 3 felvonásban. A 423-as gyorsvonat Szenzációs dráma 2 felvonásban. Valamint a teljesen uj műsor. Előadások délután 6, este fél 8 ős 9 órakor. Helyárak mint rendesen. SPORT SZAK—BEÁK 5:1 (2:1). (Saját tudósítónktól.) A SzAK kitűnő labdarugó csapata a tavaszszal elért jelenté­keny sikereit ismét szaporította. Ezúttal a Budapesti Egyetemi Atlétikai Klub kombi­nált csapatát verte meg aíbszolut fölénynyel, mely a goalokban ás kifejezésre jutott. Bár a SzAK korántsem teljes csapattal állt ki, mindamellett, hogy ily fényes győzelmet aratott, azt kiváló csatársorának köszönheti, mely lelkes támadásaival a meos jórészében az egyetemieket SZÍVÓS védekezésre késztette. A BEÁK játéka különben csak az első félidő első felében elégített ki, mert a cen­teren, a balszélsőn és a hátvédeken kivül jobb kvalitású játékosuk nem volt. Kapusuk is elég gyenge, bár a kapott goalokat nem védhette . Á SzAK csapatában a halfsor és a védelem ugyancsak fel volt forgatva. Jobb hátvédeit Szvoboda játszott, mig Boros és Lantos a bal­és jobbhalf posztját töltötte be. Vér csak a második félidőben állt be Lantos helyett. A mezőny legjobb embere Blum volt, aki egymaga négy goált lőtt. A SzAK ezen iga­zán elsőrangú és a pestiektől is ugyancsak megcsodált játékosát hatalmas ovációkban részesítette az óriási számban rtiégjelent, 1609 főtíyi' közönség. Hárátlan kiszokéeai ft legtöbb ésétbén góált eredményezték, ráig kbrner-rugásai a légideálisábbak közül valóik. Mellette Gömöri játéka tünt fel, aki nagyon hasznos és minden tekintetben elsőrangú munkát végzett. Biztos kapcsolásai és labda­osztása elsőrangú. Á Hlavay—Sárközy-pár egymást megértő játéka igen szépen dombo ritott ki, különösen a második félidőben Radó is csak a második félidőben dolgozott erősebben. A játék a BEÁK támadásával kezdődik, de ezt lekapcsolják, Majd ismét felnyomul­nak, de ez is eredménytelen. A SzAK azonban oly rosszul tartja magát, hogy mindenki a szegedi csapat súlyos vereségét várja. El lehet mondani, hogy szinte maguk ellen ját­szottak, mert vagy luftalt a védelem, vagy a balfok küldözgették a szegedi kapu felé a labdát. TJgy, hogy az egyetemiek egy 40 méte­res szabadrúgásából elért vezető goal a kö­zönséget már nem is lepi meg annyira, sőt várták a további goal-özönt. Nem ugy tör­tént, A SzAK csatársora megembereli magát és .szép összjátékkal állandóan a pesti kapu előtt tanyáznak és miikor Sárközy elgáncso­lásáért megadott tizenegyest Blum éles lö­véssel a goalba lövi, ez a csapat önbizalmát visszaadja és innen kezdve szinte bombázzák a pesti kaput. A vezető goalt Blum bomba­szerit lövéssel csakhamar meg is szerzi. Fél­idő 2:1. Helycsere után a SzAK folytatja támadá­sait, a BEAK-ot teljesen visszaszorítja és annyira kifullasztja, hogy már csak állandó védekezésre tudnalk szorítkozni, miközben Blum kétszer kiszökik és mindkétszer goalt is helyez. Az ötödik goalt Berec rúgta.. A SzAK javára számtalan korner esett. Biró volt Zoltán Béla (NSC). f Eldönthetetlen mérkőzések. Mint­egy nyolcezer főnyi közönség előtt mérték össze erejüket a MTK és a WSpC, Budapes­ten. A -matek eredménye nem fejezi ki hűen a két csapat közötti különbségiét, ímert a MTK mindvégig fölényben volt s hogy gólt nem tudott lőni, az a WSpC kitűnő hátvéd­jein és fedezetein múlott. A WSpC védelme a kapuson kivül elsőrangúan játszott, fede­zetsora a válogatott Braunsteiner-rel az élén kitűnőt produkált. Csatárai igen- bizonytala­nok, két góljukat a MEK védelmének hibája okozta. Csiidör kétszer vétett labdát és Domi már neim .védhette, mert közvetlen előtte állt Csüdör. A MTK-ben Kertész III., Kertész I., Révész, Sebestyén és Vágó kitű­nően játszottak, Domonkos és Biró a szo­kott jók voltak s különösen Domonkos vé­dett bravurossan. A MTK gólját Kertész I. lőtte, a másodikat Révész tizenegyesből lőtte védhetetlenül. Schubert kissé erélyte­lenül vezette a mérkőzést. -— FTC—WAFC­mérkőzés eredménye: 0:0. Hogy ez az ered­mény milyen kitűnő, azt csak az tudja, aki a hütteldorfi pályán imár kint volt. Magas fii, bueká-s a talaj, nagyban befolyásolta a mérkőzést. A FTC meg lehet elégedve az eredmény-nyel, mert a saját pályájukon ját­szó WAFC-bal eldöntetlenül végezni, első­rangú eredmény. ,A FTC-nál újból Fritz vé­dett kitűnően', sőt egy tizenegyest is bravú­rosan kivédett. A mezőny legjobb ejmibere Payer volt. Pataki tiszta gólt hibázott az utolsó percben, mert a füves talajon gól előtt megcsúszott. Schmidt biró igen húzott a bé­csiekhez. A Szegedi Te«t«jyakoi!ók Kőre Te­mesváron. Verőfényes időben és nagyszámú előkelő közönség jelenlétében mérte össze, illetőlég atkarta összemérni erejét a SzTK a Temesvári AK-val. Ugyanis megtörtént az á vidéken annyira ismétlődő eset, bogy helyi biró rosszindulatú, pártoskodó bírásko­dása miatt nemcsak szokatlan vereséget oko­zott a vendégeknek, hanem a football-játékot szépségétől és élvezetes voltától teljesen megfosztotta, A mérkőzés lefolyása röviden a következő volt: Még a mérkőzés előtt á SzTK kapitánya felajánlotta a Temesvári AK-nak Wimjsr Albertet, a SzAK vizsgázott, bíráját a mérkőzés vezetésére. De a TAK ebbe nem akart beleegyezni ós a SzTK kény­telén volt az ő általuík -ajánlott helyi birót elfogadni Patkovszky személyében, akinek a bíráskodásról legelemibb fogalma sincs. Egyetlen tudománya abból állott, bogy ti­zenegyeseket itélt és a játékosokat sorban ki­állította. Mindjárt kezdés után, ,a második percben megítéli az első 11-est azért, mert Sörös kapus az öt méteres büntető területen belül rárohanó csatárt megakadályozta ab­ban, hogy a gyomrába: rúgjon. Ezt követi két offsa.de állásból lőtt goal." A csapat már az első 10 percben le akart vonulni a pályá­ról, látva, hogy teljesen ki van szolgáltatva a biró önkényes sportszerűtlen báráskodásá­nak, de a csapatkapitány közbelépésére to­vább játszott ,a csapat. A második félidőben a biró kiállítja Fürst Il-t, Bartole, Farkas szélsőik és Sajó jobb összekötő megsérülnék s a pályáról levonulnak. Most a SzTK hét em­berrel végig játsza a félidőt és a félidő vé­géig tartja a kapnt goalmentesen. Sörös ka­pus, Börcsök jobb fedezet ós különösen Berke jobb hátvéd önfeláldozó, fáradhatatlan já­téka még a soviniszta temesvári közönséget is folyton zajos tapsokra ragadta, inig a birót folyton „pfuj", „levele" kiáltásokkal trak­tálta. A második félidő végén Berke hátvédet erőszakosan támadják és több fault esik, miért is a biró két tizenegyest ad, mire a mérkőzés véget ér. Patkovszky urat a SzTK, miután birói képesítése sincs, a szövetség figyelmébe fogja ajánlani. SZAK II—Középiskolai válogatott 2:1 A BEÁK—SzAK-mees előtti mérkőzést az is­kolások öngoalja döntötte el. A SzAK II., bár elég jó formában volt, nagyon elkeseredett küzdelem utám tudott győznii. Mindkét csa­patban azonban inkább az egyéni játék vált ki. Biró volt Gábor (SzAK). Dr. Goldschmied-féle házban (Tisza Lajos-körut) ás egy uri lakás május elsejére kiadó. női-, férfi- é« gyér­mek-kiilönlegessé­gék a tavaszi Idényre nagy Választékban ér­keztek és legtalá­nyosabb árban vá­ll sárolhalók it GroszI ezelőtt Gyéres Pl. Mártonnál Szeged, Tisza-szálió mellett. Nem kell fizetni magas árat, ha részletre vásárol, mert cégemnél a valódi uj Singet- és karikahajós varrógépek és minden rendszerit CÜs és tűnélküli beszélőgé­pek árfelemelés nélkül 6-8 és 10 koronás rész­letre megszerezhetők 432'' Szántó Sándor gépnagyraktárában Szeged Tisza taíos-Kcrut 38 szám. tfiallagirusokkal szemben a PCep5k-térxel. ezembSzt. Értesítés. Bank biz. irodámat f. é. május 1-én a Gizella-tér 3. sz. a. BALOGH-féle házba helyezem át. 2909 törv. bej. bank. bizományos.