Déli Hírlap, 1991. október (23. évfolyam, 228-253. szám)

1991-10-26 / 249. szám

Röplabda, NB I. A hat közé jutásért harcolnak Egerben Urvancova a legfőbb „magyar” feladó + Balogh (felül) biztosan győzött. (Szabó István felvétele) Birkóxó-CSB as Immobillá Kupáért Várt vereség Diósgyőri FIK—Fasas 13-23 Repka Attila Németor­szágban, a csapatbajnokság­ban birkózik. Podolszki Ti­bor nyakcsigolyaműtéten esett át. Baranyi Imrének pedig a gerincét operálták meg. Irinyi és Barna kisebb sérüléssel bajlódik, ezért nem szerepelhetett a DVTK csapatbajnoki nyitómérkóz'é- sén. Természetesen a szak­vezetők ilyen sérültlista mellett nem is reményked­tek a győzelemben. Az ered­mény: tízpontos Vasas-siker. A csapatbajnokságra, az együttes kiegészítésére két dunaújvárosi birkózót isiga- zoltak a piros-fehérek. Ko­vács Tibor és Valentényi Sándor a két legfelső súly­csoportban, 100 és 130 ki­logrammban segítették a DVTK-t. Munkálkodásuk öt­venszázalékos volt, hiszen Kovács győzött, Valentyéni pedig vereséget szenvedett ellenfelétől. A két klub találkozója nem volt mentes az indula­toktól sem. A birkózók ténykedése ugyanis némi kí­vánnivalót hagyott maga után, különösen a vonalon kívülre lépés megítélésében bizonytalankodtak, az esetek többségében a hazaiak ká­rára. A diósgyőriek vezető edzője, Szalontay Zoltán elégedett volt Berecz és Ba­logh . teljesítményével, mind­ketten jól, technikásán küz­döttek, értékes pontokat gyűjtöttek a csapat számá­ra. Ugyanez nem mondható el Nyíriről, aki nem várt vereséget szenvedett. A jövő héten szombaton délelőtt fél tizenkettőkor a csoport harmadik tagja, a Csepel együttese látogat a diósgyőri birkózócsarnokba. Kézilabda, NB II. A fővárosi klub az utóbbi időben jelentősen megerő­södött, ugyanis átvette a megszűnt Budapesti Honvéd birkózóit. Az elmúlt évek­ben már szereztek néhány csapatbajnoki aranyérmet, és most is ezt a célt tűzték ki maguk elé. A DVTK min­denképpen erősebb ellenfe­let kap személyükben a Va­sasnál. (szaniszlő) EREDMÉNYEK: 48 kg: Vígh—Tóth 3-0, 52 kg: Nyí­ri—Micskei 1-3, 57 kg: Sza­bó—Faragó 0-4, 62 kg: Mig- léczi—Tihanics 0-4, 68 kg: Kocsis—Urbankovics 0-3, 74 kg: Berecz—Takács 3-0, 82 kg: Lakatos—Kissmari 3-0, 90 kg: Balogh—Korpics 3-1, 100 kg: Kocsis—Rajos 3-1, 130 kg: Valentényi—Ho- ránszki 0-3. Nagy változások történtek a bajnokság elején az Eger SE élvonalbeli női röplab­dacsapatánál. A csapatkapi­tány, dr. Sikénc Gazdag Zsuzsanna egy franciaország­beli klubhoz szerződött, he­lyette bekerült a keretbe Vojth Ildikó, a tizenhét esz­tendős ifi játékos, és vil­lámgyorsan kerítettek egy feladót is, Ljudmilia Urvan­cova személyében. Ilyen előzmények után arról kérdeztük Csapó Csil­lát, az együttes technikai vezetőjét, hogy milyen esé­lyekkel lépnek pályára a hétvégén, a Ganz-Danubius ellen? — Jelenleg mindkét együttes a hat közé jutá­sért harcol. — kezdte a szakvezető. — A fővárosiak tavaly a hatodik helyen zártáik a bajnokságot. Ed­digi öt mérkőzésükből mindössze kettőt nyertek, mi pedig négyet, így na­gyobb esélyekkel lépünk pályára a győzelemért. A mi fiatal csapatunkkal el­lentétben a ganzosok ruti­nos, 30—35 év körüli röp­labdázás — Milyen stílusban ját­szanak? — A lassú játékot ked­velik, s elsősorban a szé­lekre koncentrálnak. — Sikéné távozása után az idegenlégiós Urvancova került a feladó posztra. Elé­gedettek a teljesítményé­vel? — Maximálisan elégedet­tek vagyunk vele. Mindig ott és úgy van jelen, ahol és ahogyan szükség van rá. Véleményünk szerint a leg­jobb feladó ma Magyaror­szágon. Kosárlabda, 1XB /• II iára már A Pécs után jön Mexikó 3+c Edzés közben. . . Az elmúlt héten, a Va­ras elleni bajnoki talátkozó már-már elúszni látszott, amikor 2-0-ról 3-2-re for­dítottak az eredményen ... — Nagyszerű, látványos győzelmet arattunk a pes­tiek ellen. Az első két szettben saját magunkat „vertük”, amikor sorra ron­tottuk el a nyitásokat. A harmadik szettben Kasziba edző utasítására már csak az volt a cél, hogy a nyi­tások sikerüljenek. Ezt több-kevesebb sikerrel meg is valósították a játékosok, s az ötödik játszmát simán nyertük. — Mi volt az oka a Va­sas hirtelen leállásának? — A mai napig nem tu­dom. Talán nem is ók áll­taik le, hanem ml javul­tunk fel annyira, hogy ax utolsó szett már semmi gon­dot nem okozott. Perez* közrejátszott a győzelmünk­ben az is, hogy olyan kulcsemberek hiányoztak a Vasasból, mint például Nyá­ri Virág. — A hétvégén pályára lé­pő keret? — Urvancova, Cserkaszo- va, Kurucz Mónika, Nemes- né, Brecher Zsuzsa, Szend- rői Ildikó, Vojth Ildikó, Tí­már Edit és Fekete Krisz­tina. A kínai Su Na sajnos nem játszhat, mert a nem­zetközi szabályok szerint egyszerre csak két idegen- légiós játszhat a csapatban. (monos) A Lyukóbányai Bányász férfi-kézilabdacsapata az utolsó őszi fellépésére Püs­pökladányba utazik. A Bá­nyászok legutóbb vereséget szenvedtek az újonc BÉV SC együttesétől, tegyük hoz­zá, megérdemelten. Mintha az utolsó fordulókra szétesett volna az együttes, noha ko­rábban kitűnő eredményeket ért el. A vendéglátók otthonuk­ban csupán egyszer szenved­ózdra utazik az Egri Fi­nommechanika férfi-kézilab­dacsapata a hétvégén. A Som- sály gárdája ellen mérkőz­nek a fiúk a bajnokság idei utolsó fordulójában. Az eg­riek a tabella negyedik he­llén állnak jelenleg, misei­tek vereséget a Hajdúbö­szörménytől. Legutóbb nyer­tek két góllal Salgótarján­ban. Most vannak felszálló- ágban, nehéz félidők elé néz tehát a Lyukóbánya. Ennek ellenére nyerniük kell, mert vereség, illetve a vetélytár- sak győzelme esetén anyol- oadák helyen zárhatják a szezont. Persze, a két pont­hoz fegyelmezettebb csapat­játék, és az eddig gólokat lövők feljavulása szükséges. lenfelük az utolsók között, a tizenkettedik helyen kullog. A Finommechanika a biztos győzelem reményében utazik Özdra, annak ellenére, hogy a keretben több játékos is apróbb sérülésekkel bajló­dik. A tavalyi bajnokságot a negyedik helyen zárta a Pé­csi VSK-CO-Order NB I-es női kosárlabdacsapata. Ma délután fél öttől a Nagy- váthy általános iskola csar­nokában ők lesznek a pi­ros-fehérek ellenfelei. Király Sándor és gárdája igen mozgalmas hétvége előtt áll, hiszen a mai baj­noki mérkőzés után holnap nem kisebb ellenféllel néz­nek szembe, mint a mexikói válogatott. A közép-ameri­kaiak kicsik, gyorsak, lati­nos temperamentumúak, s valóságos karneváli hangu­latot képesók teremteni a pályán. Egy európai turné alkalmából érkeztek hazánk­ba, ahol a héten már ját­szottak a pécsiek ellen. Mér­kőzésüket délelőtt tizenegy órától vívják a DVTK-SeM ellen. A belépőjegyek egy­séges ára 50 forint lesz, de a bérletek is érvényesek az összecsapásra. A bajnokságbeli ellenfél tavaly elnyerte a vidék leg­jobbja címet. Csapatukban van a magyar mezőny leg­magasabb centere, Papp Ka­talin, de kitűnő külföldi ko­sarasokkal is rendelkeznek. Sztojkovics Évára érde­mes lesz odafigyelni a mis­kolciaknak, hiszen a bedobó más posztokon is megállján helyét. A hazaiak keretéből ezút­tal hiányozni fog a Tungs­ram elleni mérkőzés leg­jobbja, Natasa Pronyina. A szovjet idegenlégiós lázas beteg, ezért nem játszik a hét végén. Králik Juditra sem lehet számítani, mert korábbi sérülése ismét ki­újult. Helyettük Irina Jev- tusenkóra és Diana Sza- dovnyikovára támaszkodik majd Király edző. A mester véleménye sze­rint egyébként a bajnokság nehezén már túlvannak — a két Tungsram elleni mér­kőzés —, innen már csak könnyebb lehet. A hét végi összecsapáson Király Sándor győzelmet vár kosarasaitól. M. R. Kosárlabda Budapesten, a Tungsram II. csapatával mérkőzik a hét végén az Egri DSE NB Il-es férfi kosárlabdacsapata. Köztudott, hogy a Tungs­ram, a bajnokság egyik leg­erősebb együttese, így a második csapatával nem lesz könnyű dolga az egriek­nek. Jóval erősebbek, felké­szültebbek és összeszokottab- bak a vendégeknél. Csányi Barna azonban bizakodó, ha nem is sikerül győzelmet aratniuk, szoros eredményre számít a fővárosiak ellen. Az egriek keretében nincs vál­tozás, ugyanazok a kosara­sok lépnek pályára, mint a múlt héten. * Az egri tanárképző főis­kola mindkét csapata ide­genben játszik a hétvégén. A lányok holnap a Közgaz­dasági Egyetem II, csapata ellen mérkőznek, míg a fiúk az MBTE ellen lépnek pa- lánkok közé. Uszóverseny Encsen Ma délelőtt az encsi váro­si fedett uszodába várják Borsod megye versenyzőit és a sportágat kedvelőket. Itt rendezik meg ugyanis a már hagyományos Kazinczy Ku­pát. A futamok tíz órakor kezdődnek. A győztesek és helyezettek éremdíjazásban részesülnek.