Déli Hírlap, 1991. október (23. évfolyam, 228-253. szám)

1991-10-14 / 239. szám

SPORT Olimpiai ötpróba — kerékpártúra ki eső dacára százlizennégy induló Minden biciklit a az kicrkior ajándékát kapja Kosárlabda, IXB í. Elégtétel a rájátszásért DVlK-SeM— Szarva»87-73 (46-36) Nem sugárzott az örömtál azoknak az arca, akik szom­baton reggel a Barcelona '9Z olimpiai ötpróba negyedik megmérettetésére, a kerék­pártúrára készültek az or­szágban. Szinte valamennyi helyszínen, így Miskolcon is vigasztalanul esett az eső. Azonban az egész napos ázás réme sem riasztotta el azt a százlizennégy sportembert, j aki mindezek dacára ott volt a selyemréti általános iskola előtt a rajtnál. A rendezők — a TrLation és Kerékpár Club tagjai — reggéltájban látva az időjá­rást már-már azon gondol­kodtak, hogy elhalasztják a próbát, ám a jelentkezők szép számmal gyülekezni kezdtek az iskola aulájában. Szerencsről egy egész autó­A Miskolcon vendégeskedő somsalyiaknak mindössze annyi örömük volt a Lyukó- bányái Bányász elleni talál­kozón, hogy az első találatot ők szerezték. Utána viszont már csak vereségük mértéke volt kérdéses. Az ötödik percben 3-3 volt az állá*, a hazaiak innen húztak el fo­lyamatosan az egyetemi kör­csarnokban. Tetszés szerint érték el találataikat, melyek­re ritkán voltak képesek vá­laszolni a somsályiak. A fél­idő végére megszerzett hét­gólos (15-8) vezetés meg­nyugtató lehetett a lyukói- aknak. bu«2nyi, semmitől vissza nem riadó biciklista érke­zett, de határainkon túlról, Beregszászról is átrándult egy tizenhét fős csapat, ök kifejezetten a kerékpártúra hírére jöttek Miskolcra. Azt hiszem, az olimpiai ötpróoák történetében ritkán volt pél­da még ilyesmire. Nem hiányoztak a rajttól a rendezvény támogatói sem. Az Excelsior kerékpárszalon gyorsszervizt működtetett, amelynek a verseny előtt és közben is volt forgalma. A Főtaxi a pálya biztosításá­ban segédkezett személygép­kocsijaival. Némi késéssel a mezőny is nekiindulhatott a negyven, hatvan, illetve száz kilométeres távnak. Azokra is gondoltak, akik késve ér­keztek a helyszínre. Szá­mukra később egy új rajtot A második játékrészben gyors letámadás Óikat, indí­tásból lőtt gólokat láthatott a szépszámú közönség. A vendégek ugyan a harmadik kapusukat is bevetették, hiá­ba. (33-18). A mérkőzés legszebb pil­lanata a lyükóbány»iak por­tásának nevéhez fűződik. Balogh Imre a második já­tékrész tizenkilencedik per­cében a saját kapujából lőtt gólt... A hazaiak legtöbb gólját Varga (14), Kiszív, Fellegi (7—7) szerezte. rendeztek. A mezőny felve­zetéssel jutott el a martin­telepi vasúti felüljáróhoz. In­nen aztán mindenki saját tempójában kerekezhetett tovább. Akadtak balszeren­csések is, akiknek nem sike­rült valamilyen műszaki hi­ba miatt a táv teljesítése. Az első a negyven kilométe­resek közül már nem sokkal a rajt után már visszafelé pedálozhatott. Őket még ke­véssé viselte meg a hűvös, ’sós idő, ám a százasok áz- /a-fázva érkeztek meg há- 'om-négy-öt óra elteltével a célba. Különös akaraterőről tett tanúbizonyságot az a szerencsi fiú, aki öt kilomé­terrel a rajt után defektet kapott. Ezután visszatért a rajthoz, ahol a szerviz bera­gasztotta a kilyukadt gumit, majd két és fél órás késés­sel újra nékivágott a száz kilométernek. A tervek szerint a próba befejeztével a teljesítők kö­zött az Excelsior kerékpár­szalon félszáz ajándékát — kerékpárfelszereléseket sor­soltak volna ki. Dömötör Zoltán az Excelsior vezetője úgy döntött, hogy valameny- nyi induló kap ajándékot. Sokan nem várhatták meg a próba végét. Ők Miskolcon a Győri kapui Excelsior bolt­ban vehetik át a megérde­melt jutalmat. Olimpiai ötpróba —kerék­pártúra, egy újabb bizonyí­téka annak, hogy jóoSkán akadnak még az országban komoly teljesítményekre ké­pes sportemberek... Ismét zsúfolásig megtelt lelátók előtt lépett pályára a hét végi bajnoki forduló­ban a DVTK-SeM NB I-es női kosárlabdacsapata. A Nagyváthy közönségének már nem ismeretlen Szarvas gárdája volt szombaton az ellenfelük. Tavaly a rájátszásban ve­reséget szenvedett a miskol­ci csapat a szarvasiaktól, s most itt volt a lehetőség a visszavágásra. A Muruat Ár­pád vezette vendégek az idei bajnokságban felfrissülve, öt új játékossal mutatkoztak be. Kosarasaik között két ponterős szovjet is helyet kapott, így a hazaiak sem­mit sem bízhattak a vélet­lenre. A kezdőötös ezúttal nem a szokásos felállású volt. Az új idegenlégiós, Szadovnyi- kova most mutatkozott be a miskolci nézőiknek. A többi­ek, Novak, Ambrus, Mada­ras és Pronyina voltak. Az első félidőben gyenge véde­kezéssel, de jól támadva ját­szott a piroe-fehér gárda, végig magabiztosan és fe­gyelmezetten játszottak. A második játékrészben már „meglazult” a támadóvonal, ■ inkább a védekezésre kon­centráltak a lányok. Ennek köszönhető az is, hogy előbb Ambrus, majd Molnár kény­szerült Wspadra a szabály- taiankodások miatt. A ko­rábbi mérkőzéseiken pont­erős játékosnak bizonyult Jevtusenko most nem játsz­hatott. hiszen honfitársa, a kétméteres bedobó, Szadov- nyikova kapott jétéklehető­Magabiztosan (scanlnlő) Vízilabda, OB I, Az az első kél negyed... EGER SE-VASAS 12-13 (1-4, 2-3, 4-4, 5-2) Kézilabda, NB ll. Könnyed játék LYUKÖBANYA-EL-CO SOMSALY 33-18 (15-8) EGRI FINOMMECHANIKA-NAGYBATONY 31-20 (18-10) Fölényes győzelmet aratott az Egri Finommechanika férfi kézilabdacsapata a Nagvbátony gárdája ellen. Az egri találkozón magabiz­A Miskolci VSC női kézi- I labdázó! megyei rangadót játszottak a hét végén, Ti- j Két gólon múlt HAJDÚNANÁS-BÉV SC 22-20 (9-9) Vereséget szenvedett a Borsodi Építők Volán NB II- ben szereplő férfi kézilab­dacsapata a bajnokság tize­dik fordulójában. Idegen­ben, a Hajdúnánás együtte­sétől kapott ki a miskolci gárda. Végig jól játszottak a vendégek, ám az utolsó, dön­tő percekben már nem si­került behozniuk a kétgólos hátrányt. A Volán legtöbb gólját Kecskeméti (11) és Kardos (4) szerezte. Jó: Kecskeméti. tosan é* látványos játékkal vették el a két pontot el­lenfelüktől a hazaiak. A legtöbb egri gólt Molnár (8), Aczél, Vitai, Fierman és Fá­bián (5—5) szerezte. szaújvárosbán. A bajnokság­ban eddig kitűnően szereplő vasutasok jól védekezve és keményen támadva nyerték megérdemelten a találkozót. Elsősorban a szombati mér- ; kőzésen is látott összjáték- nak köszönhetik a lányok, hogy az eddigi nyolc fordu­lóból mindössze egyet, az el­sőt veszítették eL A bajnoki kiírás szerint esak szombaton kellett vol­na medencébe szállnia az Eger SE pólósainak. Az FTC-Törley kérése azonban indokolt volt, így vasárnap délben a Vasas után újabb patinás ellenfél várt a ví­zilabdázókra. — A Vasas elleni találko­zó igen balszerencsésen kez­dődött számunkra — indí­totta értékelését Pócsik Dénes szakosztályigazgató. — A vendégek két negyed alatt 7-3-ra elhúztak. A harmadik negyedtől fokoza­tosan fölzárkóztunk és az utolsó negyedben, a befeje­zés előtt egy perccel sike­rült az egyenlítés. Ekkor 12-12 volt az állás. A vá­logatott Tóth László a Va­sasnak emberelőnyös hely­zetből ismét előnyt szerzett. A végén még adódott egy lehetőségünk, de már na­gyon rövid idő állt játéko­saim rendelkezésére. így csak egy szögletre futotta az erőből. — Miért tudott elhúzni a Vasas? — Nagyon sok helyzetet hagytunk ki a mérkőzés elején. Nehezen tudtuk megoldani Tóth László semlegesítéséi., négy gólt lőtt centerpozícióból. A má­sodik negyedben ráállítottuk új szerzeményünket, a kas­sai Bundschuht. Jól fogta, ám a harmadik negyedben kipontozódott. — Mik az első benyomá­sok Bundschuhról? — Határozottan jó, ám még be kell illeszkednie a csapatba. Pénteken határo­zott arról a liga, hog" megadja játékengedélyét, így ma kipontozódott ugyan, j de rövid ideig játszhatott. J Cgy látom, bőgj- v jugo- j szláviai szerződésoontási j huzavonája miatt r.em tű- 1 dott olyan intenzitással és '■'dafigyelésse! edzeni, mint korábban, tehát r.émi időt kell hagyni neki. hogy visszanyerje formáját. Érzé­sem szerint elhamarkodott volt a bírók részéről a má­sodik és harmadik kiállítá­sa. — Kiket emelne ki a csapatból? — Kifejezetten tetszett a Petik és a Tóth Péter játé­ka. ők három-három gólt szereztek. Ancsán hozta a formáját, de jól játszott Katona és Kiss Péter, a kapus is. Sz. B. Röplabda Idegenben, a TF SE csa­pata ellen lépett pályára szombaton a Miskolci VSC élvonalbeli női röplabdacsa­pata. A vasutasok lendülete­sen, jó iramban kezdték a mérkőzést. Az első szettben már 8-0 arányban vezettek, amikor az ellenfél kezdett felébredni. A következő há­rom szettből kettőt a hazai­ak, egyet pedig az MVSC nyert. A döntőben azonban már nem tudták „megfogni” a főiskolásokat, így jó szín­vonalú, izgalmas mérkőzé­sen, szenvedett 3-2 arányú vereséget a miskolci gárda. Jók: Benke, Kovács É., Bol­dizsár és Sztyepanok. Győzelem idegenben OLEFIN-MVSC 13-18 (9-10) ik Az ukrán idegenlégióst (felvételünkön jobb oldalon) nem tudták megállítani a szarvasiak. séget. Az ukrán lány iga­zolta, hogy megérdemelten tagja a keretnek. A palán- kok alatt nem akadt ellen­fele, de ha a kosár közelé­be jutott, már akkor sem lehetett feltartóztatni. Első mérkőzésén húsz pontot szer­zett a diósgyőrieknek. Király Sándor: — Maga­biztosan és jól játszottunk a (Szabó István felvétele) szarvasiak ellen. Ha a má­sodik félidő végén is fe­gyelmezetten kosarazunk, nagyobb fölénnyel nyertük volna a találkozót. A DVTK-SeM legtöbb pontját Pronyina (24), Ma­daras és Szadovnyikova (20) szerezte. (M. R.) apróhirdetések ingatlan — KorrJóstetőn 500 négyszögöl zártkerti ingatlan eladó, vagy személygépkocsira cserélném. Érdeklődni: Miskolc. Orgona út 8. albérlet Fiatal. független nó otthon végezhető munkát vállalna. Le­het könnyű fizikai munka is. Minden megoldás érdekel. ..Sür. gös 39 572” jeligére a Centrum­hirdetőbe. Leinformálható, független. 15 éves, érettségizett nő házveze­tőnői állást vállalna egyedül élő. 40—70 év közötti férfinél. „Bi­zalom 39 573” jeligére a Cent­rum-hirdetőbe. 35 nm-es. bútorozott lakás ki­adó. Tel.: 68-341. Gyfiri kapuban. II. emeleti. 55 nm-es lakás vállalkozók részé­re kiadó. „B. I. 39 579” jeligére a Centrum-hirdetőbe. adás-vétel Palota kiskutya eladó. Mis­kolc. Hoffmann O. 47. fszt. 1. állást keres Kőműves, segítővel, alkalmi, vagy állandó munkát vállal, fizetési kedvezménnyel is. „Al­koholmentesen 39 578” jeligére a Centrum-hirdetőbe. jármű VW 1300-as bogárhátú. 1993-ig levizsgáztatva. kedvező áron eladó. Érd.: 69-274.