Déli Hírlap, 1991. szeptember (23. évfolyam, 203-227. szám)

1991-09-10 / 210. szám

Asztalitenisz ti 11) Kupa Hejőcsahai siker Rangos versenyeken vett részt a Hejőcsabai Cement Rt. SC férfi és női asztaliteniszcsapata. A nők pénteken Mis­kolcon ETTU Kupa mérkőzést vívtak a német Bayern Uerdingen gárdájává], akiket 5-3 arányban legyőztek. Szom­baton és vasárnap mindkét együttes a Duna Kupán mérkő­zött, Pozsonyban illetve Stockerauban. A hejőcsabai lányok pénteki győzelme minden várakozást felülmúlt. Nagy csatákban, fokozatosan húztak el a kínai játékossal megerősített német csapattól. Karetka László ügyvezető elnökhelyettes véleménye szerint, mind a három lány a maximumot nyújtotta, de közülük is kiemelkedik Simon Nóra. aki a kínai Tiang-Jing-nek is kemény dió volt. Eredmények: Fritzen—Feszt 0-2. Tiang-Jing—Kertész 2-0, Freiberg—Simon 0-2. Tiang-Jing—Feszt 2-0, Fritzen—Simon 0-2, Frieberg—Kertész 0-2, Tiang-Jing---Simon 2-0. Frei­berg—Feszt 0-2. (Képünkön Kertész Erika a kínai Tiang-Jing ellen játszik. (Szabó István felvétele) DH SPORT <§> DH SPORT \ OH SPORT yfr LabdnrÚQás, megyei l. osztály a putnokiak Hejőcsaba—Put nők 1-1 (l-O) Labdarúgás, NB ül. Tissa csoport Egy gól, két kiállítás Debreceni Kinizsi—BÉL SC 1-0 (O-O) Hazai pályán vesztette el első pontját a Hejőcsaba megyei I. osztályú csapata. Nem így tervezték, ám bele kellett törődniük a Putnok elleni döntetlenbe. A vendé­gek fiatal, energikus gárdá­ja megérdemelten vitte ha­za az«egy pontot. Háromszáz néző volt kí­váncsi arra, hogy mit kezd a Pujjjokkal a Budai, Gom­bás. Szűcs, Mida. Tulai, Venczel, Rácz (Galajda). Herényi, Zsámbv. Egry (Nagy J.). Kiss összetételű cementgyári együttes. Föl­dest Károly edző taktikája szerint az első fél órát az ellenfél erőinek felmérésé­vel töltötték a házigazdák. Viszonylag gyorsan, már a tizennyolcadik percben meg­szerezték a vezetést. Egy szöglet után Racz elé pat­tant a labda, ő Midához továbbított, aki nyolc mé­terről a kapu jobb oldalába lőtt (1-0). A vezetés birto­kában bátran kitámadott a HCM. A vendégek elbizony­talanodtak. a félidő végéig átadták a terepet a hazai rohamoknak, amelyek erő­teljesek voltak, ám a gól­szerzés minden esetben el­maradt. A második játék­részben Galajda becserélése­vei a csatársor még jobban megerősödött, emiatt azon­ban a biztos védelem né­mileg háttérbe szorult. Á putnokiak meglepően jó! erőnléttel rendelkezve végig bírták az iramot és sokszor vezettek ellentámadásokat. A nyolcvanötödik percben meg is lett az eredménye. Egy komoly védelmi hiba után Budai csák szabályta­lanul tudta megakadályozni a gólt. A, Játékvezető tizén- egyfest' ítar A büntetői -íialé ló értékesítette ‘(f-l). Jó iramú, változatos mér­kőzésen a vendég Putnok gárdája egyenrangú ellenfe­le volt a Hejőcsabának. A fiatal hazai gárda erőnléti­leg kitűnő állapotban van, ám a csapat játék olykor még akadozik. Egvgólos vezetés megtartása még a rutinos csapatoknak is komoly oda­figyelést igényel. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Mezőcsát—Sárospatak 4-3 (2-1), Abaújszántó—Gönc 0-0, Borsodszentgyörgy— Miskolci EAFC 5-1 (2-0), Borsodnádasd—Miskolci Üveggyár 3-1 (2-1), Sátor­aljaújhely—Felsőzsolca 2-2 (2-1), Mád—Karcsa 6-0 (2-0), Sajószentpéter—Mező­kövesd 6-0 (0-0). Magyar atléta sikere Újdelhiben Az Újdelhiben megren­dezett nemzetközi atlétikai versenyen magyar siker is született. Menczer Gusztáv 21.43 másodperces eredmény­nyel a harmadik helyen A BAJNOKSÁG Állasa 1. Hejőcsaba 3 2 1 _ 6- 1 5 2. Abaújszántó 3 2 1­4- 0 5 3. Mezőcsát 3 2 1­5-3 5 4. Sajószentpéter 2 2­­8-0 4 5. Mád 2 2­­8- 1 4 6. B.-szcntgyörgy 3 1 2­5- 1 4 T. Borsodnádasd 3 2­1 5- 3 4 8. Sárospatak 3 1 1 1 5- 4 3 9. Putnok 3 1 1 1 3- 3 3 10. Felsőzsolca 3­2 1 3- 4 2 11. Sátoraljaújhely 3­2 1 2- 3 2 12. Gönc 3­2 1 1- 2 2 13. M. üveggyár 3­1 2 2- 6 1 14. Karcsa 3­­3 0-1J 0 Iá. Mezőkövesd 3­­3 0-11 0 fi. mlafc X • n. X 1- » 0 ***** Bolgár idegenlégióssal, a DVSC-től kölcsön kapott Ivó Georgievvel lépett pályára a Debreceni Kinizsi a vendé­gek, a Borsodi Építők Volán SC ellen. A két forduló után még mindig pont nélkül ál­ló hazaiak mindent megpró­báltak, hogy felejtessék szurkolóikkal a sikertelensé­get. Salakmotor Böszörményi főt szerepeit závta a küzdelmeket a 200 méteres síkfutásban. Egyéb- t ként ezt a távot az ameri­kai Thomas Jefferson nyer­te 20.92-ig időeredményével. A miskolci páros OB I. futamai után a versenyzők egy része külföldre utazott, a többiek viszont Nyíregy­házán indultak egy nemzet­közi salakmotoros viadalon. Ez a mezőny aztán másnap Szegedre költözött, és ott rótták a köröket. A nyíregyházi versenyen a Borsodi Építők Volán SC-t Böszörményi Zsolt képvisel­te. aki igyekezett feledtetni hazai gyengébb teljesítmé­nyét. A fiatal vaspapucsos a negyedik helyet szerezte meg — meglepetésre — 11 ponttal. Az első helyen a szegedi Bell Csaba végzett, a maximális 15 pont össze- szedésével. Második lett Pet- rikovics (14). a harmadik pedig a nyíregyházi Kovács Zoltán (13). Az ötödik hely jutott Tihanyinak (11), a Hajdú Volán salakmotorosá­nak. Hatodik lett a szovjet Trojimov (9). A szegedi futamokon klasszis motorozással lett el­ső hazai pályán Hell Csaba (15). Egy ponttal gyűjtött kevesebbet Tihanyi, három­mal pedig Trofimov. Böször­ményinek ismét 11 pont ju­tott úgy, hogy az első fu­tamban. vezető pozícióban elcsúszott az egyébként rendkívül rossz talajú pá­lyán. Hell Csaba előtt. A további sorrend — nem kis meglepetéssel — ötödik lett az OB II-es Röth Gábor (Hajdú Volán), a hatodik pedig a szovjet Tersak. Testnevelés svakra, TF-re készülőknek A Miskolci Egyetem testne­velési tanszéke és az egye­temi sportegyesület. (MEAFC) ebben a tanévben is meg­rendezi felvételi előkészítő tanfolyamát. A kurzusra azok jelentkezését várják, akik középiskolások, illetve Kö­zépiskolát végeztek és va­lamely tanárképző főiskola testnevelés szakán, illetve a Testnevelési Esketem tanári szakán szeretnék folytatni tanulmányaikat. A tanfolyam ideje alatt a hallgatók sportági gyakorlati és elméleti ismeretanyago­kat sajátíthatnak el atlétika, kézilabda, kosárlabda, lab­darúgás, torna és úszás sportágakban. A felvételik elméleti tantárgyainak okta­tása a tanfolyam anyagát nem képezi. A foglalkozások heti 3X90 percben folynak., a lanfolyam teljes díja 1Ü0C forint. A foglalkozások he­lye a Miskolci Egyetem sportlétesítményeiben lesz. Jelentkezni, illetve további tájékoztatást kérni az egye­tem testnevelési tanszéké­nek 11. sz. szobájában, il­letve a 65-111, vagy 66-111/ 14-47-es telefonszámon le­het. Az első foglalkozás idő­pontja szeptember 16.. dél­után 5 óra. >jc: Elöl Böszörményi. (Szabó István felvétele) A kitűnő talajú pályán nagy erővel vetette magát a küzdelembe mindkét együt­tes. A BEV SC keretéből a következők jutottak lehető­séghez: Juhász — Oláh, Farkas, Balogh, Szobóczki, Vachter, Vidinczei (Adamo- vics), Orlóczki, Bohdn (Ra- daksz), Breznai, Lehóczki. Az első félidőben nem esett gól, viszont több helyzet is volt mindkét oldalon. A második" félidőben még nagyobb erővel vetették ma­gukat egymásra az ellenfe­lek. A BÉV SC fokozatosan mezőnyfölényre tett szent. Egy védelmi hibából mégis a debreceniek szereztek ve­zetést. Egy eladott labdát csípett el a hazai gárda, azt azonban még sikerült szög­letre menteni. A sarokrúgás után a kaputói négy méter­re üresen álló Juhász elé került a labda, aki nem té­továzott, és a hálóba továb­bított (1-0). Cseréltek a ven­dégek, az edző a mozgéko­nyabb Radakszot küldte be. Fölényt harcolt ki ismét a Volán az új csatár segítsé­gével. Ez azonban egy ka­pufát eredményezett mind­össze és maradt a Kinizsi egygólos vezetése. A játék hevességére jel­lemző a kiosztott három sárga és a két piros lap. Először Szobócziki kapott a sötétebb színű kártyából, mi­után ismét sportszerűtlen.,, megmozdulásával vetette magát észre a játékvezető- vaj. Aztán a bolgár labda­rúgó vesztette el a fejét, -:c amikor Farkas már szerelte, és a labda a játéktérén kí­vülre került. Ivó Georgiev dühében a népkerti játékos­ba rúgott bele. Jó teljesítményt nyújtott a sérülés miatt lecserélt Vi­dinczei, Oláh és Vachter. — Fájó vereséget szenved­tünk — jelentette ki Balázs András, a BÉV SC szakve­zetője. — Mindenképpen j pontot szerettünk volna sze­rezni. A mérkőzés képe j alapján erre reális esélyünk j volt. Sajnos, nem sikerült. Góliszony az újoncoknál Nagyhalász—Miskolci VSC 0 0 Nagyhalászi vendégszerep­lése folytán egy ponttal gya­rapította készletét a Miskol­ci VSC gárdája. Eddigi sze­replése rendkívül változatos volt, hiszen egy győzelem, egy vereség és egy döntetlen szerepel nevük mellett a bajnoki tabellán. A nagyhalász! mérkőzés amolyan újonc-rangadó volt, hiszen mindkét együttes idén került fel az NB III. Tisza Kikapott az MFC A Miskolc-körzeti labda­rúgó-bajnokság harmadik fordulójában, hazai környe­zetben szenvedett vereséget a Miskolc Futball Club együttese. A vendég bőcsiek már a félidőben beállították a 3-1-es végeredményt a Mattyasovszky, Huszti, Fe­kete, Pálóczi (Hargitai), Ko­vács, dr. Kacsánál, Szamkó, Kruzsely, Lasztóczi, Lapis. Molnár összetételű hazai gárda ellen. Az MFC gólját Lasztóczi szerezte a máso­dik percben. Junior mérkő­zésen: MFC—Bocs 1-0 (1-0). Góllövő: Orosz, csoportjába. A házigazdáknak volt nagyobb a tét, hiszen eddig egyetlen árva pontot sem tudtak begyűjteni, ami a későbbiekben vészes lehet. Nagyiramú összecsapást ví­vott a két csapat, mindkét oldalon többször veszélyben forogtak a kapuk, ám ezen a napon a védőké volt a fő­szerep. Végeredményben igazságos döntetlen született, illetve a vasutasok megérde­melten hozták haza az egyik pontot. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Karcag —Kisvárda 3-2 (1-1), Rakamaz—Ózd 1-1 (0-0), Edelény—Tiszavasvári 1-0 (0-0), Mátészalka—Hegyalja SE 0-0, Hajdúszoboszló—Le. velek 1-0 (1-0), Balmazújvá­ros—Olefin SC 0-0. A BAJNOKSÁG AI.LASA 3. Ózd 3 2 1 . 8-3 5 2. Rakamaz 3 2 1­7-3 5 3. Tiszavasvári 3 9 1­5-1 4 4. Szerencs 3 1 2­4-2 4 5. Hajdúszoboszló 3 1 2­5-4 4 6. Edelény 3 2­1 3-2 4 7. Mátészalka 3 1 1 1 6-5 3 8. Miskolci VSC 3 1 1 1 «-« 3 í). Balmazújváros 3 1 1 1 3-3 3 10. Kisvárda 3 1­2 6-5 3 11. BÉV SC 3 1­2 4-5 2 12. Levelek 3 1­2 2-3 •> 13. Tiszaújváros 3­2 1 3-6 2 14. Karca ti 3 1­2 5-9 9 15. Debr. Kinizsi 3 1­2 1-5 2 16. Nagyhalász 4­1 2 0-6 1