Déli Hírlap, 1991. szeptember (23. évfolyam, 203-227. szám)

1991-09-24 / 222. szám

DH SPORT DH SPORT K DH SPORT n) \ /i r Dssajici nem vágyik a kispadra Rubelért játszott a világválogatottban Nyolc kosé várja a Crvena 2v**sdát 34c álsajics Miskolcon is játszott KK-mérkőzésen. (Szabó István felvétele) Labdarúgás, 1XB III. iissa csoport Hibázott a Volán Harca«—BLV SC 3-3 (1-3) A karcagi vendégszereplés jól indult a Borsodi Építők Volán SC számára, aztán mégis rossz kedvűén érkez­hettek haza. A BÉV SC ugyanis az első félidő végén már két góllal vezetett, és tulajdonképpen egy meg • nyert mérkőzést engedett ki a kézéből. A népkertiek összeállítá­sa: Juhász — Oláh, Farkas, Szobóczki, Vachter — Sver- la. Orlóczki, Vidinczei — Radaksz, Lehóczki, Breznai. A Volán már a nyolcadik percben gólt kapott, ám ezt sikerült kiegyenlíteni Or- lóczkinak egy perc múlva. Ezután még két gólt rúgtak a vendégek. A tizenegyedik percben Breznai futtából talált a karcagi kapus háló­jába, majd egy szöglet után Farkas alakította az ered­ményt 1-3-ra. Nem sokkal később egy újabb BÉV SC-s találat következett, ám azt a játékvezető érvénytelen­nek nyilvánította. Kevés volt a foci Edelény—MVSC 0-0 Alacsony színvonalú össze­csapást láthatott a közön­ség az NB III. ötödik for­dulójában Edelénybcn. A helyi együttes a harmadosz­tály újoncával, a Miskolci Vasutas SC gárdájával mér­te össze erejét. A végered­mény gólnélküli eldöntetlen. Különlegessége volt a ta­lálkozónak hogv a házigaz­da együttes szakvezetője ta­valy még az ellenfél kispad- ján ült és jelentős szerepe volt abban, hogy a Vasút kivívta az NB Hiba jutást. Nem lehetett könnvű hely­zetben régi csapatával szem­ben. De nem lehetett könv- nvű ' helyzetben azért sem, mert eev héttel koráhban. itt. Miskolcon, a BÉV SC vendégeként futball helvett rugdosónartit produkált pnvi'Utese. Három játékost kiállítottak ígv erre a bét- ip nem '‘ólt valami morá'is csúcsformában a tizenegy. Túraa'ánlat A DVTK bakancsosai holnap utolsó nyugdíiastu- rájukra indulnak. A Bükk- szentlászló — Messzelátó — Kőkapu — Bükkszentkereszt —Ho’lósi-völgy — Lillafüred útvonalon Diósgyőri Gyula kalauzolja az érdeklődőket. Találkozás a Marx térről reggel kilenc órakor a 68-as autóbusznál. Nem volt a panaszoktól mentes Fekete László sem. Kulcsjátékosa, Szlifka Mik­lós karját törte. biztos, hogy hosszú ideig maródiak listáján tanyázik. R eichen- bach és Tábori is sérült még. Szerencsére Kubiczki játszhatott. A csapatok a kilencven perc alatt nemigen veszé­lyeztették egymás kapuját, többnyire mezőnyben patto­gott a labda. A döntetlen ismét inkább az MVSC-nek jeient fegyvertényt. ezzel továbbra is tartiá . magukat az álmezőnv elején. Az. MVSC összeállítása: Grotmusz — Mihalovszky, fíukovics. Kubiczki. Sebnek — Kundrák, Kapitány. Len­gveI (T.izák) — Miiller. Bo­ái (Bahor). Hallai. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Rc.kamaz—Tisza­vasvári 3-1 ÍO-O). Mátészal­ka—Olefin SC 4-0 (2-0), Balmazújváros—Ózd 1-1 (0-0). Debreceni Kinizsi— Nagyhalász 4-1 (1-0). Haj­dúszoboszló—Kisvárda 3-3 (1-1). Hegyalja SE—Levelek 5-1 (4-0). A BAJNOKSÁG Aí.I ASA: A szünet után szinte azon­nal megszületett a második hazai gól, az önvenötödik percben pedig a harmadik. Ezután már hiába támadott és dolgozott ki helyzeteket a miskolci együttes, az újabb góljuk elmaradt. A BÉV SC nagy lehetősé­get hagyott ki azzal, hogy hagyta a Karcagot kiegyen­líteni. Igaz, a második ha­zai .találat . lélektanilag a legrosszabbkor jött a Volán­nak. Balázs András .vezető ed ző: A kétgólos előnyt ide­genben is meg kell őrizni! Nagy hibát követtünk el azzal, hogy elszalasztottuk a győzelmet! Ha Puskás. Di Stefano, Albert és Euscbio nevéről gyakori amnéziás tünetekre hivatkozva clfeledkezhetnék, akár azt is kijelenthetném: kizárólag azért bánom, hogy nem néhány évvel korábban láttam meg a napvilágot, mert így „későszülöttként” csak ritkán élvezhettem élő. ben Drágán Dzsajics játé­kát. Persze, hogy halványan emlékszem még arra. ami­kor a labdarúgásért élő-haló apám — afféle nem szaba­don választott szer.igyakor- lalkent — leültetett egy té­vének becézett doboz elé (amiben a focin kívül oly­kor virslis-lufis felvonulási ünnepségekről szóló képeket és háborús filmeket is le­pergettek), és mint egyet­len szurkolótársnak bőszen magyarázott egy jugoszláv csatár felülmúihalatlanságá- ról. (A mai eszemmel nem is nagyon értem, hogy egy „nyilvántartott” fradista hogyan mondhatott ennyi szépet egy „zvezdás” játé­kosról ?...) Drágán Dzsajics, minden idők egyik legkitűnőbb bal­szélsője tizenhét évesen mu­tatkozott be az Crvena Zvezdában és 1978-ig csak aakor hiányzott a piros-fe­hér csapatból, ha egy-egy sérülés az ágyba (pontosab­ban a lelátóra) kényszerítet- te. 1978—8C. között a fran­cia bajnokságban a SEC Bastia gárdájában rúgta a gólokat (nyolcvan mérkőzé­sen harmincötöt). Álmai együttesével (ha valaki még nem találta volna ki: ez a Crvena Zvezda) hatszor Labdarúgás, megyei /. osztály Döcögve is győzelem [háncsába—Miskolci Ivegoyár 3 0 (10) 1. i’akamaz 5 4 1­12- 4 9 o_ *">zd 5 3 2 . 14- 7 7 3. M.-szálka 5 3 1 1 14- 7 7 4. T.-vasvári 5 3­2 13- 4 fi s szo^ísnes 4 2 2­•»- 3 fi ti. •\PTSC 5 2 2 1 7- fi fi 7. BtfV SC 5 2 1 2 8- * 5 X. H.-szoboszló 5 1 3 1 11-12 5 9. Fdelénv 5 2 1 2 3- 4 5 10. B.-új város 5 1 2 2 5- « 4 11. D. Kinizsi 5 2­3 5- 7 4 12. I. cvclek 5 2­3 5- 9 4 13. Kisvárda 5 1 1 3 9-10 3 14. Karcag 5 1 1 3 8-19 3 15. Olefin SC 4­•> 2 3-10 2 16. Nagyhalász 5­1 4 3-14 1 A Hcjöcsaba megtette kö- | telességét... — kezdhetnénk beszámolónkat a cementgyá­riak szombati hazai mérkő­zéséről. A HCM valóban megtette kötelességét és 3-0- ra legyőzte az igen gyenge játékerőt képviselő Miskol­ci Üveggyár gárdáját, ám a meccs mégsem volt ilyen si­ma, a vendégek igyekeztek sok borsot törni vendéglátó­ik orra alá. Az első negyedórában alig volt különbség a két gárda teljesítménye között. A ven­dégek bátran támadtak és a HCM ebben az időben ne­hezen találta meg az üveg­gyáriak ellenszerét. A jeget a tizenötödik perc törte meg, amikor Nagy Józsefet szabálytalanul szerelték a tizenhatoson belül. A meg­ítélt Tizenegyest Gombás ki­hagyta. Ezután az,onban megjött a csabaiak góllövő­kedve. Három perc sem telt el. amikor Nagy elfutott a bal oldalon, mintaszerű be­adását Egry lőtte a kapuba (1-0). A félidő végéig nem történt említésre méltó ese­mény. A második játékrészt is hazai találat nyitotta meg. Venczel húsz méterről, kö­zépről a bal felső sarkot lőtte ki (2-0). A hetvenötö- dik perc tájékán a csere­ként beállt Székely perce következett. Tizenhét méter­ről látványos gólt lőtt (3-0). Budai — Gombás, Gáláj­án. Mida, Tulai — Venczel, Kerényi, Zsámba — Nagy J., Egry és Kiss Cs. kezdte az összecsapást, a félidőben a gyengén játszó Zsámbát a fiatal Rácz váltotta fel, a sérült Kiss Csaba helyére a második félidőben Székely állt be. Harmadik csereként a nemrég leszerelt Mózsik váltotta fel Gombást. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Borsodszentgyorgy—Mező­kövesd 0-0, Abaújszántó— Borsodnádasd 1-1 (1-1), Sá­rospatak—Felsőzsolca 5-1 (1-1), Sajószentpéter—Put- nok 1-1 (1-1), Sátoraljaúj­hely—Karcsa 2-3 (0-3), Mád —Gönc 3-0 (2-0), Mezőcsát —Miskolci EAFC 5-0 (3-0). A BAJNOKSÁG AllASA: 1. Mezőcsát 5 4 1 — 14- 5 9 2. Mád 4 4 — — 14- 2 8 3. S.-szcntpéter 5 3 2 — 14- 3 8 5. Abaú jsz. 5 3 2 — 9- 3 8 5. Sárospatak 5 3 1 1 13- fi 7 6. Hejőcsaba 5 3 1 1 9- 4 7 7. B.-nádasd 5 3 1 1 9- 4 7 8. B.-szentgy. 5 1 4 — 5- 1 6 9. S.-ú.jhely 5 1 2 2 5- fi 4 10. Putnok 5 1 2 2 fi- 8 4 11. Gönc 5 — 3 2 3- 7 3 12. Karcsa 5 1 1 3 3-13 3 13. Felsőzsolca 5 — 2 3 6-13 2 14. M. Üveggv. 5 — 1 4 2-13 1 15. Mezőkövesd 5 — 1 4 1-14 1 16. MEATC 4 — — 4 1-14­A belgrádi Crvena Zvez­da igazgatójaként járt az el­múlt hónapokban többször is Szegeden. (Farkas Tibor felvétele) nyert bajnokságot, négyszer kupát. A CZ-ben lejátszott 585 meccsén 275-ször talált az ellenfelek hálójába, és ennek ismeretében talán már érthető, hogy hazájá­ban négy alkalommal is megválasztották’ őt az év já­tékosának. 1908-ban a nyolc­vanöt válogatottságig jutott csatár EB-ezüstöt akasztha­tott a nyakába. Visszavonulása után „Dzsaja” a Crvena Zvezdá­ban vállalt különböző tiszt­ségeket. Jelenleg a klub igazgatója. Ebben a minő­ségében járt Magyarorszá­gon, Szegeden, csapata BEK- mérkőzésén. Készségesen állt a Déli Hírlap olvasóinak rendelkezésére. — Melyik volt a legna­gyobb élmény, amit a fut­ball adott önnek? — Bizony a ’68-as EB- döntőn 22 évesen is alapo­san megforgattam a világ­bajnok, erőtől duzzadó, de kissé nehézkes angol hát­védeket, majd a rendező olaszok ellen sem adtam alább — emlékszik kissé meghatódva. — Rendkívül nagy sanszot szalasztottunk el azzal, hogy az olaszok ellen: döntőben — 1-ü-ás ve­zetésünknél — hagytuk a hazaiakat fölállni. De még a hosszabbításban is voltak helyzeteink, melyeket az óriási tét és az idegfeszült­ség miatt elpuskáztunk. A megismételt meccsen már nem volt esélyünk. Simán kikaptunk 2-0-ra, de az EB- ezüst máig is a jugoszláv futball legnagyobb sikere! — S a másik kiemelkedő eredmény? — Mindenképpen a Crve­na Zvezda BEK-remeklése 1990—91-ben! Szerencsére, a klub technikai igazgatója­ként. ennek is aktív része­se lehettem. — Milyen összeget kaptak játékosai a BEK-győzele- mért? — Az anyagiakra nem kí­vánok kitérni. Csupán azt jegyezném meg, hogy a Crvena Zvezda játékosai Ju­goszlávia legjobban kereső sportolói. A klub nagyon jól áll anyagilag. A tavalyi BEK-menetelésünket átlag­ban ötvenezer ember tekin tette meg a Maracana-stadi- onban. — Edzői babérokról soha nem álmodik? — Nagyon jól érzem ma­gam jelenlegi beosztásom­ban. Nem vágyok a kispadra. — ön szerepelt a világ- válogatottban is. Milyen él­ményeket szerzett ott? — Több alkalommal vol­tam világ-, illetve Európa- válogatott abban az időben, amikor rengeteg kiváló játé­kos kergette világszerte a bergolyót. Szamomra leg­emlékezetesebb mégis Jasin' búcsújátéka marad: egy fe­lejthetetlen kapus utolsó fel­lépésén játszhattam. Egye­dül érkeztem az úgyneve­zett szocialista tömbből, mint labdarúgó. A mérkőzés után mindenki valutában kapta meg honoráriumát. A moszkvai rendezők úgv gon. dolták, nekem a rubel is megfelel, és minden rekla­mációtól elzárkóztak. — Milyen szereplést Tár az idei kupaküzdelineken? — Naivság lenne ismét végső győzelmet várni, de a legjobb nyolcig el kell jut­nunk. Ott aztán a körmér­kőzések döntenek. A .játékos- állomány Proszinecski távo­zásával mindenképpen gyen­gült. Így idő kell, mire meg­találjuk a Reál Madridba távozott karmester utódját. — Hogyan távozhatott egy­általán korengedménnyel külföldre Troszinecski, ami­kor még nem is volt katona? — Nézze, ezt ne tőlem, hanem valamelyik politikai vagy pártvezértől kérdez­ze! Az érte kapott pénz óri­ási valutabevétel volt az országnak. Higgye el, mi — mármint a klub — huszonöt éves korában még ennél is többet kaptunk volna érte! Számomra egyébként ma ő képviseli a numero 1-et a világ labdarúgásában! — Ügy hallottuk. Szege­den csak egyetlen BEK- meccset játszanak ... — Ez így önmagában nem igaz! Először is. tovább kell jutnunk az észak-ír bajnok­csapat, a Portád vv.i ellen ... Másodszor: ha az UEFA nem változtatja meg korábbi döntését (miszerint a ju- goszlávoknak valamennyi ..hazai” kupameccsüket kül­földön kell megvívniuk 1991 —92-ben). továbbra is Sze­ged marad nálunk az első helyen! A második BEK- meccsünk előtt azonban — pláne, ha egy szupercsapalot fogunk ki — mindenképpen tovább kell bővíteni a most megépített, kapuk mögötti betonkaréjokat. Legalább annyira, hogy huszonöt-har- mincezren figyelhessék a nyolcaddöntős mérkőzésün­ket. — Jugoszláviában minden­ki „Dzsajának” szólítja? — Igen. évek óta így is­mernek az emberek. Vala­hogy rám ragasztották ezt a becenevet. — Hát akkor minden jót „Dzsaja"! — Köszönöm, és üdvözlöm a magyar labdarúgás bará­tait! Nagylaki Kálmán (Szeged)