Déli Hírlap, 1991. június (23. évfolyam, 126-150. szám)

1991-06-18 / 140. szám

DH SPORT >$, DH SPORT OH SPORT 3|c Czeglédyt, a DVTK fialni kapusát kénytelen volt lecserélni az első félidő vége előtt Palicskó Tibor, vezető edző. A portás ugyanis egy egri támadás végén megsérült. Az orvos be­kötötte Czeglédy karját, aki később visszaült a kispadra, immár nézőiéként az eseményeknek. Teg nap délelőtt megtudtuk, hogy a kapus könyöke kiment, így már biztos, hogy nem, léphet pályára a Szeged SC elleni szombati első osztályozómérközésen. Minden bizonnyal Knotz áll a kapuba, a tartalék pedig Kiss Árpád lesz. Értesüléseink szerint egyébként vil- * lahyfényes találkozó lesz a Tisza-partján. A Szeged SC—DVTK összecsapás fél nyolckor kezdődik. A visszavágót június 30-án rendezik meg Diósgyőrben. (Szabó István felvétele) j Labdarúgás, megyei í. osztály Megszakadt egy szép sorozat Miskolci VSC—Mezőcsát 0-2 (O-O) Óriási ünneplés fogadta szombaton délután a tulaj­donképpen már bajnoknak tekinthető Miskolci Vasutas SC együttesét. Csaknem ezer néző volt kiváncsi a máso­dik helyezett Mezíiesát elle­ni rangadóra. Az ellenfél já­tékosai virággal köszöntöttek a hazaiakat. A továbbiakban azonban nem volt ok az ün­neplésre, mert a Mezőcsát 2-0rra elverte a vasutas-csa­patot. Ezzel egy szép sorozat ért véset. Tizenöt mérkőzé­sen át őrizte veretlenségét az MVSC — ebből tizenhá­rom győzelem volt és két j döntetlen. Hazai pályán pe­dig most először kapott ki a gárda az 1990—91-es bajnok- ■ Ságban. A hazaiak Grolmusz, Bu- ltovics, Sebnek, Kundrák. Hallat, Budai, Lengyel, Reichvnbach, Tábori, Ba­logh, Döri összetételben lép- ) tek pályára. Később Budait ' jVfütúr, Baioshöt, Lizák vál­totta fel. A mérkőzés első lehetősége a vendégek előtt adódott. ‘Kovács azornban a ! döntő pillanatban elpuskáz­ta azt. Hazai támadások A kontrákra nem volt gyógyszer Mezőkövesd—Hejőcsaba 3-2 (3-1) Győzelmi reményekkel indult Mezőkövesdre a HCM Rt. SC labdarúgócsapata., ám a. .■ végén bele kelleti nyugodni a vereségbe. An­nál is inkább íonlos lett volna a két pont, mert a Mezőcsát a már bajnoknak tekinthető MVSC otthoná­ban lépett pályára. Persze a csabaiak akkor még nem tudhatták, hogy a csatiak megfogják a bajnokaspi­ránst. B,udai. Gombás, Zsámba. Tuloi. Venczel, Szűcs, ht mai E.. Bobon. Kiss. Dodi összeállításba) kezdett a Hejőcsaba. Az el­ső fél órában a vendégek támadtak többet, ám me."., a Mezőkövesd szerzett goit. A házigazdák sikerrel al­kalmazták a kontratámada- j sós taktikát. A huszonhete- j dik percben szabadrúgásból j vették be a HCM kapuiát (1-0). Egyenlítésre készülő­dött a Hejőcsaba. ám is­mét a hazai együttes lőtt gólt. Egv támadás során a védelem iobb oldala ki­nyílt. a csatár kihasználva a helyzetet, feiiel továbbí­totta a labdát a hálóba (2-0). A középkezdés_ után Bódi szemfüles gólt lőtt. A Mezőkövesd iátékosai még a góluknak örültek, a ka­rnisuk a térfél közepén állt. A bíró jelt adott, egy le- surítás után Bódi okosan a kapuba lőtt (2-1). Már-már ismét az egyenlítésben re­ménykedett a HCM. amikor — egy perccel a lefújás előtt — ismét nőtt a kü­lönbség (3-1). A második játékrészben mindent egy lapra feltéve rohamozott a Hejőcsaba. A szakvezetés megerősítette a támadósort. Budait Nagy, Szűcsöt pedig Tóth váltotta fel. Ám az erőből csupán egy gólra futotta, ismét Bó­di révén (3-2). A csaoat akarásával nem volt bai. ám közepesnél iobb teliesítményt senki sem nyújtott. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Miskolci Üveggyár —Miskolci EAFC 4-3 (2-01, Mádi SE—Sárospatak 3-1 (2-0) Sajószentpéter—Al- aózsoica 9-0-nál félbesza­kadt. Abaú.j szántó—Putnok 3-0 (1-0), Karcsa—Felsőzsol- ca 1-0 (1-0). Gönc—Főnix SE 4-0 (2-0). A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: MVSC Mezőcsát Hejőcsaba Abaújszántó SÜMSE Sárospatak Mádi SE Gönc M. Uveggy. Mezőkövesd Felsőzsolca Karcsa Putnok MEAFC Főnix SE Aisczáolca 28 21 5 28 20 3 28 18 4 28 15 3 27 15 2 28 13 5 28 13 4 28 11 5 28 0 9 28 11 4 ?8 11 4 28 8 9 28 8 3 4 7 4 0 3 5 2 63-14 47 5 72-32 43 6 69-27 40 10 40-40 33 10 52-34 32 10 35-34 31 11 59-43 30 12 37-40 27 10 33-38 27 13 40-42 2b 13 43-46 26 11 44-51 25 17 33-55 19 17 30-53 15 18 27-69 14 19 21-82 11 irtán a negyvenedik percben- a meccset is eldönthette vol­na Dóri. Rei-chenbach nagy­erejű lövése a felső lécről vágódott le, Dőri lekezelte, ma-jd az üléss kapu mellé lőtt. A második játékrészben úja-bb rohamokkal próbál­kozott az MVSC. Kemé­nyebbé vált a játék, több­ször kellett ápolni mindkét együttes játékosait. A hetve­nedik percben Szombati ré­vén vezetésit szereztek a vendégek (0-1). A gól a Me- zőcsátnak szárnyakat adott, az MVSC-t pedig lelohasz- totta. Tíz perccel később új­ra Szombati következett, ez­úttal a jobb alsó sarokba talált be (0-2). Ügy tűnik még egy hétig várni kell arra, hogy az MVSC bebiztosítsa bajnoki címét. Labdarúgás, NB HL Tisza csoport Gólzápor a végén BÉV SC—Ldelényi Bányász 4—1 (2-0) Art utolsó bajnoki találko­zón nagy gólarányú győze­lemmel zárta 1990—91-et a Borsodi Építők Volán SC az Edelényi Bányász ellen. A két pont már nem jelent azonban semmit a végső sorrend szempontjából, hi­szen az előző forduló után a BÉV SC előtt álló Deb­receni Kinizsi is hozta a győzelmet. A Volán összeállítása a következő volt: Juhász — Oláh, Balogh, Szobóczki, Vachter (Császári), Tibor (Sverla), Adamovics, Bodnár, Vidinczei, Lehóczki, Radaksz. Az első pillanatban támadó­an léptek fel a népkertiek, és az ötödik percben meg­szerezték a vezetést is. Szél­ről íveltek Lehóczki elé egy A B.-A.-Z. MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT KÓRHÁZ GAZDASÁGI IGAZGATÓJA pályáz ato t hirdet í rr ■ 1 rr • lokonyveloi munkakör betöltésére. PÁLYÁZATI FELTÉTELEK: ♦ közgazdaság-tudományi egyetem, vagy számviteli főiskolai végzettség, ♦ költségvetési gazdálkodásban szerzett szakmai gyakorlat, ♦ a pénzgazdálkodás és számvitel irányításában való vezetői jártasság. A PÁLYÁZATHOZ CSATOLNI KELL: ♦ részletes, kézírásos önéletrajzot, ♦ erkölcsi bizonyítványt, ♦ szakmai tevékenység végzésével kapcsolatos terveit (program), + végzettségének okiratmásolatait. BÉREZÉS: megegyezés szerint. BENYÚJTÁSI HATÁRIDÓ: a megjelenéstől számított 15 nap. BENYÚJTÁS HELYE: B.-A.-Z. Megye: Önkormányzat Kórháza, gazdasági igaigató CÍM: Miskolc, Szentpéteri kapu 72-76. sz. labdát, a csatár ugyan ki­sodródott, de nyolc méterről még betalált a jobb felső sarokba (1-0). A tizedik percben ismét Lehóczki lő­hetett volna a gólvonal mö­gé, ám késlekedett, kimaradt a lehetőség. Gól legközelebb a harmincötödik percben született. A lesre játszó ede- lénvi védők közül lépett ki Lehócaki, és a bal alsó sa­rokba helyezett (2-0). A szünet után azért még vert egy-két meglepetés. A kétgólos hátrány ellenére a vendégek nem roppantak össze, sőt ők kezdeményez­tek többet. Az ötvennyolca­dig; percben viszont ismét a hazaiak voltak eredmé­nyesek. Radaksz lépett ki, rálőtte a labdát, amely a jobb oldali kapufáról vágó­dott a hálóba. Ezután lefé­keztek a népkertiek, nem folytatták olyan intenzitás­sal a támadásokat, mint ko­rábban. Szórványos edelé­nyi lehetőségek is voltai; emiatt, különösebb átütőerő nélkül. Aztán mégiscsak si­került szépíteniük a vendé­geknek, a hetvennegyedik percben. A bizonytalankodó hazai védelem mellett Sán­dor talált Juhász kapujába (3-1). A nyolcvanötödik perc­ben ismét a hazai közönség örülhetett. Vidinczei kitűnő beadását Lehóczki fejelte a jobb felső sarokba (4-1). Ez­után Radaksz, majd Sverla is bevehette volna egyszer­egyszer az edelényiek háló­ját, a helyzeteket azonban nem sikerült értékesíteni. Petus Pál játékvezető jól vezette a mérkőzést. — Az enerváltan játszó és erősen tartalékos Edelényi Bányász ellen félgőzzel is nyert a BÉV SC — jelentette ki Kőrössy Pál technikai ve­zető. — Jó teljesítményt nyújtott Oláh, Szobóczki, Bodnár, Vidinczei és Le­hóczki. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Debreceni Kinizsi—Olefin SC 3- 2, Ózdi Kohász—Sajóbábo- nyi VSE 3-0, Levelek—Sze- rencs-Hegyalja SE 1-1, Ti« szavasvári—Balmazújváros 4- 0, Mátészalka—Hajdúbö­szörmény. 4-1, Hajdúnánás— Püspökladány 5-1, Kisvárba —Rakamaz 2-0. Az NB II-be jutott a Hajdúnánás együttese. Ki­esett viszont a harmadosz­tályból a Sajóbábony, a Hajdúböszörmény és a Püs­pökladány. t • I A BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE: 1. Hajdúnánás 3« 18 S 6 53-3» 43 2. Mátészalka 3. Özd 4. T.-vasvári 5. Kakama/, fi. Kisvárda :. B.-újváros 8. D .Kinizsi 9. BÉV se' 10. Edeiény 11. Olefin SC 12. Szerencs 13. Levelek 3« IS 8 30 14 12 30 15 9 31) 14 8 30 12 11 30 14 2 30 13 8 30 13 S 30 9 9 30 10 30 » fi 58-34 40 4 42-18 40 fi 48-28 SS 8 40-2« 38 1 38-27 35 5 45-44 35 9 41-33 3« 11 35-25 32 12 24-29 27 14 38-35 2« 14 40-42 29 30 8 9 15 31-53 21 14. S.-bábony 30 5 11 14 28-48 21 15. HajdúböSZ. 30 4 fi 20 2fi-62 1» Ifi. Puspiiklad. 30 4 5 21 20-89 19 Vízilabda Elmaradt a Miskolci Víz­művek SC serdülő pólósai­nak vasárnap délelőttre ter­vezett bajnoki mérkőzése. Az ok: az ellenfél, női utánpót­lás „Átválogatott — nem tudni miért — nem érkezett meg a találkozóra. Kedves házasulandók! Javasoljuk Önöknek, hogy a hivatalos bejelentkezés előtt KERESSÉK FEL KÖZVETÍTŐ- ÉS SZOLGÁLTATÓIRODÁNKAT (KOSZI), ahol díjmentes, átfogó tájékoztatást odúnk esküvőjük intézésével kapcsolatban. ÖTÖS KFT., MISKOLC, DÉRYNÉ U. 16. TELEFON: 44-927